Αποστολέας Θέμα: Συλλογή τραγουδιών  (Αναγνώστηκε 38234 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Arg0

  • The Downstroker
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3258
  • Φύλο: Άντρας
  • Είμαι συναυλιάς... τι να κάνουμε?
    • Προφίλ
Απ: Συλλογή τραγουδιών
« Απάντηση #100 στις: 02/06/06, 15:56 »
Θα θελα ολοι να καταλαβουν οτι και το συγκεκριμενο ζητημα οπως και αυτο με τα .mp3 μας απασχολει σαν ομαδα συντονιστων κι ακομα περισσοτερο τους διαχειριστες αφου αυτοι ειναι νομικα υπευθυνοι για το site.

Εργαζομαστε πυρετωδως για να βρουμε μια λυση που ουτε το site εκθετει ουτε μειωνει ομως την χρηστικοτητα του και τις πληροφοριες που διαθετει στους χρηστες του. Οπως κατανοειτε ομως, ειδικα σε περιπτωσεις που απτονται της πνευματικης ιδιοκτησιας, αυτο δεν ειναι κατι ευκολο κι ουτε κατι που γινεται στο αψε-σβησε καθοτι η οποια λυση θα ειναι μονιμη και θα επιρεασει με τον εναν η τον αλλο τροπο το site.

Λυπαμαι πραγματικα που οξυνθηκαν οι τονοι στην συγκεκριμενη κουβεντα.  :-\
If we are here not to do
What you and I wanna do
And go forever crazy with it
Why the hell are we even here?

Αποσυνδεδεμένος Symeon

  • Έκπτωτος Άγιος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1474
  • Φύλο: Άντρας
  • Elen sila lumenn omentielvo
    • Προφίλ
Απ: Συλλογή τραγουδιών
« Απάντηση #101 στις: 02/06/06, 16:12 »
Ποσο δυσκολο ειναι να απαντησεις σε μια ερωτηση;
Δεν ειναι σαφής;

νομιζω η φράση "μπλα μπλα μπλα...αυτη ειναι η απόψη μου" ικανοποιεί τον ορισμό της απάντησης...τωρα αν θέλεις να ακούσεις κατι άλλο...πες μου τι ακριβως να δω τι μπορω να κάνω. εγω μια φορά απάντηση σου έδωσα. Αν δεν σαρέσει, είναι άλλο θέμα. Αν και νομίζω οτι τεθηκαν απο μέρους μου ερωτήματα για τα οποία κατέληξα σε χαζο ( σαν και μενα) συμπέρασμα οτι δεν διάβασες αφου δεν ασχολήθηκες να δώσεις εσυ μια απάντηση που τοσο πολύ πιέζεις να πάρεις στις δικές σου ερωτήσεις. Εκτος βεβαια και αν με θεωρεις κατωτερο ετσι ωστε να μην χριζω την αναγκη απάντησης.
Τελος πάντων. για να μην μπλέξουμε παραπάνω με τον φωτεινο παντογνώστη ,ερωτήσεις-απαντησεις, ειδικα οταν δεν έχει νόημα, γνώμη μου είναι αν το θες πιο σαφως, οτι εγω σαν symeon φιλοξενούμαι και έχω την τιμή και την πολυτέλεια να αποτελώ μελος εδω και αρκετό καιρο και να καρπωνομαι τους κόπους κάποιων ανθρώπων που δεν είχαν καμια υποχρέωση απέναντι μου και δεν μου ζήτησαν ποτέ τπτ. Αν έχω συνδράμει στην διατήρηση του σαιτ αυτου είτε με την παρουσία μου είτε με την γενική συμμετοχή μου το κάνω οικιοθελώς. Επειδη λοιπόν αναγνωρίζω την σημασία των πραγμάτων, ακομα και να συμφωνουσα μαζι σου 100%, δεν θα φερόμουν έτσι. Αυτη είναι η άποψη μου.

θα προσπαθησω να μην ξαναγράψω στο συγκεκριμένο thread λοιπον. Οτι είχα να πω για το θέμα σαν symeon το ειπα.
Ξανα συγνωμη Πάνο για τον τόνο και την αναφορά στο άτομό σου. Δεν είναι προσωπικο. και συγνώμη για την εκταση των ποστ.
παντα φιλικα και χωρις μνησικακια η μικροτητες, Symeon.
My spirit is crying for love so tired of being alone
I Remember He came here to steal, and You are his stealer of souls

http://img74.imageshack.us/img74/4245/53408797vz8.jpg

Αποσυνδεδεμένος FSL

  • Αδιόρθωτη Xιονάτη
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2332
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Όλα είναι στο μυαλό,πόνος και γιατρειά...
    • Προφίλ
Απ: Συλλογή τραγουδιών
« Απάντηση #102 στις: 02/06/06, 21:13 »
Καρχ ας μην είμαστε υπερβολικοί.
Ποια είναι η μανία των ποιων που τα βάζουν με το Βασίλη λες και έχουν προηγούμενα μαζί του?

Αν ο Βασίλης φαίνεται πως πυροβολείται συνέχεια μήπως είναι επειδή απο τους τρεις διαχειριστές είναι έστω και φαινομενικά ο πιο ενεργός?
Όταν ο Βασίλης είναι συνήθως αυτός που διαχειρίζεται τα τυχόν κακώς κείμενα τότε με ποιον θα τα βάλουν? Με μένα ή με σένα?
www.ektakta.gr
μάθε άμεσα ό,τι επηρεάζει την καθημερινότητά σου...απεργίες, εφημερίες νοσοκομείων, τηλέφωνα δημοσίων υπηρεσιών, έκτακτη επικαιρότητα...

Αποσυνδεδεμένος Σπύρος

  • Συνήγορος του Διαβόλου
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1579
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
Απ: Συλλογή τραγουδιών
« Απάντηση #103 στις: 02/06/06, 21:14 »
Ρε μεγάλε δεν καταλαβαίνεις ότι η θέση μας είναι δύσκολη;
Γνωρίζεις ότι τη σελίδα και ιδιαίτερα το forum το επισκέπτονται συχνά από την ΑΕΠΙ και ψάχνουν κάτι για να πιαστούν και να μας "τρέξουν" πάλι;
Αν ενδιαφέρεσαι τόσο πολύ για την διάθεση των στίχων (για ποιον λόγο άραγε;) φτιάξε ένα site μάζεψε ένα ένα 6000-7000 χιλιάδες τραγούδια και μετά από μερικά χρόνια που θα το έχεις έτοιμο διέθεσε το σε όλους , κάψε το σε cd και πούλα το στην Ομόνοια κάνε ότι γουστάρεις αλλά μην μας μπλέκεις.
Forgive me if I'm out of order this NU METAL has no soul.
It may be good for making money sadly that is not my goal.

Αποσυνδεδεμένος Θοδωρής

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1703
  • Φύλο: Άντρας
  • ΑΓΑΠΩ ΤΗΝ ΚΑΛΗ ΜΟΥΣΙΚΗ
    • Προφίλ
Απ: Συλλογή τραγουδιών
« Απάντηση #104 στις: 02/06/06, 23:18 »
Νομίζω ότι η συλλογική προσπάθεια ,όπως σε κάθε τομέα έτσι και εδώ ,προσφέρεται σε όλα τα μέλη της κοινότητάς μας ,αφιλοκερδώς και με αγάπη . Δεν είναι δύσκολο να καταλάβει ο καθένας ,πώς το περιεχόμενο των τραγουδιών ,είναι δουλειά πολλές φορές κουραστική και επίμονη πολλών μελών μας (αλλων περισσότερο και άλλων λιγότερο ) και αυτή η δουλειά έχει και κάποιους κανόνες δεοντολογίας.Ο καθένας μπορεί να χρησιμοποιεί το περιεχόμενο ,αποδεχόμενος τους κανόνες αυτούς .Αν κάποιος ενδιαφέρεται μόνο να πάρει την συλλογική δουλειά αυτή σε cd η οτιδήποτε άλλο μαζικά ,είναι σαν να υποτιμάει όλο αυτό το έργο και όχι για καθεαυτό το σκοπό της κοινότητας ,που έχει και άλλες πλευρές σημαντικότερες .

Αποσυνδεδεμένος P@nos

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 99
  • Φύλο: Άντρας
  • Κι όσα λόγια αν ξοδέψεις, για να ζήσεις δε φτάνουν
    • Προφίλ
Απ: Συλλογή τραγουδιών
« Απάντηση #105 στις: 03/06/06, 10:38 »
Σίμο, το οτι ενδεχομένος να μην απάντησα σε καποιες ερωτησεις σου δεν ηταν σίγουρα σκόπιμο. Μέσα σε αυτο τον οργασμο ερωτησεων-απαντησεων-παραθέσεων ισως να μην εδωσα την απαιτούμενη προσοχη σε ερωτησεις που για σενα ήταν σημαντικες.

Σε παρακαλώ λοιπόν κάνε τον κόπο και γράψε αυτές τις ερωτήσεις.  και να εισαι σιγουρος οτι θα παρεις απαντηση και μαλιστα χωρις υπεκφυγες.

Α, και κάτι άλλο, η απάντηση του στυλ "μπλα μπλα μπλα αυτη ειναι η αποψη μου" μπορει να ικανοποιεί την ορισμο της απάντησης γενικα. Αυτο δεν σημαινει οτι εχεις απαντηση στην ερωτηση που εγινε.
π.χ. Ερωτηση " Ποσο χρονων εισαι;"
απάντηση (δεκτή συμφωνα με τον ορισμο) " Απο τα παιδικα μου χρονια μεχρι σημερα, παρολο τις δυσκολιες ,η μητερα μου ηταν παντα διπλα μου"
Αυτο ειναι το γνωστο κολπο που κανουνε συνεχεια οι πολιτικοι στις συζητησεις των "παραθυρων" . Οταν δεν τους συμφερει να δωσουν απαντηση στην ερωτηση, μπορει να σου μιλανε για 10 λεπτά αλλα στο τελος δεν σου εχουν απαντησει στο ερώτημα σου... Και δειχνουν και ικανοποιημένοι !!

Υ.Γ Όταν καποιος θεωρεί ότι έχει δίκιο και δεν το βρισκει , οταν περιμενει απαντησεις και δεν τις παιρνει τοτε ειναι ανθρώπινο καποιες αντιδρασεις του να ειναι υπερβολικές. Δεν θα μπορούσα να αποτελέσω εξαίρεση σε αυτό.
"Έλα, μου ‘πε, πάμε τώρα, δε φοβόμαστε τη μπόρα... Θα πετάξουμε παντού, έχω θύελλα στο νου,
αστραπή μες στην καρδιά μου , ουρανό τα όνειρά μου"

Αποσυνδεδεμένος Βραζίλης

  • Δεν με λένε Bill!
  • Administrator
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 10406
  • Φύλο: Άντρας
  • Βασίλης + Βραζιλία = Βραζίλης
    • Skype - fronimitis
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
Απ: Συλλογή τραγουδιών
« Απάντηση #106 στις: 03/06/06, 12:35 »
Υ.Γ Όταν καποιος θεωρεί ότι έχει δίκιο και δεν το βρισκει , οταν περιμενει απαντησεις και δεν τις παιρνει τοτε ειναι ανθρώπινο καποιες αντιδρασεις του να ειναι υπερβολικές.

Αργκ! "Θεωρεις"
Αργκ! φυσικα δεν θα παρεις απαντηση σε ατοπη ερωτηση (βλ. Απάντηση #96)
Αργκ! Η υπερβολη δεν χωραει εδω, ειμαστε λιγο στεναχωρα, συγκατοικοι ειμαστε ολοι στη τρελα κι εγω δεν εχω για νοικι (βλ. ΑΕΠΙ)

Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3334
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ
Απ: Συλλογή τραγουδιών
« Απάντηση #107 στις: 03/06/06, 12:45 »
Υ.Γ Όταν καποιος θεωρεί ότι έχει δίκιο και δεν το βρισκει , οταν περιμενει απαντησεις και δεν τις παιρνει τοτε ειναι ανθρώπινο καποιες αντιδρασεις του να ειναι υπερβολικές. Δεν θα μπορούσα να αποτελέσω εξαίρεση σε αυτό.
Γιατι οι συντονιστες δεν θεωρουν οτι εχουν δικιο? Και μαζι σου δεν το βρισκουν. Κανε μια φιλοτιμη προσπαθεια να καταλαβεις εχεις γινει βαρετα επαναλαμβανομενος χωρις να προσπαθεις να κατανοησεις τι θελουν να πουν οι συντονιστες. Και σε τελικη αν θες κατι να μασας ναι η ΑΕΠΙ ειναι ολο το προβλημα του κιθαρα αν θες βαλε εσυ τα φραγκα αν "μπλεξει" το κιθαρα να "ξεμπλεξει"
Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry

Αποσυνδεδεμένος Ο Νέος Κιθαρωδός

  • Administrator
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3378
  • Φύλο: Άντρας
  • ... και καλό τραγούδι!
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
Απ: Συλλογή τραγουδιών
« Απάντηση #108 στις: 03/06/06, 16:35 »
Και νομίζω ότι πρέπει ΠΑΡΑ πολύ σύντομα να ανακοινώσουμε και να εφαρμόσουμε τα μέτρα για τα mp3 (που έχουμε ήδη αποφασίσει) για να μην υπάρχει η εντύπωση ότι εφαρμόζουμε δυο μέτρα και δυο σταθμά... Αναμείνατε στο ακουστικό σας (έρχεται πολύ γρήγορα)...


Και για του λόγου το αληθές:
Σημαντική ανακοίνωση σχετικά με αυτή την περιοχή

Παράλληλα αρχίζει και το ξεκαθάρισμα των θεμάτων της "Αναζήτησης".
Όσο πιο πολύ σου αρέσει η μουσική, τόσο πιο πολλή μουσική σου αρέσει...

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
8 Απαντήσεις
3803 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 09/08/05, 19:18
από aSiMaS
53 Απαντήσεις
95685 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 08/10/23, 07:29
από Βραζίλης
0 Απαντήσεις
1793 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 17/08/06, 12:48
από vinias
1 Απαντήσεις
2424 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 20/06/08, 20:03
από Utapes
0 Απαντήσεις
2080 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 26/06/08, 19:29
από Utapes
5 Απαντήσεις
3914 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 29/10/08, 00:30
από Utapes
59 Απαντήσεις
85732 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 12/02/16, 09:21
από Kosthrash
5 Απαντήσεις
3169 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 05/07/12, 22:18
από bassman(4 String Suicide!)
1 Απαντήσεις
3028 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 07/03/15, 15:09
από Spyros Delta
4 Απαντήσεις
10455 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 18/01/18, 09:37
από panixgr