Αποστολέας Θέμα: Aγορά μεσο ebay  (Αναγνώστηκε 26259 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος io667

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 23
    • Προφίλ
Aγορά μεσο ebay
« στις: 14/02/08, 13:19 »
για αγορά κιθάρας μέσω ebay ξερει κανείς ποσο περίπου κοστίζει η αποστολή και αν θα έχει εξτρα κόστος με τα τελωνεία κτλ...

Αποσυνδεδεμένος Zeppelin

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 749
  • Φύλο: Άντρας
  • Κοχλιωτός κριθαρένιος λαμπτήρας...
    • Προφίλ
Απ: Aγορά μεσο ebay
« Απάντηση #1 στις: 14/02/08, 13:25 »
Με ένα search θα βρεις ότι απαντήσεις θέλεις...

Τα έξοδα αποστολής συνήθως αναγράφονται, ή επικοινωνείς με τον πωλητή για να μάθεις...
Τελωνείο εμπλέκεται μόνο σε πακέτα από USA, κ εφόσον η αξία υπερβαίνει τα 100 δολλάρια περίπου.
The world is full of kings and queens,
who will blind your eyes and steal your dreams,
IT'S HEAVEN AND HELL!

Αποσυνδεδεμένος Σκίρων

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 767
  • Φύλο: Άντρας
  • ... γιος της φωτιας της βροχης και της σταχτης
    • Προφίλ
Απ: Aγορά μεσο ebay
« Απάντηση #2 στις: 14/02/08, 13:31 »
Με ένα search θα βρεις ότι απαντήσεις θέλεις...

Τα έξοδα αποστολής συνήθως αναγράφονται, ή επικοινωνείς με τον πωλητή για να μάθεις...
Τελωνείο εμπλέκεται μόνο σε πακέτα από USA, κ εφόσον η αξία υπερβαίνει τα 100 δολλάρια περίπου.
Υπαρχει Γερμανικό e bay? ή μηπως ειναι Αγγλικο? url?

Αποσυνδεδεμένος Zeppelin

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 749
  • Φύλο: Άντρας
  • Κοχλιωτός κριθαρένιος λαμπτήρας...
    • Προφίλ
Απ: Aγορά μεσο ebay
« Απάντηση #3 στις: 14/02/08, 13:38 »
Με ένα search θα βρεις ότι απαντήσεις θέλεις...

Τα έξοδα αποστολής συνήθως αναγράφονται, ή επικοινωνείς με τον πωλητή για να μάθεις...
Τελωνείο εμπλέκεται μόνο σε πακέτα από USA, κ εφόσον η αξία υπερβαίνει τα 100 δολλάρια περίπου.
Υπαρχει Γερμανικό e bay? ή μηπως ειναι Αγγλικο? url?

ΦΥΣΙΚΑ!
www.ebay.de
www.ebay.co.uk
www.ebay.it

Το ebay υποθέτω ξεκίνησε σαν μία ιδέα, απλά στην πορεία δημιουργήθηκαν κ αυτά τα υπο-site ας τα πούμε.
The world is full of kings and queens,
who will blind your eyes and steal your dreams,
IT'S HEAVEN AND HELL!

Αποσυνδεδεμένος io667

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 23
    • Προφίλ
Απ: Aγορά μεσο ebay
« Απάντηση #4 στις: 14/02/08, 17:49 »
Επιδή το όργανο κάνει 1000$ περίπου ποσο περιπου πληρόνο στο τελωνείο...
Αυτό που συννενοήθηκα είναι πως αν μου τηνστήλη σαν δώρω πληρώνω μόνο μεταφορικά και δεν θα έχω προβλημα στο τελωνείο.
Ισχύε;

Αποσυνδεδεμένος Spell@lchemist!

  • Ο Γιόκας του Σατανούλη
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1224
  • Φύλο: Άντρας
  • ουτε καν..
    • Προφίλ
Απ: Aγορά μεσο ebay
« Απάντηση #5 στις: 14/02/08, 18:01 »
απ οτι ξερω,σ αυτο το σημειο ειναι θεμα τυχης το τελωνειο,αν το εχουν δηλωσει σαν δωρο...
μπορει να χρειαστει να πληρωσεις παπαδες,μπορει οχι..διαφωτιστε παιδες...
Το Πέπλο του Χθες, Σου Φέρνει Το Σήμερα, Μέσα Απ'τις Στάχτες του Πουθενά...Μήπως Σου Περισσεύει λίγο Ψωμί??

Αποσυνδεδεμένος faser

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2017
  • Φύλο: Άντρας
  • Life is too short for bad tone
    • Προφίλ
    • faser
Απ: Aγορά μεσο ebay
« Απάντηση #6 στις: 14/02/08, 18:24 »
Αυτό που συννενοήθηκα είναι πως αν μου τηνστήλη σαν δώρω πληρώνω μόνο μεταφορικά και δεν θα έχω προβλημα στο τελωνείο.
Ισχύε;
Θα σου πρότεινα να του πεις να μην το δηλώσει σαν δώρο, γιατί θα τους χτυπήσει κουδουνάκια εκεί στο τελωνείο.. Αν είναι, πες του να σου γράψει μειωμένη τιμή και έτσι θα πληρώσεις λιγότερα.. Γενικά πάντως τα τελωνεία με τη άπειρη δουλειά που έχουν λόγω αύξησης των ιντερνετικών αγορών έχουν καταντήσει εντελώς θέμα τύχης..

Αποσυνδεδεμένος Zeppelin

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 749
  • Φύλο: Άντρας
  • Κοχλιωτός κριθαρένιος λαμπτήρας...
    • Προφίλ
Απ: Aγορά μεσο ebay
« Απάντηση #7 στις: 14/02/08, 19:10 »
Επιδή το όργανο κάνει 1000$ περίπου ποσο περιπου πληρόνο στο τελωνείο...

Καταρχήν, για τί όργανο μιλάμε;
Κατά δεύτερον, να υπολογίζεις γύρω στο 20% της αξίας μαζί με τα μεταφορικά.
Τρίτον, να ζητήσεις να στο στείλει με USPS Express Mail κ όχι UPS/Fedex (courier δλδ).
Ότι κ να γράψεις πάνω στο πακέτο, gift ή όχι, πληρώνεις φόρο.

Το θέμα της αναγραφής μικρότερης τιμής έχει τα συν κ πλην του.
Για να αναγράψει αξία μικρότερη της κανονικής, ο πωλητής πρέπει να το στείλει ανασφάλιστο ή να το ασφαλίσει για την τιμή που αναγράφει.
Συνεπώς, εάν συμβεί οτιδήποτε (πράγμα σπάνιο) χάνεις κ το προιόν κ τα χρήματα σου.
Βέβαια, αν αναγράψει μικρότερη τιμή κ φτάσει εντάξει, τότε έχεις γλιττώσει πολλά λεφτά!

Προσωπικά, προτιμώ την ασφάλιση, ειδικά για όργανα!
The world is full of kings and queens,
who will blind your eyes and steal your dreams,
IT'S HEAVEN AND HELL!

Αποσυνδεδεμένος io667

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 23
    • Προφίλ
Απ: Aγορά μεσο ebay
« Απάντηση #8 στις: 14/02/08, 21:22 »
Πατηστε
http://cgi.ebay.com/2005-Fender-American-Series-HSS-Stratocaster-SUNBURST_W0QQitemZ180215828077QQihZ008QQcategoryZ47069QQssPageNameZWDVWQQrdZ1QQcmdZViewItem
για να δείτε την κιθάρα και πειτε μου αν αξίζει
κανει 1000 βάλε 20% 1200$ == (περίπου) 800-850 ευρω

Τι λέτε....

Αποσυνδεδεμένος Zeppelin

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 749
  • Φύλο: Άντρας
  • Κοχλιωτός κριθαρένιος λαμπτήρας...
    • Προφίλ
Απ: Aγορά μεσο ebay
« Απάντηση #9 στις: 14/02/08, 21:49 »
Φίλε μου γιατί δεν ψάχνεις κ στο ευρωπαικό e-bay?

Τέτοιες κιθάρες βρίσκονται πολλές...
The world is full of kings and queens,
who will blind your eyes and steal your dreams,
IT'S HEAVEN AND HELL!

Αποσυνδεδεμένος Απόλλων

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 5861
  • Φύλο: Άντρας
  • Μονίμως προβληματικός...
    • Προφίλ
Απ: Aγορά μεσο ebay
« Απάντηση #10 στις: 14/02/08, 21:55 »
Πατηστε για να δείτε την κιθάρα και πειτε μου αν αξίζει
κανει 1000 βάλε 20% 1200$ == (περίπου) 800-850 ευρω

Τι λέτε....

Xμμ... η κιθάρα κοστίζει $1100 με τα έξοδα αποστολής, δηλαδή περίπου 750 Ευρώ. Δεδομένου ότι στο Thomann τη βρίσκεις με 1000 Ευρώ, τότε η αγορά από Αμερική αξίζει μόνο αν γλυτώσεις το τελωνείο. Γιατί αν πληρώσεις τέλη, το κέρδος μάλλον είναι ελάχιστο, αν όχι ανύπαρκτο. Και όπως είπε και ο Zeppelin, μπορείς σχετικά εύκολα να βρεις τέτοιες κιθάρες στο Αγγλικό ή το Γερμανικό ebay.
Διψάς και δεν το ξέρεις...

Αποσυνδεδεμένος io667

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 23
    • Προφίλ
Απ: Aγορά μεσο ebay
« Απάντηση #11 στις: 14/02/08, 23:42 »
ok τοσο πολύ κοστίζουν τα εξοδα εκτελώνησεις.... Πως υπολογίζονται τα εξοδα αυτά ξερει κανείς....
και ποσο θα περιμένω.... Ξερει κανείς;;

Αποσυνδεδεμένος MechMech

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 591
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Aγορά μεσο ebay
« Απάντηση #12 στις: 14/02/08, 23:45 »
Συγγνωμη για την παρεμβαση, αλλα επειδη βλεπω οτι επιμενεις να εξεταζεις την αγορα απο αυτον τον συγκεκριμενο, να σε ταρακουνησω λιγο.

Η διαφορα τιμης απ το καινουριο οργανο δεν αξιζει τον κοπο!
Ψαξε που σου λενε τα παιδια στο ευρωπαικο. Απο αμερικη παιρνουμε μονο οργανα που δεν μπορουμε να βρουμε αλλιως, η εξαιρετικες προσφορες.
Αυτη δεν ειναι εξαιρετικη προσφορα.
Τις προαλλες πουλαγε εδω στο σαιτ ενας την ιδια κιθαρα 700ευρω νομιζω, και δεν ηταν μεταχειρισμενη, αλλα του κουτιου, την ειχε κρατησει 2 βδομαδες...
Ενα παραδειγμα σου δινω...
Οποια πετρα να σηκωσεις, θα βρεις USA strat απο κατω...δεν αξιζει η ταλαιπωρια...

Αποσυνδεδεμένος cyclo

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 457
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • Κατασκευή και φιλοξενία ιστοσελίδων
Απ: Aγορά μεσο ebay
« Απάντηση #13 στις: 15/02/08, 01:07 »
Επιδή το όργανο κάνει 1000$ περίπου ποσο περιπου πληρόνο στο τελωνείο...


το τελωνείο έρχεται να σου πάρει 23% απο την αξία του προιόντος συν των μεταφορηκών.

πράγμα που σημαίνει 1100$ δολλάρια θα πληρώσεις 23%1100.

να το προσέξεις όμως γιατι το 23% μπορει απο δολλάρια να γίνει άνετα σε ευρώ.
έχει τύχει επανηλλημένες φορές το 23% χ 1000 δολλαρια να γίνεται 230 ευρώ. αδιανόητο αλλα συμβαίνει συχνά στα ελληνικά τελωνεία

Αποσυνδεδεμένος Evangelos 123

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 487
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Aγορά μεσο ebay
« Απάντηση #14 στις: 15/02/08, 08:48 »
το αμερικάνικο μόνο για συλλεκτικά κομμάτια βρε παιδιά!ποίος τρώει στην μάπα το τελωνείο?χωρίς να βιάζεστε θα περιμένετε σε .it .de .fr .co.uk κάτι θα βρεθεί!!! 8) 8) 8) 8)
Evangelos C. Brachos

Αποσυνδεδεμένος Σκίρων

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 767
  • Φύλο: Άντρας
  • ... γιος της φωτιας της βροχης και της σταχτης
    • Προφίλ
Απ: Aγορά μεσο ebay
« Απάντηση #15 στις: 15/02/08, 10:43 »
το αμερικάνικο μόνο για συλλεκτικά κομμάτια βρε παιδιά!ποίος τρώει στην μάπα το τελωνείο?χωρίς να βιάζεστε θα περιμένετε σε .it .de .fr .co.uk κάτι θα βρεθεί!!! 8) 8) 8) 8)
τωρα σ' ήβρα τώρα στάκα ?? ααααααααααα ....  περιμενε και συ λιγο βρε πουλακι μου ..
 :D

Αποσυνδεδεμένος mace

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1048
  • Φύλο: Άντρας
  • I STILL LOVE MY PARKER...but I love my rack better
    • Προφίλ
    • Telos Epoxis
Απ: Aγορά μεσο ebay
« Απάντηση #16 στις: 16/02/08, 16:22 »
Παράθεση
το τελωνείο έρχεται να σου πάρει 23% απο την αξία του προιόντος συν των μεταφορηκών.

....τα τελη εκτελωνισμου ειναι Φ.Π.Α+4% αλλα επι της αναγραφωμενης αξιας του οργανου (δηλαδη η δηλωθησα τιμη χωρις τα μεταφορικα)....το καλυτερο που μπορεις να κανεις ειναι να ζητησεις απο τον πωλητη να δηλωσει μικροτερη αξια (300 ευρω ας πουμε)....αν δεχτει εχει καλως.Το προβλημα ειναι οτι αν το οργανο παθει καποια ζημια κατα τη μεταφορα εσυ αποζημειωνεσαι μονο για τα 300 ευρω που εχεις δηλωσει ως αξια  :-\
Συμφωνω κι εγω παντως οτι την εν λογω κιθαρα δεν αξιζει να τη φερεις απο Αμερικη....
From childhood's hour I have not been...As others were; I have not seen...As others saw; I could not bring...My passions from a common spring...From the same source I have not taken...My sorrow; I could not awaken .....E.A.POE

Αποσυνδεδεμένος io667

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 23
    • Προφίλ
Απ: Aγορά μεσο ebay
« Απάντηση #17 στις: 16/02/08, 17:48 »
 Η ιδια στο γερμανικό ebay κανει 1000 ευρώ. Αξίζει:; απο γερμανία πόσο είναι τα μεταφορικά . Πιστεύω πως λόγο Ευρωπαικής Ενωσης δεν υπάρχουν  τελωνεία και αλλα νταβαντζιλίκια;;;

Αποσυνδεδεμένος mace

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1048
  • Φύλο: Άντρας
  • I STILL LOVE MY PARKER...but I love my rack better
    • Προφίλ
    • Telos Epoxis
Απ: Aγορά μεσο ebay
« Απάντηση #18 στις: 16/02/08, 18:31 »
....Η εισαγωγη αγαθων προερχομενων απο χωρες τις Ε.Ε δεν υποκειται σε τελωνιακους φορους....αρα πληρωνεις μονο μεταφορικα....υπολογισε 30-50 ευρω περιπου με ταχυδρομειο (εξαιρουνται τα διαφορα e-shops τυπου Θωμα που εχουν περιπου 20 ευρω και δωρεαν αποστολη για αγορες πανω των 300 ευρω,συνηθως) ;)
From childhood's hour I have not been...As others were; I have not seen...As others saw; I could not bring...My passions from a common spring...From the same source I have not taken...My sorrow; I could not awaken .....E.A.POE

Αποσυνδεδεμένος io667

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 23
    • Προφίλ
Απ: Aγορά μεσο ebay
« Απάντηση #19 στις: 19/02/08, 16:54 »
Αν μαζέψω κομμάτι κομμάτι (ταστιερα , body, μαγνήτες κτλ) απο Στρατοκαστερ θα αξίζει αυτό που θα βγει η δεν αξ΄ζει τον κόπο,
Δηλαδή να γίνει κάπως costumazed η δουλεια, να πάρω την ταστιέρα που θέλω, το σώμα πουθέλω, τους μαγνήτες , τα κλειδιά κτλ και να φτιάξω ένα όργανω πιο ψαγμένο..... Αξίζει....

Αποσυνδεδεμένος mace

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1048
  • Φύλο: Άντρας
  • I STILL LOVE MY PARKER...but I love my rack better
    • Προφίλ
    • Telos Epoxis
Απ: Aγορά μεσο ebay
« Απάντηση #20 στις: 19/02/08, 17:08 »
Παράθεση
και να φτιάξω ένα όργανω πιο ψαγμένο

...χμμμμ....αν δεν εχεις καποια σχετικη εμπειρια δε θα το συνιστουσα....πρεπει να χεις υποψην σου αρκετα specs και αποψη για το πως ταιριαζει το ενα part με το αλλο...ασε που το αποτελεσμα θα'ναι αμφιβολο,παντα κατα τη προσωπικη μου αποψη...τσεκαρε ισως κατι σε κιτ τυπου rockinger αλλα περι ορεξεως....:-\ :-\

Ενα σχετικο price list...

body....250e
neck....100e
pups....200e
tuners...60e
pots....60e
bridge...80e

....παντα με σχετικα μετριας ποιοτητας (και τιμης) υλικα βγαζει ενα συνολο κοντα στα 750 ευρω  :-\...αν προσθεσεις και τα μεταφορικα....αστα να πανε....σιγουρα βρησκεις και φτηνα parts αλλα....θελει ψαξιμο φιλε μου.
« Τελευταία τροποποίηση: 19/02/08, 17:10 από mace »
From childhood's hour I have not been...As others were; I have not seen...As others saw; I could not bring...My passions from a common spring...From the same source I have not taken...My sorrow; I could not awaken .....E.A.POE

Αποσυνδεδεμένος MechMech

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 591
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Aγορά μεσο ebay
« Απάντηση #21 στις: 19/02/08, 21:34 »
Λεγοντας "μετριας" ποιοτητας, σημειωτεον οτι εννοουμε ποιοτητα ΜΑΚΡΑΑΑΑΑΝ καλυτερη των Fender Usa (εκτος deluxe παντα).

Εφοσον δεν εχεις, οπως και οι περισσοτεροι απο μας, την εμπειρια για να "χτισεις" ενα οργανο με ορισμενα απο σενα specs, προτεινω το εξης:

Με τη βοηθεια καποιου εμπειροτερου, παραγγειλε απο το Ροκινγκερ ενα οργανο (η κομματια, ακομα καλυτερα)με ολοιδια specs  με αυτην που θες να παρεις. Σιγουρα θα βρεις ολοιδιες διαστασεις και configurations, διοτι η Ροκινγκερ ακολουθει την ακριβη κλιμακα και διαστασιολογηση της Fender.
Οταν σου ερθουν, βαλε ενα καλο τεχνιτη (προτεινεται ο Πανος Οικονομακης) να στην συναρμολογησει, και ΜΠΑΜ εχεις ενα οργανο πολυ καλυτερο μιας USA standard, με αντικειμενικα κριτηρια, με οχι παραπανω απο 800euro.
Μοναδικο μειονεκτημα η δυσκολια μεταπωλησης της. Πολυ λιγοι ειναι αρκετα ανοιχτομυαλοι ωστε να αγορασουν κατι με μονο κριτηριο το αυτακι και το χερακι τους.
Η ελλειψη ονοματος στην κλειδιερα παιζει ρολο...

Αν ομως ξερεις οτι αυτο το ειδος οργανου ειναι αυτο που θες, τοτε τολμησε το. Λιγοι το μετανιωσαν ;)

Αποσυνδεδεμένος cyclo

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 457
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • Κατασκευή και φιλοξενία ιστοσελίδων
Απ: Aγορά μεσο ebay
« Απάντηση #22 στις: 20/02/08, 03:09 »
Παράθεση
το τελωνείο έρχεται να σου πάρει 23% απο την αξία του προιόντος συν των μεταφορηκών.

....τα τελη εκτελωνισμου ειναι Φ.Π.Α+4% αλλα επι της αναγραφωμενης αξιας του οργανου (δηλαδη η δηλωθησα τιμη χωρις τα μεταφορικα)
κιόμως η τιμή συμπεριλαμβάνει και τα μεταφορικά. θα πληρώσεις 23% και στα μεταφορικά σου.

Αποσυνδεδεμένος io667

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 23
    • Προφίλ
Απ: Aγορά μεσο ebay
« Απάντηση #23 στις: 20/02/08, 10:42 »
Πολυ ενδιαφέρον αυτο το Rockinger . Φτιαχνεις μια κιθαρα πραγματικά στα μετρα σου.... Αυτο που παρατήρησα είναι οτι τα σώματα βγαίνουν μόνο σε SSS Style ενω δεν υπάρχουν σε HSS.... Αν επερνα ενα σώμα απο ebay και τα υπόλοιπα απο εκει Θα εβγαινε τίποτα καλό ή τελικά κανένας 'Frankestain'...

Αποσυνδεδεμένος mace

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1048
  • Φύλο: Άντρας
  • I STILL LOVE MY PARKER...but I love my rack better
    • Προφίλ
    • Telos Epoxis
Απ: Aγορά μεσο ebay
« Απάντηση #24 στις: 20/02/08, 17:26 »
Παράθεση
κιόμως η τιμή συμπεριλαμβάνει και τα μεταφορικά

...η τιμη που δηλωνει ο πωλητης (declared price η D.C) ειναι παντα η ''καθαρη τιμη'' του αντικειμενου χωρις μεταφορικα...αν ισχυε το αντιθετο θα πληρωναμε παντα φορους εκτελωνισμου και δε θα τους γλιτωναμε ουτε στα λεγομενα gifts.

Παράθεση
Η ελλειψη ονοματος στην κλειδιερα παιζει ρολο...

...σαφως αν και σε καποιες εταιριες και μοντελα οντως κανει τη διαφορα....αντιθετως σε καποια αλλα μοντελα πληρωνουμε καργα φιρμα (ειδικα σε καποια gignature μοντελα)

Παράθεση
Αν ομως ξερεις οτι αυτο το ειδος οργανου ειναι αυτο που θες, τοτε τολμησε το. Λιγοι το μετανιωσαν

....συμφωνω κι εγω απολυτα...ΑΛΛΑ...για να φτασεις να πεις ''ξερω'' πρεπει να περασεις απο μεγαλη διαδικασια,ψαξιμο και δοκιμη

Παράθεση
Θα εβγαινε τίποτα καλό ή τελικά κανένας 'Frankestain'.

...χα,χα...πως σου φαινεται ο ορος 'Strakenstein''  :D :D....περαν τις πλακας,τσεκαρε κι εδω
http://www.warmoth.com/
http://www.mightymite.com/
http://www.diyguitars.net/index.aspx

From childhood's hour I have not been...As others were; I have not seen...As others saw; I could not bring...My passions from a common spring...From the same source I have not taken...My sorrow; I could not awaken .....E.A.POE

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
20 Απαντήσεις
7557 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 03/12/07, 13:17
από heavyaris
2 Απαντήσεις
2255 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 23/02/08, 10:23
από FSL
31 Απαντήσεις
17334 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 20/03/08, 12:15
από MACMISIAS
29 Απαντήσεις
10071 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 03/04/08, 11:44
από kavoyras
18 Απαντήσεις
6390 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 05/09/08, 17:47
από proToolsLe
16 Απαντήσεις
5319 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 18/12/08, 15:07
από Hillbert
7 Απαντήσεις
7752 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 13/01/10, 13:56
από MiXoLydian
3 Απαντήσεις
2336 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 20/04/10, 00:06
από Ιππέας
2 Απαντήσεις
3151 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 13/06/10, 17:07
από sofitia
17 Απαντήσεις
5782 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 15/01/11, 16:09
από jeffpapadopoulos