Σελίδες:
  • #1 από larsson στις 13 Sep 2005
  • Hi paidia!!!thelw na kanw ena service thn hlektrikh(de thn exw kanei pote..)kai de kserw pou na paw sth SAlonikh phga rwthsa liolio kai mou pe 35 euro kai mou fanhkan polla ....egw ypologiza gyrw sta 20-25(ennoeite de syberilamvanodai oi xordes)Akouw protaseis!!!!!!
  • #2 από kotsos_ee στις 13 Sep 2005
  • Φίλε μου όλοι στα λεφτά που σου είπε ο λιόλιος είναι(-+5€). Εγώ θα σου πρότεινα τον τσέλιο στην πλατεία ναυαρίνου γιατι πιστεύω κάνει την καλύτερη δουλειά σε αντίθεση με τον λιόλιο που τουλαχιστον προσωπικά μου φαίνεται λίγο τσαπατσούλης.
  • #3 από larsson στις 13 Sep 2005
  • enas xodros pou exei ena magazi epishs sth nayrinou kapou s ena steno en onomati "xordes"kanei kalo service?
  • #4 από Mistral στις 13 Sep 2005
  • Sigoura airsto service sth salonika kanei o Zozef.To paidi ekei poli e3ipiretiko klp klp...Vevaia sfazei ligaki...Sthn dikia mou me service , klp klp klp + Limarisma tastwn mou xe parei 100 an thymamai kala...mono to service kana 50ari tha xrewnei...polla ta lefta alla toulaxiston eimai sigouros oti tha to parw swo pisw to organo ...rwthse to poli poli...
  • #5 από kotsos_ee στις 13 Sep 2005
  • enas xodros pou exei ena magazi epishs sth nayrinou kapou s ena steno en onomati "xordes"kanei kalo service?

    Δεν τον γνωρίζω που ακριβώς στην ναυαρίνου?
  • #6 από Witchking στις 13 Sep 2005
  • Από ότι ξέρω καλό service για ηλεκτρικές κάνει και ο Μιχάλης στον Στόλα...Από τιμές δεν ξέρω...
    Για το Τσέλιο έχω ακούσει πολύ καλά λόγια για service σε ακουστικές .
    Στον Λιόλιο έχω κάνει service αλλά ακουστικές , όχι ηλεκτρική...δεν μπορώ να συγκρίνω όμως με άλλους εφόσον δεν έχω πάει σε άλλον...
    Ο Νίκος στο Zozef όντως είναι πολύ καλός επίσης!!
  • #7 από JimTemoe στις 14 Sep 2005
  • Ένας άλλος πάλι αριστερά στην παράλληλη της Ναυαρίνου είναι ο Γιώργος ο Παππάζογλου.
    Τηλ.2310282771 από της 8 έως και της 5
  • #8 από King Lui στις 14 Sep 2005
  • Εγώ πάντως πηγαίνω όλες τις κιθάρες μου (ακουστικές και ηλεκτρικές) εδώ και χρόνια στο Μιχάλη (νυν Στόλλας και παλιά Musicstore - Σταρόβας) και είμαι πολύ ευχαριστημένος.
  • #9 από Mistral στις 14 Sep 2005
  • Parpen kai King Lui exete apolyto dikio...o Mixalhs sto Stolla einai epishs poli kalos kai poli e3ipiretikos(dinw megalh bash sto teleytaio)...Apla ton 3exasa giati eixa paei thn akoustikh dyo fores alla palaiotera...
    Opote sigoura pramata gia salonika : Zozef , Stollas...
    Meionekthmata : Kai oi dyo ligo akrivoi alla kanoun e3airetikh douleia...
  • #10 από King Lui στις 14 Sep 2005
  • Επίσης ένα μικρό μειονέκτημα του Στόλλα είναι ότι βρίσκεται πολύ μακριά από το κέντρο οπότε καλό θα είναι πηγαίνεις με αμάξι.
  • #11 από Mistral στις 14 Sep 2005
  • Gia ton parapanw logo teleytaia protimw Zozef.:)
    Vevaia to poli poli pairneis to astikouli 31 kai pas alla oso na to kaneis einai ektos kentrou.
  • #12 από kots3 στις 19 Apr 2006
  • παιδιά έχω πάρει μια ακουστική από τον ριχάρδο. καινούρια. λέτε να την πάω αλλού στο δίμηνο για service?
  • #13 από kostas vretos στις 19 Apr 2006
  • Tσελιος for ever παιδια.Για μενα το καλυτερο μαγαζι (γενικως) στην Θεσσαλονικη.
  • #14 από paolo_guitar στις 28 Apr 2006
  • enas xodros pou exei ena magazi epishs sth nayrinou kapou s ena steno en onomati "xordes"kanei kalo service?

    αυτος δεν κανει το service. στελνει την κιθαρα στον κωστα γιαπιτζογλου στη νεαπολη.
    ο οποιος εχω ακουσει οτι ειναι πολυ καλος. αν μπεις στο μαγαζι χορδες θα δεις καπου αφισες και καρτες
    kg guitars. αυτος ειναι ο τυπος που κανει το σεβις
  • #15 από ερεβος στις 05 May 2006
  • Tσελιος for ever παιδια.Για μενα το καλυτερο μαγαζι (γενικως) στην Θεσσαλονικη.

    +1 Toυ πηγα το Λεσπολι για το customization κι η δουλεια του ηταν υποδειγματικη.
  • #16 από paolo_guitar στις 05 May 2006
  • Tσελιος for ever παιδια.Για μενα το καλυτερο μαγαζι (γενικως) στην Θεσσαλονικη.

    +1 Toυ πηγα το Λεσπολι για το customization κι η δουλεια του ηταν υποδειγματικη.
    και φυσικα οταν αλλξες και χορδες...η κιθαρα ειχε παρει τα πολυ πανω της ε? 
    σαν να μη τη γνωριζες!! ;D ;D ;) ;)
  • #17 από RORY GALLAGHER στις 31 Jul 2006
  • ΚΑΙ ΓΩ ΔΗΜΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΩ
    Μου είχε σπάσει η λεςπολ στα 2 στο σημείο που είναι το nut και του την πήγα και αυτός την έστειλε σέναν μάστορα στα λιόσια,ο οποίος την έβαψε κιόλας στο σημείο της ρωγμής και δεν φένεται τίποτα,ούτε στην εμφάνιση,ούτε στο παίξιμο....θα μου την έφτιαχνε ο ίδιος αλλά θα την έστελνε αλλού για βάψιμο,οπότε τα έκανε όλα αυτός που θα την έβαφε...
    από τιμή όλα μαζί 100 ευρά..(στο τζίμη μου ζήτησε 140 μόνο για το κόλημα)
  • #18 από ερεβος στις 24 Sep 2006
  • Τελευταια ακουσα για εναν μαστορα στον Μαυρομουστακη που κανει πολυ καλη δουλεια μονο με 10 ευρω...Θα επανελθω με νεοτερα...
  • #19 από liagasg στις 07 Nov 2006
  • Στον Μαυρομουστακη ο Σακης ειναι πολυ καλος τεχνιτης.
    3 χρονια εκει πηγαινα τις κιθαρες μου.
    Ο λιολιος ειναι λιγο τσαπατσουλης (εως πολυ). του πηγα κιθαρα κ την πηρα με σημαδεμενο ταστο..

    Βασικα καλο ειναι να μαθεις να την φτιαχνεις μονος σου οπως ακριβως θες. αλλα πρεπει να εχεις χρονο κ να την βρισκεις κιολας! ;D
    Ενταξει στην αρχη θα την καταστρεψεις 3-4 φορες, αλλα δεν παθαινει τιποτε. Βιδες κ καλωδια ειναι ολα  ;D
  • #20 από ESPlayer στις 14 Nov 2006
  • Σωστος φιλε!!!

    Εγω μετα απο περιπλανισεις αποφασισα να μη ξαναπαω τη κιθαρα ποτε για service εκτος και αν προκυψει κατι πολυ εξιδεικευμενο..

    Παρολα αυτα, πιστευω πως ολοι οι τεχνικοι ειναι ιδιοι, εξαρταται σε τι διαθεση θα τους πετυχεις.. Μπορει να σε σφαξουν και να μη σου κανουν δουλεια, μπορει ομως να και να σε κανουν μαγκα στο τζαμπε!..
  • #21 από george125 στις 01 Jun 2007
  • Παιδια πηγε κανεις σας προσφατα σε καποιον απο τους παραπανω αναφερθεντες για service και setup γενικα?? Σε ποιον,τι κανατε και ποσα λεφτα βγηκε το μαλλι?

    Να παω στον ζοζεφ η στον τσελιο τελικα? εχω μια Esp MII και δεν την εμπιστευομαι ευκολα σε καποιον...

    Μηπως ανακαλυψε κανεις καποιον αλλον εκτος απο τους παραπανω?.. Πεστε μου παιδια γιατι καιγομαι,χρειαζομαι επειγοντος service...



  • #22 από solega στις 23 Jan 2008
  • Νομιζω πως το καλυτερο σεταρισμα μακραν το κανει ο Κώστας στον Τσέλιο.Εχω σετάρει ολα τα οργανα εκει και ειμαι πολύ χαρουμενος με το αποτελεσμα.
  • #23 από Meolas στις 16 Jun 2008
  • εγω πηγα την ηλεκτρικη μου κιθαρα μου στον Τσελιο και δεν μου αρεσε καθολου το setup που εκανε...την εφτιαξε λες και θα παω σε κανενα σκυλαδικο να βαραω 7 ωρες πανω στο παταρι!!! τερμα χαμηλομενες οι χορδες με αποτελεσμα να μην εχει καθολου sustain και νατριζει. Αντιθετως, την πηγα την κιθαρα στο the art of wood..ο Παναγιωτης ειναι γνωστης του οργανου καθοτι και κατασκευαστης ηλεκτρικων και ακουστικων κιθαρων..την εφτιαξε την κιθαρα οπως πρεπει να ειναι...συν τοις αλλοις, ειναι και εξυπηρετικος και πολυ ποιο φτηνος απο Τσελιο. Στον Τσελιο εδωσα 50 euros ενω στο The art of wood 30.
  • #24 από Zeppelin στις 16 Jun 2008
  • Κ εγώ είμαι πελάτης του Art Of Wood.
    Έχω πάει πολλές φορές στο μαγαζί, κ έχω μείνει εντυπωσιασμένος τόσο από τις κατασκευές του, όσο κ από τις επισκευές του.
    Πολύ συνεννοήσιμος ο Παναγιώτης, άψογη δουλειά κ δεν γδέρνει κιόλας.
  • #25 από m@ster k@frer στις 16 Jun 2008
  • Και που ειναι ρε παιδια το art of wood????
    για πειτε μας κι εμας....

    Απο χρονο "αναμονης" τι λεει σε ποσες μερες την ετοιμαζει??
Σελίδες: