Αποστολέας Θέμα: Εχετε δει ποτε τον "χαρο"με τα ματια σας???  (Αναγνώστηκε 17970 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Panos-Echidna

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 164
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • Echidna Myspace
Απ: Εχετε δει ποτε τον "χαρο"με τα ματια σας???
« Απάντηση #50 στις: 26/08/07, 12:48 »
Τον ψιλοείδα όταν μικρός ζωγράφιζα κάτω από το πολύφωτο και ξάφνου η λάμπα που ήταν ακριβώς πάνω από το κεφάλι μου μαζί με το -βαρβάτο- διακοσμητικό της αποφάσισε ότι δεν ήταν καλά βιδωμένη και έπρεπε να πέσει! Το περίεργο της υπόθεσης είναι ότι τραβήχτηκα και δε με χτύπησε! Το σοκ το έπαθα γιατί κατάλαβα ότι έπεσε η λάμπα αφού τραβήχτηκα και δεν μπορούσα να εξηγήσω πως μου ήρθε να κάνω προς τα πίσω εφόσον δεν είχα καταλάβει τίποτα... Υποσυνείδητα αντανακλαστικά ξερω γω;  ;D ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος Mary_Ann

  • Η πριγκηπέσα του μεταλά
  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 185
  • Φύλο: Γυναίκα
  • I am in love with... MUSIC!!!
    • Προφίλ
Απ: Εχετε δει ποτε τον "χαρο"με τα ματια σας???
« Απάντηση #51 στις: 27/08/07, 00:13 »
Ναι, κούκλος είναι!  :P
Για να σοβαρευτούμε, μικρή έτρεχα μέσα στη χαρά πάνω στο χαλί και το έπαιζα μπαλαρίνα και πήγα και καρφώθηκα με το κεφάλι σε ένα τζάμι από το σκρίνιο και το φόρεσα για περιδέραιο... Πως με βγάλανε δεν ξέρω...
Επίσης έχω πέσει με το ποδήλατο πάνω σε αμάξι... Και μικρή παραλίγο να πνιγώ στη θάλασσα γτ ήθελα να το παίξω μάγκας και να δείξω στα παιδάκια ότι μπορώ να επιπλεύσω ανάσκελα, ενώ δεν μπορούσα... Αυτά!
Long roads... Long days... From sunrise to sunset... Sunrise to sunset....

Αγγέλα

  • Επισκέπτης
Απ: Εχετε δει ποτε τον "χαρο"με τα ματια σας???
« Απάντηση #52 στις: 27/08/07, 18:38 »
Ναι, κούκλος είναι!  :P
Για να σοβαρευτούμε, μικρή έτρεχα μέσα στη χαρά πάνω στο χαλί και το έπαιζα μπαλαρίνα και πήγα και καρφώθηκα με το κεφάλι σε ένα τζάμι από το σκρίνιο και το φόρεσα για περιδέραιο... Πως με βγάλανε δεν ξέρω...
Επίσης έχω πέσει με το ποδήλατο πάνω σε αμάξι... Και μικρή παραλίγο να πνιγώ στη θάλασσα γτ ήθελα να το παίξω μάγκας και να δείξω στα παιδάκια ότι μπορώ να επιπλεύσω ανάσκελα, ενώ δεν μπορούσα... Αυτά!

Α, τώρα θυμήθηκα μια σαβούρντα που είχα φάει με το ποδήλατο! Τώρα το σκέφτομαι και γελάω, τότε τα χα παίξει:
Κάτω από το σπίτι μου είναι ένα μαγαζί με μεγάλο κήπο που λειτουργεί μόνο το καλοκαίρι. Τότε δεν το είχε κανείς βέβαια και δεν λειτουργούσε. Ήμουν λοιπόν με μια φίλη μου και είχαμε πάρει τα ποδήλατά μας. Της κοπέλας αυτής το ποδήλατο δεν είχε φρένα, αλλά για να σταματήσει έπρεπε να γυρίσεις αντίθετα το πετάλι.  Εγώ πήρα φόρα και πήγαινα κατευθείαν σε κάτι κάγκελα (και στον χαμό μου) που ξεχώριζαν την αυλή από ένα δρομάκι (που περνούσαν μόνο πεζοί από κει ευτυχώς) και μια γκρεμίλα 2 μέτρα ύψος. Εγώ λοιπόν κάποια στιγμή έφτασα κοντά στα κάγκελα και είχα ξεχάσει πως δεν έχει φρένα το ποδήλατο και δεν θυμόμουν πως σταματούσε, ώσπου τράκαρα με τα κάγκελα και έφυγα κάτω από τη γκρεμίλα μαζί με το ποδήλατο. Έσπασα και το κεφάλι μου και το πόδι μου... Όχι οτι δεν έχω ξανανέβει σε ποδήλατο από τότε... Εγώ δεν βάζω μυαλό... ::)

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
30 Απαντήσεις
17386 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 07/09/06, 04:49
από ΠΑΝΜΕΓΙΣΤΟΣ - EOSFORUM - SOTRIANI -
17 Απαντήσεις
11885 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 18/09/11, 12:56
από Alex_Under
1 Απαντήσεις
4236 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 20/02/05, 13:10
από Ο Νέος Κιθαρωδός
2 Απαντήσεις
7015 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 19/03/06, 12:38
από ship_me_out!!!
27 Απαντήσεις
14239 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 16/05/05, 00:09
από asxhmos
12 Απαντήσεις
12976 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 17/05/05, 06:48
από Petrucci
16 Απαντήσεις
16907 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 20/06/06, 23:19
από Ρηνιώ-kouzoulotetia
0 Απαντήσεις
2079 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 22/08/06, 14:41
από Shu_Ji
1 Απαντήσεις
3055 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 19/01/08, 04:58
από ARGIRIS25
6 Απαντήσεις
8095 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 08/06/19, 20:06
από Uriah