Ειδικά θέματα > Μετατροπές, βλάβες, συντήρηση, κατασκευές

Αγορά κομματιών και συναρμολόγηση...;

(1/5) > >>

Διονύσης97:
Γειά σας παιδιά!!!
Χωρίς να έχω βάλει κάτι στο νου μου, μονο απο περιέργεια, θέλω να ρωτήσω τη γνώμη σας
για την αγορά κομματιών ηλεκτρικης κιθάρας απο συγκεκριμένο online κατάστημα που θα
δωσω στο τελος. Θέλω κάτι κοντά σε φέντερ στρατ. Βέβαια δεν περιμένω να μοιαζει πολυ
με αυθεντικη στρατ αλλα αν ήταν να  βγαλω ολη την κιθαρα με πανω κατω 400 ευρω
θα ηταν καλη αγορά. Επίσης βλέπω οτι τα ξύλα ειναι καλά, αλλιώς δεν θα άνοιγα καν το θέμα.
Θα άξιζε νομίζετε να επενδύσω σ αυτα τα ξύλα και σε καλους μαγνητες μαρκας;
Έχετε εσείς εμπειρία απο τέτοια δουλειά και ξέρετε αν υπάρχει δυσκολία στη
συναρμολόγηση;

το κατάστημα: http://www.guitarfetish.com/BEST-QUALITY-XGP-Pro-Necks-and-Bodies_c_517.html

Ευχαριστώ!

saved:
Το καταστημα αυτο ειναι αμερικανικο,και λογο τελονιου,τα 400€ δεν φτανουν με τιποτα.
Αν τα βρεις σε ευρωπη,και ειναι αξιοπιστης εταιριας,τοτε τα κονατια θα τεριαζουν να συναρμολογιθουν,και για μενα αξιζει.εχει και ελληνικα καταστηματα με κιτ εαν σε ενδιαφερει

modfori:
εντωμεταξύ και τα μεταφορικά έξοδα που χρεώνει η GFS είναι πάρα πάρα πολλά.
για το λόγο αυτό κάποια στιγμή είχα επικοινωνήσει μαζί τους και μου είχαν απαντήσει πως δεν τους ενδιαφέρει η ευρωπαϊκή αγορά οπότε δε σκοπεύουν να κάνουν κάποια συμφωνία με μεταφορική ώστε να'ναι προσιτά τα έξοδα αποστολής

αν φίλε Διονύση είσαι Αμερική τότε με το 400άρι το φτιάχνεις το οργανάκι άνετα

Guitar Fan:
ευρωπαϊκά μαγαζιά δεν υπάρχουν;;;

Διονύσης97:
Ωχ! Δεν είχα υπ όψιν το τελωνείο!
Έχω ψαξει κάτι λίγα ευρωπαικά μαγαζιά αλλά είδα αρκετά μεγάλη διαφορά στην τιμή
σε σχέση με το GFS(πιο ακριβά), αν και η ποιότητά τους φαινόταν καλύτερη και σίγουρα
νω δε θα ταν πεταμένα λεφτά. Ντάξει πείτε πως βρίσκω ενα καλό ευρωπαικό
μαγαζί. Αυτό που με ενδιαφέρει περισσότερο να γνωρίζω είναι αν είναι δυνατή η
συναρμολόγηση, σίγουρα με κάποια βοήθεια απο άτομα που γνωρίζουν, ώστε το όργανο
να είναι αντάξιο ενός εργοστασιακού. Παραβλέπω τους μαγνήτες και γενικά το hardware
επειδή λίγο-πολύ είναι υποκειμενικό ζήτημα και στέκομαι περισσότερο στο σετάρισμα των ξύλων,
εννοείται βέβαια και σε σχέση με το harware. Θα ήταν δηλαδή μια τέτοια κιθάρα στρατ
με καλούς μαγνήτες και ''ανθρώπινο'' hardware αντάξια μια αμερικάνικης στρατ;
Ή μάλλον μπορω εγω να έχω ένα τέτοιο αποτέλεσμα με λίγη βοήθεια;

Πλοήγηση

[0] Λίστα μηνυμάτων

[#] Επόμενη σελίδα

Μετάβαση στην πλήρη έκδοση
Mobile View