Ψηφοφορία

Θα είμαι εκεί! Θέλω να κρατήσω θέση/θέσεις:

Μία
10 (17.5%)
Δύο
18 (31.6%)
Τρείς
1 (1.8%)
Τέσσερις
4 (7%)
Δεν είμαι σίγουρος/η
7 (12.3%)
Καμία (δεν θα έρθω)
17 (29.8%)

Σύνολο ψηφοφόρων: 57

Η ψηφοφορία έληξε: 10/01/09, 10:05

Αποστολέας Θέμα: Κοπή πρωτοχρονιάτικης πίτας kithara.gr 2009  (Αναγνώστηκε 54097 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Βραζίλης

  • Δεν με λένε Bill!
  • Administrator
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 10369
  • Φύλο: Άντρας
  • Βασίλης + Βραζιλία = Βραζίλης
    • Skype - fronimitis
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
Απ: Κοπή πρωτοχρονιάτικης πίτας kithara.gr 2009
« Απάντηση #75 στις: 10/01/09, 23:57 »
Δεν θα υπάρχει πρόβλημα αν έρθουν μερικά παραπάνω ή παρακάτω άτομα απ'αυτά που δηλώσαμε στο μαγαζί.

Αποσυνδεδεμένος Mrs Brightside

  • Illusion User
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1171
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ...as we kiss goodbye the sun sets...
    • Προφίλ
Απ: Κοπή πρωτοχρονιάτικης πίτας kithara.gr 2009
« Απάντηση #76 στις: 11/01/09, 00:02 »
Δεν θα υπάρχει πρόβλημα αν έρθουν μερικά παραπάνω ή παρακάτω άτομα απ'αυτά που δηλώσαμε στο μαγαζί.

Τέλεια!!! Οπότε άκυρο το:

Δυστυχώς δεν θα μπορέσω, αν και θα ήθελα πολύ, να έρθω...  :'(
Καλά να περάσετε!!  :D

Θα μπορέσω να έρθω τελικα!  :)
...when the hardest part is over we'll be here and our dreams will break the boundaries of our fear...

http://www.facebook.com/TheKillersGreekFanClub
https://www.facebook.com/killersnerdia

Αποσυνδεδεμένος BluesMe

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 433
  • Φύλο: Άντρας
  • Music is the universal language of mankind..
    • Προφίλ
Απ: Κοπή πρωτοχρονιάτικης πίτας kithara.gr 2009
« Απάντηση #77 στις: 11/01/09, 03:35 »
Εγώ δυστυχώς θα πρέπει τη μια από τις δύο θέσεις που είχα κρατήσει, να την ακυρώσω :( Η μια για εμένα ισχύει κανονικά...ζητώ συγνώμη για την "τελευταία στιγμή", αλλά είμαστε κι Έλληνες βεβαίως βεβαίως... ;D

Αποσυνδεδεμένος Βραζίλης

  • Δεν με λένε Bill!
  • Administrator
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 10369
  • Φύλο: Άντρας
  • Βασίλης + Βραζιλία = Βραζίλης
    • Skype - fronimitis
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
Απ: Κοπή πρωτοχρονιάτικης πίτας kithara.gr 2009
« Απάντηση #78 στις: 11/01/09, 13:51 »
Θα προσπαθήσουμε να έχουμε ζωντανή αναμετάδοση της εκδήλωσης!
(αν δεν προκύψουν τεχνικά προβλήματα δηλαδή)

Συνδεθείτε στο kithara.gr/tv  :yeah

Αποσυνδεδεμένος Γεννημενος Κιθαρίστας!!!

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 259
  • Φύλο: Άντρας
  • 1 ki8ara 1000 le3eis !!!
    • Προφίλ
Απ: Κοπή πρωτοχρονιάτικης πίτας kithara.gr 2009
« Απάντηση #79 στις: 11/01/09, 14:18 »
οοοοοο... ωραια !!! ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D...

Αποσυνδεδεμένος LILAKI

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 260
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Study silence to learn the music
    • Προφίλ
Απ: Κοπή πρωτοχρονιάτικης πίτας kithara.gr 2009
« Απάντηση #80 στις: 11/01/09, 14:25 »
Θα προσπαθήσουμε να έχουμε ζωντανή αναμετάδοση της εκδήλωσης!
(αν δεν προκύψουν τεχνικά προβλήματα δηλαδή)

Συνδεθείτε στο kithara.gr/tv  :yeah


Καλόοοοοοο... :yeah :shy
Στην ανάγκη και οι  θεοί πείθονται.Εδω ολόκληρο F-117 τεχνολογίας Stealth κατασκευάστηκε....

Αποσυνδεδεμένος Θοδωρής

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1694
  • Φύλο: Άντρας
  • ΑΓΑΠΩ ΤΗΝ ΚΑΛΗ ΜΟΥΣΙΚΗ
    • Προφίλ
Απ: Κοπή πρωτοχρονιάτικης πίτας kithara.gr 2009
« Απάντηση #81 στις: 11/01/09, 17:32 »
Λόγω τεχνικών προβλημάτων ,η εκδήλωση θα μαγνητοσκοπηθεί και δεν θα μεταδοθεί ζωντανά.

Αποσυνδεδεμένος MACMISIAS

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΚΑΤΑ...
    • Προφίλ
    • www.myspace.com/meresmakis
Απ: Κοπή πρωτοχρονιάτικης πίτας kithara.gr 2009
« Απάντηση #82 στις: 11/01/09, 23:30 »
Έχουμε πια γυρίσει στα σπίτια μας μετά από μιά μαγευτική βραδυά...Μαγευτική γιατί η Κατερίνα Βακαλοπούλου είναι καταπληκτική ηθοποιός και μας μάγεψε με την απαγγελία της. Μαγευτική γιατί τα ποιήματα που διαβάστηκαν ήταν εκπληκτικά.Μαγευτική γιατί γνωρίσαμε τα παιδιά πίσω από τα nicknames και ήταν όλα τους υπέροχα. Μαγευτική γιατί είναι μαγεία να μαζεύονται τόσοι άγνωστοι μεταξύ τους ,αλλά τελικά γνωστοί και φίλοι με κοινό σημείο που ενώνει τη τέχνη. Και τέλος μαγευτική, από τη μαγεία της θέας της πανσέληνου να φωτίζει τον Παρθενώνα. Την επόμενη φορά ( γιατί είμαι σίγουρος ότι θα υπάρξει μετά την αποψινή επιτυχία) αξίζει πραγματικά το κόπο να είναι κι άλλοι τόσοι μαζί μας...Για να μην πω όλοι. Χάρηκα που σας γνώρισα παιδιά!!! ;)
"Θέλω ν' αλλάξω το κόσμο Μάνα- Παιδί μου δεν υπάρχει τόσο μεγάλη πάνα..."
www.myspace.com/meresmakis
www.myspace.com/meresmeres
http://mikriellinikiistoria.blogspot.com/

Αποσυνδεδεμένος Angel~Archo

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 490
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Aκροάτρια με απαιτήσεις...
    • Προφίλ
Απ: Κοπή πρωτοχρονιάτικης πίτας kithara.gr 2009
« Απάντηση #83 στις: 11/01/09, 23:55 »
Παιδακια πολυ ωραια ηταν η εκδηλωση...Κερδισαμε και το κρασακι μας ;) ;)και του χρονου!
I will always be with you
I'm the anchor of your sorrow
There's no end to what I'll do
'Cause I love you,I love you to death!

Αποσυνδεδεμένος BluesMe

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 433
  • Φύλο: Άντρας
  • Music is the universal language of mankind..
    • Προφίλ
Απ: Κοπή πρωτοχρονιάτικης πίτας kithara.gr 2009
« Απάντηση #84 στις: 12/01/09, 00:25 »
Έχουμε πια γυρίσει στα σπίτια μας μετά από μιά μαγευτική βραδυά...Μαγευτική γιατί η Κατερίνα Βακαλοπούλου είναι καταπληκτική ηθοποιός και μας μάγεψε με την απαγγελία της. Μαγευτική γιατί τα ποιήματα που διαβάστηκαν ήταν εκπληκτικά.Μαγευτική γιατί γνωρίσαμε τα παιδιά πίσω από τα nicknames και ήταν όλα τους υπέροχα. Μαγευτική γιατί είναι μαγεία να μαζεύονται τόσοι άγνωστοι μεταξύ τους ,αλλά τελικά γνωστοί και φίλοι με κοινό σημείο που ενώνει τη τέχνη. Και τέλος μαγευτική, από τη μαγεία της θέας της πανσέληνου να φωτίζει τον Παρθενώνα. Την επόμενη φορά ( γιατί είμαι σίγουρος ότι θα υπάρξει μετά την αποψινή επιτυχία) αξίζει πραγματικά το κόπο να είναι κι άλλοι τόσοι μαζί μας...Για να μην πω όλοι. Χάρηκα που σας γνώρισα παιδιά!!! ;)

Το μοναδικό που έχω να προσθέσω είναι οτι χάρηκα κι εγώ πάρα πολύ για όσους γνώρισα και από κοντά και πολλά μπράβο στους "γνωστούς - άγνωστους" που κρύβονταν πίσω από αυτήν την πολύ όμορφη βραδιά. :)

Αποσυνδεδεμένος Anemos

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 260
  • Φύλο: Άντρας
  • Κάποιο πλάσμα του Ανέμου μυθικό!
    • Προφίλ
Απ: Κοπή πρωτοχρονιάτικης πίτας kithara.gr 2009
« Απάντηση #85 στις: 12/01/09, 11:07 »
καλημέρα,

εγω απο πλευράς μου ναπω ενα μεγάλο συγχαρητήρια σε όλους όσοι οργάνωσαν μια τέτοια εκδήλωση, ή οποία γνωρίζω πόσες δυσκολίες προβάλλει.
Ήταν μια τέλεια βραδυά και μου δόθηκε η ευκαιρία να γνωρίσω μια σειρά αξιόλογων ανθρώπων.

Ελπίζω σε επανάληψη!

Δημήτρης
Θα με πάρω και θα με σηκώσω

Αποσυνδεδεμένος LILAKI

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 260
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Study silence to learn the music
    • Προφίλ
Απ: Κοπή πρωτοχρονιάτικης πίτας kithara.gr 2009
« Απάντηση #86 στις: 12/01/09, 12:35 »
Ήταν πραγματικά υπέροχα!Πέρασα πολύ όμορφα!Ένα μεγάλο μπράβο στους διοργανωτές...ΚΑΙ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ!Χικ! :)
Στην ανάγκη και οι  θεοί πείθονται.Εδω ολόκληρο F-117 τεχνολογίας Stealth κατασκευάστηκε....

Αποσυνδεδεμένος Αυτάρεσκο Καθίκι Isnogood

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2668
  • Φύλο: Άντρας
  • So much to think, and so little beer....
    • Προφίλ
Απ: Κοπή πρωτοχρονιάτικης πίτας kithara.gr 2009
« Απάντηση #87 στις: 12/01/09, 12:54 »
Ήταν πραγματικά υπέροχα!Πέρασα πολύ όμορφα!Ένα μεγάλο μπράβο στους διοργανωτές...ΚΑΙ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ!Χικ! :)


Ήσουν στο χθεσινό, και λες "χικ"?

Αν είχε γίνει στο "Κονάκι" δηλαδή, θα ξύπναγες σε κανα παγκάκι να υποθέσω...
Με τόσα "μπράβο" και τόσα χαϊδέματα στα αυτιά, τη Δευτέρα, δε περιμένω κάτι λιγότερο απο Ρωμαϊκό όργιο...

Αποσυνδεδεμένος FSL

  • Αδιόρθωτη Xιονάτη
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2327
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Όλα είναι στο μυαλό,πόνος και γιατρειά...
    • Προφίλ
Απ: Κοπή πρωτοχρονιάτικης πίτας kithara.gr 2009
« Απάντηση #88 στις: 12/01/09, 14:02 »
Ήταν πραγματικά υπέροχα!Πέρασα πολύ όμορφα!Ένα μεγάλο μπράβο στους διοργανωτές...ΚΑΙ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ!Χικ! :)


Ήσουν στο χθεσινό, και λες "χικ"?

Αν είχε γίνει στο "Κονάκι" δηλαδή, θα ξύπναγες σε κανα παγκάκι να υποθέσω...

Αχαχαχαχα έγραψες......
www.ektakta.gr
μάθε άμεσα ό,τι επηρεάζει την καθημερινότητά σου...απεργίες, εφημερίες νοσοκομείων, τηλέφωνα δημοσίων υπηρεσιών, έκτακτη επικαιρότητα...

Αποσυνδεδεμένος pascal.

  • Δεν Είμαι Δικηγόρος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 699
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Αυτό είναι η ζωή; Ε τότε, άλλη μια φορά!
    • Προφίλ
Απ: Κοπή πρωτοχρονιάτικης πίτας kithara.gr 2009
« Απάντηση #89 στις: 12/01/09, 14:06 »
Ήταν πραγματικά υπέροχα!Πέρασα πολύ όμορφα!Ένα μεγάλο μπράβο στους διοργανωτές...ΚΑΙ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ!Χικ! :)
Ήσουν στο χθεσινό, και λες "χικ"?

Μάλλον κέρδισε κρασί το LILAKI!

Να πω κι εγώ το κοντό μου:

Χθες χάρηκα που είδα φάτσες απ' τα παλιά. Μακάρι να εμφανίζονταν και περισσότεροι ακόμα. Δυστυχώς η διάταξη του χώρου δεν ευνοούσε να μιλήσεις με πολλούς νέους. Σέ όσους συστήθηκα, χάρηκα πολύ.

Όσον αφορά το event να πω ότι θεωρώ απίστευτα σημαντικό το ότι ένας άνθρωπος σαν τον Λάμπρο με τις πολλές διασυνδέσεις και την πολλή όρεξη για δουλειά είναι μέλος του Κιθάρα. Λάμπρο, ευχαριστούμε για όλα. Σε όλους τους "επώνυμους" που συμμετείχαν σίγουρα δεν τους τρέχει ο ελεύθερος χρόνος από τα μπατζάκια, άρα μεγάλη μας τιμή. Επίσης, μπράβο σε όσους βοήθησαν με όποιοι τρόπο να στηθεί όλο αυτό.

Χίλια ευχαριστούμε και για όσους πρόσφεραν δώρα. Τα κρασάκια θα τιμηθούν δεόντως!

Να πω τώρα τι δε μου άρεσε από τη χθεσινή βραδιά, ως Μαρία πάντα και ως ένα άτομο που θα ήθελε να δει το Κιθάρα να φτάνει κάπου ψηλά, άσχετα αν δεν μπορώ να συνεισφέρω ενεργά. Λοιπόν, πάντα κατά τη γνώμη μου:

1) Θα έπρεπε να ειπωθούν δύο λόγια για τους συμμετέχοντες καλλιτέχνες (ηθοποιούς, τραγουδιστές κλπ) ΟΚ, όλοι ξέρουμε τον Καλλίρη, αλλά δεν ήταν δεδομένη και συνηθισμένη η παρουσία του εκεί.
2) Κατά την απαγγελία των ποιημάτων αισθάνθηκα αμήχανα. Είμαστε ένα κιθαρο-site και μια μικρή καφρίλα τρέχει στο αίμα μας (τουλάχιστον σε αρκετών από μας που τυχαίνει να γνωρίζω). Καθαρά προσωπικά μιλώντας λοιπόν, μου ξένισε η απαγγελία ποιημάτων στην κοπή της πίτας του Κιθάρα. Τελικά όντως η ποίηση είναι για λίγους και εκλεκτούς. Άλλο γράφω στίχους και τους μελοποιώ (που ήταν και ο αρχικός σκοπός της κατηγορίας των στίχων) και άλλο γράφω ποιήματα και τα απαγγέλω. Ίσως μελλοντικά (και αυτό είναι πρόταση με πολύ καλή διάθεση) να διαχωρίζονται οι ποιητοσυναντήσεις από τις λοιπές συναντήσεις.

Ελπίζω να μην σας κούρασα και να μην σας εκνεύρισα. Αλλά νομίζω ότι είναι πιο εποικοδομητικό να λέμε και τα στραβά, παρά μόνο για μαγείες και υπερφυσικά πράγματα.
« Τελευταία τροποποίηση: 12/01/09, 17:24 από pascal. »
Όσα ξέρει η γυναίκα του κιθαρίστα δεν τα ξέρει ο κόσμος όλος!

Αποσυνδεδεμένος Stergios Kourou

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1526
  • Φύλο: Άντρας
  • Άλλο κουτουρού, άλλο του Κουρού
    • Προφίλ
    • Wardrum Official Website
Απ: Κοπή πρωτοχρονιάτικης πίτας kithara.gr 2009
« Απάντηση #90 στις: 12/01/09, 14:12 »
...ένας άνθρωπος σαν το Λάμπρος...
Από την Αλβανία είσαι?  ;D ;D ;D ;D ;D
 :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-*

Αντέ ρε ανεβείτε κι από δω να πιουμε κανεναν καφε... χάθηκες κι εσυ Σερραία πράμα... :(

Αποσυνδεδεμένος pascal.

  • Δεν Είμαι Δικηγόρος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 699
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Αυτό είναι η ζωή; Ε τότε, άλλη μια φορά!
    • Προφίλ
Απ: Κοπή πρωτοχρονιάτικης πίτας kithara.gr 2009
« Απάντηση #91 στις: 12/01/09, 14:24 »
...ένας άνθρωπος σαν το Λάμπρος...
Από την Αλβανία είσαι?  ;D ;D ;D ;D ;D
 :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-*

Αντέ ρε ανεβείτε κι από δω να πιουμε κανεναν καφε... χάθηκες κι εσυ Σερραία πράμα... :(

Το διόρθωσα, εσύ, αετομάτη!
Όσα ξέρει η γυναίκα του κιθαρίστα δεν τα ξέρει ο κόσμος όλος!

Αποσυνδεδεμένος Mrs Brightside

  • Illusion User
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1171
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ...as we kiss goodbye the sun sets...
    • Προφίλ
Απ: Κοπή πρωτοχρονιάτικης πίτας kithara.gr 2009
« Απάντηση #92 στις: 12/01/09, 15:05 »
Η χθεσινή βραδιά ήτανε πάρα πολύ ωραία, αλλά δυστυχώς δεν μπόρεσα να καθίσω περισσότερο απο μία ώρα... :'(
Χάρηκα πολύ για όσους γνώρισα και για όσους ξαναείδα!! :D
Και εις ανώτερα!!  :D
...when the hardest part is over we'll be here and our dreams will break the boundaries of our fear...

http://www.facebook.com/TheKillersGreekFanClub
https://www.facebook.com/killersnerdia

Αποσυνδεδεμένος BluesMe

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 433
  • Φύλο: Άντρας
  • Music is the universal language of mankind..
    • Προφίλ
Απ: Κοπή πρωτοχρονιάτικης πίτας kithara.gr 2009
« Απάντηση #93 στις: 12/01/09, 15:36 »
Η χθεσινή βραδιά ήτανε πάρα πολύ ωραία, αλλά δυστυχώς δεν μπόρεσα να καθίσω περισσότερο απο μία ώρα... :'(
Χάρηκα πολύ για όσους γνώρισα και για όσους ξαναείδα!! :D
Και εις ανώτερα!!  :D

Είσαι σίγουρη πως χάρηκες για όλους ??  :-P :-P :-P :-P :roll :roll :roll

Αποσυνδεδεμένος Mrs Brightside

  • Illusion User
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1171
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ...as we kiss goodbye the sun sets...
    • Προφίλ
Απ: Κοπή πρωτοχρονιάτικης πίτας kithara.gr 2009
« Απάντηση #94 στις: 12/01/09, 15:38 »
Η χθεσινή βραδιά ήτανε πάρα πολύ ωραία, αλλά δυστυχώς δεν μπόρεσα να καθίσω περισσότερο απο μία ώρα... :'(
Χάρηκα πολύ για όσους γνώρισα και για όσους ξαναείδα!! :D
Και εις ανώτερα!!  :D

Είσαι σίγουρη πως χάρηκες για όλους ??  :-P :-P :-P :-P :roll :roll :roll

Ε αφού θες να το ακούσεις, κανένα πρόβλημα: Δεν χάρηκα καθόλου που σε γνώρισα, καθαρματάκι!!!  :P :P :P ;D ;D ;D ;D
...when the hardest part is over we'll be here and our dreams will break the boundaries of our fear...

http://www.facebook.com/TheKillersGreekFanClub
https://www.facebook.com/killersnerdia

Αποσυνδεδεμένος Αυτάρεσκο Καθίκι Isnogood

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2668
  • Φύλο: Άντρας
  • So much to think, and so little beer....
    • Προφίλ
Απ: Κοπή πρωτοχρονιάτικης πίτας kithara.gr 2009
« Απάντηση #95 στις: 12/01/09, 15:38 »
Παίρνοντας θάρρος απο το post της Pascal, να πω και γώ τα δικά μου:

Η εκδήλωση έγινε σε έναν ωραίο χώρο, αψογη οργάνωση, αν και η αλήθεια είναι οτι οι εκπλήξεις που είχαν μείνει κρυφές, παρέμειναν κρυφές, τουλάγχιστον για μένα.

Aλλα απο κει και πέρα, δεν ξέρω αν εφταιγε ο χώρος, ή η έλλειψη πιτόγυρων και χύμα κρασιού (όχι, δε παραληρω) αλλα μου φάνηκε πραγματικά "αποστειρωμένο"... Κάποιος, νομίζω ο Μάκης, είπε οτι ήταν μια καλή ευκαιρία να γνωριστούμε τα άτομα πίσω απο τις οθόνες...Πως να γίνει αυτό σε ενα χώρο, που δε μπορούμε να κάνουμε το νταβαντούρι μας, να τραγουδίσουμε, και να τσουγκρίσουμε με πρωτόγνωρες φάτσες και άθλια nickname?

Ισως απλά να έχω "πικραθεί" που το βασικό συστατικό της κιθαροσυνάντησης ήταν η απαγγελία ποιημάτων.Οπου η Pascal με κάλυψε απόλυτα:
2) Κατά την απαγγελία των ποιημάτων αισθάνθηκα αμήχανα. Είμαστε ένα κιθαρο-site και μια μικρή καφρίλα τρέχει στο αίμα μας (τουλάχιστον σε αρκετών από μας που τυχαίνει να γνωρίζω). Καθαρά προσωπικά μιλώντας λοιπόν, μου ξένισε η απαγγελία ποιημάτων στην κοπή της πίτας του Κιθάρα. Τελικά όντως η ποίηση είναι για λίγους και εκλεκτούς. Άλλο γράφω στίχους και τους μελοποιώ (που ήταν και ο αρχικός σκοπός της κατηγορίας των στίχων) και άλλο γράφω στίχους και τους απαγγέλω. Ίσως μελλοντικά (και αυτό είναι πρόταση με πολύ καλή διάθεση) να διαχωρίζονται οι ποιητοσυναντήσεις από τις λοιπές συναντήσεις.
Προς θεού, δε εχω σκοπό ούτε να μειώσω τις προσπάθειές όλων όσων συνείσφεραν στο χθεσινό, ούτε την ίδια τη βραδια. Ο Λάμπρος, και όσοι όλοι συμμετείχαν στη χθεσινή διοργάνωση αξίζουν συγχαρητήρια, γιατι με το προσωπικό τους κόπο και γνώσεις, κατάφεραν να μας φέρουν όλους γαι ένα βράδυ σε κάτι κοινο και χειροπιαστό, πέρα απο τις οθόνες μας. Η ένστασή μου είναι στο γεγονός οτι αυτός ο τρόπος δεν ταίριαζε σε όλους, κυρίως στα μέλη ενός forum με το όνομα "κιθάρα"

Ισως και γω να  "γέρασα"εδω μέσα, καθότι πρίν 2 βδομάδες, έκλεισα 5 χρόνια στο forum.. Κάποια πράγματα αλλάζουνε... Αλλα σε πόσους απο τα τώρα ενεργά μέλη, λέει κάτι η λέξη "Κονάκι"?....
Με τόσα "μπράβο" και τόσα χαϊδέματα στα αυτιά, τη Δευτέρα, δε περιμένω κάτι λιγότερο απο Ρωμαϊκό όργιο...

Αποσυνδεδεμένος Korgy

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1442
  • Φύλο: Άντρας
  • Q the Filters 2 the F##k!!
    • Skype - korgy-
    • Προφίλ
    • το φάρμακο της περιέργειας..
Απ: Κοπή πρωτοχρονιάτικης πίτας kithara.gr 2009
« Απάντηση #96 στις: 12/01/09, 15:47 »
Κάποια πράγματα αλλάζουνε... Αλλα σε πόσους απο τα τώρα ενεργά μέλη, λέει κάτι η λέξη "Κονάκι"?....


μαζι σου κ εγω!
προχτες εφαγα απο το κονακι κ εχει ωραιο ντονερ :P :P :P

ωραια βραδιά τότε!

http://www.kithara.gr/photo/12-11-05/
« Τελευταία τροποποίηση: 12/01/09, 16:01 από ((Korgy)) »
Ο μουσικος-καυστήρας   . Ότι αφορά ήχο ,αγορά,πρόβα και ηχογραφήσεις εδώ είμαστε!
http://www.myspace.com/korgyatopon  -> project recording studio for the open minded ears <-

Αποσυνδεδεμένος BluesMe

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 433
  • Φύλο: Άντρας
  • Music is the universal language of mankind..
    • Προφίλ
Απ: Κοπή πρωτοχρονιάτικης πίτας kithara.gr 2009
« Απάντηση #97 στις: 12/01/09, 15:49 »
Ισως και γω να  "γέρασα"εδω μέσα, καθότι πρίν 2 βδομάδες, έκλεισα 5 χρόνια στο forum.. Κάποια πράγματα αλλάζουνε... Αλλα σε πόσους απο τα τώρα ενεργά μέλη, λέει κάτι η λέξη "Κονάκι"?....

"Παππούλη"...εγώ δεν ξέρω τι είναι το κονάκι, αλλά επειδή υποψιάζομαι τι θα είναι, δηλώνω από τώρα πως θα είμαι εκεί.. αν και όποτε ;) :)

Αποσυνδεδεμένος MACMISIAS

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΚΑΤΑ...
    • Προφίλ
    • www.myspace.com/meresmakis
Απ: Κοπή πρωτοχρονιάτικης πίτας kithara.gr 2009
« Απάντηση #98 στις: 12/01/09, 16:07 »
Να πω και εγώ τη γνώμη μου.Νομίζω ότι γιά μία εκδήλωση που λέγεται "η κοπή της Πρωτοχρονιάτικης πίτας" η βραδυά ήταν αρκετά καλή. Επειδή λόγω ηλικίας (άλλος παππούς εδώ... ;)) έχω παρευρεθεί σε αρκετές ανάλογες εκδηλώσεις, πιστέψτε με η χθεσινή ήταν από τις πολύ "ζωντανές" και ζεστές. Με τις απαγγελίες εγώ δεν είχα πρόβλημα γιατί κατά τη γνώμη μου πάλι, αποδόθηκαν πολύ όμορφα από την καλεσμένη ηθοποιό.Θα είχα και εγώ πρόβλημα αν η διάρκεια ήταν μεγαλύτερη, αλλά νομίζω ότι 6 ποιήματα ήταν αρκετά και για αυτούς που θέλανε να ακούσουν και για αυτούς που δεν το υποφέρανε. Κάτι που ίσως πάλι να μην άρεσε σε κάποια παιδιά είναι το ίδιο το μαγαζί, ο "Διόνυσος" δηλαδή, γιατί είναι ένα μέρος που προδιαθέτει για πιό "ελεγχόμενη" συμπεριφορά.Ξαναλέω όμως ότι ο.κ μιά κοπή πίτας ήτανε, νομίζω ότι θα υπάρξουνε και άλλες συναντήσεις που θα ταιριάζουν πιο πολύ στους νεώτερους φίλους μας. :) .
« Τελευταία τροποποίηση: 12/01/09, 18:33 από MACMISIAS »
"Θέλω ν' αλλάξω το κόσμο Μάνα- Παιδί μου δεν υπάρχει τόσο μεγάλη πάνα..."
www.myspace.com/meresmakis
www.myspace.com/meresmeres
http://mikriellinikiistoria.blogspot.com/

Αποσυνδεδεμένος Αυτάρεσκο Καθίκι Isnogood

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2668
  • Φύλο: Άντρας
  • So much to think, and so little beer....
    • Προφίλ
Απ: Κοπή πρωτοχρονιάτικης πίτας kithara.gr 2009
« Απάντηση #99 στις: 12/01/09, 16:16 »
Ισως και γω να  "γέρασα"εδω μέσα, καθότι πρίν 2 βδομάδες, έκλεισα 5 χρόνια στο forum.. Κάποια πράγματα αλλάζουνε... Αλλα σε πόσους απο τα τώρα ενεργά μέλη, λέει κάτι η λέξη "Κονάκι"?....

"Παππούλη"...εγώ δεν ξέρω τι είναι το κονάκι, αλλά επειδή υποψιάζομαι τι θα είναι, δηλώνω από τώρα πως θα είμαι εκεί.. αν και όποτε ;) :)

Χεχεχε...Το "γέρασα" ήταν λίγο ειρωνικό... Απο την άλλη, πίστεψέ με, έχει γίνει μια μεγάλη "ανακύκλωση" στα ενεργά μέλη του κιθάρα...
Με τόσα "μπράβο" και τόσα χαϊδέματα στα αυτιά, τη Δευτέρα, δε περιμένω κάτι λιγότερο απο Ρωμαϊκό όργιο...

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
0 Απαντήσεις
1876 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 28/09/08, 20:00
από DREAM AWAY
6 Απαντήσεις
3913 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 20/02/09, 02:10
από zeromancer
10 Απαντήσεις
5436 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 25/01/09, 08:32
από philip the great
0 Απαντήσεις
3461 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 12/12/08, 19:52
από Βραζίλης
271 Απαντήσεις
76356 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 06/06/09, 21:36
από Arg0
94 Απαντήσεις
29546 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 20/01/09, 00:14
από taxfreesax
47 Απαντήσεις
15625 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 26/01/09, 20:59
από D@ve Murray
73 Απαντήσεις
19895 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 03/03/09, 14:47
από hoba
155 Απαντήσεις
38337 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 20/05/09, 21:19
από Spell@lchemist!
143 Απαντήσεις
40969 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 25/12/09, 21:58
από Vasilis P.