Αποστολέας Θέμα: AMT Pangaea  (Αναγνώστηκε 3576 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Kosthrash

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1589
  • Φύλο: Άντρας
  • Guitarholic
    • Προφίλ
AMT Pangaea
« στις: 28/07/15, 14:05 »
Ξέρει κανείς τι ακριβώς κάνει αυτό το νέο μαραφέτι?  ;D  Κατι σαν το Two Notes Torpedo CAB για παράδειγμα?


http://amtelectronics.com/products/fx-pedals/amt-pangaea-cp-100-compact-ir-player-cabinet-emulator-and-eq-/




https://www.youtube.com/watch?v=w9PiYUXbsIQ
« Τελευταία τροποποίηση: 28/07/15, 14:17 από Kosthrash »
Life is too short for bad tone

Αποσυνδεδεμένος adr1anos

  • Συντονιστής
  • Συναλλαγές: (2)
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 4476
  • Φύλο: Άντρας
  • Πάρα πολλές ιδέες, πολύ λίγος χρόνος..
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • My LinkedIN Profile
Απ: AMT Pangaea
« Απάντηση #1 στις: 28/07/15, 15:24 »
Είναι κάτι σαν το Torpedo CAB, αλλά σε λιγότερα από τα μισά λεφτά.. πολύ ενδιαφέρον.
Κάθεται ανάμεσα στον τελικό και την καμπίνα και εφαρμόζει CabSim, EQ και Reverb για να δώσει έξοδο σε κονσόλα.
Σαφώς χρειάζεται την ύπαρξη καμπίνας, ή loadbox, ή attenuator, ή στην οικονομικότερη, μία απλή αντίσταση (μεγάλης) ισχύος.
Πολύ ενδιαφέρον όπως είπα, και η παραμετροποίηση από το PC και τα preset το κάνουν πάρα πολύ χρήσιμο για διάφορες περιστάσεις.
Απλά άνοιξε τα φτερά σου!.. Τα υπόλοιπα θα έρθουν μόνα τους.



→ ΕΥΡΕΤΗΡΙΟ DIY Άρθρων μου στο Kithara.gr 

Αποσυνδεδεμένος Kosthrash

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1589
  • Φύλο: Άντρας
  • Guitarholic
    • Προφίλ
Απ: AMT Pangaea
« Απάντηση #2 στις: 29/07/15, 10:03 »
Αν επαιζε και VST ενισχυτες/εφε (που απ'οτι καταλαβα δεν παιζει :( ), θα το χτυπαγα χωρις σκεψη!

Χμμ, δεν εχει και midi... καλα, για τα λεφτα του δεν το συζητω, ειναι μια χαρα specwise - και... weightwise  ;D  - (αν παιζεις και με στανταρ καμπινα/μικροφωνο στα live, το αφηνεις σε ενα preset και καθαρισες...).

Καλη φαση για καποιον που θελει να χαρει το 100watt κεφαλι του στο σπιτι  :)  (και οχι μονο για αυτον φυσικα  ;) )
Life is too short for bad tone