Αποστολέας Θέμα: Ερωτηση: Ποσο καιρο χρειαζεται για να βγαλω ενα ολοκληρο κομματι μονος μου.  (Αναγνώστηκε 4727 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος r4diohead

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 12
    • Προφίλ
Λοιπον παιδια παιζω 15 μερες κιθαρα και θα ηθελα να μου πειτε ποσο περιπου καιρο θελω για να παρω ενα κομματι και να το βγαλω εως το τελος. Κανω μαθηματα με εναν γνωστο μου που μου παρεχει καποιες βασικες γνωσεις και στη συνεχεια μαθαινω και πραγματα μονος μου. Μεχρι στιγμης βγαζω μονο riffs. Ειναι λογικο ετσι?

Αποσυνδεδεμένος Eddie~Maiden

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 383
  • Φύλο: Άντρας
  • blah blah blah
    • Προφίλ
Απολυτως!! Ειναι κ αναλογα το κομματι  ;)
Dave who? Murray? Mustaine? Gilmour?

Αποσυνδεδεμένος r4diohead

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 12
    • Προφίλ
Δηλαδη ας πουμε το  Californication  μπορει να το βγαλω οταν θα παιζω και 2 μηνες και να ειναι φυσιολογικο?

Αποσυνδεδεμένος lordi13

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 247
  • Φύλο: Άντρας
  • the icon of dominance
    • Προφίλ
em ama vgaleis to californication se 2 mines swsto tote eise talento upotithete oti den einai kai oti poio eukolo gia atoma pou prwtoksekinane

Αποσυνδεδεμένος r4diohead

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 12
    • Προφίλ
Mporeite na mou proteinetai kanena tragoudaki eykolo? Rock, metal..

Αποσυνδεδεμένος Fourier

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 617
  • Φύλο: Άντρας
  • Free Amp Sims FTW!
    • Προφίλ
Μην βάζεις χρονικούς στόχους στην πρόοδό σου. Ποτέ δεν μπορείς να ξέρεις πότε θα "βγάλεις" κάτι γιατί εξαρτάται από πολλούς παράγοντες (τον χρόνο που θα αφιερώσεις, την μέχρι τώρα τεχνική σου κατάρτιση, κ.α.). Προσπάθησε να ευχαριστηθείς την διαδικασία της εκμάθησης και όλα θα έρθουν στην ώρα τους.

Κανένας έμπειρος παίχτης δεν θα σου πεί πόσο του πήρε να βγάλει το πρώτο του κομμάτι γιατί απλά, μπορεί να νομίζεις κάποια στιγμή ότι πράγματι το έβγαλες, αλλά όσο βελτιώνεσαι τεχνικά και επιστρέφεις μελλοντικά στο κομμάτι θα διαπιστώνεις ότι όλο και το παίζεις καλύτερα από πριν... τα πάντα είναι σχετικά.

Το μόνο σίγουρο είναι ότι αν γουστάρεις να βγάλεις ένα κομμάτι και επιμείνεις θα το βγάλεις, αργά ή γρήγορα...

Αποσυνδεδεμένος Adoni

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 396
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Θελει πολλη δουλεια με το αφτι, και ειναι κατι που πρεπει να το εξασκησεις για να τα καταφερεις. Τωρα ειναι ακομα αρκετα νωρις, επικεντρωσου περισσοτερο στο να εξοικειωθεις με την ταστιερα και τον ρυθμο, να παρουν τα δαχτυλα σου... ε και καποια στιγμη θα τα καταφερεις!
Θα σου προτεινα παντως να εχεις βγαλει απο ταμπλατουρα/παρτιτουρα μερικα τραγουδακια πριν το επιχειρησεις, γιατι μπορει να σπασουν τα νευρα σου ή να απογοητευτεις

Αποσυνδεδεμένος CLIFF EM ALL

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 73
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Mporeite na mou proteinetai kanena tragoudaki eykolo? Rock, metal..
metallica-seek and destroy
ε και το γνωστο κ μη εξαιρετεο για αυτους π ξεκινανε smoke on the water-deep purple(ασχετα π εγω δεν το εχω κοιταξει καν ακομα :P )

Αποσυνδεδεμένος Wise_One

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 489
  • Φύλο: Άντρας
  • I have the power of HyBrit!!!
    • Προφίλ
    • WisePlace
Και το Breaking the Law από Judas Priest. Γελοίο τραγούδι, βγαίνει σε πολύ λίγο χρόνο.
How to program a metalhead?

Αποσυνδεδεμένος Vaiking

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 881
  • Φύλο: Άντρας
  • Why should I sit and sigh...
    • Προφίλ
Μην αναλώνεις τη σκέψη σου στο πότε θα βγάλεις κάποιο κομμάτι.. Το πιο σημαντικό είναι να εξοικειωθείς με το όργανο και μετά θα μπορείς εύκολα να βγάζεις τα κομμάτια που σου αρέσουν! Και κυρίως μην κάνεις αυτό που κάνουν πολλοί... να πιέζεις το δάσκαλό σου να σου δείχνει κομμάτια.. είναι νωρίς ακόμα και στην ουσία η εκμάθησή σου θα πάει προς τα πίσω
The most important second of our lives is the last one...

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
21 Απαντήσεις
9528 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 18/07/04, 14:49
από Καρχαρίας
11 Απαντήσεις
5676 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 16/01/08, 21:52
από Jizzzm
9 Απαντήσεις
4344 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 29/04/08, 03:33
από parlats
14 Απαντήσεις
8512 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 03/01/09, 18:12
από Chris2004
4 Απαντήσεις
6534 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 14/04/09, 10:06
από armagedon
12 Απαντήσεις
5328 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 14/07/09, 21:49
από Alex Flouros
8 Απαντήσεις
7712 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 13/01/11, 19:25
από Spyros Delta
12 Απαντήσεις
7930 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 19/09/13, 22:36
από cbk
15 Απαντήσεις
13784 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 04/02/18, 09:26
από elrich
0 Απαντήσεις
1966 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 30/03/22, 14:58
από Ioannis Anastassakis