Αποστολέας Θέμα: Συνέντευξη του Νότη Μαυρουδή  (Αναγνώστηκε 12297 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Βραζίλης

  • Δεν με λένε Bill!
  • Administrator
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 10369
  • Φύλο: Άντρας
  • Βασίλης + Βραζιλία = Βραζίλης
    • Skype - fronimitis
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
Στις 25/7 πήγα σε μια επιτυχημένη συναυλία του Νότη Μαυρουδή, που έπαιξε μαζί με τον Παναγιώτη Μάργαρη και τρεις γυναικείες φωνές ονομαζόμενες "Σο Να Μα". Γοητευμένος από τις μελωδίες, σκέφτηκα ότι πολύς κόσμος του kithara.gr θα έβρισκε πολύτιμη μια συνέντευξη του Μαυρουδή. Πήγα και του μίλησα λοιπόν, είπε οτι γνωρίζει το kithara.gr και οτι ευχαρίστως θα μας δώσει συνέντευξη :)

Σας καλώ να διατυπώσετε εδώ τις ερωτήσεις σας, προς έναν από τους σημαντικότερους κιθαρίστες του τόπου μας. Οι γνώσεις του και η εμπειρία του θα δώσουν πολύ αξιόλογες απαντήσεις στα ερωτήματά σας.

Αν δεν γνωρίζετε ήδη τον Νότη Μαυρουδή ή θέλετε να μάθετε κάτι παραπάνω, επισκεφθείτε την ιστοσελίδα του: mavroudis.eu

Δείτε επίσης το πολύ καλό διαδικτυακό περιοδικό με αφορμή την κιθάρα, τον οποίο διευθύνει: tar.gr

Πιστεύω ότι καλό είναι να μείνει αυτό το θέμα ανοιχτό για συλλογή ερωτήσεων επί αρκετές εβδομάδες, ώστε να προλάβουν αρκετοί ενδιεφερόμενοι να τις υποβάλλουν (μιας και βρισκόμαστε σε περίοδο διακοπών).

Αποσυνδεδεμένος Θοδωρής

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1694
  • Φύλο: Άντρας
  • ΑΓΑΠΩ ΤΗΝ ΚΑΛΗ ΜΟΥΣΙΚΗ
    • Προφίλ
Απ: Συνέντευξη του Νότη Μαυρουδή
« Απάντηση #1 στις: 27/07/07, 11:32 »
Πολύ καλή σκέψη και ενέργεια .Είναι ένας καταξιωμένος και κιθαρίστας και συνθέτης και οι απόψεις του θα μας είναι χρήσιμες .Θα κάνω κάποιο κατάλογο ερωτήσεων και θα τις στείλω.

Αποσυνδεδεμένος Arg0

  • The Downstroker
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3257
  • Φύλο: Άντρας
  • Είμαι συναυλιάς... τι να κάνουμε?
    • Προφίλ
Απ: Συνέντευξη του Νότη Μαυρουδή
« Απάντηση #2 στις: 27/07/07, 11:50 »
Mία εύκολη:

Έχετε κάνει πάμπολλες συνεργασίες με νέους μουσικούς και γενικώς υποστηρίζετε πολύ τους πρωτοεμφανιζόμενους καλλιτέχνες. Θεωρείται οτι είναι υποχρέωση των καταξιωμένων μουσικών να δίνουν μία χείρα βοηθείας στα νέα ταλέντα? Τελικά η επίδραση μιας τέτοιας συνεργασίας είναι αμφίδρομη?

και μια λίγο πιο "αγκαθωτή":

Έχετε κερδίσει ένα βραβείο Αρίων το 2006 για τον δίσκο σας "Cafe de l' art, vol. 5". Ο θεσμός των βραβείων αυτών έχει δεχθεί πολλή κριτική και ακούγονται απόψεις ότι είναι ένας pop διαγωνισμός για λαϊκο-pop καλλιτέχνες. Έσεις έχοντας συμμετάσχει τι εντυπώσεις αποκομίσατε?

Αν μου 'ρθει κάτι άλλο θα επανέλθω...
If we are here not to do
What you and I wanna do
And go forever crazy with it
Why the hell are we even here?

Αποσυνδεδεμένος Veron

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 174
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Στο βυθό της μουσικής συνταξιδεύουμε... (Ο.Ε.)
    • Προφίλ
    • Νίκος Καββαδίας
Απ: Συνέντευξη του Νότη Μαυρουδή
« Απάντηση #3 στις: 28/07/07, 02:51 »
Έχοντας κι ο ίδιος γνώση, συμμετέχοντας σε ένα διαδικτυακό μουσικό περιοδικό, και λαμβάνοντας υπόψιν τις διάφορες κατηγορίες κατά του Διαδικτύου σε σχέση με τη μουσική, τα μουσικά έργα και τη διανομή/εκμετάλλευσή τους, πώς αντιλαμβάνεστε εσείς τη σχέση αυτή;


Στη συναυλία που έγινε στο Αττικό Άλσος, αναφέρατε κάποια στιγμή ότι "κάποια μουσικά κομμάτια τα ζηλεύετε, γιατί δεν μπορέσατε να τα γράψετε ο ίδιος"...Ποιοι συνάδελφοί και ποια έργα τους χαίρουν της εκτίμησης αυτής; ;)


Πώς ξεκίνησε η συνεργασία σας με τον Παναγιώτη Μάργαρη;
Πούθ' έρχεσαι; -Απ' τη Βαβυλώνα. Πού πας; -Στο μάτι του κυκλώνα.
Ποιαν αγαπάς; -Κάποια τσιγγάνα. Πώς τη λένε; -Φάτα Μοργκάνα.

Αποσυνδεδεμένος Ο Νέος Κιθαρωδός

  • Administrator
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3372
  • Φύλο: Άντρας
  • ... και καλό τραγούδι!
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
Απ: Συνέντευξη του Νότη Μαυρουδή
« Απάντηση #4 στις: 04/09/07, 11:22 »
Πώς θα μπορέσει η μουσική του (και άλλες που ανήκουν στο ίδιο μουσικό είδος) να κερδίσουν έδαφος στα αυτιά του κοινού, εκτοπίζοντας έστω και λίγο τα διάφορα σκουπίδια που μας κατακλύζουν;

Πώς βλέπει την θέση της κιθάρας (και ιδιαίτερα της κλασικής κιθάρας) στο ελληνικό μουσικό στερέωμα;

Σχετικά με το tar.gr του οποίου έιναι πρωτεργάτης (και φυσικά και σχετικά με το kithara.gr): Πώς μπορεί το ίντερνετ να προωθήσει τη μουσική;
Όσο πιο πολύ σου αρέσει η μουσική, τόσο πιο πολλή μουσική σου αρέσει...

Αποσυνδεδεμένος ARGIRIS25

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 30
    • Προφίλ
Απ: Συνέντευξη του Νότη Μαυρουδή
« Απάντηση #5 στις: 20/01/08, 04:39 »
απιστευτος κιθαριστας!!!!!!!!!!!!!! ;D ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος Goutara77

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 6
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
    • Ορφέας - Μουσικό Περιοδικό
Απ: Συνέντευξη του Νότη Μαυρουδή
« Απάντηση #6 στις: 06/05/08, 15:47 »
Τί γίνεται μ' αυτή τη συνέντευξη; Υπάρχει κανένα νεώτερο; ::) ::) ::)

Αποσυνδεδεμένος Βραζίλης

  • Δεν με λένε Bill!
  • Administrator
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 10369
  • Φύλο: Άντρας
  • Βασίλης + Βραζιλία = Βραζίλης
    • Skype - fronimitis
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
Απ: Συνέντευξη του Νότη Μαυρουδή
« Απάντηση #7 στις: 09/05/08, 20:47 »
Δεν έχω μαζέψει αρκετές ερωτήσεις, βασικά ότι έχετε στείλει εσείς. Προσωπικά δεν ξέρω τι να ρωτήσω, είναι ένας κιθαρίστας με μεγάλη διαδρομή στον χρόνο και με πολύ έργο. Το καλύτερο θα ήταν να γράψει ερωτήσεις κάποιος που έχει παρακολουθήσει το έργο και τη δράση του όλα αυτά τα χρόνια.

Αποσυνδεδεμένος Μαργαρίτα Π.

  • Δεν είμαι στιχουργός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1464
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Συνέντευξη του Νότη Μαυρουδή
« Απάντηση #8 στις: 14/10/08, 10:55 »
Βασίλη ισχύει το θέμα; Έχω 2-3 ερωτήσεις και ίσως σκεφτώ κι άλλες.  :)
Ο Ρίτσος διαβάζει Ρίτσο
http://rapidshare.com/files/227510288/Ritsos.rar

Αποσυνδεδεμένος Βραζίλης

  • Δεν με λένε Bill!
  • Administrator
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 10369
  • Φύλο: Άντρας
  • Βασίλης + Βραζιλία = Βραζίλης
    • Skype - fronimitis
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
Απ: Συνέντευξη του Νότη Μαυρουδή
« Απάντηση #9 στις: 14/10/08, 11:18 »
Ναι, ισχύει...

Γενικά, το πρόβλημα μου με τις συνεντεύξεις είναι ότι δεν ξέρω τι να ρωτήσω (πολλές φορές επειδή δεν γνωρίζω πολλά για τον καλλιτέχνη) και επίσης δεν έχω εμπειρία σε δημόσιες σχέσεις και τα σχετικά. Γι'αυτό προτιμώ να κάνουν άλλοι τις συνεντεύξεις...

Αποσυνδεδεμένος Μαργαρίτα Π.

  • Δεν είμαι στιχουργός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1464
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Συνέντευξη του Νότη Μαυρουδή
« Απάντηση #10 στις: 14/10/08, 11:33 »
ΟΚ, ως την Παρασκευή θα σου έχω μερικές ερωτήσεις κι ελπίζω να γράψουν κι άλλοι. Έλα ξυπνάτε, σε μουσικό φόρουμ είμαστε!  :)
« Τελευταία τροποποίηση: 14/10/08, 20:14 από Μαργαρίτα Π. »
Ο Ρίτσος διαβάζει Ρίτσο
http://rapidshare.com/files/227510288/Ritsos.rar

Αποσυνδεδεμένος Salinas

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 847
  • Φύλο: Άντρας
  • Γουστάρω κιθάρα...
    • Προφίλ
Απ: Συνέντευξη του Νότη Μαυρουδή
« Απάντηση #11 στις: 14/10/08, 15:31 »
 Δυο ερωτήσεις:

 Λόγω της ενασχόλησης με τη λατινοαμερικάνικη μουσική, ποιά πιστεύει ότι είναι (ή μπορεί να είναι) η σχέση του ελληνικού κοινού με αυτό το μουσικό ιδίωμα που εκτός από μεγάλες διαφορές παρουσιάζει και εκπληκτικές ομοιότητες με την ελληνική παράδοση; (παρεμπιπτόντως με τις ομοιότητες και τις διαφορές της λατινοαμερικάνικης με την ελληνική μουσική παράδοση έχει ασχοληθεί εκτεταμένα και ο Θεοδωράκης στο Canto General επιδιόκωντας μάλιστα και συνεργασίες με τους πρωτεργάτες της Nueva cancion Chilena, Victor Jara και inti illimani).

 Επίσης ποιά είναι η εμπειρία του από τη διδασκαλία στην Civica Scuola di Musica του Μιλάνο και πως θα τη συνέκρινε με ό,τι προσφέρουν αντίστοιχα ελληνικά ιδρύματα;
« Τελευταία τροποποίηση: 14/10/08, 21:40 από Salinas »
http://www.myspace.com/undermeband"Io mi dico e' stato meglio lasciarci, che non esserci mai incontrati..."
Takamine Santa Fe

Αποσυνδεδεμένος Μαργαρίτα Π.

  • Δεν είμαι στιχουργός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1464
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Συνέντευξη του Νότη Μαυρουδή
« Απάντηση #12 στις: 15/10/08, 18:31 »


Στην εκδήλωση για το βιβλίο του Ισαάκ Σούση με τίτλο "Μάνος Λοΐζος - Μια μέρα ζωής" στις 11/12/2007 στον Ιανό, εκθειάσατε τον συνθέτη και το έργο του. Ακούσαμε από σας και τον Παναγιώτη Μάργαρη τις Μπαλάντες του Μάνου Χατζιδάκι, τις Μπαλάντες του Μίκη Θεοδωράκη και το Cafe de l'art 3 με έργα και των δύο. Θα ακούσουμε στο μέλλον τις Μπαλάντες του Μάνου Λοΐζου;

Στις 17/2/2006 στη νυχτερινή σκηνή Ρεκ στην Πάτρα μιλήσατε στο αφιέρωμα για τον Τζων Λέννον. Είπατε στο τέλος της ομιλίας σας: Οι θαυμαστές του Τζων Λέννον έλεγαν "Θα μάθαινα Αγγλικά μόνο και μόνο επειδή τα μιλούσε ο Λέννον". Κι εγώ θα προσέθετα πως "Θα συνεχίσω να ενδιαφέρομαι για το ροκ μόνο και μόνο επειδή ασχολήθηκε ο Λέννον".
Συνεχίζετε λοιπόν να ενδιαφέρεστε για το ροκ. Θα θέλατε να μας πείτε τι ακούτε και ποια είναι η γνώμη σας για το ελληνόφωνο ροκ;

Έχετε μελοποιήσει Ελύτη, Ρίτσο, Λόρκα, Παλαμά, Λαπαθιώτη, Δροσίνη, Βιζυηνό, και πολλούς άλλους ποιητές. Το αυτό έχουν πράξει και άλλοι συνάδελφοί σας. Υπάρχει κάποιος δίσκος συναδέλφου σας με μελοποιημένη ποίηση τον οποίο "ζηλέψατε";
Όλοι γνωρίζουμε τη δύναμη των ΜΜΕ και κυρίως της τηλεόρασης. Αν σας πρότειναν να κάνετε μια τηλεοπτική μουσική εκπομπή με τους δικούς σας όρους θα δεχόσασταν;

Δεκαετία '60 Φεστιβάλ Τραγουδιού στη Θεσσαλονίκη. Χατζιδάκις, Θεοδωράκης, Μωράκης, Γιαννίδης, Καπνίσης, Μουζάκης, Χαιρόπουλος, Πλέσσας, και πολλοί άλλοι καθώς και μια πλειάδα αξιόλογων ερμηνευτών. Το 1965 το πρώτο βραβείο απονέμεται στο Νότη Μαυρουδή για το τραγούδι "Ήταν μεγάλη η νύχτα" το οποίο ερμήνευσε η Σούλα Μπιρμπίλη. Ως βραβευμένος συνθέτης αλλά και ως άνθρωπος που έζησε εκείνη την εποχή, θα θέλαμε να μας πείτε τη γνώμη σας για την αναβίωση του θεσμού. Μπορούν να συγκριθούν τα τραγούδια που ακούστηκαν τότε με αυτά που ακούγονται σήμερα;

"Η πειρατεία σκοτώνει τη μουσική". Συμφωνείτε; Μήπως άλλα πράγματα σκοτώνουν τη μουσική;

Νότης Μαυρουδής & Παναγιώτης Μάργαρης - Cafe de l' art 5 Βασίλης Τσιτσάνης & Μάρκος Βαμβακάρης. Λέτε στο ένθετο του δίσκου "Μια διασκευή πάντα διακινδυνεύει την αξιοπιστία της σε σχέση με το πρωτότυπο". Με ποιο κριτήριο διαλέγετε ένα τραγούδι προκειμένου να το διασκευάσετε; Πόσο δύσκολη είναι η επιτυχημένη διασκευή ενός τραγουδιού;

1/9/2005. Άρθρο στην επίσημη ιστοσελίδα σας με αφορμή το ταξίδι του Γιώργου Ζωγράφου, ενός μεγάλου καλλιτέχνη που ερμήνευσε τα πρώτα σας τραγούδια Άκρη δεν έχει ο ουρανός & Τα γιορτινά σου φόρεσε, σε δίσκο 45 στροφών του 1964.
Πάμε στο 1966. Αρλέτα, ο πρώτος της δίσκος στον οποίο συμμετέχετε με 5 τραγούδια.
1967. Αρλέτα, ο δεύτερος δίσκος της στον οποίο συμμετέχετε με 2 τραγούδια.
Μιλήστε μας λίγο για την Αρλέτα και για το Νέο Κύμα.  Γιατί πιστεύετε ότι τα τραγούδια του Νέου Κύματος άντεξαν στο χρόνο; Και γενικά τι είναι αυτό που κάνει ένα τραγούδι να αντέξει στο χρόνο;

Κάποιοι άξιοι συνθέτες, στιχουργοί και ερμηνευτές "κάθονται στο σπίτι τους" τα τελευταία χρόνια. Πιστεύετε ότι αυτό συμβαίνει επειδή έχουν στερέψει ή απλά προτιμούν να σιωπήσουν για κάποιους λόγους;
Ισχύει η άποψη ότι χωρίς καλές γνωριμίες ένας νέος καλλιτέχνης βρίσκει τις πόρτες κλειδαμπαρωμένες;

Talent shows στην τηλεόραση. Πιστεύετε ότι προσφέρουν κάτι;

Ποια είναι η εντονότερα χαραγμένη εικόνα στη μουσική διαδρομή σας;

Μπορείτε να μας αναφέρετε δίσκους που αποτέλεσαν σταθμούς στην ιστορία της ελληνικής δισκογραφίας;

Σωστός είναι ο καλλιτέχνης που δεν κάνει υποχωρήσεις, δεν συμβιβάζεται. Συμφωνείτε;

Θα δίνατε τραγούδια σας σε κάποιον καλλιτέχνη που έχει πει κάκιστα τραγούδια αλλά κατά τη γνώμη σας έχει καλή φωνή;

"Το τραγούδι είναι μια συνύπαρξη. Αν η μουσική είναι κάτω από το στίχο, τότε ο στίχος δεν αναδεικνύεται. Αν πάλι η μουσική είναι δυνατή και ο στίχος δεν λέει τίποτα, τότε αδικείται η μουσική. Γίνεται μια μάχη και το ζητούμενο είναι να υπάρχει ισορροπία για να μπορέσει ένα τραγούδι να επιβιώσει αλλά και να έχει το ειδικό βάρος που θα πρέπει".
Αυτά είπε ο Μάριος Τόκας σε συνέντευξη που έδωσε στον Γιάννη Θ. Πετρίδη. Συμφωνείτε;

Με ποιο τρόπο μπορεί το καλό τραγούδι να γίνει και εμπορικό στις μέρες μας;

Πώς βλέπετε το μέλλον της ελληνικής μουσικής; Είστε αισιόδοξος;

Στο kithara.gr φιλοξενούμε νέους δημιουργούς με ταλέντο και αγάπη για την καλή μουσική. Τι θα τους συμβουλεύατε;

Τέλος ερωτήσεων από εμένα.
Ο Ρίτσος διαβάζει Ρίτσο
http://rapidshare.com/files/227510288/Ritsos.rar

Αποσυνδεδεμένος Ο Νέος Κιθαρωδός

  • Administrator
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3372
  • Φύλο: Άντρας
  • ... και καλό τραγούδι!
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
Απ: Συνέντευξη του Νότη Μαυρουδή
« Απάντηση #13 στις: 24/10/08, 08:00 »
Νομίζω ότι έχουμε πλέον αρκετές ερωτήσεις.  :) :) :)
Όσο πιο πολύ σου αρέσει η μουσική, τόσο πιο πολλή μουσική σου αρέσει...

Αποσυνδεδεμένος Μαργαρίτα Π.

  • Δεν είμαι στιχουργός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1464
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Συνέντευξη του Νότη Μαυρουδή
« Απάντηση #14 στις: 02/07/09, 11:09 »
Σε 25 μέρες το θέμα γίνεται δύο ετών, να μας ζήσει!
Την τούρτα πώς τη θέτε; Black forest, μαύρη είν' η νύχτα στα βουνά, τα μαύρα μάτια σου όταν τα βλέπω με ζαλίζουνε, τα μαύρα κοροϊδεύεις κι αν βάλω μπλε ζηλεύεις;
Πέτε πώς τη θέτε για να δημιουργήσω.
Ο Ρίτσος διαβάζει Ρίτσο
http://rapidshare.com/files/227510288/Ritsos.rar

Αποσυνδεδεμένος Βραζίλης

  • Δεν με λένε Bill!
  • Administrator
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 10369
  • Φύλο: Άντρας
  • Βασίλης + Βραζιλία = Βραζίλης
    • Skype - fronimitis
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
Απ: Συνέντευξη του Νότη Μαυρουδή
« Απάντηση #15 στις: 02/07/09, 14:45 »
Μήπως θα ήταν πιο εύκολο το να βοηθήσεις για να πραγματοποιηθεί η συνέντευξη; ;)

Αποσυνδεδεμένος Μαργαρίτα Π.

  • Δεν είμαι στιχουργός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1464
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Συνέντευξη του Νότη Μαυρουδή
« Απάντηση #16 στις: 02/07/09, 23:13 »
Μήπως θα ήταν πιο εύκολο το να βοηθήσεις για να πραγματοποιηθεί η συνέντευξη; ;)

Την εκτίμησή μου για τον κύριο Μαυρουδή την έχω εκφράσει άπειρες φορές αλλά δυστυχώς δεν έχω την τιμή να τον γνωρίζω. Αν τον γνώριζα κι αν είχα δημοσιογραφικό ταλέντο, θα είχα πάρει ήδη τη συνέντευξη.
Υποτίθεται ότι την συνέντευξη την παίρνει όποιος ξεκινάει το θέμα, έτσι δεν είναι;
Ο Ρίτσος διαβάζει Ρίτσο
http://rapidshare.com/files/227510288/Ritsos.rar

Αποσυνδεδεμένος Βραζίλης

  • Δεν με λένε Bill!
  • Administrator
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 10369
  • Φύλο: Άντρας
  • Βασίλης + Βραζιλία = Βραζίλης
    • Skype - fronimitis
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
Απ: Συνέντευξη του Νότη Μαυρουδή
« Απάντηση #17 στις: 03/07/09, 00:36 »
Την συνέντευξη την παίρνει όποιος έχει τις ερωτήσεις, τον χρόνο και την διάθεση, την άνεση και το λέγειν. Εμένα μου λείπουν τα περισσότερα από αυτά (αλλά όταν είναι μεγάλη ανάγκη τα κάνω τελικά όλα μόνος μου...).
Πάντως, ούτε εγώ τον γνωρίζω. Απλά πήγα και του μίλησα μετά την συναυλία, και φάνηκε αρκετά φιλικός.

Αποσυνδεδεμένος Μαργαρίτα Π.

  • Δεν είμαι στιχουργός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1464
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Συνέντευξη του Νότη Μαυρουδή
« Απάντηση #18 στις: 03/07/09, 18:30 »
Μόνο που όλα αυτά τα λες μετά από δύο χρόνια. Το σωστό θα ήταν να το ξεκαθαρίσεις στην αρχική σου ανάρτηση, μπορούσες και έπρεπε να ρωτήσεις ποιος θέλει να πάει να πάρει τη συνέντευξη. Δεν επιτρέπεται να έχει διάθεση ένας τόσο σημαντικός συνθέτης και κιθαρίστας να μας δώσει συνέντευξη κι εμείς να έχουμε το θέμα δυο χρόνια και να το "καμαρώνουμε". Επίσης το ότι σου λείπει η διάθεση, εμένα μου χτυπάει άσχημα. Ο κύριος Μαυρουδής έχει πάρα πολλά πράγματα να κάνει αλλά δεν αρνήθηκε να διαθέσει μέρος του πολύτιμου χρόνου του για να πει πράγματα που ενδιαφέρουν τους μουσικούς και τους μουσικόφιλους αυτού του φόρουμ.
Ο Ρίτσος διαβάζει Ρίτσο
http://rapidshare.com/files/227510288/Ritsos.rar

Αποσυνδεδεμένος Βραζίλης

  • Δεν με λένε Bill!
  • Administrator
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 10369
  • Φύλο: Άντρας
  • Βασίλης + Βραζιλία = Βραζίλης
    • Skype - fronimitis
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
Απ: Συνέντευξη του Νότη Μαυρουδή
« Απάντηση #19 στις: 03/07/09, 18:57 »
Τότε που είχα τα περισσότερα από αυτά που ανέφερα δεν είχα τις ερωτήσεις, μετά μπήκαν άλλες προτεραιότητες. Ποτέ δεν ισχυρίστηκα ότι είμαι κατάλληλος για να παίρνω συνεντεύξεις. Ποτέ δεν είπα ότι μου λείπει μόνο η διάθεση, αυτό αν συνέβαινε θα ήταν το τελευταίο στη λίστα. Αρκετές συνεντεύξεις είχε πάρει η Shu_Ji με επιτυχία και σε αυτήν απευθύνθηκα κάποτε αλλά δεν είχε χρόνο. Μετά, το θέμα ξεχάστηκε. Πάντα όμως υπήρχε (πριν από το άνοιγμα του παρόντος θέματος) αυτό το θέμα:  Το kithara.gr ζητά συνεργάτες, στο οποίο δεν εκδήλωσε κάποιος ενδιαφέρον για συνεντεύξεις.

Αν κάποιος θέλει να πάρει αυτή τη συνέντευξη ή/και 1-2 άλλες που έχουν ανακοινωθεί αλλά δεν έχουν γίνει ακόμα εδώ και πολύ καιρό, ας εκδηλώσει ενδιαφέρον. Αν διστάζει να πάει μόνος/η, ας πάμε μαζί για να αλληλοβοηθιόμαστε.

Αποσυνδεδεμένος Μαργαρίτα Π.

  • Δεν είμαι στιχουργός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1464
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Συνέντευξη του Νότη Μαυρουδή
« Απάντηση #20 στις: 06/07/09, 16:10 »
Τί γίνεται μ' αυτή τη συνέντευξη; Υπάρχει κανένα νεώτερο; ::) ::) ::)

Καλή βδομάδα Χρύσα!  :)

Θα ήθελες να πάρεις εσύ τη συνέντευξη όποτε μπορείς και φυσικά όποτε μπορεί ο κύριος Μαυρουδής;  :)
Ο Ρίτσος διαβάζει Ρίτσο
http://rapidshare.com/files/227510288/Ritsos.rar

Αποσυνδεδεμένος Goutara77

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 6
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
    • Ορφέας - Μουσικό Περιοδικό
Απ: Συνέντευξη του Νότη Μαυρουδή
« Απάντηση #21 στις: 06/07/09, 17:28 »
Οκ, μπορώ να το αναλάβω, απλώς πιο πιθανό το βλέπω για Σεπτέμβριο.  8)

Αποσυνδεδεμένος Μαργαρίτα Π.

  • Δεν είμαι στιχουργός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1464
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Συνέντευξη του Νότη Μαυρουδή
« Απάντηση #22 στις: 06/07/09, 18:50 »
Οκ, μπορώ να το αναλάβω, απλώς πιο πιθανό το βλέπω για Σεπτέμβριο.  8)

Εννοείται ότι δεν το περιμένουμε καλοκαιριάτικα Χρύσα μου. Με τα πρωτοβρόχια λοιπόν που θα έχουμε επιστρέψει όλοι από τις διακοπές.  :)

Σ' ευχαριστούμε θερμά, να 'σαι καλά!  :-*

@Βραζίλης

Εντάξει θείο;  ;D
Ο Ρίτσος διαβάζει Ρίτσο
http://rapidshare.com/files/227510288/Ritsos.rar

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
33 Απαντήσεις
20862 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 15/09/04, 23:56
από Γιάννης [nOiz]
7 Απαντήσεις
5634 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 19/10/04, 12:17
από Βραζίλης
2 Απαντήσεις
3459 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 15/09/08, 09:54
από Ο Νέος Κιθαρωδός
1 Απαντήσεις
7252 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 04/11/08, 12:36
από Μαργαρίτα Π.
0 Απαντήσεις
1966 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 21/11/08, 15:45
από Aganippi
6 Απαντήσεις
3965 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 22/12/08, 19:30
από Garvin
0 Απαντήσεις
1985 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 06/02/09, 11:15
από Symeon
4 Απαντήσεις
4298 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 09/10/09, 23:55
από TASOSGR
0 Απαντήσεις
1953 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 04/12/09, 02:11
από Southernrock.gr
7 Απαντήσεις
3599 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 09/04/10, 13:45
από fuZZed