Αποστολέας Θέμα: Λεει αληθεια ο andreas??  (Αναγνώστηκε 9736 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος herbie

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 10
    • Προφίλ
Απ: Λεει αληθεια ο andreas??
« Απάντηση #25 στις: 27/09/08, 11:26 »
Προσωπικη μου αποψη ειναι πως εχουν κορεστει μονο συγκεκριμενα ειδη μουσικης και αυτα ειναι πιστευω τα πιο "σκληρα" ακουσματα οπως Hard rock,heavy metal κ.λ.π. και πιστευω πως αυτο γινεται γιατι οι πιο πολλοι μουσικοι(σιγουρα υπαρχουν και νεες μπαντες που πρωτοτυπουν) καθονται και κολανε στις εππιροες τους.

Αν ακουσεις αλλα ειδη μουσικης ομως, οπως Folk,indie,jazz και αλλα θα ανακαλυψεις καλιτεχνες που και πρωτοτυπουνε και εχουν φοβερο ενδιαφερον.Μπαντες οπως:
Radiohead(φυσικα!),muse,coldplay, ,Animal collective(Τον Οκτωβριο στο gagarin),Beirut,Architecture in helsinki,Of montreal,aberfeldy,Hadouken,Enter shikari και πολλες πολλες ποοοοολλες ακομα και πρωτοτυπουν και κρατανε τον πηχη ψηλα. Το θεμα ειναι να ψαξεις απο μονος σου οσο μπορεις και να μην περιμενεις τα περιοδικα να σου πουνε τι βγαινει.

Στην Ελλαδα παλι στο underground ολα πανε πολυ καλα τελευταια! Θ βρεις μπαντες απο The boy, Le page, Monika, Your hand in mine, My wet calvin, The callas που ειναι φοβεροι!
απο ελληνικο ροκ και εντεχνοσκυλαδικο ας μην το σχολιασω!!!! μονο τρεις λεξεις! ΧΑ ΧΑ ΧΑ!!!!!

Ο Αντρεας λογικα εχει ενα δικιο σε αυτο που λεει του τυπου οτι ισως ενας πιτσιρικας-πιτσιρικα θα προτιμαει να δει εναν νεο που θα το ζει πιο πολυ και θα του εχει μεινει ψυχη μεσα του παρα τον γερολυκο που το κανει για τα λεφτα!
Παιδια τι εγινε πια τοσο στα 80s? δεν μου εχει μεινει σχεδον τιποτα απο εκεινη την εποχη εκτος απο μερικες ωραιες μπαλαντες! Ελεος! 90s 200000 φορες πιο ενδιαφεροντα!

Αποσυνδεδεμένος Symeon

  • Έκπτωτος Άγιος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1474
  • Φύλο: Άντρας
  • Elen sila lumenn omentielvo
    • Προφίλ
Απ: Λεει αληθεια ο andreas??
« Απάντηση #26 στις: 28/09/08, 09:50 »
για άλλη μια φορά kiratzos  +1 . Όσον αφορά στο αρχικό ποστ εγω θα έλεγα ότι οι νέοι θέλουν να έχουν ήχο της γενιάς τους σε κομμάτια των πατεράδων τους....
My spirit is crying for love so tired of being alone
I Remember He came here to steal, and You are his stealer of souls

http://img74.imageshack.us/img74/4245/53408797vz8.jpg

Αποσυνδεδεμένος Ogun-Sotis

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 366
  • Φύλο: Άντρας
  • Πωτς γκένεν αυτό?
    • Προφίλ
Απ: Λεει αληθεια ο andreas??
« Απάντηση #27 στις: 07/10/08, 18:23 »
Διαφωνώ με τον Mr Blade ως νέο παιδί  γουστάρω να ακούω Sabbath,Maiden,Purple,AcDc και όλα τα μεγαθήρια των 70s & 80s παρά τα νέα συγκροτήματα αλλά και τα περισσότερα παιδια της ηλικίας μου που ακούνε metal όχι αυτά τα ψευτομεταλάκια που ακούνε metalcore(μπλιαχ) και nu metal(μπλιαχ).Και όσον αφορά το metal όντως πέθανε από τότε που βγήκαν κάτι συγκροτήματα σαν τους bullet f m valentine,blessed by the broken heart,avenged sevenfold και ολες αυτές οι metalcore αηδίες η αλλίως false metal

Αποσυνδεδεμένος Giorgos K.

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 686
  • Φύλο: Άντρας
  • Προσωπικό κείμενο
    • Προφίλ
Απ: Λεει αληθεια ο andreas??
« Απάντηση #28 στις: 25/12/08, 21:26 »
εγ'ω σαν δεκαεφτάρης να πώ οτι προτιμώ να ακούω νέες μπάντες και οχι απαραίτητα ποπ μεταλ ή χαρτνκόράδικες με φρέσκο ήχο.
δεν με ενδιαφέρει η ηλικία των μελών τους
μου αρέσουν τα εμπνευσμένα τραγούδια και στίχοι,
η παραγωγή,
και η τεχνική.
δεν με ενδιαφέρει ηλικία μπάντας η μελών
δεν με ενδιαφέρει αν είναι mainstream ή όχι

πχ trivium δεν ακούω οχι επειδή  είναι gayδες και φλώροι
αλλά επειδή τα τραγούδια τους έχουν χάλια ήχο,έχουν ελάχιστη έμπνευση και δεν ξέρουν την τύφλα τους(υπερβάλλω λίγο) απο μουσική(θα το καταλάβεται αν δείτε κάποια video της μπάντας).
ακόμα το οτι πουλάνε σαν θεοί και αποκαλλούνται omega-srhedders με εξοργίζει
ενώ πιο μεγάλα ηλικιακά άτομα δεν πουλάνε για το λόγο οτι δεν είναι 20-άριδες
πχ  testament(το καινούργιο το formation of damnation είναι φοβερότατο),kreator(πουλάνε πουλάνε,αλλά όχι τόσο όσο θα πούλαγαν αν ήταν 20άριδες)
είναι άλλες νέες μπάντες arch enemy,firewind και άλλοι που γουστάρω τρελά

καλά χριστούγεννα
Υπογραφή

Αποσυνδεδεμένος Garvin

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 903
  • Φύλο: Άντρας
  • There's no business like show business!
    • Προφίλ
Απ: Λεει αληθεια ο andreas??
« Απάντηση #29 στις: 27/12/08, 00:37 »
αν και ακουμε καποια συγκροτηματα 50αρηδων,θα προτιμούσαμε κάποιους στη γενιά μας. αυτό όμως είναι δύσκολο να συμβεί γιατί ένα συγκρότημα για να αποκτήσει κοινό πρεπει,εχοντας κοπιασει,να γίνει γνωστό. και για να γίνει αυτό περνούν κάποια χρόνια. επίσης, υπάρχει και το θέμα δέους που δημιουργέιται στον καλλιτέχνη και τον ακροατή. προσωπικά ένιωσα μεγαλύτερο δέος όταν είχα μπροστά μου τους metallica και τον James,και λιγότερο όταν είχα τους him  μπροστά μου,βλέποντας τον ville που είναι 10 χρόνια μεγαλύτερος. Πάντως αν κρίνουμε τι έγινε στον cooper που βλέπαμε τον μπαμπά με το παιδί,ο adreas εχει αδικο. ωραία η αποψη του,δεν συμφωνώ αλλά ούτε διαφωνώ απόλυτα.

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
21 Απαντήσεις
11045 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 19/09/06, 10:02
από Μαρμελακι
22 Απαντήσεις
6972 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 19/10/06, 13:27
από llorona
5 Απαντήσεις
2797 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 25/02/08, 19:57
από dramatic_life
3 Απαντήσεις
2462 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 06/05/08, 07:52
από Ιερακόμορφος
0 Απαντήσεις
1532 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 17/09/08, 01:14
από Alter Ego
14 Απαντήσεις
4881 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 20/11/08, 03:04
από ΓΙΩΡΓΟΣ Τ.
2 Απαντήσεις
2180 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 17/11/08, 01:57
από mantinada
0 Απαντήσεις
1669 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 13/01/09, 23:14
από trelozakinthinos
3 Απαντήσεις
2308 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 29/04/09, 20:50
από Jezus
10 Απαντήσεις
9237 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 20/04/11, 20:09
από Jezus