Αποστολέας Θέμα: ΑΠΑΝΤΑΧΟΥ ΚΙΘΑΡΙΣΤΕΣ HELP ME ΛΙΓΟ  (Αναγνώστηκε 6655 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος GusA_91

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 84
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
ΕΧΩ ΕΝΑ MARSHALL PARK MG100HDFX KAI ΤΗΝ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΗ ΚΑΜΠΙΝΑ.....ΨΑΧΝΩ ΛΟΙΠΟΝ ΠΕΤΑΛΑΚΙΑ ΠΟΥ ΘΑ ΚΑΝΟΥΝ ΤΟΝ ΗΧΟ ΜΟΥ ΝΑ ΜΟΙΑΖΕΙ ΜΕ: WHITESNAKE / ZAKK WYLDE / IRON MAIDEN / ICED EARTH / SKID ROW ..........

EΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ
ΒUT PLZ HURRY CAUSE.................................TIME'S RUNNING..........................OUTTT!!!!!!!
Wonderful tonight...

Αποσυνδεδεμένος dunkan

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 218
    • Προφίλ
Απ: ΑΠΑΝΤΑΧΟΥ ΚΙΘΑΡΙΣΤΕΣ HELP ME ΛΙΓΟ
« Απάντηση #1 στις: 26/05/08, 18:11 »
ενταξει δεν ζητας και πολλα... :P.ετσι οπως περιγραφεις αυτο που θες τοτε ξεχνα τα πεταλακια και παρε πεταλιερα.προτεινω την zoom gfx5.ειναι η καλυτερη πεταλιερα που εχω παιξει ποτε(και εχω παιξει με πολλες) και ειναι πολυ πολυ πιο καλη απο πεταλιερες διπλασιας και τριπλασιας τιμης.τουλαχιστον για ηχο maiden,skid row,savatage ειναι η ιδανικη.
κιθαρα χωρις μεσσαιες ειναι 'καλημερα ζωη' χωρις θεοχαρη

Αποσυνδεδεμένος GusA_91

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 84
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ΑΠΑΝΤΑΧΟΥ ΚΙΘΑΡΙΣΤΕΣ HELP ME ΛΙΓΟ
« Απάντηση #2 στις: 26/05/08, 18:21 »
ΑΚΟΥΣΑ ΓΙΑ ΤΗΝ VOX TONELAB SE ΑΛΛΑ ΔΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΒΓΑΖΕΙ ΤΕΤΟΙΟΥΣ ΗΧΟΥΣ?????ΕΜΕΝΑ ΠΑΝΤΩΣ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΟΙ VOX ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ.......ΔΝ ΞΕΡΩ.....ΠΟΣΟ ΚΑΝΕΙ ΑΥΤΗ????
Wonderful tonight...

Αποσυνδεδεμένος GusA_91

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 84
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ΑΠΑΝΤΑΧΟΥ ΚΙΘΑΡΙΣΤΕΣ HELP ME ΛΙΓΟ
« Απάντηση #3 στις: 26/05/08, 18:26 »
ΚΑΙ ΑΚΟΥΣΑ ΠΩΣ ΧΑΛΑΝΕ ΤΑ ΠΕΤΑΛΙΑ ΣΤΙΣ ΖΟΟΜ.......ΠΑΝΤΩΣ ΕΧΩ MARSHALL MG100HDFX ME KAMΠΙΝΑ KAI ΘΕΛΩ ΚΑΤΙ ΦΘΗΝΟ.....ΑΣ ΠΟΥΜΕ ΜΕΧΡΙ 200 ΕΥΡΟΠΟΥΛΑ ΔΝ ΠΑΙΖΕΙ ΤΠΤ?????
Wonderful tonight...

Αποσυνδεδεμένος faser

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2017
  • Φύλο: Άντρας
  • Life is too short for bad tone
    • Προφίλ
    • faser
Απ: ΑΠΑΝΤΑΧΟΥ ΚΙΘΑΡΙΣΤΕΣ HELP ME ΛΙΓΟ
« Απάντηση #4 στις: 26/05/08, 18:39 »
Προτείνω να μπεις εδώ και να κάνεις search στα συγκροτήματα που ανέφερες.. Βέβαια, το ότι βιάζεσαι πολύ δεν θα σε βοηθήσει στην έρευνα σου και αυτό διότι να φανταστείς ότι υπάρχουν κάποιοι που μετά από 10-15 χρόνια κατάφεραν να προσεγγίσουν ελαφρά τον ήχο που στοχεύανε.. Το tone seeking είναι δύσκολο άθλημα.. Generally speaking, μια all around πεταλιέρα είναι η line6 pod X3, η οποία σου δίνει μεγάλη ποικιλία σε ήχους.. Δεν ξέρω αν είναι η καλύτερη (κανείς δεν ξέρει :D) αλλά τουλάχιστον φημίζεται για τα simulations της.. 

Υ.Γ: Αν μπορείς, γράφε με μικρά αντί για κεφαλαία (γιατί κουράζει στην ανάγνωση) και επίσης οι Zoom είναι καλές πεταλιέρες για κάποιον που δεν έχει ιδέα τι σημαίνει πεταλιέρα και θέλει να δει αν του ταιριάζει.. Οι ήχοι των Zoom δεν είναι καθόλου πετυχημένοι..

Αποσυνδεδεμένος GusA_91

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 84
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ΑΠΑΝΤΑΧΟΥ ΚΙΘΑΡΙΣΤΕΣ HELP ME ΛΙΓΟ
« Απάντηση #5 στις: 26/05/08, 18:41 »
οκ thanks dude ;D θα τσεκαρω το link και θα σ πω.....τι εχεις να πεις ομως για την tonelab se?????
Wonderful tonight...

Αποσυνδεδεμένος Stergios Kourou

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1526
  • Φύλο: Άντρας
  • Άλλο κουτουρού, άλλο του Κουρού
    • Προφίλ
    • Wardrum Official Website
Απ: ΑΠΑΝΤΑΧΟΥ ΚΙΘΑΡΙΣΤΕΣ HELP ME ΛΙΓΟ
« Απάντηση #6 στις: 26/05/08, 18:48 »
Συγνώμη που θα το πω άλλη μια φορα εδω μέσα, αλλά ρε γμτ ισχύει....

Ο ήχος είναι κατα ένα μεγάλο μέρος στα δάχτυλα...

Αποσυνδεδεμένος Johnie Darko

  • Συναλλαγές: (1)
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2769
  • Φύλο: Άντρας
  • Up in smoke...
    • Προφίλ
Απ: ΑΠΑΝΤΑΧΟΥ ΚΙΘΑΡΙΣΤΕΣ HELP ME ΛΙΓΟ
« Απάντηση #7 στις: 26/05/08, 18:53 »
Συγνώμη που θα το πω άλλη μια φορα εδω μέσα, αλλά ρε γμτ ισχύει....

Ο ήχος είναι κατα ένα μεγάλο μέρος στα δάχτυλα...

Δυστυχως (ή ετυχως) αυτο ισχυει... Τωρα εξαρταται στο ποσο κοντα θες να φτασεςι στους ηχους που περιγραφεις και ποσα χρηματα διαθετεις. Γιατικανονικα θες λαμπατο κεφαλι JCM 800 (ή ακομα καλυτερα κανα Plexi με πεταλακια) καμπινα 4χ12 κτλ. Με τα χρηματα που εχεις εγω θα προτεινα ενα pod2 μεταχειρισμενο που θα το συνδεεις στο effects loop του ενισχυτη και θα φτιαχνεις τον ηχο σου και τα εφφε σου απο αυτο και θα εχεις τον ενισχυτη σαν τελικο.
People say that tone is in the fingers...
and people also say that Les Pauls have more tone...
Les Pauls must therefore have more fingers...

Αποσυνδεδεμένος GusA_91

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 84
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ΑΠΑΝΤΑΧΟΥ ΚΙΘΑΡΙΣΤΕΣ HELP ME ΛΙΓΟ
« Απάντηση #8 στις: 26/05/08, 18:57 »
κατι τετοιο σκεφτομαι και εγω....οσο αφορα οτι μετραει και το παιξιμο....σαφως και εχεις δικιο.......ΑΛΛΑ...αν εχεις μετρια εργαλεια μετριο ηχο θα βγαλεις!!!!!!!!!
Wonderful tonight...

Αποσυνδεδεμένος Alex Flouros

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 783
  • Φύλο: Άντρας
  • Seduce The Heaven
    • Προφίλ
    • Seduce The Heaven Official Webpage
Απ: ΑΠΑΝΤΑΧΟΥ ΚΙΘΑΡΙΣΤΕΣ HELP ME ΛΙΓΟ
« Απάντηση #9 στις: 26/05/08, 19:01 »
Χμμ..
+1 στον Κουρου για αρχη..

Κοιτα..Αν ειναι να τελειωνουμε σχετικα γρηγορα,η καλυτερη λυση για σενα μαλλον θα ηταν μια πεταλιερα η κατι σαν το pod/v-amp να δινουν την χροια και να ενισχυονται απο τον marshall σου.. Oχι οτι αυτα τα μηχανηματα θα σου δωσουν τον ηχο των Whitesnake η του Zakk..Αλλα πολυ απλα εχουν μεγαλυτερη ευελιξια διοτι βασιζονται στο μοντελινγκ ενισχυτων και με λιγο ψαξιμο μαλλον θα μεινεις ικανοποιημενος με καποιο απο αυτα δεδομενου οτι καμια σχεση δεν εχει πχ η "χροια"(επιτηδες σε εισαγωγικα για τι αλλο τονος/ηχος και αλλο χροια) των Whitesnake/Zakk με τους Maiden και Iced Earth..Θελεις ευελιξια..


Τωρα θα μπορουσαμε να το αναπτυξουμε το πραγμα και να σου εξηγησουμε οτι δεν γινεται με τα μηχανηματα αυτα να εχεις οντως την χροια των ονοματων που αναφερεις,αλλα ειμαι σιγουρος πως απλα θα σε μπερδεψουμε περισσοτερο χωρις λογο...
Ξεκινα με κατι τετοιο που να ικανοποιει το αυτι σου και τα υπολοιπα ερχονται στην πορεια..Χρειαζεται εμπειρια για την κατανοηση καποιων πραγματων οπως ο ηχος..

Καλη τυχη

Αποσυνδεδεμένος faser

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2017
  • Φύλο: Άντρας
  • Life is too short for bad tone
    • Προφίλ
    • faser
Απ: ΑΠΑΝΤΑΧΟΥ ΚΙΘΑΡΙΣΤΕΣ HELP ME ΛΙΓΟ
« Απάντηση #10 στις: 26/05/08, 19:03 »
οκ thanks dude ;D θα τσεκαρω το link και θα σ πω.....τι εχεις να πεις ομως για την tonelab se?????
Δεν ξέρω πολλά πράγματα.. Αυτό που γνωρίζω είναι ότι σίγουρα έχει πιο "ζεστό" ήχο λόγω λάμπας, αλλά σύμφωνα με μαρτυρίες πολλών κατόχων της, στερείται σε gain.. Επειδή εσύ ανέφερες Iced Earth, νομίζω ότι σε ενδιαφέρει αρκετά το gain, οπότε δεν νομίζω να σου ταιριάξει.. Κάπου είδα ότι είναι πλέον discontinued άρα μοιραία είτε πας για μεταχειρισμένη είτε πας για Tonelab LE..

Αυτό που λέει ο qrustics είναι σωστό.. Για να φτάσεις να ακούγεσαι ακριβώς το ίδιο, πρέπει να υιοθετήσεις και την τεχνική του εκάστοτε κιθαρίστα (κλίση πένας, κλίση δαχτύλων αριστερού χεριού, τεχνική vibrato, δύναμη που κάνεις stroke τις χορδές, απόσταση δεξιού χεριού από την γέφυρα καθώς επίσης και που στηρίζεις το δεξί, κ.α.).. Παρόλα αυτά όμως με ολόιδιο studio εξοπλισμό (υπάρχει τεράστια διαφορά μεταξύ studio και live εξοπλισμού ενός κιθαρίστα -- στο πρώτο δίνεται προσοχή στην ποιότητα δουλεύοντας με ενισχυτές λίγων watt οι οποίοι είναι κατά βάση τσιτωμένοι ενώ στο δεύτερο δίνεται προσοχή περισσότερο στην ένταση παρά τόσο στην ποιότητα) μπορείς να προσομοιάσεις κάπως τον ήχο που θες.. Ειδικά όταν μιλάμε για λύσεις express, δεν έχεις και μεγάλα περιθώρια για technique adopting :(.. 

Αποσυνδεδεμένος GusA_91

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 84
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ΑΠΑΝΤΑΧΟΥ ΚΙΘΑΡΙΣΤΕΣ HELP ME ΛΙΓΟ
« Απάντηση #11 στις: 26/05/08, 19:18 »
ευχαριστω πολυ guys για τις συμβουλες.....να ρωτησω κατι αλλο?????τι να προτιμησω εναν marshall avt50 ή αυτο που εχω μαζι με την καμπινα....με βαση παντα τον ηχο που ψαχνω.....????
Wonderful tonight...

Αποσυνδεδεμένος faser

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2017
  • Φύλο: Άντρας
  • Life is too short for bad tone
    • Προφίλ
    • faser
Απ: ΑΠΑΝΤΑΧΟΥ ΚΙΘΑΡΙΣΤΕΣ HELP ME ΛΙΓΟ
« Απάντηση #12 στις: 26/05/08, 19:41 »
Δεν θα πω κάτι με σιγουριά διότι δεν είμαι Marshallακιας.. Έχω μόνο ένα MG15DFX σαν practice amp.. Απλά αυτό που γνωρίζω είναι ότι ο δικός σου είναι τσιπάτος ενώ ο AVT είναι υβριδικός (μίξη λάμπας και ολοκληρωμένων κυκλωμάτων).. Συνήθως αυτός ο συνδυασμός δεν δίνει κάτι το ιδιαίτερο, οπότε θα έλεγα να μην αλλάξεις τον MG για τον AVT.. Βέβαια, υπάρχουν πολλοί κάτοχοι των άνω ενισχυτών που μπορούν να σε διαφωτίσουν περισσότερο.. Πάντως θα σου πρότεινα να ψαχτείς και πέραν των Marshalls.. Το παρών forum είναι ο απόλυτος on-line οδηγός gear, οπότε ξόδεψε μισή μέρα στα posts στο thread "ενισχυτές" και δεν θα απογοητευτείς :D..

Αποσυνδεδεμένος cyclo

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 457
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • Κατασκευή και φιλοξενία ιστοσελίδων
Απ: ΑΠΑΝΤΑΧΟΥ ΚΙΘΑΡΙΣΤΕΣ HELP ME ΛΙΓΟ
« Απάντηση #13 στις: 27/05/08, 00:33 »
κατι τετοιο σκεφτομαι και εγω....οσο αφορα οτι μετραει και το παιξιμο....σαφως και εχεις δικιο.......ΑΛΛΑ...αν εχεις μετρια εργαλεια μετριο ηχο θα βγαλεις!!!!!!!!!
μέγα λάθος!:)

Αποσυνδεδεμένος Σκίρων

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 767
  • Φύλο: Άντρας
  • ... γιος της φωτιας της βροχης και της σταχτης
    • Προφίλ
Απ: ΑΠΑΝΤΑΧΟΥ ΚΙΘΑΡΙΣΤΕΣ HELP ME ΛΙΓΟ
« Απάντηση #14 στις: 27/05/08, 00:39 »
κατι τετοιο σκεφτομαι και εγω....οσο αφορα οτι μετραει και το παιξιμο....σαφως και εχεις δικιο.......ΑΛΛΑ...αν εχεις μετρια εργαλεια μετριο ηχο θα βγαλεις!!!!!!!!!
μέγα λάθος!:)

δες το απλα ...
αν εχεις μετρια μηχανηματα και τα εκμεταλευεσαι, ετσι ωστε να σου βγαζουν ο,τι καλυτερο μπορουν - που δεν ειναι και ασχημα - τοτε εισαι μαγκας ..

αν εχεις τελεια μηχανηματα και βγαζεις μετριο προς καλο ηχο - οτι κανουν τα μηχανηματα μονα τους δηλαδη - εισαι βλαξ !  ;D - (OXI EΣY!!!) ;)
διαλεγεις και παιρνεις  :D
« Τελευταία τροποποίηση: 27/05/08, 01:18 από Σκίρων »

Αποσυνδεδεμένος leoh

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 9
    • Προφίλ
Απ: ΑΠΑΝΤΑΧΟΥ ΚΙΘΑΡΙΣΤΕΣ HELP ME ΛΙΓΟ
« Απάντηση #15 στις: 27/05/08, 01:07 »
protino ena damage control :P to opio boro na sto dikso na takusis ke na sto puliso
not any more

Αποσυνδεδεμένος GusA_91

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 84
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ΑΠΑΝΤΑΧΟΥ ΚΙΘΑΡΙΣΤΕΣ HELP ME ΛΙΓΟ
« Απάντηση #16 στις: 27/05/08, 16:57 »
leoh ενδιαφερομαι
για πες λεπτομεριες???
Wonderful tonight...

Αποσυνδεδεμένος dunkan

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 218
    • Προφίλ
Απ: ΑΠΑΝΤΑΧΟΥ ΚΙΘΑΡΙΣΤΕΣ HELP ME ΛΙΓΟ
« Απάντηση #17 στις: 27/05/08, 17:59 »
εννοειται οτι ο κιθαριστας ειναι ο πιο καθοριστικος παραγοντας οπως και η κιθαρα και τα εφε κλπ κλπ.παντως να ξερεις πως απο τα μεσα της δεκαετοιας 90 εως σημερα η λαμπα αρχιζει να "πεθαινει".αν και ειμαι ο μεγαλυτερος οπαδος της λαμπας,ειναι τοσο μεγαλη η προοδος των τρανζιστορ που πλεον δεν συμφερει να δωσεις τοσα πολλα λεφτα για λαμπατο ενισχυτη.ολοι σχεδον οι κιθαριστες τωρα χρησημοποιουν stomp boxes,πεταλιερες και racks αλλα ολα τρανζιστορ(βλεπε satriani,michael romeo,friedman,mustaine...).to vox tonelab το ειχα.ειναι πολυ καλο αλλα οχι γι'αυτο που θες.επισης θα διαφωνησω για τις zoom και πιστεψε με faser εχω ιδεα τι θα πει πεταλιερα  ;D
« Τελευταία τροποποίηση: 27/05/08, 18:01 από dunkan »
κιθαρα χωρις μεσσαιες ειναι 'καλημερα ζωη' χωρις θεοχαρη

Αποσυνδεδεμένος faser

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2017
  • Φύλο: Άντρας
  • Life is too short for bad tone
    • Προφίλ
    • faser
Απ: ΑΠΑΝΤΑΧΟΥ ΚΙΘΑΡΙΣΤΕΣ HELP ME ΛΙΓΟ
« Απάντηση #18 στις: 27/05/08, 18:39 »
επισης θα διαφωνησω για τις zoom και πιστεψε με faser εχω ιδεα τι θα πει πεταλιερα  ;D
Σε πιστεύω άρχοντα μου ότι ξέρεις τι σημαίνει πεταλιέρα και μάλιστα αναγνωρίζω ότι το σχόλιο μου ήταν κάπως γενικότροπο.. Εν τούτοις, αν και οπαδός της Zoom για πολλά χρόνια (ξεκίνησα με 505, πέρασα σε 707 και κατέληξα με μια δανεισμένη G7.1UT) πιστεύω ότι πρόκειται για φθηνές πεταλιέρες, με εύκολο χειρισμό (κάτι που μετράει στα συν της αρκετά) αλλά δυστυχώς πολύ ψηφιακό ήχο.. Πολλές φορές δεν είμαστε σε θέση να ακούσουμε τη διαφορά μεταξύ ενός αναλογικού και ενός πολύ προσεγμένου ψηφιακού ήχου, αλλά παρόλα αυτά με τις Zoom όταν έπαιζα άκουγα διάφορα artifacts πίσω από το παίξιμο μου και το γεγονός αυτό με δυσαρεστούσε ιδιαίτερα.. Δεν ξέρω τι ισχύει για την 9.2tt, την ναυαρχίδα της Zoom, αλλά τότε περνάμε σε άλλη κατηγορία τιμής όπου οι άλλες εταιρίες διαθέτουν καλύτερη αξιοπιστία κατά τη γνώμη μου.. Το γενικό χαρακτηριστικό που παρατήρησα από τις Zoom είναι ότι τα εφφέ τους φτάνουν μέχρι ένα σημείο.. Για παράδειγμα, το delay έφτανε μέχρι κάποια (λίγα) msec (νομίζω κάπου στα 40 ???), το gain είχε ένα όριο που εμένα δεν με ευχαριστούσε, το pitch shifting ήταν λίγο ανακόλουθο, το compression άφηνε νότες να "ξεπηδούν" και πολλά άλλα.. Κατά γενική ομολογία (αν και αυτό είναι κάτι που δεν πρέπει να του δίνουμε και την ύψιστη σημασία) οι Zoom είναι καλές για κάποιον πρωτάρη και αν δεις άλλωστε και το price targeting τους, επαληθεύει αυτή την άποψη..

Όπως και να έχει το ζήτημα, αν έχεις να συμβουλέψεις το φίλο μας GusA_91 για κάποιο μοντέλο της Zoom, feel free to do it ;).. Δεν αποκλείεται να έχω χάσει πολλά επεισόδια όντας πλέον racker και όχι pedaller ;D :D..

Άκυρο: Είδα ότι στο πρώτο post σου πρότεινες την Gfx5 (σαν coupe της Mazda μου μοιάζει το όνομα -- πλακίτσα ;D).. Δεν την ξέρω την κυρία.. Κάποιο link ίσως;
« Τελευταία τροποποίηση: 27/05/08, 19:05 από faser »

Αποσυνδεδεμένος GusA_91

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 84
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ΑΠΑΝΤΑΧΟΥ ΚΙΘΑΡΙΣΤΕΣ HELP ME ΛΙΓΟ
« Απάντηση #19 στις: 27/05/08, 19:32 »
να σας πω ομως......εχω ενα φιλο που εχει ενα marshall avt 50 και ενας τυπος του προτεινε να του τον δωσει για μια marshall κεφαλη MG100HDFX και μια καμπινα harley benton 4χ12.....και μ ειπε να σας γραψω να μ πειτε τις γνωμες σας....
Wonderful tonight...

Αποσυνδεδεμένος dunkan

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 218
    • Προφίλ
Απ: ΑΠΑΝΤΑΧΟΥ ΚΙΘΑΡΙΣΤΕΣ HELP ME ΛΙΓΟ
« Απάντηση #20 στις: 28/05/08, 08:04 »
faser εγω προτεινα την gfx5 επειδη εχει drives που κανουν για ηχους του στιλ skid row,alice cooper που απο οτι καταλαβα θελει ο φιλος.οσο για compressing και effects με καμια πεταλιερα δεν εχεις κορυφαια αποτελεσματα.αλλοστε δεν συμφερει τις ιδιες τις εταιριες να φτιαξουν μια πεταλιερα που να τα κανει ολα.και εγω εχω σκασει πολλα ευρα για racks γιατι τελικα εκει καταληγεις(φανταζομαι συμφωνεις  8) ).οσο για link δεν ξερω.φανταζομαι πως στο site της zoom θα εχει κατι.δεν το εχω ψαξει.οποτε θες ελα να την ακουσεις
« Τελευταία τροποποίηση: 28/05/08, 08:06 από dunkan »
κιθαρα χωρις μεσσαιες ειναι 'καλημερα ζωη' χωρις θεοχαρη

Αποσυνδεδεμένος Ibanezακιας

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 779
  • Φύλο: Άντρας
  • Do you see me?
    • Προφίλ
Απ: ΑΠΑΝΤΑΧΟΥ ΚΙΘΑΡΙΣΤΕΣ HELP ME ΛΙΓΟ
« Απάντηση #21 στις: 30/06/08, 17:15 »
Θα πω κάποιο κλασσικό. Υπήρχε, υπάρχει και θα υπάρχει απο τότε που υπάρχουν οι λάσπες. BOSS DS-1

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
2 Απαντήσεις
3221 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 23/04/09, 12:47
από Bάγια
21 Απαντήσεις
8592 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 22/12/10, 12:00
από Germ1984
0 Απαντήσεις
9427 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 29/08/14, 16:23
από cbk
21 Απαντήσεις
13235 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 08/11/14, 22:42
από Μητσάκος
5 Απαντήσεις
5875 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 30/10/17, 21:03
από BitCollector
0 Απαντήσεις
2636 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 22/09/19, 20:09
από Dagoth
0 Απαντήσεις
2632 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 21/05/21, 18:49
από Ioannis Anastassakis
1 Απαντήσεις
3066 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 13/07/21, 14:09
από Βραζίλης
0 Απαντήσεις
577 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 28/09/22, 19:04
από Ioannis Anastassakis
0 Απαντήσεις
935 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 09/02/23, 09:22
από Ioannis Anastassakis