Αποστολέας Θέμα: Dream Theater  (Αναγνώστηκε 11728 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Takimon

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 1
  • Λατρεύω το Το Στέκι των Κιθαρωδών!
    • Προφίλ
Dream Theater
« στις: 01/08/03, 05:31 »
Ti gnomi ehete gia tous Dream Theater re palikaria?

Αποσυνδεδεμένος Baphomet (Πέτρος)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1012
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Re:Dream Theater
« Απάντηση #1 στις: 01/08/03, 12:55 »
1/ΤΡΟΜΕΡΟΙ-ΚΑΤΑΡΤΙΣΜΕΝΟΙ-ΒΙΡΤΟΥΟΖΟΙ ΜΟΥΣΙΚΟΙ
2/ΠΗΓΑΝ ΤΟ "PROGRESSIVE METAL" ΠΟΛΥ ΜΠΡΟΣΤΑ
3/ΕΧΟΥΝ ΓΡΑΨΕΙ ΜΕΡΙΚΟΥΣ ΥΠΕΡΟΧΟΥΣ ΔΙΣΚΟΥΣ
4/ΠΑΙΖΟΥΝ ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΑ LIVE
5/ΜΟΥ ΑΡΕΣΟΥΝ ΠΟΛΥ

ΟΜΩΣ
6/ΕΧΟΥΝ ΑΡΧΙΣΕΙ ΝΑ ΑΝΑΜΑΣΑΝΕ ΤΑ ΙΔΙΑ
7/ΕΙΝΑΙ ΨΩΝΑΡΕΣ
8/ΜΑΣ ΕΧΟΥΝ ΦΑΕΙ ΜΕ ΤΑ PROJECT ΤΟΥΣ ΠΟΥ ΣΤΗΝ ΟΥΣΙΑ ΕΙΝΑΙ D.T. ΜΕ ΑΛΛΟΥΣ ΜΟΥΣΙΚΟΥΣ
9/ΑΝΤΕΓΡΑΨΑΝ ΣΕ ΑΡΚΕΤΑ ΚΟΜΜΑΤΙΑ ΜΕΓΑΛΕΣ ΜΠΑΝΤΕΣ ΤΟΥ ΠΑΡΕΛΘΟΝΤΟΣ ΣΕ ΣΗΜΕΙΟ ΚΛΟΠΗΣ
10/ΕΧΟΥΝ ΑΡΧΙΣΕΙ ΚΑΙ ΜΟΥ ΤΗ ΒΑΡΑΝΕ

Αποσυνδεδεμένος D@ve Murray

  • Χορδοβασανιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2118
  • Φύλο: Άντρας
  • Once a wolf.... always a wolf...
    • Προφίλ
Re:Dream Theater
« Απάντηση #2 στις: 01/08/03, 13:03 »
Εχουμε πει πολλα για τους τυπους αυτους....ψαξε το φορουμ και ειναι γεματο απο θεματα που τους αφορουν....
Φάτε οτι προλάβετε...Ο Χονδροc γaρ Τaχυc...

Αποσυνδεδεμένος Universal Mind

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 35
  • Φύλο: Άντρας
  • Seeking the picture of a thusand worlds...
    • Προφίλ
Re:Dream Theater
« Απάντηση #3 στις: 01/08/03, 17:01 »
tsbtc μπορείς να αναφέρεις κάποια σημεία ή κομμάτια τα οποία οι theater αντέγραψαν? σε παρακαλώ προσπάθησε να θυμηθείς γιατί σπάω το κεφάλι μου και δεν βρίσκω...
Ibanez RG 550 LTD

Αποσυνδεδεμένος Vagabond

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 581
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Είμαι ένας μικρός αλήτης που τον τρώει ο καιρός
    • Προφίλ
Re:Dream Theater
« Απάντηση #4 στις: 02/08/03, 01:02 »
Για εμένα Dream Theater = Finally Free. Ίσως επειδή είναι το πρώτο κομμάτι τους που άκουσα και έμεινα με το στόμα ανοιχτό. :o
Ο δικός μου ο δρόμος μ' έχει χρόνια διαλέξει...

Αποσυνδεδεμένος Baphomet (Πέτρος)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1012
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Re:Dream Theater
« Απάντηση #5 στις: 19/08/03, 09:44 »
tsbtc μπορείς να αναφέρεις κάποια σημεία ή κομμάτια τα οποία οι theater αντέγραψαν? σε παρακαλώ προσπάθησε να θυμηθείς γιατί σπάω το κεφάλι μου και δεν βρίσκω...

Δε ξερω τι ακριβως περιμενεις να ακουσεις σαν απαντηση... παντως οι Theater εκτος απο τους pink floyd (απο τους οποιους εχουν "επηρρεαστει" με το παραπανω...) εχουν παρει θεματα ολοκληρα απο μπαντες οπως οι watchtower και αλλες παλιοτερες progressive...ειχα κανει καποτε ολοκληρη συζητηση γι αυτο με τον δασκαλο της κιθαρας μου και μου εβαζε cd αυτος απο μερικα παλια συγκροτηματα που επαιζαν ιδια solos ρε!! κομματια ολοκληρα κλεμμενα μιλαμε...! παντως καλοι οι theater αλλα πλεον ειναι η 4-5 επιλογη μου στο progressive....


Αποσυνδεδεμένος John5

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 21
  • Φύλο: Άντρας
  • o Slash einai kai poly murh
    • Προφίλ
Re:Dream Theater
« Απάντηση #6 στις: 25/08/03, 10:54 »
Gia mena h kalyterh prog metal banda.
Μην δοκιμάσεις να ρίξεις την γκόμενα με την κιθάρα......βρές άλλο αντικείμενο

Αποσυνδεδεμένος Baphomet (Πέτρος)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1012
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Re:Dream Theater
« Απάντηση #7 στις: 25/08/03, 13:47 »
Για εμένα Dream Theater = Finally Free. Ίσως επειδή είναι το πρώτο κομμάτι τους που άκουσα και έμεινα με το στόμα ανοιχτό. :o

καλο κομματι οντως... αλλα εμενα με ενθουσιαζει το overture 1928 απο το αλμπουμ

Αποσυνδεδεμένος holliday

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 491
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Have heart my dearWe're bound to be afraid
    • Προφίλ
Re:Dream Theater
« Απάντηση #8 στις: 25/08/03, 14:55 »
9/ΑΝΤΕΓΡΑΨΑΝ ΣΕ ΑΡΚΕΤΑ ΚΟΜΜΑΤΙΑ ΜΕΓΑΛΕΣ ΜΠΑΝΤΕΣ ΤΟΥ ΠΑΡΕΛΘΟΝΤΟΣ ΣΕ ΣΗΜΕΙΟ ΚΛΟΠΗΣ

αλλο αντιγραφω, κι αλλο επηρεαζομαι.

συμφωνω οτι εχουν επιρρεαστει απο άλλα συγκροτήματα, αλλά επισης πιστευω οτι καθε συγκροτημα δημιουργει το υφος του, συμφωνα με το υλικό που εχει.
κι αυτο ειναι πρωτα απ ολα το εμψυχο, τα μελη του.
ετσι λοιπον, (συγχωρηστε με οι φανατικοι) αλλα εγω οταν ακουω JOHN PETRUCCI,  δε με νοιαζει αν παιζει με τους DREAM, ή αν ειναι σε ενα πανηγυρι και παιζει μονος του.

 ;D
Μια πεταλούδα στην γωνιά χαμογελάει, Κερνάει τσιγάρο μα πουλάει την φωτιά
ο αστυφυλακας ταυτοτητα ζητάει μα εγω την ψαχνω απ τα 19"

Αποσυνδεδεμένος Baphomet (Πέτρος)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1012
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Re:Dream Theater
« Απάντηση #9 στις: 25/08/03, 14:58 »
9/ΑΝΤΕΓΡΑΨΑΝ ΣΕ ΑΡΚΕΤΑ ΚΟΜΜΑΤΙΑ ΜΕΓΑΛΕΣ ΜΠΑΝΤΕΣ ΤΟΥ ΠΑΡΕΛΘΟΝΤΟΣ ΣΕ ΣΗΜΕΙΟ ΚΛΟΠΗΣ

αλλο αντιγραφω, κι αλλο επηρεαζομαι.

συμφωνω οτι εχουν επιρρεαστει απο άλλα συγκροτήματα, αλλά επισης πιστευω οτι καθε συγκροτημα δημιουργει το υφος του, συμφωνα με το υλικό που εχει.
κι αυτο ειναι πρωτα απ ολα το εμψυχο, τα μελη του.
ετσι λοιπον, (συγχωρηστε με οι φανατικοι) αλλα εγω οταν ακουω JOHN PETRUCCI,  δε με νοιαζει αν παιζει με τους DREAM, ή αν ειναι σε ενα πανηγυρι και παιζει μονος του.

 ;D

ξερω πολυ καλα την διαφορα της αντιγραφης απο την επιρροη και μιλαω για σαφη ΚΛΟΠΗ και οχι επιρροη! κι εγω χαιρομαι να ακουω τον Petrucci να παιζει. Αλλα οταν παιζει πραγματα αλλων για δικα του με τσαντιζει πολυ. και ειπαμε καλος κιθαριστας ο petrucci αλλα μη τον κανουμε και θεο ετσι...?

Αποσυνδεδεμένος holliday

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 491
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Have heart my dearWe're bound to be afraid
    • Προφίλ
Re:Dream Theater
« Απάντηση #10 στις: 25/08/03, 15:08 »
(σε ρωτησαν) tsbtc μπορείς να αναφέρεις κάποια σημεία ή κομμάτια τα οποία οι theater αντέγραψαν? σε παρακαλώ προσπάθησε να θυμηθείς γιατί σπάω το κεφάλι μου και δεν βρίσκω...

μου απαντησες ξερω πολυ καλα την διαφορα της αντιγραφης απο την επιρροη και μιλαω για σαφη ΚΛΟΠΗ και οχι επιρροη! κι εγω χαιρομαι να ακουω τον Petrucci να παιζει. Αλλα οταν παιζει πραγματα αλλων για δικα του με τσαντιζει πολυ. και ειπαμε καλος κιθαριστας ο petrucci αλλα μη τον κανουμε και θεο ετσι...?

θα σε εκτιμουσα αφανταστα, αν μπορουσες να μου ανοιξεις κι εμενα τα ματακια μου, (αυτακια στην προκειμενει περιπτωση)
δε προσεξα καποιο κομματι που να μου θυμιζει κατι αλλο, αλλα ισως εχεις δικιο

σε παρακαλω, να μου πεις αν κατι εχει πεσει στην αντιληψη σου.

οσο για τον αν ο petrucci ειναι θεος...οχι... δεν ειναι, εχει ομως πολυ καλη τεχνικη, και δινει ψυχη...

θεο ακομα δε μπορω να πω οτι ακουσα ... στην κιθαρα.
Μια πεταλούδα στην γωνιά χαμογελάει, Κερνάει τσιγάρο μα πουλάει την φωτιά
ο αστυφυλακας ταυτοτητα ζητάει μα εγω την ψαχνω απ τα 19"

Αποσυνδεδεμένος Baphomet (Πέτρος)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1012
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Re:Dream Theater
« Απάντηση #11 στις: 25/08/03, 15:17 »
(σε ρωτησαν) tsbtc μπορείς να αναφέρεις κάποια σημεία ή κομμάτια τα οποία οι theater αντέγραψαν? σε παρακαλώ προσπάθησε να θυμηθείς γιατί σπάω το κεφάλι μου και δεν βρίσκω...

μου απαντησες ξερω πολυ καλα την διαφορα της αντιγραφης απο την επιρροη και μιλαω για σαφη ΚΛΟΠΗ και οχι επιρροη! κι εγω χαιρομαι να ακουω τον Petrucci να παιζει. Αλλα οταν παιζει πραγματα αλλων για δικα του με τσαντιζει πολυ. και ειπαμε καλος κιθαριστας ο petrucci αλλα μη τον κανουμε και θεο ετσι...?

θα σε εκτιμουσα αφανταστα, αν μπορουσες να μου ανοιξεις κι εμενα τα ματακια μου, (αυτακια στην προκειμενει περιπτωση)
δε προσεξα καποιο κομματι που να μου θυμιζει κατι αλλο, αλλα ισως εχεις δικιο

σε παρακαλω, να μου πεις αν κατι εχει πεσει στην αντιληψη σου.

οσο για τον αν ο petrucci ειναι θεος...οχι... δεν ειναι, εχει ομως πολυ καλη τεχνικη, και δινει ψυχη...

θεο ακομα δε μπορω να πω οτι ακουσα ... στην κιθαρα.

οπως εγραψα παραπανω τα περι κλοπης μου τα ειπε ο δασκαλος της κιθαρας μου (ο οποιος παρεπιπτοντως ειναι κιθαριστας ελληνικου Progmetal συγκροτηματος με περγ**ηνες-οχι κανενας τυχαιος). ουτε εγω τον πιστευα γιατι απλα δεν ηξερα τιποτα αλλο απο prog Περα απο τους Theater,και οταν με εβαλε και ακουσα watchtower επαθα πλακα (καθως και με αλλα συγκροτηματα που σιγουρα δε γνωριζετε και τα οποια συτυχως ουτε εγω θυμαμαι).Την ιδια κουβεντα εκανα και με τους κιθαριστες ενος νεου ελληνικου συγκροτηματος του χωρου οι οποιοι μου ειπαν ακριβως τα ιδια πραγματα κατηγορώντας ως μεγαλους κλεφτες τους dream theater και πιστευωντας πως ετσι κι αλλιως υπαρχουν ηδη 2-3 συγκροτηματα που ειναι ανωτερα ακομα και τεχνικα απο αυτους. αν θες σωνει και καλα να σου πω π.χ. πως το solo του finally free ειναι ιδιο με το ταδε μπορω...αλλα εν καιρω. δειξτε και λιγη πιστη παντως σε αυτα που λενε οι αλλοι... ακουω Theater 5 χρονια και απογοητευτηκα παρα πολυ οταν διαπιστωσα οτι οντως ετσι ηταν....ευτυχως υπαρχουν αλλα μεγαλα συγκροτηματα στο Prog...

Αποσυνδεδεμένος holliday

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 491
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Have heart my dearWe're bound to be afraid
    • Προφίλ
Re:Dream Theater
« Απάντηση #12 στις: 25/08/03, 15:32 »
tsbc (δε κανω παραθεση για να μη τρωμε χωρο)
θα φροντισω να ακουσω τους watchtower  με πολυ προσοχη.
κι εσυ φροντισε να μαθεις κι αλλα σχετικα με το θεμα.
καλο ειναι να απομυθοποιουνται αυτοι που αποδεδειγμενα δε το αξιζουν.

παντως σιγα σιγα ενας ενας οι μυθοι... ξεπεφτουν...αν και δε βιαζομαι να αποφασισω για τους DREAM ακομα, αν και σεβομαι την γνωμη των ειδικων.
Μια πεταλούδα στην γωνιά χαμογελάει, Κερνάει τσιγάρο μα πουλάει την φωτιά
ο αστυφυλακας ταυτοτητα ζητάει μα εγω την ψαχνω απ τα 19"

Αποσυνδεδεμένος Baphomet (Πέτρος)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1012
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Re:Dream Theater
« Απάντηση #13 στις: 25/08/03, 15:37 »
tsbc (δε κανω παραθεση για να μη τρωμε χωρο)
θα φροντισω να ακουσω τους watchtower  με πολυ προσοχη.
κι εσυ φροντισε να μαθεις κι αλλα σχετικα με το θεμα.
καλο ειναι να απομυθοποιουνται αυτοι που αποδεδειγμενα δε το αξιζουν.

παντως σιγα σιγα ενας ενας οι μυθοι... ξεπεφτουν...αν και δε βιαζομαι να αποφασισω για τους DREAM ακομα, αν και σεβομαι την γνωμη των ειδικων.

επιφυλλάσσομαι να απαντησω Holliday. χαιρομαι που δεν το βλεπεις οπαδικα και μονοπλευρα το θεμα. αν εισαι φαν παντως του progressive metal ή καινουρια στον χωρο ακου καλυτερα τους Symphony-x, Phychotic waltz, dead soul tribe, queensryche και PAIN OF SALVATION (ειδικα αυτούς)

Lord-George

  • Επισκέπτης
Re:Dream Theater
« Απάντηση #14 στις: 25/08/03, 22:56 »
Aπίστευτοι καραγκιόζηδες, τρομερά ποζέρια (δες φώτο στα album), ηλίθιοι ήχοι, μαλ**ες μουσικοί.
Ο drummer να φανταστείτε έφερνε στα live 3 μπότες. Να τις κάνεις τι ρε φίλε? Η δίκαση δε σου φτάνει?

Βλάκες εντελώς. Ένα cd αντεγραμμένο έχω και θα φροντίσω να το πετάξω.

Αποσυνδεδεμένος holliday

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 491
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Have heart my dearWe're bound to be afraid
    • Προφίλ
Re:Dream Theater
« Απάντηση #15 στις: 25/08/03, 23:33 »
tsbtc...νεα δεν ειμαι, ουτε στον χωρο ουτε στην ηλικια.
περισσοτερο χαρακτηριζομαι ροκ, (classic) αλλα και οτι προερχεται απο την ροκ, με ... καθηλωνει.

ευχαριστω για τις συστασεις.. ειναι κανα δυο που δε τα ξερω.. θα σου πω οταν τα μαθω εντυπωσεις.

ΗΟΜΟ ΙΡΑΤUS... μη τα ισοπεδωνουμε ολα. ισως βλεπουν περισσοτερο απ οτι πρεπει την σκηνικη τους παρουσια. αυτο δε σημαινει οτι δεν εχουν κατι να δειξουν.
(μιλαει μια οχι φανατικη των DREAM)
Μια πεταλούδα στην γωνιά χαμογελάει, Κερνάει τσιγάρο μα πουλάει την φωτιά
ο αστυφυλακας ταυτοτητα ζητάει μα εγω την ψαχνω απ τα 19"

Αποσυνδεδεμένος Pontifikas

  • Ο Γκρίζος Ταξιδευτής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 524
  • Φύλο: Άντρας
  • Fly benevolent creature...
    • Προφίλ
    • Greek .Net Programming Community
Re:Dream Theater
« Απάντηση #16 στις: 26/08/03, 02:14 »
Εγώ για να είμαι ειλικρινής μόνο το Images And Words γουστάρω αλλά θεωρώ τον Petrucci από της κορυφές.
Είναι σπουδαγμένοι και δεν ξεκίνησαν για την πλάκα τους αλλά δεν μπορώ να πώ ότι είναι το κορυφαίο Prog σχήμα.Ακόμα δεν έχω ακούσει καλύτερο δίσκο από το "The Perfect Element" των Pain Of Salvation.
Run - but if you run away
You'll always have to hide
So if you need to run Run for help!

Αποσυνδεδεμένος Baphomet (Πέτρος)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1012
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Re:Dream Theater
« Απάντηση #17 στις: 27/08/03, 09:53 »
Εγώ για να είμαι ειλικρινής μόνο το Images And Words γουστάρω αλλά θεωρώ τον Petrucci από της κορυφές.
Είναι σπουδαγμένοι και δεν ξεκίνησαν για την πλάκα τους αλλά δεν μπορώ να πώ ότι είναι το κορυφαίο Prog σχήμα.Ακόμα δεν έχω ακούσει καλύτερο δίσκο από το "The Perfect Element" των Pain Of Salvation.

ακου το remedy lane.μετα τις 15 ακροασεις θα νιωσεις οτι βρηκες καλυτερο δισκο απο το perfect element...οι 2 καλυτεροι δισκοι...!!

Αποσυνδεδεμένος PoRtiS

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 48
  • Φύλο: Άντρας
  • And the soul cries out, for a handful of rain...
    • Προφίλ
Re:Dream Theater
« Απάντηση #18 στις: 08/09/03, 16:08 »
Homo Iratus otan den exoume idea gia ti milame kalytera na to boulwnoume. dikio exeis kalytera na to petaxseis to cd giati ama to krathseis ke takouseis kiolas isws anoixson ligo ta myala sou ke katalabeis kana dio pragmata apo mousiki. ti pozeria ke mpourdes? oi anthrwpoi exoun apo tis pio sobares skinikes parousies pou exw dei pote. ilithioi ixoi? kapoios alos exi afto to problhma edw mesa fenete. oso gia ti trikasi ama ixes katsei na to prosexseis ligo megale tha eixes dei oti den ine gia pozeria. to set twn tympanwn den ine ena alla dio set me diaforetiko stisimo enwmena mazi ke se periptwsh pou den to prosexses episis oi kases den ine to idio megethos.dhladh alo ixo i kathemia tous.otan o dave wackle ebgene sti skini me treis kases kaneis den elege tpt alla bebea pou na xsereis esi gia dave wackle ke gia jazz. anyway tha se simbouleba na xsanakouseis to album kamia 200aria fores ta epomena 3 xronia ke otan megalwseis ligo xsanaskepsou ligo ke apanta ama thes.  
So what can I tell you
Ιf life's the length of this play
Perhaps God gave the answers
To those with nothing to say

Αποσυνδεδεμένος bluewind

  • Γαργαντούας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 763
  • Φύλο: Άντρας
  • Μη μασάς...χαλάει τα δόντια!
    • Προφίλ
Re:Dream Theater
« Απάντηση #19 στις: 08/09/03, 23:49 »
Portis ήρεμα ::)

Την άποψή του εξέφρασε για το συγκρότημα και δεν έκανε προσωπικές επιθέσεις, όπως εσύ. Αν διαφωνείς προσπάθησε τουλάχιστον να το κάνεις χωρίς να αναλώνεσαι σε χαρακτηρισμούς.

Προληπτικά τα λέω γιατί δεν έχω καμμία διάθεση να καταλήγω σε διαγραφές post...

Αποσυνδεδεμένος PoRtiS

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 48
  • Φύλο: Άντρας
  • And the soul cries out, for a handful of rain...
    • Προφίλ
Re:Dream Theater
« Απάντηση #20 στις: 09/09/03, 03:57 »
dikio exis megale alla blepeis oi theater ine proswpikh adynamia ke kathe arnitiko sxolio pros aftous eklambanete proswpika. afto pou me enoxlei pio poli omws ine i agnoia merikwn anthrwpwn alla de bariese, de tha pethanoume kiolas.
So what can I tell you
Ιf life's the length of this play
Perhaps God gave the answers
To those with nothing to say

Αποσυνδεδεμένος bluewind

  • Γαργαντούας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 763
  • Φύλο: Άντρας
  • Μη μασάς...χαλάει τα δόντια!
    • Προφίλ
Re:Dream Theater
« Απάντηση #21 στις: 09/09/03, 14:10 »
Από την άλλη αναλογίσου πως και κάποιος οπαδός των ΗΙΜ θα μπορούσε να εκλάβει ως προσωπική προσβολή τα σχόλιά σου (φωνή που έχει άσθμα, όλοι είναι κουλάδια...), λόγω της υπερβολικής αδυναμίας που έχει στο συγκρότημα και να σου σούρει τα μύρια όσα. Έτσι όμως δεν κάνουμε δουλειά...

Γι'αυτό λέω ηρεμία, γιατί ο καθένας, ανεξάρτητα του περιεχομένου των σχολίων, αναφέρεται στο συγκρότημα κι όχι στους οπαδούς του...ας κάνουμε επιτέλους αυτό το διαχωρισμό.

Αποσυνδεδεμένος Baphomet (Πέτρος)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1012
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Re:Dream Theater
« Απάντηση #22 στις: 09/09/03, 20:50 »
με την διαφορα οτι ο Portis Μαλλον και για τα 2 συγκροτηματα εχει απολυτο δικιο...αντικειμενικα και περα απο προσωπικες αδυναμιες...

Αποσυνδεδεμένος bluewind

  • Γαργαντούας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 763
  • Φύλο: Άντρας
  • Μη μασάς...χαλάει τα δόντια!
    • Προφίλ
Re:Dream Theater
« Απάντηση #23 στις: 09/09/03, 21:00 »
Το θέμα δεν είναι αν έχει δίκιο ή όχι...δεν μπαίνω σε αυτή τη λογική διότι δεν είναι το ζητούμενο.

Αποσυνδεδεμένος Baphomet (Πέτρος)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1012
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
PAIN OF SALVATION
« Απάντηση #24 στις: 10/09/03, 23:23 »
καλα...οπως και να 'χει παντως....


PAIN OF SALVATION

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
6 Απαντήσεις
3463 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 12/04/10, 16:03
από Eagle Of Kamelot
50 Απαντήσεις
14664 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 13/02/11, 01:02
από draned
9 Απαντήσεις
3773 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 17/10/10, 18:42
από GEOLOU
0 Απαντήσεις
1527 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 20/10/10, 16:52
από GEOLOU
20 Απαντήσεις
9978 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 02/08/11, 13:37
από Eagle Of Kamelot
123 Απαντήσεις
34144 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 11/07/11, 20:05
από Eagle Of Kamelot
6 Απαντήσεις
5402 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 23/05/11, 03:31
από truepiece
8 Απαντήσεις
4006 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 01/09/11, 21:58
από the bard
0 Απαντήσεις
2362 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 30/06/11, 16:24
από Eagle Of Kamelot
0 Απαντήσεις
1729 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 31/10/21, 17:08
από Yiannis Papadopoulos