Σελίδες:
  • #1 από Costa Ex@rho στις 14 Dec 2007
  • #2 από Jezus στις 14 Dec 2007
  • Exει κανα-δυο ενδιαφερουσες ιδεες, αλλα δεν φαινονται και πολυ καλοφτιαγμενα το οργανα... σε κανα δυο μαλλιστα, λογο σχεδιου, φαινεται λες και το μπρατσο ειναι στραβα τοποθετημενο στο σωμα... καλες κοσμιτικες ιδεες παντως  :)
  • #3 από Costa Ex@rho στις 14 Dec 2007
  • ειναι θεικες. ΑΠΟΛΥΤΕΣ VINTAGE.
    και οι παλιες κιθαρες ειχαν ατελειες πολυ απλα γιατι ειναι-ηταν χειροποιητες!!
    αν δεις μια  tele 1976 που εχω εμπηρια-σει  το neck pocket ειναι  χαλια.
    αλλα δεν εχω ακουσει καλυτερη τελε κιθαρα στη ζωη μου.
    ιδιως η τριτη απο τα for sale ειναι super. :D
    ρωτησα για τιμη,
  • #4 από Jezus στις 14 Dec 2007
  • Αυτη με το red perloid pickguard? Φαινεται φανταστικο το ξυλο της ταστιερας σιγουρα!
    Αλλα το στραβοκομενο σχημα και humbucker-ring με ψιλοχαλανε... αλλα οπως ειπες και εσυ αυτη την κιθαρα την περνεις επειδη εχει ατελειες, αλλα εγω ειμαι λιγο τελειομανης  ;D
    Παντως μου θυμιζει καιτι πολυ παλιες Electric (αυτες που ειχαν δυο κεραυνους στο σημα), Teisco, Vox κτλ
    Απο νεες κατασκευες χρwματικα θυμιζει λιγο Italia guitars
  • #5 από MISTREATED στις 28 Aug 2008
  • Δέν μπορώ παρά να συμφωνήσω με τον Jezus , έχουν κάποια ενδιαφέρντα στοιχεία vintage αλλά απο ήχο και ποιότητα κατασκευής αν δεν δοκιμάσεις το όργανο στα δικά σου χέρια δεν μπορείς να το εμπιστευθείς. Οντως θυμίζουν τις Electric τις πρώτες Teisco  αλλά δεν νομίζω να μοιάζουν σε κάτι απο Vox. Η προσπάθεια του κατασκευαστή είναι να δείχνει Vintage, αλλά απ'οτι λέει λόγω περιορισμένης παραγωγής first come first served, που είναι κοματάκι αντιεμπορικό απο την μία και απο την άλλη ίσως προσπαθεί μ'αυτόν τον τρόπο να τονίσει οτι τα όργανα του είναι χειροποίητα. Εχοντας μια μικρή εμπειρία σε vintage όργανα (ουσιαστικά αυτά μ'ενδιαφέρουν και λόγω vintage ηλικίας) όντως έχουν μια ιδιαιτερότητα και στον ήχο τους και στην κατασκευή τους σαν χειροποίητα που είναι τα περισσότερα.
Σελίδες: