Αποστολέας Θέμα: Κόμμα παιδεραστών στην Ολλανδία  (Αναγνώστηκε 47565 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Ρηνιώ-kouzoulotetia

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 415
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ...and so it begins...
    • Προφίλ
Μετα από την αποποινικοποιηση των ναρκωτικων ουσιων και την νομιμοποιηση των γάμων μεταξυ ομοφυλοφυλων, η Ολλανδια μας θυμιζει οτι ...δικαιωμα στη ζωη εχουν και οι παιδεραστες ..

Προκλητική θα μπορουσα να χαρακτηρισω την κινηση των παιδεραστων στην Ολλανδια για την ίδρυση πολιτικου κομματος, που θα τους αντιπροσωπευει, προκειμενου να περασουν τους δικους τους νομους που εξυπηρετουν τα δικα τους συμφεροντα..πχ, να νομιμοποιηθει η πορνογραφια και να μειωθει το νομιμο οριο ηλικιας για σεξουαλικες επαφες απο τα 16 -που ειναι σημερα -στα 12  ::)

Το κομμα εχει και ονομα ασφαλως "Φιλανθρωπία, Ελευθερία και Διαφορετικότητα"
(που κολλαει η παιδεραστια ειδικα με την φιλανθρωπια; )

απο μια δημοσκοπηση στην Ολλανδια που έγινε σχετικα με το θεμα αυτο, μ ο ν ο  το 67% των ερωτηθεντων τασσονται κατα της παιδεραστίας.. ::)  δεν θελω να ξερω πως σκεφτονται οι υπόλοιποι.. :(

το ερωτημα ειναι το εξης: ποσο ακομα μπορουμε να ξεφυγουμε απο τις νορμες και το ηθικα δέον; ολα πλεον καταρριπτονται;

μια τετοια κινηση εδω στην Ελλαδα τι αντικτυπο πιστευετε οτι θα ειχε;

Αποσυνδεδεμένος schizm

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1277
    • Προφίλ
Απ: Κόμμα παιδεραστών στην Ολλανδία
« Απάντηση #1 στις: 01/06/06, 01:33 »
Όσο κι αν μου προκαλεί προσωπικά αποστροφή η πρόθεσή τους (να προσθέσω, αν διάβασα σωστά, πως είναι κι υπέρ της κτηνοβασίας), οφείλω να αναγνωρίσω πως από τη στιγμή που κινούνται μέσα στα πλαίσια της νομιμότητας και της δημοκρατίας, είναι αναφαίρετο δικαίωμά τους να μεταχειριστούν κάθε θεμιτό μέσο για να πείσουν για το δίκιο τους, όπως κάνει ένα οποιοδήποτε άλλο κόμμα. Είναι στοιχείο πολιτισμού, κατ' εμέ, να επιτρέπεις ακόμα και στις ακραίες φωνές να προβάλλουν τα αιτήματά τους κι η ίδια η δημοκρατία να τα απορρίπτει ή να τα επιδοκιμάζει.

Παράθεση
μια τετοια κινηση εδω στην Ελλαδα τι αντικτυπο πιστευετε οτι θα ειχε;

Ανασκολοπισμό στην πλατεία Συντάγματος όσων εκφράζουν τέτοια φρονήματα και συκώτι δαγκωτό στις εκλογές.

Αποσυνδεδεμένος Ρηνιώ-kouzoulotetia

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 415
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ...and so it begins...
    • Προφίλ
Απ: Κόμμα παιδεραστών στην Ολλανδία
« Απάντηση #2 στις: 01/06/06, 02:06 »
Όσο κι αν μου προκαλεί προσωπικά αποστροφή η πρόθεσή τους (να προσθέσω, αν διάβασα σωστά, πως είναι κι υπέρ της κτηνοβασίας), οφείλω να αναγνωρίσω πως από τη στιγμή που κινούνται μέσα στα πλαίσια της νομιμότητας και της δημοκρατίας, είναι αναφαίρετο δικαίωμά τους να μεταχειριστούν κάθε θεμιτό μέσο για να πείσουν για το δίκιο τους, όπως κάνει ένα οποιοδήποτε άλλο κόμμα. Είναι στοιχείο πολιτισμού, κατ' εμέ, να επιτρέπεις ακόμα και στις ακραίες φωνές να προβάλλουν τα αιτήματά τους κι η ίδια η δημοκρατία να τα απορρίπτει ή να τα επιδοκιμάζει.

οπως σωστα συμπληρωσες, το εν δυναμει κομμα ειναι υπερ της κτηνοβασιας επισης

για καποιο αλλο κομμα θα δεχομουν οσα ανεφερες περι ελευθεριας και δημοκρατιας κι εγω..αλοιμονο..

αλλα το συγκεκριμενο στα πλαισια της νομιμοτητας -οπως αναφερεις- θετει ως στοχο του την ανατροπη των νομων που βρισκονται σε ισχυ.. και μαλιστα ορισμενων απο εκεινους που αγγιζουν ιδιαιτερες ομαδες πολιτων, τα παιδια..

είναι αναφαίρετο δικαίωμά τους να μεταχειριστούν κάθε θεμιτό μέσο για να πείσουν για το δίκιο τους,

ποιο ακριβως ειναι το δικιο τους; και πως συνάδει αυτο με το ηθικα -κοινως αποδεκτο -δεον;

αν πασχιζαν για μια -νομιμη -πιο ελευθερη ερωτικη ζωη των παιδιων (μεταξυ τους), θα ακουγοταν καπως "ρομαντικο" (sic)..

αλλα το χρησιμοποιουν προς ιδιον οφελος, οπου εκει συνανταμε και την πρόταση για τη νομιμοποιηση της -παιδικης εννοειται- πορνογραφιας..

ΥΓ .schizm, δεν προτιθεμαι για προσωπικη αντιπαραθεση..κουβεντα κανουμε.. :)
« Τελευταία τροποποίηση: 01/06/06, 02:16 από Ρηνιώ-kouzoulotetoia »

Αποσυνδεδεμένος Baphomet (Πέτρος)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1012
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Κόμμα παιδεραστών στην Ολλανδία
« Απάντηση #3 στις: 01/06/06, 02:08 »
η κτηνοβασία είναι παράνομη?  ;D

Αποσυνδεδεμένος schizm

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1277
    • Προφίλ
Απ: Κόμμα παιδεραστών στην Ολλανδία
« Απάντηση #4 στις: 01/06/06, 02:18 »
Μια δημοκρατία δεν φιμώνει το μη αποδεκτό και το μη κοινωνικά δέον...όλα αυτά είναι δυναμικές καταστάσεις, άλλωστε κι αλλάζουν με τις εποχές και με τους καιρούς. Σε τέτοιες περιπτώσεις είναι που δοκιμάζεται η ποιότητά της. Πάντως δεν υπάρχει κόμμα που να γνωρίζω και να μην επιθυμεί την ανατροπή ενός οποιουδήποτε ισχύοντος νόμου...

Την ηθική πλευρά του ζητήματος νομίζω πως την απάντησα σε προσωπική βάση...τέθηκα αντίθετος με τα πιστεύω και τις προθέσεις τους. Τη νομική πάλι την καλύψαμε...από τη στιγμή που λειτουργούν με βάση το δικαίωμα του εκλέγειν και του εκλέγεσθαι, θα κριθούν κι αυτοί όπως κάθε άλλος.

Αποσυνδεδεμένος ΠΑΝΜΕΓΙΣΤΟΣ - EOSFORUM - SOTRIANI -

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1654
  • Φύλο: Άντρας
  • To Φαινόμενο Γνωστό έως τα Πέρατα του Κόσμου...
    • Προφίλ
Απ: Κόμμα παιδεραστών στην Ολλανδία
« Απάντηση #5 στις: 01/06/06, 04:45 »
η κτηνοβασία είναι παράνομη?  ;D

   ...δεν ξερω ρε φιλε, αλλα η γιδα στο χωριο δειχνει μαλλον να το απολαμβανει!  ;D ;D ;D
Ο.Ξ.Ο.Κ.Δ.Τ.Ξ.Ο.Κ.Ο. 
θα τινάξω τα μυαλά μου στον αέρα
να γεμίσει ο κόσμος εξυπνάδα

Αποσυνδεδεμένος ΠΑΝΜΕΓΙΣΤΟΣ - EOSFORUM - SOTRIANI -

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1654
  • Φύλο: Άντρας
  • To Φαινόμενο Γνωστό έως τα Πέρατα του Κόσμου...
    • Προφίλ
Απ: Κόμμα παιδεραστών στην Ολλανδία
« Απάντηση #6 στις: 01/06/06, 04:49 »
Είναι στοιχείο πολιτισμού, κατ' εμέ, να επιτρέπεις ακόμα και στις ακραίες φωνές να προβάλλουν τα αιτήματά τους κι η ίδια η δημοκρατία να τα απορρίπτει ή να τα επιδοκιμάζει.

   ...οχι ΔΕΝ ειναι στοιχειο πολιτισμου να επιτρεπεις την σεξουαλικη χειραφετηση, αν οχι εκμεταλευση, προσωπων που δεν εχουν πολιτικα δικαιωματα, αλλα ουτε ολοκληρωμενη αντιληψη και παιδεια για το τι μελει γενεσθαι, οπως ειναι τα παιδια ή τα ζωα. Τι λες τωρα?
Ο.Ξ.Ο.Κ.Δ.Τ.Ξ.Ο.Κ.Ο. 
θα τινάξω τα μυαλά μου στον αέρα
να γεμίσει ο κόσμος εξυπνάδα

Αποσυνδεδεμένος Vagabond

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 581
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Είμαι ένας μικρός αλήτης που τον τρώει ο καιρός
    • Προφίλ
Απ: Κόμμα παιδεραστών στην Ολλανδία
« Απάντηση #7 στις: 01/06/06, 05:21 »
Είναι στοιχείο πολιτισμού, κατ' εμέ, να επιτρέπεις ακόμα και στις ακραίες φωνές να προβάλλουν τα αιτήματά τους κι η ίδια η δημοκρατία να τα απορρίπτει ή να τα επιδοκιμάζει.

   ...οχι ΔΕΝ ειναι στοιχειο πολιτισμου να επιτρεπεις την σεξουαλικη χειραφετηση, αν οχι εκμεταλευση, προσωπων που δεν εχουν πολιτικα δικαιωματα, αλλα ουτε ολοκληρωμενη αντιληψη και παιδεια για το τι μελει γενεσθαι, οπως ειναι τα παιδια ή τα ζωα. Τι λες τωρα?
Δεν λέει αυτό. Λέει ότι είναι στοιχείο πολιτισμού να τους αφήνεις να εκφράζουν την άποψή τους, όσο κατακριτέα κι αν είναι αυτή. Όχι βέβαια να νομιμοποιήσεις το σεξ με παιδιά και ζώα, ή την παιδική πορνεία, ή τα άλλα... όμορφα που αυτοί οι κύριοι θέλουν.
Ο δικός μου ο δρόμος μ' έχει χρόνια διαλέξει...

Αποσυνδεδεμένος vivian_m

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 43
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Κόμμα παιδεραστών στην Ολλανδία
« Απάντηση #8 στις: 01/06/06, 10:59 »
για να διακωμωδησουμε λιγο το θεμα ( αν και δεν ειναι για γελια τεσπα )
αυτο που περιμενω να δω τωρα ειναι τις δηλωσεις της κας Λουκα ! ;D ;D ;D

δεν μπορει , θα κανει δηλωσεις σημερα  ;D ;D ;D
i went to the woods because i wanted to live deliberately.i wanted to live deep and suck the marrow out of life. to put to rout all that was not life, and not, when i had come to die, discover that i had not lived !

Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3331
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ
Απ: Κόμμα παιδεραστών στην Ολλανδία
« Απάντηση #9 στις: 01/06/06, 11:39 »
Τι να σας  πω παιδια. Εγω προσωπικα δεν εχω κανενα προβλημα να ιδρυεται οτιδυποτε κομμα θελει. Εφοσον γινεται νομιμα ολα ειναι οκ θεωρητικα. Ομως εν προκειμενω νομιζω οτι εχουμε ακραια περιπτωση προπαγανδας "Φιλανθρωπία, Ελευθερία και Διαφορετικότητα" δεν βλεπω πουθενα τη διαφορετικοτητα την ελευθερια και την φιλανθρωπια. Αντιθετα η παιδεραστια αφαιρει δικαιωματα απο τα παιδια διοτι μπορουν οι ενηλικες να τα εξαναγκαζουν σε σεξουαλιεκς πραξεις ή ακομα και να δεχεται το παιδι αμφιβαλω κατα ποσο ενα 12χρονο κοριτσι ειναι σε θεση να αντιληφθει τη σοβαροτητα της καταστασης. Αρα λοιπον εφοσον η ελευθερια των παιδαραστων αφαιρει την ελευθερια των παδιων (που ειναι πολυ πιο σημαντικο να ειναι ελευθερα τα παιδια) δεν ισχυει το σλογκαν τους, ειναι προπαγανδιστικο και κατα των δημοκρατικων αρχων. Τωρα φιλανθρωπια σε ποιους? Στους παιδεραστες? Η στους πορνοπαραγωγους? Δεν μπορω να πω τπτ επ αυτου και εδω εχουμε ακραια περιπτωση προπαγανδας. Διαφορετικοτητα.... Μχμ οχι κατ εμε. Συμφωνω οτι η διαφορετικοτητα πρεπει να εκφραζεται σαφως και να ακουγεται και να λαμβανεται υποψιν και γιατι οχι να εξουσιαζει αν ειναι σε 8εση να το κανει αλλα εδω μιλαμε για μια μειωνοτητα και μια διαφορετικοτητα που σε πολλες περιπτωσεις θεωρειτε ψυχολογικα διαταραγμενη. Αρα πια διαφορετικοτητα? Η μηπως οιπαιδεραστες ειναι εκπροσωπει ολων των διαφορετικοτητων στην Ολλανδια? Τοτε τα πραγματα γνινοντια παρα πολυ σοβαρα και πρεπει να κοιταξουμε πως εχει καταντησει η κοινωνια Της Ολλανδιας...

Σε μια παρομοια κινηση της Ελλαδας θα ειχαν κι αλλο θεμα οι Τατιανες/ Λαμπιρηδες και θα ξεχνιοταν το θεμα σε 2 βδομαδες τοσο ζωα ειμαστε που δεν θα καταλαβαιναμε τη σοβαροτητα της καταστασης και της κοινωνικης υγειας
Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry

Αποσυνδεδεμένος Joef - Über Alles

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 501
  • Φύλο: Άντρας
  • Φυλακισμενος στην πραγματικοτητα των ξενων κοσμων
    • Προφίλ
Απ: Κόμμα παιδεραστών στην Ολλανδία
« Απάντηση #10 στις: 02/06/06, 06:27 »
ενα εχω να πω!

ΜΑΣ ΠΗΔΑΝΕ ΠΟΥ ΜΑΣ ΠΗΔΑΝΕ ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΝΑ ΠΗΔΑΝΕ ΚΑΙ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΑΣ!!

εγω φυσικα ειμαι κατα!
και φανταστητε και αν γινει αυτο νομιμο τι θα γινετε και με τιν παιδικη πορνογραφια!
αλλα οπως και να το κανετε ενα 12 χρονο δεν μου αρεσει να το βλεπω σε τετοιες πραξεις!!!
μα καλα ειναι τρελοι οι ανθρωποι ομως??
καλα με 12χρονα? τι αλλα θα δουμε πια!!!!
κανω εκπομπη στο activeradio.gr καθε τεταρτη 12-2"fragile dreams" θα την ακουσετε χοντρα :D
ΟΤΙ ΑΞΙΖΕΙ...ΠΟΝΑΕΙ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΟ!!!!
Life's a B!tch 'till You Die, So Fuck The World and Let's Get High!

Αποσυνδεδεμένος Βραζίλης

  • Δεν με λένε Bill!
  • Administrator
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 10369
  • Φύλο: Άντρας
  • Βασίλης + Βραζιλία = Βραζίλης
    • Skype - fronimitis
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
Απ: Κόμμα παιδεραστών στην Ολλανδία
« Απάντηση #11 στις: 02/06/06, 10:02 »
Διαβάστε το άρθρο http://tovima.dolnet.gr/print.php?e=B&f=12792&m=C31&aa=1
και μερικές ενδιαφέρουσες απόψεις στο http://www.phorum.gr/viewtopic.php?t=10755

Αποσυνδεδεμένος vst@vros

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 306
  • Φύλο: Άντρας
  • Με λένε Σταύρο... είμαι Ταύρος και Γαύρος ...1χαχα
    • Προφίλ
Απ: Κόμμα παιδεραστών στην Ολλανδία
« Απάντηση #12 στις: 02/06/06, 10:12 »
η κτηνοβασία είναι παράνομη?  ;D

- Στο Λίβανο είναι νόμιμο οι άντρες να έχουν σεξουαλικές επαφές με ζώα με την προϋπόθεση να πρόκειται για θηλυκά ζώα. Το σεξ με αρσενικά ζώα τιμωρείται με θάνατο!

Αποσυνδεδεμένος gkapraras

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 9
  • Φύλο: Άντρας
  • Si vis pacem, para bellum
    • Προφίλ
Απ: Κόμμα παιδεραστών στην Ολλανδία
« Απάντηση #13 στις: 02/06/06, 18:59 »
Νομικά τους καλύπτει ο Ο.Η.Ε. σαν κόμμα. Εάν προωθήσουν τα θέματα που προαναφέρθησαν τότε αναμφισβήτητα νομίζω ότι είναι παράνομο από τον Ο.Η.Ε. και θα καταδικαστεί παγκοσμίως.
Cudu luna vini τραγουδάν οι Βλαχοι...

Αποσυνδεδεμένος Holy Diver

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 519
  • Φύλο: Άντρας
  • Σαλιγκάρια και μπανάνες!!!
    • Προφίλ
    • Το Όνειρο Ενός Περιέργου
Απ: Κόμμα παιδεραστών στην Ολλανδία
« Απάντηση #14 στις: 02/06/06, 23:57 »
Μακάρι...
reveduncurieux.blogspot.com

Αποσυνδεδεμένος jacksonas

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 578
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Κόμμα παιδεραστών στην Ολλανδία
« Απάντηση #15 στις: 03/06/06, 01:25 »
η κτηνοβασία είναι παράνομη?  ;D

- Στο Λίβανο είναι νόμιμο οι άντρες να έχουν σεξουαλικές επαφές με ζώα με την προϋπόθεση να πρόκειται για θηλυκά ζώα. Το σεξ με αρσενικά ζώα τιμωρείται με θάνατο!

Άψογο!!!  ;D ;D ;D
Καλά, στην Ελλάδα δηλαδή η κτηνοβασία τιμωρείται απ το νόμο?  ??? (δεν ανησυχώ, απλά έχω απορία!)

Αποσυνδεδεμένος Holy Diver

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 519
  • Φύλο: Άντρας
  • Σαλιγκάρια και μπανάνες!!!
    • Προφίλ
    • Το Όνειρο Ενός Περιέργου
Απ: Κόμμα παιδεραστών στην Ολλανδία
« Απάντηση #16 στις: 03/06/06, 11:05 »
Ναι, ευτυχώς.
reveduncurieux.blogspot.com

Αποσυνδεδεμένος Transformer

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 302
  • Φύλο: Γυναίκα
  • just let her crash and burn, she'll learn.
    • Προφίλ
Απ: Κόμμα παιδεραστών στην Ολλανδία
« Απάντηση #17 στις: 03/06/06, 17:57 »
Ναι,οκ...εχει ξεφυγει ο κοσμος...και στην προεκλογικη εκστρατεια θα μοιραζουν γλυφιτζουρια...
there i go again pretending to be you
make-believing that i have a soul
beneath the surface, trying to convince you
it was accidentally on purpose

Αποσυνδεδεμένος schizm

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1277
    • Προφίλ
Απ: Κόμμα παιδεραστών στην Ολλανδία
« Απάντηση #18 στις: 03/06/06, 18:21 »
Καλά, στην Ελλάδα δηλαδή η κτηνοβασία τιμωρείται απ το νόμο?  ??? (δεν ανησυχώ, απλά έχω απορία!)

Οτιδήποτε εμπεριέχει το χαρακτήρα του βιασμού, θα έπρεπε να απαγορεύεται ούτως ή άλλως. Αν δώσει η γίδα τη συναίνεσή της, το ξανασυζητάμε... :P

Αποσυνδεδεμένος @Morpheus@

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 287
  • Φύλο: Άντρας
  • real eyes realize real lies
    • Προφίλ
Απ: Κόμμα παιδεραστών στην Ολλανδία
« Απάντηση #19 στις: 03/06/06, 18:28 »
Οταν ο ανθρωπος δεν εχει με τι να ασχοληθει λεει κ κανει μ....ς!!!!οκ δικαιωμα του καθενως!κ δικαιωμα τους ειναι να υποστηριξουν τα πιστευω τους(εννοειτε οτι ειμαι κατα τετοιων πιστευω) γιατι εχουμε δημοκρατια! σκεφτειτε ομως οτι αυριο μπορει να κανουν κομμα οι βιαστες κ να απετουν απο τις γυναικες να ειναι προθυμες οποτε αυτοι το θελησουν, ή να κανουν κομμα οι διαρρηκτες κ να διαλαλανε οτι δεν πρεπει να κλειδωνουμε τις πορτες των σπιτιων μας κ να μην βαζουμε συναγερμους!

Αρα το πραγμα ειναι λιγο πιο πολυπλοκο!Η θεση μου φυσικα ειναι αντιθετη με τα πιστευω των Ολλανδων αλλα...δημοκρατια(με μια μικρη επιφυλαξη φυσικα)
θέμα Δίκης έγινε, το αν μου ανήκει η Ζωή μού,
...η απόφαση του δικαστηρίου αναμένεται...

Αποσυνδεδεμένος Holy Diver

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 519
  • Φύλο: Άντρας
  • Σαλιγκάρια και μπανάνες!!!
    • Προφίλ
    • Το Όνειρο Ενός Περιέργου
Απ: Κόμμα παιδεραστών στην Ολλανδία
« Απάντηση #20 στις: 03/06/06, 18:33 »
Η δημοκρατία δε μπορεί να ανεχτεί ανθρώπους που προσπαθούν να την καταργήσουν. Γιατί και η παιδοφιλία είναι μορφή κατάργησης της δημοκρατίας...
reveduncurieux.blogspot.com

Αποσυνδεδεμένος schizm

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1277
    • Προφίλ
Απ: Κόμμα παιδεραστών στην Ολλανδία
« Απάντηση #21 στις: 03/06/06, 18:48 »
Γιατί και η παιδοφιλία είναι μορφή κατάργησης της δημοκρατίας...

Φοβάμαι πως οι σεξουαλικές προτιμήσεις, όσο ακραίες κι αν είναι, εκφρασμένες μέσα στα πλαίσια πάντα της νομιμότητας που έχει καθιερωθεί από την ίδια τη δημοκρατία, δεν μπορούν να καταλύσουν αυτήν την τελευταία. Έτερον εκάτερον...

Μου προκαλεί πάντως θυμηδία η σκέψη πως ένα κόμμα αντι-παιδεραστίας στην αρχαία Ελλάδα, μάλλον θα ελάμβανε την ίδια αντιμετώπιση με βάση τα χρηστά ήθη της εποχής. Από τη λιγοστή μου ιστορική γνώση, έχω την αίσθηση πως ο "παιδαγωγός" δεν δίδασκε μονάχα γεωγραφία και μαθηματικά. Τότε όλα φάνταζαν ιδανικά, γεγονός που αποδεικνύει τη σχετικότητα των πραγμάτων.

Προσωπικά ευελπιστώ και περιμένω να τύχουν της γενικής αποδοκιμασίας της ψήφου, μια και διαφωνώ με τα πιστεύω τους. Ελπίζω όμως ταυτόχρονα να μην τους βρούνε ανασκολοπισμένους σε καμιά πλατεία...κάτι τέτοιο θα με λυπούσε επίσης, γιατί θα αποδείκνυε πως η δημοκρατία δεν μπορεί να καταδικάσει κάποια φαινόμενα επικαλούμενη τα ίδια μέσα που την ισχυροποιούν...την αρχή της πλειοψηφίας.

Αποσυνδεδεμένος Holy Diver

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 519
  • Φύλο: Άντρας
  • Σαλιγκάρια και μπανάνες!!!
    • Προφίλ
    • Το Όνειρο Ενός Περιέργου
Απ: Κόμμα παιδεραστών στην Ολλανδία
« Απάντηση #22 στις: 03/06/06, 19:05 »
Και όμως: η παιδοφιλία δεν είναι νόμιμη! Και ούτε κάτι το ηθικό, καθώς τα παιδιά δε μπορούν να έχουν πλήρη συνείδηση αυτού που κάνουν και του που προσανατολίζονται σεξουαλικά.
reveduncurieux.blogspot.com

Αποσυνδεδεμένος schizm

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1277
    • Προφίλ
Απ: Κόμμα παιδεραστών στην Ολλανδία
« Απάντηση #23 στις: 03/06/06, 19:22 »
Η παιδοφιλία δεν είναι νόμιμη...η χρήση των παρεχόμενων από τη δημοκρατία μέσων για τη νομιμοποίησή της όμως είναι. Αν ήταν αλλιώς, θα τους είχαν μπουζουριάσει ήδη.

Σε ζητήματα μάλιστα ηθικής τάξης, μπορούμε να εκφράζουμε ο καθένας ό,τι επιθυμεί και να μην καταλήξουμε και σε κοινώς αποδεκτά συμπεράσματα ποτέ. Αυτή είναι η φύση της ηθικής άλλωστε. Στη δική μου συνείδηση οι σεξουαλικές τους "προτιμήσεις" (για να μην πω διαστροφές) φαντάζουν αποτρόπαιες, οπότε αν μη τι άλλο δε συμμετέχω σε μια προσπάθεια να τις εξωραΐσω ή αγκαλιάσω. Για να μην παρεξηγηθώ κι όλας...

Αποσυνδεδεμένος Holy Diver

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 519
  • Φύλο: Άντρας
  • Σαλιγκάρια και μπανάνες!!!
    • Προφίλ
    • Το Όνειρο Ενός Περιέργου
Απ: Κόμμα παιδεραστών στην Ολλανδία
« Απάντηση #24 στις: 03/06/06, 20:13 »
Πιστεύω πως είναι κοινώς αποδεκτό πως η εξαπάτηση ενός ανθρώπου είναι ανήθικη... Και οι παιδεραστές συνήθως εξαπατούν τα παιδιά (αηδιάζω και μόνο που το γράφω).
reveduncurieux.blogspot.com

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
5 Απαντήσεις
4721 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 10/07/04, 17:36
από ΠΑΝΜΕΓΙΣΤΟΣ - EOSFORUM - SOTRIANI -
16 Απαντήσεις
5961 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 08/04/05, 16:57
από Modmor
99 Απαντήσεις
31412 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 10/12/05, 23:53
από FSL
6 Απαντήσεις
4430 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 22/07/05, 12:37
από oldnavy
13 Απαντήσεις
7142 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 31/05/05, 19:52
από Ikaros
1 Απαντήσεις
1913 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 28/10/05, 13:11
από Σ.απ.φώΣ
36 Απαντήσεις
14150 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 11/10/02, 15:56
από Αδιάκριτος
0 Απαντήσεις
1453 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 26/02/06, 14:00
από Makis808
136 Απαντήσεις
30429 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 29/01/08, 22:09
από Neikos
6 Απαντήσεις
2907 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 08/03/09, 21:23
από Garvin