Σελίδες:
  • #1076 από master of puppets στις 23 Mar 2011
  • το κύπελλο όπως είπε και ο Μάκης δεν κάνει τπτ...αν τον πρόβλημα της ΑΕΚ είναι μια κούπα....να κάνω δώρω εγώ μια ντουζίνα κούπες του καφέ για να μας φύγει και ο καημός...

    Μιλάς λες και πήρατε κύπελλο... 8)

    Καταλαβαίνεις με ποιον τρόπο το λέω...ίσα ίσα φοβάμαι περισσότερο τον Ατρόμητο απ'ότι φοβόμουν τον ΠΑΟΚ...
  • #1077 από hummingbird στις 30 Mar 2011
  • ψέυτη !!!!

  • #1078 από master of puppets στις 30 Mar 2011
  • ψέυτη !!!!

    Καθόλου ψεύτης..με τη φετινή ΑΕΚ τις θεωρητικά μικρές ομάδες τις φοβάμαι περισσότερο..και έχει αποδειχτεί άλλωστε...
  • #1079 από master of puppets στις 13 Apr 2011
  • Τα έχουμε πει πολλές φορές....δεν αξίζει να ασχολείσαι με μπάλα....στημένα...κασσέτες....εμπορικό ξεπούλημα της αγάπης μας..κτλ κτλ....

    αλλά δυστυχώς....είμαστε άρρωστοι και είναι πια αργά....Χρόνια πολλά ΑΕΚάρα μου.....ελπίζω να έρθει η μέρα που θα ανασαίνεις κι εσύ...
  • #1080 από YmiRLinG στις 13 Apr 2011
  • Τα έχουμε πει πολλές φορές....δεν αξίζει να ασχολείσαι με μπάλα....στημένα...κασσέτες....εμπορικό ξεπούλημα της αγάπης μας..κτλ κτλ....

    αλλά δυστυχώς....είμαστε άρρωστοι και είναι πια αργά....Χρόνια πολλά ΑΕΚάρα μου.....ελπίζω να έρθει η μέρα που θα ανασαίνεις κι εσύ...
    -1
  • #1081 από MACMISIAS στις 18 Apr 2011
  • Φινίτο λα μούσικα , πασάτα λα φιέστα που λένε και οι φίλοι μας οι Ιταλοί...Τέλος πρωταθλήματος, άλλη μιά χαμένη χρονιά, η τρίτη στη σειρά και μία από τις χειρότερες της ιστορίας μας. Βέβαια η ιστορία αρέσκεται στις κούπες, οπότε αν πάρουμε το κύπελλο, τα πράγματα θα αλλάξουν για τον ιστορικό του μέλλοντος, αλλά για εμάς που ζούμε το τώρα και είδαμε τα φετινά χάλια, κανένα κύπελλο δεν θα μας αλλάξει τη διάθεση. Μόνο αν αυτό συνοδευτεί από τη 2η θέση στα play offs (το άλλο με τον Τοτό το ξέρετε; ) θα μπορούμε να πούμε ότι κάτι σώθηκε από τη φετινή χρονιά...

    Η ουσία είναι ότι αυτή δεν ήταν ΑΕΚ . Λίγοι οι διασωθέντες του ναυαγίου και αυτοί γερασμένοι και με πολύ λιγότερες δυνάμεις (Λυμπερόπουλος, Δέλλας, Γεωργέας ) ή φιλότιμοι αλλά χαμένοι μέσα στο γενικό κακό (Μπλάνκο,Μάκος, Καφές).
    Μερικοί καθαρά παρτάκηδες (Σκόκο), μερικοί ικανοί αλλά υπέρβαροι (Ντιόπ) , μερικοί φιλότιμοι αλλά άμπαλοι (Καράμπελας,Γιάχιτς).
    Μερικοί που αφήνουν ένα ερωτηματικό για τη συνέχεια είτε θετικό είτε αρνητικό (Μίτσελ, Μανωλάς, Σάχα) και τέλος πάρα πολλοί μετριότατοι που δεν αξίζει να φοράνε αυτή τη φανέλα (Εδώ ο κατάλογος είναι μακρύς...) ΄Α και ο "κύριος" Τζιμπούρ...Ουδέν σχόλιον για αυτόν...

    Κρίμα, κρίμα, κρίμα, μακάρι να είχα λεφτά να σ'έπαιρνα εγώ ΑΕΚάρα μου...Αλλά αυτοί που έχουν λεφτά, περιμένουν να φτάσεις πρώτα στην εντατική για να σε πάρουν για ένα κομμάτι ψωμί...Τόσο σ'αγαπάνε κι αυτοί...
  • #1082 από master of puppets στις 20 Apr 2011
  • Καληνύχτα Βασίλισσα.....
  • #1083 από MACMISIAS στις 22 Apr 2011
  • Για το μπάσκετ...Πίκρα , ειδικά για το παιχνίδι του Κολλοσού με τον Ηλυσιακό που όποιος το είδε καταλαβαίνει πολύ καλά ότι κάτι βρώμαγε...Από εκεί και πέρα , καμμιά ιστορία και καμμιά παράδοση δεν μπορεί να σε φυλάξει από τα λάθη σου και στη συγκεκριμένη μπασκετική ΑΕΚ το πρόβλημα ξεκινάει από το 2005 και από την ουσιαστική αποχώρηση του Φιλλίπου από τα πράγματα. Όταν δεν έχεις ομάδα επιτρέπεται και να υποβιβαστείς, τι να κάνουμε; Το Περιστέρι με μπάτζετ 300.000 ευρώ σώθηκε. Εμείς με 800.000 πέσαμε. Είμαι κατά της ένστασης όπως ήμουν κατά της ένστασης του Ολυμπιακού το 2008. Μέσα στα γήπεδα (έστω και στο παρασκήνιο των γηπέδων ) η ΑΕΚ πήρε 34 βαθμούς , έναν λιγότερο από τον Ηλυσιακό.
  • #1084 από parantox στις 22 Apr 2011
  • Η ΑΕΚ έχει χρόνια που είχε πεθάνει. Ο Καραμανλής έτρεχε μόνος του, και πραγματικά δε ξέρω πού έβρισκε το κουράγιο. Ήρθε σε ρήξη με ανθρώπους, μάλλον έκανε και λάθη, δε ξέρω δε το έχω ψάξει σε βάθος, αλλά η ουσία είναι ότι ήταν ο μόνος που ασχολήθηκε.

    Τα τελευταία χρόνια η ομάδα ήταν μεταξύ φθοράς και αφθαρσίας. Δυστυχώς αντιμετώπιζε αυτό το σοκ που κατατρέχει τις ομάδες με μεγάλο όνομα όταν βρίσκονται σε άσχημη θέση. Θέλω να πω πως μπορεί να μην είχε απαραίτητα πολύ χειρότερο ρόστερ από άλλους, αλλά πάντα κινδύνευε.

    Πάντως τα αίτια δεν είναι τόσο δύσκολο να αποκαλυφθούν, όπως π.χ. στο ποδόσφαιρο που είναι μπλεγμένη η κατάσταση. Ο Φιλίππου είδε πως δεν υπάρχουν λεφτά στο μπάσκετ και είπε "φέυγω, δεν είμαι σαν τους αντιβιωτικούς να σπρώχνω αβέρτα χωρίς αντίκρισμα" και τέλος.

    Τέλος κι εγώ είμαι κατά της ένστασης, αν και (πέραν του αγώνα που ήταν απίστευτο αυτό που έγινε) η κατάσταση με τον μάνατζερ-πρόεδρο του Ηλυσιακού πρέπει να διερευνηθεί, όχι για την ΑΕΚ, αλλά για τον νόμο.

    ΥΓ: Λίγο off-topic, έχω μια απορία πάντως. Ο ΠΑΟΚ πριν κανα 2 χρόνια ήταν σε χειρότερη θέση απο την ΑΕΚ. Φεύγανε οι παίκτες ο ένας μετά τον άλλο, παραιτούνταν όλοι απο το Δ.Σ. και ξαφνικά άρχισε να κάνει μετεγγραφές, να φέρνει ξένους κλπ. Τί έγινε εκεί; Δε ρωτάω ειρωνικά, πραγματικά απορώ, μπήκε επιχειρηματίας; Δεν έχω ιδέα.
  • #1085 από MACMISIAS στις 01 May 2011
  • Τελικά το πήραμε το κύπελλο. Όχι πως θα γιατρέψει τον καρκίνο, αλλά είναι κάπως ανακουφιστικό...Τα επεισόδια φυσικά και τα καταγγέλουμε , αλλά φέτος από τη στιγμή που γίνανε αντίστοιχα πράγματα σε άλλα γήπεδα και οι τιμωρίες ήταν από ανύπαρκτες έως για γέλια, κάπου ήταν αναμενόμενο...Η μετάδοση του κρατικού καναλιού για ακόμα μιά φορά εχθρικότατη προς την ΑΕΚ , το παιχνίδι το πήρε ο λιγότερο κακός και ναι το γκολ του Λυμπερόπουλου ήταν ένα μέτρο offside . Πάντως για γέλια ήταν και η απορία ότι ξεκίνησαν επεισόδια κατά την ανάκρουση του Εθνικού Ύμνου. Δηλαδή τι περιμένανε με όλα αυτά που συμβαίνουν στο τόπο τα τελευταία χρόνια; Καμμιά τρομερή Εθνική έξαρση και υπερηφάνεια; Τέλος πάντων, τώρα είναι ιστορία, ο κόσμος της ΑΕΚ ήταν γκαβλωμένος ως εκεί που δεν έπαιρνε για τίτλο και έτσι είδαμε ότι είδαμε...

    Υ.Γ Και από μπάλλα; ;D ;D ;D ;D ;D ;D
  • #1086 από freemind στις 01 May 2011
  • Απαραδεκτο ματς, απαραδεκτη διαιτησια, απαραδεκτες οι δηλωσεις των προπονητων και των παραγοντων ( http://www.skai.gr/news/sports/article/168228/varies-kouvedes-apo-doni-spano/ ), απαραδεκτοι οι οπαδοι και απαραδεκτη η μεταδοση!

    Νομιζω πως ο τελικος αντικατοπτριζει οχι μονο την κατασταση του ελληνικου ποδοσφαιρου, αλλα και την κατασταση πολλων ομαδων που παρηκμασαν απο τις καταστασεις που δημιουργησαν οι ιδιες ( και ναι, αναφερομαι στην Original και τους ανεγκεφαλους της ).

    Και οχι, η ΑΕΚ δε σωθηκε με το Κυπελλο και τιποτα δεν θα λυθει εαν δεν πεσουν χρηματα. Μηπως ηρθε η ωρα γενικα η μεγαλη κυρια να αποδεκτει καποια πραγματα;
    Στο μπασκετ τα κουτσοκαταφερε με τα χαρτια ( κατι που πριν λιγα χρονια η ποδοσφαιρικη ΑΕΚ δεν καταφερε και ο ΟΣΦΠ πηρε ενα νομικο πρωταθλημα )...στο ποδοσφαιρο ομως;
  • #1087 από parantox στις 01 May 2011
  • Απογοητεύομαι όχι τόσο για τα επεισόδια καθεαυτά, θα ήταν υποκριτικό να το πει κανείς αυτό μετά απο μια χρονιά με συνεχόμενα τέτοια κρούσματα, αλλά κυρίως από τη συμπεριφορά μερικών ηλ*θ*ων που ενώ περίμεναν 9 χρόνια δε μπορούσαν να περιμένουν 9 λεπτά. Και ο αντίπαλος ήταν ο Ατρόμητος...

    Στις δηλώσεις όλοι είναι για Champions League πάντως. Συγχαρητήρια!

    @freemind αυτό που λες το έχω ακούσει και απο άλλους φιλάθλους άλλων ομάδων, και κάθε φορά λέω το ίδιο πράγμα. Δεν υπάρχει κανένας, διόρθωση, το 99% του κόσμου ξέρει ότι έρχεται ΔΝΤ στην ΑΕΚ και ότι οι απαιτήσεις που έχει απο την ομάδα είναι εξωφρενικές διότι δε γίνεται να ζητάς από τον κουτσό να γίνει άλτης. Το 1% που δεν λέει να το χωνέψει είναι αυτοί που στέλνουν με ταξί τους παίκτες στο γήπεδο. Θέλω να πω ότι πιστεύω πως λίγο-πολύ όλοι συμβιβάζονται με την ιδέα της καινούριας ΑΕΚ.

    ΥΓ: Στο μπάσκετ...ότι έγινε τώρα έπρεπε να είχε γίνει πριν καιρό και όχι απο την ΑΕΚ, αλλά απο την αρμόδια αρχή (ΕΣΑΚΕ, αθλητικός δικαστής, ό,τι είναι). Ανεξάρτητα με το τί είναι ηθικό, νόμιμο ή δίκαιο πάντως, η ΑΕΚ κατ' εμέ, καλύτερα να έπεφτε.
  • #1088 από master of puppets στις 01 May 2011
  • Ήμουνα χθες στο γήπεδο...

    καταρχάς θέλω να δώσω συγχαρητήρια και να πω ευχαριστώ στος 35.800 ΑΕΚτσήδες γι ατην υπέροχη ατμόσφαιρα.....στους 200 που δημιούργησαν πρόβλημα εύχομαι να μην μπορέσουν να ξαναπατήσουν γήπεδο....

    ένιωσα τόσο μεγάλη ξενέρα που δεν έμεινα καν για την απονομή...πανηγύρισα σα μικρό παιδί τα γκολ..αλλά όταν έφυγα απο το γήπεδο είχα το συναίσθημα ότι κάτι έλειπε...

    Τεσπά...ήρθε η κούπα...το αύριο?
  • #1089 από YmiRLinG στις 01 May 2011
  • Τελικά το πήραμε το κύπελλο. Όχι πως θα γιατρέψει τον καρκίνο, αλλά είναι κάπως ανακουφιστικό...Τα επεισόδια φυσικά και τα καταγγέλουμε , αλλά φέτος από τη στιγμή που γίνανε αντίστοιχα πράγματα σε άλλα γήπεδα και οι τιμωρίες ήταν από ανύπαρκτες έως για γέλια, κάπου ήταν αναμενόμενο...Η μετάδοση του κρατικού καναλιού για ακόμα μιά φορά εχθρικότατη προς την ΑΕΚ , το παιχνίδι το πήρε ο λιγότερο κακός και ναι το γκολ του Λυμπερόπουλου ήταν ένα μέτρο offside . Πάντως για γέλια ήταν και η απορία ότι ξεκίνησαν επεισόδια κατά την ανάκρουση του Εθνικού Ύμνου. Δηλαδή τι περιμένανε με όλα αυτά που συμβαίνουν στο τόπο τα τελευταία χρόνια; Καμμιά τρομερή Εθνική έξαρση και υπερηφάνεια; Τέλος πάντων, τώρα είναι ιστορία, ο κόσμος της ΑΕΚ ήταν γκαβλωμένος ως εκεί που δεν έπαιρνε για τίτλο και έτσι είδαμε ότι είδαμε...
    Συγνώμη αλλά εγώ μπορώ να διαφωνήσω? Νομίζω ότι έχω αρχίσει να γίνομαι κουραστικός και γραφικός τον τελευταίο ένα χρόνο ποθ γρκινιάζω συνεχώς για το ελληνικό ποδόσφαιρο αλλά τελικά πάντα αποφασίζω να ξαναπώ κάτι γιατί μου δυστυχώς δεν βλέπω τίποτα να βελιτώνεται από καμία πλευρά.

    Αν για τους ΑΕΚτζήδες ήταν ανακουφιστικό να πάρουν έναν τίτλο κόντρα στον Ατρόμητο, έναν τίτλο που τον γνωρίζαμε από τη στιγμή που πέρασε η ΑΕΚ στους 4 ότι δεν υπήρχε περίπτωση να μην πάρει ΑΚΡΙΒΩΣ για να ανακουφιστεί αυτός ο κόσμος τότε τι να πω... Νόμιζα ότι είμαστε σκεπτόμενοι φίλαθλοι.

    Μάκη συγνώμη αλλά το ότι λες απλώς "¨φυσικά και καταγγέλουμε τα επισόδεια αλλά αφού γίνανε κι αλλού". Ε ναι προφανώς και τα περιμέναμε αλλά αυτό τι σημαίνει? Όταν γίνονται σε άλλες περιπτώσεις γίνονται συζητήσεις επί συζητήσεων, τώρα γιατί να τα προσπεράσουμε έτσι? Εδώ πλακώθηκαν γαύροι χανούμια και βάζελοι.

    Τώρα για το 1 μέτρο offside και το παιχνίδι το πήρε ο λιγότερο κακός, πάλι δεν θα έπρεπε να ανακουφιζει τους οπαδούς τις ΑΕΚ το γεγονός, και ας πήραν το κύπελο. Και δυστυχώς δεν είναι απλώς ιστορία. Γιατί κάθε φορά τα περνάμε σε μια ξεχασμένη ιστορία όλα και βλέπουμε τα ίδια και τα ίδια. Και επιστρέφει ο κόσμος στα γήπεδα και εδώ και 20 και βάλε χρόνια στα ελληνικά γήπεδα επικρατεί η ίδια ακριβώς κατάσταση.

    Και δεν είναι 200 ρε Ηλία... Αν ήταν 200 όλοι όλοι οι οργανωμένοι της original και των λοιπών συλλόγων χουλιγκάνων από τις άλλες ομάδες τότε δεν θα είχαμε πρόβλημα.

    Και που ήρθε η κούπα? Έχει αύριο η ΑΕΚ? Εγώ στεναχωριέμαι για αυτήν την κατάσταση και είμαι γαύρος. Δεν θέλω να φανταστώ τι θα σκεφτόμουν αν ήμουν ΑΕΚτζής.
  • #1090 από master of puppets στις 01 May 2011
  • Και που ήρθε η κούπα? Έχει αύριο η ΑΕΚ? Εγώ στεναχωριέμαι για αυτήν την κατάσταση και είμαι γαύρος. Δεν θέλω να φανταστώ τι θα σκεφτόμουν αν ήμουν ΑΕΚτζής.

    Άσε τους ΑΕΚτζήδες να ανησυχούν γι'αυτο Άρη...

    το ότι η original είναι ο καρκίνος της ΑΕΚ το έχω ξαναπεί 10.000 φορές...και στο συγκεκριμένο θέμα στο φόρουμ...δεν θα μου πεις εσύ για την original (και ξέρεις ότι δεν στο λέω επιθετικά..)..την ξέρω απο μέσα και απο την καλή και από την ανάποδη...οι άνθρωποι που ειναι παπαγαλάκια του επαγγελματία οπαδού...ΔΕΝ είναι ΑΕΚ...είναι original...αυτή είναι η διαφορά..δεν χαίρονται για την ΑΕΚ, δεν φωνάζουν για την ΑΕΚ και πάνω απο όλα δεν αγαπάνε την ΑΕΚ...

    Επίσης θέλω να σταθώ στον "κύριο" δώνη..απο τη στιγμή που έφυγε απο την ΑΕΚ..μόνο χολή βγάζει...ο κύριος σκοπός της χρονιάς για τον ατρόμητο ειναι να κόψει βαθμούς απο την ΑΕΚ...το εμπριστικό κλίμα δηλώσεων το ξεκίνησε αυτός και ο καμαρά...και τελείωσε πάλι αυτός...

    Τέλος πάντων....εγώ δεν είμαι μίζερος....ξενέρωσα χθες, έφυγα απ'το γήπεδο χωρίς να δω την απονομή, έφυγα μες την στεναχώρια για τους καραγκιόζηδες.....ΑΛΛΑ..κανένας δεν θα μου στερήσει την χαρά του κυπέλλου...όσο χαζό και να φαίνεται σε κάποιους...όσο προβληματικό και αν φαντάζει το αύριο...εγώ το χάρηκα..γιατί? γιατί μπαίνοντας στον ηλεκτρικό, έπεσα πάνω σε έναν πατέρα με τον γιο του που ήταν δεν ήταν 5 χρονών...και έβλεπα τον πιτσιρικά με την φανέλα της ΑΕΚ να χαίρεται...για αυτά τα μικρά παιδιά λοιπόν...ΝΑΙ...ΚΥΠΕΛΛΟ....
  • #1091 από freemind στις 01 May 2011
  • ...εξαρταται με τι αγωνιστικη κατασταση βεβαια το παιρνεις αυτο το κυπελλο...και ποσο σε προωθει αυτο το σαπιο ελληνικο ποδοσφαιρικο συστημα για να το παρεις, μπας και σωθεις ( βλεπε και ΟΣΦΠ, ΠΑΟ.. )!

    Εγω θα λυπομουν γι'αυτο το πιτσιρικα γιατι αντι να μποϋκοταρω ως φιλαθλος το κακιστο θεαμα που βλεπω, το επικροτω για το "γ**ωτο" του θεματος... :/
  • #1092 από master of puppets στις 01 May 2011
  • Δεν νομίζω να είναι αναγκαίο να παρακολουθεί κανείς ποδόσφαιρο έτσι? δεν νομίζω ότι μας έχουν βάλει το μαχαίρι στο λαιμό.......
  • #1093 από YmiRLinG στις 01 May 2011
  • Όχι κανείς δεν μας υποχρεώνει να δούμε ποδόσφαιρο. Μπορεί όμως να θέλουμε να δούμε, και προσωπικά αυτή η κατάσταση όχι μόνο με αποστρέφει από το να δω ελληνικό ποδόσφαιρο αλλά με κάνει να αποστρέφομαι από οτιδήποτε έχει να κάνει με αυτό. Εγώ συμφωνώ με τον free, περισσότερο στεναχωριέμαι με τον πιτσιρικά, γιατί μαθαίνει να χαίρεται με αυτό το ποδόσφαιρο και αυτούς τους τίτλους και είναι κρίμα τα ερεθίσματα του από τη μπάλα να είναι σκατά θέαμα, επισόδια στο γήπεδο ξύλο και μπινελίκια.
  • #1094 από MACMISIAS στις 02 May 2011

  •  Άρη έχεις χορτάσει από κούπες ως Ολυμπιακός και έχεις ξεχάσει τη χαρά μιάς επιτυχίας μετά από τόσα χρόνια. Φυσικά και ήταν ανακουφιστικό για εμάς μετά από τη φετινή χρονιά που ήταν άθλια, να βλέπουμε το Λυμπερόπουλο να σηκώνει τη κούπα. Χαμογελάει το χείλι σου ρε αδερφέ , είναι ανακλαστική η κίνηση όσο και να βλέπεις τον κακό χαμό μπροστά σου. Έτσι απλά.
    Το αν ήταν δεδομένο ότι θα πάρουμε το κύπελλο, συγγνώμη αλλά για εμένα δεν ήταν καθόλου δεδομένο. Ακόμα και έτσι όπως πήγε το παιχνίδι, προηγηθήκαμε έστω με γκολ offside αλλά αν ισοφάριζε ο Ατρόμητος (που κόντεψε) ίσως άλλα να λέγαμε σήμερα. Και φυσικά ο τίτλος ήταν κόντρα στον Ατρόμητο, όπως ήταν κόντρα στη Λάρισα αυτός που έχασε ο ΠΑΟ , όπως ήταν κόντρα στον Πανιώνιο αυτοί που χάσαμε και εμείς και ο ΠΑΟ , όπως ήταν κόντρα στην Καστοριά αυτός που έχασε ο Ηρακλής του Χατζηπαναγή το 1980...Οπότε ένα παιχνίδι είναι και μπορούν να συμβούν τα πάντα. Άλλωστε εμείς το χρέος μας στο θεσμό το κάναμε αποκλείοντας ΛΑΡΙΣΑ, ΠΑΟ ΚΑΙ ΠΑΟΚ. Μας έλαχε στο τέλος ο Ατρόμητος τι να γίνει;

    Για τα επεισόδια , το νόημα δεν είναι αυτό που εσύ συμπυκνώνεις . Δεν είπα απλά ότι γίνανε και αλλού. Είπα ότι γίνανε και αλλού και ΟΙ ΤΙΜΩΡΙΕΣ ήταν ΓΙΑ ΓΕΛΙΑ . Οπότε αναμενόμενο. Αν είχαν τιμωρηθεί οι άλλοι με καμμιά 10αριά βαθμούς αφαίρεση και με κανένα πρόστιμο 1.000.000 ευρώ, θα έβλεπες να μπαίνει κανένας Αεκτζής μέσα; Ειλικρινά πες μου. Και όσο και να μην μας αρέσει η καταστολή και η απειλή του πέλεκυ πάνω από το κεφάλι μας , όταν έχεις να κάνεις με ΚΑΦΡΟΥΣ δεν υπάρχει άλλος δρόμος. Αλλά οι μέν βγάλανε τον......Χατζηπετρή φταίχτη, οι δε τον......Σκορδοπούτσογλου, μόνο οι ίδοι δεν φταίγανε, τα "θεσμικά" όργανα δικά τους-μαφία,  παίξανε και ένα ματσάκι χωρίς φιλάθλους και τελείωσε η ιστορία. Οπότε γιατί να μην γίνουν όλα αυτά που γίναν στον τελικό; Ποιός και τι θα αποτρέψει τον π**άρα ;

    Επίσης όμως και κάτι που δεν έχω ακούσει από κανένα είναι το εξής αυτονόητο για μένα... ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Η ΕΥΘΥΝΗ ΤΗΣ ΕΠΟ ; Αυτή δεν διοργανώνει τον τελικό; Ποιός τον διοργάνωσε; Η ΑΕΚ ή ο Ατρόμητος ; Από αυτούς θα παραιτηθεί κανένας;
    Τέλος πάντων , όταν εγώ μιλάω για ανακούφιση, είναι σαν να έχεις βαρυστομαχιά και πόνο λόγω ελικοβακτηριδίου, παίρνεις ένα simeco , ψιλοανακουφίζεσαι, μέχρι την επόμενη μέρα που θα ξαναφάς . Για τέτοια ανακούφιση μιλάω εγώ, εντελώς παροδική που δεν λύνει το πρόβλημα αλλά το βάζει κάτω από το χαλί. Έστω για λίγο ανασάναμε και από σήμερα πάλι στα σκατά.
    Ο Ηλίας είπε κάτι πολύ σωστό. Η ORIGINAL ΕΙΝΑΙ ΠΡΩΤΑ ΑΠ'ΟΛΑ ORIGINAL ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΕΚ . Επιτέλους ας διαλυθούν όλα αυτά τα ΚΑΦΡΟΜΑΓΑΖΑ , μπας και μπορέσουμε τουλάχιστον να δούμε και λίγη μπάλλα. Γιατί με όλο αυτό το φανατισμό και οι παίχτες δεν παίζουνε μπάλλα. Με τόση πίεση από πάνω σου τι ενέργειες να κάνεις και τι ρίσκα να πάρεις; Τσούκου , τσούκου άγιος ο Θεός και ο αντιπρόσωπος της εκάστοτε παράγκας.
  • #1095 από gers στις 03 May 2011
  • ο κύριος σκοπός της χρονιάς για τον ατρόμητο ειναι να κόψει βαθμούς απο την ΑΕΚ...
     
    Καλά, αυτό το σχόλιο δε θα το έγραφε ούτε η πιο κιτρινόμαυρη εφημερίδα του πλανήτη.. ::) Για γέλια τουλάχιστον...
     

     
    Παράθεση
    ΑΛΛΑ..κανένας δεν θα μου στερήσει την χαρά του κυπέλλου...όσο χαζό και   να φαίνεται σε κάποιους...όσο προβληματικό και αν φαντάζει το   αύριο...εγώ το χάρηκα..γιατί? γιατί μπαίνοντας στον ηλεκτρικό, έπεσα   πάνω σε έναν πατέρα με τον γιο του που ήταν δεν ήταν 5 χρονών...και   έβλεπα τον πιτσιρικά με την φανέλα της ΑΕΚ να χαίρεται...για αυτά τα   μικρά παιδιά λοιπόν...ΝΑΙ...ΚΥΠΕΛΛΟ....
     
    Δηλαδή οι φίλαθλοι του Ατρομήτου δε στερηθήκανε τη χαρά του κυπέλλου?
    Και τι με κόφτει εμένα ρε master τι χαρά πήρε το 5χρονο και ο πατέρας του? Όση χαρά πήρε αυτό, τόσο στεναχωρήθηκε το παιδάκι στο Περιστέρι και όσο συνεχίζονται αυτά, τόσο δε θα αποκτά κόσμο μια ομάδα όπως ο Ατρόμητος (που ωστόσο είχε υπέροχη κερκίδα!) αλλά θα γεμίζουμε γαυροβαζελοχανουμάκια...
     



    Ήμουν μέσα στο γήπεδο.. Επεισόδια υπήρξαν αρκετά στην αρχή αλλά αυτά ήταν ανάμεσα στους ηλίθιους χουλιγκάνους.. Θέλω να πω, όποιος δε γούσταρε, δεν κινδύνευε... Στο τέλος όμως του αγώνα (και με την ΑΕΚ νικήτρια με 3-0) βλέπουμε αναμένο καπνογόνο να έρχεται κατά πάνω μας.. Δεν υπερβάλλω, αν βρω βίντεο θα σας το δείξω... Αεκτζής φτάνει κοντά στο πέταλο και πετά αναμένο καπνογόνο στην κερκίδα που είχε παιδιά, γονείς, απλούς φιλάθλους κλπ... Έχε χάρη που έπεσε στη σκάλα και όχι 1 μέτρο πιο αριστερά/δεξιά... Επίσης, το πού είχαν φτάσει οι αεκτζήδες στο 90 το είδατε όλοι! Το πόσοι μπήκαν στο γήπεδο! Πολλοί χτύπησαν και παίκτες! Και ρωτάω εγώ τώρα... Τι θα γινόταν αν έπαιρνε το κύπελλο ο Ατρόμητος?

    Θα μου πείτε "θα ήταν πιο οργισμένοι οι οπαδοί της ΑΕΚ".. Δεν είναι τόσο απλό... Αν το κύπελλο πήγαινε στον Ατρόμητο, ο κόσμος του θα έμενε στο ΟΑΚΑ... Οι Αεκτζήδες που θα μας περίμεναν μετά? Στα πούλμαν? Στην Αττική Οδό? Θα μας την είχε στήσει το AEK Peristeri Club στο δημαρχείο όπου και έκαναν τέρμα τα πούλμαν? Αν για κάποιο λόγο δεν πέθανε φίλαθλος/οπαδός/περαστικός το Σάββατο είναι επειδή ο πυρήνας της ΑΕΚ ήταν συγκεντρωμένος στο γήπεδο για την απονομή ενώ οι Περιστεριώτες επέστρεφαν εκείνη την ώρα... Διαφορετικά θα είχαμε νεκρούς.. Ακούγεται υπερβολικό και ψεύτικο, έτσι είναι όμως! Τα χουλιγκάνια της ΑΕΚ αλώνιζαν στο γήπεδο, πήγαιναν πραγματικά όπου ήθελαν, οι μπάτσοι κοιτούσαν ή χτυπούσαν κόσμο σε πραγματικά άκυρες στιγμές! Ενδεικτικό ότι για να απομακρυνθεί ο κόσμος του Ατρομήτου από την κερκίδα μετά τη λήξη του αγώνα, ανέβηκαν τα ΜΑΤ στην κερκίδα με τα γκλοπ και χτυπούσαν όποιον έβρισκαν!


    Κάτι άλλο για να κλείσω, σίγουρα όχι τόσο σημαντικό όσο τα παραπάνω.. Οι αεκτζήδες πώς αισθάνεστε τώρα? Δε βρήκα έναν να πει "ναι, πήρα την παραμονή στην Α1 στα χαρτιά και πήρα κύπελλο με πέτσινο γκολ".. Δυστυχώς κράζετε Παναθηναικό και Ολυμπιακό αλλά στη νοτροοπία είστε ακριβώς ίδιοι! Μόνο η δυναμικότητα αλλάζει και το κεφάλαιο, τίποτε άλλο! Απολύτως.. Και στο οπαδικό ίδιοι... Βρήκα βέβαια αεκτζήδες να λένε "γιατί, ο γαύρος ή ο βάζελος δεν βάζει οφσάιντ γκολ? ο γάυρος δεν πήρε πρωτάθλημα στα χαρτιά?".. Λες και μόνο 3 ομάδες υπάρχουν, λες και οι άλλες δεν έχουν λαό.. Ή λες και αυτό τους δίνει άλλοθι...
     
  • #1096 από MACMISIAS στις 03 May 2011
  • Φίλε gers συμφωνώ με όλα, απλά θα συμπληρώσω ότι "πήρα το κύπελλο με πέτσινο γκολ και με δύο κανονικότατα γκολ, απέναντι σε έναν αντίπαλο που έκανε 1,5 ευκαιρία". Αν θέλουμε να λέμε την αλήθεια , ας τη πούμε ολόκληρη και ας σταματήσει κι ο Ατρόμητος να γκρινιάζει τόσο υπερβολικά και ψεύτικα. Γιατί για το 3-1 με τον Ολυμπιακό που γελάει η Ελλάδα όλη ακόμα και που έμεινε ο Ατρόμητος κατηγορία δεν άκουσα κανέναν Σπανό να γκρινιάζει , ούτε κανέναν Δώνη να αποκαλεί το πρωτάθλημα μπουρδέλο...

    Σε επίπεδο ομάδων μέσα στο γήπεδο η ΑΕΚ ήταν καλύτερη και ΠΑΝΑΞΙΑ κέρδισε. Άλλο τι έγινε από τους κάφρους. Μη τρελλαθούμε κιόλας...
  • #1097 από studio54 στις 03 May 2011

  •  
     
    Αυτή είναι η φωτογραφία από το Ofside goal της ΑΕΚ....
    Είναι η φάση που ο επόπτης καλείτε σε κλάσματα δευτερολέπτου να πάρει θέση.....
    Για τα άλλα δύο γκόλ φυσικά μογκαφών και για το πέναλτυ γαργάρα.
  • #1098 από parantox στις 03 May 2011
  • @gers συμφωνώ κι εγώ με μερικά απο αυτά που είπες αλλά νομίζω ότι γενικεύεις. Αν θες να πεις πως τα χουλιγκάνια της ΑΕΚ είναι ίδια με του Ολυμπιακού, Παναθηναϊκού, ΠΑΟΚ, Άρη κλπ. ναι συμφωνώ κι επαυξάνω. Θα γνωρίζεις πιστεύω πως δεν πρόκειται αποκλειστικά για "αθλητικούς" χούλιγκαν. Βάζω το χέρι μου στη φωτιά ότι πολλοί απ'αυτούς είναι και οι "γνωστοί-άγνωστοι" στις πορείες. Θέλουν να τα σπάσουν και βρίσκουν ευκαιρία.

    Αλλά εδώ και μέρες καλλιεργείται ένα κλίμα και ο καθένας βγάζει το κόμπλεξ του με την ΑΕΚ. Λες και τους πήρε το ψωμί. Πραγματικά είναι μάταιο να σχολιάζονται τα αγωνιστικά όταν έξω γίνεται πόλεμος, αλλά μερικά πράγματα που ακούγονται είναι παράλογα και δεν μπορείς να μην πάρεις θέση.

    Το λάθος ξεκινάει απ'τα 40.000 εισιτήρια σε φίλους της ΑΕΚ. Δώσε απο 20 και τελείωσε. Τους ελέγχεις πιο εύκολα. Κι ας γκρινιάζουν οι υπόλοιποι. Απο εκεί και πέρα, το παιχνίδι έπρεπε να διακοπεί στο πρώτο γκολ. Φυσικά αυτό αποκλείεται να γίνει διότι ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ ΠΟΤΕ στην Ελλάδα. Το εξωαγωνιστικό τελειώνει εκεί για 'μένα. Δεν το διέκοψες, μη περιμένεις προκοπή.

    Μέσα στο παιχνίδι όμως, εγώ είδα δύο ομάδες που παίξανε μέτρια, κάνανε από 2-4 φάσεις και η μία έβαλε τρία γκολ. Το πρώτο είναι offside, όχι κραυγαλέο όπως για κάποιο λόγο φωνάζουν όλοι, και έπρεπε να ακυρωθεί. Το 100-0 υπέρ της ΑΕΚ που είδε ο Σπανός δε ξέρω απο πού το βγάζει. Και το γκολ δεν μπήκε στο 70 ή το 80. Στο 20 μπήκε. Είχε 70 λεπτά ματς μπροστά.

    Κάπου έγινε αναφορά στην μετάδοση της ΕΡΤ πιο πάνω. Το μόνο που δε μας είπανε είναι ότι ο Ατρόμητος έπρεπε να πάρει το Κύπελλο και η ΑΕΚ το έκλεψε.

    Είναι μάταιο να σχολιάζεις αγώνα με όλα αυτά τα έκτροπα, το ξέρω, αλλά σε προκαλεί το κάθε παλαβό που ακούγεται. Η μετριοπάθεια έχει χαθεί τελείως και μπαίνουν όλα στο ίδιο καζάνι. Και ούτε βγαίνει ποτέ άκρη με αυτές τις κουβέντες. Ο καθένας μας θα συνεχίσει να πιστεύει αυτό που πιστεύει γιατί όλοι είμαστε τυφλωμένοι από κοκκινο-πρασινο-κιτρινό-μαυρα χρώματα, λίγο ή πολύ.

    Σε πόσο καιρό θα τα ξαναλέμε εδώ πέρα για παρόμοιο θέμα;

    ΥΓ: Στο μπάσκετ, το ξαναλέω, καλύτερα να έπεφτε η ΑΕΚ. Για λόγους που προσωπικά πιστεύω έχουν να κάνουν περισσότερο με τον εγωϊσμό των ανθρώπων που τρέχουν την ομάδα τα τελευταία 3 χρόνια, πάρθηκε η απόφαση να γίνει καταγγελία για τον Ηλυσιακό. Δε με νοιάζει να υπερασπιστώ κανέναν, ΑΕΚτσή ή αντίπαλο, αλλά η διερεύνηση αυτής της υπόθεσης (και όλων των παρόμοιων που μπορεί να υφίστανται) έπρεπε να γίνει πολύ καιρό πριν, όχι τώρα, και σίγουρα όχι όταν θίγονται τα συμφέροντα μιας ομάδας. Για να μην υπάρχει κανείς να το αμφισβητεί. Το πραγματικό κρίμα είναι ότι τα αποτελέσματα απ'ό,τι φαίνεται δε παίρνονται στο γήπεδο, συμφωνώ σ' αυτό.

    ΥΓ2: Ο Αδαμίδης ξεκίνησε στην αρχή τις φωνές γιατί δεν είχε άλλα όπλα, αλλά κάπου το 'χασε και το παράκανε. Και έτσι δεν προστατεύει την ομάδα, αντιθέτως προκαλεί τους πάντες. Οι συμπεριφορές των παραγόντων στην Ελλάδα, ανεξαρτήτου ομάδας, είναι για γέλια και για κλάμματα.

    ΥΓ3: Sorry για το μακροσκελές post.
  • #1099 από MakisSRV στις 11 May 2011
  • Οι συμπεριφορές των παραγόντων στην Ελλάδα, ανεξαρτήτου ομάδας, είναι για γέλια και για κλάμματα.
    Αυτό ξαναπες το!Τραγικοί όλοι τους είτε σε α' εθνική είτε σε άλλες.

    Όπως και να έχει το σηκώσαμε το κύπελο και ας φωνάζουν όσο θέλουν ο δώνης και η παρέα του.Ακόμα και το πρώτο γκόλ να μην μετρούνταν, πάλι θα το σήκωνε η ΑΕΚ έστω και με μισό γκολ.Απαξ και πήγαμε στον τελικό περνώντας ΠΑΟΚ,ΠΑΟ δεν νομίζω οτι κανένας πίστευε οτι ο Ατρόμητος θα μας στερούσε την χαρά του να το κατακτήσουμε ακόμα και στην φετινή μας κατάσταση.
  • #1100 από MACMISIAS στις 21 Jul 2012
  • Χωρίς περαιτέρω σχόλια, όποιος μπορεί από το υστέρημά του , αυτός είναι ο λογαριασμός ενίσχυσης της προσπάθειας για τη σωτηρία της αγαπημένης μας ομάδας.

    ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΣ ΣΩΤΗΡΙΑΣ ΤΗΣ ΑΕΚ ( Τράπεζα Πειραιώς 5137-053517-831 IBAN: GR 48 0172 1370 0051 3705 3517 831 , SWIFT CODE: PIRBGRAA) με την αιτιολογία " Α.Μ.Κ. ΠΑΕ ΑΕΚ" .
Σελίδες: