Ψηφοφορία

Πιστεύετε ότι ο ΟΣΦΠ πήρε με την αξία του το φετινό πρωτάθλημα;

ΝΑΙ
38 (39.2%)
ΟΧΙ
37 (38.1%)
ΔΕΝ ΞΕΡΩ\ΔΕΝ ΑΠΑΝΤΩ
2 (2.1%)
ΔΕΝ ΜΈΝΔΙΑΦΕΡΕΙ
20 (20.6%)

Σύνολο ψηφοφόρων: 97

Αποστολέας Θέμα: Ολυμπιακος  (Αναγνώστηκε 269875 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος s.s.

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1026
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ολυμπιακος
« Απάντηση #25 στις: 14/05/07, 02:13 »
ρε schizm καταλαβε οτι δεν μπορουν ολοι οι παιχτες να φευγουν με χειροκροτηματα,συγκινηση και αμοιβαιες εκδηλωσεις αγαπης με την διοικηση.δεν γινεται ΠΟΥΘΕΝΑ στον κοσμο αυτο.παραδειγματα πολλα:μπεκαμ στη ρεαλ,ρικελμε στη βιγιαρεαλ,βιερι στην ιντερ, αλλα και παλαιοτερα θυμισου πως εφυγε ο αντωνιαδης και ο δομαζος απο τον παο και ο δεληκαρης απο τον ολυμπιακο,και εσυ μου μιλας για αμανατιδη και γιαννακοπουλο,ελεος.
στο θεμα του ριβαλντο το προβλημα που δημιουργηται στον ολυμπιακο ειναι καθαρα για το prestige της ομαδας και του προεδρου.παικτικα μπορει να αντικατασταθει ευκολα καθως στην ευρωπη πλεον τα κλασσικα δεκαρια ειναι ξεπερασμενα(θυμισου πως τον ξαφανισε ο faty της ρομα στο ματς που εγινε στο φαληρο).βεβαια πρεπει να γινουν αυτες οι μεταγραφες γιατι σε αντιθετη περιπτωση τα πραγματα θα δυσκολεψουν περισσοτερο

Αποσυνδεδεμένος Kerwyn

  • The Epic Rogue
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 662
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ολυμπιακος
« Απάντηση #26 στις: 14/05/07, 05:39 »
ρε schizm καταλαβε οτι δεν μπορουν ολοι οι παιχτες να φευγουν με χειροκροτηματα,συγκινηση και αμοιβαιες εκδηλωσεις αγαπης με την διοικηση

Όπως κ να έχει, έναν τέτοιο παίχτη δεν τον αφήνεις να φύγει με τέτοιο τρόπο...Έδινε άλλη υπόσταση στο "πρωτάθλημα" της Ελλάδας...Πρέπει να δείχνεις κάποιον σεβασμό...Δεν ήταν ο Κουτσουπιάς, ο Rivaldo ήταν...
Let me bleed inside your arms and let me die beneath your eyes...

Αποσυνδεδεμένος schizm

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1279
    • Προφίλ
Απ: Ολυμπιακος
« Απάντηση #27 στις: 14/05/07, 13:10 »
ρε schizm καταλαβε οτι δεν μπορουν ολοι οι παιχτες να φευγουν με χειροκροτηματα,συγκινηση και αμοιβαιες εκδηλωσεις αγαπης με την διοικηση.δεν γινεται ΠΟΥΘΕΝΑ στον κοσμο αυτο.

Δηλαδή τι ακριβώς θες να μου πεις; Πως δικαιολογείται η εκάστοτε διοίκηση να φέρεται σκάρτα, άνανδρα και χωρίς τη μαγκιά να ξεκαθαρίζει τη θέση της πρόσωπο με πρόσωπο, αντί να κρύβεται, να αποστασιοποιείται και να εξαφανίζεται, μέχρι να πάρει το μήνυμα ο εκάστοτε παίχτης; Αυτή τη συμπεριφορά αξιώνεις κι εσύ από τον εκάστοτε εργοδότη σου, όταν τίθεται ζήτημα παραμονής ή όχι σε μια εταιρία;

Κατάλαβε κάτι...δε με ενδιαφέρει αν θα παρέμενε ο Ριβάλντο. Ας έβγαιναν ευθέως να του πουν πως δεν τον χρειάζονται, ελέω ανανέωσης, ας του απέδιδαν κι όσες τιμές του αναλογούν για όσα πρόσφερε κι ας τον αποδέσμευαν όμορφα και καλά. Επέλεξαν όμως να ακολουθήσουν το δρόμο της υποκρισίας, ρίχνοντάς το στο κρυφτούλι και στα "θα δούμε", μέχρι να παραιτηθεί, όπως το έχουν κάνει σε πλείστες όσες άλλες περιπτώσεις.

Παράθεση
...και εσυ μου μιλας για αμανατιδη και γιαννακοπουλο,ελεος.

Γιατί...αυτοί δεν έχουν ψυχή; Ή δεν αποτελούν ανθρώπινο δυναμικό το οποίο το οποίο οφείλουμε να το σεβαστούμε; Δεν είναι ζήτημα του πόσο φίρμα είναι ο εκάστοτε παίχτης, αλλά ποια αισθητική διαπραγμάτευσης και ντόμπρα συμπεριφορά υιοθετούν αμφότερα τα μέρη. Η διοίκησή μας λοιπόν έχει δώσει τα χείριστα δείγματα σε ουκ ολίγες περιπτώσεις. Και ξέρεις, η αξιοπρέπεια δεν κερδίζεται μέσα από τίτλους και φιέστες, αλλά από τον τρόπο που αντιμετωπίζουμε τέτοιου είδους ζητήματα καθημερινής συνδιαλλαγής και διαχείρισης.

Παράθεση
στο θεμα του ριβαλντο το προβλημα που δημιουργηται στον ολυμπιακο ειναι καθαρα για το prestige της ομαδας και του προεδρου.

Δε διαφωνώ...αναρωτιέμαι όμως γιατί ακριβώς το αντιμετωπίζουμε με τόση ελαφρότητα το θέμα του prestige, λες και δεν είναι ουσιαστικό. Αντιθέτως επενεργεί σε όλο το οικοδόμημα της ομάδας ως ωστικό κύμα που παρασύρει τα πάντα στο διάβα του. Τα γιούχα που ακούστηκαν χθες από τους αγανακτισμένους οπαδούς που δε γουστάρουν τους σκάρτους, ήταν απλώς κερασάκι σε μια παγωμένη, άνευρη και ξενέρωτη φιέστα...ό,τι δεν κατόρθωσαν να απαξιώσουν διάφοροι "αλλόθρησκοι", το κατόρθωσε με μια κίνηση (αλλά επαναλαμβανόμενη μέσα στα χρόνια) η διοίκηση. Μονάχα που το κοινό είναι διατεθειμένο να το καταπιεί όταν συμβαίνει στον Αμανατίδη, αλλά δεν το πράττει όταν συμβαίνει σε έναν εκ των κορυφαίων ποδοσφαιριστών του κόσμου.

Τι ακριβώς "διδάσκεις" στον εκάστοτε παίχτη, όταν αντιμετωπίζεις τον πλέον σημαντικό σου για τη χρονιά που πέρασε κατά αυτόν τον -δίχως μπέσα- τρόπο; Πως αυτός δεν έχει την παραμικρή ελπίδα να τύχει διαφορετικής συμπεριφοράς, καθότι και μικρότερου βεληνεκούς. Ο Σωκράτης είναι ικανός να φέρει το Τζόρνταν στα καλά του και να τον πετάξει έξω κακήν κακώς, πάντα μέσω Λούβαρη, γιατί είναι και γενναίο παληκάρι.

Αν αυτός είναι ο μάγκας πειραιώτης Ολυμπιακός, την κάτσαμε τη βάρκα.

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: Ολυμπιακος
« Απάντηση #28 στις: 18/05/07, 11:45 »
http://www.in.gr/sports/article.asp?lngEntityID=802651&lngDtrID=1101

Νομιζω πως πολλα γινονται, πολλα λεγονται, πολλοι θεωρουν τιμιους τους παικτες και ανομους τους προεδρους ( οχι πως ο κανονας δεν ειναι ετσι ), ομως για να δουμε που θα παει το κρυφτουλι του Ριμπο...
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος Aλχημιστής

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 187
  • Φύλο: Άντρας
  • Μια μερα ολα αυτα θα μοιαζουν με χρωματιστες ευχες
    • Προφίλ
    • το myspace μας....
Απ: Ολυμπιακος
« Απάντηση #29 στις: 18/05/07, 11:54 »
http://www.in.gr/sports/article.asp?lngEntityID=802651&lngDtrID=1101

Νομιζω πως πολλα γινονται, πολλα λεγονται, πολλοι θεωρουν τιμιους τους παικτες και ανομους τους προεδρους ( οχι πως ο κανονας δεν ειναι ετσι ), ομως για να δουμε που θα παει το κρυφτουλι του Ριμπο...

Στην αγκαλια του Φερρερ..
Κ συ που καποτε να κοιμηθεις φοβοσουνα...
Τωρα φοβασαι να ξυπνησεις...

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: Ολυμπιακος
« Απάντηση #30 στις: 18/05/07, 12:08 »
Μα δεν το κανει για τα χρηματα το παιδι...ε..ο παππους :D
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος Aλχημιστής

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 187
  • Φύλο: Άντρας
  • Μια μερα ολα αυτα θα μοιαζουν με χρωματιστες ευχες
    • Προφίλ
    • το myspace μας....
Απ: Ολυμπιακος
« Απάντηση #31 στις: 18/05/07, 12:22 »
Oταν τον εχουμε ειναι παικταρας,οταν φευγει ειναι παππους..Ε ρε γελιο που εχει να πεσει..
Κ συ που καποτε να κοιμηθεις φοβοσουνα...
Τωρα φοβασαι να ξυπνησεις...

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: Ολυμπιακος
« Απάντηση #32 στις: 18/05/07, 12:29 »
...εγω παντα ελεγα πως ειναι παππους...!!
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος Aλχημιστής

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 187
  • Φύλο: Άντρας
  • Μια μερα ολα αυτα θα μοιαζουν με χρωματιστες ευχες
    • Προφίλ
    • το myspace μας....
Απ: Ολυμπιακος
« Απάντηση #33 στις: 18/05/07, 12:37 »
Ο Ριβαλντο ειναι μεγαλος σε ηλικια.Κανεις δεν περιμενει απο αυτον να βγαλει ολοκληρη σεζον.Αλλα ειναι εκεινος που μπορει να σε ξελασπωσει σε διαφορα ματς που στραβωνουν κ θα παρει τη μπαλα πανω του οταν αυτη θα καιει..Φετος ας πουμε καθα ρισε το πρωταθλημα για τον Ολυμπιακο σε Τουμπα κ Χαριλαου εκει που ο Ολυμπιακος ειχε βρεθει με την πλατη στον τοιχο..
Κ συ που καποτε να κοιμηθεις φοβοσουνα...
Τωρα φοβασαι να ξυπνησεις...

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: Ολυμπιακος
« Απάντηση #34 στις: 18/05/07, 12:41 »
Σιγουρα, ομως αυτο δεν ειναι αρκετο. Συγκρινε αποδοση Τζορτζεβιτς και Ριβαλντο σε ολους τους αγωνες και μπορεις να δεις ποιος προσφερει περισσοτερα. Μου θυμιζει λιγο Τζιοβανι η φαση "Ααα..μπορει να χανει τη μπαλα, μπορει να παιρνει κιτρινες και κοκκινες για την πλακα του, αλλα αμα αποφασισει, κανει τη φαση.."
Συγνωμη, αλλα εμεις θελουμε παικτες που να ειναι σε ολες τις φασεις και οχι στο τζακποτ :P
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος schizm

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1279
    • Προφίλ
Απ: Ολυμπιακος
« Απάντηση #35 στις: 18/05/07, 13:20 »
Καμία σχέση ο περιπατητής Τζιοβάνι με το Ριβάλντο εν προκειμένω...ο πρώτος σε αρκετές περιπτώσεις υπήρξε αδιάφορος κι έβγαλε χρονιές που απλώς υπήρχε εντός του γηπέδου (+ τα όποια μαγικά για τους ιθαγενείς). Ο δεύτερος ήταν ουσιαστικός κι επαγγελματίας, όσο τον κρατούσαν και τα σωματικά του. Ο δε Τζόλε τα τελευταία 2 χρόνια, φυσικά και δεν είναι ο παλιός καλός Τζόλε...και πιθανότατα να μην είναι και ποτέ ξανά. Φέτος μάλιστα ο Ριβάλντο πρόσφερε πολλαπλάσια και συνολικά οι τίτλοι των 3 έσχατων ετών του αναλογούν σε ένα μεγάλο μέρος.

Όσον αφορά την ΑΕΚ, η όποια ενίσχυσή της με την παρουσία του, απλώς επικυρώνει την αρχική του πρόθεση να παραμείνει στην Ελλάδα, με βάση τις κινήσεις που είχε κάνει. Το άρθρο μάλιστα αναφέρει πως σε περίπτωση διατήρησης των οικονομικών αξιώσεων στα επίπεδα που υπήρχαν στον Ολυμπιακό, η συνεργασία δεν θα πραγματοποιηθεί. Σήμερα, δε, διάβαζα στην Ελευθεροτυπία πως απέρριψε πρόταση από το Αμέρικα σαφώς μεγαλύτερη από αυτή που του είχε προταθεί από το Σωκράτη, επομένως τείνω να πιστέψω πως το χρηματικό δεν είναι η προτεραιότητα.

Αποσυνδεδεμένος Aλχημιστής

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 187
  • Φύλο: Άντρας
  • Μια μερα ολα αυτα θα μοιαζουν με χρωματιστες ευχες
    • Προφίλ
    • το myspace μας....
Απ: Ολυμπιακος
« Απάντηση #36 στις: 18/05/07, 15:10 »
Ειχα διαβασει οτι ηταν σιγουρος οτι θα μεινει στον Ολυμπιακο κ ειχε γραψει τα παιδια του σε ελληνικο σχολειο.Ελεγε πως αυτος ειναι ενας απο τους βασικους λογους που δεν θελει να φυγει απο Ελλαδα.
Κ συ που καποτε να κοιμηθεις φοβοσουνα...
Τωρα φοβασαι να ξυπνησεις...

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: Ολυμπιακος
« Απάντηση #37 στις: 23/05/07, 11:47 »
http://www.in.gr/sports/article.asp?lngEntityID=803855&lngDtrID=1101

Μπα καλε? Ακομα εδω ειναι ο Ριβαλντο? Που λενε πως θα παει? Στην ΑΕΚ?!!

..τελικα ποιος ειναι ο επαγγελματιας που δεν ενδιαφερεται για τα χρηματα?!
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος Aλχημιστής

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 187
  • Φύλο: Άντρας
  • Μια μερα ολα αυτα θα μοιαζουν με χρωματιστες ευχες
    • Προφίλ
    • το myspace μας....
Απ: Ολυμπιακος
« Απάντηση #38 στις: 23/05/07, 13:14 »
http://www.in.gr/sports/article.asp?lngEntityID=803855&lngDtrID=1101

Μπα καλε? Ακομα εδω ειναι ο Ριβαλντο? Που λενε πως θα παει? Στην ΑΕΚ?!!

..τελικα ποιος ειναι ο επαγγελματιας που δεν ενδιαφερεται για τα χρηματα?!

Ο Ριβαλντο απερριψε ακριβοτερες προτασεις απο Αμερικη κ Καταρ οποτε δεν νομιζω οτι το κανει για τα λεφτα.Κ τα λεφτα της ζωης του θα τα παρει απο την πλουσια ομαδα που λεγεται Αεκ?Πρακτικοι ειναι οι λογοι που μενει καθως εχει δηλωσει κ ο ιδιος πως η Ελλαδα ειναι το ιδανικο περιβαλλον για την οικογενεια του.Επισης δεν καταλαβαινω γιατι ενδιαφερει μια ομαδα τι θα κανει μετα ενας παικτης εφοσον τον εχει διωξει η ιδια η ομαδα!
Κ συ που καποτε να κοιμηθεις φοβοσουνα...
Τωρα φοβασαι να ξυπνησεις...

Αποσυνδεδεμένος schizm

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1279
    • Προφίλ
Απ: Ολυμπιακος
« Απάντηση #39 στις: 23/05/07, 14:03 »
Μπα καλε? Ακομα εδω ειναι ο Ριβαλντο? Που λενε πως θα παει? Στην ΑΕΚ?!!

Γιατί; Είχε πει και ποτέ πως πρόθεσή του είναι να φύγει από την Ελλάδα ή μήπως το ακριβώς αντίθετο επεδίωκε με βάση τα όσα έχει καταθέσει ευθέως στη συνέντευξή του; Γιατί ακριβώς τον εγκαλούμε; Για τη συνέπεια που επιδεικνύει στα θέλω του;

Παράθεση
..τελικα ποιος ειναι ο επαγγελματιας που δεν ενδιαφερεται για τα χρηματα?!

Σύμφωνα με τις πληροφορίες θα παίρνει 1.2 εκατομμύρια €, συν τα μπόνους, ποσό που σαφώς δεν αγγίζει ούτε τα όσα έπαιρνε στον Ολυμπιακό, ούτε τις προτάσεις που του έγιναν πέρα από τον Ατλαντικό. Αποδέχθηκε λοιπόν λιγότερα για προφανείς λόγους...κανείς δεν είπε πως είναι διατεθειμένος να κάτσει και για την ψυχή της μάνας του, όταν μάλιστα η εκάστοτε ομάδα κάνει απόσβεση ταχύτατα με την εκμετάλλευση του ονόματός του.

Τελικά δεν έχω καταλάβει...θέλεις στ' αλήθεια να βγάλεις λάδι το Σωκρατάκο; Λες κι ο Ριβάλντο αποτελεί το μοναδικό επιχείρημα για την αναίσχυντη κι αναξιοπρεπή συμπεριφορά του.
« Τελευταία τροποποίηση: 23/05/07, 14:11 από schizm »

Αποσυνδεδεμένος parlats

  • Μουσικοπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3356
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν Μασάω τίποτα εκτός από φαγητό!!!
    • Προφίλ
    • Myspace
Απ: Ολυμπιακος
« Απάντηση #40 στις: 23/05/07, 14:09 »
Εγώ κατάλαβα από τη συνέντευξη του ότι έφυγε από τον Ολυμπιακό για λόγους ευθιξίας και μη τήρησης των συμφωνιών. Με το να πάει στην ΑΕΚ καταρρίπτει κάθε φραγμό περί ηθικής και παραφιλολογίας εναντίον του. Ο άνθρωπος αυτός είναι επαγγελματίας με τα όλα του. Ο,τι είπε αυτό και έπραξε.

Αποσυνδεδεμένος schizm

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1279
    • Προφίλ
Απ: Ολυμπιακος
« Απάντηση #41 στις: 23/05/07, 14:25 »
Παρεμπιπτόντως...μας μένει κι ο χαλκέντερος Ντο(ρε)μί. Το παληκάρι με τη μεγάλη φαντασία και δεξιοτεχνία που τρώει στην καθισιά του 10 Κάρλους και 50 Γεωργάτους στα καλά τους. Μαέστρος στο χώρο του, με ποδοσφαιρικό τσαγανό και προσφορά από τις λίγες φέτος. Σπουδαίος παίχτης που πραγματικά θα αφήσει εποχή και θα μείνει στη συνείδηση του παγκόσμιου φουτμπολικού στερεώματος.

Πάμε για τον Ολυμπιακό της επόμενης 10ετίας!

Αποσυνδεδεμένος Stergios Kourou

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1527
  • Φύλο: Άντρας
  • Άλλο κουτουρού, άλλο του Κουρού
    • Προφίλ
    • Wardrum Official Website
Απ: Ολυμπιακος
« Απάντηση #42 στις: 23/05/07, 14:38 »
Ο Ριβάλντο αποχωρεί από τον ΟΣΦΠ;

Μόλις σχολάσω, θα πάω να αγοράσω 4 αντιισταμινικά για @@!!! ;D

Δεν ασχολούμε με αθλητικά, αλλά θα πω τη γνωμη μου...


Ποτέ ένας κούκος δεν φέρνει την Ανοιξη...
Αντιθέτως η Άνοιξη φέρνει πολύ "κούκου"!!! Όλη η πλάση "βγάζει τα μάτια της"!!!

αυτό που θέλω να πω είναι, κανείς αναντικατάστατος!!!

Αποσυνδεδεμένος schizm

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1279
    • Προφίλ
Απ: Ολυμπιακος
« Απάντηση #43 στις: 23/05/07, 14:43 »
Το θέμα μας δεν είναι πάντως αν ο κούκος φέρνει την Άνοιξη, αλλά πως τον αντιμετωπίζει η τελευταία. Όχι τίποτα άλλο, αλλά βιώθηκε με την ανάλογη ηδονή στην περίπτωσή μας κι ο στίχος "θα 'ναι σα να μπαίνει η Άνοιξη".

Αποσυνδεδεμένος s.s.

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1026
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ολυμπιακος
« Απάντηση #44 στις: 24/05/07, 01:13 »
Παρεμπιπτόντως...μας μένει κι ο χαλκέντερος Ντο(ρε)μί. Το παληκάρι με τη μεγάλη φαντασία και δεξιοτεχνία που τρώει στην καθισιά του 10 Κάρλους και 50 Γεωργάτους στα καλά τους. Μαέστρος στο χώρο του, με ποδοσφαιρικό τσαγανό και προσφορά από τις λίγες φέτος. Σπουδαίος παίχτης που πραγματικά θα αφήσει εποχή και θα μείνει στη συνείδηση του παγκόσμιου φουτμπολικού στερεώματος.

Πάμε για τον Ολυμπιακό της επόμενης 10ετίας!

δεν καταλαβαινω το λογο να προτρεχει καποιος.καθιστε να δουμε πρωτα τι θα γινει και μετα βγαζουμε συμπερασματα.δεν υπερασπιζομαι τον σωκρατη αλλα μου προκαλει εμετο αυτα που κοροιδευω τοσα χρονια(παυλο θεε παρε την παε)να τα βλεπω να συμβαινουν στο καραισκακη.οι αποδοκιμασιες για μενα προς ανθρωπους της ομαδας πρεπει οταν γινονται(ορθα στη συγκεκριμενη περιπτωση)να μην περιεχουν υβριστικο περιεχομενο.μιλαω για αυτα:



Αποσυνδεδεμένος Chris2004

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 347
    • Προφίλ
Απ: Ολυμπιακος
« Απάντηση #45 στις: 24/05/07, 01:33 »
Ο Ριβάλντο του χρόνου δεν θα μπορούσε να προσφέρει στον ΟΣΦΠ. Σίγουρα καθάρισε μερικά μάτς μόνος του αλλά δεν μπορούμε να στηριζόμαστε σε έναν παίχτη.

Εξ'άλλου στα ντέρμπι φέτος ήταν ΑΦΑΝΤΟΣ...το εντελώς αντίθετο απο πέρυσι.

Συγγνώμη ο Ριβάλντο δεν παίρνει 2.000.000€ για να βάζει γκόλ στον Ιωνικό...τα παίρνει για να κερδίζουμε ΑΕΚ, ΠΑΟ...ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ...και να βάζει κανα γκολάκι στην Ευρώπη.

Βέβαια πρέπει να βρεθεί αντικαταστάτης...γιατι με Μάριτς και Νε δεν κάνουμε τίποτα.
Ζήσε τον μύθο σου στην ελλάδα ως ανυπότακτος...
http://www.omhroi.gr

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: Ολυμπιακος
« Απάντηση #46 στις: 25/05/07, 10:55 »
Νεοτερα απο το μετωπο του "επαγγελματια" παικτη, που 1 μερα πριν τη φιεστα του Ολυμπιακου, αισθανθηκε την αδικια να τον πνιγει!

http://www.in.gr/sports/article.asp?lngEntityID=804509&lngDtrID=1101

Να τονισω αυτο που θελω!

Παράθεση
Οπως και να έχει, ο Ριβάλντο είναι πολύ ικανοποιημένος από την πρόταση της «Ένωσης», ενώ θετικό για τους «κιτρινόμαυρους» ήταν και το γεγονός πως δεν υπήρχε πρόταση από την Ισπανία, προορισμός που θα ενδιέφερε τον «Ρίμπο».


τι περιμενε δηλαδη? Για να ακουσω τους υπερμαχους ενος "επαγγελματια" παικτη!
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος schizm

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1279
    • Προφίλ
Απ: Ολυμπιακος
« Απάντηση #47 στις: 25/05/07, 13:59 »
Ρε συ Freemind...εδώ και μέρες παραθέτεις κάθε φορά μια είδηση διανθίζοντάς την με ολίγη από προσωπική διαίσθηση και νύξεις κι έχεις αρνηθεί να εμπλακείς σε οποιαδήποτε συζήτηση επ' αυτού. Το ερώτημά μου παραμένει: είσαι ικανοποιημένος από τη συμπεριφορά μιας διοίκησης, απέναντι στην οποία έχουν υπάρξει ουκ ολίγοι παίχτες που έχουν εκφράσει τη δυσαρέσκειά τους για τον τρόπο που αντιμετωπίστηκαν, καθώς και για την ασυνέπειά της;

Όχι τίποτα άλλο, αλλά ο Ρίμπο αποτελεί παρελθόν για τον Ολυμπιακό...το ουσιώδες είναι να εξετάσουμε την κακομοιριά αυτών που μένουν πίσω κι έχουν δώσει τα ίδια δείγματα γραφής σε πλείστες άλλες περιπτώσεις. Ή μήπως όχι;

Αποσυνδεδεμένος Aλχημιστής

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 187
  • Φύλο: Άντρας
  • Μια μερα ολα αυτα θα μοιαζουν με χρωματιστες ευχες
    • Προφίλ
    • το myspace μας....
Απ: Ολυμπιακος
« Απάντηση #48 στις: 25/05/07, 15:10 »
Μηπως δεν σε πειραζει το οτι φευγει απο τον Ολυμπιακο αλλα το οτι παει στην Αεκ?
Κ συ που καποτε να κοιμηθεις φοβοσουνα...
Τωρα φοβασαι να ξυπνησεις...

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: Ολυμπιακος
« Απάντηση #49 στις: 25/05/07, 16:06 »
Μηπως μονο εμενα πειραζει που επαιξε τοσο ωραιο "θεατρο" μια μερα πριν απο τη φιεστα, μονο και μονο για να προκαλεσει αντιδραση, ενω τωρα μουλωχτα μουλωχτα ( και επειδη ξερει πως ουτε απο Ισπανια δεν εχει καμια επιλογη ) παραμενει στην Ελλαδα?

Λεω..μηπως....

Και αν μη τι αλλο, η παρουσια μου σε αυτο τον τομεα ( αθλητικα ) ειναι τοσο λιγη, που αποδεικνυω πως ποσως με ενδιαφερει εαν ο καθε ριμπο, μπιμπο, μπομπο μεινει ή φυγει απο μια ομαδα. Με ενοχλει ομως η ανακηρυξη ενος ανθρωπου που αποδεικνυει ποσο "επαγγελματιας" ειναι σε "θεο", ενω στην ουσια ειναι το τελειως αντιθετο.

Ε λοιπον, σε αυτον τον κυριο ουτε πριν εκανα τεμεναδες, ουτε τωρα θα κανω. Αντε να δουμε και καναν Πατζατσογλου να παιζει, που το εχει και αναγκη κιολας γιατι παν'απ'ολα ειναι παικτης και οχι κανα κινητο πορτοφολι!

Απορια: Τα κλαμματα, του τα προτεινε ο δικηγορος του ή ηταν συνταγη "Αλικη Βουγιουκλακη"? Οχι, για να μην κοιταμε μονο τα δικα μας χαλια δηλαδη..

Και ερωτω...Εσεις ειστε ευχαριστημενοι απο την συμπεριφορα του παικτη; Και μην ακουσω "μα ειναι επαγγλματιας ρε φιλε", γιατι αυτα τα λενε ολοι. Πολυ απλα, ο κυριος Ριβαλντο ειδε και αποειδε πως απο εξωτερικο ειναι "παππους" και αντι ( σαν επαγγελματιας και λεφτας οπως ο ιδιος δηλωσε ) να πει πως "ενταξει ρε φιλε..σταματαω", λεει να συνεχισει τις διακοπες του στην Ελλαδα!! Αφου πρωτα ομως φροντισε να το παιξει και θυμα!

Οποτε η ερωτηση μπορει να παει πιο πανω! Ειμαστε ευχαριστημενοι που το πρωταθλημα μας μαζευει αναξιοπαθουντες παππουδες που ερχονται για μαυρισμα και διακοπουλες?!
« Τελευταία τροποποίηση: 25/05/07, 16:08 από freemind »
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
42 Απαντήσεις
22305 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 23/09/09, 09:37
από faser
46 Απαντήσεις
18455 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 06/05/09, 13:12
από ΧΩΡΙΑΤΗΣ