Αποστολέας Θέμα: Anathema - The Silent Enigma  (Αναγνώστηκε 9278 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος ερεβος

  • Shadowking
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2354
  • Φύλο: Άντρας
  • ars longa vita brevis
    • Προφίλ
    • http://myspace.com/gorthaour
Anathema - The Silent Enigma
« στις: 28/03/05, 12:06 »


Tracklisting

1. Restless Oblivion
2. Shroud of Frost
3. ...Alone
4. Sunset of the Age
5. Nocturnal Emission
6. Cerulean Twilight
7. The Silent Enigma
8. A Dying Wish
9. Black Orchid


O δισκος σταθμος στην ιστορια των Anathema...Ο Darren White εχει αποχωρησει αφηνοντας τα φωνητικα στον Vinnie Cavanagh που, γι αυτο το δισκο μονο, θα ειναι κατα κυριο λογο brutal. Ο δισκος διατηρει αρκετα death στοιχεια σε πολυ μικροτερο βαθμο ομως, πραγμα που προανναγγελει θα ελεγα τη στροφη της μπαντας σε πιο ελαφρα και ψυχεδελικα μονοπατια...Ο δισκος περιεχει ενα ακουστικο (Alone) και ενα ορχηστρικο (Black Orchid) κομματι καθως και την μεγαλη επιτυχια τους A Dying Wish...Προσωπικα ειναι ο αγαπημενος μου δισκος και μπορει να συγκινησει πιστευω εξισου και τις δυο μεριδες οπαδων της μπαντας (deathαδες και μη)
Twitter @mcrosog

Αποσυνδεδεμένος Silent_Enigma

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 27
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Anathema - The Silent Enigma
« Απάντηση #1 στις: 28/03/05, 16:39 »
Κατ'εμε ο αντιπροσωπευτικοτερος δισκος των Anathema, τοσο στιχουργικα οσο και μουσικα, με κορυφαια κομματια που δεν τα βαριεσαι ποτε (Shroud Of Frost, The Silent Enigma, A Dying Wish). Επισης σε επανακυκλοφοριες υπαρχουν 2 bonus tracks, το Silent Enigma ορχηστρικο και το Sleepless με τον Vinnie αυτη τη φορα στα φωνητικα.
The child is grown, the dream is gone...

Αποσυνδεδεμένος ερεβος

  • Shadowking
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2354
  • Φύλο: Άντρας
  • ars longa vita brevis
    • Προφίλ
    • http://myspace.com/gorthaour
Απ: Anathema - The Silent Enigma
« Απάντηση #2 στις: 04/04/05, 13:49 »
και το Sleepless με τον Vinnie αυτη τη φορα στα φωνητικα.

Εννοεις το Sleepless 96?
Twitter @mcrosog

Αποσυνδεδεμένος Silent_Enigma

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 27
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Anathema - The Silent Enigma
« Απάντηση #3 στις: 05/04/05, 16:50 »
yeap, τι, δεν πιστευω να μπερδεψα για δευτερη φορα ποιος κανει τα φωνητικα...  :-\
The child is grown, the dream is gone...

Αποσυνδεδεμένος @Morpheus@

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 287
  • Φύλο: Άντρας
  • real eyes realize real lies
    • Προφίλ
Απ: Anathema - The Silent Enigma
« Απάντηση #4 στις: 22/04/05, 20:31 »
Κορυφαιο album!Ειδικα το ομονιμο κομματι και το A Dying Wish!Mαμαν και δερνουν
θέμα Δίκης έγινε, το αν μου ανήκει η Ζωή μού,
...η απόφαση του δικαστηρίου αναμένεται...

Αποσυνδεδεμένος echo

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 128
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η ΦΑΝΤΑΣΙΑ ΣΤΗΝ ΕΞΟΥΣΙΑ
    • Προφίλ
    • Justelene
Απ: Anathema - The Silent Enigma
« Απάντηση #5 στις: 17/05/06, 00:14 »
Απίστευτος δίσκος..ακούγεται ολόλκηρος αλλά ξεχωρίζω τόσο το ομώνυμο όσο και το Sunset of the Age..
I don't need no arms around me
I don't need no drugs to calm me

Mana Sama

  • Επισκέπτης
Απ: Anathema - The Silent Enigma
« Απάντηση #6 στις: 17/05/06, 10:08 »
Μιλάμε για κορυφαίο αμπούμι ταύτη τη στιγμή. Μπαντάρα οι Anathema και το αλμπουμάκι αυτό είναι απ'τα αγαπημένα μου γενικώς.

Αποσυνδεδεμένος *mustaine*

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 47
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Anathema - The Silent Enigma
« Απάντηση #7 στις: 27/05/06, 10:34 »
Μου φερνει πολυ Celtic Frost αυτος ο δισκος!Δεν ξερω...τα φωνητικα με χαλανε λιγο.Ειδικα το Sleepless 96 δεν συγκρινεται με τπτ με το θεικο οριτζιναλ!Σαν αν πειραματιζονταν οι θεοι για το ποιο υφος τελικα να ακολουθησουν μετα την αποχωρηση του Darren.
Αληθεια,ξερει κανεις γιατι αποχωρησε??
are we just a moment in time?

Αποσυνδεδεμένος ερεβος

  • Shadowking
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2354
  • Φύλο: Άντρας
  • ars longa vita brevis
    • Προφίλ
    • http://myspace.com/gorthaour
Απ: Anathema - The Silent Enigma
« Απάντηση #8 στις: 01/06/06, 12:17 »
Μου φερνει πολυ Celtic Frost αυτος ο δισκος!Δεν ξερω...τα φωνητικα με χαλανε λιγο.Ειδικα το Sleepless 96 δεν συγκρινεται με τπτ με το θεικο οριτζιναλ!Σαν αν πειραματιζονταν οι θεοι για το ποιο υφος τελικα να ακολουθησουν μετα την αποχωρηση του Darren.
Αληθεια,ξερει κανεις γιατι αποχωρησε??

Δεν αποχωρησε...Τον διωξανε...
Twitter @mcrosog

Αποσυνδεδεμένος aris 13888, ο saprikios anathematistis

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 509
  • Φύλο: Άντρας
  • Ό,τι αρέσει σ' όποιον αρέσει!
    • Προφίλ
Απ: Anathema - The Silent Enigma
« Απάντηση #9 στις: 02/06/06, 00:43 »
Warum; Διαφορετικη μουσικη νοοτροπια; Ηθελαν οι Αναθεμα απο την αρχη αρχη αυτο το στυλ που εχουν υιοθετησει τωρα;
___________________________________________
Οσοι χρησιμοποιουν Firefox, απλα δεν εχουν γνωρισει τον Opera.....

Mana Sama

  • Επισκέπτης
Απ: Anathema - The Silent Enigma
« Απάντηση #10 στις: 02/06/06, 09:45 »
Μάλλον ήταν υπερβολικά ΓΡΡΟΟΟΟΥΥΥΥΜΜΜΜΦΦΦΦ!!!! ΑΑΑΑΡΡΡΡΓΓΓΓΚΚΚΚ!!! κλπ. και δεν τους βόλευε τους υπόλοιπους γιατί θέλανε να βγάλουν σάουνττρακ για τα στρουμφάκια.

Αποσυνδεδεμένος aris 13888, ο saprikios anathematistis

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 509
  • Φύλο: Άντρας
  • Ό,τι αρέσει σ' όποιον αρέσει!
    • Προφίλ
Απ: Anathema - The Silent Enigma
« Απάντηση #11 στις: 03/06/06, 16:04 »
Πεστο ψεματα...
___________________________________________
Οσοι χρησιμοποιουν Firefox, απλα δεν εχουν γνωρισει τον Opera.....

Αποσυνδεδεμένος *mustaine*

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 47
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Anathema - The Silent Enigma
« Απάντηση #12 στις: 03/06/06, 17:23 »
Δηλαδη υπονοειτε πως τα καινουρια των Anathema ειναι για σαουντρακ για τα στρουμφακια?!?
are we just a moment in time?

Αποσυνδεδεμένος aris 13888, ο saprikios anathematistis

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 509
  • Φύλο: Άντρας
  • Ό,τι αρέσει σ' όποιον αρέσει!
    • Προφίλ
Απ: Anathema - The Silent Enigma
« Απάντηση #13 στις: 03/06/06, 21:20 »
Για τα Στρουμφακια ενταξει οχι, αλλα ειναι αληθεια οτι το Everything εμενα με απογοητευσε...

Ολοκληρωτικη αλλαγη στο στυλ των Αναθεμα, με την οποια ομως  προσωπικα διαφωνω! Δεν τους παει κιολας..

Αντε πες τα Natural Disaster και Fine Day to Exit βλεπονται, το Everything ομως και αυτο το στυλ το ακομα-πιο-μελο-και-απαλο πανε να κανουν εμενα ΔΕΝ με αρεσει...
___________________________________________
Οσοι χρησιμοποιουν Firefox, απλα δεν εχουν γνωρισει τον Opera.....

Mana Sama

  • Επισκέπτης
Απ: Anathema - The Silent Enigma
« Απάντηση #14 στις: 04/06/06, 00:35 »
Δεν το υπονοώ. Αν δεν κάνω λάθος το δηλώνω ξεκάθαρα. Δεν είναι ότι δε μ'αρέσουν αλλά είναι αρκετά πιο... εχμμ... χαρούμενα απ'τα παλιά τους...

Αποσυνδεδεμένος aris 13888, ο saprikios anathematistis

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 509
  • Φύλο: Άντρας
  • Ό,τι αρέσει σ' όποιον αρέσει!
    • Προφίλ
Απ: Anathema - The Silent Enigma
« Απάντηση #15 στις: 04/06/06, 14:13 »
Οντως... Και δεν παει αυτο στους Αναθεμα ετσι οπως μας εχουν συνηθισει..
Ποσο μαλλον το καινουριο Everything
___________________________________________
Οσοι χρησιμοποιουν Firefox, απλα δεν εχουν γνωρισει τον Opera.....

Αποσυνδεδεμένος pan-The_gunslinger

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 191
  • Φύλο: Άντρας
  • Gallagher's Dreamer
    • Προφίλ
    • blues lovers
Απ: Anathema - The Silent Enigma
« Απάντηση #16 στις: 05/06/06, 00:21 »
Αρκετά καλός δίσκος θα έλεγα γιατί μέσα σ'ένα μεταβατικό στάδιο δεν νομίζω να μπορείς να κάνεις τα πάντα όπως θέλεις να φαίνονται ή όπως τα σκέφτεσαι.Μήπως τελικά οι στροφές των ΑΝΑΘΕΜΑ ήταν πολύ απότομες?

A.Ο.Ξ - RORY - ΘΑΝΑΤΟΣ +ΤΕΛΟΣ!

Αποσυνδεδεμένος aris 13888, ο saprikios anathematistis

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 509
  • Φύλο: Άντρας
  • Ό,τι αρέσει σ' όποιον αρέσει!
    • Προφίλ
Απ: Anathema - The Silent Enigma
« Απάντηση #17 στις: 05/06/06, 11:33 »
Ενταξει, οχι και αποτομες, απλα καθε ενα δυο σιντι αλλαζαν "τελειως" το στυλ τους (βαζω εισαγωγικα επειδη πιο ομαλη ειναι η αλλαγη απο τα πρωτα σε στυλ τυπου Eternity και πιο αποτομη απο το Eternity/alternative 4 στα 2 τελευταια τους
___________________________________________
Οσοι χρησιμοποιουν Firefox, απλα δεν εχουν γνωρισει τον Opera.....

Αποσυνδεδεμένος Fys

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 182
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Anathema - The Silent Enigma
« Απάντηση #18 στις: 14/06/06, 08:28 »
Απίστευτος δίσκος!!! Ρε παιδιά, αυτή η μπάντα δεν παίζεται!! Και μουσική για τσόντες να έφτιαχνε, θα ήταν και πάλη καλά μπάντα!!!
Shatter the myth, don't cut yourself, on your words against dreams made of steel, stronger than any faith that inflicts with pain and fear...
Chuck Schuldiner RIP (13/5/1967 - 13/12/2001)

Αποσυνδεδεμένος ερεβος

  • Shadowking
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2354
  • Φύλο: Άντρας
  • ars longa vita brevis
    • Προφίλ
    • http://myspace.com/gorthaour
Απ: Anathema - The Silent Enigma
« Απάντηση #19 στις: 23/06/06, 20:00 »
Απίστευτος δίσκος!!! Ρε παιδιά, αυτή η μπάντα δεν παίζεται!! Και μουσική για τσόντες να έφτιαχνε, θα ήταν και πάλη καλά μπάντα!!!

ΧΑΧΑΧΑ!!! Θεος!!!! ;)
Twitter @mcrosog

Αποσυνδεδεμένος Bachante

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 100
  • Φύλο: Άντρας
  • Don't look too far..
    • Προφίλ
Απ: Anathema - The Silent Enigma
« Απάντηση #20 στις: 24/08/06, 11:01 »
Για τα Στρουμφακια ενταξει οχι, αλλα ειναι αληθεια οτι το Everything εμενα με απογοητευσε...

Ολοκληρωτικη αλλαγη στο στυλ των Αναθεμα, με την οποια ομως  προσωπικα διαφωνω! Δεν τους παει κιολας..

Αντε πες τα Natural Disaster και Fine Day to Exit βλεπονται, το Everything ομως και αυτο το στυλ το ακομα-πιο-μελο-και-απαλο πανε να κανουν εμενα ΔΕΝ με αρεσει...
Ελα ρε κατσε λιγο.... Οκ το everything δεν ειναι οτι καλυτερο αλλα ενα αλλο καινουργιο που ακουσα- δε θυμαμαι ομως πιο- μαμουσε. Κια μη μου πεις οτι δισκοι σα το pentecostκαι το Eterity πχ ειναι καλυτεροι απο δισκαρεσ οπως Judgment, Alternative 4, Natural dissaster! Ουσιαστικα στους 2 πρωτους δισκους ακους 5 καφρακια να παιζουν αργο death metal, ωραιο μεν αλλα δε συγκριναιται κατα τη γνωμη μου με τα τελεφταια τους.

Αποσυνδεδεμένος Kiratzoharris

  • Ο παραγωγός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2987
  • Φύλο: Άντρας
  • Να, ένας τέντυμπόης!
    • Προφίλ
Απ: Anathema - The Silent Enigma
« Απάντηση #21 στις: 25/08/06, 11:42 »
Για τα Στρουμφακια ενταξει οχι, αλλα ειναι αληθεια οτι το Everything εμενα με απογοητευσε...

Ολοκληρωτικη αλλαγη στο στυλ των Αναθεμα, με την οποια ομως  προσωπικα διαφωνω! Δεν τους παει κιολας..

Αντε πες τα Natural Disaster και Fine Day to Exit βλεπονται, το Everything ομως και αυτο το στυλ το ακομα-πιο-μελο-και-απαλο πανε να κανουν εμενα ΔΕΝ με αρεσει...
Ελα ρε κατσε λιγο.... Οκ το everything δεν ειναι οτι καλυτερο αλλα ενα αλλο καινουργιο που ακουσα- δε θυμαμαι ομως πιο- μαμουσε. Κια μη μου πεις οτι δισκοι σα το pentecostκαι το Eterity πχ ειναι καλυτεροι απο δισκαρεσ οπως Judgment, Alternative 4, Natural dissaster! Ουσιαστικα στους 2 πρωτους δισκους ακους 5 καφρακια να παιζουν αργο death metal, ωραιο μεν αλλα δε συγκριναιται κατα τη γνωμη μου με τα τελεφταια τους.
Οταν λες τελευταια τους τι εννοεις?Βασικα εγω χωριζω τους anathema σε τρεις περιοδους.Η πρωτη 92-95(ep-silent enigma) Βρουταλικη περιοδος :P
Η δευτερη απο Eternity μεχρι judgement και η τριτη απο resonance μεχρι το τελευταιο.
Η δευτερη με την τριτη περιοδο δεν νομιζω οτι εχουν και τεραστια συγγενεια(ορθογραφια φοβερη).Στα τελευταια προς alternative rock μου φερνουν.
I am capitalism and you will tremble and cry when your boss tells you that they are downsizing, you will promise to work twice as hard.
TOMATOSE MOVIE

Αποσυνδεδεμένος aris 13888, ο saprikios anathematistis

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 509
  • Φύλο: Άντρας
  • Ό,τι αρέσει σ' όποιον αρέσει!
    • Προφίλ
Απ: Anathema - The Silent Enigma
« Απάντηση #22 στις: 25/08/06, 12:02 »
Παρεπιπτοντως, Κιρατζοχαρε, η ορθογραφια σου ηταν εξαιρετικη, τουλαχιστον η "συγγενεια" ειναι σωστη!!

Στο θεμα μας, τωρα...

Για τα Στρουμφακια ενταξει οχι, αλλα ειναι αληθεια οτι το Everything εμενα με απογοητευσε...

Ολοκληρωτικη αλλαγη στο στυλ των Αναθεμα, με την οποια ομως  προσωπικα διαφωνω! Δεν τους παει κιολας..

Αντε πες τα Natural Disaster και Fine Day to Exit βλεπονται, το Everything ομως και αυτο το στυλ το ακομα-πιο-μελο-και-απαλο πανε να κανουν εμενα ΔΕΝ με αρεσει...
Ελα ρε κατσε λιγο.... Οκ το everything δεν ειναι οτι καλυτερο αλλα ενα αλλο καινουργιο που ακουσα- δε θυμαμαι ομως πιο- μαμουσε. Κια μη μου πεις οτι δισκοι σα το pentecostκαι το Eterity πχ ειναι καλυτεροι απο δισκαρεσ οπως Judgment, Alternative 4, Natural dissaster! Ουσιαστικα στους 2 πρωτους δισκους ακους 5 καφρακια να παιζουν αργο death metal, ωραιο μεν αλλα δε συγκριναιται κατα τη γνωμη μου με τα τελεφταια τους.

Γλουπ!!!!!!!! ΙΕΡΟΣΥΛΙΑ!!!!!!!!
(καλα, πλακα κανω, γουστα ειναι αυτα!!)

Για μενα ολα τα σιντι τους εκτος απο τα AFDTE και AND (που εχω καιρο να το ακουσω ειναι αληθεια, και το εχω ξεχασει, αλλα ειμαι σιγουρος οτι θα μαρεσει πολυ αν το ξανακουσω) ειναι καταπληκτικα... Ομως δεν ειναι τυχαιο οτι τα λτελευταια τους για μενα ειναι τα χειροτερα, και μαλιστα ακολουθωντας σαν μπαντα μια φθινουσα (για μενα) ακουστικη πορεια...

Παντως δεν παυει να ειναι μια απο τις 3-4 αγαπημενες μου μπαντες!! (μαζι με ΤοΤ, Gathering και Tristania)
___________________________________________
Οσοι χρησιμοποιουν Firefox, απλα δεν εχουν γνωρισει τον Opera.....

Αποσυνδεδεμένος Bachante

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 100
  • Φύλο: Άντρας
  • Don't look too far..
    • Προφίλ
Απ: Anathema - The Silent Enigma
« Απάντηση #23 στις: 25/08/06, 12:16 »
Παρεπιπτοντως, Κιρατζοχαρε, η ορθογραφια σου ηταν εξαιρετικη, τουλαχιστον η "συγγενεια" ειναι σωστη!!

Στο θεμα μας, τωρα...

Για τα Στρουμφακια ενταξει οχι, αλλα ειναι αληθεια οτι το Everything εμενα με απογοητευσε...

Ολοκληρωτικη αλλαγη στο στυλ των Αναθεμα, με την οποια ομως  προσωπικα διαφωνω! Δεν τους παει κιολας..

Αντε πες τα Natural Disaster και Fine Day to Exit βλεπονται, το Everything ομως και αυτο το στυλ το ακομα-πιο-μελο-και-απαλο πανε να κανουν εμενα ΔΕΝ με αρεσει...
Ελα ρε κατσε λιγο.... Οκ το everything δεν ειναι οτι καλυτερο αλλα ενα αλλο καινουργιο που ακουσα- δε θυμαμαι ομως πιο- μαμουσε. Κια μη μου πεις οτι δισκοι σα το pentecostκαι το Eterity πχ ειναι καλυτεροι απο δισκαρεσ οπως Judgment, Alternative 4, Natural dissaster! Ουσιαστικα στους 2 πρωτους δισκους ακους 5 καφρακια να παιζουν αργο death metal, ωραιο μεν αλλα δε συγκριναιται κατα τη γνωμη μου με τα τελεφταια τους.

Γλουπ!!!!!!!! ΙΕΡΟΣΥΛΙΑ!!!!!!!!
(καλα, πλακα κανω, γουστα ειναι αυτα!!)

Για μενα ολα τα σιντι τους εκτος απο τα AFDTE και AND (που εχω καιρο να το ακουσω ειναι αληθεια, και το εχω ξεχασει, αλλα ειμαι σιγουρος οτι θα μαρεσει πολυ αν το ξανακουσω) ειναι καταπληκτικα... Ομως δεν ειναι τυχαιο οτι τα λτελευταια τους για μενα ειναι τα χειροτερα, και μαλιστα ακολουθωντας σαν μπαντα μια φθινουσα (για μενα) ακουστικη πορεια...

Παντως δεν παυει να ειναι μια απο τις 3-4 αγαπημενες μου μπαντες!! (μαζι με ΤοΤ, Gathering και Tristania)

LOL. Idia gousta exoume!

Basika pisteuw oti an exeis sth bada sou synthetes opws o Pattersson kai drummers opus o Shaun Steels (Paizei MDB twra) kai tous xaseis einai ligiko na dyskoleuesai na ftaseis to ypsilo epipedo tou opoio omws exeis valei ESY ton pyxh me douleies opws to Silent Enigma, Alt4, Judgment klp. Kapws etsi egine me tous Anathema.To AFDTE  de mou leei polla to AND omws einai diskara, enw exei kai pragmata opoio oi Anathema prwth fora dokimazoun opws samples bolika plhktra kai enan arketa Placebo-meets-Radiohead yxo.

GarvinFromBlackout

  • Επισκέπτης
Απ: Anathema - The Silent Enigma
« Απάντηση #24 στις: 30/08/06, 05:28 »
akoma zoun aftoi? egw pisteuw pws mono to judgement aksizei.
« Τελευταία τροποποίηση: 30/08/06, 05:31 από GarvinFromBlackout »

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
35 Απαντήσεις
15722 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 31/01/07, 23:06
από woodaki
4 Απαντήσεις
2040 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 09/12/06, 13:24
από Mana Sama
8 Απαντήσεις
3790 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 26/03/08, 04:29
από Diagrapste me epitelous
1 Απαντήσεις
1869 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 04/03/08, 19:33
από Blacksheepιος
1 Απαντήσεις
2637 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 06/11/08, 00:44
από Dr Wolf
16 Απαντήσεις
5960 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 10/09/10, 08:40
από Rosstrobon
6 Απαντήσεις
3293 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 13/10/11, 13:12
από Kiratzoharris
21 Απαντήσεις
39014 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 04/01/15, 03:26
από ερεβος
14 Απαντήσεις
4780 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 26/01/14, 16:13
από Απόλλων
0 Απαντήσεις
5388 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 13/01/17, 23:41
από Stratos VR