Σελίδες:
  • #26 από hot_sauce (φλουτσ) στις 04 May 2009
  • Θα χε πάθος ο ελληνικός τελικός για μας αλλά όχι και πολύ ενθουσιασμό από την υπόλοιπη ευρώπη faser...
  • #27 από master of puppets στις 04 May 2009
  • Θα χε πάθος ο ελληνικός τελικός για μας αλλά όχι και πολύ ενθουσιασμό από την υπόλοιπη ευρώπη faser...

    E και? γιατι τι παθος είχε για την ιταλία ή την γερμανια πχ το cska- panathinaikos ? εγώ συμφωνω με τον faser.....ενας ελληνικος τελικος θα χε τρελο γούστο....
  • #28 από s.s. στις 04 May 2009
  • Σχετικά με τον σχορτσιανίτη.

    Ο schizm τόνισε την ενέργειά του να μην πάει να πανυγηρίσει μαζί με τους άλλους παίκτες στο σεφ μετά το μάτς με τον βάζελο.Να συμφωνήσω ότι ήταν μια ενέργεια εντελώς αντίθετη με την αλλυλεγγύη της ομάδας και άκαιρη καθώς ουσιαστικά είχε εξασφαλιστεί το πλεονέκτημα σε τελικούς μετά από σχεδόν 10 χρόνια.
    Για να δούμε όμως τα τεκτενόμενα σχετικά με τον σοφο μέσα από την αρχή της σεζόν:
    O σχορτσιανίτης για πρώτη φορά μετά απο 2 χρόνια κάνει κανονική προετοιμασία με την υπόλοιπη ομάδα και παρά το γεγονός ότι ο γιαννάκης τον τράβηξε τσάμπα στο πεκίνο δείχνει να έχει δουλέψει και στο θέμα των κιλών του ενώ στα φιλικά του σπτεμβρίου είναι αρκετά ανεβασμένος με μέσο όρο περίπου 10 πόντους.
    Aρχίζει λοιπόν η χρονιά και παρότι ο βούισιτς είναι χώμα ο σοφο μπαίνει σε κάθε παιχνίδι 8 με 10 λεπτά.Χαρακτηριστικό και πιο εξοργιστικό παράδειγμα το ματς με την μάλαγα στην ισπανία όπου παρότι σε 11 λεπτά έχει 12 πόντους με πολύ καλή στατιστική ο γιαννάκης τον αποσύρει και δεν τον ξαναβάζει μέχρι το τέλος του ματς(με φυσικό επακόλουθο την ήττα βεβαίως).
    Ρεκόρ χρόνου του σόφο στην ευρωλίγκα είναι τα 12 λεπτά στο ματς με την αβελίνο ενώ στο πρωτάθλημα ο συνολικός χρόνος συμμετοχής του (136) υπολοίπεται ακόμα και αυτού του βουγιούκα(άκουσον άκουσον)
    Ποιός?Ο παίκτης που πριν από 2 χρόνια έκανε πλάκα στον superman howard και στον Brand
    Kαι ρωτώ.Ποιός παίκτης που τύχαινε της συγκεκριμένης (άθλιας) αντιμετώπισης από τον προπονητή του δεν θα ήταν θέμα χρόνου να ξεσπάσει και ειδικά όταν μιλάμε για τον σχορτσιανίτη?Όταν μου απαντήσετε σε αυτά ελάτε να τα ξαναπούμε.
  • #29 από s.s. στις 04 May 2009
  • Και κάτι άλλο:http://www.youtube.com/watch?v=lRd6-kknU0Q
    Αυτά είναι τα τελευταία λεπτά του αγώνα της παρασκευής.Σε αυτό το διάστημα ο παναθηναικός βγάζει 2 ΤΕΛΕΙΑ πικ εν ρολ με τον Πέκοβιτς(που από καθαρή τύχη δεν μπαίνει το δεύτερο) ενώ από την άλλη πλευρά στην πρώτη επίθεση ο παπαλουκάς βολοδέρνει μην έχοντας τι να κάνει την μπάλα,με αποτέλεσμα να βαρέσει σκοτωμένο τρίποντο ο βούσιτς στο τέλος του χρόνου,ενώ στην τελευταία επίθεση ο γκριρ αργει χαρακτηριστικά να δει τον ελεύθερο μπουρούση με αποτέλσμα να του πασάρει αφού έχει κλείσει ο φώτσης πάνω του.
    Και αναρωτιέμαι:μια ολόκληρη χρονιά δεν μπορούσες να έχεις σχεδιάσει ένα γ**ημένο σύστημα για αυτές τις περιπτώσεις?Γιατί και όλο το ματς να πάρουμε ο ολυμπιακός δεν έβγαλε ούτε ένα σωστό πικ εν ρολ(ένα!!!).Αν αυτό σας μοιάζει δουλεμένη ομάδα τι να πω.

    sorry για το double post
  • #30 από Alexisonfire στις 04 May 2009
  • παροτι ειμαι ζεστος φαν του παναθηναικου, πιστευω πως ειμαι αρκετα αντικειμενικος φιλαθλος ωστε να πω οτι οι πιθανοτητες να παρει ο ολυμπιακος την euroleague ηταν ισες με αυτες που ειχε και ο παναθηναϊκος, τα τελευταια 2 ματς του παναθηναϊκου κριθικαν κυριολεκτικα στο καλαθι με οτι εχει να επιφερει αυτο συνδιαζοντας παραλληλα τον παραγοντα τυχη (γιατι ειτε με αλαφαδι χερι διαμανιδη εχεις, ειτε ενα χερι που χτιζει ολοκληρο τοιχο πισω απ την μπασκετα με τα τουβλα που πεταει, βλ, εμενα) ποτε δεν χερεις τι θα, πως κ που θα καταλιξει το τελευταιο σουτ, σαφως πιστευω πως ο παναθηναικος επαιξε καλυτερο και πιο μυαλομενο μπασκετ απο τον ολυμπιακο, χωρις αυτο να αποκλυει την δυνατοτητα του ολυμπιακου να φτασει σε ευκολα καλαθια για να εχουμε εναν συναρπαστικο αγωνα ακαταλληλο για καρδιακους. σκευτειτε τι θα ειχε γινει αν ειχε βαλει τριποντο ο ολυμπιακος και κερδιζε για +1. ολοι θα υμνουσαν τον γιαννακη, ενω τωρα οι περισσοτεροι ολυμπιακοι μ**κα τον ανεβαζουν, κλαμμενο μ**ι τον κατεβαζουν. πανω κατω τα ιδια κ για το ματς με την τσσκα καθως αν το τριποντο του σισκαουσκας ειχε μπει στο τελος τοτε απλα ολοι θα λεγανε πως απο την αρχη φανηκε οτι ο παναθηναικος δεν θα ηταν σε θεση να διεκδικισει το κυπελλο με βαση την ''κακη'' του αρχη στην euroleague, δεν ξερω για σας, παντος εμενα αυτο το τελευταιο τριποντο του σισκαουσκας που ευτιχως βρηκε στεφανι, εκανε το μποξερακι μου να βαρυνει... :P
  • #31 από SPIROS26 στις 04 May 2009
  • Παιδια εγω δεν θα σταθω στον θριαμβο της παναθας καθοτι πια εχω συνηθισει με αυτην την ομαδα να παιρνουμε παντου τιτλους,ειμαστε πια βλεπετε η ΣΥΓΧΡΟΝΗ ΡΕΑΛ του μπασκετ σε κουπες αν δειτε την τελευταια 15ετια!!! το θεμα ειναι αλλο....Αυτος ο ΤΡΙΣΜΕΓΙΣΤΟΣ ΜΑΛΑΚΑΣ-να με συγχωρεσουν τα παιδια-admins του forum, αλλα ΔΕΝ υπαρχει αλλος χαρακτηρισμος!!!- Δημοσθενης Κα(κο)ρμοιρης!!!!! Ακουσε κανεις τι ελεγε στον Ομπραντοβιτς μετα το τελος του αγωνα????? Μα τοσο ΚΟΜΠΛΕΞΙΚΟΣ πρεπει να εισαι ρε φιλε σε στιγμες χαρες και να μιλησεις για "strange things" οταν ο αλλος σηκωνει το 7ο(!!!!) ευρωπαικο της καριερας του???? Μαλλον η αντικειμενικοτητα περισευε στο καναλι του Σκαι και αυτο φανηκε σε πολλες περιπτωσεις,με την λογικη να "παρει" και ο Ολυμπιακος λιγη απο την δοξα της Παναθας μας με ατακες του στυλ "Μεγαλη επιτυχια για το Ελληνικο Μπασκετ η κατακτηση του τιτλου απο τον ΠΑΟ αλλα και για τον Ολυμπιακο που επαιξε τοσο καλα στον ημιτελικο"!!!!
    Να κλεισω λεγοντας πως οι συλλογοι πανω απο ολα αντιπροσωπευουν τους ΙΔΙΟΥΣ σαν σωματεια και ΟΥΔΕΜΙΑ σχεση εχουν με μια επιτυχια της χωρας μας...Η εθνικη ομαδα ειναι αυτη που αντιπροσωπευει το ελληνικο μπασκετ και οταν αυτη εχει επιτυχιες τοτε ειναι επιτυχια για το ελληνικο μπασκετ!!!!
    Αυτα, αν και εθιξα 2 θεματα σε ενα!!!!
  • #32 από Dr Bluz (G.K.) στις 04 May 2009
  • Spiro θα συμφωνησω για αυτο που ειπες για τους συλλογους, η επιτυχια δεν ανηκει στο ελληνικο μπασκετ αλλα στον Παναθηναικο...Αν δεν υπηρχαν οι Γιαννακοπουλοι και οι Αγγελοπουλοι το ελληνικο μπασκετ δε θα υπηρχε...Η ανυπαρξια σε ολο της το μεγαλειο. Επειδη γνωριζω 2 πραγματακια παραπανω ακομα και στην Α2 οι παικτες πεινανε. Ας μη μιλησω για πιο χαμηλα...
    Τωρα οσο για τη μεταδοση νταξει ρε συ μια χαρα ηταν για τον Παο το παληκαρι μπασκετ πολυ δεν ηξερε αλλα ηταν υπερ του Παναθηναικου (και καλα εκανε Ελληνας ειναι...)
  • #33 από schizm στις 04 May 2009
  • Kαι ρωτώ.Ποιός παίκτης που τύχαινε της συγκεκριμένης (άθλιας) αντιμετώπισης από τον προπονητή του δεν θα ήταν θέμα χρόνου να ξεσπάσει και ειδικά όταν μιλάμε για τον σχορτσιανίτη?Όταν μου απαντήσετε σε αυτά ελάτε να τα ξαναπούμε.

    Όταν δύο διαφορετικοί προπονητές σε έχουν γράψει στα παλιά τους κατάστιχα, τότε δεν μπορεί να φταίνε κυρίως αυτοί κι όχι εσύ ο ίδιος. Σύμπτωση επαναλαμβανόμενη, παύει να είναι σύμπτωση. Πολύ περισσότερο όταν ο ένας εξ αυτών ήταν εκείνος που τον αγκάλιασε στην Εθνική ομάδα κι έκανε πολλά για την επανένταξή του στην τελευταία εις μάτην. Ακόμα κι αν ο Γκέρσον τον αδίκησε ή δεν λειτούργησε ως πατρική φιγούρα, ο Γιαννάκης είχε ήδη αποδείξει πως μπορεί να δείξει κατανόηση. Πως λοιπόν να θεωρήσει κάποιος πως η σκιά μπασκετμπολίστα που κατάντησε βαραινει ως ευθύνη τους προπονητές του κι όχι τον ίδιο πρωτίστως και την αυτοκαταστροφική του διάθεση; Κι άντε κι οι προπονητές θέλησαν να υπονομεύσουν και να αχρηστεύσουν τον Σόφο, για να μην έχουν στα χέρια τους ένα υπερόπλο...οι Αγγελόπουλοι πως ακριβώς το επέτρεψαν; Μήπως δεν έδιναν μισό εκατομμύριο € το χρόνο για να τρώει καρμπονάρες; Μήπως δεν ακριβοπλήρωσαν πόσα διαιτητικά κέντρα και φροντιστές για να τον επαναφέρουν στην αθλητική πραγματικότητα; Πως εξηγείται το γεγονός ότι μολονότι απολαμβάνει τέτοιας μέριμνας, δεν χάνει κιλό; Εδώ φοβόντουσαν να τον χρησιμοποιούσαν, γιατί με το ποσοστό λίπους που είχε και τα κιλά που διατηρούσε μπορεί να έμενε σέκος σε απόπειρα καρφώματος.

    Δεν μπορεί να φταίνε μονίμως οι εμπαθείς προπονητές κι οι κακοί διοικούντες. Και δεν μπορεί να περιμένει ο Ολυμπιακός έναν αιώνα τον Σχορτσιανίτη να αποφασίσει να χάσει τα κιλά του, μπας και θυμηθεί πως είναι αθλητής κι όχι διαφήμιση των Σιλουέτ. Φτάσαμε στο σημείο να τον αντιμετωπίζουν οι αντίπαλοι παραγγέλνοντας τριπλά τσίζμπεργκερ. Νισάφι!
  • #34 από gers στις 26 May 2009
  • Και η τσόντα ταινία σεξουαλικού περιεχομένου συνεχίζεται από το final 4 στα play-off της Α1... ;D
  • #35 από Dr Bluz (G.K.) στις 26 May 2009
  • Το ριξαμε λιγο το επιπεδο εχω την εντυπωση... ::)
  • #36 από s.s. στις 26 May 2009

  • Τώρα όσον αφορά τον Γιαννάκη, δεν νομίζω ότι έχει να ζηλέψει και πολλά από μεγαλύτερους προπονητές άλλων ομάδων..
    Το θυμήθηκα τώρα που είδα το θέμα ;D ;D ;D

  • #37 από faser στις 26 May 2009
  • Το ριξαμε λιγο το επιπεδο εχω την εντυπωση... ::)
    Βασικά όταν οι οπαδοί βλέπουν ένα πολύ ταλαντούχο παίχτη και βασικό στέλεχος της εθνικής ομάδας, τον Μπουρούση, να κάνει νοήματα και να απαντάει στις αντεγκλίσεις των αντιπάλων οπαδών, τότε το επίπεδο, λυπάμαι, αλλά το ρίχνουν οι ίδιοι οι παίχτες.. Κατά τα άλλα, στο μπάσκετ, ισχύει ότι στο ποδόσφαιρο, απλά με αντιστραμμένους ρόλους.. Η μία ομάδα εμφανίζεται σαν looser και η άλλη με την καρδιά του πρωταθλητή.. Αν σε αυτή την συνταγή προσθέσουμε και μερικά σφυριγματάκια προς την πλευρά των αιώνιων πρωταθλητών, βλέπουμε αυτό που συμβαίνει κάθε χρόνο στο ποδόσφαιρο και στο μπάσκετ.. Απλά η μόνη διαφοροποίηση είναι ότι στο μπάσκετ, οι ελληνικές ομάδες εκτός από πρωτοδεύτερες στο χωριό, είναι και πρωτοδεύτερες και στην πόλη, κάτι το οποίο στο ποδόσφαιρο δεν ισχύει επουδενί..

    Τώρα όσον αφορά τον Γιαννάκη, δεν νομίζω ότι έχει να ζηλέψει και πολλά από μεγαλύτερους προπονητές άλλων ομάδων..
    Το θυμήθηκα τώρα που είδα το θέμα ;D ;D ;D

    s.s., αναφερόμουν στις ενδυματολογικές επιλογές ;D..
  • #38 από s.s. στις 22 Sep 2009
  • Bump


    Τον ποιον?! Αυτήν την υποψία ανθρώπου, περισσότερο δε αθλητή; Βασικά, σε έναν βαθμό, το κάθε αρνητικό αποτέλεσμα επιβαρύνει και τον ίδιο που έχει επιδείξει μέγιστη αχαριστία αναφορικά με τα όσα έχει λάβει και την προσπάθεια που κατέβαλε μπας και επανέλθει. Αν δεν υπήρχε αυτή η ρημάδα η φοβία πως αν τον αποδεσμεύσουμε μπορεί και να του γυρίσουν τα μυαλά, να πάει σε άλλη ομάδα και να το πληρώσουμε, έπρεπε να τον είχαν σουτάρει προ πολλού.

    Έχεις ψυχολογικά ρε Σοφοκλή; Τι να πουν κι εκείνοι που τη βγάζουν με τρεις κι εξήντα, τη στιγμή που απολαμβάνεις το παντεσπάνι και το τριπλόπιτο κι αράζεις με τον παχυλό μισθό σε κάποιο πληρωμένο διαιτητικό κέντρο της Ελβετίας.

    Ρε άι σιχτίρ...
    και λολ
  • #39 από Dr Bluz (G.K.) στις 23 Sep 2009
  • @faser.: Αν ποτε μιλησεις με τον Μπουρουση βρισε του οτι εχει και δεν εχει και ριξε το επιπεδο οσο δεν παει...
    Σε αυτο το φορουμ ομως δεν υπαρχει ο Μπουρουσης αλλα εγω και αρκετοι αλλοι οπαδοι διαφορετικων πεποιθησεων που μπορει ενας τετοιος χαρακτηρισμος να τους ενοχλησει... ;)
    Ουτε κανενας ευγενης του σαλονιου ειμαι ουτε καμια ''μανταμιτσα'' που θα βαλει πιπερακι στο στομα αυτου που θα βρισει η θα παρεκτραπει...
    Απλα θεωρω οτι σε ενα φορουμ οπου δε γνωριζομαστε μεταξυ μας και ως εκ τουτου δεν ειμαστε φιλοι ειναι πολυ πιθανο καποιος να παρεξηγησει τα λεγομενα σου.
    Εννοειται πως με τους φιλους θα υπαρξει η σχετικη καζουρα (και χαρακτηρισμοι βαρυτεροι απο τη λεξη ''τσοντα''  ;) )
    Ελπιζω να καταλαβαινεις τον τονο μου...Συν τοις αλλοις απο τα γραφομενα σου στο φορουμ μια χαρα παιδι μου φαινεσαι και οχι κανενας φανατικλας με παρωπιδες που δεν μπορει να ανοιξει συζητηση...
  • #40 από faser στις 23 Sep 2009
  • @faser.: Αν ποτε μιλησεις με τον Μπουρουση βρισε του οτι εχει και δεν εχει και ριξε το επιπεδο οσο δεν παει...
    Σε αυτο το φορουμ ομως δεν υπαρχει ο Μπουρουσης αλλα εγω και αρκετοι αλλοι οπαδοι διαφορετικων πεποιθησεων που μπορει ενας τετοιος χαρακτηρισμος να τους ενοχλησει... ;)
    Ουτε κανενας ευγενης του σαλονιου ειμαι ουτε καμια ''μανταμιτσα'' που θα βαλει πιπερακι στο στομα αυτου που θα βρισει η θα παρεκτραπει...
    Απλα θεωρω οτι σε ενα φορουμ οπου δε γνωριζομαστε μεταξυ μας και ως εκ τουτου δεν ειμαστε φιλοι ειναι πολυ πιθανο καποιος να παρεξηγησει τα λεγομενα σου.
    Εννοειται πως με τους φιλους θα υπαρξει η σχετικη καζουρα (και χαρακτηρισμοι βαρυτεροι απο τη λεξη ''τσοντα''  ;) )
    Που το θυμήθηκες αυτό το topic; Έκανα 5 λεπτά για να καταλάβω που αναφερόσουν ;D..

    Έχεις δίκιο όταν λες ότι η συνομιλία μεταξύ αγνώστων έχει και τα όρια της.. Μερικοί ίσως να παρασύρονται πολλές φορές από το παρεΐστικο του forum και ειδικότερα όταν μιλάμε για ομάδες, ένα θέμα τόσο δευτερεύον στη ζωή μας.. Αυτό όμως που εννοούσα, ήταν ότι δεν πρέπει να ξεχνάμε ότι οι αθλητές εκτός από το να προσπαθούν για το καλύτερο στο άθλημα τους, πρέπει να είναι και πρότυπα για τη νεολαία.. Αν θες, είναι και αυτό μέσα στις "υποχρεώσεις" τους.. Θα έχεις παρατηρήσει πολλές φορές, όταν ξεκινάει, ας πούμε, ένα παιχνίδι ποδοσφαίρου, οι οπαδοί της γηπεδούχου ομάδας να βρίζουν, να αποδοκιμάζουν, να βωμολοχούν κατά των αντιπάλων παιχτών.. Αν υπάρξουν εντάσεις, νεύρα, "κοκορομαχίες" μέσα στο γήπεδο, οι οπαδοί θα γίνουν ακόμα πιο επιθετικοί.. Την άλλη μέρα, θα ακούσεις σίγουρα στα ραδιόφωνα κάφρους να βρίζουν, οι οποίοι στην ουσία θα έχουν παρασυρθεί από την περιρρέουσα ατμόσφαιρα και την συμπεριφορά των παιχτών.. Υπάρχουν όμως και παιχνίδια όπου οι παίχτες είναι ήρεμοι και στο τέλος του παιχνιδιού δίνουν τα χέρια σαν φίλοι.. Έχω παρατηρήσει ότι ύπο τέτοιες συνθήκες, τα καφριλίκια μειώνονται.. Δεν είναι τυχαίο.. Ο αθλητής θα πρέπει να συγκρατεί τα νεύρα του γιατί ο αθλητισμός δεν είναι μόνο μετάλλια αλλά και fair play.. Ο Μπουρούσης με αυτό που έκανε έπεσε στο χαμηλό επίπεδο των οπαδών..
  • #41 από Dr Bluz (G.K.) στις 23 Sep 2009
  • Ναι ηταν πολυ κακη η αντιδραση του Μπουρουση...
    Παντως πιστευω πως το φανατισμο τον ενισχυει το κακιστο επιπεδο των οπαδικων μας εφημεριδων...
    Ειδικα τρεις συγκεκριμενες (Πρωταθλητη, Πρασινη, Score Live) οταν τις διαβαζω μου ερχεται πραγματικα αναγουλα και προσπαθω να καταλαβω για ποιο λογο καποιες χιλιαδες συμπολιτες μας πληρωνουν λεφτα για να τις διαβασουν...
  • #42 από s.s. στις 23 Sep 2009
  • Εγώ από την άλλη θα αντιστρέψω την άποψη του G.K. και θα πω ότι γενικά ειναι χαζό να ενοχληθεί κάποιος και πολύ περισσότερο να παρεξηγηθεί από τις απόψεις κάποιου σε ένα forum που οι περισσότεροι δεν γνωρίζονται μεταξύ τους.Και ειδικά όταν μιλάμε για ΑΘΛΗΤΙΚΑ δηλαδή έλεος,αν δεν κάνεις εδώ χαβαλέ που θα κάνεις.
    Τώρα σχετικά με τον Μπουρούση και εκεί φουσκωμένα παρουσιάζετε τα πράγματα.Πρώτον η χειρονομία δεν είχε κάποιο υβριστικό χαρακτήρα ούτε κάλεσμα για ξύλο ή κάτι τέτοιο.Υπόσχεση για ρεβανς ήταν σε ανθρώπους που σε πίκαραν για 40 λεπτά.Δεύτερον όπως είναι γνωστό στο Βερολίνο δεν πήγανε και τα καλύτερα παιδάκια.Λέτε να θίχτηκαν ιδιαίτερα ο dokken και ο romario?Δεν  νομίζω.Ίσα ίσα περισσότερη χαρά έδωσε αυτό στους Παναθηναικούς που τον πίκαραν περισσότερο όταν πήρε ο βάζελος το πρωτάθλημα.
    Γενικά πάντως αν από κάτι κινδυνεύει ο Μπουρούσης είναι από το γεγονός ότι την έχει ψωνίσει κάτι που φαίνεται καθαρά από το στυλ του κατά τη διάρκεια των αγώνων,ειδικά άμα το συγκρίνει κάποιος με το πώς ήταν πριν 3 χρόνια.Σε αυτό μεγαλύτερο ρόλο έχουν παίξει οι οπαδοί και οι εφημερίδες που τον έχουν κάνει να πιστεύει ότι είναι ένα μίγμα olajuwon με malone.
  • #43 από faser στις 23 Sep 2009
  • Ναι ηταν πολυ κακη η αντιδραση του Μπουρουση...
    Παντως πιστευω πως το φανατισμο τον ενισχυει το κακιστο επιπεδο των οπαδικων μας εφημεριδων...
    Ειδικα τρεις συγκεκριμενες (Πρωταθλητη, Πρασινη, Score Live) οταν τις διαβαζω μου ερχεται πραγματικα αναγουλα και προσπαθω να καταλαβω για ποιο λογο καποιες χιλιαδες συμπολιτες μας πληρωνουν λεφτα για να τις διαβασουν...
    Ναι όντως, οι οπαδικές εφημερίδες και το κάκιστο επίπεδο τους αποτελούν πληγή για τον μαζικό ελληνικό αθλητισμό.. Από την άλλη πλευρά το ίδιο κάνουν καθημερινά και οι πολιτικές εφημερίδες.. Και αυτές πουλάνε πολλά φύλλα.. Αυτό δείχνει ότι ο Έλληνας έχει ανάγκη από το να διαβάσει κάτι που θα του χαιδέψει τα μάτια και όχι που θα τον ενημερώσει.. Βέβαια, η ύπαρξη των οπαδικών εφημερίδων από μόνες τους δεν είναι κάτι κακό.. Δεν είναι παρεξηγήσιμο κάποιος να θέλει να διαβάσει σε μια εφημερίδα 15 σελίδες για τον Τσίλντρες, 6 σελίδες για τον Λέτο, 4 σελίδες για τον Σκόκο, κλπ.. Τη μεγάλη ζημιά, την κάνουν τα εξώφυλλα, τα οποία όπως έχει πει και ο Χαραλαμπόπουλος κάνουν τη δουλειά του τελάλη στη λαϊκή αγορά.. Δεν πουλάνε, αλλά φωνάζουν..
Σελίδες: