Αποστολέας Θέμα: Green Day  (Αναγνώστηκε 25001 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος sotoman

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 400
  • Φύλο: Άντρας
  • just like Sister Ray said
    • Προφίλ
Απ: Green Day
« Απάντηση #75 στις: 13/02/07, 23:38 »
εμένα ακόμη πιό απεχθές μου είναι το γεγονός οτι λίγοι εχουν καταλάβει την ουσία της rock μουσικής...
λες αναγκάια ε?
ο lou reed (velvet underground, τι να κλασουν βεβαια μπροστα στους GnR και στους Bon Jovi, σκατόφλωροι ειναι) ειχαι ΦΩΝΑΡΑ, δεν έχανε ουτε μια νότα, και γιαυτό όλοι οσοι ακούσαν τον πρώτο τους δίσκο φτιάξαν μια μπάντα... τι συναίσθημα και μλκιες, αν δεν εχεις ΦΩΝΗ, δεν εχεις ούτε συγκρότημα ούτε επιρροή σε καποιον...

και οι sex pistols, απο μουσική ήταν φοβεροί, ειχαν τελειώσει berklee +4 χρονια μεταπτυχιακά, ειδικα ο τραγουδιστής, γιαυτο ΗΤΑΝ ΜΙΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΠΙΟ ΣΗΜΑΝΤΙΚΕΣ ΜΠΑΝΤΕΣ ΣΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΗΣ ΡΟΚ ΜΟΥΣΙΚΗΣ...

και ακόμη πιο βαθιά, πιστεύω να θυμασαι τους rolling stones... τον mick jagger νομίζω καπως ετσι...
οχι, δεν ήταν το στύλ, δεν ηταν η στάση, δεν ηταν η εμπνευση, απλα ειχε ΜΗ-ΦΑΛΤΣΑ ΦΩΝΗ... γιαυτό και ακόμη τους αντιγράφουν...


μπορώ να συνεχίσω για αιώνες, αλλα απλά βαριέμαι...

ροκ δεν ειναι
αυτό


ειναι
αυτό
ως και σε μένα, σε μένα ακόμα που σας ιστορώ
αντισταθείτε.

Αποσυνδεδεμένος teo_gp

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 473
  • Φύλο: Άντρας
  • Whatever happened to my rock'n'roll?
    • Προφίλ
Απ: Green Day
« Απάντηση #76 στις: 14/02/07, 10:22 »
εμένα ακόμη πιό απεχθές μου είναι το γεγονός οτι λίγοι εχουν καταλάβει την ουσία της rock μουσικής...
λες αναγκάια ε?
ο lou reed (velvet underground, τι να κλασουν βεβαια μπροστα στους GnR και στους Bon Jovi, σκατόφλωροι ειναι) ειχαι ΦΩΝΑΡΑ, δεν έχανε ουτε μια νότα, και γιαυτό όλοι οσοι ακούσαν τον πρώτο τους δίσκο φτιάξαν μια μπάντα... τι συναίσθημα και μλκιες, αν δεν εχεις ΦΩΝΗ, δεν εχεις ούτε συγκρότημα ούτε επιρροή σε καποιον...

και οι sex pistols, απο μουσική ήταν φοβεροί, ειχαν τελειώσει berklee +4 χρονια μεταπτυχιακά, ειδικα ο τραγουδιστής, γιαυτο ΗΤΑΝ ΜΙΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΠΙΟ ΣΗΜΑΝΤΙΚΕΣ ΜΠΑΝΤΕΣ ΣΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΗΣ ΡΟΚ ΜΟΥΣΙΚΗΣ...

και ακόμη πιο βαθιά, πιστεύω να θυμασαι τους rolling stones... τον mick jagger νομίζω καπως ετσι...
οχι, δεν ήταν το στύλ, δεν ηταν η στάση, δεν ηταν η εμπνευση, απλα ειχε ΜΗ-ΦΑΛΤΣΑ ΦΩΝΗ... γιαυτό και ακόμη τους αντιγράφουν...


μπορώ να συνεχίσω για αιώνες, αλλα απλά βαριέμαι...

ροκ δεν ειναι αυτό

ειναι αυτό



+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

 Μην ξεχνάμε πάντως και περιπτώσεις μουσικών που απλά "το είχαν".... Οι σπουδές είναι σημαντικές αλλά χρειάζεται και ταλέντο για να κάνεις κάτι.
I was lookin' back to see if you were lookin' back at me
to see me lookin' back at you

http://www.myspace.com/grandzero

Αποσυνδεδεμένος sotoman

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 400
  • Φύλο: Άντρας
  • just like Sister Ray said
    • Προφίλ
Απ: Green Day
« Απάντηση #77 στις: 14/02/07, 11:53 »
το ταλέντο δεν ειναι μονο αναγκαία συνθήκη, αλλα ΚΑΙ ικανή...
ως και σε μένα, σε μένα ακόμα που σας ιστορώ
αντισταθείτε.

Αποσυνδεδεμένος Kiratzoharris

  • Ο παραγωγός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2987
  • Φύλο: Άντρας
  • Να, ένας τέντυμπόης!
    • Προφίλ
Απ: Green Day
« Απάντηση #78 στις: 14/02/07, 18:11 »
Ρε σοτομαν εσυ το ειπες αυτο ομως λες και ειναι πιο σημαντικο το atittude απο τις ικανοτητες την εμπνευση κλπ.Τι να πω δλδ?Αυτα χρειαζονται στην Ταμτα και οχι σε καποιον που πρεπει να δημιουργησει μουσικη.
I am capitalism and you will tremble and cry when your boss tells you that they are downsizing, you will promise to work twice as hard.
TOMATOSE MOVIE

Αποσυνδεδεμένος sotoman

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 400
  • Φύλο: Άντρας
  • just like Sister Ray said
    • Προφίλ
Απ: Green Day
« Απάντηση #79 στις: 14/02/07, 18:13 »
Ρε σοτομαν εσυ το ειπες αυτο ομως λες και ειναι πιο σημαντικο το atittude απο τις ικανοτητες την εμπνευση κλπ.Τι να πω δλδ?Αυτα χρειαζονται στην Ταμτα και οχι σε καποιον που πρεπει να δημιουργησει μουσικη.
οκ τοτε δικό μου λάθος. attiude εννοώ την δημόσια εικόνα, κυρίως στις εμφανίσεις...
ως και σε μένα, σε μένα ακόμα που σας ιστορώ
αντισταθείτε.

Αποσυνδεδεμένος joan!

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 33
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Green Day
« Απάντηση #80 στις: 11/03/07, 14:29 »
πριν 3-4 χρονια ειχα κολλημα με τους Green Day, δεν ακουγα τιποτα αλλο και επαιρνα ολα τα περιοδικα που εγραφαν κατι για αυτους..αλλα ενταξει καποια στιγμη λογικο ηταν να βαρεθω. ηταν απο τα πρωτα ροκ συγκροτηματα που ακουσα και βασικα μετα απο αυτους αρχισα να ακουω οτι ακουω. ακομη μ'αρεσουν αν και δεν ακουω τετοιο ειδος μουσικης πια και κατα τη γνωμη μου το bullet in a bible ειναι και γ@μω και οπως ειπε και καποιος αλλος που δεν θυμαμαι οταν το βλεπεις θες δεν θες χτυπιεσαι..
Live freaky, die freaky!

Αποσυνδεδεμένος kurdt kobain :-)

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 224
  • Φύλο: Άντρας
  • If you read, you will judge...
    • Προφίλ
Απ: Green Day
« Απάντηση #81 στις: 02/04/07, 13:41 »
exoume kana neo apo G.D?διαβασα στο ποπ+ποκ οτι θα μας κρατουν ενημερους για νεο αλμπουμ αλλα τιποτα...κριμα..εκει που ειχαν παρει φορα...
''When I Meet You There...''

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
1 Απαντήσεις
2751 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 02/01/06, 11:52
από G-Joe
2 Απαντήσεις
2465 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 16/08/08, 12:55
από AndreasD.
9 Απαντήσεις
4199 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 02/04/10, 14:15
από FloatingPoint
3 Απαντήσεις
2415 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 03/05/10, 15:52
από let me know 796
10 Απαντήσεις
4175 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 19/01/11, 08:35
από indie-anos laternative
2 Απαντήσεις
2141 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 29/11/11, 17:54
από LiveToPlayLive
2 Απαντήσεις
2627 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 06/02/14, 03:48
από profsokin
7 Απαντήσεις
5180 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 31/07/20, 21:26
από bironi