Αποστολέας Θέμα: Ευχαριστη έκπληξη  (Αναγνώστηκε 6853 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Alchimistis

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 262
  • Φύλο: Άντρας
  • Pink Floyd
    • Προφίλ
Ευχαριστη έκπληξη
« στις: 24/07/12, 16:52 »
Το οργανοποιίο του Χρήστου Σπουρδαλάκη στον Πειραιά το είχα γνωρίσει πρίν απο χρόνια για μια πρόχειρη επισκευή που είχα κάνει και με είχε εξυπηρετήσει με προτοφανή ευγένεια...


Πρίν απο μερικές μέρες ξαναβρέθηκα απο εκείνα τα μέρη και έμεινα έκπληκτος όχι απο τα μπουζούκια του που είναι πλέον γνωστός αλλά για τις ακουστικές κιθάρες του!!!

Έπιασα μια στα χέρια μου με σώμα απο παλίσανδρο και καπάκι απο αντιροντάκ...Απίστευτος ήχος , αρμονικές , σαστείν. Λόγω δουλειάς ειχα βρεθεί στην εκθεση μουσικών οργνάνων στην Φρανκφουρτη. Οι ακουστικές του ίδιου επιπέδου που βρήκα εκει  ήταν σε ποσά αστρονομικά σε σχέση με αυτές που είδα πρόσφατα στο οργανοποιίο του Σπουρδαλάκη.


Απλά ήθελα να μοιραστώ αυτή την ευχαριστη εκπληξη που είδα στο επίπεδο κατασκευής γιατί και εγώ όπως και πολύ άλλοι φίλοι όταν ψάχνουν όργανο με υψηλές προδιαγραφές καταφεύγουμε συνήθως στο εξωτερικό που πολλές φορές το πληρώνουμε και στην διπλάσια τιμή


Αποσυνδεδεμένος schizodrummer

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 14
  • dr stein took a syringe and blew out his life
    • Προφίλ
Απ: Ευχαριστη έκπληξη
« Απάντηση #1 στις: 24/07/12, 17:29 »
ΑΥΤΟ ΣΤΟΝ ΗΛΕΚΤΡΙΚΟ ΛΕΣ?

Αποσυνδεδεμένος hot_sauce (φλουτσ)

  • Συντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6357
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ευχαριστη έκπληξη
« Απάντηση #2 στις: 24/07/12, 19:12 »
ευχαριστούμε για τη δημοσίευση...αν μπορείς δώσε παραπάνω στοιχεία μήπως το επισκεφτούμε κάποια στιγμή

Αποσυνδεδεμένος Βραζίλης

  • Δεν με λένε Bill!
  • Administrator
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 10369
  • Φύλο: Άντρας
  • Βασίλης + Βραζιλία = Βραζίλης
    • Skype - fronimitis
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
Απ: Ευχαριστη έκπληξη
« Απάντηση #3 στις: 24/07/12, 21:21 »

Αποσυνδεδεμένος virusfovos

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 3
    • Προφίλ
Απ: Ευχαριστη έκπληξη
« Απάντηση #4 στις: 26/07/12, 16:38 »
Είδα χθές το μήνυμα του φίλου Αλχημιστή, σήμερα βρέθηκα στο οργανοποιίο μαζί με έναν φίλο που έψαχνε για μπουζούκι και έριξα μια ματία στις κιθάρες του. Όντως πολύ υψηλό επίπεδο κατασκευής με αυτό που έχουμε συνηθίσει (τουλάχιστον στις ελληνικές ακουστικές κιθάρες), αλλά αυτό που μου αρέσε περισσότερο ήταν η αντιμετώπιση που είχαμε, πολύ ευγενικός.Μας εδειξε και όλο το οργανοποιίο εκτός απο την έκθεση μάλιστα εντύπωση μας έκανε ενα μηχάνημα που χρησιμοποιεί για τις φιγούρες τον μπουζουκιών!


Έχει κανείς αλλο εμπειρία απο τα όργανα του Σπουρδαλάκη?