Ψηφοφορία

ΤΙ ΓΝΩΜΗ ΕΧΕΤΕ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΚΤΕΛΕΣΗ ΤΟΥ ΣΑΝΤΑΜ

ΘΕΤΙΚΗ
2 (6.1%)
ΘΕΤΙΚΗ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΜΕΤΑΔΩΘΕΙ ΔΗΜΟΣΙΑ
3 (9.1%)
ΑΡΝΗΤΙΚΗ
28 (84.8%)

Σύνολο ψηφοφόρων: 29

Αποστολέας Θέμα: Απαγχονισμος του Σανταμ  (Αναγνώστηκε 24876 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος s.s.

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1026
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απαγχονισμος του Σανταμ
« στις: 01/01/07, 20:45 »
Θα ηθελα να ακουσω πολυ τις αποψεις σας περι του θεματος.προσωπικα το βρισκω τεραστιο λαθος για 3 λογου
1)Η δημοσια μεταδοση του γεγονοτος η οποια μονο φρικιαστικα συναισθηματα μπορει να δημιουργησει και ειδικα σε μικρα παιδια
2)με τη συγκεκριμενη εκτελεση μετατρεπεται ενας εγκληματιας-δικτατορας σε μαρτυρα ο οποιος ειχε τα κοτσια να τα βαλει με τον ιμπεριαλιστικο ζυγο των αμερικανων
3)οι απο εδω και περα εξελιξεις στο αραβικο μετωπο θα ειναι ανεξελεκτες και πολυ φοβαμαι οτι το ιρακ θα μετατραπει σε ενα τεραστιο νεκροταφιο
« Τελευταία τροποποίηση: 03/01/07, 16:10 από s.s. »

Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3331
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ
Απ: Απαγχονισμος του Σανταμ
« Απάντηση #1 στις: 01/01/07, 20:56 »
Διαφωνω με ολα οσα εγιναν. Και με την μεταδοση και με το γεγονος οτι τον κρεμασανε και με το γεγονος οτι θα τον σκοτωνανε γενικα. Δεν επρεπε να γινει τιποτα τετοιο
Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry

Αποσυνδεδεμένος heineken

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 143
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Απαγχονισμος του Σανταμ
« Απάντηση #2 στις: 01/01/07, 21:46 »
Δεν θα γραψω και πολλα για το θεμα, μονο οτι δεν μπορω να καταλαβω μερικους τι την βρισκουν και ανεβαζουν το βιντεο της εκτελεσης σε διαφορα φορουμ η ανωμαλια μερικων εχει ξεφυγει τελειως >:( . Για το 2 παιχνιδια των αμερικανων ειναι αυτα.

Αποσυνδεδεμένος sterghios

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 157
  • Φύλο: Άντρας
  • METAL MADNESS
    • Προφίλ
    • Myspace homepage
Απ: Απαγχονισμος του Σανταμ
« Απάντηση #3 στις: 01/01/07, 22:15 »
Εμενα μου φαινεται οτι θελουν να διασκεδασουν πιθανες μυθολογιες περι επιβιωσης η απελευθερωσης η οποιουδηποτε αλλου conspiracy theory που θα μπορουσε να εφευρεθει απο τους διαφορους αργοσχολους.

Οι αμεσες επιπτωσεις? το κακομοιρο το παιδακι στο Πακισταν που απαγχωνιστικε γιατι επαιζε "τον θανατο του Σανταμ". Καποιος μακαβριος θα του δωσει ενα Darwin award, αλλα απο κει και περα, η ποιοτητα των απελευθερωτων απεδειχθει απο τις πραξεις τους.

Σ

Αποσυνδεδεμένος Baroness

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1321
    • Προφίλ
Απ: Απαγχονισμος του Σανταμ
« Απάντηση #4 στις: 01/01/07, 22:31 »
Εγω παλι λεω οτι καλα τον εκαναν.  >:( Γιατι αυτος λιγα εκανε?
Και παλι λαθος τον σκοτωσαν, πολυ χαλαρα πεθανε. Κατευθειαν. Ουε ζοριστικε ουτε τιποτα. Κρακ, παει. Αυτοι ομως που πεθαναν με τα χημικα πως πεθαναν? Αβιαστα? Αυτοι δεν υπεφεραν? Τα παιδια που σκοτωθηκαν τοτε?

Τωρα το πως παρουσιασαν την εκτελεση του και το τι κανουν οι ανθρωποι σχετικα με αυτοι ειναι αλλο θεμα.

Αποσυνδεδεμένος bairn of mosul

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 634
  • Φύλο: Άντρας
  • pisteveis afto p theleis na pisteveis
    • Προφίλ
    • myspace
Απ: Απαγχονισμος του Σανταμ
« Απάντηση #5 στις: 01/01/07, 22:37 »
ο σανταμ σαν καλος πρακτορας εκπληρωσε την αποστολη του και θυσιαστηκε για τη μαμα πατριδα
otan oi alloi prospathoysan na paiksoyn mousikh oi P!nk Floyd aplws to ekanan

Αποσυνδεδεμένος s.s.

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1026
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Απαγχονισμος του Σανταμ
« Απάντηση #6 στις: 01/01/07, 22:44 »
Εγω παλι λεω οτι καλα τον εκαναν.  >:( Γιατι αυτος λιγα εκανε?
Και παλι λαθος τον σκοτωσαν, πολυ χαλαρα πεθανε. Κατευθειαν. Ουε ζοριστικε ουτε τιποτα. Κρακ, παει. Αυτοι ομως που πεθαναν με τα χημικα πως πεθαναν? Αβιαστα? Αυτοι δεν υπεφεραν? Τα παιδια που σκοτωθηκαν τοτε?

Τωρα το πως παρουσιασαν την εκτελεση του και το τι κανουν οι ανθρωποι σχετικα με αυτοι ειναι αλλο θεμα.
Oταν ομως σε 100 χρονια αυτος ο πραγματι αιμοσταγης δολοφονος θα παρουσιαζεται σε ολα τα σχολεια της ασιας αλλα και της ευρωπης ως μεγας κυβερνητης και επαναστατης δεν νομιζω να ειναι το ιδιο ωραιο.παρε παραδειγμα τον βασιλειο τον βουλγαροκτονο ,και πως παρουσιαζεται σε εμας,που ηταν ενα απο τα μεγαλυτερα αρ.....δια της ελληνικης ιστοριας

Αποσυνδεδεμένος Baroness

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1321
    • Προφίλ
Απ: Απαγχονισμος του Σανταμ
« Απάντηση #7 στις: 01/01/07, 23:33 »
Oταν ομως σε 100 χρονια αυτος ο πραγματι αιμοσταγης δολοφονος θα παρουσιαζεται σε ολα τα σχολεια της ασιας αλλα και της ευρωπης ως μεγας κυβερνητης και επαναστατης δεν νομιζω να ειναι το ιδιο ωραιο.παρε παραδειγμα τον βασιλειο τον βουλγαροκτονο ,και πως παρουσιαζεται σε εμας,που ηταν ενα απο τα μεγαλυτερα αρ.....δια της ελληνικης ιστοριας

Δεν με πολυνοιαζει πως θα παρουσιαζεται σε 100 χρονια, αλλα αυτο που με νοιαζει ειναι οτι δεν υπεφερε αρκετα γι'αυτα που εκανε. Το οτι θα αναγνωριστει στο μελλον δεν πιστευω να τον ενδιαφερει μετα τον θανατο του. Και απορω δλδ γιατι μερικοι ειναι αντιθετοι με την εκτελεση του. Εκτος αν εννοουσαν να τον εχουν ζωντανο και να τον βασανιζουν.

Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3331
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ
Απ: Απαγχονισμος του Σανταμ
« Απάντηση #8 στις: 01/01/07, 23:51 »
Oταν ομως σε 100 χρονια αυτος ο πραγματι αιμοσταγης δολοφονος θα παρουσιαζεται σε ολα τα σχολεια της ασιας αλλα και της ευρωπης ως μεγας κυβερνητης και επαναστατης δεν νομιζω να ειναι το ιδιο ωραιο.παρε παραδειγμα τον βασιλειο τον βουλγαροκτονο ,και πως παρουσιαζεται σε εμας,που ηταν ενα απο τα μεγαλυτερα αρ.....δια της ελληνικης ιστοριας

Δεν με πολυνοιαζει πως θα παρουσιαζεται σε 100 χρονια, αλλα αυτο που με νοιαζει ειναι οτι δεν υπεφερε αρκετα γι'αυτα που εκανε. Το οτι θα αναγνωριστει στο μελλον δεν πιστευω να τον ενδιαφερει μετα τον θανατο του. Και απορω δλδ γιατι μερικοι ειναι αντιθετοι με την εκτελεση του. Εκτος αν εννοουσαν να τον εχουν ζωντανο και να τον βασανιζουν.
Για να πληρωνε για αυτα που εκανε δεν χρειαζοταν ουτε να βασανιστει ουτε να σκοτωθει με οποιονδηποτε τροπο. Στο κατω κατω ο θανατος ειναι παντα θανατος. Αν πιστευεις οτι το καλυτερο που επρεπε να γινει ειναι να βασανιστει μεχρι θανατου και να υποφερει οσο το δυνατον περισσοτερο και αυτο θα εσωζε τον κοσμο τοτε τι να πω....
Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry

Αποσυνδεδεμένος EPALLE

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 417
  • Φύλο: Άντρας
  • Life is Like Jazz, Its Best When You Improvice
    • Προφίλ
    • Myspace website
Απ: Απαγχονισμος του Σανταμ
« Απάντηση #9 στις: 02/01/07, 00:02 »
εγω απο την αλλη ιστευω οτι δεν τον κρεμασανε. και το βιντεο που μας εδειξαν ηταν κλαιν μαιν...
100 ΧΡΟΝΙΑ ΗΡΑΚΛΗΣ - 100 ΧΡΟΝΙΑ ΑΣΤΕΓΟΣ

Αποσυνδεδεμένος s.s.

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1026
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Απαγχονισμος του Σανταμ
« Απάντηση #10 στις: 02/01/07, 00:03 »
τον εδειξαν και νεκρο μεσα σε σακουλα...

Αποσυνδεδεμένος Βραζίλης

  • Δεν με λένε Bill!
  • Administrator
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 10369
  • Φύλο: Άντρας
  • Βασίλης + Βραζιλία = Βραζίλης
    • Skype - fronimitis
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
Απ: Απαγχονισμος του Σανταμ
« Απάντηση #11 στις: 02/01/07, 08:54 »
O Σαντάμ έκανε πολλά... και αρκετά από αυτά με την ηθική και υλική υποστήριξη των ΗΠΑ, Αγγλίας, κ.ά. (βλέπε πόλεμος με Ιράν, κλπ).
Όταν σήκωσε κεφάλι και έγινε επικίνδυνος για τα συμφέροντα τους, τον έβγαλαν από τη μέση με συνοπτικές διαδικασίες...
Ήταν το τέλος του προηγούμενου σχεδίου τους για την Μέση Ανατολή. Το νεότερο το είδαμε στις οθόνες μας (επίθεση και κατάληψη στο Αφγανιστάν και Ιρακ)... και όπου να'ναι θα δούμε το επόμενο (μετά δηλαδή από την παραδοχή της αποτυχίας τους τύπου Βιετνάμ).

Αποσυνδεδεμένος Bάγια

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 618
  • Φύλο: Γυναίκα
  • www.vagiapapapostolou.gr
    • Προφίλ
Απ: Απαγχονισμος του Σανταμ
« Απάντηση #12 στις: 02/01/07, 09:30 »
EPALLE,
θα σου έδινα το link με ολόκληρο το video, ίσως όμως να μην σε έπειθε ούτε κι αυτό…
Η αλήθεια είναι πως περίμενα αργά ή γρήγορα να ακούσω τέτοιες απόψεις.
Εγώ πάλι πιστεύω πως τον κρέμασαν και τον παρακρέμασαν... :-\ και μην νομίζεις, δεν πείθομαι καθόλου εύκολα!!!


Προσωπικά, καθάρματα τέτοιου αναστήματος μου γυρνούν τα έντερα.
Πρέπει όμως να πω πως παρακολουθώντας το video του απαγχονισμού,
με έπιασε ένα σφίξιμο στο στομάχι.
Ίσως να μην μου ταιριάζει τελικά αυτή η ιδιότητα του «τιμωρού-εκτελεστή»,
ακόμα κι αν ασκείται σε καθάρματα βεληνεκούς Σαντάμ…




Mana Sama

  • Επισκέπτης
Απ: Απαγχονισμος του Σανταμ
« Απάντηση #13 στις: 02/01/07, 09:50 »
Προσωπικά, καθάρματα τέτοιου αναστήματος μου γυρνούν τα έντερα.
Πρέπει όμως να πω πως παρακολουθώντας το video του απαγχονισμού,
με έπιασε ένα σφίξιμο στο στομάχι.
Ίσως να μην μου ταιριάζει τελικά αυτή η ιδιότητα του «τιμωρού-εκτελεστή»,
ακόμα κι αν ασκείται σε καθάρματα βεληνεκούς Σαντάμ…
Σε κανέναν δεν (θα 'πρεπε να) ταιριάζει.
Εγώ στεναχωριέμαι που άνθρωπος κάθεται και κάνει τέτοιες μαλ***ες τέτοιου βεληνεκούς για λίγο λάδι... Πάει... κατάντια.
Καμιά φορά ντρέπομαι που είμαι άνθρωπος.

Αποσυνδεδεμένος Baroness

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1321
    • Προφίλ
Απ: Απαγχονισμος του Σανταμ
« Απάντηση #14 στις: 02/01/07, 10:23 »
Για να πληρωνε για αυτα που εκανε δεν χρειαζοταν ουτε να βασανιστει ουτε να σκοτωθει με οποιονδηποτε τροπο. Στο κατω κατω ο θανατος ειναι παντα θανατος. Αν πιστευεις οτι το καλυτερο που επρεπε να γινει ειναι να βασανιστει μεχρι θανατου και να υποφερει οσο το δυνατον περισσοτερο και αυτο θα εσωζε τον κοσμο τοτε τι να πω....

Και παλι ξεφευγεις απο αυτα που λεω. Εγω μιλαω για τιμωρια. Ο θανατος ναι μεν ειναι θανατος, αλλα δεν παυει να ειναι διαφορετικος. Αλλο να τρως μια σφαιρα στο κεφαλι, και αλλο να πεθαινεις αργα και βασανιστικα. Το αποτελεσμα ειναι ιδιο αλλα δεν ειναι ιδια η διαδικασια. Και δεν ειπα οτι θα εσωζε αυτο τον κοσμο. Απλα εσυ δεν το θεωρεις λιγο αδικια αυτο? Αυτος να πεθαινει χωρις να υποφερει ενω τοσοι αλλοι ανθρωποι να εχουν πεθανει φρικτα εξ'αιτιας του? 

Αποσυνδεδεμένος papous

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2467
  • Φύλο: Άντρας
  • Έτσι να συμβιώνουμε, σαν τον σκύλο με τη γάτα...
    • Προφίλ
Απ: Απαγχονισμος του Σανταμ
« Απάντηση #15 στις: 02/01/07, 11:03 »
Ο Σαντάμ εκτελέστηκε διότι δεν έφερε σε πέρας την αποστολή που εξ αρχής ανέλαβε. Για τόσα τρισεκατομύρια που ξόδεψαν οι Αμερικάνοι για να την αποτελειώσουν και λίγα έπαθε.

Για τις αιτιάσεις περί λάθους που αναφέρει ο s.s (που άλλωστε είναι και οι αιτιάσεις που αναφέρονται στα ΜΜΕ) έχω να πω τα εξής:
1) Η τηλεόραση έχει πάρει προ καιρού τον ρόλο της Ρωμαϊκής αρένας. Δεν ήταν ανάγκη να δημοσιοποιηθεί ένας απαγχονισμός για να το κατανοήσουμε! Ο εξευτελισμός διαφόρων συνανθρώπων μας ανερυθρίαστα και άνευ δικαιολογίας, τουλάχιστον, έπρεπε να μας είχε ήδη ευαισθητοποιήσει.
2)Ο Ισλαμικός κόσμος δεν χρειάζεται άλλους μάρτυρες, έχει ήδη αρκετούς.
3)Η κατάσταση είναι ήδη ανεξέλεκτη και το Ιράκ έχει ήδη γίνει νεκροταφείο. 600.000 νεκροί από βίαιες ενέργειες δεν φτάνουν? Πόσα πρέπει να γίνουν τα θύματα για να δώσουμε αυτόν τον χαρακτηρισμό? Πρέπει δηλ. να επιτελεστεί η γενοκτονία για την οποία καταδικάστηκε ο Σαντάμ?   
Δεν στενοχωριέμαι για ότι έχασα αλλά για ότι θα μπορούσα να είχα κερδίσει. Αυτό που είχαμε το κουβαλάμε πάντα, αυτό που δεν κερδίσαμε το ονειρευόμαστε.

Αποσυνδεδεμένος Symeon

  • Έκπτωτος Άγιος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1474
  • Φύλο: Άντρας
  • Elen sila lumenn omentielvo
    • Προφίλ
Απ: Απαγχονισμος του Σανταμ
« Απάντηση #16 στις: 02/01/07, 11:22 »
Και εγω δηλωνω αντιθετος στην θανατικη ποινη. Ο σανταμ ηταν ενοχος για αρκετα πραγματα, για τον α η β λογο αλλα η θανατικη ποινη δεν ειναι λυση για μενα. Και φυσικα η δημοσιοποιηση του γεγονοτος σαν ενα τηλεοπτικο event ειναι αρρωστιμενη ενεργεια...
My spirit is crying for love so tired of being alone
I Remember He came here to steal, and You are his stealer of souls

http://img74.imageshack.us/img74/4245/53408797vz8.jpg

Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3331
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ
Απ: Απαγχονισμος του Σανταμ
« Απάντηση #17 στις: 02/01/07, 13:37 »
Για να πληρωνε για αυτα που εκανε δεν χρειαζοταν ουτε να βασανιστει ουτε να σκοτωθει με οποιονδηποτε τροπο. Στο κατω κατω ο θανατος ειναι παντα θανατος. Αν πιστευεις οτι το καλυτερο που επρεπε να γινει ειναι να βασανιστει μεχρι θανατου και να υποφερει οσο το δυνατον περισσοτερο και αυτο θα εσωζε τον κοσμο τοτε τι να πω....

Και παλι ξεφευγεις απο αυτα που λεω. Εγω μιλαω για τιμωρια. Ο θανατος ναι μεν ειναι θανατος, αλλα δεν παυει να ειναι διαφορετικος. Αλλο να τρως μια σφαιρα στο κεφαλι, και αλλο να πεθαινεις αργα και βασανιστικα. Το αποτελεσμα ειναι ιδιο αλλα δεν ειναι ιδια η διαδικασια. Και δεν ειπα οτι θα εσωζε αυτο τον κοσμο. Απλα εσυ δεν το θεωρεις λιγο αδικια αυτο? Αυτος να πεθαινει χωρις να υποφερει ενω τοσοι αλλοι ανθρωποι να εχουν πεθανει φρικτα εξ'αιτιας του? 
Δηλαδη επιμενεις οτι επρεπε να βασανιστει? Εγω πιστευω οτι δεν επρεπε να τον σκοτωσουνε καθολου.
Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry

Αποσυνδεδεμένος TassosK

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 295
  • Φύλο: Άντρας
  • Lefty Powah!
    • Προφίλ
    • Legion of Glory CSS Clan
Απ: Απαγχονισμος του Σανταμ
« Απάντηση #18 στις: 02/01/07, 14:07 »
εγω πιστευω πως ηταν ο καταλληλοτερος ηγετης για τους Ισλαμιστες με βαση τα δικα τους δεδομενα (βλεπε βαρβαροτητες)
BOMB SQUAD:If you see me running try to catch up :P

Αποσυνδεδεμένος zoltan

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 125
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο Scofield δεν πιανεται.
    • Προφίλ
Απ: Απαγχονισμος του Σανταμ
« Απάντηση #19 στις: 02/01/07, 14:22 »
Και παλι ξεφευγεις απο αυτα που λεω. Εγω μιλαω για τιμωρια. Ο θανατος ναι μεν ειναι θανατος, αλλα δεν παυει να ειναι διαφορετικος. Αλλο να τρως μια σφαιρα στο κεφαλι, και αλλο να πεθαινεις αργα και βασανιστικα. Το αποτελεσμα ειναι ιδιο αλλα δεν ειναι ιδια η διαδικασια. Και δεν ειπα οτι θα εσωζε αυτο τον κοσμο. Απλα εσυ δεν το θεωρεις λιγο αδικια αυτο? Αυτος να πεθαινει χωρις να υποφερει ενω τοσοι αλλοι ανθρωποι να εχουν πεθανει φρικτα εξ'αιτιας του? 

Θα συμφωνουσα απολυτα μαζι σου εαν βρισκομασταν στον μεσσαιωνα.Οτι και να εχει κανει καποιος ανθρωπος,ακομα και αυτα που εκανε ο Σανταμ, δικαιουται να δικαστει δικαια και οχι να εκτελεστει ετσι για τα συμφεροντα καποιων αλλων.Ελπιζω να καταλαβαινεις οτι αυτο που εγινε καμια σχεση δν εχει με αποδοση δικαιοσυνης αλλα απλα και μονο για την εξυπηρετηση αυτων που ειναι σε θεση να κινουν τα νηματα και να κανουν οτι γουσταρουν.

Αποσυνδεδεμένος Kiratzoharris

  • Ο παραγωγός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2987
  • Φύλο: Άντρας
  • Να, ένας τέντυμπόης!
    • Προφίλ
Απ: Απαγχονισμος του Σανταμ
« Απάντηση #20 στις: 02/01/07, 14:42 »
Εμενα παλι μου φανηκε περιεργο που δεν υπηρξαν εντονες αντιδρασεις..Και δεν εννοω κρατων.Τετοιες ειχαμε..Αλλωστε κλασικα πραγματα Γαλλια το καταδικασε το γεγονος οπως και η Αγγλια οι ιδιοι δηλαδη που ηταν μεσα στο σχεδιο..

Πραγματικα δεν εχω λογια..ηΗ πλακα ειναι ποθ η κρεμαλα εγινει τετοια ωρα ωστε(ναι παντα πρωι γινονται αλλα ειδες πως τα φερε η τυχη?) να συμπεσει με τη ζωνη υψηλης θεαματικοτητας στο αμερικα...
Προσωπικα δεν ειδα ουτε μια φορα τη σκηνη και ουτε προκειται..
I am capitalism and you will tremble and cry when your boss tells you that they are downsizing, you will promise to work twice as hard.
TOMATOSE MOVIE

Αποσυνδεδεμένος RBnikos

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 324
  • Φύλο: Άντρας
  • we're becoming .... Hostile!!
    • Προφίλ
Απ: Απαγχονισμος του Σανταμ
« Απάντηση #21 στις: 02/01/07, 17:00 »
ti antidraseis na iparxun re kiratzo gia enan anthropo pou exei kanei apisteuta pragmata stin diarkeia tis diktatorias tou?? sigura den simfono me tin politiki ton amerikanon alla kati eprepe na ginei kai kati prepi na ginei kai me allous tetoiou eidus...autos o anthropos ap'oti xero exei skotose pano apo 1,000,000 anthropous

Mana Sama

  • Επισκέπτης
Απ: Απαγχονισμος του Σανταμ
« Απάντηση #22 στις: 02/01/07, 17:49 »
εγω πιστευω πως ηταν ο καταλληλοτερος ηγετης για τους Ισλαμιστες με βαση τα δικα τους δεδομενα (βλεπε βαρβαροτητες)
Ξέρεις, αν δεν υπήρχε η λογοκρισία του φόρουμ και σε γνώριζα καλύτερα θα σε χαρακτήριζα μ'έναν πολύ χαρακτηριστικό χαρακτηρισμό... Αλλά έχε χάρη. Και έτσι μάλλον θα ήσουν εσύ ο καταλληλότερος ηγέτης των νεοελλήνων.
Πρέπει να μάθεις να κοιτάς πέρα απ'αυτά που σου πλασσάρει η τηλεόραση. Κάποτε το Ισλάμ είχε αντάξιο πολιτισμό με τον τότε ελληνικό (άλλο το αν τώρα έχουν ξεπέσει απίστευτα ΚΑΙ οι δύο λαοί). Και τις πιο μεγάλες βαρβαρότητες τις έκαναν και τις κάνουν ακόμα οι Ευρωπαίοι και οι απόγονοί τους οι Αμερικάνοι (βλέπε σταυροφορία μέχρι G.W. Bush), και ειδικά εις βάρος του Ισλάμ. Για ποιες βαρβαρότητες μιλάς δηλαδή ακριβώς?
Για να μη σου πω ότι όσους Ισλαμιστές έχω γνωρίσει σε προσωπικό επίπεδο (και πίστεψέ με, είναι πολλοί, αν σκεφτείς ότι έχω ζήσει 11 χρόνια στο Βερολίνο), ήταν μια χαρά άτομα.
Τώρα άμα σου κάψανε εσένα τη μητέρα και σου βίασαν την αδερφούλα, νταξ, πάω πάσσο, αλλά δεν νομίζω να έγινε κάτι τέτοιο.
« Τελευταία τροποποίηση: 02/01/07, 17:52 από Alexander van Kuik »

Αποσυνδεδεμένος hipy

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 69
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Απαγχονισμος του Σανταμ
« Απάντηση #23 στις: 02/01/07, 18:21 »
εγω πιστευω πως ηταν ο καταλληλοτερος ηγετης για τους Ισλαμιστες με βαση τα δικα τους δεδομενα (βλεπε βαρβαροτητες)
Μιλάς για βαρβαρότητες των ισλαμιστών κι εγώ μπορώ να σου πω ακόμα χειρότερες βαρβαρότητες των καλοκάγαθων χριστιανών.Δεν είναι θέμα θρησκείας είναι θέμα κατάντιας της ανθρωπότητας.Αν παρακολουθήσατε όλη την δίκη ίσως παρατηρήσατε ότι ο Σαντάμ δικάστηκε μόνο για τον φόνο των Σηιτών κι όχι για τα χημικά που έριξε στο Κουβέ'ι'τ.Γιατί άραγε?Από που τα προμηθέυτηκε?Αφού νιάζονταν τόσο πολύ για τον ιρακινό λαό γιατί δεν παρέδωσαν τον Σαντάμ σε αυτόν?Πήγαν 3 φίλοι ,πρόσφατα,Ιρακ Ιραν,Λίβανο και δεν μπορείτε να φαναστείτε την πραγαμτικότητα που βιώνουν κι όλα αυτά στον βωμό του χρήματος.Η κυβέρνηση της Αμερικης κι όλων των μεγάλων ευρ.χωρών αφού είναι τόσο φανατικοί υπέρμαχοι της δημοκρατίας γιατί τρελλάθηκαν που βγήκε η ΧΑΜΑΣ και θέλουν να την ρίξουν?Με δημοκρατικές διαδικασίες δεν βγήκε?Παιδιά όλα αυτά είναι στάχτη στα μάτια και καταλαβαίνω πόσο κοντά είναι ο πόλεμος σε κάθε χώρα.Δεν ξέρει κανείς πότε η Ελλάδα θα γίνει <<εχθρός της παγκόσμιας ειρήνης και δημοκρατίας>> ή οποιαδήποτε άλλη χώρα.Φαντάζεστε τι έχει να γίνει με τα κοιτάσματα πετρελαίου στο Αιγαίου όταν τελειώσουν τα κοιτάσματα στη Μ.Ανατολή?Ο Σαντάμ ήταν ένα σκουλίκι,αλλά η τύχη του έπρεπε να οριστεί από τους καταπιεσμένους κι όχι απ΄τους καταπιεστές.

Αποσυνδεδεμένος s.s.

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1026
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Απαγχονισμος του Σανταμ
« Απάντηση #24 στις: 02/01/07, 18:23 »
Εμενα παλι μου φανηκε περιεργο που δεν υπηρξαν εντονες αντιδρασεις..Και δεν εννοω κρατων.καταδικασε το γεγονος οπως και η Αγγλια οι ιδιοι δηλαδη που ..

αμεσως μετα την εκτελεση του οργανωση σουνιτων εβγαλε ανακοινωση "τσακιστε τους σιιτες"...