Αποστολέας Θέμα: 15αρα κεφαλη λαμπατη...  (Αναγνώστηκε 13602 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Dr Bluz (G.K.)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1572
  • Φύλο: Άντρας
  • Στράααατα Stratούλαα
    • Προφίλ
Απ: 15αρα κεφαλη λαμπατη...
« Απάντηση #25 στις: 27/09/09, 13:58 »
Δε θυμαμαι ποσο εκανε σε αυτον που ειχα εγω αλλα το σιγουρο ειναι οτι δε θα φευγεις αμεσως...Οι συμβιβασμοι που λεγαμε!
Και εγω δεν ειμαι κανενας χλεχλες (αλλωστε πιο παλια εκανα και διαφορες μεταφορες επιπλων) αλλα μια φορα που τον πηγα απο το σπιτι μου στο αυτοκινητο (50 μετρα) κουραστηκα αρκετα...Ουτε βεβαια ειμαι και 2 μετρα!
Λοιπον, αν τηρεις τους στοιχειωδεις κανονες συντηρησης (να τον κρατας μακρια απο ποτα και να μην τον χτυπας) δε θα χεις προβλημα κανενα! Δοκιμασε τον!

Τωρα οσο αφορα τα 100 watt...
Για μενα ειναι τοσο χρησιμα οσο ενα F-16 σε εναν που εχει μόνο ελικοδρομιο...
Με αλλα λογια...Σου ειναι ΑΧΡΗΣΤΑ τοσα WATT.!!!
Τωρα αν σε κανα δεκαρι χρονια γινεις πολλυυυυ μα πολυυυυ διασημος και κλεισεις συναυλια στο Wembley εμεις εδω θα μαστε να σου προτεινουμε ενισχυτη.
Τα 100 watt δε θα τα βγαλεις σε κανενα συναυλιακο χωρο στην Ελλαδα.

Υ.Γ. Για να σου δωσω να καταλαβεις μενω σε μονοκατοικια (που σημαινει οτι προβλημα με εντασεις και γειτονες δεν εχω).
Τον Peavey τον εβαζα στα 3/12 και ηταν πολυυυυ δυνατα ακουγομουν ανετα εξω στο δρομο.


Αποσυνδεδεμένος Arg0

  • The Downstroker
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3257
  • Φύλο: Άντρας
  • Είμαι συναυλιάς... τι να κάνουμε?
    • Προφίλ
Απ: 15αρα κεφαλη λαμπατη...
« Απάντηση #26 στις: 27/09/09, 14:26 »
Γενικα δωστε και αλλες πληροφοριες για τον Peavey...

Νομίζω ότι ήρθε η ώρα να πας να τον ακούσεις κάπου... Έστω τον combo...  :)

Επίσης θα συμφωνήσω με τους προλαλήσαντες που μίλησαν για το πόσο ανώφελο είναι να έχει 100W κεφαλή στο rig σου...

If we are here not to do
What you and I wanna do
And go forever crazy with it
Why the hell are we even here?

Αποσυνδεδεμένος Jezus

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3522
  • Φύλο: Άντρας
  • Got G.A.S. ???
    • Προφίλ
    • www.High-Gain.com
Απ: 15αρα κεφαλη λαμπατη...
« Απάντηση #27 στις: 27/09/09, 14:56 »
Παντως προσωπικα εχω τσιτωσει τρελα κατοσταρη σε φεστιβαλ σε εξωτερικο χωρο.
Οσο αφορα τον Πιβι, το μονο περιοριστικο που βλεπω ειναι οτι εχει εξοδο μονο 16Ω (δεν το ειχα παρατηρισει ποτε, θενξ Σπαρταν), και το βαρος του, που εγω δεν θα την παλευα προσωπικα να τον κουβαλαω σε προβες. Δεν ειναι και απαγορευτικο βεβαια, παλευεται, απλα προσωπικα θα με κουραζε μετα απο 3-4 κουβαληματα.
Αλλα και απο την αλλη δεν γινεται να τα εχεις ολα, αν θελεις κατι που να εχει επιλογες ηχων, λουπα και να μπορεσει να σε βγαλει ανετα για πολλα χρονια, τοτε ειναι πολυ καλη επιλογη. Απλα δοκιμασε τον να δεις οτι σου αρεσει το ηχοχρωμα του!
Η καμπινα που παρεθεσες ειναι 16Ω, οποτε μια χαρα θα σου κανει  :)
Got G.A.S. ?
http://old.high-gain.com/myequip.htm

My equipment

http://myspace.com/cerberarec

Join me on Myspace

Αποσυνδεδεμένος Rosstrobon

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 660
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: 15αρα κεφαλη λαμπατη...
« Απάντηση #28 στις: 27/09/09, 14:56 »
Για 100watt εγω δεν μιλησα :P

Βασικα στην Θεσσαλονικη Peavey ποιος φερνει ξερετε?


Φυσικα Γιωργο δεν μπορεις να εχεις τα παντα.Ειναι ενας συμβιβασμος ο χρονος που θα περιμενω να κρυωσει.Δεν ειναι και πολυ το ενα τεταρτο-20λεπτο.Παντως φαιντεαι καλη λυση που θα μου κρατησει χρονια.


Δεν μου ειπατε ομως τι ειναι τα pre και post gain?Πως χρησιμοποιουνται?


Επειτα καμοια βαλιτσα μεταφορας παιζει για αυτο το κουκλι;Μην το κουβαλαω ετσι :P

Αποσυνδεδεμένος Jezus

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3522
  • Φύλο: Άντρας
  • Got G.A.S. ???
    • Προφίλ
    • www.High-Gain.com
Απ: 15αρα κεφαλη λαμπατη...
« Απάντηση #29 στις: 27/09/09, 15:04 »
Για τσαντα ριξε μια ματια στο Τομαν αν παιζει, αλλα αυτο που θα χρειαστεις σιγουρα ειναι ο ποδοδιακοπτης για να αλλαζεις καναλια κτλ.
pre και post gain προφανως το ενα δινει γκαζια στον προενισχυτη ενω το αλλο δινει ενταση στον τελικο, οποτε γι να παιξεις χαμηλα με γκαζια γκαζωνεις το πρωτο, για ενταση και να παρεις ηχοχρωμα τσιτωμενης τελικης λαμπας το δευτερο. Αν κανω λαθος διορθωστε με
Got G.A.S. ?
http://old.high-gain.com/myequip.htm

My equipment

http://myspace.com/cerberarec

Join me on Myspace

Αποσυνδεδεμένος Spartan Amplifications

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 234
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: 15αρα κεφαλη λαμπατη...
« Απάντηση #30 στις: 27/09/09, 19:41 »
Ο Peavey C-30 έχει τρία Volume Controls-Pots.

To Normal (Volume) Pot ελέγχει μόνο το Volume του «καθαρού» καναλιού (Normal Channel)…

Όταν ενεργοποιήσεις – πατήσεις το CHANNEL SELECT SWITCH απενεργοποιείς τον έλεγχο  του Volume από το  Normal (Volume) Pot και μεταβιβάζεις τον έλεγχο  του Volume στα Pre Gain & Post Gain Volume Pots τα οποία έχουν μεγαλύτερο Gain Control  και έτσι αυξομειώνοντας τα μεταβαίνεις στο «βρόμικο» κανάλι…
   
(σημ. Spartan: Με το Footswitch εγκατεστημένο πρέπει να είναι πάντα το CHANNEL SELECT SWITCH πατημένο μιας και η μεταγωγή γίνεται από το CHANNEL SELECT SWITCH του Footswitch)

Για πληροφορίες, photos & operating manuals κοιτά στα
           
http://www.peavey-eu.com/pop_product.php?flag=GR&lan=UK&key=1815
 
για τον Peavey C-30 Head &
 
http://www.peavey-eu.com/pop_product.php?flag=GR&lan=UK&key=1812
 
για τον Peavey C-30 Combo

Αποσυνδεδεμένος tech21man

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 866
    • Προφίλ
Απ: 15αρα κεφαλη λαμπατη...
« Απάντηση #31 στις: 28/09/09, 20:44 »
Καποια θεματα προσοχης ειναι:

Οι τωρινοι peavey classic, ειναι κινεζικοι. Δεν ξερω κατα ποσο ειναι καλυτεροι ιδιοι η χειροτεροι απο τους αμερικανικους που ηταν παλια.

Δευτερον τον επαιξα αρκετες φορες, ο ηχος του μου αρεσει πολυ, αλλα μου φανηκε πολυ μικρος. Και να σκεφτεις δε μου αρεσουν οι ηχοι που απλωνουν παντου αλλα οι πιο κατευθυντικοι. Ωστοσο αυτο μπορει να ειναι και πλεονεκτημα για καποιους. Οι τωρινοι φορανε το blue marvel μεγαφωνο σε σχεση με τους πολυ παλιους.

Τριτον βρωμιζει, με humbuckers, στο καθαρο αν κοπανας. Μπορω να πω οτι μαρεσει αλλα δεν ειναι και ο,τι καλυτερο για καθαρα κοπανηματα (οχι ακριβως πολυ headroom δλδ)!!! Σε μια προβα επαιζα για πλακα καθαρα, σε βρωμικα σε καθαρα σε ενα τραγουδι, (προφανως οχι metal) απλα με κοπανημα ξε-κοπανημα στις χορδες.

Τεταρτον Πολλοι αναφερουν οτι στο κομπο οι λυχνιες συντονιζονται και τριζουν (οπως σε πολλα αλλα κομπο ενισχυτακια...).

Πεμπτον δε νομιζω ποτε οτι φτανει ενα κλοτσημα με tube screamer...για να βγει το σολο. Αν εισαι ο μοναδικος κιθαριστας, παιρνει σε ενταση αλλα λιγο και πιο πολυ υπεροδηγειται. Αν ειστε δυο και ο αλλος κοπαναει, δεν ξερω, δοκιμασε. Εμενα προσωπικα δε με ικανοποιει.

Καλες αγορες!!!

Αποσυνδεδεμένος tech21man

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 866
    • Προφίλ
Απ: 15αρα κεφαλη λαμπατη...
« Απάντηση #32 στις: 28/09/09, 21:04 »
The new versions of the C30 combo have a different chassis, with a foam supporting the tips of the tubes. I didn't hear any rattling with mine, and I have an older version as well with the old chassis, without a tube tamer, it's not that bad, I don't notice it, and I've had the same tubes in there for over a year, no problems

Καλο. Λυνει το προβλημα που ειπαν πιο νωρις. Παντως με δυο 50ρηδες σε ανοιχτα live με λαμπα, δεν ειχα καλο καθαρο, οπως ηθελα. Με 100ρηδες, δεν ειχα προβλημα. Ομως εμενα δε μου αρεσει να βρωμιζει ξεβρωμιζει ο ηχος, θελω καθαρο-καθαρο πρωτα απο ολα και μετα τα υπολοιπα.

Για τη βρωμια αλλαζει.



Αυτο ειναι το blackstar με drums. Ο,τι και να διαβασα, για αυτο σε μπαντα, λεει οτι αν το εχεις λιγο ψηλα το ακους, αλλα ειναι συνεχεια τσιτα, αν ο ντραμερ σου βαραει, αστο, και καθαρο δεν εχεις.

Παρεμπιπτοντως, θεωρειται απο τα πιο επιτυχημενα υβριδικα μηχανακια. Α. Μπορεις να το εχεις για το σπιτι και να το χρησιμοποιεις για προενισχυτη σε καποιο τελικο μεγαλυτερου ενισχυτη (δε θα εχει εναν εκει που κανετε προβα???) η/και στην κονσολα απο το direct out που εχει.

Θα το σκεφτομουνα αν ηθελα πιο πολυ distortion παρα καθαρα (δε με ικανοποιει κανα πεταλακι σε καθαρο ενισχυτη). Παντως μεταφερεται γελειωδως ευκολα και ειναι πολυ ευελικτο σε ηχους.

Αποσυνδεδεμένος giwrgos_sd

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 4
    • Προφίλ
Απ: 15αρα κεφαλη λαμπατη...
« Απάντηση #33 στις: 21/10/09, 14:04 »
έχω παίξει με τον tiny terror  και για την μουσική που τον θές και για το σπίτι είναι η καλύτερη επιλογή πιστεύω,τέλειος καθαρός ήχος και επειδή είναι 7/15 βατ μπορείς να τον χειριστείς όπως θες,τσιτόνουν και οι λάμπες επειδή ευνοούν τα βατ για σπίτι και έχεις τελειο ήχο.για μένα δαγκοτό tiny terror

Αποσυνδεδεμένος Κ.Dee

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 307
  • Φύλο: Άντρας
  • Glame
    • Προφίλ
Απ: 15αρα κεφαλη λαμπατη...
« Απάντηση #34 στις: 23/10/09, 21:43 »
Καλη επιλογη ο Orange tonewise αλλα αρκετα λιτος,ενα Delay να θες να βαλεις.. :-\

Τελικα αποφασισες? Ακουσες ενισχυτες?
Addicted to That Rush.. :)

Αποσυνδεδεμένος Rosstrobon

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 660
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: 15αρα κεφαλη λαμπατη...
« Απάντηση #35 στις: 24/10/09, 00:06 »
Θενκς Dee για το ενδιαφερον...

Ενισχυτη εχω ακουσει μονον τον Orange.Βασικα ειχε παιξει ο τυπας απο τον Τσελιο με τον ενισχυτη και τον ακουσα ;D Μου ειχε πει να παω με την κιθαρα μου για να τον ακουσω και επαιζε αυτος ::)

Μαλλον θα παω για τον Peavey.Fx loop,τιμη προσεγκισιμη,2 καναλια,αγορα για μια ζωη...Το κακο ειναι πως δεν τον εχω ακουσει ακομα.Βασικα νομιζω πως μονο ο Ζαχος φερνει peavey στην Θεσσαλονικη.Ειναι αληθεια ή φερνουν και αλλοι;Πηρα τηλεφωνο στον Ζαχο και τον ρωτησα αν εχει τον ενισχυτη να τον δοκιμασω και αν ειναι να τον παρω απο εκει αν δεν εχει μεγαλη διαφορα η τιμη απο thomann.Αλλα μου ειπε πως στο εργοστασιο της peavey δεν βγαζουν πολλα κομματια και αν θα τον φερει θα τον φερει μετα απο κανα μηνα και με παραγγελια ??? ??? ???

Δεν ξερω τωρα που να τον ακουσω.Το αλλο θεμα που εχω ειναι και να φυγει πρωτα απο τα χερια μου και ο Μαρσαλ-Μαλακια που εχω ;D Αν ειμαστε τυχεροι θα φυγει συντομα...


Ενα αλλο θεμα που με προβληματιζει ειναι πως στο thomann δεν βρηκα καμοια θηκη μεταφορα και δεν ξερω πως να τον μεταφερω οταν τον παρω με το καλο.Με αυτο τι μπορουμε να κανουμε;Καμοια πατεντα;Και αν ναι πως;;;


Το μονο που μενει ειναι να τον ακουσω και να δω αν με αρεσει ή οχι...

Αποσυνδεδεμένος mace

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1048
  • Φύλο: Άντρας
  • I STILL LOVE MY PARKER...but I love my rack better
    • Προφίλ
    • Telos Epoxis
Απ: 15αρα κεφαλη λαμπατη...
« Απάντηση #36 στις: 24/10/09, 10:32 »
Παράθεση
Ενα αλλο θεμα που με προβληματιζει ειναι πως στο thomann δεν βρηκα καμοια θηκη μεταφορα και δεν ξερω πως να τον μεταφερω οταν τον παρω με το καλο.Με αυτο τι μπορουμε να κανουμε;Καμοια πατεντα;Και αν ναι πως;;;



    http://global.ebay.com/D2F_Padded_Cover_for_Peavey_Classic_30_Amplifier_Head/270355279493/item

...η αγοραζεις φτηνο υφασμα (η cordura),παιρνεις μετρα,τα πας στη ραφτρα της γειτονιάς σου και στο ραβει....απλο  ;)
« Τελευταία τροποποίηση: 24/10/09, 10:37 από mace »
From childhood's hour I have not been...As others were; I have not seen...As others saw; I could not bring...My passions from a common spring...From the same source I have not taken...My sorrow; I could not awaken .....E.A.POE

Αποσυνδεδεμένος Rosstrobon

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 660
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: 15αρα κεφαλη λαμπατη...
« Απάντηση #37 στις: 24/10/09, 10:54 »
Θενκς Mace αλλα ειναι ασφαλες για την μεταφορα ??? :-\

Αποσυνδεδεμένος mace

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1048
  • Φύλο: Άντρας
  • I STILL LOVE MY PARKER...but I love my rack better
    • Προφίλ
    • Telos Epoxis
Απ: 15αρα κεφαλη λαμπατη...
« Απάντηση #38 στις: 24/10/09, 22:42 »
Μμμμμμ....αν δεν τον κοπανας εδω κι εκει,δε τον φορτωνεις σε φορτηγα με αλλα πραγματα μαζι και γενικα τον προσεχεις,ειναι μια χαρα...εχει και μια σχετικη επενδυση εσωτερικα απο λεπτο αφρολεξ....αλλιως πας στη λυση flight case που εκει ''ειναι πολλα τα λεφτα'' αλλα και πιο πολυ το βαρος....δηλαδη κατι τετοιο

http://www.thomann.de/gr/thon_amp_case_peavey_valve_king_100.htm

...για τον ενισχυτη σου δε βλεπω να υπαρχει ομως,πραμα που σημαινει ''ειδικη παραγγελια''...δηλαδη πιο πολλα λεφτα  :(
« Τελευταία τροποποίηση: 25/10/09, 11:49 από mace »
From childhood's hour I have not been...As others were; I have not seen...As others saw; I could not bring...My passions from a common spring...From the same source I have not taken...My sorrow; I could not awaken .....E.A.POE

Αποσυνδεδεμένος Rosstrobon

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 660
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: 15αρα κεφαλη λαμπατη...
« Απάντηση #39 στις: 25/10/09, 00:09 »
Θενκς Μεις

Mαλλον θα παρω αυτο αν θα παρω τον ενισχυτη.Δεν ειμαστε και για flight case

Δεν θα τον κοπαναω.Δεν θα δωσω 543 ευρω για να τα κοπαναω ;)

Αποσυνδεδεμένος mace

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1048
  • Φύλο: Άντρας
  • I STILL LOVE MY PARKER...but I love my rack better
    • Προφίλ
    • Telos Epoxis
Απ: 15αρα κεφαλη λαμπατη...
« Απάντηση #40 στις: 25/10/09, 09:43 »
Εσυ ξερεις.....παντως εχω κι εγω 4 κοματια της ιδιας εταιριας για διαφορες κεφαλες μου και μπορω να σου πω οτι ειναι πολυς καλης ποιοτητας.Δε θα το μετανοιωσεις...
From childhood's hour I have not been...As others were; I have not seen...As others saw; I could not bring...My passions from a common spring...From the same source I have not taken...My sorrow; I could not awaken .....E.A.POE

Αποσυνδεδεμένος studio54

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 640
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • SeatNet
Απ: 15αρα κεφαλη λαμπατη...
« Απάντηση #41 στις: 25/10/09, 10:35 »
Πάντως εγώ έχω τσιτώσει πολλές φορές και τους 3 κατοστάρηδες που έχω αλλά και τον 185άρη.
Σπίτι μου παίζω με 100άρηδες ή 60άρη (Rivera - fender ή Brunneti) και τολμώ να πώ ότι έχω πολύ καλό ήχο κι ας μην τους τσιτώνω.

Αποσυνδεδεμένος Rosstrobon

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 660
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: 15αρα κεφαλη λαμπατη...
« Απάντηση #42 στις: 25/10/09, 11:01 »
Eγω δυστυχως στουντιο δεν εχω ουτε χωρο ουτε μπατζετ για 100w. :-\

Ξαναρωταω.Ποιος αλλος φερνει Peavey στην Θεσσαλονικη εκτος απο τον Ζαχο ??? ??? ???

Αποσυνδεδεμένος Jezus

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3522
  • Φύλο: Άντρας
  • Got G.A.S. ???
    • Προφίλ
    • www.High-Gain.com
Απ: 15αρα κεφαλη λαμπατη...
« Απάντηση #43 στις: 25/10/09, 21:06 »
Πάντως εγώ έχω τσιτώσει πολλές φορές και τους 3 κατοστάρηδες που έχω αλλά και τον 185άρη.
Σπίτι μου παίζω με 100άρηδες ή 60άρη (Rivera - fender ή Brunneti) και τολμώ να πώ ότι έχω πολύ καλό ήχο κι ας μην τους τσιτώνω.

Αυτο λεω και εγω οτι ισχυει για πολους ενισχυτες, και οτι καλυτερα ενας 100αρης που παιζει καλα χαμηλα παρα ενας 30αρης πουπρεπει να τον τσιτωσεις  :D
185 βατ? Ποιον εχεις?
Στην εκθεση στη γερμανια τσιτωσαμε με εναν φιλο εναν 280 watt (6x Sovtek 6550 αν θυμαμαι καλα, εκτος αν ειχε ΚΤ90/ΚΤ88) σε δυο 4χ12 και ηταν απλα απολευστικος!  ;D
Εγω εντυπωσιαστηκα παντως με την ανεση που θα μπορουσε να καταστρεψει τα παντα, αλλα μας εβρισαν απο τα γυρω περιπτερα και το κλεισαμε  ;D
Got G.A.S. ?
http://old.high-gain.com/myequip.htm

My equipment

http://myspace.com/cerberarec

Join me on Myspace

Αποσυνδεδεμένος Rosstrobon

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 660
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: 15αρα κεφαλη λαμπατη...
« Απάντηση #44 στις: 12/12/09, 16:25 »
Aκομα η αγορα του ενισχυτη(Peavey Classic 30 Head) δεν εγινε αλλα πιστευω και ελπιζω να μην αργισει αφου ηδη καποιος ενδιαφερθηκε για τον Marshall μου και μαλλον θα τον αγορασει!

Aυτο που με προβληματιζει περισσοτερο ομως ειναι πως ειδα 2 θεματα με τον συγκεκριμενο ενισχυτη και με προβληματα που εμφανιζει!Νομιζω ειχαν σχεση με την γειωση και με τον ηχειο που βρωμιζει!Δεν θυμαμαι ομως αν ηταν με τον Combo ή με την κεφαλη τα προβληματα.


Επειδη δεν εχω τον ενισχυτη ακομα λεω να δω και για κατι αλλο!

Εξ αρχης ειχα δει και αυτον http://www.thomann.de/gr/engl_e325_thunder_head_topteil.htm

Τι λετε?Εχει καλα καθαρα?Επειδη τωρα παιζουμε ροκ και ροκ-μπλουζ φασεις θα χρειαστω και τα καθαρα του!Στα gain νομιζω θα με βγαλει!

Υπαρχει καποια θηκη μεταφορα για αυτον επειδη εγω δεν βρηκα!


Το μοντελο του Blackmore τι παραπανω εχει απο αυτον?

Αποσυνδεδεμένος tech21man

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 866
    • Προφίλ
Απ: 15αρα κεφαλη λαμπατη...
« Απάντηση #45 στις: 19/12/09, 10:35 »
Γουστα ειναι αυτα...Κρυσταλλινα καθαρα, επιθτεικο μοντερνο gain...Τιποτα απο τα δυο δε μου αρεσε να σου πω την αληθεια!!!

Αποσυνδεδεμένος giorgiom

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 9
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: 15αρα κεφαλη λαμπατη...
« Απάντηση #46 στις: 05/01/10, 12:52 »
καλημέρα και από μενα...

ΔΕΝ είμαι ειδικός όπως οι προλαλήσαντες, αλλά ένας ευτυχής κάτοχος VOX VALVETRONIX 15 ( υβριδικός ).
Κατά την ταπεινή μου γνώμη έχει πολλά και ωραία καθαρά στα πάμπολλα εφφέ που διαθέτει.Για το σπίτι πιστεύω τα 15 watt ειναι ικανοποιητικά και έχει και πολύ καλή τιμή.Αν θέλεις αγοράζεις με λίγα χρήματα παραπάνω τον 30άρη.Ο valvetronix αναφέρθηκε στην αρχή του post αλλά μετά ξεχάστηκε,θα σου πρότεινα να δεις και το άψογο συγκριτικό του Απόλλωνα που είναι καρφιτσωμένο...
Άλλη εμπειρία δεν έχω, αλλά πιστεύω πως θα άξιζε να του δώσεις μια ευκαιρία να τον ακούσεις...
θα μπορούσες να ρίξεις μια ματιά στα καλούδια που προσφέρει εδώ:
http://www.voxamps.com/us/valvetronix/vt-series/

και να τον ακούσεις εδώ:


και πολλά άλλα τεστ για τον 15αρη και 30αρη μέσα στο youtube...
ΚΛΠ ΚΛΠ...
καλή συνέχεια.

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
8 Απαντήσεις
4204 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 09/01/06, 19:45
από poll_18
3 Απαντήσεις
2436 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 19/01/09, 22:16
από mace
6 Απαντήσεις
3827 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 16/04/09, 14:31
από themos
κεφαλη στα 400

Ξεκίνησε από detroit « 1 2 » Μπάσο

28 Απαντήσεις
10375 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 22/11/09, 22:48
από bassakos
7 Απαντήσεις
4014 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 05/01/10, 13:36
από PlusYeaR
9 Απαντήσεις
3431 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 04/05/10, 17:15
από Γιωργάνας
19 Απαντήσεις
7573 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 10/05/10, 17:22
από zeoy
19 Απαντήσεις
10189 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 05/11/11, 18:36
από Jezus
19 Απαντήσεις
6934 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 02/09/12, 16:07
από Stel Andre
18 Απαντήσεις
6225 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 12/02/13, 23:22
από Kosthrash