Αποστολέας Θέμα: How to relic your guitar!  (Αναγνώστηκε 23219 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Δαμιανός

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 545
  • Φύλο: Άντρας
  • Quality Never Goes Out Of Style...
    • Προφίλ
How to relic your guitar!
« στις: 21/03/07, 23:08 »
Βρηκα αυτο ψαχνοντας..Βεβαια ειναι λιγο τραβηγμενο να θαψετε την κιθαριτσα...

http://guitargeek.com/chat/showthread.php?threadid=87288

Αποσυνδεδεμένος Joef - Über Alles

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 502
  • Φύλο: Άντρας
  • Φυλακισμενος στην πραγματικοτητα των ξενων κοσμων
    • Προφίλ
Απ: How to relic your guitar!
« Απάντηση #1 στις: 21/03/07, 23:22 »
ναι τωρα παίρνω σφυρι και αρχιζω  ;D
http://www.guitars.ru/06/info.php?z899
κανω εκπομπη στο activeradio.gr καθε τεταρτη 12-2"fragile dreams" θα την ακουσετε χοντρα :D
ΟΤΙ ΑΞΙΖΕΙ...ΠΟΝΑΕΙ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΟ!!!!
Life's a B!tch 'till You Die, So Fuck The World and Let's Get High!

Αποσυνδεδεμένος Απόλλων

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 5861
  • Φύλο: Άντρας
  • Μονίμως προβληματικός...
    • Προφίλ
Απ: How to relic your guitar!
« Απάντηση #2 στις: 21/03/07, 23:44 »
Είχα βρει στο youtube πριν λίγο καιρό κάτι βιντεάκια που έδειχναν στην πράξη πώς ορισμένοι κάνουν relic την κιθάρα τους. Στην ουσία δηλαδή πώς την καταστρέφουν, γιατί relic σημαίνει άλλα πράγματα. Τέλος πάντων, σε ένα από αυτά τα βίντεο κάποιος πετούσε κατ' επανάληψη το σώμα της κιθάρας από τις σκάλες, ενώ στο άλλο ο τύπος είχε πάρει μια μεγάλη λίμα και χάραζε, έτριβε και έξυνε την κιθάρα σε διάφορα σημεία. Ομολογώ πως αυτό το δεύτερο δεν άντεξα να το δω ολόκληρο, γιατί η θέα ενός πυροβολημένου ατόμου που οικειοθελώς κακομεταχειρίζεται ένα μουσικό όργανο με αυτό τον τρόπο για να το κάνει και καλά "relic" μού φαίνεται ακατανόητη, σχιζοφρενική και εντελώς αντιαισθητική. Ακόμα και αν μιλάμε για όργανο των 200 Ευρώ. Δεν μπορώ να διανοηθώ τι είδους άτομο θα επιδοθεί σε τέτοιες ανοησίες αντί να κάτσει να μάθει να παίζει κιθάρα.

Μερικοί προφανώς πρέπει να κοιτάνε πιο προσεκτικά την ημερομηνία λήξης των ναρκωτικών που καταναλώνουν... ::)
Διψάς και δεν το ξέρεις...

Αποσυνδεδεμένος Metal Tiger

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 104
    • Προφίλ
Απ: How to relic your guitar!
« Απάντηση #3 στις: 22/03/07, 09:21 »
Ontos einia toulaxiston esxro na kakometaxirizese etsi ena organo... Ego den mporo na vlepo oute polous kitharistes pou spane ktl tis kithares tous...

Αποσυνδεδεμένος j.free

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 76
  • Φύλο: Άντρας
  • ROCK ALL DAY- PARTY ALL NIGHT
    • Προφίλ
Απ: How to relic your guitar!
« Απάντηση #4 στις: 22/03/07, 12:35 »
Αν και οφείλω να ομολογήσω πως το αποτέλεσμα είναι κάπως εντυπωσιακό, δεν αντέχω να βλέπω "κιθαρίστες'' να μεταχειρίζονται με αυτόν τον τρόπο τα όργανά τους....Ευχαριστώ αλλα δε θα πάρω... Προτιμώ η κιθάρα μου να δείχνει vintage όταν θα είναι vintage κ αυτό επιτυγχάνεται μόνο με περιποίηση κ αγάπη του οργάνου κ όχι με την κακομεταχείρησή του.... ;)
TIME'S SHORT YOUR LIFE'S YOUR OWN
AND IN THE END WE ARE JUST....DUST N' BONES

Αποσυνδεδεμένος Dark_kronos

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 425
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο παραδεισος...
    • Προφίλ
Απ: How to relic your guitar!
« Απάντηση #5 στις: 22/03/07, 14:48 »
Μια ακομα ασυνιθιστη λεπτομερια που μπορεις να κανεις ειναι να βαλεις την κιθαρα πανω στην καυτη εξατμιση τις μηχανης σου για λιγη ωρα.... (Εγινε καταλαθος με το μπασο μια φιλης μου.... πειρε φωτια το μπασο και τωρα δουλευει μια χαρα αλλα λιγο πιο κατω απο εκει που πιανει η ζωνη εχει μια διαφορα απο τα περισσοτερα μπασα....), Η να ακουμπειξει με κανα τσιγαρο στο Headstok (ετυχε στην stratocaster του καθηγιτη μου....) η να χωσεις μια γερη με το headstock σε κανα πιατινη ενω παιζεις (ετυχε στην δικη μου) η ακομα πιο ωραια να σου χτυπισει ο τεχνικος την κιθαρα (αγνωστο το πως) ενω την φτιαχνει και το Headstock να μεινει μισο (ετυχε στην μολις 6μηνων Gibson SG ενος φιλου, οπως καταλαβενετε εχει φρικαρει ασχημα.... και ιδικα ο συγκεκριμενος ητανε υπερπροστατευτικος μαζι της...)
« Τελευταία τροποποίηση: 22/03/07, 14:53 από Dark_kronos »
Pure f**k**g Metal From Texas

Αποσυνδεδεμένος adunes

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 1
    • Προφίλ
Απ: How to relic your guitar!
« Απάντηση #6 στις: 23/03/07, 04:13 »
...ή να δεις καθως περπατας στην αλλη ακρη του δωματιου οτι το σνοουμπωρντ κουνηθηκε και αρχισε να πεφτει βασανιστικα με την κοφτερη του ακμη προς την κιθαρα η οποια προσωρινα βρεθηκε να αναπαυεται στο πατωμα...
...ευτυχως συνεβη στην πολυ φτηνη μου επιφων (της εκανε 1 τραυμα αλλα ζει ακομα)! ...ή να σου πεσει η κιθαρα απο το κατω σημειο της φτηνιαρικης ντανταριο ζωνης στα πλακακια της βεραντας... (η ιδια κιθαρα. παραδοξως ζει ακομα)!   


παντως κι εγω απεχθανομαι την εκουσια καταστροφη οργανων. καλυτερα να τη χαρισεις στο μικρο ξαδερφακι σου παρα να τη σπασεις για "μοστρα" .
 

Αποσυνδεδεμένος buckethead RULES!!

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 497
  • Φύλο: Άντρας
  • Slaughterhouse on the Prairie
    • Προφίλ
Απ: How to relic your guitar!
« Απάντηση #7 στις: 23/03/07, 15:29 »


Αν αντέχετε να το δείτε... :'( :'( :'( :'( :'(

Αποσυνδεδεμένος Salinas

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 847
  • Φύλο: Άντρας
  • Γουστάρω κιθάρα...
    • Προφίλ
Απ: How to relic your guitar!
« Απάντηση #8 στις: 23/03/07, 17:13 »
Ε, όχι ρε παιδιά...

 Μου θύμισε όταν ήμουν πιτσιρίκος και έλιωνα με το που έβλεπα οποιδήποτε ηλεκτρικό ρημάδι, αλλά που τότε φράγκα για τέτοια...

  Θα τους σκότωνα τους κερατάδες που κάνουν τέτοια πράγματα... Και αισθητικά κατά τη γνώμη μου είναι ΧΑΛΙΑ! :-\
http://www.myspace.com/undermeband"Io mi dico e' stato meglio lasciarci, che non esserci mai incontrati..."
Takamine Santa Fe

Αποσυνδεδεμένος Μαρμελακι

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 578
  • ο καλος ο Μαρμελακης ολα τα αλεθει
    • Προφίλ
Απ: How to relic your guitar!
« Απάντηση #9 στις: 23/03/07, 17:43 »
(σχολιο διαγραφηκε)
« Τελευταία τροποποίηση: 30/06/09, 13:35 από marmelaki »

Αποσυνδεδεμένος Baroness

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1321
    • Προφίλ
Απ: How to relic your guitar!
« Απάντηση #10 στις: 23/03/07, 18:18 »
Μαλον δεν εχεις δει σε βιντεο πως ο Stevie Ray ανεβαινε πανω (ναι, και με τα δυο ποδια) στην #1 Strat του και με ολο το βαρος του πανω στην κιθαρα τραβαγε τον λαιμο απο το headstock για να κανει bends  ;D

Αυτο θα ηθελα πολυ να το δω :P ;D

Αποσυνδεδεμένος Υπνοβάτης...

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1372
  • Φύλο: Άντρας
  • I love it when it rains potatoes
    • Προφίλ
    • Ypnovatis
Απ: How to relic your guitar!
« Απάντηση #11 στις: 23/03/07, 18:29 »
E????

Αποσυνδεδεμένος Metal Tiger

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 104
    • Προφίλ
Απ: How to relic your guitar!
« Απάντηση #12 στις: 24/03/07, 01:04 »
Den antexa na to do to video..

Αποσυνδεδεμένος 2be

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 127
  • Φύλο: Άντρας
  • or not 2 be?
    • Προφίλ
Απ: How to relic your guitar!
« Απάντηση #13 στις: 02/04/07, 11:53 »
ο τρόπος για να γίνει μια κιθάρα relic είναι να την εξής μια ζωή αγκαλιά και να λιώσεις τα "ταστα" τις παίζοντας ,να βγαίνεις σε κάνα live όπου όλο και κάπου θα κοπανηθεί και γενικός το relic είναι μια υπόθεση που απαιτεί πόνο εκ μέρους του παίκτη κι όχι του οργανου .
τώρα μια ali λύση είναι να νοικιάσεις μια ταινία του στιλ ο σχιζοφρενής δολοφόνος με το αλυσοπρίονο και να απολαύσεις σκηνές του πως γίνετε κάποιος kou-reli-c .!
« Τελευταία τροποποίηση: 12/04/07, 13:17 από 2be »

Αποσυνδεδεμένος kurdt kobain :-)

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 224
  • Φύλο: Άντρας
  • If you read, you will judge...
    • Προφίλ
Απ: How to relic your guitar!
« Απάντηση #14 στις: 02/04/07, 13:50 »
το σπασιμο της κιθαρας ειναι αλλη φαση..!το καψημο δε για οσους ξερουν ποιος το επιχηρησε on stage πρωτος επισης αλλη φαση!
δεν μπορω να καταλαβω τι ζορι τραβανε μερικοι και σχολιαζουν οσουν κανουν διαφορα με τις κιθαρες τους...
''When I Meet You There...''

Αποσυνδεδεμένος Salinas

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 847
  • Φύλο: Άντρας
  • Γουστάρω κιθάρα...
    • Προφίλ
Απ: How to relic your guitar!
« Απάντηση #15 στις: 02/04/07, 15:12 »
δεν μπορω να καταλαβω τι ζορι τραβανε μερικοι και σχολιαζουν οσουν κανουν διαφορα με τις κιθαρες τους...

kobain, όχι για να σου την πω, αλλά τραβάω και μάλιστα μεγάλο ζόρι με τέτοια πράγματα, όπως και όταν βλέπω να σπάνε αυτοκίνητα ή οτιήποτε άλλο, έτσι, για πλάκα... Είναι σπατάλη και βλακεία, και ως γνωστόν, για να διατυμπανίζει κάποιος τη βλακεία του πρέπει να είναι δυο φορές βλάκας, ήτοι πανύβλακας...
 Ε, λοιπόν, το ζόρι μου είναι ότι δε γουστάρω να βλέπω τέτοια οργανάκια να καταλήγουν σε πανύβλακες.
(Όσο για κάποιους διάσημους, εκεί υπεισέρχεται και ο παράγοντας marketing στο να κάνουν κάτι τέτοια, αλλά και πάλι δε δικαιολογώ, βλακεία μου φαίνεται, ακόμα κι όταν το κάνει ο Hendrix).
http://www.myspace.com/undermeband"Io mi dico e' stato meglio lasciarci, che non esserci mai incontrati..."
Takamine Santa Fe

Αποσυνδεδεμένος Metal Tiger

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 104
    • Προφίλ
Απ: How to relic your guitar!
« Απάντηση #16 στις: 02/04/07, 18:17 »
kobain, όχι για να σου την πω, αλλά τραβάω και μάλιστα μεγάλο ζόρι με τέτοια πράγματα, όπως και όταν βλέπω να σπάνε αυτοκίνητα ή οτιήποτε άλλο, έτσι, για πλάκα... Είναι σπατάλη και βλακεία, και ως γνωστόν, για να διατυμπανίζει κάποιος τη βλακεία του πρέπει να είναι δυο φορές βλάκας, ήτοι πανύβλακας...
 Ε, λοιπόν, το ζόρι μου είναι ότι δε γουστάρω να βλέπω τέτοια οργανάκια να καταλήγουν σε πανύβλακες.
(Όσο για κάποιους διάσημους, εκεί υπεισέρχεται και ο παράγοντας marketing στο να κάνουν κάτι τέτοια, αλλά και πάλι δε δικαιολογώ, βλακεία μου φαίνεται, ακόμα κι όταν το κάνει ο Hendrix).

+1000

Αποσυνδεδεμένος sotoman

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 400
  • Φύλο: Άντρας
  • just like Sister Ray said
    • Προφίλ
Απ: How to relic your guitar!
« Απάντηση #17 στις: 02/04/07, 20:18 »
και το σπάσιμο, και το κάψιμο της κιθάρας μέρος του "παιξίματος" είναι..
κατα την γνώμη μου πιο πολύ χαραμίζεται μια κιθάρα στα χέρια των "παππάδων" που δεν ξερουν ουτε αφτοί τι παίζουν παρα στα αποκαίδια του hendrix..
ως και σε μένα, σε μένα ακόμα που σας ιστορώ
αντισταθείτε.

Αποσυνδεδεμένος Costa Ex@rho

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 223
  • Φύλο: Άντρας
  • ΜΑΣΤΟΡΑ ΒΑΛΕ 16.5 ΚΙΛΑ ΠΕΤΑΛΙΑ ΠΑΡΑΚΑΛΩ!
    • Προφίλ
    • http://users.forthnet.gr/ath/pfragkos/exarhos.mp3
Απ: How to relic your guitar!
« Απάντηση #18 στις: 26/04/07, 18:39 »
η τελευταια μου relic ;)
http://www.vimeo.com/clip:174718

(επιτηδες παιζω με ενα danelectro 10' tranziston και ενα tc booster distortion k λouπα απο dl-4 line6)
« Τελευταία τροποποίηση: 26/04/07, 18:44 από Costa Ex@rho »

Αποσυνδεδεμένος ΠΑΝΜΕΓΙΣΤΟΣ - EOSFORUM - SOTRIANI -

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1654
  • Φύλο: Άντρας
  • To Φαινόμενο Γνωστό έως τα Πέρατα του Κόσμου...
    • Προφίλ
Απ: How to relic your guitar!
« Απάντηση #19 στις: 04/12/07, 17:48 »
Είχα βρει στο youtube πριν λίγο καιρό κάτι βιντεάκια που έδειχναν στην πράξη πώς ορισμένοι κάνουν relic την κιθάρα τους. Στην ουσία δηλαδή πώς την καταστρέφουν, γιατί relic σημαίνει άλλα πράγματα. Τέλος πάντων, σε ένα από αυτά τα βίντεο κάποιος πετούσε κατ' επανάληψη το σώμα της κιθάρας από τις σκάλες, ενώ στο άλλο ο τύπος είχε πάρει μια μεγάλη λίμα και χάραζε, έτριβε και έξυνε την κιθάρα σε διάφορα σημεία. Ομολογώ πως αυτό το δεύτερο δεν άντεξα να το δω ολόκληρο, γιατί η θέα ενός πυροβολημένου ατόμου που οικειοθελώς κακομεταχειρίζεται ένα μουσικό όργανο με αυτό τον τρόπο για να το κάνει και καλά "relic" μού φαίνεται ακατανόητη, σχιζοφρενική και εντελώς αντιαισθητική. Ακόμα και αν μιλάμε για όργανο των 200 Ευρώ. Δεν μπορώ να διανοηθώ τι είδους άτομο θα επιδοθεί σε τέτοιες ανοησίες αντί να κάτσει να μάθει να παίζει κιθάρα.

Μερικοί προφανώς πρέπει να κοιτάνε πιο προσεκτικά την ημερομηνία λήξης των ναρκωτικών που καταναλώνουν... ::)

  δεν μποεω παρα να συμφωνισω απόλυτα, εξ αλλου ειναι πασιγνωστες οι αποψεις επι του θεματος  :-X :-\
Ο.Ξ.Ο.Κ.Δ.Τ.Ξ.Ο.Κ.Ο. 
θα τινάξω τα μυαλά μου στον αέρα
να γεμίσει ο κόσμος εξυπνάδα

Αποσυνδεδεμένος kronus

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 386
  • Φύλο: Άντρας
  • peace sells, but who's buying it???
    • Προφίλ
Απ: How to relic your guitar!
« Απάντηση #20 στις: 04/12/07, 18:15 »
Απλά είναι τουλάχιστον προκλητικό να βλέπεις να κακομεταχειρίζονται έτσι μια κιθάρα την στιγμή που κάποιοι άλλοι έχουν ιδρώσει κ έχουν στερηθεί πολλά για να αποκτήσουν μια... Όσο στην relicοποίηση μιας κιθάρας όπως προείπε κάποιος προϋποθέτει τον πόνο του κιθαρίστα που βλέπει το όργανό του να φθείρεται κ όχι τον πόνο της κιθάρας... Αυτά... Όσον αφορά στις φωτιές κ τους λοιπούς βανδαλισμούς επί σκηνής αυτά ήταν θηριοδείες των The Who, J.Hendrix Experience κ πολλών άλλων ηλίθιων(στον τομέα τουλάχιστον διαχείρησης οργάνων ακόμα κ τον τρισμέγιστο Jimi τον θεωρώ ηλίθιο, κ ας βγει το οποιοδήποτε πορρωμένο πιτσιρίκι να με κράξει).


Υ.Γ(μην ληθφεί από κανέναν στα σοβαρά, ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΚΑΘΑΡΑ ΓΙΑ ΠΛΑΚΑ ;)) Είναι άραγε τυχαίο όμως το γεγονός ότι όλοι όσοι κανιβάλιζαν τα μουσικά τους όργανα επί σκηνής είχαν fender stratocaster;;;;;; ;D ;D ;D
(ε, θα πέθαινα αν δεν έκανα το σχόλιο αυτό!!! ;D ;D ;D)
Let the sun beat down upon my face, stars will fill my dream, I'm the traveller of both time& space to be where I have been-Kashmir, Led Zeppelin

Αποσυνδεδεμένος ΠΑΝΜΕΓΙΣΤΟΣ - EOSFORUM - SOTRIANI -

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1654
  • Φύλο: Άντρας
  • To Φαινόμενο Γνωστό έως τα Πέρατα του Κόσμου...
    • Προφίλ
Απ: How to relic your guitar!
« Απάντηση #21 στις: 04/12/07, 20:54 »
Είναι άραγε τυχαίο όμως το γεγονός ότι όλοι όσοι κανιβάλιζαν τα μουσικά τους όργανα επί σκηνής είχαν fender stratocaster;;;;;; ;D ;D ;D

   Aμα σε πιασει στο στομα του ο Fenderiarhs την μαμησες!!! χαχαχαχαχα!  ;D ;D ;D ;D

Εγω πάντως συμφωνω!
+1 λοιπον!
Ο.Ξ.Ο.Κ.Δ.Τ.Ξ.Ο.Κ.Ο. 
θα τινάξω τα μυαλά μου στον αέρα
να γεμίσει ο κόσμος εξυπνάδα

Αποσυνδεδεμένος kronus

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 386
  • Φύλο: Άντρας
  • peace sells, but who's buying it???
    • Προφίλ
Απ: How to relic your guitar!
« Απάντηση #22 στις: 04/12/07, 22:12 »
Είναι άραγε τυχαίο όμως το γεγονός ότι όλοι όσοι κανιβάλιζαν τα μουσικά τους όργανα επί σκηνής είχαν fender stratocaster;;;;;; ;D ;D ;D

   Aμα σε πιασει στο στομα του ο Fenderiarhs την μαμησες!!! χαχαχαχαχα!  ;D ;D ;D ;D

Εγω πάντως συμφωνω!
+1 λοιπον!
Α! Σε παρακαλώ πολύ! Εγώ δεν έκανα τίποτα το επικριτέο.........Μόνο μία μικρή παρατηρησούλα..... ;D ;D ;D
« Τελευταία τροποποίηση: 04/12/07, 22:23 από kronus »
Let the sun beat down upon my face, stars will fill my dream, I'm the traveller of both time& space to be where I have been-Kashmir, Led Zeppelin

Αποσυνδεδεμένος gers

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2535
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: How to relic your guitar!
« Απάντηση #23 στις: 25/12/07, 00:20 »
Η δική μου έχει πέσει 3 φορές μέχρι στιγμής στο μάρμαρο... και δεν έχει πάθει σχεδόν τπτ...

κάτι δεν κάνω σωστά.. :P

Αποσυνδεδεμένος Jizzzm

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 159
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: How to relic your guitar!
« Απάντηση #24 στις: 30/03/08, 18:54 »
βασικά, οταν είχα πρωτοξεκινήσει κιθάρα, ήμουν στο εξωχικο ξερω γω, ολα καλα,επαιζα (προσπαθούσα να μαθω) μεχρι που σκαει το εγγονι της γειτόνισας...και μ τη ζήτησε και λεω φρόνιμα ας πουμε, καινουρια είναι..και το μαλακι*****ρι την κοπανησε με το headstock στον τοιχο..(ήταν με πεταχτο ασβέστη , αγριος δλδ) και εκανε μικρες λακουβιτσες...μιλάμε τρελάθηκα, μ ερχόταν να τ σκοτώσω...θυμαμαι, ήμουν χαλια για κατι μερες...γιαυτο, δεν ξαναδίνω οργανο πουθενα, μονο σε έμπιστα χέρια...;)

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
0 Απαντήσεις
5290 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 05/10/02, 19:33
από Απόλλων
13 Απαντήσεις
19623 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 04/02/04, 13:27
από Καρχαρίας
8 Απαντήσεις
7460 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 20/10/07, 20:20
από Jezus
16 Απαντήσεις
6929 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 10/03/08, 18:46
από morrigoth
14 Απαντήσεις
9084 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 16/12/08, 06:42
από Ioannis Anastassakis
38 Απαντήσεις
12973 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 22/06/11, 11:33
από marathon
18 Απαντήσεις
8171 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 13/01/09, 21:16
από Baroness
4 Απαντήσεις
2932 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 05/02/09, 09:06
από Guitarero 240bpm
3 Απαντήσεις
3087 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 28/02/09, 14:37
από Bekos®
29 Απαντήσεις
10994 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 27/06/09, 12:16
από tasos__