Αποστολέας Θέμα: "Φοβάσαι" - μουσική, στίχοι και παραγωγή από εμένα  (Αναγνώστηκε 3599 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος ConstantineKyr

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 23
    • Προφίλ
    • Ytube κανάλι
...καλή ακρόαση!

https://www.youtube.com/watch?v=KsPuFmdSEtk

φοβάσαι μου λες[/size]πως κάτι αν αλλάξειθα ζεις με ενοχέςπως κάτι θα 'χεις πετάξειονειρεύεσαι κόσμουςπου μετά τους γκρεμίζειςτι κι αν ξέρεις να χτίζειςδεν ξέρεις να ελπίζειςκαι εκεί είναιπου ξέρεις,πως λένε πως χάνεται η ουσίαμα όλο εσύ φεύγειςμου λες δεν θα αντέξειςδεν ζεις στο παρόνμονάχα στις σκέψειςκαι όλο μου φεύγειςσαν κάτι να ξέρειςστιγμές μόνο κλέβειςκαι γίνεσαι απώνΠοιο να ναι αυτόπου ψάχνω να βρωνα φτιάξω έναν κόσμον' αφεθείς σε αυτόνδως μου να πιαστώενώ, σημάδια ζητώεσύ μ'αποφεύγειςφοβάσαιΜην φοβάσαι μου λεςαρκεί να πιστέψειςτα λόγια γνωρίζεις καλάμα τις πράξεις δεν έχειςμικρή μου δεν ξέρειςπου θα σε βγάλει ο χρόνοςξέρω μονάχα όταν φύγειςμονάχα τότε γνωρίζειςκαι είναι που ξέρεις,πως λένε πως κρύβεται η ελπίδαμα όλο μου φεύγεις..........

share/subscribe/comment
[/color]

Αποσυνδεδεμένος Καθόδιος (φλουτσ)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1573
  • Φύλο: Άντρας
  • άιντε άιντε....!
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Σάτυροι
Κοίτα τώρα φίλε Κωνσταντίνε τί βρήκε ο σπασίκλας, ο σκατομαπετόγερος να προσάψει.

Άν αγοράκι απευθύνεται σε κορτσούδ'  και αυτό το συμπεραίνω από το "μικρή μου", τότε το δεύτερο  μάλλον δε γίνεται "απών" αλλά "απούσα".

 Τώρα θα μου πεις είναι τρισύλλαβο και δεν ταιριάζει στο μέτρο κλπ αλλά ολάκερο κατεβατό έγραψες, ώρες ένα τρόπο να το αλλάξεις!

Ως προς τα υπόλοιπα συμπαθητική σύνθεση χωρίς σκήπτρα πρωτοτυπίας, πολύ ωραία φωνή και στίχοι μάλλον αδιάφοροι για τα γούστα μου.

2 λεπτομέρειες που θα ήθελα επίσης να επισημάνω είναι ερμηνευτικές.
Η δεύτερη και σημαντικότερη έχει να κάνει με την άρθρωση των φωνηέντων, ξέρεις αυτό που δεν ξέρεις άν είναι " ο" ή ”α" και το μαντεύεις απ τα συμφραζόμενα βλέπε Πλιάτσικας, Δρογώσης και μύριοι όσοι που λες και τραγουδάνε με κλειστό το στόμα. Φυσικά και αυτό είναι κάτι που διορθώνεται.

Η πρώτη λεπτομέρεια αφορά ασήμαντη παρατήρηση η οποία λέει οτι στα σημεία που δίνει ένταση και γρέζι με πολύ όμορφο τρόπο η φωνή, θα ταίριαζε και ανάλογη δυναμική στα πλήκτρα, των παίξιμο των οποίων ωραίο μεν αλλά χωρίς ιδιαίτερες "αυξομοιώσεις" που χρωματίζουν κομμάτια με μίνιμαλ ενορχήστρωση.

Τα 'πα καλοπροαίρετα, φυσικά, άλλωστε εγώ κάνω χειρότερα.
To πόδι μου το αγαπώ
γι αυτό και το κουνάω
και μου είναι χρήσιμο πολύ
όταν περπατάω...

KEEP WALKING

Αποσυνδεδεμένος Βραζίλης

  • Δεν με λένε Bill!
  • Administrator
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 10369
  • Φύλο: Άντρας
  • Βασίλης + Βραζιλία = Βραζίλης
    • Skype - fronimitis
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
Ωραία και εκφραστική φωνή!
Θα μου άρεσε να υπήρχε πιο πλούσια ενορχήστρωση, ή τουλάχιστον πιο πλούσιο αριστερό χέρι στο πιάνο και βέβαια καλές δυναμικές.

Αποσυνδεδεμένος ConstantineKyr

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 23
    • Προφίλ
    • Ytube κανάλι
Αρχικά, σας ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο που αφιερώσατε να ακούσετε το κομμάτι!

Κοθόδιε, η δυναμική του κομματιού είναι κάτι το οποίο θα κάνει τον ακροατή να μπει πιο πολύ, στο συναίσθημα του κομματιού και συμφωνώ σε αυτό, απλά να επισημάνω ότι το πιάνο που ακούγεται είναι από πρόγραμμα... και το έγραψα με ποντικάκι.. ούτε καν με midi controller. Και υπάρχει μια δυσκολία ακόμη προς τον δυναμισμό, μέχρι τουλάχιστον να ηχογραφήσω με μικρόφωνα το πιάνο μου!  :P

Τα υπόλοιπα θεωρώ και εγώ ο,τι φτιάχνονται σχετικά εύκολα και σε ευχαριστώ για την γνώμη σου!

Βραζίλη, θα προσπαθήσω το επόμενο κομμάτι να το εμπλουτίσω όσο μπορώ,ευχαριστώ!

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
7 Απαντήσεις
3491 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 17/12/05, 17:14
από pimami
3 Απαντήσεις
3179 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 25/02/06, 16:36
από parlats
11 Απαντήσεις
5874 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 24/10/06, 00:21
από DHMHTROS
0 Απαντήσεις
3626 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 24/09/07, 01:11
από ssIonion1934
11 Απαντήσεις
8083 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 27/01/09, 23:05
από papous
12 Απαντήσεις
7019 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 20/07/09, 02:02
από Aganippi
0 Απαντήσεις
1864 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 09/11/09, 09:54
από Βραζίλης
44 Απαντήσεις
13813 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 30/12/11, 12:51
από gas-13
4 Απαντήσεις
5730 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 05/02/12, 11:42
από b.nats
3 Απαντήσεις
2979 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 29/01/22, 10:06
από Vasilis P.