Ψηφοφορία

Πώς βλέπετε τη σημαντική απώλεια ψήφων των ΝΔ-ΠΑΣΟΚ, ως τώρα, στα γκάλοπ?

Επιτέλους μπορεί να αλλάξει κάτι.
8 (30.8%)
Δεν ελπίζω σε μεγάλες αλλαγές στο σκηνικό.
7 (26.9%)
Δεν εμπιστεύομαι τις δημοσκοπήσεις.
8 (30.8%)
Νομίζω πως δεν πρέπει να αλλάξουμε τρόπο διακυβέρνησης.
2 (7.7%)
Δε με επηρρεάζουν τα γκάλοπ, δε θα ψηφίσω.
1 (3.8%)

Σύνολο ψηφοφόρων: 26

Αποστολέας Θέμα: Εκλογές 2012!  (Αναγνώστηκε 47578 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Απόλλων

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 5861
  • Φύλο: Άντρας
  • Μονίμως προβληματικός...
    • Προφίλ
Απ: Εκλογές 2012!
« Απάντηση #75 στις: 04/05/12, 02:53 »
@TheVrachnoprofiterΣας γλέντησε λίγο ο σύριζα σήμερα ε?

Είπα κι εγώ. Θα κάναμε πολιτισμένη πολιτική συζήτηση στο kithara;

Επειδή κι εγώ αμφιβάλλω πάρα πολύ γι αυτό, θα δώσω μία και μοναδική προειδοποίηση προς όλες τις κατευθύνσεις. Οποιαδήποτε παρεκτροπή θα έχει σαν αποτέλεσμα μεταφορά στον κάδο και κλείδωμα, αν όχι και αποκλεισμούς.
Διψάς και δεν το ξέρεις...

Αποσυνδεδεμένος efi037

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 20
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ουδεις αναντικαταστατος!
    • Προφίλ
Απ: Εκλογές 2012!
« Απάντηση #76 στις: 04/05/12, 14:55 »
Αρχίζω και νιώθω λίγο ένοχη που άνοιξα το θέμα να πω την αλήθεια, έχω βλέπετε το βίτσιο να πιστεύω στις καλές προθέσεις των ανθρώπων..ακόμη! ::)
Ευελπιστώ να επιδείξουμε όλοι τον πολιτισμό μας και να μη παρεκτραπούμε.
Για το λόγο αυτό θα πάω πάλι πλάγια με το θέμα και θα πω τον πόνο μου...χαχα
Χθες επιστρέφοντας από εκπαίδευση για μια νέα δουλειά,κατέληξα να πάρω ταξί για να πάω σπίτι μου, στις 11 το βράδυ, μετά από 2 ώρες αναμονής στη στάση για το επιθυμητό λεωφορείο-τρόλλευ.
Συγγνώμη αλλά αυτό λέγεται πρωτεύουσα? >:( Να σταματάνε δρομολόγια από το απόγευμα λόγω συγκεντρώσεων? ήμαρτον!
καλέ ,στην πάτρα που ζούσα, αν υπήρχε πρόβλημα κι έκλεινε κάποιος δρόμος, έκαναν παράκαμψη τα λεωφορεία και, εκτός από μια μικρή καθυστέρηση, δεν υπήρχε πρόβλημα.
Χθες ήμουν στη στάση επί 1 ώρα και δε φτάνει που με ζάλισε δίπλα μου μια γρια(αυτό έχει σχέση με το βίντεο του λαζόπουλου χαχα) που έλεγε για τα δεινά που θα μας βρουν αν αλλάξουμε τρόπο διακυβέρνησης, στο τέλος αναγκάστηκα να πληρώσω ταξί για να πάω σπίτι μου.
Για αυτό σας λέω,άσχετο :P , ας ψηφίσουμε δυναμικά όσοι μπορούμε, μη καταστραφούμε από όσους φοβούνται να αλλάξουν συνήθειες..!
Το κορυφαίο σχόλιο το άκουσα από έναν αναλυτή χθες, πως αν έβγαιναν στη δημοσιότητα τα γκάλοπ αυτών των ημερών, πολλοί θα έχαναν τον ύπνο τους, από τους βολεμένους. >:D
Ψάξτε λίγο στο διαδίκτυο και θα βρείτε πολλά τα οποία δε λέγονται στα κανάλια και τις εφημερίδες!
Κλείνοντας, ο χορός του ταχυδρομείου καλά κρατεί, αν σκεφτείς πως χθες το πρωι μας "ξύπνησε" ταχυδρόμος κομμάτων για να μας δώσει επιστολές υποψηφίων και σήμερα, ενώ μένω σε περιοχή που ανήκει στη β'αθηνών, μας ήρθαν ψηφοδέλτια υποψηφίων της α'αθήνας..!
πεταμένα λεφτά μόνο και μόνο για να σε εκνευρίζουν...!!!!
βρε κοιτάξτε να εξυπηρετείτε τον κόσμο με τα μέσα μεταφοράς που τα χρυσοπληρώνει...αμαν πια :o
άντε καλό σας απόγευμα ;)
υ.γ.ακόμη δεν έχω βρει χρόνο να διαβάσω κάποια ποστ στις σελίδες 2-3...ελπίζω να το κάνω σκ!

patrinia.blogspot.com

Αποσυνδεδεμένος TheVrachnoprofiter

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 991
  • Φύλο: Άντρας
  • ex TheTr00p3r
    • Προφίλ
Απ: Εκλογές 2012!
« Απάντηση #77 στις: 04/05/12, 15:33 »
Το κορυφαίο σχόλιο το άκουσα από έναν αναλυτή χθες, πως αν έβγαιναν στη δημοσιότητα τα γκάλοπ αυτών των ημερών, πολλοί θα έχαναν τον ύπνο τους, από τους βολεμένους. >:D
Ψάξτε λίγο στο διαδίκτυο και θα βρείτε πολλά τα οποία δε λέγονται στα κανάλια και τις εφημερίδες!


Καλά αυτό με τις δημοσκοπήσεις είναι τραγικό, τουλάχιστον. Ο καθένας μπορεί να διαδίδει ό,τι φήμη θέλει. Ή απαγόρεψε τις δημοσκοπήσεις γενικά, όχι μόνο τη δημοσίευση, ή μην τις απαγορεύεις καθόλου...
Really don't mind if you sit this one out...

http://vromikopsomi.wordpress.com/
http://www.passa-tempo.gr/

Αποσυνδεδεμένος efi037

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 20
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ουδεις αναντικαταστατος!
    • Προφίλ
Απ: Εκλογές 2012!
« Απάντηση #78 στις: 05/05/12, 23:26 »
Το κορυφαίο σχόλιο το άκουσα από έναν αναλυτή χθες, πως αν έβγαιναν στη δημοσιότητα τα γκάλοπ αυτών των ημερών, πολλοί θα έχαναν τον ύπνο τους, από τους βολεμένους. >:D
Ψάξτε λίγο στο διαδίκτυο και θα βρείτε πολλά τα οποία δε λέγονται στα κανάλια και τις εφημερίδες!


Καλά αυτό με τις δημοσκοπήσεις είναι τραγικό, τουλάχιστον. Ο καθένας μπορεί να διαδίδει ό,τι φήμη θέλει. Ή απαγόρεψε τις δημοσκοπήσεις γενικά, όχι μόνο τη δημοσίευση, ή μην τις απαγορεύεις καθόλου...

δεν έχεις πολύ άδικο σε αυτό.
απλά νομίζω τώρα πια με το διαδίκτυο ο καθένας μπορεί να δει τί συμβαίνει και να διασταυρώσει την αλήθεια από πολλές πλευρές, οπότε δεν έχει και τόσο σημασία τί λένε τα κανάλια, που τις περισσότερες φορές είναι και καθοδηγούμενα πολιτικά.
patrinia.blogspot.com

Αποσυνδεδεμένος MACMISIAS

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΚΑΤΑ...
    • Προφίλ
    • www.myspace.com/meresmakis
Απ: Εκλογές 2012!
« Απάντηση #79 στις: 06/05/12, 11:13 »
Η σκληρή αλήθεια είναι ότι ο καθένας μας έχει ελάχιστη πραγματική γνώση , για το τι συμβαίνει στο παγκόσμιο οικονομικό και γεωστρατηγικό περιβάλλον. Οπότε ψηφίζουμε με το πως αισθανόμαστε . Και αν τους αρέσει...
"Θέλω ν' αλλάξω το κόσμο Μάνα- Παιδί μου δεν υπάρχει τόσο μεγάλη πάνα..."
www.myspace.com/meresmakis
www.myspace.com/meresmeres
http://mikriellinikiistoria.blogspot.com/

Αποσυνδεδεμένος efi037

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 20
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ουδεις αναντικαταστατος!
    • Προφίλ
Απ: Εκλογές 2012!
« Απάντηση #80 στις: 06/05/12, 16:09 »
Η σκληρή αλήθεια είναι ότι ο καθένας μας έχει ελάχιστη πραγματική γνώση , για το τι συμβαίνει στο παγκόσμιο οικονομικό και γεωστρατηγικό περιβάλλον. Οπότε ψηφίζουμε με το πως αισθανόμαστε . Και αν τους αρέσει...

έχεις δίκιο γιατί καταρχήν ζούμε οι ίδιοι μια πραγματικότητα πολύ σκληρή οικονομικά,δεν είμαστε δηλαδή στο ροζ συννεφάκι μας, κι από την άλλη γιατί πρέπει δηλαδή να μας αφορά τί γίνεται παγκόσμίως οικονομικά?νοιάζονται οι άλλοι για εμάς? αν εμείς οι ίδιοι δε κοιτάξουμε πώς θα σώσουμ,ε το σπίτι μας δε θα έρθει κανείς σωτήρας από τον ουρανό :P
άσε που την παγκόσμια οικονομία την ορίζουν οι τράπεζες και οι πολυεθνικές,οπότε τα συμφέροντά τους με τα δικά μας ως απλού λαού απέχουν παρασάγκας!

υ.γ.πήγα με το φίλο μου για να ψηφίσει και χάρηκα πολύ που είδα τόσο κόσμο στα εκλογικά τμήματα της πρωτεύουσας!ήταν λίγο ταλαιπωρία η κίνηση βέβαια, να μη πω για τον κάθε άσχετο-άσχετη που κρατάει τιμόνι σε αυτή τη χωρα και ξεφύγω από το θέμα χαχα, αλλά χαλάλι! ;D
patrinia.blogspot.com


Αποσυνδεδεμένος kopaniamento

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 595
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Εκλογές 2012!
« Απάντηση #82 στις: 06/05/12, 21:52 »
Εγω σε αυτες τις εκλογες, επιτελους καταλαβα γιατι οι καλπες ανοιγουν με την ανατολη του Ηλιου και κλεινουν με την δυση του. Ειναι για να μην ψηφιζουν ζομπι και βρυκολακες

Αποσυνδεδεμένος Μητσάκος

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1818
  • Φύλο: Άντρας
  • Κιθαρίστας της κακιάς ώρας...
    • Προφίλ
Απ: Εκλογές 2012!
« Απάντηση #83 στις: 06/05/12, 22:50 »
6-8 οι νεοναζί. Με γεια μας.
If music be the food of love, play on,
Give me excess of it; that surfeiting,
The appetite may sicken, and so die...

Αποσυνδεδεμένος Seth21

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 168
    • Προφίλ
Απ: Εκλογές 2012!
« Απάντηση #84 στις: 07/05/12, 00:21 »
Μια απτα ιδια το πολιτικο σκηνικο οπως φαινεται. Αρπαζει και 50 εδρες η ΝΔ νομιμως και η ιστορια ξανα-ξανα-ξανα-επαναλαμβανεται.  ;D

Αποσυνδεδεμένος AlteredMind

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 193
    • Προφίλ
Απ: Εκλογές 2012!
« Απάντηση #85 στις: 07/05/12, 01:23 »
6-8 οι νεοναζί. Με γεια μας.

Με γειά  μας? Καλως τα δεχτήκαμε να λες :-X Ξερνάω και μόνο στη σκέψη οτι θα πατήσουν το πόδι τους στη βουλή.
Πάρε απο το πρέπει το Ι και γδάρε το ίσα με το Π.

Οδυσσέας Ελύτης

Αποσυνδεδεμένος elrich

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 734
  • Φύλο: Άντρας
  • Κιθαρομπούζουκο ολέ
    • Προφίλ
    • http://laikikithara.forumgreek.com
Απ: Εκλογές 2012!
« Απάντηση #86 στις: 07/05/12, 01:26 »
Δεν κρύβω τη χαρά μου που επιτέλους ένα τρίτο κόμα (όποιο και αν είναι) μπήκε σφήνα στην καρδιά του βρυκολακιασμένου δικοματισμού.
Έχω όμως έναν προβληματισμό αν εγκαθιδρύουμε στην πραγματικότητα ένα νέο υπερλαϊκίζον ΠΑΣΟΚ στη θέση του απερχόμενου, και τελικά αν ψηφίσαμε άλλον έναν (ή περισσότερους) που μας ξαναείπαν ότι λεφτά υπάρχουν.
Εύχομαι όσο ποτέ να έχω άδικο και η πολυκοματική κυβέρνηση που από ότι φαίνεται θα προκύψει να φέρει κάτι καλύτερο για όλους μας.
Δεν σχολιάζω τη χρυσή αυγή, η οργή είναι κακός σύμβουλος, θα τους αποβάλει η κοινωνία όταν πραγματικά καταλάβει ποιοι είναι.

Αύριο είναι μια νέα μέρα!!!

Αποσυνδεδεμένος Garvin

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 903
  • Φύλο: Άντρας
  • There's no business like show business!
    • Προφίλ
Απ: Εκλογές 2012!
« Απάντηση #87 στις: 07/05/12, 02:40 »


και ασχολουμαστε τωρα με τον συριζα...

Αποσυνδεδεμένος Μelexdy

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 168
  • www.youtube.com/user/rurounisld?feature=mhee
    • Προφίλ
Απ: Εκλογές 2012!
« Απάντηση #88 στις: 07/05/12, 10:12 »
Στα νουμερα του πασοκ κ της νδ βλεπω νοθεια, υπερυψηλα.. να πεις 1ο νομοσχεδιο pupet-δρεου το μεταναστευτικο-αποτελεσμα γρηγορη υπηκοοτητα. Βαλε κ μερικες εκατονταδες χιλιαδες παρανομα ελληνοποιημενους γεωργιανους, ρωσους αφρικανους πακιστανους κ γω δε ξερω τι αλλο κ αντε βγαλε ακρη.
Σε μερικες περιοχες της αθηνας κ της περιφερειας εγιναν καταγγελιες πως δε υπηρχαν ψηφοδελτια καποιων κομματων.
Sterling sub Ax3
yamaha fg 730

Αποσυνδεδεμένος Kiratzoharris

  • Ο παραγωγός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2987
  • Φύλο: Άντρας
  • Να, ένας τέντυμπόης!
    • Προφίλ
Απ: Εκλογές 2012!
« Απάντηση #89 στις: 07/05/12, 11:11 »
Τα συνολικα ποσοστα ΝΔ-ΠΑΣΟΚ ειναι προσφορα της επαρχιας δυστυχως.. Φυσικα και εκει ειχαν καθετη πτωση αλλα και παλι.

I am capitalism and you will tremble and cry when your boss tells you that they are downsizing, you will promise to work twice as hard.
TOMATOSE MOVIE

Αποσυνδεδεμένος Βραζίλης

  • Δεν με λένε Bill!
  • Administrator
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 10369
  • Φύλο: Άντρας
  • Βασίλης + Βραζιλία = Βραζίλης
    • Skype - fronimitis
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
Απ: Εκλογές 2012!
« Απάντηση #90 στις: 08/05/12, 13:13 »
Ελπίζω αυτό το μεγάλο ποσοστό των πολιτών που απείχαν συνειδητά από τις εκλογές αηδιασμένοι από ΠΑΣΟΚ, ΝΔ και λοιπά δεξιά κόμματα, να νιώθουν μεγάλες τύψεις επειδή με τη μη-ψήφο τους βοήθησαν να έχουν μεγαλύτερα ποσοστά αυτοί ακριβώς που απεχθάνονται (ΝΔ, ΠΑΣΟΚ, τώρα και Χρυσή Αυγή...). Ελπίζω να το ξανασκεφτούν, στις επόμενες εκλογές (που πιθανόν να είναι πολύ σύντομα).

Αποσυνδεδεμένος adr1anos

  • Συναλλαγές: (2)
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 4476
  • Φύλο: Άντρας
  • Πάρα πολλές ιδέες, πολύ λίγος χρόνος..
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • My LinkedIN Profile
Απ: Εκλογές 2012!
« Απάντηση #91 στις: 08/05/12, 13:15 »
Ελπίζω αυτό το μεγάλο ποσοστό των πολιτών που απείχαν συνειδητά από τις εκλογές αηδιασμένοι από ΠΑΣΟΚ, ΝΔ και λοιπά δεξιά κόμματα, να νιώθουν μεγάλες τύψεις επειδή με τη μη-ψήφο τους βοήθησαν να έχουν μεγαλύτερα ποσοστά αυτοί ακριβώς που απεχθάνονται (ΝΔ, ΠΑΣΟΚ, τώρα και Χρυσή Αυγή...). Ελπίζω να το ξανασκεφτούν, στις επόμενες εκλογές (που πιθανόν να είναι πολύ σύντομα).
Συμφωνώ απόλυτα!.. από 26% η αποχή ανέβηκε στο 37% !!!..
Παιδιά, δεν είναι τώρα ώρα για απάθεια.. όση αηδία και να έχουμε για το πολιτικό σύστημα.
Απλά άνοιξε τα φτερά σου!.. Τα υπόλοιπα θα έρθουν μόνα τους.



→ ΕΥΡΕΤΗΡΙΟ DIY Άρθρων μου στο Kithara.gr 

Αποσυνδεδεμένος Μelexdy

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 168
  • www.youtube.com/user/rurounisld?feature=mhee
    • Προφίλ
Απ: Εκλογές 2012!
« Απάντηση #92 στις: 08/05/12, 13:50 »
Μια απο τα ιδια δε περιμενα πανω απο 20% αποχη, απο την αλλη εχει κολλησει στο μυαλο μου η σκεψη οτι εγινε νοθεια . Κ φαινεται ως πιθανο σεναριο η εξαφανιση ψηφοδελτιων αλλων κομματων κατα τη καταμετρηση στο τελος. Πειτε με σαλεμενο αλλα δεν ειναι απιθανο να γινεται νοθεια εστω σε καποιο βαθμο. :-[
Sterling sub Ax3
yamaha fg 730

Αποσυνδεδεμένος gas-13

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 359
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε δεν ειναι αργα
    • Προφίλ
Απ: Εκλογές 2012!
« Απάντηση #93 στις: 08/05/12, 15:39 »
Καλημερα σε ολους,
θα ηθελα χωρις πολλα λογια και επεξηγησεις να προτεινω στους νεωτερους[κυριως] συν-φορουμιτες να μελετησουν τα συμβαντα μεταξυ 1963 εως 1967 και ο νοων νοειτο. Η μελετη της ιστοριας βοηθαει να αποφευγονται τα λαθη του παρελθοντος, αν και ''αν οι νεωτεροι διδασκοντουσαν απο τα λαθη των παλαιοτερων ,ο κοσμος θα ηταν ανιαρα τελειος''.
 
Ετσι όπως τα 'φερε η ζωή κι η άτιμη ειμαρμένη
απόχτησα που λές κι εγώ ,κιθάρα γιά ερωμένη.

Αποσυνδεδεμένος dejavu28

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 54
    • Προφίλ
Απ: Εκλογές 2012!
« Απάντηση #94 στις: 08/05/12, 18:18 »

Γεια σε ολους.
υπαρχει παντου ενα .............μουδιασμα λογο εκλογων.

Αν εχουμε 70 cents και δε φτανουν για ψωμι -- θα εχουμε 30000 δρχ και παλι δε θα φτανουν για ψωμι...........οποτε ;)

Μη κοιταμε το δεντρο.......


Αποσυνδεδεμένος Fourier

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 617
  • Φύλο: Άντρας
  • Free Amp Sims FTW!
    • Προφίλ
Απ: Εκλογές 2012!
« Απάντηση #95 στις: 08/05/12, 18:21 »
Μια απο τα ιδια δε περιμενα πανω απο 20% αποχη, απο την αλλη εχει κολλησει στο μυαλο μου η σκεψη οτι εγινε νοθεια . Κ φαινεται ως πιθανο σεναριο η εξαφανιση ψηφοδελτιων αλλων κομματων κατα τη καταμετρηση στο τελος. Πειτε με σαλεμενο αλλα δεν ειναι απιθανο να γινεται νοθεια εστω σε καποιο βαθμο. :-[

Ήμουν μέλος εφορευτικής επιτροπής και μπορώ να σου πω ότι είναι αδύνατο να "εξαφανιστούν" ψηφοδέλτια κατά την καταμέτρηση. Όταν ψηφίζεις διαγράφεται μπροστά σου το όνομά σου από τους καταλόγους και πρέπει ο αριθμός των ονομάτων να συμπίπτει με τον αριθμό των φακέλων της κάλπης.

Η μόνη περίπτωση να γίνει νοθεία είναι να είναι "συμφωνημένοι" οι δικαστικοί αντιπρόσωποι με την εφορευτική (αν και δεν μπορώ να φανταστώ πως θα μπορούσαν να το κάνουν). Αυτό όμως το βρίσκω δύσκολο μιας και οι τελευταίοι προκύπτουν απο κλήρωση. Επιπλέον, στην δίκή μου περίπτωση ήταν παρόντες και τρεις κομματικοί αντιπρόσωποι για να ελέγχουν την διαδικασία. Μάλιστα, το ΚΚΕ είχε περάσει τους δικούς του και από σεμινάριο! :D


Δεν σχολιάζω τη χρυσή αυγή, η οργή είναι κακός σύμβουλος, θα τους αποβάλει η κοινωνία όταν πραγματικά καταλάβει ποιοι είναι.

Έτσι έλεγα πριν κάποια χρόνια και για το λα.ος, ότι ο κόσμος έχει κρίση και ούτε καν θα μπουν στην βουλή. Όχι μόνο μπήκαν αλλά στις επόμενες αύξησαν ποσοστό και τους έκαναν και "συγκυβέρνηση"... δεν ξέρω... ???
« Τελευταία τροποποίηση: 08/05/12, 18:22 από Fourier »

Αποσυνδεδεμένος ΡιχάρδοςΜαυροπερισσότερος

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 828
  • Φύλο: Άντρας
  • Το να υπάρχει μονάχα, πάντα του ήταν λίγο.
    • Προφίλ
Απ: Εκλογές 2012!
« Απάντηση #96 στις: 08/05/12, 18:25 »
Να προσθέσω απλά στο θέμα της αποχής που αναφέρθηκε ότι πολλοί δε πήγαν στους τόπους καταγωγης τους να ψηφίσουν λόγω μη οικονομικής δυνατότητας να το κάνουν. Γενικώς αυτό είναι κάτι που δεν έχει ιδιαίτερα προβληθεί από τα ΜΜΕ.

Αποσυνδεδεμένος gas-13

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 359
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε δεν ειναι αργα
    • Προφίλ
Απ: Εκλογές 2012!
« Απάντηση #97 στις: 08/05/12, 18:48 »
Συμφωνω απολυτα με τον Ριχαρδο και ως ετεροδημοτης [απο Αθηνα στην ορεινη Φωκιδα] σας λεω οτι το διημερο για να ψηφισουμε κοστισε περιπου 250 ευρω [βενζινες , διοδια κλπ]
Ετσι όπως τα 'φερε η ζωή κι η άτιμη ειμαρμένη
απόχτησα που λές κι εγώ ,κιθάρα γιά ερωμένη.

Αποσυνδεδεμένος Απόλλων

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 5861
  • Φύλο: Άντρας
  • Μονίμως προβληματικός...
    • Προφίλ
Απ: Εκλογές 2012!
« Απάντηση #98 στις: 09/05/12, 00:01 »
Καλημερα σε ολους,
θα ηθελα χωρις πολλα λογια και επεξηγησεις να προτεινω στους νεωτερους[κυριως] συν-φορουμιτες να μελετησουν τα συμβαντα μεταξυ 1963 εως 1967 και ο νοων νοειτο. Η μελετη της ιστοριας βοηθαει να αποφευγονται τα λαθη του παρελθοντος, αν και ''αν οι νεωτεροι διδασκοντουσαν απο τα λαθη των παλαιοτερων ,ο κοσμος θα ηταν ανιαρα τελειος''.

Δεν ήθελα να συμμετάσχω στη συζήτηση για πολλούς και διάφορους λόγους, αλλά ευτυχώς βρέθηκε κάποιος να πει μια σωστή κουβέντα. Αν και εγώ θα έλεγα μεταξύ 1961 και 1967. Ανεκτίμητης αξίας πηγή για όποιον ενδιαφέρεται το βιβλίο του Γιάννη Κάτρη "Η γέννηση του Νεοφασισμού στην Ελλάδα".
Διψάς και δεν το ξέρεις...

Αποσυνδεδεμένος Υπνοβάτης...

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1369
  • Φύλο: Άντρας
  • I love it when it rains potatoes
    • Προφίλ
    • Ypnovatis
Απ: Εκλογές 2012!
« Απάντηση #99 στις: 09/05/12, 00:50 »
Καλημερα σε ολους,
θα ηθελα χωρις πολλα λογια και επεξηγησεις να προτεινω στους νεωτερους[κυριως] συν-φορουμιτες να μελετησουν τα συμβαντα μεταξυ 1963 εως 1967 και ο νοων νοειτο. Η μελετη της ιστοριας βοηθαει να αποφευγονται τα λαθη του παρελθοντος, αν και ''αν οι νεωτεροι διδασκοντουσαν απο τα λαθη των παλαιοτερων ,ο κοσμος θα ηταν ανιαρα τελειος''.

Δεν ήθελα να συμμετάσχω στη συζήτηση για πολλούς και διάφορους λόγους, αλλά ευτυχώς βρέθηκε κάποιος να πει μια σωστή κουβέντα. Αν και εγώ θα έλεγα μεταξύ 1961 και 1967. Ανεκτίμητης αξίας πηγή για όποιον ενδιαφέρεται το βιβλίο του Γιάννη Κάτρη "Η γέννηση του Νεοφασισμού στην Ελλάδα".

+Κι εγώ δεν ξέρω πόσα.

Fourier εφορευτική Α αθηνών; Τα ειλικρινά μου συγχαρητήρια.

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
36 Απαντήσεις
10891 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 05/11/08, 14:32
από Moonchild_
8 Απαντήσεις
3626 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 29/09/09, 16:47
από let me know 796
1 Απαντήσεις
4307 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 04/12/11, 20:46
από s.s.
6 Απαντήσεις
2885 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 30/12/11, 12:10
από Stergios Kourou
57 Απαντήσεις
16567 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 07/10/12, 15:08
από Crazy Heart
4 Απαντήσεις
2463 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 14/03/12, 12:05
από esp_guitars
14 Απαντήσεις
4295 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 04/05/12, 09:17
από bassman(4 String Suicide!)
0 Απαντήσεις
1959 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 01/05/12, 17:15
από VaBassix
1 Απαντήσεις
2721 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 20/06/12, 14:15
από evanescence2
1 Απαντήσεις
2546 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 12/07/14, 22:10
από Ο Νέος Κιθαρωδός