Αποστολέας Θέμα: "ΕΝΑ ΦΙΛΙ" ΧΑΡΙΣ ΑΛΕΞΙΟΥ  (Αναγνώστηκε 13348 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος grgdrep1411

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 25
    • Προφίλ
Απ: "ΕΝΑ ΦΙΛΙ" ΧΑΡΙΣ ΑΛΕΞΙΟΥ
« Απάντηση #25 στις: 19/12/16, 20:33 »
Όπως έγραψα σε προηγούμενα, είμαι καινούργιος στην παρέα...
Ένας δάσκαλος (ιδιαίτερο) ακουστικής κιθάρας, για περιοχή Καλλιθέα, Αττικής, υπάρχει; Σε τι περιθώρια κυμαίνονται οι τιμές αμοιβής;
Δεν ενδιαφέρομαι να γίνω 'θρυλικός', ούτε 'κορυφαίος', αλλά από την αντίθετη πλευρά ενδιαφέρομαι να παίζω καλά για την παρέα μου.
Όποιος ενδιαφέρεται σοβαρά, ας γράψει το όνομα, και το κινητό του, (ή κάποιον τρόπο να επικοινωνήσουμε)
Ξανά σας ευχαριστώ προκαταβολικά για τον προσωπικό χρόνο, και την όποια ανταπόκρισή σας.


Γιώργος

Αποσυνδεδεμένος talfarlow

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 280
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: "ΕΝΑ ΦΙΛΙ" ΧΑΡΙΣ ΑΛΕΞΙΟΥ
« Απάντηση #26 στις: 19/12/16, 20:58 »
Έλα Γιώργη,

Πως πάει η πρόοδος σου?
Μάλλον είσαι απογοητευμένος από τον δάσκαλό σου τελικά...

Βάλε καλύτερα αυτό που ζητάς στις αγγελίες με τα μαθήματα του φόρουμ.Εκεί έχεις πιο πολλές πιθανότητες να σου απαντήσει κάποιος.Εδώ θα χαθεί σύντομα το μήνυμα σου.

Αποσυνδεδεμένος grgdrep1411

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 25
    • Προφίλ
Απ: "ΕΝΑ ΦΙΛΙ" ΧΑΡΙΣ ΑΛΕΞΙΟΥ
« Απάντηση #27 στις: 20/12/16, 12:33 »

Βασικά έκατσα και το είδα από περιέργεια για να δω αν είναι σωστές οι συγχορδίες.

Άλλα ντάλλων.... :clap

Αντικατέστησε την Βb major με την G minor 7...(ψιλοταρζανιά αλλά σωστή αντικατάσταση από πλευράς αρμονίας)
Έχουν τις ίδιες νότες εκτός από την τονική.Είναι μια καλή αρχή για να συνηθίζει το τρίτο σου δάκτυλο σε τέτοια πιασίματα.
+ ότι θα ψαρώσεις και τον δάσκαλό σου (ρώτησέ τον αν στέκει αρμονικά και γιατί.  Αν σου πει κάτι ακαταλαβίστικα για συμπεριφορά δευτερευουσών συγχορδιών και αντικατάσταση I - VI μην τον τσατίσεις άλλοAngry Snarling Smiley). Πες του ότι το σκέφτηκες μόνος σου  :-P επειδή εμφανίστηκε μια μαύρη τρύπα (μελανή οπή) στην ταστιέρα σου και η Βb καμπυλώθηκε σε G :burn
Θα σου έλεγα να την πιάσεις σε κάποια αναστροφή  για πιο εύκολα αλλά πάλι νομίζω θα δυσκολευόσουν.

Αν δεν χωράνε και τα δυο δάκτυλά σου στην μελανή οπή  >:D (λόγο πάχους ) όπως δείχνει στο σχήμα, πιάστην μόνο με δείκτη.

ΥΓ.Δεν κινδυνεύει να απειριστεί η μάζα σου.Αντιθέτως...τα νεύρα του δασκάλου σου...
:clap Χρειαζόμαστε επειγόντως τρελλοκιθαρίστα, στην Ελβετία, στον Νέο Επιταχυντή. Πέρνα μια βόλτα με ένα βιογραφικό σου... Ποτέ δεν ξέρεις! Εντωμεταξύ θα έχουν 'πέσει' κι οι ανάλογες/απαιτούμενες συστάσεις. Οπότε...

Η πιθανή αντιστοίχιση Bb με A# ήταν δική μου ιδέα, καιθώς (αν δεν κάνω λάθος) οι νότες Bb και A# ταυτίζονται.

Για ενημέρωση όσων ενδιαφέρονται, έβαλα και την αγγελία μου (στις Αγγελίες) όπως πολύ σωστά μου είπες,
Ευχαριστώ και πάλι, πολύ για όλα

Ωστόσο είδα το εξής πρόβλημα: Πολύ (που προσφέρουν, είτε ζητούν) γράφουν ως περιοχή "Αθήνα". Παιδιά... Τα -αρκετά- τελευταία χρόνια, με τον όρο "Αθήνα" χαρακτηρίζεται το μισό, περίπου, λεκανοπέδιο Αττικής!!!! Μιλάμε για μεγάλη έκταση!
Αν θέλετε να σα προτιμήσουν Γράψτε: π.χ 'Αθήνα, Κάτω Πατήσια, Αθήνα Άνω Νέα Σμύρνη, Γαλάτσι, κλπ.
Αν κάποιος ενδιαφερθεί και ψάξει στο PC του, σε κάποια εφαρμογή τοπολογίας, πού είναι το Γαλάτσι, θα βρει και περισσότερα!
Όμως, και το Γαλάτσι στην "Αθήνα" είναι, πλέον!
Ελπίζω να βοήθησα λίγο

Γιώργος
« Τελευταία τροποποίηση: 20/12/16, 12:37 από grgdrep1411 »

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
8 Απαντήσεις
5294 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 24/10/04, 22:23
από kain
17 Απαντήσεις
11679 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 18/09/11, 12:56
από Alex_Under
3 Απαντήσεις
3039 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 20/03/05, 22:20
από Evridik_in_Adis
15 Απαντήσεις
6045 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 15/09/06, 16:09
από schizm
15 Απαντήσεις
10454 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 01/11/06, 00:59
από zoltan
7 Απαντήσεις
4393 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 11/08/05, 00:34
από abyss
3 Απαντήσεις
6926 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 01/03/07, 20:05
από alatariel
9 Απαντήσεις
26585 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 04/11/07, 15:45
από HeavyHead
7 Απαντήσεις
4830 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 30/11/08, 23:39
από Νεφελοβάτης
0 Απαντήσεις
2854 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 07/01/13, 18:09
από Spyros Delta