Αποστολέας Θέμα: Ημιτελικός Final 4: Παναθηναικός - Ολυμπιακός!! --- ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ!!!  (Αναγνώστηκε 22305 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος gers

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2535
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
...η και αντίστροφα, δε θυμάμαι ποιος είναι τυπικά γηπεδούχος.. :)

Οκ, 2 ελληνικές ομάδες στο final 4...μουμπλε μουμπλε... τιμή για την Ελλάδα...μπλαμπλα... μετάλλιο...

...στο ψητό:
ΠΟΙΟΣ ΘΑ ΝΙΚΗΣΕΙ?

Έλα, τώρα που γυρνάει και μένει ένα μισάωρο για το match...




Α, και κάτι τελευταίο...
ΠΑΟ ΓΕΡΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!!!!!! ;D :D
« Τελευταία τροποποίηση: 04/05/09, 00:00 από gers »

Αποσυνδεδεμένος norway

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 502
  • Φύλο: Άντρας
  • 0001 0011 0100 1001
    • Προφίλ
PAO  :)
"Without evil there could be no good so it must be good to be evil sometimes" Satan

Αποσυνδεδεμένος Raz

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1052
  • Φύλο: Άντρας
  • I dont give a fuck if you hate me
    • Προφίλ
Πολύ καλό παιχνίδι.. Κρίμα όμως μετά από 10 πόσα χρόνια να μένεις εκτός τελικού για ένα καλάθι.. Όλη η Ευρώπη πάντως θαύμασε το ελληνικό μπάσκετ. Κρίμα που κάποιοι θα σπεύσουν να το καταστρέψουν το κατόρθωμα αυτό..Πιστεύω ότι ο ΠΑΟ θα το πάρει άνετα (όπως είδα την CSKA).

Αποσυνδεδεμένος norway

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 502
  • Φύλο: Άντρας
  • 0001 0011 0100 1001
    • Προφίλ
win :up
"Without evil there could be no good so it must be good to be evil sometimes" Satan

Αποσυνδεδεμένος Bekos®

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 206
  • Φύλο: Άντρας
  • ♫ A Change Of Seasons
    • Προφίλ
 :down :down :down :down
J. R. R. Tolkien:
If more of us valued food and cheer and song above hoarded gold, it would be a merrier world.

Αποσυνδεδεμένος gers

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2535
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Εκπληκτικό παιχνίδι αφού...
1ον) Είχε θέαμα και η διαφορά του σκορ ήταν πάντα σε χαμηλά επίπεδα...
2ον) ΝΙΚΗΣΑΜΕ!!! ;D


Πάντως εξακολουθώ να πιστεύω -και μιλώ όντας το περισσότερο δυνατόν αντικειμενικός- ότι ο Παναθηναικός είναι ακόμα κάποιες κλάσεις ανώτερος από τον Ολυμπιακό... Θέλετε την ύπαρξη προσωπικοτήτων? Τον δυνατότερο ''πάγκο''? Τον ανώτερο κατά πολύ προπονητή? Την εικόνα μιας πιο δεμένης και ψύχραιμης ομάδας?
Είδαμε πως και χωρίς μία εκ των ''ψυχών'' της ομάδας (Διαμαντίδης) ο Παναθηναικός πήρε τη νίκη.. Α, και με ευρωπαική διαιτησία, για να μη λένε κάποιοι-κάποιοι... :P
« Τελευταία τροποποίηση: 02/05/09, 01:24 από gers »

Αποσυνδεδεμένος Bekos®

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 206
  • Φύλο: Άντρας
  • ♫ A Change Of Seasons
    • Προφίλ
Η αγωνία στο έπακρο μέχρι το τελευταίο 0.0001 sec...
Το αποτέλεσμα απογοήτευση...  :(
Ο Ολυμπιακός έμεινε με την μπουκιά στο στόμα.
J. R. R. Tolkien:
If more of us valued food and cheer and song above hoarded gold, it would be a merrier world.

Αποσυνδεδεμένος Raz

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1052
  • Φύλο: Άντρας
  • I dont give a fuck if you hate me
    • Προφίλ
είναι ακόμα κάποιες κλάσεις ανώτερος από τον Ολυμπιακό...
Δεν έχω όρεξη για αντιπαράθεση.. 'Αλλωστε αυτό το κάνουμε και από το msn.. Αλλά όταν 59'' πριν τη λήξη το σκορ είναι 82-82 και στο τελευταίο δευτερόλεπτο η μπάλα βρίσκει 5 φορές στο στεφάνι σου για την ισοφάριση, αυτό που λές πολύ απλά (και αντικειμενικότατα) δεν ισχύει.

Αποσυνδεδεμένος master of puppets

  • Ονειροπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2872
  • Φύλο: Άντρας
  • γνωστός και ως....master of ΜΠΑΜΠΗΣ....
    • Προφίλ
    • Χάρτινα Όνειρα
Επειδή δεν ειχα τπτ καλύτερο να κανω είπα να δω το ματς...καλό ματσάκι όντως....ειχε σασπένς....εεε...εγω που είμαι τελειως αντικειμενικος να πω:

1) δεν ξέρω γιατι....απο χθες είχα μια διαισθηση ότι ο ολυμπιακος θα κερδισει το ματς.....@@...:P
2) gers πιστεύω πως είναι καθαρα θεμα εμπειρίας.....ο γαυρος ειναι μια καινούρια ομαδα.....κι έχει πολύ μικρό προπονητή...... 0:) ΄


θα δούμε πάλι ωραίο τελικο πάντως....

Αποσυνδεδεμένος faser

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2017
  • Φύλο: Άντρας
  • Life is too short for bad tone
    • Προφίλ
    • faser
Ωραίο match.. Θα στεναχωρήσω μερικούς και θα συμφωνήσω στο ότι ο ΠΑΟ ήταν καλύτερος σήμερα.. Σε όλο το παιχνίδι ήταν μπροστά και γενικά αν κάποιος ανησυχούσε κατά τη διάρκεια του παιχνιδιού αυτός ήταν ο ΟΣΦΠ.. Δηλαδή με λίγα λόγια αν ο ΟΣΦΠ στην τελευταία επίθεση ευστοχούσε σε σουτ 3 πόντων και κέρδιζε, τότε το αποτέλεσμα θα φαινόταν άδικο.. Και σκεφτείτε ότι ο Νίκολας ήταν άποντος, ο Διαμαντίδης δεν έπαιξε καλά, ο Φώτσης το ίδιο, ο Περπέρογλου μέτριος.. Ο ΟΣΦΠ ροκάνισε τη διαφορά γιατί εφάρμοσε σε αρκετά μεγάλο διάστημα τη ζώνη 3-2.. Αν το παιχνίδι δεν παιζόταν στη ρακέτα (όπως και έγινε) αλλά στη περιφέρεια, ο ΠΑΟ θα κέρδιζε με μεγαλύτερη διαφορά γιατί έχει πιο ικανούς σουτέρ.. Ελπίζω στο παιχνίδι με την ΤΣΣΚ, ο ρυθμός να είναι το ίδιο γρήγορος γιατί στη περιφέρεια το πλεονέκτημα το έχουν οι Ρώσοι.. Θα δούμε..

Και φυσικά, στην Αμερικανική μονομαχία Τσίλντρες-Μπατίστ, νομίζω ότι το αποτέλεσμα ήταν έκδηλο.. Σαράντης rulez (για τους πολύ μυημένους :D)..
« Τελευταία τροποποίηση: 02/05/09, 00:53 από faser »

Αποσυνδεδεμένος schizm

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1279
    • Προφίλ
Καμία ομάδα δεν μπορεί να ισχυρίζεται πως έιναι κλάσεις ανώτερη, όταν νικάει με 2 πόντους διαφορά...ειδικά δε όταν το στηρίζει στην κακή απόδοση του Διαμαντίδη και 2-3 άλλων παιχτών, ξεχνώντας πως από τους αντιπάλους υστέρησαν επίσης παίχτες κλειδιά. Ο Βούισιτς ήταν ανύπαρκτος, ο Μπουρούσης ωσεί παρών (ας δοκιμάσει κάποιος να παίξει σε αυτό το επίπεδο με 40 πυρετό τις προηγούμενες μέρες), ο Βασιλόπουλος με τις λύσεις σε άμυνα εκτός παιχνιδιού ενώ οι Πάργκο και Χαλπερίν σε άλλο ματς. Ο Ολυμπιακός προδόθηκε ως επί το πλείστον από τους ψηλούς (εξαιρώ το Μπουρούση λόγω κατάστασης) , γι' αυτό άλλωστε κι έπαιξε τόσο πολύ το πικ-εν-ρολ ο Παναθηναϊκός, τη στιγμή που η περιφέρειά του θεωρείται το δυνατό του όπλο. Αστείο να μιλάμε για τέτοια ευρύτητα κλάσης, όταν όλα παίχτηκαν στη λεπτομέρεια και μόνο.

Δεν έχω απαίτηση προσωπικά από τον Ολυμπιακό να χτυπήσει το Ευρωπαϊκό τη δεδομένη στιγμή. Μου αρκεί το πρωτάθλημα αν έλθει και το βήμα τη φορά. Θεωρώ πως οι Αγγελόπουλοι μαθαίνουν από τα λάθη τους και το μεγάλο στοίχημά δεν είναι ο Ευρωπαϊκός, αλλά ο εγχώριος τίτλος. Ο δε Γιαννάκης, παρ' όλες τις αδυναμίες του, έκανε σωστό κοουτσάρισμα εν γένει κι έχοντας να καλύψει και αντικειμενικές δυσκολίες. Κακώς του καταλογίζουμε ευθύνη.
« Τελευταία τροποποίηση: 02/05/09, 01:57 από schizm »

Αποσυνδεδεμένος Dr Bluz (G.K.)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1572
  • Φύλο: Άντρας
  • Στράααατα Stratούλαα
    • Προφίλ
Καταπληκτικο παιχνιδι
Αν και ειμαι Παναθηναϊκος νομιζω οτι επαιξαν και οι δυο ομαδες πολυ καλο μπασκετ.
Απλα ο ΠΑΟ επαιξε 1 καλαθι καλυτερα  ;D

O φιλος Μαρμελακι νομιζω πως τα ειπε ολα με μια μικρη προταση.
Ο Παναθηναικος επαιξε ενα καλαθι καλυτερα. Δεν εχω ακουσει πιο σωστη τοποθετηση απο κανενα δημοσιογραφο η προπονητη.
Ειμαι Ολυμπιακος και κυριως μπασκετικος.
Γνωμη μου ειναι πως ο Παναθηναικος πατουσε καλυτερα στο γηπεδο στο μεγαλυτερο διαστημα, ενω ο Ολυμπιακος προσπαθουσε με μικρα ξεσπασματα να μεινει στο ματς.
Αυτο που μου εκανε εντυπωση ηταν το ποσο αδιαβαστος ηταν ο Ολυμπιακος στα ντραιβ Σπανουλη- Γιασικεβιτσιους και στα πικ των δυο με το Μπατιστ.
Εξισου κακιστη η αντιμετωπιση του Πεκοβιτς...
Επισης στην επιθεση βασιστηκε σε προσωπικες εμπνευσεις Γκριρ κυριως και Παπαλουκα(ηταν σε μετρια μερα). Δεν ειδα πολλα καλαθια βγαλμενα απο το συστημα...
Τωρα το για το αν μια απο τις δυο ομαδες ειναι κλασεις ανωτερη ας μην το σχολιασω... Θεωρω πως ο Παναθηναικος εχει εμπειροτερους παικτες με μεταλλο πρωταθλητη (οτι εχει και ο Ολυμπιακος στο ποδοσφαιρο) ενω η καθοδηγηση του Ομπροντοβιτς (τον οποιο δεν πολυσυμπαθω) απο τον παγκο ειναι ψυχραιμοτερη.
Και παιδες μην ξεχναμε πως ο Ολυμπιακος στερηθηκε τις υπηρεσιες ενος πολυτιμοτατου εργαλειου, του Βασιλοπουλου, ενω και ο καλος Σοφο μονο καλο θα κανει στην ομαδα
Τι λειπει απο τον καθενα?
Απο τον Ολυμπιακο ενα τριαρι ηγετης (Σισκαουσκας...) και απο τον Παναθηναικο ενας ψηλος να δινει ανασες σε Πεκοβιτς και να παιζει καλυτερη αμυνσ στο ενας με εναν απο το Μπατιστ (ο οποιος υστερει σε αυτο τον τομεα). Επισης δε θα τον χαλαγε να ειχε ενα πιο ποιοτικο τριαρι απο τον Περπερογλου.
Υ.Γ. Μακαρι καποτε ο Ολυμπιακος να παρει προπονητη το Μεσινα...Για πολλους και διαφορους λογους.


Αποσυνδεδεμένος indie-anos laternative

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 579
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν μου έρχεται τίποτε να γράψω τώρα
    • Προφίλ
Φοβερό ματς! Όσοι στην Ελλάδα αγαπάνε το μπάσκετ χαίρονται που 2 ελληνικές ομάδες στέκονται τόσο ψηλά. Έχω την αίσθηση ότι οι Αγγελόπουλοι θα συνεχίσουν να βάζουν χρήματα (κάτι που κάνουν οι Γιαννακόπουλοι τόσα χρόνια τώρα) και οι 2 αυτές ομάδες θα συνεχίσουν να βρίσκονται τόσο ψηλά και τα επόμενα χρόνια.

Η διαφορά των δύο ομάδων είναι πολύ μικρή πλέον. Συμφωνώ με τα περισσότερα σχόλια που υποστηρίζουν αυτή την άποψη και έχει να κάνει με την εμπειρία παιχτών και προπονητή, κλπ. Ο ΠΑΟ έλεγχε το ματς σε όλη τη διάρκεια όμως η διαφορά ήταν μικρή (2-6 πόντοι), φαινόταν να πάει πιο οργανωμένα στις επιθέσεις, αλλά το σκορ στο τελευταίο λεπτό ήταν ισόπαλο και όπως είχε πει ο Ομπράντοβιτς όλα κρίθηκαν στις λεπτομέρειες.
Ο ΟΣΦΠ πλέον ανήκει (ξανά) στο κλαμπ των πολύ μεγάλων της Ευρώπης και "πελάτη" τον βλέπουν μόνο τα μάτια αυτών που τα βλέπουν όλα πράσινα. Οι τελικοί του ελληνικού πρωταθλήματος είναι κοντά και πιστεύω ότι θα χορτάσουμε μπάσκετ.

Καλή τύχη στον ΠΑΟ στον τελικό! Μακάρι να το σηκώσει!
Don’t sell the dreams you should be keeping pure and simple every time.

Αποσυνδεδεμένος s.s.

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1026
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Ναι εντάξει φοβερό παιχνίδι και τα λοιπά αλλά εμένα με ενδιαφέρει ότι σε άλλη μια περίπτωση η ομάδα μου (ολυμπιακός) εμφανίστηκε ανέτοιμη.
Ο γιαννάκης έχοντας υπόψιν του τις 2 προηγούμενες ήττες από τον παο μέσα στην χρονιά αποφάσισε να αφήσει το σύστημα του σταυρού(κάνω τον σταυρό μου για να μην μπουν τα τρίποντα) και να αφήσει την μπάλα να πάει στο λόου ποστ χωρίς να δίνει βοήθειες στον ψηλό.
Και ερωτώ:εφόσον τόσο καιρό είχες στην σκέψη σου να αμυνθείς με αυτόν τον τρόπο γιατί δεν ετοίμαζες τον σχορτσιανίτη βάζοντάς τον να παίξει στα τελευταία 3 μάτς του πρωταθλήματος από τη στιγμή που γνωρίζεις οτι το δίδυμο πέκοβιτς-μπατίστ δεν μπορεί με τίποτα να σπρώξει ο βούισιτς ενώ ο μπουρούσης που μπορεί να παίξει καλύτερη άμυνα κινδυνεύει να χρεωθεί με φάουλνωρίς(όπως και έγινε).
Σχετικά με το επιθετικό κομμάτι:παρά τις ατυχίες που πράγματι είχε ο ολυμπιακός(ειδικά αυτό με τον μπουρούση ξεπερνάει τα όρια της απλής ατυχίας) είδα για άλλη μια φορά τους παίκτες να μπαίνουν χεσμένοι με τον βάζελο μην μπορώντας καν να κυκλοφορήσουν την μπάλα στην επίθεση.Άμα είναι να περιμένουμε κάθε φορά το πρώτο ταιμ-αουτ για να ρολάρει η ομάδα ας ασχοληθούμε με το τέννις καλύτερα.Αναφορικά με την τελευταία φάση στον γκριρ έπεσαν πάνω 3 άτομα οπότε εκ των πραγμάτων η μπάλα έπρεπε να πάει μέσα από τη στιγμήπου η ομάδα στερείται άλλων ποιοτικών σουτέρ(μέγιστο έγκλημα του καλοκαιριού)
Φυσικά τα πράγματα θα μπορούσαν να ήταν διαφορετικά αν το καλοκαίρι γινόντουσαν σωστότερες κινήσεις.Ας πούμε με ποιά λογικήδίνεις την θέση 4 σε έναν άπειρο και μέτριο παίκτη όπως ο έρτσεγκ από την στιγμή που με τα λεφτάπου δίνεις μπορείς ανετότατα να φέρεις τον νάχμπαρ ή τον Λαβρίνοβιτς.Σχετικά με τον τσίλντρες,νταξ θεαματικό παίκτης κλπ,αλλά στην ευρώπη των συστημάτων χωρίς σουτ δεν πας πουθενά.Αυτό ήταν γνωστό και όμως προτιμήθηκε ο συγκεκριμένος παίκτης την ίδια ώρα που με τα ίδια λεφτά ερχόταν ο ρίκι ντέιβις και 2 ντελφίνο.
Τώρα ανεξάρτητα με το τι θα γίνει στους τελικούς,το ερχόμενο καλοκαίρι η ομάδα μπορεί να γίνει αχτύπητη με λίγες αλλά ουσιατικές κινήσεις:ΑΜΕΣΗ αλλαγή προπονητή.Ο τύπος είναι looser και είναι πράγματι λυπηρό να βλέπεις έναν τυπάκο που απλώς να ακολουθεί τα τρικ του ομπράντοβιτς δίχως καμία φαντασία στο κοουτσάρισμά του.Με έναν από τους μέσίνα-σκαριόλο η ομάδα μπορεί να παάει πολύ ψηλά.
Επίσης βάσει των λεφτώ που έχει σκοπό να διαθέσει πάλι ο αγγελόπουλος αυτό το καλοκαίρι απαιτώ την μεταγραφή σισκάουσκας(δεν με ενδιαφέρει με ποιόν τρόπο)και την στελέχωση στην ομάδα στην θέση 4 καθώς και στον άσο πίσω από τον παπαλουκά κινήσεις τουλάχιστον απαραίτητες.
Τέσπα αυτά τα ολίγα( ;D) ελπίζω αύριο να νικήσει ο καλύτερος(κ τσκα δηλαδή).

Αποσυνδεδεμένος faser

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2017
  • Φύλο: Άντρας
  • Life is too short for bad tone
    • Προφίλ
    • faser
Κάθομαι και σκέφτομαι για το χθεσινό παιχνίδι ότι αν έπαιζαν, τουλάχιστον ικανοποιητικά, όλα τα ατού των 2 ομάδων, το παιχνίδι που θα παρακολουθούσαμε ίσως να ήταν και το καλύτερο ευρωπαϊκό παιχνίδι (μεταξύ συλλόγων) που θα είχε διεξαχθεί μέχρι χθες..

Τώρα όσον αφορά τον Γιαννάκη, δεν νομίζω ότι έχει να ζηλέψει και πολλά από μεγαλύτερους προπονητές άλλων ομάδων.. Έχει σηκώσει ένα ευρωπαϊκό, υπήρξε πολύ μεγάλος παίχτης (σημαντικό προτέρημα που πολλοί μεγαλοπροπονητές δεν το έχουν) και γενικά ζει για το μπάσκετ.. Οι φίλαθλοι του Ολυμπιακού κάνουν ένα μεγάλο λάθος.. Τα θέλουν όλα και τα θέλουν αμέσως.. Ουσιαστικά η ομάδα που χτίζεται τώρα με τους Αγγελόπουλους έχει ηλικία 2-3 ετών.. Πέρσι έφτασε στα τελικά του Ελληνικού Πρωταθλήματος και κόντραρε στα ίσα το συνεχή (τα τελευταία έτη) πρωταθλητή.. Φέτος μπήκε στο Final 4 και πάλι κόντραρε στα ίσα μια ομάδα που έχει κατακτήσει 4 ευρωπαϊκά.. Για μια ομάδα που στέκεται τόσο καλά δεν μπορείς να πεις και πολλά πράγματα για τον προπονητή της.. Μην πάμε μακριά.. Τι έκανε ο Γκέρσον (ο οποίος θεωρούταν εκείνη την περίοδο ο καλύτερος προπονητής της Ευρώπης) στον Ολυμπιακό; Απολύτως τίποτα.. Τι σημαίνει αυτό; Ότι δεν είναι καλός προπονητής; Δεν νομίζω.. Απλά οι ομάδες για να φτάσουν στο σημείο να δουλεύουν σαν ρολόι κάτω από τις εντολές ενός προπονητή, πρέπει να περάσουν αρκετά χρόνια και οι παίχτες του να ζήσουν πολλές εμπειρίες.. Με εξαίρεση τον Χαλπερίν και τον Παπαλουκά, δεν νομίζω όλοι οι άλλοι παίχτες του Ολυμπιακού είναι τέρατα εμπειριών.. Στην αντίπερα όχθη έχουμε Σάρας, Φώτση, Σπανούλη, Διαμαντίδη, Τσαρτσαρή, Χατζηβρέττα (και ας μην έπαιξε χθες), Μπατίστ.. Με τις εμπειρίες, ο παίχτης δεν τρέμει στα δύσκολα και αυτό φάνηκε στην απόδοση του Γιασικεβίτσιους ο οποίος μπορεί φέτος να μην ήταν ο γνωστός Λιθουανός σουπερ-σταρ που γνωρίζουμε, αλλά χθες έβγαλε τα λεφτά του συμβολαίου του και με το παραπάνω.. Και όλα αυτά, επειδή ξέρει τι σημαίνει Final 4, ξέρει τι σημαίνει αγώνας νοκ-άουτ, ξέρει πως να παίξει μπάσκετ στο 4ο λεπτό του 3ου δεκαλέπτου και πως στο 8ο λεπτό του 4ου δεκαλέπτου, κ.λπ.. Νομίζω ότι αδικούμε ένα πολύ ικανό προπονητή με το να τα θέλουμε όλα τώρα..

Αποσυνδεδεμένος schizm

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1279
    • Προφίλ
Και ερωτώ:εφόσον τόσο καιρό είχες στην σκέψη σου να αμυνθείς με αυτόν τον τρόπο γιατί δεν ετοίμαζες τον σχορτσιανίτη βάζοντάς τον να παίξει στα τελευταία 3 μάτς του πρωταθλήματος από τη στιγμή που γνωρίζεις οτι το δίδυμο πέκοβιτς-μπατίστ δεν μπορεί με τίποτα να σπρώξει ο βούισιτς ενώ ο μπουρούσης που μπορεί να παίξει καλύτερη άμυνα κινδυνεύει να χρεωθεί με φάουλνωρίς(όπως και έγινε).

Τον ποιον?! Αυτήν την υποψία ανθρώπου, περισσότερο δε αθλητή; Βασικά, σε έναν βαθμό, το κάθε αρνητικό αποτέλεσμα επιβαρύνει και τον ίδιο που έχει επιδείξει μέγιστη αχαριστία αναφορικά με τα όσα έχει λάβει και την προσπάθεια που κατέβαλε μπας και επανέλθει. Αν δεν υπήρχε αυτή η ρημάδα η φοβία πως αν τον αποδεσμεύσουμε μπορεί και να του γυρίσουν τα μυαλά, να πάει σε άλλη ομάδα και να το πληρώσουμε, έπρεπε να τον είχαν σουτάρει προ πολλού.

Έχεις ψυχολογικά ρε Σοφοκλή; Τι να πουν κι εκείνοι που τη βγάζουν με τρεις κι εξήντα, τη στιγμή που απολαμβάνεις το παντεσπάνι και το τριπλόπιτο κι αράζεις με τον παχυλό μισθό σε κάποιο πληρωμένο διαιτητικό κέντρο της Ελβετίας.

Ρε άι σιχτίρ...

Αποσυνδεδεμένος gers

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2535
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
ΤΙ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΗΤΑΝ ΑΥΤΟ ΣΗΜΕΡΑ (χθες βασικα) ? ? ?  :o

Έπρεπε να κάνουμε απόπειρα αυτοκτονίας για να το πάρουμε!!! :D

Αποσυνδεδεμένος norway

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 502
  • Φύλο: Άντρας
  • 0001 0011 0100 1001
    • Προφίλ
"Without evil there could be no good so it must be good to be evil sometimes" Satan

Αποσυνδεδεμένος Dr Bluz (G.K.)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1572
  • Φύλο: Άντρας
  • Στράααατα Stratούλαα
    • Προφίλ
Ελατε να το γιορτασουμε μαζι στο Σ.Ε.Φ.!!!
 :) :) >:D


Αποσυνδεδεμένος s.s.

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1026
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Tεράστια εμφάνιση ο Παναθηναικός,πανάξια πρωταθλητής ευρώπης.Το ότι η τσκα θα ανέβαινε στο δεύτερο ημίχρονο ήταν δεδομένο,δεν είναι καμια ομαδούλα της σειράς.
Αυτά συμβαίνουν όταν οι άλλοι έχουν προπονητές τον Μεσίνα και τον ομπράντοβιτς και εσύ κατεβαίνεις με τον coach giannaki(αχαχαχαχαχαχα).
Ελπίζω οι Αγγελόπουλοι να πήραν το μάθημά τους και να κάνουν το καλοκαίρι τις αλλαγές αυτές που θα καταστήσουν τον ολυμπιακό ισάξιο με τις συγκεκριμένες ομάδες.
Πλέον ο παο είναι το απόλυτο φαβορί και για το πρωτάθλημα καθώς σήμερα μου έδειξε ότι μπορεί να αντιμετωπίσει οποιοδήποτε τρικ του αντιπάλου(κλείσιμο πέκοβιτς-μπατιστ).



schizm
Να φανταστώ ότι ο Βουγιούκας στον πάγκο σου ενέπνεε μεγαλύτερη εμπιστοσύνη?
Μπορώ να συμφωνήσω με αυτά που μου λες αλλα δεν νομίζω ότι δεν έκανε και ο Παναγιωτάκης λάθη (και μεγάλα) σχετικά με την αντιμετώπιση του συγκεκριμένου παίκτη,έχοντας και ως κρατούμενο τον ιδιαίτερο χαρακτήρα του σχορτσιανίτη.

Αποσυνδεδεμένος Dr Bluz (G.K.)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1572
  • Φύλο: Άντρας
  • Στράααατα Stratούλαα
    • Προφίλ
Εγω προσωπικα δε θεωρω λαθος την επιλογη του Γιαννακη να παιξει χωρις βοηθειες τον Πεκοβιτς...
Ο Μεσινα που σημερα τον επαιζε αρχικα με βοηθειες βαρεθηκε να μετραει στο πρωτο ημιχρονο τριποντα...
Το μεγαλο λαθος του Γιαννακη ηταν οτι αφησε εκτος το Σχορτσιανιτη σε μια περιοδο οπου ο αδυναμος αμυντικα Βουισιτς και ο Μπουρουσης δεν ηταν στα καλυτερα τους...


Αποσυνδεδεμένος Dr Bluz (G.K.)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1572
  • Φύλο: Άντρας
  • Στράααατα Stratούλαα
    • Προφίλ
Η ΤΣΣΚΑ σημερα δεν επελεξε να κλεισει Μπατιστ Πεκοβιτς...
Μια απλη ζωνουλα συνεχισε να παιζει και απο τη στιγμη που ο Παναθηναικος ηταν αστοχος στο 2ο μερος απο τα 6,25 και ειχε και κακη κυκλοφορια επομενο ηταν οτι θα μικραινε η διαφορα.
Τωρα εγω προσωπικα δε θεωρω τον Παναθηναικο απολυτο φαβορι. Αν επαιζε με πλεονεκτημα εδρας οκ θα ηταν φαβορι και παλι οχι απολυτο ομως...
Ας μην ενθουσιαζεστε ηταν πολυ καλη η σημερινη μερα για εσας αλλα μην τα βλεπετε και ολα πρασινα, παιζει και ο αντιπαλος μπασκετ...
Φιλικα παντα... ;)
« Τελευταία τροποποίηση: 04/05/09, 03:34 από G.K. the Greek »


Αποσυνδεδεμένος schizm

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1279
    • Προφίλ
Να φανταστώ ότι ο Βουγιούκας στον πάγκο σου ενέπνεε μεγαλύτερη εμπιστοσύνη?
Μπορώ να συμφωνήσω με αυτά που μου λες αλλα δεν νομίζω ότι δεν έκανε και ο Παναγιωτάκης λάθη (και μεγάλα) σχετικά με την αντιμετώπιση του συγκεκριμένου παίκτη,έχοντας και ως κρατούμενο τον ιδιαίτερο χαρακτήρα του σχορτσιανίτη.

Ο Βουγιούκας, με τις χίλιες μύριες αδυναμίες του, μπορεί να κάνει τουλάχιστον 10 βήματα χωρίς να κλατάρει το σύστημα και να ξεφουσκώσει ως αερόστατο (σε μέγεθος). Ο Σχορτσιανίτης έχει κάνει εγκλήματα...τον έχουν νταντέψει όσο δεν παίρνει και τον περιμένουμε 2 χρόνια τώρα, μήπως και αναστηθεί το χρυσό παιδί του μπάσκετ και ξεχάσει τι θα πει γαρδούμπα και κοκορέτσι. Κάποτε έφταιγε ο τρελός ο Γκέρσον...τώρα έχει τον προπονητή που τον πίστεψε όσο λίγοι στην Εθνική και τον στήριξε και το αποτέλεσμα παραμένει το ίδιο. Δεν μπορεί λοιπόν να φταίνε μονίμως οι προπονητές και ποτέ ο ίδιος. Δεν μπορεί να φταίνε αποκλειστικά οι Αγγελόπουλοι που τον χρυσοπληρώνουν για να κάθεται. Κι ο κόσμος ακόμα τον αποθεώνει όταν μπαίνει μέσα, μπας και βγει από τη νιρβάνα του, αδικώντας μάλιστα και παίχτες που προσφέρουν πολλαπλάσια.

Δε θα ξεχάσω πως μετά τη νίκη με τον Παναθηναϊκό, κοιτώντας αποκλειστικά την δική του ματαιοδοξία κι ατομική διάκριση, δεν πανηγύρισε με τους συμπαίχτες του κι έφυγε μουτρωμένος. Που είναι η ταπείνωση για χάρη της ομάδας; Που είναι κυρίως το συμφέρον της τελευταίας; Και πως το υπηρετεί...παραμένοντας 200 κιλά, ως ο χαμένος κρίκος του ανθρώπου με τους ελέφαντες;

Αρκετά με την καραμέλα περί ιδιαιτερότητας του χαρακτήρα του Σοφοκλή. Απαξιώνουμε κι όλους τους άλλους που επίσης έχουν ιδιοτροπίες, αλλά τις χαλιναγώγησαν, τις υπερνίκησαν και προχώρησαν. Και λυπάμαι, αλλά δεν μπορώ να αντιμετωπίζω μονίμως με κατανόηση τον κάθε κακομαθημένο ακριβοπληρωμένο άσο...κι αυτό γιατί σε αντίθεση με τον ίδιο, συνεχίζω να βιώνω την σκληρή πραγματικότητα των μέσω ελληνικών μισθών.

Όσο για το Γιαννάκη, το μόνο που χρειάζεται να υπερβεί, είναι το προσωπικό του πάθος για διάκριση που φέρνει άγχος. Κανείς δε γεννήθηκε μεγάλος και με τη στάμπα του πετυχημένου...έχτισε σταδιακά.

Αποσυνδεδεμένος Dr Bluz (G.K.)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1572
  • Φύλο: Άντρας
  • Στράααατα Stratούλαα
    • Προφίλ
Θα συμφωνησω κατα ενα ποσοστο και γω με την αποψη αυτη...Οσο ταλεντο και φυσικα προσοντα εχει ο Σοφοκλης δεν παυει να ειναι επαγγελματιας και ως τετοιος πρεπει να φερεται...Και η αληθεια ειναι πως εχουμε καιρο να τον δουμε ν αγωνιζεται στο υψηλοτερο επιπεδο.
Γνωμη μου λοιπον ειναι πως ο Σοφοκλης ειναι καθαρα παιδι της ψυχολογιας. Και πιστεψε με επειδη γνωριζω για αυτον 2 πραγματα παραπανω ειναι καλο παιδι.
Αν δει λοιπον οτι ο εκαστοτε προπονητης τον εμπιστευεται θα του δωσει και την ψυχη του...Βλεπε Καζλαουσκας. Αν δει οτι δεν υπολογιζεται (Γιαννακης-Γκερσον) γινεται αυτοκαταστροφικος.
Μακαρι να παρει εστω και τωρα καποιες ευκαιριες μηπως και στο τελος καταφερει να σωσει την (κακιστη μεχρι τωρα για αυτον) χρονια.


Αποσυνδεδεμένος faser

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2017
  • Φύλο: Άντρας
  • Life is too short for bad tone
    • Προφίλ
    • faser
Panathinaikos Athens, τι να λέμε τώρα!!!! :D

Ο ορισμός της υπερκούπωσης ήταν το πλάνο με τον Θανάση Γιαννακόπουλο να κρατάει το κύπελλο και να μην μπορεί να το σηκώσει ψηλά ;D.. Μεγάλο Final 4 για μια ομάδα που ξεκίνησε πολύ άσχημα τη φετινή Euroleague αλλά εν τέλει, έδειξε ότι διαθέτει χαρακτήρα και μια ομάδα έτοιμη για όλα.. Μεγάλος πρωταγωνιστής για εμένα ήταν ο Περπέρογλου.. Δεν είναι καθόλου εύκολο να παίρνεις επιθέσεις όταν ο αντίπαλος σου έχει κάνει ένα σερί 17-0 και είσαι άποντος κοντά στα 8 λεπτά.. Συγχαρητήρια στην ομάδα για τη χαρά που μας πρόσφερε, σε αντίθεση με το πολυμετοχικό τσίρκο του ποδοσφαίρου όπου 30 παίχτες και ένας προπονητής-κλόουν δεν ξέρανε που πάνε τα τέσσερα φέτος..

Πάντως πρέπει να ομολογήσω ότι από τα 4 παιχνίδια που παρακολούθησα, το καλύτερο ήταν μακράν το ΠΑΟ-ΟΣΦΠ.. Πρέπει επιτέλους να σπάσει ο κλειδάριθμος που ορίζει όταν 2 ομάδες της ίδιας χώρας προκρίνονται στο Final 4, να παίζουν μεταξύ τους ημιτελικό.. Φανταστείτε το πάθος ενός ελληνικού τελικού.. Anyway, άντε και στο 6ο!!!

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
15 Απαντήσεις
5875 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 15/11/03, 12:40
από bluechild
Ολυμπιακος

Ξεκίνησε από Zeppelin « 1 2 ... 50 51 » Αθλητισμός

1255 Απαντήσεις
269870 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 14/05/12, 00:41
από hot_sauce (φλουτσ)
Παναθηναϊκος

Ξεκίνησε από gers « 1 2 ... 22 23 » Αθλητισμός

563 Απαντήσεις
135673 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 09/05/11, 14:45
από Eagle Of Kamelot
1 Απαντήσεις
2224 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 10/11/08, 11:40
από gkou
5 Απαντήσεις
3187 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 03/01/09, 19:19
από s.a
14 Απαντήσεις
5834 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 08/03/09, 07:14
από armagedon
42 Απαντήσεις
13549 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 20/04/09, 09:05
από armagedon
0 Απαντήσεις
1784 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 16/04/09, 09:27
από Θοδωρής
46 Απαντήσεις
18454 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 06/05/09, 13:12
από ΧΩΡΙΑΤΗΣ
0 Απαντήσεις
2973 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 26/11/10, 16:41
από sofitia