Αποστολέας Θέμα: Εκπτώσεις Music Store  (Αναγνώστηκε 5679 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος BluesMe

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 433
  • Φύλο: Άντρας
  • Music is the universal language of mankind..
    • Προφίλ
Εκπτώσεις Music Store
« στις: 20/09/08, 12:12 »
Εδώ και καιρό κάνω μια έρευνα αγοράς για ορισμένα πράγματα που θέλω να αγοράσω. Έτσι λοιπόν επισκέφτηκα το Music Store, έφτιξα μια WishList και επειδή είχα κάποιες απορίες για ένα προϊόν, έστειλα mail για να μου τις λύσουν. Προς έκπληξη λοιπόν μου απάντησε ένας Έλληνας υπεύθυνος επί των Ελληνικών Πωλήσεων του Music Store, ο οποιός μεταξύ άλλων μου είπε πως αν κάνω τις παραγγελείες μέσω του προσωπικού του email θα μπορεί να κάνει επιπλέον έκπτωση. Έτσι λοιπόν του έστειλα τα προϊόντα που με ενδιαφέρουν μέσω mail και μου απάντησε με την πρσφορά του η οποία ήταν ικανοποιητική μπορώ να πω. Δεν ήταν τεράααστια η έκπτωση, αλλά ικανοποιητική. Το τονίζω αυτό. Έτσι κι αλλιώς το Music Store φτηνό μαγαζί είναι (προσφέρει και αντικαταβολή), οπότε μια επιπλέον έκπτωση δεν μας χαλάει.

Σας παραθέτω λοιπόν το προσωπικό - εταιρικό Mail του τύπου για να στέλνετε τις παραγγελίες σας και να ζητάτε προσφορά, όπως έκανα κι εγώ.

export-gr@musicstore.de


Τονίζω φυσικά πως δεν έχω καμία σχέση με τον τύπο (συγγενής, φίλος κτλ.) κι οτι τον ανακάλυψα όπως είπα και πιο πάνω στέλνωντας email για να μου λύσουν κάποιες απορίες. Ε, και αυτός κάνει αυτή τη δουλειά εκεί για τους Έλληνες. Πιστεύω πως ίσως ενδιαφέρει αυτό κάποιους που ετοιμάζουν παραγγελίες κι έτσι αποφάσισα να το ποστάρω εδώ.  :)

Α! Έκπτωσεις δεν κάνει μόνο σε Fender Κιθάρες, Pionner και Mac Computers. Αυτά  ;)

Αποσυνδεδεμένος jamest

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 14
    • Προφίλ
Απ: Εκπτώσεις Music Store
« Απάντηση #1 στις: 20/09/08, 13:08 »
Μιλάς για τον σπύρο.Το ίδιο πράγμα κάνει και με εμένα (με όλους βασικά) και μπορώ να πω ότι ορισμένες φορές οι τιμές του ειναι αρκετά καλυτερες.είναι οκ τύπος και αρκετά εξυπηρετικός.

Αποσυνδεδεμένος BluesMe

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 433
  • Φύλο: Άντρας
  • Music is the universal language of mankind..
    • Προφίλ
Απ: Εκπτώσεις Music Store
« Απάντηση #2 στις: 21/09/08, 00:05 »
Ναι...μιλώ για τον Σπύρο Μαυρίδη. Το υπέθεσα οτι δεν αποτελώ εξαίρεση  :P Απλά σκέφτηκα πως αυτό ίσως να ενδιαφέρει κάποιους που δεν έχει τύχει να παραγγείλουν ποτέ από το Music Store, σαν extra Info.  :)

Αποσυνδεδεμένος Dr Wolf

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 302
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • PUMPKIN.GR
Απ: Εκπτώσεις Music Store
« Απάντηση #3 στις: 21/09/08, 01:42 »
Ευχαριστούμε BluesMe :) ψάχνομαι για το από που θα κάνω τρελή παραγγελία οπότε γιατί όχι, αν μας κάνει κάποιες καλύτερες τιμές  ;) ;)
"If You Can't Have What You Want,
It's Time To Start Wanting What You Have ..."
-------------------------------------------------
http://www.myspace.com/rain-on-fire

Αποσυνδεδεμένος BluesMe

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 433
  • Φύλο: Άντρας
  • Music is the universal language of mankind..
    • Προφίλ
Απ: Εκπτώσεις Music Store
« Απάντηση #4 στις: 21/09/08, 11:43 »
Ευχαριστούμε BluesMe :) ψάχνομαι για το από που θα κάνω τρελή παραγγελία οπότε γιατί όχι, αν μας κάνει κάποιες καλύτερες τιμές  ;) ;)

Βρες λοιπόν αυτά που θέλεις στο Music Store και στείλε Mail στην διεύθυνση που έγραψα πιο πάνω. That's all !!!  :)

Να είσαι καλά...εννοείται πως όταν βρίσκουμε κάτι ενδιαφέρον δεν το κρατάμε για την πάρτη μας!!  ;)

Αποσυνδεδεμένος Jezus

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3522
  • Φύλο: Άντρας
  • Got G.A.S. ???
    • Προφίλ
    • www.High-Gain.com
Απ: Εκπτώσεις Music Store
« Απάντηση #5 στις: 13/10/08, 22:20 »
Ναι, αλλα τα λευτα τα κατεθεσες σε τραπεζα σε εταιρικο λογαριασμο, ετσι δεν ειναι? Και επρεπε να εχεις και τον αριθμο τιμολογιου για να το κανεις αυτο, σωστα?
Αν κανω κατι λαθος διορθωσε με!
Got G.A.S. ?
http://old.high-gain.com/myequip.htm

My equipment

http://myspace.com/cerberarec

Join me on Myspace

Αποσυνδεδεμένος BluesMe

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 433
  • Φύλο: Άντρας
  • Music is the universal language of mankind..
    • Προφίλ
Απ: Εκπτώσεις Music Store
« Απάντηση #6 στις: 14/10/08, 00:01 »
Οχι φίλε Jesus. Δυστυχώς...ή μάλλον ευτυχώς, κάνεις λάθος. :)

Μπορείς να πληρώσεις και με αντικαταβολή, εκτός των τρόπων που ανέφερες. (Αν και η αντικαταβολή έχει επιπλέον χρέωση 13 ευρώ). Οπότε δεν χρειάζεσαι και αριθμό τιμολογίου, αν και σου στέλνουν ένα pre-invoice ή κάτι τέτοιο τέλος πάντων, μέσω mail.

Αποσυνδεδεμένος Jezus

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3522
  • Φύλο: Άντρας
  • Got G.A.S. ???
    • Προφίλ
    • www.High-Gain.com
Απ: Εκπτώσεις Music Store
« Απάντηση #7 στις: 14/10/08, 22:56 »
Εμενα τοτε καποιο λαθος ειχε γινει και με ειχαν παιδεψει... ειχα παει να καταθεσω και δεν δεχοντουσαν τα χρηματα στην τραπεζα γιατι ηταν εταιρικος λογαριασμος και ηθελαν αριθμο τιμολογιου... τελικα πηγα αλλη μερα με τον αριθμο που εχει πανω η απο δειξη, και μετα απο ψαξιμο 15 λεπτων απο τον ταμια καταφερα να καταθεσω...
Got G.A.S. ?
http://old.high-gain.com/myequip.htm

My equipment

http://myspace.com/cerberarec

Join me on Myspace

Αποσυνδεδεμένος indie-anos laternative

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 579
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν μου έρχεται τίποτε να γράψω τώρα
    • Προφίλ
Απ: Εκπτώσεις Music Store
« Απάντηση #8 στις: 14/10/08, 23:10 »
Για να στείλεις χρήματα σε εταιρία του εξωτερικού χρειάζεται "proforma invoice" (κάτι σαν προτιμολόγιο) ή το κανονικό τιμολόγιο - απόδειξη. Φυσικά αν η εταιρία εμπιστεύεται τον αγοραστή μπορεί να γίνει και με αντικαταβολή.

Τα τελευταία χρόνια η διαδικασία αυτή έχει γίνει αρκετά αυστηρή από τις τράπεζες στην προσπάθεια για την καταπολέμηση της διακίνησης μαύρου χρήματος.

Πιάσε το αυγό και κούρευτο. Αν θέλουν κάποιοι να διακινήσουν μαύρο χρήμα, θα τους σταματήσει αυτό; Γελοιότητες.
Don’t sell the dreams you should be keeping pure and simple every time.

Αποσυνδεδεμένος Jezus

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3522
  • Φύλο: Άντρας
  • Got G.A.S. ???
    • Προφίλ
    • www.High-Gain.com
Απ: Εκπτώσεις Music Store
« Απάντηση #9 στις: 14/10/08, 23:17 »
Το μιουζικστορ παντως εχει λογαριασμο σε Ελληνικη τραπεζα (Πειραιως)
Got G.A.S. ?
http://old.high-gain.com/myequip.htm

My equipment

http://myspace.com/cerberarec

Join me on Myspace

Αποσυνδεδεμένος indie-anos laternative

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 579
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν μου έρχεται τίποτε να γράψω τώρα
    • Προφίλ
Απ: Εκπτώσεις Music Store
« Απάντηση #10 στις: 14/10/08, 23:37 »
Αυτό ίσως να κάνει πιο εύκολες τις συναλλαγές, αλλά πιστεύω ότι πάλι πρέπει να έχεις "παραστατικό" (τιμολόγιο, προτιμολόγιο, κλπ) για να δικαιολογηθεί η κατάθεση χρημάτων.

Αυτό ισχύει άλλωστε και για ελληνικές εταιρίες. Κάθε κίνηση σε εταιρικό λογαριασμό πρέπει να δικαιολογείται από αντίστοιχα παραστατικά, αλλιώς αποτελεί φορολογική παράβαση.
Don’t sell the dreams you should be keeping pure and simple every time.

Αποσυνδεδεμένος Jezus

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3522
  • Φύλο: Άντρας
  • Got G.A.S. ???
    • Προφίλ
    • www.High-Gain.com
Απ: Εκπτώσεις Music Store
« Απάντηση #11 στις: 14/11/08, 15:49 »
Μιουζικ στορ επεισοδιο 2345356398-
Λοιπον, εχω παραγκειλει για τον κιθαριστα του συγκροτηματος που επαιζα μεχρι πριν λιγο καιρο ενα Μεσα-Μπουγκι 2.90.
Αυτη η παραγκελια εχει γινει εδω και μηνα+, εγραφε οτι σε στοκ μπορουν να το εχουν σε 3-5 μερες, τελικα μετα απο πολλα ι-μειλ, τηλ. κτλ καταφερα να μιλησω χθες με τον Ελληνα του μιουζικ-στορ.
Θα το εχουν σε στοκ 20/12 λεει, οποτε καλο 2009  >:(
Και επισης ειχα βαλει στη παραγκελια και κατι ακουστικα, αξιας 45 ευρω περιπου αν θυμαμαι καλα, και επειδη ειναι για τον κολητο μου και ηδη τα περιμενει πολυ του ζητησα αν γινεται να στειλει αυτα πρωτα... μου ειπε οκ, ετσι γινεται παντα σε παραγκελιες με πολλα αντικειμενα, εκ των οποιων καποιο δεν ειναι διαθεσιμο.
Μετα πηρα ι-μειλ οτι δεν γινεται γιατι το εντικειμενο δεν ειναι αξιας πανω απο 300ευρω και κατω απο εκει τα μεταφορικα ειναι 25ευρω  >:(
Μηπως τελικα μας κοροιδευουν? Αλλα λενε και κανουν τη μια φορα, και αλλα την αλλη?
Got G.A.S. ?
http://old.high-gain.com/myequip.htm

My equipment

http://myspace.com/cerberarec

Join me on Myspace

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
0 Απαντήσεις
3721 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 21/01/05, 16:20
από antonioua8
Thomann Vs Music-Store

Ξεκίνησε από Poseras « 1 2 3 4 5 » Τα καλύτερα...

122 Απαντήσεις
71321 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 27/11/08, 13:51
από grmako
61 Απαντήσεις
20262 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 04/04/08, 22:23
από Jezus
45 Απαντήσεις
14123 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 29/12/07, 19:12
από Jezus
7 Απαντήσεις
4919 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 26/01/09, 17:04
από xTitan
3 Απαντήσεις
2531 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 03/02/10, 15:29
από G-Joe
16 Απαντήσεις
6135 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 16/07/10, 18:32
από Κ.Dee
0 Απαντήσεις
2267 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 11/02/11, 01:41
από Theodore Kalantzakos
6 Απαντήσεις
16272 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 13/01/14, 10:50
από modfori
0 Απαντήσεις
5162 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 27/03/15, 07:52
από Eyemaster