Ψηφοφορία: Πιστεύετε ότι ο ΟΣΦΠ πήρε με την αξία του το φετινό πρωτάθλημα;

ΝΑΙ
- 38 (39.2%)
ΟΧΙ
- 37 (38.1%)
ΔΕΝ ΞΕΡΩ\ΔΕΝ ΑΠΑΝΤΩ
- 2 (2.1%)
ΔΕΝ ΜΈΝΔΙΑΦΕΡΕΙ
- 20 (20.6%)

Σύνολο ψηφοφόρων: 97


Σελίδες:
  • #1 από Zeppelin στις 12 May 2007
  • Στη συνέντευξη τύπου που έδωσε σήμερα ο Ριβάλντο, ανακοίνωσε ότι δεν θα συνεχίσει την καριέρα του στον Ολυμπιακό τη νέα χρονιά.
    Αιτία αποτελεί, όπως ανέφερε ο ίδιος, η αθέτηση προφορικής συμφωνίας που είχε γίνει μεταξύ του Ρίμπο και του Σ. Κόκκαλη προ τριμήνου περίπου.
    Ο Ριβάλντο (που φαινόταν ότι θα παραμείνει στον Πειραιά) δεν μπόρεσε να κρατήσει τα δάκρυα του πολλές φορές κατά τη διάρκεια της συνέντευξης.



    Για ολόκληρη τη συνέντευξη, πηγαίνετε εδώ: http://www.supersport.gr/default.asp?aid=124115

    Για την ανακοίνωση του Ολυμπιακού, που ακολούθησε εδώ: http://www.supersport.gr/default.asp?aid=124132

    Σχολιάζοντας τώρα το όλο θέμα, δεν μπορώ να διανοηθώ άλλο λόγο πέρα του οικονομικού, τη στιγμή που ο ΟΣΦΠ φαίνεται να του πρότεινε νέο συμβόλαιο με μείωση αποδοχών κατά 50%.


  • #2 από freemind στις 12 May 2007
  • Ωραια...ευκαιρια να παρουμε καναν νεαρο ΕΛΛΗΝΑ παικτη
    Και ας με πειτε αχαριστο, χαζο, ηλιθιο, ασχετο απο ποδοσφαιρο...
    Ενας λογος που μια ομαδα δεν παει μπροστα εκτος της χωρας της ( σε αυτο το κωλο-πρωταθλημα ) ειναι εξαιτιας της "ηλικιας" της! Και εμεις ειμαστε αρκετα "γερασμενοι"

    Και αν το οικονομικο δεν ηταν ο κυριος παραγοντας ( οπως ειπε ο ιδιος ), τοτε γιατι δεν δεχτηκε το 50% των αποδοχων?

    Τον ευχαριστουμε και τον χειροκροτουμε

    ( το πιο υποπτο..μια μερα πριν απο τη φιεστα...ε..κατι μυριζει ασχημα )
  • #3 από jacksonas στις 12 May 2007
  • Παραχωρεί 390.000 ευρώ σε ιδρύματα σε Βραζιλία-Ισπανία-Ελλάδα που του χρωστάει ο Ολυμπιακός.
    Πόσα έδωσε ο Κόκκαλης σε ιδρύματα? >:(
  • #4 από freemind στις 12 May 2007
  • Τιποτα! Δεν ειπα πως η προεδραρα ειναι αθωα!
    Ομως οσο αθωα ειναι προεδραρα, αλλο τοσο ειναι και ο Ριβαλντο,ετσι?

    Διαφωνει κανεις πως ειναι ενας γερασμενος παικτης που χρειαζεται μιση χρονια για να στρωσει?
  • #5 από parlats στις 13 May 2007
  • Ο Ριβάλντο τα χρόνια που ήταν στον Ολυμπιακό προσέφερε πάρα πολλά. Γκολ που έκριναν παιχνίδια σε πρωτάθλημα, κύπελλο κλπ, τελικές πάσες που έγιναν γκολ, επιτελους λίγη ποιότητα σε αυτό το αντιποδόσφαιρο της Ελλάδας. Βέβαια είναι και τα λεφτά, δεν παίζει κανείς για τη ψυχή της μάνας του. Μου φάινεται περίεργο πάντως να του πρότειναν 50% μείωση από τη στιγμή που κανείς δε μπορεί να πει ότι ο Κόκκαλης έχει καβούρια στις τσέπες όπως τον Τζίγκερ. Πάντως όπως και να'χει κρίμα να διώξουν αυτό τον παίκτη.

    Ναι Θανάση εγώ που είμαι και Παναθηναικός, διαφωνώ πλήρως στο να αφήνεις τέτοιο παίκτη να φεύγει.
  • #6 από schizm στις 13 May 2007
  • Το πρόβλημα δεν είναι αν ο Ριβάλντο χρειαζόταν στον "νέο" Ολυμπιακό που εδώ και χρόνια υπόσχεται ο μεγαλοπαράγοντας κατάσκοπος από το κρύο...το πιθανότερο είναι να μην βοηθούσε στην ανανέωση του υλικού. Να έχεις όμως τα κάκαλα καλέ μου Σώκρατες να του πεις ευθέως, αντρίκεια και ντόμπρα πως δεν τον έχεις ανάγκη γι' αυτό που σκοπεύεις να χτίσεις, αντί να ξεκινά η γνώριμη πλέον τακτική του έμμεσου σπρωξίματος προς την εξώπορτα διά της αναβλητικότητας. Παίχτες που έχουν προσφέρει στον Ολυμπιακό εξωθήθηκαν στην παραίτηση και στην -τάχα μου- εθελούσια έξοδο, μέσα από συμπεριφορές που δεν ταιριάζουν, όχι σε επαγγελματικό επίπεδο, αλλά πρωτίστως στο πλαίσιο της απλής ανθρώπινης σχεσιακής ηθικής.

    Αναξιόπιστος ο Σώκρατες όταν δήθεν τα παπαγαλάκια του ήθελαν τον Τζιοβάνι (που παρεμπιπτόντως δεν ανήκω στους fan του) να επιθυμεί να φύγει από την ομάδα για τη Βραζιλία. Ο Ριβάλντο έρχεται απλώς να προστεθεί σε μια σειρά παιχτών/συνεργατών (Τόμιτς, Ιωαννίδης, Γκόμεζ, Λουτσιάνο, Μπάγεβιτς κοκ) που αφέθηκαν στις πλάτες του Λούβαρη για να βγάλει τα κάστανα απ' τη φωτιά κι όλες έχουν να κάνουν με την αγύρτικη αντιμετώπιση του μεγάλου αφεντικού. Απατεωνιές, ρεμούλες και συμπεριφορά λαμόγιου που επιδιώκει να αποτελεί τον απόλυτο πρωταγωνιστή όταν παίζει καμιά φιέστα, για να αποθεωθεί από το κοινό (και το στρατό του). Μονάχα που αυτή τη φορά τα παρα-έκανε σαν τα μούτρα του και δεν το κόβω να το διασκεδάζει στη φιέστα-χέστα.

    Ας δούμε όμως με τη σειρά τι απάντησε το γραφείο τύπου και στη συνέχεια το μίασμα:

    "Σε σχέση με τα όσα ο ποδοσφαιριστής Ριβάλντο δήλωσε σε σημερινή συνέντευξη Τύπου, η ΠΑΕ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ επιθυμεί να γνωστοποιήσει τα εξής:

    Κατά τη χθεσινή συνάντηση του Ριβάλντο με τον Αντιπρόεδρο της ΠΑΕ κ. Γιώργο Λούβαρη, η οποία πραγματοποιήθηκε παρά την αρχική πρόθεση της Διοίκησης να συζητήσει τα θέματα των ανανεώσεων μετά την απονομή του Πρωταθλήματος, προτάθηκε στον ποδοσφαιριστή η ανανέωση της συνεργασίας του με τον ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ για έναν χρόνο, με τους ίδιους όρους που ίσχυαν και στο συμβόλαιό του κατά την τρέχουσα αγωνιστική περίοδο. Ο ποδοσφαιριστής δεν απεδέχθη την συγκεκριμένη πρόταση και ως εκ τούτου η ΠΑΕ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ τον ευχαριστεί για την μέχρι σήμερα προσφορά του στον ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ, και του εύχεται καλή σταδιοδρομία."

    Με λίγα λόγια προσπαθούν να μας πείσουν πως ο Ριβάλντο θα ελάμβανε τα ίδια, αλλά αποφάσισε άξαφνα να αρνηθεί και να την κάνει, δυσφημώντας μάλιστα όλους εκείνους που επί τρία χρόνια τον τάιζαν, χωρίς προφανή λόγο. Ποιος ανόητος μπορεί να καταλήξει σε τόσο παράλογη απάντηση;
  • #7 από schizm στις 13 May 2007
  • Κι οι δηλώσεις του 007:

    «Εν όψει των αυριανών εορταστικών εκδηλώσεων στο γήπεδο Καραισκάκη με αφορμή την απονομή του Πρωταθλήματος Ελλάδας 2007, του δέκατου που κατακτά η ομάδα μας τα τελευταία 11 χρόνια, θέλω να απευθυνθώ στο φίλαθλο κόσμο του Ολυμπιακού και να τον ευχαριστήσω για την στήριξη και την συμμετοχή του στην πορεία πού έφερε τον Ολυμπιακό μας από το χείλος του γκρεμού στη θέση που βρισκόμαστε σήμερα».

    «Υπερήφανοι ( στ' αυτιά; ), άρτια οργανωμένοι (γκουχ γκουχ) και έχοντας δημιουργήσει τις απαραίτητες υποδομές, διεκδικούμε πλέον το επόμενο μεγάλο μας όνειρο (ήμουνα νιος και γέρασα), την καταξίωση του Ολυμπιακού (εμπρός στο δρόμο που χάραξε η 7αρα) και στο ποδοσφαιρικό ευρωπαϊκό στερέωμα».

    «Σε αυτή μας την πορεία, οδηγός όλων μας πάντα είναι η αγάπη και το καθήκον (sic!) για το μεγαλείο του ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥ. Σε αυτή τη μεγάλη προσπάθεια έγιναν πολλά σωστά, αλλά έγιναν και λάθη. Λάθη κάνουμε όλοι, όμως το μεγαλύτερο λάθος κάνουν όσοι πιστεύουν ότι οι ύβρεις και η αχαριστία (λέγε με αυτογνωσία) κάνουν καλό στον Ολυμπιακό».

    «Θα είναι κρίμα να μην έρθει ο Ριβάλντο να γιορτάσει τον καρπό του κόπου του και των συμπαικτών του (σε πήραν και τα δάκρυα βρε μπαγάσα), και να στερηθεί το χειροκρότημά μας (να του τα στείλεις σε cd). Τον καλώ να έρθει και να σηκώσει το Πρωτάθλημα που κατακτήσαμε (το σηκώνω, κάνει τούι, μα κανείς δε με ακούει)».

    «Σας καλώ όλους σε μία μεγάλη ολυμπιακή γιορτή όπου θα γιορτάσουμε τα μεγάλα επιτεύγματα της τελευταίας δεκαετίας και όλοι μαζί να οραματιστούμε τον Ολυμπιακό που θέλουμε και είναι υποχρέωσή μας να δημιουργήσουμε (φέρτε και λιβάνι, για καλύτερα οράματα)».

    «Εγώ είμαι, ήμουν και θα είμαι παρών (μη μας απειλείς κι όλας) στον αγώνα μας για ένα ακόμα μεγαλύτερο Ολυμπιακό (size does matter)».


    Και για να τελειώνουμε...ψέμματα δεν έχει λόγο να ξεστομίσει εκείνος που φεύγει...λες κι έχει την ανάγκη μας ο Ριβάλντο ή χρειάζεται το 50%, το 25% ή το 100% των χρημάτων που θα του σκάγαμε, όταν μάλιστα είναι γνωστό πως δίνει μεγάλα ποσά σε αγαθοεργίες. Ο άνθρωπος έχει αποδείξει έμπρακτα πόσο καρχαρίας είναι σε τέτοια ζητήματα, σε αντιδιαστολή με κάτι άλλους που αντιμετωπίζουν τον Ολυμπιακό ως ασπίδα για να καλυφθούν οι πομπές τους.
  • #8 από Zeppelin στις 13 May 2007
  • Ωραία όλα αυτά, αλλά ας μου λύσει κάποιος την απορία...

    Του πρότεινε ο Ολυμπιακός μείωση αποδοχών κ την απέρριψε;
  • #9 από freemind στις 13 May 2007
  • Εκει κολλαω εγω..Εαν οντως δεν ενδιαφεροταν για τα χρηματα, τοτε γιατι φευγει? Αφου η ομαδα ειναι καλη ( συμφωνα με ο,τι εχει πει ), η ατμοσφαιρα στα αποδυτηρια ακομα πιο καλη, οι οπαδοι τρελοι μαζι του...
    Ελατε παιδια..να σοβαρευτουμε λιγο..Τελειωσε την καριερα του με ψηλα το κεφαλι..Απλα πραγματα!
    Και ενταξει, ηρθε ο Ριβαλντο...
    Τον Παπα τον ειδαμε φετος? Ή τον Νε ( πως στο καλο γραφεται )..
    Τουλαχιστον ο ΠΑΟ εβαλε ( εστω και εξ'αναγκης ) εναν παικτη απο τους νεους να παιξει.
    Εμεις βαζαμε τους παππουδες που ηθελαν πρωτη ομαδα!
    Καλυτερα που ηρθαν ετσι τα πραγματα. Οπως και με τον Τζιοβανι, θα του κουνησω το μαντηλι απο το αεροδρομιο και θα του ευχηθω "στο καλο". Με εξαιρεση πως στον Ριβαλντο, θα του πω και ενα ευχαριστω!
  • #10 από schizm στις 13 May 2007
  • Εκει κολλαω εγω..Εαν οντως δεν ενδιαφεροταν για τα χρηματα, τοτε γιατι φευγει? Αφου η ομαδα ειναι καλη ( συμφωνα με ο,τι εχει πει ), η ατμοσφαιρα στα αποδυτηρια ακομα πιο καλη, οι οπαδοι τρελοι μαζι του...


    Το έχει απαντήσει ευθέως ο ίδιος:

    Δεν είναι το χρήμα. Εγώ πάντα ήμουν πολύ φτωχός, μπόρεσα και νίκησα στη ζωή, είμαι παρά πολύ καλά. Κάποια λεφτά λιγότερα δεν κάνουν τη διαφορά. Το σημαντικότερο είναι να είσαι ευτυχισμένος και αυτή τη στιγμή εγώ δεν είμαι ευτυχισμένος. Ήταν μια μεγάλη απογοήτευση γιατί ποτέ δεν μπορούσα να αμφιβάλω για το λόγο του προέδρου. Δεν είναι για το χρήμα. Δεν με ενδιαφέρει. Αλλά από τη στιγμή που δεν τον εμπιστεύομαι γιατί να μείνω στον Ολυμπιακό; Αυτά ήθελα να σας πω. Εγώ θα μείνω μέχρι τέλους. Θα τιμήσω συμβόλαιο μου. Αλλά είμαι τόσο απογοητευμένος. Θα κάνουμε μια καλή φιέστα, αλλά εγώ δεν θα είμαι παρών.

    Παράθεση
    Ελατε παιδια..να σοβαρευτουμε λιγο..Τελειωσε την καριερα του με ψηλα το κεφαλι..Απλα πραγματα!


    Πως ακριβώς προεξοφλείς πως τέλειωσε τώρα την καριέρα του κι όχι σε έναν χρόνο από τώρα, όπως άλλωστε επεδίωκε, αν δεν τον πήγαιναν από μέρα σε μέρα; Ή μήπως "ψηλά το κεφάλι" συνιστά το προκαλώ πρώτα ένα ψιλομπάχαλο εκ του μη όντος, αντί να φύγω πολιτισμένα και με όλες τις τιμές;

    Άλλωστε ποιος ακριβώς μας έχει συνηθίσει σε άνανδρη συμπεριφορά μεταξύ των δύο μερών; Αν θυμάμαι καλά πριν 2 χρόνια ο Μπάγεβιτς τους πέταξε στα μούτρα όσα του χρωστούσαν, επειδή ακολούθησαν τη συγκεκριμένη αναξιοπρεπή τακτική.

    Παράθεση
    Και ενταξει, ηρθε ο Ριβαλντο...
    Τον Παπα τον ειδαμε φετος? Ή τον Νε ( πως στο καλο γραφεται )..
    Τουλαχιστον ο ΠΑΟ εβαλε ( εστω και εξ'αναγκης ) εναν παικτη απο τους νεους να παιξει.
    Εμεις βαζαμε τους παππουδες που ηθελαν πρωτη ομαδα!


    Κοίτα...αν ο 007 είχε φροντίσει να διαθέτει σοβαρούς προπονητές κι όχι ανδρείκελα, ίσως κι οι παίχτες να μην την είχαν δει τσιφλίκι τη δουλειά. Το μόνο βέβαιο είναι πως ουδείς εκ των παιχτών μπορεί να βγει στο γήπεδο, χωρίς προηγούμενη έγκριση κάποιου. Το θεωρώ αστείο να επιρρίπτουμε την ευθύνη στον υπάλληλο, αντί στον εργοδότη και σε όσους αναλαμβάνουν το σχεδιασμό της ομάδας. Αν είναι ανίκανοι να επιβάλλουν τη βούλησή τους, ας παραιτηθούν ή ας τους ξαποστείλουν μια ώρα νωρίτερα.

    Ξαναλέω...δεν είναι το θέμα αν μένει ή φεύγει, αλλά πως μένει ή πως φεύγει.
  • #11 από schizm στις 13 May 2007
  • Ωραία όλα αυτά, αλλά ας μου λύσει κάποιος την απορία...

    Του πρότεινε ο Ολυμπιακός μείωση αποδοχών κ την απέρριψε;

    Σύμφωνα με τον επίσημο Ολυμπιακό του πρότειναν ανανέωση για έναν χρόνο "με τους ίδιους όρους που ίσχυαν και στο συμβόλαιό του κατά την τρέχουσα αγωνιστική περίοδο". Οπότε καταλήγουμε πως κάποια μύγα τον τσίμπησε άξαφνα, μουρλάθηκε ή μετατράπηκε σε Νέρωνα κι αποφάσισε να αφήσει καμμένη γη πίσω του, αλλιώς δεν μπορεί να εξηγηθεί πως εδώ και τόσους μήνες επιδιώκει την ανανέωση και μόλις του την πρόσφεραν και μάλιστα με ευνοϊκότατους όρους, τους έφτυσε.

    Άβυσσος η ψυχή του ανθρώπου...ενίοτε και δυσώδης.
  • #12 από zoltan στις 13 May 2007
  • Kαι που ξερεις ποιος απ'τους δυο λεει ψεμματα η αληθεια???
  • #13 από parlats στις 13 May 2007
  • Kαι που ξερεις ποιος απ'τους δυο λεει ψεμματα η αληθεια???

    Δεν νομίζω να λέει ούτε να έχει την ανάγκη ένας Ριβάλντο να πει ψέματα. Εχει λεφτά να ζήσουν και τα τρισέγγονά του και είπε ότι τα 390,000 ευρώ που του χρωστάει ο Ολυμπιακός θα τα δώσει σε ιδρύματα. Επίσης από τη στιγμή που αποφάσισε να φύγει, δεν υπάρχει λόγος να δημιουργήσει ντόρο και να χαλάσει το κλίμα, μπορούσε απλά να πει ότι φεύγει από την ομάδα. Επίσης ο Ριβάλντο δεν έχει συμπεριφερθεί ποτέ έτσι στην καριέρα του αλλά ο Κόκκαλης έχει συμπεριφερθεί αρκετές φορές ανάλογα στο παρελθόν.
    Νομίζω ότι ο Ολυμπιακός παίζει κρυφτούλι τώρα αλλά το παράκανε ειδικά πριν από τη φιέστα και όπως είπε και ο schizm δε βλέπω να περνάει και πολύ καλά ο Κόκκαλης στη φιέστα αφού έδιωξε τον σημαντικότερο άνθρωπο της ομάδας που πήρε το πρωτάθλημα.
  • #14 από Aλχημιστής στις 13 May 2007
  • Tα 2 απο τα τελευταια 3 πρωταθληματα του Ολυμπιακου τουλαχιστον τα πηρε σχεδον μονος του ο Ριβαλντο!Οι υπολοιποι παικτες ηταν σαν των υπολοιπων ομαδων.Αυτος εκανε την διαφορα..Δεν ξερω τι εχει στο μυαλο του ο Κοκκαλης,δεν ξερω τι πραγματικα εγινε κ ποιος λεει αληθεια.Αυτο που ξερω ειναι οτι οταν συζητουσε ο Ολυμπιακος με μεταγραφικους στοχους προβαλε συνεχως το γεγονος οτι στην ομαδα αγωνιζεται ο Ριβαλντο.Κ τα μεγαλα ονοματα που προσεγγιζε δηλωναν θελω να παιξω στην ομαδα του Ριβαλντο κλπ,κλπ.Ετσι οπως ηρθαν τωρα τα πραγματα κ μετα την προβολη των δηλωσεων του Ριβαλντο απο ξενα ΜΜΕ πιστευω πως η εικονα του Ολυμπιακου προς τα εξω ειναι πολυ πιο ασχημη...
  • #15 από ship_me_out!!! στις 13 May 2007
  • Και αφου στενοχωριεται και κλαιει γιατι φευγει?? Ας παραμεινει. Εκτος και αν τον διωχνουν....
  • #16 από Apollon18 στις 13 May 2007
  • Το θεμα ειναι οτι ενταξει φευγει ο Ριμπο,ο Κοκκαλης θα φυγει ποτε μηπως δουμε καμια ασπρη μερα??
  • #17 από freemind στις 13 May 2007
  • Μηπως θελετε να ερθει ο βαρδινογιαννης?
  • #18 από YmiRLinG στις 13 May 2007
  • Προεδραρα ο Λουβαρης σε κανει ο,τι θελει. Διωξτον μπας και δουμε ασπρη μερα, πιονι του εχεις γινει και ολα π ανε για τα φραγκα. Ποια δοξα του ολυμπιακου.... Τοσοι παιχτες εφυγαν εξ αιτιας του και τωρα και ο ριμπο. Τι να πω... Δεν εχεις τσιπα πανω σου.

    Τουλαχιστον παρε εναν προπονητη και αστον τον ανθρωπο να κανει τη δουλεια του και σταματα να κανεις ο,τι μεταγραφες σου λεει το τσιρακι σου. Ετσι δεν γινεται ουτε ανανεωση ουτε τιποτα.
  • #19 από schizm στις 13 May 2007
  • Τα περί Λούβαρη τα ακούω προσωπικά λίγο βερεσέ. Αμφιβάλλω αν έχει τη δύναμη να κινεί τα νήματα. Αντίθετα αποτελεί τον παραπονοθραύστη, για να τη βγάζει καθαρή το μεγάλο κεφάλι και να μη του τα χώνουν κατά αποκλειστικότητα. Αν ο Σώκρατες έχει ζημιωθεί από την παρουσία του, δεν είναι δα τόσο ηλίθιος για να συνεχίζει να τον διατηρεί στο πόστο του. Επιτελεί όμως συγκεκριμένο ρόλο και του είναι κάτι παραπάνω από χρήσιμος. Ειδικά στις περιπτώσεις που πρέπει να πει τη λυπητερή σε κάποιον, βάζει μπροστά το Λούβαρη και φεύγει ταξιδάκι στο Αμέρικα.
  • #20 από blackie στις 13 May 2007
  • Αν ο Σώκρατες έχει ζημιωθεί από την παρουσία του, δεν είναι δα τόσο ηλίθιος για να συνεχίζει να τον διατηρεί στο πόστο του.

    Σωστη σκεψη αλλα ισως και να υπαρχουν και αλλοι λογοι για τους οποιους παραμενει...
    Λογοι που σε δημοσιο φορουμ δεν γινεται ν'αναλυθουν...
    Σκεψου μονο οτι ο Λουβαρης ηταν μελος ΚΑΙ στη διοικηση Κοσκωτα...
  • #21 από schizm στις 13 May 2007
  • Όλοι οι λόγοι, ανεξάρτητα από την προέλευσή τους, που οδηγούν στη διατήρηση του Λούβαρη δίπλα του, έχουν να κάνουν προφανώς με τη χρησιμότητά του. Από τη στιγμή που το ισοζύγιο της παραμονής του είναι θετικό, φαντάζομαι πως δεν πρόκειται να τον αποσύρει από την ενεργό δράση.

    Κι εγώ αν ήμουν εργοδότης του και είχε κάνει κουτσουκέλες, αλλά ταυτόχρονα έλυνε κι έδενε σε εξωαγωνιστικά πλαίσια, δε θα είχα σοβαρούς λόγους να τον απομακρύνω. Όπως και να έχει, το πεπόνι και το μαχαίρι το έχει ο Σώκρατες...κανένας Λούβαρης.
  • #22 από Kerwyn στις 13 May 2007
  • Επίσης ο ριβάλντο είπε οτι είχε μιλήσει με τον Λουξεμπούργκο και τον Κούπερ (προπονητές πρώτης γραμμής...) για να αναλάβουν τον οσφπ, καθώς επίσης κ με τον Ζε Ρομπέρτο...Αλλά τα πάγωσε τα θέματα ο Σώκρατες και επέμεινε στον T-shirTakis...Φταίει ο ριβάλντο κ γι αυτό το κρέμασμα??
  • #23 από schizm στις 13 May 2007
  • Ξεχνάμε πάντως πως ο Ριβάλντο δεν είναι τίποτα περισσότερο από ένας εκ των πολλών που διώχθηκαν κακήν κακώς και με χεσμένη τη φωλιά των αρμοδίων που προσπαθούσαν να δικαιολογήσουν τ' αδικαιολόγητα. Μήπως ο Αμανατίδης δεν περίμενε μέχρι τελευταία στιγμή, όταν του υπόσχονταν ανανέωση, μόνο και μόνο για να του δώσουν τα παπούτσια στο χέρι όπως όπως; Ο Γιαννακόπουλος που έφυγε δυσαρεστημένος για μια αστεία χρηματική διαφορά; Ο Ιωαννίδης που τον έτρεχε και στα δικαστήρια (και κέρδισε) για τα χρωστούμενα; Ο Μπάγεβιτς που τους τα χάρισε επιδεικτικά, όταν δεν είχαν τα κότσια να αναφέρουν στις ανακοινώσεις τους τι μέλλει γενέσθαι; Ο Τόμιτς πάλι κι η αναίσχυντη αντιμετώπισή του; Τα ίδια κι ο Αλεξανδρής...

    Το έχει επαναλάβει ο Σώκρατες το συγκεκριμένο σκηνικό ουκ ολίγες φορές, για να μην έχω κανέναν δισταγμό να εμπιστευθώ τον κάθε Ριβάλντο στις θέσεις που καταθέτει. Μίκρυνε ο Ολυμπιακός χθες από τα τερτίπια των διοικούντων κι αυτό θα φανεί στην πορεία. Δεν κατάλαβαν οι ανόητοι πως, σε αντιδιαστολή με άλλους, ο Ριβάλντο δεν είναι κανένα παιδαρέλι για να φοβάται να τοποθετηθεί ευθέως, ούτε έχει την ανάγκη τους για να ανησυχεί για την επιβίωσή του.
  • #24 από ship_me_out!!! στις 13 May 2007
  • Σωκρατης = 2ος Γουμενος ;D ;D ;D ;D


    Καλα θελει να εισαι πολυ βλακας (ή υπερβολικα πολυ αισιοδοξος) για να διωξεις Ριβαλντο αντι να τον εκμεταλλευτεις.
    Ισως και να επειθε τον Ζε Ρομπερτο ή τον Ρομπερτο Καρλος...
  • #25 από schizm στις 13 May 2007
  • Πριν λίγο ο -πάντα αξιόπιστος- Σωκράτης, στο όνομα του οποίου πρέπει να πίνουμε νερό, αφού πρώτα έχουμε πλύνει και τα χείλη μας με πεταντίνι και ροδόνερο, είπε το εξής: "...θέλαμε να μείνει, αλλά με διαφορετικούς όρους...".

    Μόλις χθες: "...προτάθηκε στον ποδοσφαιριστή η ανανέωση της συνεργασίας του με τον ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ για έναν χρόνο, με τους ίδιους όρους που ίσχυαν και στο συμβόλαιό του κατά την τρέχουσα αγωνιστική περίοδο."

    Αυτά για να ξέρουμε και τι λέμε εν τέλει και που να ρίχνουμε το ανάθεμα.
Σελίδες: