Αποστολέας Θέμα: Ο νέος drummer των Dream Theater  (Αναγνώστηκε 34144 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Spell@lchemist!

  • Ο Γιόκας του Σατανούλη
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1224
  • Φύλο: Άντρας
  • ουτε καν..
    • Προφίλ
Απ: Ο νέος drummer των Dream Theater
« Απάντηση #50 στις: 27/04/11, 20:48 »
βγήκε πριν κανα 3ωρο το 2ο part,στο youtube στο επισημο account της Roadrunner :-P ( το 3ο,την Παρασκευή μάλλον )
Το Πέπλο του Χθες, Σου Φέρνει Το Σήμερα, Μέσα Απ'τις Στάχτες του Πουθενά...Μήπως Σου Περισσεύει λίγο Ψωμί??

Αποσυνδεδεμένος draned

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 222
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ο νέος drummer των Dream Theater
« Απάντηση #51 στις: 27/04/11, 21:10 »
Ιδεα μου ειναι η το πρωτο μερος ειναι καλυτερα μιξαρισμενο; ::)
Συγκεκριμενα η audition του Roddy ηταν εντελως σκατα απο αποψη ηχου.
« Τελευταία τροποποίηση: 27/04/11, 21:15 από draned »
Κλειστον λογω κρισης.

Αποσυνδεδεμένος Eagle Of Kamelot

  • Sworn Killer of Trolls
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2505
  • Φύλο: Άντρας
  • Set the flag and carry on, carry on into unknown
    • Προφίλ
Απ: Ο νέος drummer των Dream Theater
« Απάντηση #52 στις: 27/04/11, 21:27 »
To βλεπω χλωμο να μην ειναι ο Mangini...ο Minnemann ηταν εξισου καλος, ισως και καλυτερος, αλλα ο Mangini ειναι κατοικος των ΗΠΑ και μιλαει και καλυτερα τα αγγλικα. Απογοητευση η audition του Lang, τεραστιος drummer, αλλα σε πολυ διαφορετικο υφος απο αυτο των Dream Theater. Θα επιμεινω, κριμα που δε δοκιμασαν τον Jarzombek.

Μην ξεχασω, οι δηλωσεις του Labrie ειναι πραγματικα για γελια, ο,τι πιο συκε εχω ακουσει τελευταια.

@draned: Who gives a sh*t about Roddy...απορω και μονο που τον πηραν για audition.

Αποσυνδεδεμένος draned

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 222
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ο νέος drummer των Dream Theater
« Απάντηση #53 στις: 27/04/11, 21:39 »
@draned: Who gives a sh*t about Roddy...απορω και μονο που τον πηραν για audition.

 :o
Παντως, οντως ηταν εντελως αοσμος (ενω ειναι αξιολογος drummer γενικοτερα). Τωρα που ειδα ολο το video παρατηρησα οτι μονο σε αυτον ηταν σκατα ο ηχος. Αμα δεν γουσταραν ας μην τον εβαζαν ουτε και αυτο το ενα λεπτο.

Ωραιο παντως οτι αφιερωσαν ενα ολοκληρο επεισοδιο για τον Mangini και τους αλλους τους ξεπεταξαν. Γιατι αραγες; ::)

Κλειστον λογω κρισης.

Αποσυνδεδεμένος Eagle Of Kamelot

  • Sworn Killer of Trolls
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2505
  • Φύλο: Άντρας
  • Set the flag and carry on, carry on into unknown
    • Προφίλ
Απ: Ο νέος drummer των Dream Theater
« Απάντηση #54 στις: 27/04/11, 21:47 »
@draned: Who gives a sh*t about Roddy...απορω και μονο που τον πηραν για audition.

 :o
Παντως, οντως ηταν εντελως αοσμος (ενω ειναι αξιολογος drummer γενικοτερα). Τωρα που ειδα ολο το video παρατηρησα οτι μονο σε αυτον ηταν σκατα ο ηχος. Αμα δεν γουσταραν ας μην τον εβαζαν ουτε και αυτο το ενα λεπτο.

Ωραιο παντως οτι αφιερωσαν ενα ολοκληρο επεισοδιο για τον Mangini και τους αλλους τους ξεπεταξαν. Γιατι αραγες; ::)



Δεν εννοω οτι δεν ειναι καλος drummer, αλλα μπορεις να τον φανταστεις στους Dream Theater? Πολυ ακυρο μου φανταζει...εχει γελιο το σημειο που τους πεταει το μπλαστιδι!! ;D

Αποσυνδεδεμένος Spell@lchemist!

  • Ο Γιόκας του Σατανούλη
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1224
  • Φύλο: Άντρας
  • ουτε καν..
    • Προφίλ
Απ: Ο νέος drummer των Dream Theater
« Απάντηση #55 στις: 27/04/11, 21:49 »
To βλεπω χλωμο να μην ειναι ο Mangini...ο Minnemann ηταν εξισου καλος, ισως και καλυτερος, αλλα ο Mangini ειναι κατοικος των ΗΠΑ και μιλαει και καλυτερα τα αγγλικα.
αρκετά διαφορετικοί παίχτες οι 2 τους..ο Minnemann ΧΙΛΙΕΣ φορές πιο versatile απ τον Mangini,που σημαίνει πως θα μπορούσαν να κάνουν υπερβολικά πράγματα μαζί του..Ο Mangini όσο τον έχω δει σε διάφορα video είναι απλά ένας πολύ πιο τεχνικός Portnoy..

μωρε δεν είχαν πρόβλημα να συννενοηθούν..και ο Minnemann έπαιζε με τον Gilbert καιρό..δε νομίζω τα 2 που αναφέρεις να είναι δικαιολογίες για να επιλεγεί ο Mangini :P

ο Roddy είναι μια ειδική περίπτωση drummer,ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟΣ σε αυτά που παίζει και μοναδικός,αλλά ναι,παράξενο γιατί βρέθηκε σε audition για τους Theater..
Το Πέπλο του Χθες, Σου Φέρνει Το Σήμερα, Μέσα Απ'τις Στάχτες του Πουθενά...Μήπως Σου Περισσεύει λίγο Ψωμί??

Αποσυνδεδεμένος blackmorefan

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 587
  • Φύλο: Άντρας
  • Will you take a ride on the wild side?
    • Προφίλ
Απ: Ο νέος drummer των Dream Theater
« Απάντηση #56 στις: 27/04/11, 21:55 »
Νταξει εχει παρατραβηξει το σιριαλακι με τον νεο ντραμερ αλλα αφου μπορουν να βγαλουν φραγκα και να διατηρησουν το "μυθο" γυρω απ' το θεμα, γιατι να μην το κανουν? Ας μην ξεχναμε οτι ειναι επαγγελματιες και οχι η μπαντα της διπλανης πολυκατοικιας...εγω γενικα διαφωνω με ολη την ιστορια αλλα τα ντοκιμαντερ μ' αρεσουν αρκετα μεχρι στιγμης...αν ειχαν και πιο πολλα στιγμιοτυπα απο τις auditions καθαυτες αντι για συνεντευξεις και κοντρα συνεντευξεις θα ηταν καλυτερα...δυο παρατηρησεις
1) Τι τραγικο κουρεμα εχει ο LaBrie...αλλα ωραια παπουτσια...σαν τα δικα μου χαχαχα
2) Κουκλα η Musicman που κραταγε ο Petrucci οταν επαιζαν με τον Minnemann...(μιλαω για την πορτοκαλοκοκκινη που κραταγε στη φαση του τζαμαρισματος οχι την μαυρη που ειχε στα τραγουδια).

Τωρα στο θεμα των ντραμερς που δοκιμαζονται, εγω απο τοτε που ανακοινωθηκε η αποχωρηση του Portnoy, ηθελα να δω τον Jarzombek πισω απο το drumkit...το συζητουσαμε θυμαμαι και με τον Kamelot στο chat...αλλα αφου δεν μπορεσαν να τον δοκιμασουν, η ψηφος μου μεχρι τωρα παει σε Minnemann & Mangini (με αυτη τη σειρα)...ψιλοαπογοητευτηκα απο Lang & Virgil Donati (η οπως αλλιως λεγεται) κυριως γιατι ο πρωτος δεν πολυταιριαζει με το στιλ της μπαντας και ο δευτερος γιατι μου φανηκε οτι καπου εκανε λαθη...ασε που εχει ΜΟΝΟ ΜΙΑ ΚΑΣΑ...ρε φιλος στους Dream Theater εισαι υποψηφιος...too much ain't enough γι' αυτην την μπαντα...και δεν μ' αρεσε καθολου ο Roddy...ελεος ρε μεγαλε!!! Στους Rotting Christ κανεις οντισιον η στους Septicflesh και εισαι ολο blast beats? Χαμενε!!!  ;D ;D ;D Αλλα γενικα απ' οσο εχω δει και ακουσει, ειναι παρα πολυ καλος ντραμερ...απλα δεν κανει για το Θεατρο των Ονειρων (οχι το Old Trafford το γηπεδο της Μαντσεστερ Γιουνάιτεντ... :P )
Let the darkness surround you, release all the madness within...the game that we play is the Black Masquerade

Αποσυνδεδεμένος Spell@lchemist!

  • Ο Γιόκας του Σατανούλη
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1224
  • Φύλο: Άντρας
  • ουτε καν..
    • Προφίλ
Απ: Ο νέος drummer των Dream Theater
« Απάντηση #57 στις: 27/04/11, 22:03 »
Νταξει εχει παρατραβηξει το σιριαλακι με τον νεο ντραμερ αλλα αφου μπορουν να βγαλουν φραγκα και να διατηρησουν το "μυθο" γυρω απ' το θεμα, γιατι να μην το κανουν? Ας μην ξεχναμε οτι ειναι επαγγελματιες και οχι η μπαντα της διπλανης πολυκατοικιας...εγω γενικα διαφωνω με ολη την ιστορια αλλα τα ντοκιμαντερ μ' αρεσουν αρκετα μεχρι στιγμης...αν ειχαν και πιο πολλα στιγμιοτυπα απο τις auditions καθαυτες αντι για συνεντευξεις και κοντρα συνεντευξεις θα ηταν καλυτερα...δυο παρατηρησεις
1) Τι τραγικο κουρεμα εχει ο LaBrie...αλλα ωραια παπουτσια...σαν τα δικα μου χαχαχα
2) Κουκλα η Musicman που κραταγε ο Petrucci οταν επαιζαν με τον Minnemann...(μιλαω για την πορτοκαλοκοκκινη που κραταγε στη φαση του τζαμαρισματος οχι την μαυρη που ειχε στα τραγουδια).

Τωρα στο θεμα των ντραμερς που δοκιμαζονται, εγω απο τοτε που ανακοινωθηκε η αποχωρηση του Portnoy, ηθελα να δω τον Jarzombek πισω απο το drumkit...το συζητουσαμε θυμαμαι και με τον Kamelot στο chat...αλλα αφου δεν μπορεσαν να τον δοκιμασουν, η ψηφος μου μεχρι τωρα παει σε Minnemann & Mangini (με αυτη τη σειρα)...ψιλοαπογοητευτηκα απο Lang & Virgil Donati (η οπως αλλιως λεγεται) κυριως γιατι ο πρωτος δεν πολυταιριαζει με το στιλ της μπαντας και ο δευτερος γιατι μου φανηκε οτι καπου εκανε λαθη...ασε που εχει ΜΟΝΟ ΜΙΑ ΚΑΣΑ...ρε φιλος στους Dream Theater εισαι υποψηφιος...too much ain't enough γι' αυτην την μπαντα...και δεν μ' αρεσε καθολου ο Roddy...ελεος ρε μεγαλε!!! Στους Rotting Christ κανεις οντισιον η στους Septicflesh και εισαι ολο blast beats? Χαμενε!!!  ;D ;D ;D Αλλα γενικα απ' οσο εχω δει και ακουσει, ειναι παρα πολυ καλος ντραμερ...απλα δεν κανει για το Θεατρο των Ονειρων (οχι το Old Trafford το γηπεδο της Μαντσεστερ Γιουνάιτεντ... :P )
μια παρατήρηση για τον Donati: δεν θα ήθελες να τον δεις στους Theater..είναι για μενα πολύ ψηλα,για να μπλέξει με "metal" μπάντες...άκου Planet X,αν δεν έχει τύχει και θα καταλάβεις τι λέω :-)
Το Πέπλο του Χθες, Σου Φέρνει Το Σήμερα, Μέσα Απ'τις Στάχτες του Πουθενά...Μήπως Σου Περισσεύει λίγο Ψωμί??

Αποσυνδεδεμένος draned

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 222
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ο νέος drummer των Dream Theater
« Απάντηση #58 στις: 27/04/11, 22:06 »
Ενας γκριζομαλλης που φαινεται στο
21:27
ποιος ειναι και συμμετεχει στις συζητησεις με τους υποψηφιους drummers;
Κλειστον λογω κρισης.

Αποσυνδεδεμένος Eagle Of Kamelot

  • Sworn Killer of Trolls
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2505
  • Φύλο: Άντρας
  • Set the flag and carry on, carry on into unknown
    • Προφίλ
Απ: Ο νέος drummer των Dream Theater
« Απάντηση #59 στις: 27/04/11, 23:55 »
Ενας γκριζομαλλης που φαινεται στο 21:27 ποιος ειναι και συμμετεχει στις συζητησεις με τους υποψηφιους drummers;


Μαλλον καποιος που τον φερανε για να μην αισθανεται ασχημα ο Myung, ως ο μονος που δε μιλαει... ;D ;D :P

Αποσυνδεδεμένος Spell@lchemist!

  • Ο Γιόκας του Σατανούλη
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1224
  • Φύλο: Άντρας
  • ουτε καν..
    • Προφίλ
Απ: Ο νέος drummer των Dream Theater
« Απάντηση #60 στις: 28/04/11, 10:50 »
Ενας γκριζομαλλης που φαινεται στο 21:27 ποιος ειναι και συμμετεχει στις συζητησεις με τους υποψηφιους drummers;

That would be Frank Solomon, DT's manager.
Το Πέπλο του Χθες, Σου Φέρνει Το Σήμερα, Μέσα Απ'τις Στάχτες του Πουθενά...Μήπως Σου Περισσεύει λίγο Ψωμί??

Αποσυνδεδεμένος hot_sauce (φλουτσ)

  • Συντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6357
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ο νέος drummer των Dream Theater
« Απάντηση #61 στις: 28/04/11, 11:14 »
μας δουλεύουνε ρεεεεεεεεεεε :P
απίστευτος και ο Lang και ο Αυστραλός....
από το Lang εντυπωσιάστηκα περισσότερο απ αυτά που άκουσα αλλά είδα ότι οι DT εντυπωσιαστήκανε περισσότερο από τον Αυστραλό....
παρ'όλ'αυτά ο Petrucci το ΜΟΝΟ που είχε να πει στα σχόλια μετά από κάθε ντράμμερ ήταν πως μόνο ο Mangini του άρεσε....
ε μήπως μας προετοιμάζει? :P ;)

Μαλλον καποιος που τον φερανε για να μην αισθανεται ασχημα ο Myung, ως ο μονος που δε μιλαει... ;D ;D :P
χαχαχαχαχα

υγ.κάτι μεγάλα μεταλλικά δεξιά κι αριστερά από την πεταλιέρα του Perucci τι να ναι άραγες?
« Τελευταία τροποποίηση: 28/04/11, 11:19 από hot_sauce »

Αποσυνδεδεμένος zepfan

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 271
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ο νέος drummer των Dream Theater
« Απάντηση #62 στις: 28/04/11, 11:27 »
μας δουλεύουνε ρεεεεεεεεεεε :P
απίστευτος και ο Lang και ο Αυστραλός....
από το Lang εντυπωσιάστηκα περισσότερο απ αυτά που άκουσα αλλά είδα ότι οι DT εντυπωσιαστήκανε περισσότερο από τον Αυστραλό....
παρ'όλ'αυτά ο Petrucci το ΜΟΝΟ που είχε να πει στα σχόλια μετά από κάθε ντράμμερ ήταν πως μόνο ο Mangini του άρεσε....
ε μήπως μας προετοιμάζει? :P ;)

Μαλλον καποιος που τον φερανε για να μην αισθανεται ασχημα ο Myung, ως ο μονος που δε μιλαει... ;D ;D :P
χαχαχαχαχα

υγ.κάτι μεγάλα μεταλλικά δεξιά κι αριστερά από την πεταλιέρα του Perucci τι να ναι άραγες?

Παντως οσο και να μας δουλευουνε,οσο και ''μαρκετινιστικο'' κολπο και να ειναι,οι πιο πολλοι γουσταρουνε(και γω μαζι)...300000 views χτυπησε το 1ο βιντεο και θα ανεβαινει!

Τα μεταλλικα κουτια του petrucci τα ειδα και γω και υπεθεσα οτι ειναι για παταει με το ενα του ποδι εκει...

Never argue with an idiot.He will drag you down to his level and beat you with experience...

Αποσυνδεδεμένος hot_sauce (φλουτσ)

  • Συντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6357
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ο νέος drummer των Dream Theater
« Απάντηση #63 στις: 28/04/11, 11:33 »
Τα μεταλλικα κουτια του petrucci τα ειδα και γω και υπεθεσα οτι ειναι για παταει με το ενα του ποδι εκει...
κοίτα....τον είδα κι εγώ που τα πάταγε....και ίσως ελλείψει μόνιτορς.....να έχει κάποια λογική η ιδέα...
αλλά δεν είναι γελοίο? :P να τα κουβάλησε για να ακουπάει τα πόδια? ? ?
πάρε ένα σκαμπό ρε αδερφέ!
(θα πετάξω πιθανή μαλ***α τώρα αλλά....)
μήπως μονώνουν ηλεκτρομαγνητισμό από τον υπόλοιπο εξοπλισμό γύρω γύρω για να μην έχει παράσιτα και θορύβους?  ::) ::)

Αποσυνδεδεμένος adr1anos

  • Συναλλαγές: (2)
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 4476
  • Φύλο: Άντρας
  • Πάρα πολλές ιδέες, πολύ λίγος χρόνος..
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • My LinkedIN Profile
Απλά άνοιξε τα φτερά σου!.. Τα υπόλοιπα θα έρθουν μόνα τους.



→ ΕΥΡΕΤΗΡΙΟ DIY Άρθρων μου στο Kithara.gr 

Αποσυνδεδεμένος Spell@lchemist!

  • Ο Γιόκας του Σατανούλη
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1224
  • Φύλο: Άντρας
  • ουτε καν..
    • Προφίλ
Το Πέπλο του Χθες, Σου Φέρνει Το Σήμερα, Μέσα Απ'τις Στάχτες του Πουθενά...Μήπως Σου Περισσεύει λίγο Ψωμί??

Αποσυνδεδεμένος Eagle Of Kamelot

  • Sworn Killer of Trolls
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2505
  • Φύλο: Άντρας
  • Set the flag and carry on, carry on into unknown
    • Προφίλ
Απ: Ο νέος drummer των Dream Theater
« Απάντηση #66 στις: 28/04/11, 14:44 »
Τα μεταλλικα κουτια του petrucci τα ειδα και γω και υπεθεσα οτι ειναι για παταει με το ενα του ποδι εκει...


Tα εχει και στα lives της μπαντας...ειναι κατι μεταξυ ποζεριας και footstand! ;D :P

Αποσυνδεδεμένος draned

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 222
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ο νέος drummer των Dream Theater
« Απάντηση #67 στις: 28/04/11, 20:25 »
Επειδη καποιοι fanboys αρχισαν τα παραπονα για τον ηχο της audition του Roddy, ειδα οτι εχουν ενα annotation στο video που λεει: "Due to technical difficulty, Derek's audition was only picked up by camera mics! We apologize profusely!".

Παντως υπαρχει και κατι πιο "περιεργο" απο την πιθανοτητα του Roddy ως drummer:

 ;D
Κλειστον λογω κρισης.

Αποσυνδεδεμένος faser

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2017
  • Φύλο: Άντρας
  • Life is too short for bad tone
    • Προφίλ
    • faser
Απ: Ο νέος drummer των Dream Theater
« Απάντηση #68 στις: 28/04/11, 21:34 »
^^^^^^^

Το πάνω video είναι απόσπασμα από το κλασικό live των DT στο Ronnie Scott's, μέρος του οποίου έχει γεμίσει το EP "Change of Seasons".. Το κομμάτι αυτό δεν είχε μπει στο συγκεκριμένο δισκάκι και μάλιστα σε μερικά δισκάδικα που είχα ρωτήσει (που youtube τότε) μου είχαν πει ότι τα κομμάτια που δεν συμπεριλήφθηκαν, είχαν εκδωθεί σε κάτι σαν ημιεπίσημο bootleg με το όνομα Uncovered.. Έψαχνα σαν πού**ης να το βρω αλλά φευ! Κάποτε, το έπιασε το μάτι μου σε ένα διαφημιστικό του Metal Hammer για ένα γνωστό δισκάδικο της Θεσσαλονίκης (δυστυχώς τώρα δεν θυμάμαι το όνομα του) και είχα "στείλει" ένα συγγενή να το φέρει.. Δεν μπόρεσε να το βρει ή δεν πήγε καν (ποτέ δεν θα μάθω).. Πάντως ο La Brιe φορούσε μπλούζα Napalm Death σε κάποιο video clip και νομίζω ότι τα μέλη των 2 συγκροτημάτων ήταν/είναι (?) αρκετά φίλοι (πρέπει να αναφέρονται στα thx του Awake, αλλά τώρα βαριέμαι να κοιτάξω)..

Γενικά το 2ο video μου άρεσε εξίσου αλλά ομολογώ ότι έπαθα πλάκα με τον Minnemann.. Ο άνθρωπος παίζει τις κάλτσες του, φαίνεται χαλαρός, είναι cool... Τι άλλο να ζητήσεις από ένα drummer! Πάντως με τον Roddy το ψιλοξεφτίλισαν λίγο από θέμα ήχου σε σημείο που να φαίνεται ότι ο τύπος δεν ξέρει να παίζει drums με τις σωστές δυναμικές.. Τόσα μηχανήματα είχαν εκεί μέσα.. Δεν μπορούσαν να κάνουν μια ηχογράφηση της προκοπής.. Το Tascam που έχω γράφει καλύτερα  :D

Πάντως πιστεύω ότι το πρώτο επεισόδιο αναλώθηκε και στo introduction material της audition γι'αυτό "χώρεσε" μόνο τον Mangini.. Δεν νομίζω ότι υπήρχε κάτι μεμπτό σε αυτή την περίπτωση..

Αποσυνδεδεμένος Joevaicci

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1302
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα Riff...
    • Προφίλ
''My advice to aspiring guitarists? -Always wear sunblock and use a condom!'' - Steve Vai

Αποσυνδεδεμένος gers

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2533
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ο νέος drummer των Dream Theater
« Απάντηση #70 στις: 29/04/11, 02:24 »
Μου θυμίζει το thread που υπήρχε στο "Διασκέδαση" για το lost...

Αποσυνδεδεμένος Garvin

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 903
  • Φύλο: Άντρας
  • There's no business like show business!
    • Προφίλ
Απ: Ο νέος drummer των Dream Theater
« Απάντηση #71 στις: 29/04/11, 04:38 »
εγιναν reality δυστυχως....τι να πουμε....θα μπορουσα να γραψω σελιδες αλλα απλως δε νομιζω να αξιζει...
οπως και να εχει, μαλλον τον mangini βλεπω, τον Lang τον γουσταρω πολυ αλλα φαινοταν οτι ηταν τελειως σεσιονας και δεν εδεσε, ο minemann ειναι τυπαρας και τον παω πολυ και πιστευω πως ταιριαξε, ο donati ηταν λιγο ατυχος και οι αυριανοι ειναι ψιλοoutsider... αυριο θα ξερουμε...αλλα ντρεπομαι λιγο που εχω εστω μια μικρη ανυπομονησια...
« Τελευταία τροποποίηση: 29/04/11, 11:16 από Garvin »

Αποσυνδεδεμένος Eagle Of Kamelot

  • Sworn Killer of Trolls
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2505
  • Φύλο: Άντρας
  • Set the flag and carry on, carry on into unknown
    • Προφίλ
Απ: Ο νέος drummer των Dream Theater
« Απάντηση #72 στις: 29/04/11, 13:44 »
... αυριο θα ξερουμε...αλλα ντρεπομαι λιγο που εχω εστω μια μικρη ανυπομονησια...

Γιατι? Εχεις χτυπησει tattoo το σημα της μπαντας?  ::)

Αποσυνδεδεμένος hot_sauce (φλουτσ)

  • Συντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6357
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ο νέος drummer των Dream Theater
« Απάντηση #73 στις: 29/04/11, 14:37 »
θα μπορουσα να γραψω σελιδες αλλα απλως δε νομιζω να αξιζει...

θα άντεχε ο server του kithara? :P


Συνέντευξη του σκηνοθέτη του βίντεο.
 
http://www.metalinsider.net/interviews/exclusive-director-mike-leonard-talks-about-filming-dream-theaters-the-spirit-carries-on-documentary?utm_source=feedburner&utm_medium=twitter&utm_campaign=Feed%3A+MetalInsider+%28Metal+Insider%29



Out of the seven drummers that auditioned, was there one that particularly stood out to you?

We filmed with Mike Mangini the night before his audition and both as a person and as a drummer, he impressed me the most.  Mike is such an incredibly genuine and nice guy, just like all the members of Dream Theater.  He’s also incredibly meticulous about making sure he does his part and gets all the details right.  All of the drummers that we filmed with were incredibly nice and professional, but Mike really made a great impression on me.  Then watching him play in real life blew me away – he’s a monster. He plays the most complicated things like they’re nothing,  just incredible. I’ll never forget it.


είναι σικέ το ματς ρεεεεε :P
« Τελευταία τροποποίηση: 29/04/11, 14:46 από hot_sauce »

Αποσυνδεδεμένος zepfan

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 271
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ο νέος drummer των Dream Theater
« Απάντηση #74 στις: 29/04/11, 18:35 »
Αντε,καλορίζικος! :)
Never argue with an idiot.He will drag you down to his level and beat you with experience...

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
28 Απαντήσεις
11727 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 04/11/07, 15:48
από HeavyHead
56 Απαντήσεις
23179 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 25/12/06, 13:53
από Spell@lchemist!
3 Απαντήσεις
2795 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 03/09/04, 17:52
από poet
88 Απαντήσεις
29395 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 26/09/09, 15:28
από edgar_jp ♫
29 Απαντήσεις
10911 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 02/05/05, 17:27
από JaYmZ
41 Απαντήσεις
14403 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 29/04/06, 14:39
από paran0id
17 Απαντήσεις
6190 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 05/03/07, 18:06
από paran0id
4 Απαντήσεις
2925 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 28/03/07, 02:16
από nicktgr15
10 Απαντήσεις
4867 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 15/08/07, 22:34
από Fretwork
8 Απαντήσεις
3848 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 02/06/09, 02:24
από Garvin