Αποστολέας Θέμα: Επιλογή νέου combo!!!  (Αναγνώστηκε 5197 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος JoePerry

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 98
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Επιλογή νέου combo!!!
« στις: 02/12/14, 19:42 »
Γειά σας!!! Θα ήθελα την βοήθεια σας ώστε να επιλέξω το combo που μου ταιριάζει... Είμαι ανάμεσα σε δύο, στον Marshall sl5 και στον Marshall DSL 15C... Τι μου προτείνεται και γιατί???
Know the REAL difference between Rock 'n' Roll and Spiderman...
http://img-9gag-fun.9cache.com/photo/4151927_700b.jpg

Αποσυνδεδεμένος modfori

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1866
  • less gain .. more grain!
    • Προφίλ
Απ: Επιλογή νέου combo!!!
« Απάντηση #1 στις: 02/12/14, 20:11 »
Γειά σας!!! Θα ήθελα την βοήθεια σας ώστε να επιλέξω το combo που μου ταιριάζει...

γεια σου
πως μπορούμε να ξέρουμε εμείς τι σου ταιριάζει αν δε μας πεις πρώτα τι απαιτήσεις έχεις?
Life is a lot like Blues,
it's Best when you Improvise!

Αποσυνδεδεμένος JoePerry

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 98
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Επιλογή νέου combo!!!
« Απάντηση #2 στις: 02/12/14, 20:41 »
Γειά σας!!! Θα ήθελα την βοήθεια σας ώστε να επιλέξω το combo που μου ταιριάζει...

γεια σου
πως μπορούμε να ξέρουμε εμείς τι σου ταιριάζει αν δε μας πεις πρώτα τι απαιτήσεις έχεις?
Βεβαίως... Στην αρχή πήγαινα για τον DSL γιατί είναι πολύ κοντά στον silver jubilee (συμφωνείτε με αυτό ή διαφωνείτε με αυτό???) τον sl5 τον έχω ως εναλλακτική... Τον χρειάζομαι κυρίως για το σπίτι αλλά και για κανένα μικρό live...
Know the REAL difference between Rock 'n' Roll and Spiderman...
http://img-9gag-fun.9cache.com/photo/4151927_700b.jpg

Αποσυνδεδεμένος adr1anos

  • Συντονιστής
  • Συναλλαγές: (2)
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 4476
  • Φύλο: Άντρας
  • Πάρα πολλές ιδέες, πολύ λίγος χρόνος..
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • My LinkedIN Profile
Απ: Επιλογή νέου combo!!!
« Απάντηση #3 στις: 03/12/14, 01:59 »
Πάρε τον DSL 15C, διότι με τα 5watt του SL5 δεν την παλεύεις με drummer για live. Για το σπίτι πέφτει και στα 7,5w. Αρκεί να σου κάνει η ιδιαίτερη χροιά των 6V6.
Απλά άνοιξε τα φτερά σου!.. Τα υπόλοιπα θα έρθουν μόνα τους.



→ ΕΥΡΕΤΗΡΙΟ DIY Άρθρων μου στο Kithara.gr 

Αποσυνδεδεμένος Απόλλων

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 5861
  • Φύλο: Άντρας
  • Μονίμως προβληματικός...
    • Προφίλ
Απ: Επιλογή νέου combo!!!
« Απάντηση #4 στις: 03/12/14, 12:12 »
Αρκεί να σου κάνει η ιδιαίτερη χροιά των 6V6.

Aυτό ακριβώς είναι το ζήτημα για μένα. Ο DSL15 έχει δύο 6V6, ενώ ο SL5 έχει μία EL83. Και συμφωνώ ότι ο DLS15 θα ήταν καλύτερος για live, από την άλλη πλευρά ο SL5 ίσως να είναι προτιμότερος για το σπίτι και έχει αρκετά καλό ήχο. Τον DSL15 δεν τον έχω ακούσει από κοντά, αλλά τα demo που έχω δει δεν μπορώ να πω ότι με εντυπωσίασαν. Αυτό φυσικά είναι μια προσωπική άποψη που ίσως να μην είναι ιδιαίτερα χρήσιμη, δεδομένου ότι τα γούστα μου διαφέρουν πολύ από αυτό που προσφέρουν οι συγκεκριμένοι ενισχυτές.
Διψάς και δεν το ξέρεις...

Αποσυνδεδεμένος JoePerry

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 98
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Επιλογή νέου combo!!!
« Απάντηση #5 στις: 03/12/14, 15:15 »
Από τον DSL μπορώ να πάρω πολλούς διαφορετικούς ήχους, λογικά θα μπορώ να πάρω ήχο από sl5 με τις κατάλληλες ρυθμίσεις... Όσο για το αν είναι κοντά στον ήχο με τον silver jubilee τι πιστεύεται?? Γιατί κάποιοι λένε πως δεν έχουν καμία σχέση μεταξύ τούς...
Know the REAL difference between Rock 'n' Roll and Spiderman...
http://img-9gag-fun.9cache.com/photo/4151927_700b.jpg

Αποσυνδεδεμένος Kosthrash

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1589
  • Φύλο: Άντρας
  • Guitarholic
    • Προφίλ
Απ: Επιλογή νέου combo!!!
« Απάντηση #6 στις: 03/12/14, 16:39 »
Αν ψάχνεις απεγνωσμένα  ;D για silver Jubilee ήχο, δες οπωσδήποτε και εδώ:

http://www.ceriatone.net/2550_106
Life is too short for bad tone

Αποσυνδεδεμένος sfanfan

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 640
  • Φύλο: Άντρας
    • Facebook profile
    • Προφίλ
Απ: Επιλογή νέου combo!!!
« Απάντηση #7 στις: 03/12/14, 18:53 »
Έχω το DSL5 και τον SL5, οπότε θα σου πω το εξής. Τον silver jubille δεν τον έχω ακούσω ούτε έχω παίξει για να ξέρω τι είναι αυτό που ψάχνεις. Από ότι ακούω, μοιάζει πολύ με τον πρώτο signature του Slash τον JCM2555 τον οποίο έχω επίσης και μπορώ να κάνω άμεσα μία σύγκριση μεταξύ αυτών των τριών. Παραλείπω τα feutures του καθένα (μεγάφωνα, επιπλέον επιλογές ήχων μέσω διακοπτών, fx loop κτλ) Και πάω στον ήχο αυτό καθ' αυτό. Ο SL5 είναι πιο κοντά στον JCM2555 με ότι αυτό συνεπάγεται. Είναι πολλά παραπάνω από "τον ήχο του Slash" και όσοι πέφτουν σε αυτή τη λούπα δυστυχώς χάνουν έναν εξαιρετικό μικρό ενισχυτή. Πολύ καλό καθαρό και βρώμικο, το (shared) eq του ακούει πολύ καλά και έχει μεγάλη ωφέλιμη περιοχή κάτι που δεν ισχύει με τον αντίστοιχο DSL5c, το ψηφιακό reverb κάνει μια χαρά τη δουλειά του, είναι εξαιρετικά δυνατός για τα κυβικά του και η όψη και το βάρος του δεν προμηνύουν ότι έχεις να κάνει με έναν 5άρι ενισχυτή. Μπορείς να πάρεις πολύ εύκολα hard rock και rock ήχους, παίζει καλά σε εντάσεις ψιθύρου (ειδικά αν τον ρίξεις στα watt με την επιλογή που έχει) αλλά αν μπορείς να παίξεις με το volume τουλάχιστον στο 3-4 και το gain to your taste θα πάρεις σχεδόν όλη τη γκάμα ήχων από blues έως hard rock. Είναι ένας great little Marshall, ο οποίος ακούει καλά στις αλλαγές των ποτενσιομέτρων σου, με καλό ηχείο, αλλά ένα τεράστιο μειονέκτημα... ΔΕΝ ΕΧΕΙ FX LOOP! Αν μπορείς να ζήσεις χωρίς αυτό, go for it, ειδικά τώρα που τον βρίσκεις και μεταχειρισμένο σε καλές τιμές. Αν πάλι θες delay, modulations κτλ στο βρώμικο κανάλι, ξέχνα το. Είναι straight up rock ενισχυτής. Μην σε ξεγελάνε τα 5watt παίζεις άνετα με drummer και είναι αντικοινωνικά δυνατός για διαμέρισμα.


Το ίδιο ισχύει και για τον DSL5c, ο οποίος έχει fx loop και καλό μάλιστα, έχει καθαρό που σπάει με τον volume από νωρίς, μπόλικο gain αλλά είναι πιο μονοδιάστατος στους ήχους του καθώς το eq δεν ακούει τόσο καλά όσο του SL5. (edit: Μπορείς να πάρεις αρκετούς ήχους λόγο του tone shift και του deep αλλά οι ωφέλιμοι ήχοι, αυτοί με τους οποίους μπορείς να παίξεις είναι συγκεκριμένοι αν μπορώ να το αποδώσω κατά μία έννοια.) Μικρότερος σε βάρος και όγκο, αν ψάχνεις κάτι να σε ακολουθεί παντού, πάρτον με κλειστά τα μάτια! Στην τιμή του φαίνεται και είναι πιο fair deal από τον SL5, παίζει εξαιρετικά καλά επίσης, έχει πολλά extra καλούδια που δεν έχει ο SL5 (emulated output, fx loop, deep switch, tone swift switch) δεν έχει stand by που θα ήθελα (είναι direct on/off με ότι επιπτώσεις έχει αυτό στις λυχνίες του).


Αν τους δεις ψυχρά ο DSL5 είναι μεγαλύτερο value for money από τον SL5. Έχουν αισθητή διαφορά στον ήχο, οπότε από εκεί και πέρα πάμε στο τι σου κάνει περισσότερο. Το 10άρι ηχείο αρκετούς τους ξινίζει, εμένα όχι. Το vintage 30's του SL5 από την άλλη είναι σταθερή αξία. Ο SL5 είναι πιο καλοκατασκευασμένος και φαίνεται από κοντά αυτό, όχι ότι μου δημιούργησε κάποιο πρόβλημα ο DSL5 αλλά ποιοτικά ο SL5 είναι ένα σκαλί επάνω. Θεωρώ ότι αν θες ήχο Jubille ο SL5 είναι πιο κοντά (πάντα χωρίς να έχω ακούσει τον Jubille ζωντανά αλλά μόνο utube κτλ, και κυρίως χωρίς να έχω παίξει μαζί του.


Και οι δύο είναι τρομακτικά δυνατοί για σπίτι, στέκονται μια χαρά για πρόβα, και live αν βάλεις ένα μικρόφωνο (όπως όλοι πλέον) βγαίνεις άριστα (έχω βγει live με τον SL5 έτσι[size=78%]).[/size]

[size=78%]*Έχω ξεκινήσει μία παρουσίαση [/size]συγκριτικό[size=78%] μεταξύ των δύο, πρόλαβα το ένα μέρος του DLS5, λόγω επαγγελματικών υποχρεώσεων δεν έχω το χρόνο να ετοιμάσω το υλικό. Ελπίζω μέσα στις γιορτές να μπορέσω να το τελειώσω.  [/size]
« Τελευταία τροποποίηση: 03/12/14, 18:57 από sfanfan »
White noise

Αποσυνδεδεμένος Απόλλων

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 5861
  • Φύλο: Άντρας
  • Μονίμως προβληματικός...
    • Προφίλ
Απ: Επιλογή νέου combo!!!
« Απάντηση #8 στις: 03/12/14, 18:57 »
Αν ψάχνεις απεγνωσμένα  ;D για silver Jubilee ήχο, δες οπωσδήποτε και εδώ:

http://www.ceriatone.net/2550_106

Αν δεν κάνω λάθος η Ceriatone στέλνει μόνο στη Βόρεια Αμερική (ΗΠΑ και Καναδά). Έτσι κι αλλιώς οι ενισχυτές από Αμερική είναι κατασκευασμένοι για να λειτουργούν με ρεύμα 110V.
Διψάς και δεν το ξέρεις...

Αποσυνδεδεμένος JoePerry

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 98
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Επιλογή νέου combo!!!
« Απάντηση #9 στις: 03/12/14, 19:38 »
Έχω το DSL5 και τον SL5, οπότε θα σου πω το εξής. Τον silver jubille δεν τον έχω ακούσω ούτε έχω παίξει για να ξέρω τι είναι αυτό που ψάχνεις. Από ότι ακούω, μοιάζει πολύ με τον πρώτο signature του Slash τον JCM2555 τον οποίο έχω επίσης και μπορώ να κάνω άμεσα μία σύγκριση μεταξύ αυτών των τριών. Παραλείπω τα feutures του καθένα (μεγάφωνα, επιπλέον επιλογές ήχων μέσω διακοπτών, fx loop κτλ) Και πάω στον ήχο αυτό καθ' αυτό. Ο SL5 είναι πιο κοντά στον JCM2555 με ότι αυτό συνεπάγεται. Είναι πολλά παραπάνω από "τον ήχο του Slash" και όσοι πέφτουν σε αυτή τη λούπα δυστυχώς χάνουν έναν εξαιρετικό μικρό ενισχυτή. Πολύ καλό καθαρό και βρώμικο, το (shared) eq του ακούει πολύ καλά και έχει μεγάλη ωφέλιμη περιοχή κάτι που δεν ισχύει με τον αντίστοιχο DSL5c, το ψηφιακό reverb κάνει μια χαρά τη δουλειά του, είναι εξαιρετικά δυνατός για τα κυβικά του και η όψη και το βάρος του δεν προμηνύουν ότι έχεις να κάνει με έναν 5άρι ενισχυτή. Μπορείς να πάρεις πολύ εύκολα hard rock και rock ήχους, παίζει καλά σε εντάσεις ψιθύρου (ειδικά αν τον ρίξεις στα watt με την επιλογή που έχει) αλλά αν μπορείς να παίξεις με το volume τουλάχιστον στο 3-4 και το gain to your taste θα πάρεις σχεδόν όλη τη γκάμα ήχων από blues έως hard rock. Είναι ένας great little Marshall, ο οποίος ακούει καλά στις αλλαγές των ποτενσιομέτρων σου, με καλό ηχείο, αλλά ένα τεράστιο μειονέκτημα... ΔΕΝ ΕΧΕΙ FX LOOP! Αν μπορείς να ζήσεις χωρίς αυτό, go for it, ειδικά τώρα που τον βρίσκεις και μεταχειρισμένο σε καλές τιμές. Αν πάλι θες delay, modulations κτλ στο βρώμικο κανάλι, ξέχνα το. Είναι straight up rock ενισχυτής. Μην σε ξεγελάνε τα 5watt παίζεις άνετα με drummer και είναι αντικοινωνικά δυνατός για διαμέρισμα.


Το ίδιο ισχύει και για τον DSL5c, ο οποίος έχει fx loop και καλό μάλιστα, έχει καθαρό που σπάει με τον volume από νωρίς, μπόλικο gain αλλά είναι πιο μονοδιάστατος στους ήχους του καθώς το eq δεν ακούει τόσο καλά όσο του SL5. (edit: Μπορείς να πάρεις αρκετούς ήχους λόγο του tone shift και του deep αλλά οι ωφέλιμοι ήχοι, αυτοί με τους οποίους μπορείς να παίξεις είναι συγκεκριμένοι αν μπορώ να το αποδώσω κατά μία έννοια.) Μικρότερος σε βάρος και όγκο, αν ψάχνεις κάτι να σε ακολουθεί παντού, πάρτον με κλειστά τα μάτια! Στην τιμή του φαίνεται και είναι πιο fair deal από τον SL5, παίζει εξαιρετικά καλά επίσης, έχει πολλά extra καλούδια που δεν έχει ο SL5 (emulated output, fx loop, deep switch, tone swift switch) δεν έχει stand by που θα ήθελα (είναι direct on/off με ότι επιπτώσεις έχει αυτό στις λυχνίες του).


Αν τους δεις ψυχρά ο DSL5 είναι μεγαλύτερο value for money από τον SL5. Έχουν αισθητή διαφορά στον ήχο, οπότε από εκεί και πέρα πάμε στο τι σου κάνει περισσότερο. Το 10άρι ηχείο αρκετούς τους ξινίζει, εμένα όχι. Το vintage 30's του SL5 από την άλλη είναι σταθερή αξία. Ο SL5 είναι πιο καλοκατασκευασμένος και φαίνεται από κοντά αυτό, όχι ότι μου δημιούργησε κάποιο πρόβλημα ο DSL5 αλλά ποιοτικά ο SL5 είναι ένα σκαλί επάνω. Θεωρώ ότι αν θες ήχο Jubille ο SL5 είναι πιο κοντά (πάντα χωρίς να έχω ακούσει τον Jubille ζωντανά αλλά μόνο utube κτλ, και κυρίως χωρίς να έχω παίξει μαζί του.


Και οι δύο είναι τρομακτικά δυνατοί για σπίτι, στέκονται μια χαρά για πρόβα, και live αν βάλεις ένα μικρόφωνο (όπως όλοι πλέον) βγαίνεις άριστα (έχω βγει live με τον SL5 έτσι[size=78%]).[/size]

[size=78%]*Έχω ξεκινήσει μία παρουσίαση [/size]συγκριτικό[size=78%] μεταξύ των δύο, πρόλαβα το ένα μέρος του DLS5, λόγω επαγγελματικών υποχρεώσεων δεν έχω το χρόνο να ετοιμάσω το υλικό. Ελπίζω μέσα στις γιορτές να μπορέσω να το τελειώσω.  [/size]

Ο Marshall jcm2555 slash που έχεις είναι ενα reissue του Marshall silver jubilee 2555, οπότε στην ουσία είναι ακριβώς οι ίδιοι στον ήχο, όντως ο sl5 μπορούμε να πούμε οτι είναι "ξαδερφάκια" με τον silver jubilee... Αν και στην πραγματικότητα είναι ένας μικρός afd...

Συγχώνευση μηνυμάτων: 12/03/14, 22:46
Αν ψάχνεις απεγνωσμένα  ;D για silver Jubilee ήχο, δες οπωσδήποτε και εδώ:

http://www.ceriatone.net/2550_106

Αν δεν κάνω λάθος η Ceriatone στέλνει μόνο στη Βόρεια Αμερική (ΗΠΑ και Καναδά). Έτσι κι αλλιώς οι ενισχυτές από Αμερική είναι κατασκευασμένοι για να λειτουργούν με ρεύμα 110V.
[/quoteΚαλό αυτό με την ceriatone αλλά στέλνει μόνο Αμερική....
« Τελευταία τροποποίηση: 04/12/14, 17:43 από JoePerry »
Know the REAL difference between Rock 'n' Roll and Spiderman...
http://img-9gag-fun.9cache.com/photo/4151927_700b.jpg

Αποσυνδεδεμένος JoePerry

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 98
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Επιλογή νέου combo!!!
« Απάντηση #10 στις: 04/12/14, 17:48 »
Μήπως ξέρει κανείς τι mods θα πρέπει να έκανα σε έναν από τους δύο για να τον φέρω πιο κοντά στα specs του silver jubilee, και πόσο θα κόστιζε κάτι τέτοιο??? (δεν μιλάω για ριζική αλλαγή, αλλά τα βασικά)...
Know the REAL difference between Rock 'n' Roll and Spiderman...
http://img-9gag-fun.9cache.com/photo/4151927_700b.jpg

Αποσυνδεδεμένος sfanfan

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 640
  • Φύλο: Άντρας
    • Facebook profile
    • Προφίλ
Απ: Επιλογή νέου combo!!!
« Απάντηση #11 στις: 04/12/14, 19:38 »
Δυστυχώς λόγο χρόνου, τουλάχιστον στην παρούσα φάση δεν προλαβαίνω να κάνω το συγκρητικό που θες. Άσε που χρωστάω ήδη ένα και το έχω στο μυαλό μου να το ολοκληρώσω με την πρώτη ευκαιρία.
http://forum.kithara.gr/index.php?topic=88260.0


Παρόλα αυτά θα σου πω το εξής. Παίξε μαζί τους! Αν δεν το έχεις κάνει ξεκίνα από αυτό. Το να σου πω, πάρε τον SL5, άλλαξέ του λάμπες με τις τάδε που κάνουν 30-40-100 ευρώ, και μετά κάνε αυτό το mod το οποίο κάνει 100 ευρώ και άλλαξε και το άλλο που έχει άλλα 50 ευρώ... Το αποτέλεσμα ποιος στο εγγυάται ότι θα σου αρέσει; Στην τελική το πόσο μοιάζει ο Χ-Ψ ενισχυτής με κάποιον άλλο ή το πώς ακούγεται είναι και υποκειμενικό. Εγώ μπορώ να σου υπογράφω ότι ο SL5 είναι ένας jubille in a box, και να το ακούω, δεν σημαίνει ότι θα έχω δίκαιο/άδικο ή ότι και εσύ θα ακούσεις το ίδιο. Άρα παίξε με τους δύο μικρούς δες ποιος είναι πιο κοντά στο ήχο που θες και βλέπεις αν αξίζει να μπεις στη διαδικασία αγοράς κάποιου εκ των δύο, ή μήπως να έψαχνες για κάτι άλλο.
White noise

Αποσυνδεδεμένος Μητσάκος

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1818
  • Φύλο: Άντρας
  • Κιθαρίστας της κακιάς ώρας...
    • Προφίλ
Απ: Επιλογή νέου combo!!!
« Απάντηση #12 στις: 04/12/14, 19:40 »
Δηλαδή θες να δώσεις 1000+ ευρώ για να πάρεις ένα combo και να το μοντάρεις, το οποίο μετά δυσκολίας θα μπορεί να βγάλει οτιδήποτε πέρα από μικρό live, απλά και μόνο για να πλησιάσεις ήχο Jubilee στο υπνοδωμάτιο; Έχεις συναίσθηση τι τρομερά πράγματα για σπίτι/live/recording μπορείς να αποκτήσεις με αυτό το budget; Και κάτι μου λέει (κρίνοντας από το ότι ρωτάς να σου πουν αν ο DSL φέρνει όντως σε Silver Jubilee), ότι δεν τον έχεις ακούσει/παίξει το δεύτερο από κοντά...

Πέφτω μέσα;
If music be the food of love, play on,
Give me excess of it; that surfeiting,
The appetite may sicken, and so die...

Αποσυνδεδεμένος JoePerry

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 98
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Επιλογή νέου combo!!!
« Απάντηση #13 στις: 04/12/14, 20:05 »
Δηλαδή θες να δώσεις 1000+ ευρώ για να πάρεις ένα combo και να το μοντάρεις, το οποίο μετά δυσκολίας θα μπορεί να βγάλει οτιδήποτε πέρα από μικρό live, απλά και μόνο για να πλησιάσεις ήχο Jubilee στο υπνοδωμάτιο; Έχεις συναίσθηση τι τρομερά πράγματα για σπίτι/live/recording μπορείς να αποκτήσεις με αυτό το budget; Και κάτι μου λέει (κρίνοντας από το ότι ρωτάς να σου πουν αν ο DSL φέρνει όντως σε Silver Jubilee), ότι δεν τον έχεις ακούσει/παίξει το δεύτερο από κοντά...

Πέφτω μέσα;
Για το modαρισμα υποθετικά μιλάω για να δω εάν θα με συμφέρει οικονομικά, που μάλλον όχι... Μήπως υπάρχει κάποιο πεταλακι equalizer η κάτι τέτοιο για αυτή την δουλειά???
Know the REAL difference between Rock 'n' Roll and Spiderman...
http://img-9gag-fun.9cache.com/photo/4151927_700b.jpg

Αποσυνδεδεμένος JoePerry

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 98
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Επιλογή νέου combo!!!
« Απάντηση #14 στις: 07/12/14, 13:05 »
Παιδιά off-topic αλλά μήπως μπορείτε να με βοηθήσετε σε αυτό το θέμα??? http://forum.kithara.gr/index.php?topic=88487.0
Know the REAL difference between Rock 'n' Roll and Spiderman...
http://img-9gag-fun.9cache.com/photo/4151927_700b.jpg

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
29 Απαντήσεις
14046 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 10/10/02, 08:19
από Βραζίλης
2 Απαντήσεις
3158 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 23/02/06, 16:56
από Βραζίλης
3 Απαντήσεις
2903 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 15/04/09, 13:53
από myster maze
33 Απαντήσεις
13013 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 15/06/09, 13:23
από filthy_dwarf
76 Απαντήσεις
24229 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 13/07/10, 19:30
από Μητσάκος
9 Απαντήσεις
11945 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 26/07/12, 19:04
από bassman(4 String Suicide!)
8 Απαντήσεις
4053 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 20/10/11, 01:37
από sakourtele
26 Απαντήσεις
8477 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 11/08/12, 11:24
από Rosstrobon
8 Απαντήσεις
39607 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 12/12/12, 10:51
από Archangel
7 Απαντήσεις
6676 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 21/03/19, 23:55
από bironi