Σελίδες:
  • #1 από YmiRLinG στις 20 Nov 2005
  • Θελω να μου προτεινετε τροπους να κανω το παλιο μου μπασσο (οταν παρω καινουριο) αταστο χωρις να το καταστρεψω
  • #2 από parlats στις 22 Nov 2005
  • Εννοείς να το κάνεις μόνος σου??
  • #3 από YmiRLinG στις 22 Nov 2005
  • Ακριβως αυτο εννοω
  • #4 από math2014 στις 22 Nov 2005
  • Pairneis mia eidiki tanalia gia tasta, kai episis voithaei na zestaneis ta tasta me ena kolitiri.
  • #5 από YmiRLinG στις 22 Nov 2005
  • Pairneis mia eidiki tanalia gia tasta, kai episis voithaei na zestaneis ta tasta me ena kolitiri.
    Τα οποια που θα τα βρω? Και μετα πως θα γεμισω τα κενα των ταστων?
  • #6 από Arg0 στις 22 Nov 2005
  • Ισως να πρεπει να βαλεις ενα ειδος ξυλο-στοκου...

    Δες εδω εχει οδηγιες για κιθαρα που μεταφερονται στο μπασσο...

  • #7 από YmiRLinG στις 22 Nov 2005
  • Χιλια ευαριστω. Πολυ καλο το site.Τα χριστουγεννα θα γινει και η μετατροπη να δουμε...
  • #8 από math2014 στις 22 Nov 2005
  • Pairneis mia eidiki tanalia gia tasta, kai episis voithaei na zestaneis ta tasta me ena kolitiri.
    Τα οποια που θα τα βρω? Και μετα πως θα γεμισω τα κενα των ταστων?


    www.stewmac.com 
  • #9 από parlats στις 23 Nov 2005
  • Χιλια ευαριστω. Πολυ καλο το site.Τα χριστουγεννα θα γινει και η μετατροπη να δουμε...

    ψιτ νεαρέ, από περιέργεια, στείλε φωτό με το αποτέλεσμα οκ??
  • #10 από ερεβος στις 23 Nov 2005
  • Ερωτηση:

    Αν το κανεις αταστο θα μπορεις να παιξεις η ετσι για συλλογη???? ;D :P
  • #11 από parlats στις 23 Nov 2005
  • Ερωτηση:

    Αν το κανεις αταστο θα μπορεις να παιξεις η ετσι για συλλογη???? ;D :P

    Ναι ρε συ πολλοί παίζουν με άταστο μπάσο. Ο Τζάκο Παστόριους πχ και από έλληνες κάποιες φορές ο μέγιστος Γιώτης Κιουρτσόγλου
  • #12 από YmiRLinG στις 23 Nov 2005
  • Αν το κανεις αταστο θα μπορεις να παιξεις η ετσι για συλλογη???? ;D :P
    Αμφιβαλεις για τις ικανοτητες μου? :P Θα μπορω. ΚΑι αν δεν μπορω (που αποκλειεται :P) θα μαθω

    Ναι ρε συ πολλοί παίζουν με άταστο μπάσο. Ο Τζάκο Παστόριους πχ και από έλληνες κάποιες φορές ο μέγιστος Γιώτης Κιουρτσόγλου
    Και βεβαια μην ξεχνας οτι ολο το the wall σχεδον ηταν με αταστο και θελω να παιζω κομματια απο κει και να ακουγεται καλα γιατι με το ταστομενο δν ακουγεται ωραια
  • #13 από parlats στις 23 Nov 2005
  • Ο Ερεβος μήπως εννοούσε αν παίζει το μπάσο μετά που θα ακουμπήσεις τα βρωμόχερα σου πάνω ρε  ;D ;D ;D
  • #14 από YmiRLinG στις 23 Nov 2005
  • Ο Ερεβος μήπως εννοούσε αν παίζει το μπάσο μετά που θα ακουμπήσεις τα βρωμόχερα σου πάνω ρε  ;D ;D ;D
    Ρε ουστ :P Που θα μου πεις κιολας :P
  • #15 από ερεβος στις 24 Nov 2005
  • Ναι ρε συ πολλοί παίζουν με άταστο μπάσο. Ο Τζάκο Παστόριους πχ και από έλληνες κάποιες φορές ο μέγιστος Γιώτης Κιουρτσόγλου

    Χαιρω πολυ, αλλα εδω δε μιλαμε για τον Παστοριους.... ;D :P
  • #16 από parlats στις 24 Nov 2005
  • Χαιρω πολυ, αλλα εδω δε μιλαμε για τον Παστοριους.... ;D :P

    Προφανώς, αλλά η νεκροψία θα δείξει έτσι δεν είναι??  ;D ;D ;D
  • #17 από Gabriel6th στις 24 Nov 2005
  • Καλή επιτυχία :-). Άκυρο αλλά είχα ακούσει άταστη κιθάρα σε μια εκπομπή και ήταν εκπληκτικός ο ήχος!!!
  • #18 από Fteo στις 24 Nov 2005
  • Δες κα αυτο
  • #19 από bassman(4 String Suicide!) στις 23 Feb 2007
  • Γεια..σκεφτομαι και γω να μετατρεψω το παλιο μου μπασο(ενα yamaha rbx που κοστιζει περιπου 350Ε) σε αταστο,αλλα θα το παω σε μαστορα εννοειται.Το χει κανει κανεις?Αξιζει?
  • #20 από ogyon21 στις 25 Jul 2007
  • Γεια..σκεφτομαι και γω να μετατρεψω το παλιο μου μπασο(ενα yamaha rbx που κοστιζει περιπου 350Ε) σε αταστο,αλλα θα το παω σε μαστορα εννοειται.Το χει κανει κανεις?Αξιζει?

    Αξιζει.. Δεν θα ειναι αταστο με ολη του την εννοια, μιας και τα ξυλα του δικου σου δεν προοριζονταν γι'αυτο.. μα θα παιζει μια χαρα.. (εφ'οσον ο μαστορας κανει καλη δουλεια.. Εχω να σου προτεινω μαστορα, απο τον οποιο εχω παιξει με τρια αταστα καθως και εχω δει να παιζουν με αταστη κλασσικη που εφτιαξε..) ΠΑντως αξιζει για αρχη... Καπου 100 ευρω θα σου παει η δουλεια να ξερεις..
  • #21 από rania_roxx στις 30 Jul 2007
  • Δεν έχω παίξει ποτέ με άταστη κιθάρα ή μπάσσο ή κάτι άταστο τέλος πάντων...! :Ρ
    Είχα ακούσει όμως άταστη κιθάρα, αξίζει αξίζει και πάει με 1000, αλλά μπάσσο δεν ξέρω να πω ακριβώς... ;D
  • #22 από GreekDudeCovers στις 16 Sep 2007
  • Η άταστη κιθάρα, αν δεν είσαι ο Eklund, θ'ακούγεται σαν χαλασμένο βιολί αφού έχει πάρει μια χούφτα στεροειδή, και δεν πιστεύω οτι έχει νόημα για τον καθημερινό, γνωστό μας κιθαρίστα. Τώρα αν ο άλλος καίγεται... Γούστα είναι αυτά. Τώρα για το άταστο μπάσο. Αν και λατρεύω τον ήχο του, δεν είναι σαν την Coca cola - δεν κολλάει παντού. Θα με χαλούσε ας πούμε ν'άκουγα άταστο στο running with the devil (φαντάσου την πιο βαρετή και μονότονη μπασσογραμμή του hard rock ) να ακούγεται με τον ήχο ενός άταστου...
    Τέλος πάντων, συνηθίζω ν'αντιδρώ σε πολλά πράγματα ( ;D ) αλλά στην τελική ο είναι τα γούστα του καθενός που μετράνε.
  • #23 από profsokin στις 16 Sep 2007
  • Άταστη κιθάρα έπαιζε ο vai στο g3, απίστευτος ήχος, αλλά την είχε μόνο για slide.. Είχε μια τριπλή κιθάρα, 12χορδη,6χορδη και άταστη.. Κορυφαίο στιγμιότυπο όταν ο ίδιος έπαιζε στην άταστη με slide μόνο με το αριστερό χέρι και με το δεξί έπαιζε σε μια απ'τις άλλες δύο (δε θυμάμαι ποια) στη οποία το fretting hand το είχε αναλάβει ένας άλλος τύπος..
  • #24 από Dark_kronos στις 14 Oct 2007
  • Παιδια η κοπελα μου παιζει μπασσο και θελει να κανει το ενα τις μπασο αταστο. Ομως δεν εμπιστευετε κανεναν απο τους μαστορες στην ροδο, η ιδια φοβατε να το κανει και εγω πιστευω πως μπορω να το κανω αλλα δεν μου αρεσει να πειραματιζομαι με ξενα οργανα....
    Σκευτικα λοιπον να παρω ενα φτηνο μπασο (ουτος η αλλος και αυτο που θελει να κανει αταστο φτηνο ειναι), να το κανω αταστο και να της το κανω δωρο. Μετα ομως σκευτικα οτι ισως να πουλανε και ετοιμα αταστα. Ξερω οτι γινετε με πιο ακριβα αλλα δεν ξερω αν γινετε και με πιο φτηνα...  Εχετε κατι υποψην σας;
    Εσεις τι μου προτινετε; Να την βοηθισω να κανει αταστο αυτο που εχει (εχει θα χρειαστω και καθοδηγισει απο εσας) να αγορασω ενα και να το κανω αταστο (παλι θα χρειαστω καθοδιγιση) η να παρω ενα ετοιμο;
  • #25 από Salinas στις 15 Oct 2007
  • Παιδια η κοπελα μου παιζει μπασσο

    Κωλόφαρδε, κωλόφαρδε, κωλόφαρδε!

    Σε μισώ, σε φθονώ...

    (μήπως έχει και καμια φίλη που παίζει τύμπανα;)
Σελίδες: