Αποστολέας Θέμα: Συλλογή τραγουδιών  (Αναγνώστηκε 38233 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Ο Νέος Κιθαρωδός

  • Administrator
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3378
  • Φύλο: Άντρας
  • ... και καλό τραγούδι!
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
Απ: Συλλογή τραγουδιών
« Απάντηση #75 στις: 02/06/06, 12:13 »
Εγώ είμαι υπέρ του να μπαίνουν οι στίχοι ολόκληροι. Το πρόστιμο πιστεύω και τα οικονομικά δικαιώματα θα είναι μηδαμινά σε σχέση με το ανέβασμα mp3 που αν μη τι άλλο εμπεριέχει εκτός από τα πνευματικά δικαιώματα και την κατηγορία της πειρατείας!

Η ταρίφα είναι 0,20 ευρώ ανά επισκέπτη και τραγούδι. Ανάλογα με τον αριθμό των επισκεπτών που μπορεί να εμφανιστούν, μπορούν να μαζευτούν χαλαρά μερικές εκατοντάδες ευρώ το μήνα. Να πω στην ΑΕΠΙ να σου στείλει το λογαριασμό;

Mp3 δεν περιέχονται στον server μας, αλλά σε άλλους servers. Εδώ απλά κάποιοι τρίτοι δημοσιεύουν τα links. Αυτό μπορεί να ερμηνευτεί από μια άποψη ότι δεν έχουμε εμείς ευθύνη, η πειρατεία γίνεται αλλού, εμείς μπορούμε να βέβαια να κατηγορηθούμε για σύμπραξη ή υποβοήθηση. Αλλά στην πράξη, όταν οι εταιρείες δίσκων κλπ δεν έχουν κάποιον άλλον για να χτυπήσουν, την πέφτουν σε αυτόν που είναι ο πιο εύκολος στόχος. Και άντε μετά να αποδείξεις ότι δεν είσαι ελέφαντας.

Παράθεση
Τέλος να επισημάνω για μια ακόμη φορά , ότι μεταξύ ά-νομων ενεργειών δεν μπορεί να υπάρχει κανενός είδους συμψηφισμός. Για όνομα δηλαδή. Επειδή παρκάρουμε παράνομα και δεν μας την έπεσαν ακόμα , πρέπει να τρέχουμε και με 200 μέσα στην πόλη και αν μας την πέσουν να τους ζητάμε τα ρέστα που δεν μας έγραψαν και για παράνομη στάθμευση?
Είναι λογικές αυτές που προσπαθείς να περάσεις?

Πολύ καλό!

Και νομίζω ότι πρέπει ΠΑΡΑ πολύ σύντομα να ανακοινώσουμε και να εφαρμόσουμε τα μέτρα για τα mp3 (που έχουμε ήδη αποφασίσει) για να μην υπάρχει η εντύπωση ότι εφαρμόζουμε δυο μέτρα και δυο σταθμά... Αναμείνατε στο ακουστικό σας (έρχεται πολύ γρήγορα)...
Όσο πιο πολύ σου αρέσει η μουσική, τόσο πιο πολλή μουσική σου αρέσει...

Αποσυνδεδεμένος P@nos

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 99
  • Φύλο: Άντρας
  • Κι όσα λόγια αν ξοδέψεις, για να ζήσεις δε φτάνουν
    • Προφίλ
Απ: Συλλογή τραγουδιών
« Απάντηση #76 στις: 02/06/06, 12:24 »
Αφου λοιπόν βρήκαμε άκρη και όλα είναι θέμα ΑΕΠΙ και τυχον προβλημάτων που μπορεί να προκύψουν, τότε θα
ήθελα μια απάντηση στην παρακάτω ερώτηση:

Αν, λέμε αν, υπήρχε καποιος τρόπος όλοι οι χρήστες του κιθαρα να αποκτήσουν αυτην την συλλογή, χωρις το site να μπορει να βρει τον μπελά του,σε καμια περιπτωση, τοτε θα υπήρχε πρόβλημα;

Απλα ενα ναι ή ενα όχι... πάρη εσυ τι λες σε αυτό;
"Έλα, μου ‘πε, πάμε τώρα, δε φοβόμαστε τη μπόρα... Θα πετάξουμε παντού, έχω θύελλα στο νου,
αστραπή μες στην καρδιά μου , ουρανό τα όνειρά μου"

Αποσυνδεδεμένος parlats

  • Μουσικοπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3356
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν Μασάω τίποτα εκτός από φαγητό!!!
    • Προφίλ
    • Myspace
Απ: Συλλογή τραγουδιών
« Απάντηση #77 στις: 02/06/06, 12:30 »
Εγώ συμφωνώ αλλά δεν αποφασίζουμε μόνοι μας. Αν οι αντμινς το δέχονται, πολύ πολύ ωραία!!

Αποσυνδεδεμένος FSL

  • Αδιόρθωτη Xιονάτη
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2332
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Όλα είναι στο μυαλό,πόνος και γιατρειά...
    • Προφίλ
Απ: Συλλογή τραγουδιών
« Απάντηση #78 στις: 02/06/06, 12:35 »
Θα συμφωνήσω πως θα ταν καλό να υπάρχει τρόπος να αποκτήσει κανείς τη συλλογή χωρίς να ανεμιχθεί το κιθάρα σαν δικτυακός τόπος.

Καρχαρία νομίζω το πας στα άκρα.Συγκρίνουμε στίχους τραγουδιών με πορνογραφικό υλικό?
www.ektakta.gr
μάθε άμεσα ό,τι επηρεάζει την καθημερινότητά σου...απεργίες, εφημερίες νοσοκομείων, τηλέφωνα δημοσίων υπηρεσιών, έκτακτη επικαιρότητα...

Αποσυνδεδεμένος Witchking

  • Μαθουσαλίξ
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1856
  • Φύλο: Άντρας
  • Με τους αγγέλους άγγελος...σκυλί με τα σκυλιά
    • Προφίλ
    • Activeradio
Απ: Συλλογή τραγουδιών
« Απάντηση #79 στις: 02/06/06, 12:40 »
Αφου λοιπόν βρήκαμε άκρη και όλα είναι θέμα ΑΕΠΙ και τυχον προβλημάτων που μπορεί να προκύψουν, τότε θα
ήθελα μια απάντηση στην παρακάτω ερώτηση:

Αν, λέμε αν, υπήρχε καποιος τρόπος όλοι οι χρήστες του κιθαρα να αποκτήσουν αυτην την συλλογή, χωρις το site να μπορει να βρει τον μπελά του,σε καμια περιπτωση, τοτε θα υπήρχε πρόβλημα;

Απλα ενα ναι ή ενα όχι... πάρη εσυ τι λες σε αυτό;

Πάνο , πιστεύεις ότι υπάρχει πιθανότητα ο καθένας μας να αποτρέψει το hack ή ότι παρόμοιο μιας οποιαδήποτε βάσης και να την χειριστεί κατά το δοκούν?
Υπάρχει περίπτωση ακόμη και να ήθελε κάποιος να το αποτρέψει με κάποιο τρόπο , να μπορούσε να το κάνει?
Είναι σαφές νομίζω.
Ο κάθε admin εδώ μέσα , όσο και να έσκιζε τα ιμάτιά του , δεν θα μπορούσε να το αποτρέψει , άρα θα υπήρχε πρακτικό νόημα εναντίωσης?
Βάλτην π.χ στο dc++ , μπορεί κανένας να σου το απαγορεύσει? ( όσο και αν πιθανόν δεν θα το ήθελε )
Η απάντηση νομίζω είναι αυτονόητη...
...κι΄όποιος θάνατο φοβάται , θα τον κουβαλάει στους ώμους....

Αποσυνδεδεμένος P@nos

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 99
  • Φύλο: Άντρας
  • Κι όσα λόγια αν ξοδέψεις, για να ζήσεις δε φτάνουν
    • Προφίλ
Απ: Συλλογή τραγουδιών
« Απάντηση #80 στις: 02/06/06, 12:49 »
Ρε συ Πάρη μη μου τα χαλας τωρα... ποιος μιλησε για hack και τετοια;

Εγω εκανα μια απλη ερωτηση και την επαναλαμβανω:

Αν υπήρχε τροπος να προμηθευτουν ολοι οι χρηστες του κιθάρα.gr συτην την συλλογη, και αναφερομαι σε αυτα τα 7-8000 τργουδια που δεν ειναι απο το κιθαρα.Gr  και δεν υπαρχει θεμα ιδιοκτησίας, χωρις το κιθαρα.gr να μπορει να παθει το παραμικρο απο την ΑΕΠΙ, τοτε θα θελανε/τε να γινει αυτο ή όχι;
« Τελευταία τροποποίηση: 02/06/06, 12:51 από P@nos »
"Έλα, μου ‘πε, πάμε τώρα, δε φοβόμαστε τη μπόρα... Θα πετάξουμε παντού, έχω θύελλα στο νου,
αστραπή μες στην καρδιά μου , ουρανό τα όνειρά μου"

Αποσυνδεδεμένος Symeon

  • Έκπτωτος Άγιος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1474
  • Φύλο: Άντρας
  • Elen sila lumenn omentielvo
    • Προφίλ
Απ: Συλλογή τραγουδιών
« Απάντηση #81 στις: 02/06/06, 12:53 »
Σωστος ο Δάσκαλος...
Η αναζήτηση τραγουδιών δεν αναφέρεται στο ανέβασμα....γιαυτο και αναζήτηση...μπορεις να μαθεις ποιο ειναι και να το κατεβασεις αλλιως...η να στο στείλουν αλλιως πραγμα που δεν πιστέυω οτι έχει σχέση με το κιθάρα..πχ μειλ...
Ετσι είναι ολα καλα..τωρα οσον αφορα την κουβέντα...ειμαι 100% μαζι με καρχα...για αμφότερους...

Οτι ακριβως γινεται εκει εκανα και εγω...
Λινκ εκει, που δειχνουν στο rapid οπου μπορεις να κατεβασεις το mp3
λινκ και εγω, που δείχνουν στο rapid απο οπου μπορείς να κατεβάσεις την συλλογή


Ποια η διαφορά;

Ρε πάνο..υπάρχει διαφορα..δεν το βλέπεις;; διακινεις κατι που "ανοίκει" σε κάποιον τουλάχιστον πιο αρμόδιο και δικαιωματικα και τυπικα να κανει κατι τετοιο. Εγω δεν ειπα να ανεβάσεις σε κανενα λινκ το κομματι..ειπα να μου πεις πιο κομματι ειναι...ετσι το kithara.zip θα ηταν στην απαντηση στην ερωτηση " πως λεγεται το αρχειο" οχι "που ειναι το αρχειο" αν και τωρα δεν το καταλαβαινεις αυτο που λεω..η στραβα ειναι ο γυαλος..η στραβα αρμενίζουμε που λενε...
Και για να σου θεσω και μια άλλη οπτικη αφου μαρεσει το παιχνιδι...εσυ αν ειχες ενα σαιτ με μια βαση την οποια δεν ηθελες να δωσεις στο κοινο για τον α η β λογο δικο σου. και πηγαινα εγω και την ανεβαζα και σε ελεγα και φασιστα αν την εσβηνες. πως θα αντιδρουσες; θα σου αρεσε η συμπεριφορα μου;;; εκει θελω να μου απαντησεις!! γιατι εινια ευκολο να διεκδικεις κατι που δεν εινια δικο σου. Αλλα δυσκολο να το υπερασπιζεσαι. Οταν καταλάβεις αυτην την διαφορά..τοτε εχεις επιχειρημα. Μεχρι να σου δωθει αυτη η εξουσια ( γιατι ο χαρακτηρας των ανρθωπων φαινεται μονο οταν αποκτησουν εξουσια...) τοτε να δω. τωρα όλα αυτά που λες ειναι απλώς...λογια.Και τα περι φασισμου...ενταξει...ειπαμε..ανταλλαξτε λιγο θεσεις, και αν υιοθετησεις διαφορετικη συμπεριφορα θα παραδεχτω το λαθος μοτυ και θα ζητησω δημοσια συγνωμη. ρισκαρε εσυ τις οποιες κυρωσεις και να σε λενε και φασιστα απο πανω και θα εγω..εδω ειμαι.
Συγνωμη που αναφέρομαι σε σένα. Είναι γενικές σκεψεις αυτα. Σε καμια περίπτωση δεν θα ηθελα να θεωρηθει επιθεση στο ατομο σου.οποιος και αν ηταν τα ιδια θα ελέγα. απλα θα άλλαζε το ονομα.
« Τελευταία τροποποίηση: 02/06/06, 12:59 από Symeon »
My spirit is crying for love so tired of being alone
I Remember He came here to steal, and You are his stealer of souls

http://img74.imageshack.us/img74/4245/53408797vz8.jpg

Αποσυνδεδεμένος P@nos

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 99
  • Φύλο: Άντρας
  • Κι όσα λόγια αν ξοδέψεις, για να ζήσεις δε φτάνουν
    • Προφίλ
Απ: Συλλογή τραγουδιών
« Απάντηση #82 στις: 02/06/06, 12:55 »
Ναι Σίμο αλλα δεν γινεται αυτο στην "αναζητηση τραγουδιων"... εκει υπαρχουν λινκ που κατεβαζεις το Mp3 ...
"Έλα, μου ‘πε, πάμε τώρα, δε φοβόμαστε τη μπόρα... Θα πετάξουμε παντού, έχω θύελλα στο νου,
αστραπή μες στην καρδιά μου , ουρανό τα όνειρά μου"

Αποσυνδεδεμένος Witchking

  • Μαθουσαλίξ
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1856
  • Φύλο: Άντρας
  • Με τους αγγέλους άγγελος...σκυλί με τα σκυλιά
    • Προφίλ
    • Activeradio
Απ: Συλλογή τραγουδιών
« Απάντηση #83 στις: 02/06/06, 12:59 »
Όπως είπε και ο Σωκράτης "άδικος δεν είσαι/γίνεσαι επειδή έτσι γεννήθηκες , αλλά από άγνοια".

Συνονόματε κάνε τον κόπο να διαβάσεις αυτό Κακά μαντάτα από την ΑΕΠΙ για το 2003
Επίσης θα παρακαλούσα να διαβάζετε σωστά τις διατυπώσεις των άλλων πριν εξάγετε συμπέρασμα.
Δεν είπα ότι έφαγε απειλή.Είπα ότι έφαγε προειδοποίηση που αφορούσε είτε αφαίρεση είτε καταβολή δικαιωμάτων.
Για 2 χρόνια καταβλήθηκαν δικαιώματα μέχρι που οι απαιτήσεις έγιναν παράλογες και επιλέχθηκε η μη προβολή όλων των στίχων αφού δεν μπορούσαν να καταβληθούν δικαιώματα όπως αυτόβουλα και αφθαίρετα η ΑΕΠΙ όριζε.Σαφώς και μπορούσε το site να καταφύγει στην δικαιοσύνη για επιδιαιτησία , αλλά αυτό θα οδηγούσε σε μια διαδικασία της οποίας το κόστος θα ήταν απρόβλεπτο και δυστυχώς ή ευτυχώς , πλούσια μπατζάκια δεν είχε κανένας τους.
Τυχόν παραβίαση πλέον επί ενός ήδη "δεδικασμένου" , θα οδηγήσει άμεσα σε δικαστική προσφυγή και όχι απλά σε προειδοποίηση.Γιατί πρέπει να εξηγούμε και να ξαναλέμε συνέχεια τα ίδια.
Στην τελική , το οποιοδήποτε πρόβλημα δεν θα αφορά τον δικό σας πισινό αλλά των admin και αν μη τι άλλο επιτρέψτε τους το δικαίωμα να τον χειριστούν όπως αυτοί θέλουν.
Αν θέλετε να χειριστείτε τον δικό σας πισινό , είναι πολύ εύκολο να ανοίξετε (και μάλιστα δωρεάν) και forum και ιστοσελίδες και να βάλετε και στίχους και mp3 και link και ότι θέλετε...

Εξ ονόματι ποιάς λογικής ζητάτε-απαιτείτε σε ιστοσελίδα άλλων , ντε και καλά να υπάρχουν Link προς υλικό που παραβιάζει πνευματικά ή άλλα δικαιώματα.Δεν κατάλαβα δηλαδή....

Και..ναι θα δούμε τι θα κάνουμε όποτε το κάνουμε.Τι πρόβλημα έχετε? Εσείς θα είστε υπόλογοι αν μη τι άλλο στραβώσει κάτι?
Για την ώρα δεν έγινε τίποτα.Δεν είναι δικό σας πρόβλημα αυτό.Αν θέλετε χρησιμοποιήστε το αν θέλετε όχι.

Και..εδώ δεν είχε σημασία το πως συμπεριφέρετε ο Π@νος , αλλά κάπου αλλού για κάποιον άλλον είχε..
Ακριβώς είναι θέμα διάκρισης , όπως το είπες , αλλά με λάθος νόημα...
...κι΄όποιος θάνατο φοβάται , θα τον κουβαλάει στους ώμους....

Αποσυνδεδεμένος Symeon

  • Έκπτωτος Άγιος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1474
  • Φύλο: Άντρας
  • Elen sila lumenn omentielvo
    • Προφίλ
Απ: Συλλογή τραγουδιών
« Απάντηση #84 στις: 02/06/06, 13:00 »
ναι..η αληθεια έιναι ότι υπάρχει ανταλλαγη τραγουδιων..αυτο δεν σημαινει οτι ειναι και σωστο.πας να μου αποδειξεις οτι η υπαρξη των στιχων ειναι σωστη , οταν και τα μπ3 κακως βρισκονται εκει...
« Τελευταία τροποποίηση: 02/06/06, 13:02 από Symeon »
My spirit is crying for love so tired of being alone
I Remember He came here to steal, and You are his stealer of souls

http://img74.imageshack.us/img74/4245/53408797vz8.jpg

Αποσυνδεδεμένος Witchking

  • Μαθουσαλίξ
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1856
  • Φύλο: Άντρας
  • Με τους αγγέλους άγγελος...σκυλί με τα σκυλιά
    • Προφίλ
    • Activeradio
Απ: Συλλογή τραγουδιών
« Απάντηση #85 στις: 02/06/06, 13:06 »
Ρε συ Πάρη μη μου τα χαλας τωρα... ποιος μιλησε για hack και τετοια;


και..πως κατέβασε όλη τη βάση ? 50-50 κάθε μέρα?
Αλλά άστο αυτό , αν σε ενόχλησε.Νομίζω σου απάντησα..
...κι΄όποιος θάνατο φοβάται , θα τον κουβαλάει στους ώμους....

Αποσυνδεδεμένος parlats

  • Μουσικοπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3356
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν Μασάω τίποτα εκτός από φαγητό!!!
    • Προφίλ
    • Myspace
Απ: Συλλογή τραγουδιών
« Απάντηση #86 στις: 02/06/06, 13:08 »
Συνονόματε μάλλον διατύπωσα τελείως λάθος αυτά που ήθελα να πω από κεκτημένη ταχύτητα. Σαφώς και ήταν προειδοποίηση και όχι απειλή (λάθος λέξη από μέρους μου)

Συνονόματε κάνε τον κόπο να διαβάσεις αυτό Κακά μαντάτα από την ΑΕΠΙ για το 2003


Το έχω διαβάσει πολλές φορές  :)

Και..εδώ δεν είχε σημασία το πως συμπεριφέρετε ο Π@νος , αλλά κάπου αλλού για κάποιον άλλον είχε..
Ακριβώς είναι θέμα διάκρισης , όπως το είπες , αλλά με λάθος νόημα...


Αυτό δεν το κατάλαβα, μπορείς να μου το εξηγήσεις?


Αποσυνδεδεμένος P@nos

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 99
  • Φύλο: Άντρας
  • Κι όσα λόγια αν ξοδέψεις, για να ζήσεις δε φτάνουν
    • Προφίλ
Απ: Συλλογή τραγουδιών
« Απάντηση #87 στις: 02/06/06, 13:25 »
ναι..η αληθεια έιναι ότι υπάρχει ανταλλαγη τραγουδιων..αυτο δεν σημαινει οτι ειναι και σωστο.πας να μου αποδειξεις οτι η υπαρξη των στιχων ειναι σωστη , οταν και τα μπ3 κακως βρισκονται εκει...

Αυτο που ελεγα εξαρχης και δεν μπορουσα να καταλαβω ειναι
Τι μανια τους επιασε να μην ανεβουν οι στιχοι αφου εδω και παρα πολυ καιρο γινεται ανταλλαγη τραγουδιων!

Αν ηθελαν να κανουν κατι που αφορα τον τομεα αυτον ας το κανανε για ολα.. mp3 , στιχους, ταινιες, υποτιτλους, προγραμματα... ολα


Α, και Witchking (για να μην μπερευτουμε με τους συνονοματους) οχι δεν μου απαντησες...


Αν υπήρχε τροπος να προμηθευτουν ολοι οι χρηστες του κιθάρα.gr συτην την συλλογη, και αναφερομαι σε αυτα τα 7-8000 τραγουδια που δεν ειναι απο το κιθαρα.Gr  και δεν υπαρχει θεμα ιδιοκτησίας , χωρις το κιθαρα.gr να μπορει να παθει το παραμικρο απο την ΑΕΠΙ, τοτε θα θελανε/τε να γινει αυτο ή όχι;

Ειπαμε απλα ενα ναι ή ενα οχι, Ποσο δυσκολο ειναι;
« Τελευταία τροποποίηση: 02/06/06, 13:28 από P@nos »
"Έλα, μου ‘πε, πάμε τώρα, δε φοβόμαστε τη μπόρα... Θα πετάξουμε παντού, έχω θύελλα στο νου,
αστραπή μες στην καρδιά μου , ουρανό τα όνειρά μου"

Αποσυνδεδεμένος Symeon

  • Έκπτωτος Άγιος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1474
  • Φύλο: Άντρας
  • Elen sila lumenn omentielvo
    • Προφίλ
Απ: Συλλογή τραγουδιών
« Απάντηση #88 στις: 02/06/06, 13:30 »
κοιτα..εκτος οτι στο εξηγησαν διεξοδικα...και ο παρης και οι admins, εχουν κατι οικιο με τη ΒΑΣΗ ΤΟΥΣ! που λογικα δεν εχουν με τα υπολοιπα...εσυ τωρα τι προσπαθεις να πετυχεις να τα κλεισουν ολα επειδη δεν θελουν να ανεβει η βαση; θα ειναι καλυτερο αυτο; και μετα μιλας για δεντρα και δαση;; με συγχωρεις..αλλα καπου το εχασες...Τι θα ηταν καλυτερο..να σταματησει ο καυγας η να κοπουν ολες οι ανταλλαγες; λιγη ωριμοτητα ρε γμτ. μεγαλοι ανθρωποι ειστε...φερθειτε αναλογα.αμαν αυτος ο εγωισμος..κατανταει αηδια ωρες ωρες...

όσο για την ερωτηση στον παρη, νομιζω ξαναρωτησες και εχει δωθει απαντηση..
« Τελευταία τροποποίηση: 02/06/06, 13:32 από Symeon »
My spirit is crying for love so tired of being alone
I Remember He came here to steal, and You are his stealer of souls

http://img74.imageshack.us/img74/4245/53408797vz8.jpg

Αποσυνδεδεμένος P@nos

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 99
  • Φύλο: Άντρας
  • Κι όσα λόγια αν ξοδέψεις, για να ζήσεις δε φτάνουν
    • Προφίλ
Απ: Συλλογή τραγουδιών
« Απάντηση #89 στις: 02/06/06, 13:32 »
κοιτα..εκτος οτι στο εξηγησαν διεξοδικα...και ο παρης και οι admins, εχουν κατι οικιο με τη ΒΑΣΗ ΤΟΥΣ! που λογικα δεν εχουν με τα υπολοιπα...εσυ τωρα τι προσπαθεις να πετυχεις να τα κλεισουν ολα επειδη δεν θελουν να ανεβει η βαση; θα ειναι καλυτερο αυτο; και μετα μιλας για δεντρα και δαση;; με συγχωρεις..αλλα καπου το εχασες...Τι θα ηταν καλυτερο..να σταματησει ο καυγας η να κοπουν ολες οι ανταλλαγες; λιγη ωριμοτητα ρε γμτ. μεγαλοι ανθρωποι ειστε...φερθειτε αναλογα.αμαν αυτος ο εγωισμος..κατανταει αηδια ωρες ωρες...

Για να βγαζουμε ακρη... να τα παρουμε ενα ενα..
Συμφωνεις οτι το ανεβασμα αυτου του λινκ δεν εχει καμια διαφορα απο προγραμματα, μπ3 , τραγουδια που ανεβαινουν;
"Έλα, μου ‘πε, πάμε τώρα, δε φοβόμαστε τη μπόρα... Θα πετάξουμε παντού, έχω θύελλα στο νου,
αστραπή μες στην καρδιά μου , ουρανό τα όνειρά μου"

Αποσυνδεδεμένος Symeon

  • Έκπτωτος Άγιος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1474
  • Φύλο: Άντρας
  • Elen sila lumenn omentielvo
    • Προφίλ
Απ: Συλλογή τραγουδιών
« Απάντηση #90 στις: 02/06/06, 13:33 »
οχι..δεν συμφωνω. παρακατω
My spirit is crying for love so tired of being alone
I Remember He came here to steal, and You are his stealer of souls

http://img74.imageshack.us/img74/4245/53408797vz8.jpg

Αποσυνδεδεμένος P@nos

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 99
  • Φύλο: Άντρας
  • Κι όσα λόγια αν ξοδέψεις, για να ζήσεις δε φτάνουν
    • Προφίλ
Απ: Συλλογή τραγουδιών
« Απάντηση #91 στις: 02/06/06, 13:36 »
Δεν εχει νόημα να παμε παρακατω... Αν δεν υπαρχει μια κοινη βαση συζητησης μιλαμε χωρις ουσια
"Έλα, μου ‘πε, πάμε τώρα, δε φοβόμαστε τη μπόρα... Θα πετάξουμε παντού, έχω θύελλα στο νου,
αστραπή μες στην καρδιά μου , ουρανό τα όνειρά μου"

Αποσυνδεδεμένος Symeon

  • Έκπτωτος Άγιος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1474
  • Φύλο: Άντρας
  • Elen sila lumenn omentielvo
    • Προφίλ
Απ: Συλλογή τραγουδιών
« Απάντηση #92 στις: 02/06/06, 13:39 »
εδω και ωρα... ;D. και δεν εχει νοημα. δεν θες να δεις καποια πραγματα...
My spirit is crying for love so tired of being alone
I Remember He came here to steal, and You are his stealer of souls

http://img74.imageshack.us/img74/4245/53408797vz8.jpg

Αποσυνδεδεμένος P@nos

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 99
  • Φύλο: Άντρας
  • Κι όσα λόγια αν ξοδέψεις, για να ζήσεις δε φτάνουν
    • Προφίλ
Απ: Συλλογή τραγουδιών
« Απάντηση #93 στις: 02/06/06, 13:43 »
Οπως εσυ λες οτι "δεν θελω να δω καποια πραγματα" το ιδιο μπορει να ισχυριστω για σενα...

μα δεν εχει νοημα κατι τετοιο γιατι δεν μπορει να αποδειχτει... ειναι προσωπικα συμπερασματα και εκτιμησεις


Εσυ τι απάντηση δινεις στην ερώτηση που έκανα ;
Αν υπήρχε τροπος να προμηθευτουν ολοι οι χρηστες του κιθάρα.gr συτην την συλλογη, και αναφερομαι σε αυτα τα 7-8000 τραγουδια που δεν ειναι απο το κιθαρα.Gr  και δεν υπαρχει θεμα ιδιοκτησίας , χωρις το κιθαρα.gr να μπορει να παθει το παραμικρο απο την ΑΕΠΙ, τοτε θα θελανε/τε να γινει αυτο ή όχι;
« Τελευταία τροποποίηση: 02/06/06, 13:45 από P@nos »
"Έλα, μου ‘πε, πάμε τώρα, δε φοβόμαστε τη μπόρα... Θα πετάξουμε παντού, έχω θύελλα στο νου,
αστραπή μες στην καρδιά μου , ουρανό τα όνειρά μου"

Αποσυνδεδεμένος Symeon

  • Έκπτωτος Άγιος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1474
  • Φύλο: Άντρας
  • Elen sila lumenn omentielvo
    • Προφίλ
Απ: Συλλογή τραγουδιών
« Απάντηση #94 στις: 02/06/06, 13:49 »
οπως καποιος παραπανω πολύ σωστα ειπε..και μαλλον δεν διαβασες....η βαση αυτη κυκλοφορει πολύ καιρο τωρα..απλα δεν το ηξερες μαλλον...
και δευτερον οπως καποιος άλλος ειπε...ανεβασε την στο dc++ η σε κατι αναλογο και λήξε το ζητημα εκει.
Αυτη είναι και η άποψη μου. Τωρα να σου πω εγω αν θα θέλανε οι admins να ανεβει γενικα..μαλλον αφελης ερωτηση... εγω στην θεση τους δεν θα ηθελα.
και αυτο που αρνεισαι πεισματικα να δεις..αν λεω αν κυκλοφορησει ακομα και στο dc η καποου αλλου. και γινει η στραβη με την ΑΕΠΙ και σπασει ο διαολος το ποδαρι του και υπάρχουν προστιμα, εις βαρος του κιθαρα, εσυ που την ανεβασες θα τα πληρωσεις;
My spirit is crying for love so tired of being alone
I Remember He came here to steal, and You are his stealer of souls

http://img74.imageshack.us/img74/4245/53408797vz8.jpg

Αποσυνδεδεμένος Καρχαρίας

  • Ψωνάρα!
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2330
  • Φύλο: Άντρας
  • γ**ώ τα παιδιά είμαι!
    • Προφίλ
    • Ζωτικό Ψεύδος
Απ: Συλλογή τραγουδιών
« Απάντηση #95 στις: 02/06/06, 13:59 »
Θα συμφωνήσω πως θα ταν καλό να υπάρχει τρόπος να αποκτήσει κανείς τη συλλογή χωρίς να ανεμιχθεί το κιθάρα σαν δικτυακός τόπος.

Καρχαρία νομίζω το πας στα άκρα.Συγκρίνουμε στίχους τραγουδιών με πορνογραφικό υλικό?

Εξαρτάτε ποιος έχει γράψει τους στίχους.. ;D
Πέρα απο την πλάκα δεν είναι άκρα, είναι ένα παράδειγμα. Γιατί κάποιοι δεν μπορούν να καταλάβουν ότι υπάρχει πρόβλημα, ενώ ξέρουν ότι υπάρχει πρόβλημα?
Το δικό μου παράδειγμα δεν είναι ατυχες, δεν θέλω να παρομοιάσω το ένα με το άλλο, θέλω απλά να πω ότι σε κάθε περίπτωση οι διαχειρηστές αποφασίζουν. Και στις δυο περιπτώσεις δεν θέλουν να κάνουν κάτι τέτοιο στο site τους, απο εκεί και πέρα δεν μας πέφτει λόγος.
Θες να κάνεις κάτι τέτοιο? Κάνε ένα δικό σου site και κάνε ότι γουστάρεις, μην ζαλίζεις άλλους και τους κατηγορείς φασίστες!! (καλόόόόό! ;D χεχε)

Απορώ με την μανία κάποιων να τα βάζουν με τους διαχειρηστές και συγκεκριμένα με τον Βασίλη, αν δεν τον γυοστάρεις ρε φίλε άλλαξε site, έχει και άλλα μουσικά site, ίσως και καλύτερα απο αυτό. ;)
Hey Bobby Marley, sing something good to me
this world go crazy, it's an emergency

Αποσυνδεδεμένος Βραζίλης

  • Δεν με λένε Bill!
  • Administrator
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 10406
  • Φύλο: Άντρας
  • Βασίλης + Βραζιλία = Βραζίλης
    • Skype - fronimitis
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
Απ: Συλλογή τραγουδιών
« Απάντηση #96 στις: 02/06/06, 14:01 »
Αργκ!! και πάλι ααααααργκ!!!!!!!!!!

Αν υπήρχε τροπος να προμηθευτουν ολοι οι χρηστες του κιθάρα.gr συτην την συλλογη,

Νόμιμος;

δεν ειναι απο το κιθαρα.Gr  και δεν υπαρχει θεμα ιδιοκτησίας

Αυθαίρετο συμπέρασμα από άτομο με άγνοια περί τα νομικά.

χωρις το κιθαρα.gr να μπορει να παθει το παραμικρο απο την ΑΕΠΙ,

(Βλέπε προηγούμενη πρόταση)

τοτε θα θελανε/τε να γινει αυτο ή όχι;

Ρητορική ερώτηση χωρίς νόημα, αφού έτσι κι αλλιώς το kithara.gr δεν μπορεί να εμπλακεί σε αυτό.

Κατόπιν των παραπάνω, είναι λογικό που δεν πήρες ούτε θα πάρεις ποτέ απάντηση στο ερώτημά σου.

Αποσυνδεδεμένος actr

  • Ο μικρός Βελζεβούλης
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 567
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • www.ektakta.gr
Απ: Συλλογή τραγουδιών
« Απάντηση #97 στις: 02/06/06, 14:06 »
Μισό λεπτάκι για να καταλάβω ρε παίδες...
Εφόσον εως τώρα δεν εχει γίνει διαγραφή των θεμάτων με τα mp3 σημαίνει (συμφωνα με τη λογική τουλάχιστον) πως το θέμα της ΑΕΠΙ δεν μας καίει κιόλας...
Αρα λοιπόν το ίδιο θα ισχύει και για το λίνκ με τους στίχους λογικά...
Οπότε στεκόμαστε μόνο στους ¨προσωπικούς λόγους - παραξενιές¨ που είχε αναφερθεί πιο πάνω;;
(απο το Βασιίλη νομίζω)
MasterNet - ανάπτυξη web εφαρμογών - δημιουργία διαδικτυακής εταιρικής ταυτότητας

Αποσυνδεδεμένος P@nos

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 99
  • Φύλο: Άντρας
  • Κι όσα λόγια αν ξοδέψεις, για να ζήσεις δε φτάνουν
    • Προφίλ
Απ: Συλλογή τραγουδιών
« Απάντηση #98 στις: 02/06/06, 14:14 »
οπως καποιος παραπανω πολύ σωστα ειπε..και μαλλον δεν διαβασες....η βαση αυτη κυκλοφορει πολύ καιρο τωρα..απλα δεν το ηξερες μαλλον...
και δευτερον οπως καποιος άλλος ειπε...ανεβασε την στο dc++ η σε κατι αναλογο και λήξε το ζητημα εκει.
Αυτη είναι και η άποψη μου. Τωρα να σου πω εγω αν θα θέλανε οι admins να ανεβει γενικα..μαλλον αφελης ερωτηση... εγω στην θεση τους δεν θα ηθελα.
και αυτο που αρνεισαι πεισματικα να δεις..αν λεω αν κυκλοφορησει ακομα και στο dc η καποου αλλου. και γινει η στραβη με την ΑΕΠΙ και σπασει ο διαολος το ποδαρι του και υπάρχουν προστιμα, εις βαρος του κιθαρα, εσυ που την ανεβασες θα τα πληρωσεις;

Εξακολουθεις με τα συμπερασματα τυπου "δεν διαβασες" , "δεν καταλαβες" ...

Ποσο δυσκολο ειναι να απαντησεις σε μια ερωτηση;

Δεν ειναι σαφής;

Α , και οταν ειμαι καπου και νομιζω οτι εχω βρει κατι στραβο τοτε προσπαθω να το διορθωσω... οχι να φυγω...

Υ.Γ. Για τον υψηλου επιπεδου νοημοσύνης διαχειριστη απλα ... δεν τηρει τις υποσχεσεις του ... αρχιζει και ξαναγραφει, Ειχε πει οτι θα  μουγκριζει...  δεν προκειται να σχολιασω τιποτα απο το ποστ του... αλλωστε δεν το καταλαβαινω εγω ενας χαμηλου νοητικού επιπεδου ανθρωπος...
"Έλα, μου ‘πε, πάμε τώρα, δε φοβόμαστε τη μπόρα... Θα πετάξουμε παντού, έχω θύελλα στο νου,
αστραπή μες στην καρδιά μου , ουρανό τα όνειρά μου"

Αποσυνδεδεμένος Βραζίλης

  • Δεν με λένε Bill!
  • Administrator
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 10406
  • Φύλο: Άντρας
  • Βασίλης + Βραζιλία = Βραζίλης
    • Skype - fronimitis
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
Απ: Συλλογή τραγουδιών
« Απάντηση #99 στις: 02/06/06, 14:22 »
Απορώ με την μανία κάποιων να τα βάζουν με τους διαχειρηστές και συγκεκριμένα με τον Βασίλη,


Είμαστε δημόσια πρόσωπα, τι να κάνουμε;  ::)
Σε μένα αναφέρονται διάφοροι επειδή τους απευθύνω τον λόγο ή/και προσπαθώ να διατηρήσω την τάξη. (Θυμάστε κάποτε που τα είχαν βάλει με τον "Σερίφη" parpen;  ;D)

έχει και άλλα μουσικά site, ίσως και καλύτερα απο αυτό. ;)

Τι; υπάρχει καλύτερο;  >:( :P

Εφόσον εως τώρα δεν εχει γίνει διαγραφή των θεμάτων με τα mp3 σημαίνει (συμφωνα με τη λογική τουλάχιστον) πως το θέμα της ΑΕΠΙ δεν μας καίει κιόλας...

Ειπαμε πολλάκις οτι δεν είναι έτσι...

...
Αν μας αφήσετε να κάνουμε καμμιά δουλειά για το site αντί να εξηγούμε τα ίδια και τα ίδια 10 φορές στην ίδια συζήτηση, θα έχετε νεότερα (και) για αυτό το θέμα!. Μη τα περιμένετε όλα τώρα και στο πιάτο. Κοπιάζουμε πολλές ώρες την ημέρα, για χρόνια, και αυτό δεν συγκρίνεται με την ευκολία του να πεις "σας γράφω στα παπάκια μου και θα κάνω ότι θέλω στο site σας ή/και αλλού, με το υλικό που έχετε μαζέψει εσείς και που έχουν συμπληρώσει πολλοί άλλοι εκτός από μένα".

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
8 Απαντήσεις
3803 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 09/08/05, 19:18
από aSiMaS
53 Απαντήσεις
95685 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 08/10/23, 07:29
από Βραζίλης
0 Απαντήσεις
1793 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 17/08/06, 12:48
από vinias
1 Απαντήσεις
2424 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 20/06/08, 20:03
από Utapes
0 Απαντήσεις
2080 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 26/06/08, 19:29
από Utapes
5 Απαντήσεις
3914 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 29/10/08, 00:30
από Utapes
59 Απαντήσεις
85730 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 12/02/16, 09:21
από Kosthrash
5 Απαντήσεις
3169 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 05/07/12, 22:18
από bassman(4 String Suicide!)
1 Απαντήσεις
3028 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 07/03/15, 15:09
από Spyros Delta
4 Απαντήσεις
10455 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 18/01/18, 09:37
από panixgr