Αποστολέας Θέμα: Τρομακτικες ιστοριες..  (Αναγνώστηκε 60948 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος LuNaFrEaK

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 554
  • Φύλο: Άντρας
  • Spiral Out...
    • Προφίλ
Τρομακτικες ιστοριες..
« στις: 09/07/07, 10:14 »
Μυθοι,θρυλοι κλπ των εκαστοτε περιοχων της Ελλαδας κ οχι μονο..Γραψτε οτι ξερετε τωρα που ολο κ σε καποια παρεα θα βρεθουμε να λεμε τετοια...
We were all born screaming....

Αποσυνδεδεμένος gers

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2533
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Τρομακτικες ιστοριες..
« Απάντηση #1 στις: 09/07/07, 12:35 »
Ωραίο τόπικ!
Αρχινάω...

Ήταν μια φορά 3 φίλοι που πέρασαν μεσάνυχτα έξω από το νεκροταφείο… Τότε αποφάσισαν να βάλουν ένα στοίχημα για να δουν πόσο ''γενναίοι'' είναι. Αποφάσισαν λοιπόν να μπουν στο νεκροταφείο ένας-ένας, να περάσουν απ όλους τους τάφους, και να ξαναγυρίσουν. Παρόλο που οι δυο δεν είχαν κανένα πρόβλημα, ο τρίτος είχε αρχίσει να τρομάζει και μόνο στην ιδέα ότι θα έμπαινε νύχτα στο νεκροταφείο! Στο φόβο όμως μην τον κοροιδεύσουν οι υπόλοιποι δέχτηκε, με την προϋπόθεση να μπει τελευταίος... Έτσι κι έγινε! Μπήκε αρχικά ο ένας απ την παρέα, και σε περίπου 10 λεπτά βγήκε απ το νεκροταφείο! Το ίδιο έγινε και με τον δεύτερο! Και τώρα ήταν η σειρά του 3ου της παρέας, ο οποίος είχε αρχίσει να τρέμει απ το φόβο του, καταλαβαίνοντας πως ήταν η σειρά του να μπει... Οι φίλοι του όμως δεν πίστεψαν ότι θα άντεχε τη δοκιμασία και για να βεβαιωθούν ότι θα έφτανε και στον τελευταίο τάφο, του έδωσαν ένα μαχαίρι. ''Αυτό το μαχαίρι θα το καρφώσεις στον τελευταίο τάφο'' του είπαν. ''Έπειτα θα μπούμε εμείς και βλέποντάς το καρφωμένο εκεί, θα καταλάβουμε ότι όντως έκανες αυτό που συμφωνήσαμε''...
Τελικά, μπήκε μέσα στο νεκροταφείο, πέρασε απ όλους τους τάφους, ώσπου έφτασε στον τελευταίο... Καρφώνει τρεμάμενος και βιαστικός το μαχαίρι και γυρνάει για να φύγει τρέχοντας! Όμως γυρίζοντας, κάτι σαν χέρι τον κρατάει απ την μπλούζα του, εμποδίζοντάς τον να φύγει! Και τότε, κατατρομαγμένος όπως είναι φυσικό, πεθαίνει    από  ανακοπή καρδιάς…
Οι δυο φίλοι του που τον περίμεναν απ έξω, άρχισαν να ανησυχούν καθώς είχε περάσει ήδη πολύ ώρα. Αναρωτιόνταν τι μπορούσε να του έχει συμβεί! Φοβισμένοι κι αυτοί, παίρνουν την απόφαση να μπουν στο νεκροταφείο και να τον αναζητήσουν. Αφού έψαξαν όλους σχεδόν τους τάφους, φτάνουν στον τελευταίο!
Και βλέπουν τον φίλο τους νεκρό…και το μαχαίρι που κάρφωσε στον τάφο, να έχει πιαστεί από την μπλούζα του…

ΜΠΟΥΧΑΧΑΧΑΧΑ!! ;D




Η ιστορία είναι αρκετά γνωστή, οπότε μπορεί και να την ξέρατε! Πάντως δεν περιέχει στοιχεία φαντασίας, άρα θα μπορούσε να είναι και αληθινή ;)

Αποσυνδεδεμένος Baroness

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1321
    • Προφίλ
Απ: Τρομακτικες ιστοριες..
« Απάντηση #2 στις: 09/07/07, 12:39 »
Kλασσικη.  :)

Εχω και γω ιστοριες απο το στοιχειωμενο σχολειο που ηταν δασκαλα η γιαγια μου, που τα εζησε και αυτη, οπως ιστοριες και απο εδω που μενω  :-X(γενικα το σοι απο την μερια της μανας μου δεν ειναι και τοσο φυσιολογικο, ολο με αυτα ασχολουνται, που να σας τα λεω) :-\

Αλλα λεω να τα γραψω μετα αυτα

Αποσυνδεδεμένος sotoman

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 400
  • Φύλο: Άντρας
  • just like Sister Ray said
    • Προφίλ
Απ: Τρομακτικες ιστοριες..
« Απάντηση #3 στις: 10/07/07, 14:19 »
λοιπόν μονο για σένα, πανο!

Πολύ γνωστή ιστορία+μυστήρια...

Ήταν μια κοπελίτσα και οι γονείς της δουλέυαν συνέχεια. Έτσι εμενε συχνά μόνη της σπίτι. Οι γονείς της, ανυσηχούσαν για την υγεία της και αποφάσισαν να πανε σε ενα ψυχολόγο για να μην εχει καποιο προβλημα που μενει μόνη. Ο Ψυχολόγος συστήνει στην οικογένεια να πάρουν ενα σκυλάκι, ετσι ώστε οταν λείπουν η μικρή να νιώθει μια παρουσία δίπλα της. Έτσι και εγινε.
Κάθε βραδυ πρίν κοιμηθεί το σκυλάκι ερχόταν στο κρεβάτι της, αυτη αφηνε το χέρι κατω και της το έγλυφε ( :P), ενιωθε ετσι ασφάλεια.


Μία μέρα, κλασσικά πήγε στο κρεβάτι, αφησε το χέρι απο κάτω και ενιωσε το σκυλάκι να την γλύφει, ομως υπήρχε ενας εκνευριστικός θόρυβος, σαν μια βρύση να στάζει. τακ τακ τακ κλπ. Πηγαίνει στην κουζίνα, κοιτάζει την βρύση και εδειχνε μια χαρα. Γυρίζει παλι στο κρεβάτι, το σκυλάκι γλυφει κλπ, ο θόρυβος ομως δεν σταματησε. Πηγαίνει στο μπάνιο, κοιτάζει την βρύση του νεροχύτη και ηταν κλειστή, ο θόρυβος όμως ακουγόταν πίσω απο την κουρτίνα του μπάνιου. Ανοίγει την κουρτίνα και βλέπει το σκυλάκι καρφωμένο στον τοίχο να στάζει το άιμα του και να γράφει με το αίμα του στο τοίχο : "ΑΝ ΤΟ ΣΚΥΛΙ ΕΙΝΑΙ ΕΔΩ, ΠΟΙΟΣ ΣΟΥ ΕΓΛΥΦΕ ΤΟ ΧΕΡΙ???"



ναι αυτο.
ως και σε μένα, σε μένα ακόμα που σας ιστορώ
αντισταθείτε.

Αποσυνδεδεμένος Raz

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1051
  • Φύλο: Άντρας
  • I dont give a fuck if you hate me
    • Προφίλ
Απ: Τρομακτικες ιστοριες..
« Απάντηση #4 στις: 10/07/07, 15:23 »
Δεν είναι ακριβώς τρομακτική ιστορία αλλά...

Το κείμενο δεν είναι δικό μου, το έχω διαβάσει από άλλη ιστοσελίδα και το ξαναγράφω όπως το θυμάμαι.
Υπαρχει ενα βιβλιο , μεσα στο οποιο αναγραφονται διαφορα τεχνασματα φυσικα .Υπαρχει λοιπον εκει καταγεγραμένος ο τρόπος να δεις τον θάνατο σου.Δεν το εχω κανει γιατι δε σας κρυβω οτι φοβάμαι! παιρνεις το βιβλιο κ καθεσαι με τα γάνατα μπροστά στο κρεββάτι σου.
.....Εκει εχεις βαλει 2 κερια ώστε ανάμεσά τους να βρίσκεται το βιβλίο.Διαβαζεις κάποια λόγια και κοιτάς κατω απο το κρεββάτι...Εκεί διαδραματιζεται η κηδεια σου..Βλεπεις κανονικα ολη τη παράσταση κ οταν θελεις να σταματάσεις κοιτας αναμεσα στα κερια οπου ειναι γραμμενη η ημερομηνια του θανάτου σου.Όταν τελειωσεις με την τελετη δεν πρεπει να γυρισεις πισω σου κ ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ να απαντησεις σε οποιοδηποτε καλεσμα ακουσεις.

Αποσυνδεδεμένος Raz

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1051
  • Φύλο: Άντρας
  • I dont give a fuck if you hate me
    • Προφίλ
Απ: Τρομακτικες ιστοριες..
« Απάντηση #5 στις: 10/07/07, 15:27 »
Ένα ζευγάρι μετακόμισε σε ένα καινούργιο σπίτι. Καθώς έψαχναν στο κελάρι βρήκαν ένα βαρέλι κρασιού αρκετά βαρύ. Μόλις ανοιξαν την στρόφιγγά του, χύθηκε από μέσα ένα πολύ γλυκό και κόκκινωπό υγρό το οποίο αρχισαν να πίνουν. Τακτικά . Κάποια στιγμή τελείωσε αλλά το βαρέλι ήταν ακόμα ασυνήθιστα βαρύ και έτσι αποφάσισαν να το ανοίξουν. Μέσα ανακάλυψαν το πτώμα του προηγούμενου επιστάτη του σπιτιου...

Αποσυνδεδεμένος Raz

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1051
  • Φύλο: Άντρας
  • I dont give a fuck if you hate me
    • Προφίλ
Απ: Τρομακτικες ιστοριες..
« Απάντηση #6 στις: 10/07/07, 15:31 »
Αυτό είναι πολύ κάφρικο!

Μια γεροντοκόρη ένα απόγευμα δεν είχε τίποτε άλλο να κάνει και βγήκε έξω για να αγοράσει ένα παζλ, καθώς τα παζλ ήταν η μοναδική της ασχολία. Όταν αγόρασε το παζλ δεν κοίταξε την σκηνή που απεικόνιζε μιας και το αγόρασε στην τύχη. Όταν έφτασε στο σπίτι της άρχισε να φτιάχνει το παζλ. Καθώς πήγε να ενώσει τα πρώτα δύο κομμάτια χτύπησε το κουδούνι της πόρτας. Πήγε, άνοιξε, αλλά δεν ήταν κανείς. Οπότε συνέχισε να φτιάχνει το παζλ .Έφτασε στη μέση .Τότε, είδε σε έναν καθρέφτη που ήταν απέναντί της μία σκια να πλησιάζει προς το μέρος της. Γυρνώντας να δει ποιός ήταν από πίσω της τρομοκρατημένη δεν είδε κανένα. Τρομοκρατημένη, συνέχισε να φτιάχνει το παζλ και όταν ήταν έτοιμη να βάλει και το τελευταίο κομμάτι για να δει επιτέλους την εικόνα, το κουδούνι της ξαναχτύπησε και εκείνη έντρομη άνοιξε...

Μετά από 15 μέρες οι γείτονές της ανησύχισαν και κάλεσαν τις αρχές. Όταν μπήκαν στο σπίτι της σπάζοντας την πόρτα την είδαν σωριασμένη, γυμνή στο πάτωμα με καμμένα τα μάτια, χαρακιές από μαχαίρι, και στο στήθος της γραμμένο "Να βλέπεις τί αγοράζεις". Όταν οι αρχές ερεύνησαν το σπίτι βρήκαν ένα μισοτελειωμένο παζλ το οποίο έδειχνε την κοπέλα τρομαγμένη και από πίσω της μία σκια...

Αποσυνδεδεμένος Raz

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1051
  • Φύλο: Άντρας
  • I dont give a fuck if you hate me
    • Προφίλ
Απ: Τρομακτικες ιστοριες..
« Απάντηση #7 στις: 10/07/07, 15:47 »
Μάλλον τρομάξατε και δεν μιλάτε ε?  ;D

Τί θα λέγατε να φτιάχναμε μια δικιά μας τρομαχτική ιστορία? Το είδα σε αλλο φόρουμ. Λέει ο καθένας μια φράση που συνεχίζει αυτήν του προηγούμενου, ωστε να συνεχίζεται η ιστορία
Πχ.user1: Ήταν βροχερή νύχτα...
user2: Και ένα μικρό κοριτσάκι προχωρούσε μόνο του στο δρόμο...
user3: κλπκλπκλπ
 Αλλά καλύτερα να γίνει σε διαφορετικό θέμα, στη Διασκέδαση.

Αποσυνδεδεμένος alex87

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 1
    • Προφίλ
Απ: Τρομακτικες ιστοριες..
« Απάντηση #8 στις: 25/12/10, 02:14 »
@Raz
poio vivlio einai auto pou les oti mporeis na deis to thanato sou?????????

Αποσυνδεδεμένος draned

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 222
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Τρομακτικες ιστοριες..
« Απάντηση #9 στις: 25/12/10, 03:11 »
Λοιπον θα δωσω σε link να δειτε ποιο ειναι το βιβλιο (τουλαχιστον αυτο που φημολογειται οτι ειναι) αν και δεν νομιζω να μπορειτε να το βρειτε πουθενα. Παρολα αυτα δεν θα συμβουλευα να ψαξετε να βρειτε αποσπασματα η τιποτε αλλο στο internet και να αρχισετε να τα διαβαζετε.
Εγω παντως προειδοποιησα, οποτε δεν φερω ευθυνη.

Το βιβλιο ειναι αυτο.
Κλειστον λογω κρισης.

Αποσυνδεδεμένος s.s.

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1026
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Τρομακτικες ιστοριες..
« Απάντηση #10 στις: 25/12/10, 04:16 »
Συγκλονιστικό ξεθάψιμο.

Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3331
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ
Απ: Τρομακτικες ιστοριες..
« Απάντηση #11 στις: 25/12/10, 12:37 »
Συγκλονιστικό ξεθάψιμο.
+1
Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry

Αποσυνδεδεμένος Eddie~Maiden

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 383
  • Φύλο: Άντρας
  • blah blah blah
    • Προφίλ
Dave who? Murray? Mustaine? Gilmour?

Αποσυνδεδεμένος vartanis

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 136
  • Φύλο: Άντρας
  • Μεγαλωσα.....
    • Προφίλ
Απ: Τρομακτικες ιστοριες..
« Απάντηση #13 στις: 25/12/10, 14:15 »
Τελικα ποιο ειναι το βιβλιο οεο;
Ανοιξαμε και σας περιμενουμε:
www.myspace.com/vartanis

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
11 Απαντήσεις
4630 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 09/09/07, 14:42
από pimami
45 Απαντήσεις
108767 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 21/08/11, 09:49
από RORY GALLAGHER
16 Απαντήσεις
13625 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 30/12/08, 12:55
από Jezus
Ιστορίες overdrive...

Ξεκίνησε από Απόλλων « 1 2 3 » Εφέ

72 Απαντήσεις
20984 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 13/07/14, 02:29
από Απόλλων
0 Απαντήσεις
1849 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 23/10/14, 14:33
από ivikos
0 Απαντήσεις
1726 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 24/05/15, 16:21
από ΠΟΙΟΣ
0 Απαντήσεις
18559 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 09/12/16, 19:14
από krios80
3 Απαντήσεις
3404 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 23/01/17, 19:31
από Καθόδιος (φλουτσ)
10 Απαντήσεις
8149 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 08/08/17, 17:21
από Guitar Fan
3 Απαντήσεις
2271 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 22/08/22, 23:40
από charllestone