Αποστολέας Θέμα: ΑΕΚ - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ σημειωσατε 2 (με πολυ κουραση και ιδρωτα)  (Αναγνώστηκε 18455 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Μαρμελακι

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 578
  • ο καλος ο Μαρμελακης ολα τα αλεθει
    • Προφίλ
(σχολιο διαγραφηκε)
« Τελευταία τροποποίηση: 30/06/09, 10:34 από marmelaki »

Αποσυνδεδεμένος SPIROS26

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 102
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
οντως ο τελικος του αιωνα....μπραβο σε ολους τους ποδοσφαιριστες......πραγματικα σε αγωνα να χτυπηθουν 34(!!!!!!!!!) πεναλτυ δεν εχει ξαναγινει ΠΟΤΕ νομιζω και απορω με τις αντοχες των παικτων......

Αποσυνδεδεμένος Mrs Brightside

  • Illusion User
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1171
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ...as we kiss goodbye the sun sets...
    • Προφίλ
Αν και δεν ειμαι ιδιαίτερα φαντατική ολυμπιακός, τη σημερινή νίκη την φχαριστήθηκα για πολλούς λόγους!!!! :clap :clap  :beer :beer :beer
Μπράβο μας!!!  ;D ;D ;D ;D ;D
...when the hardest part is over we'll be here and our dreams will break the boundaries of our fear...

http://www.facebook.com/TheKillersGreekFanClub
https://www.facebook.com/killersnerdia

Αποσυνδεδεμένος master of puppets

  • Ονειροπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2872
  • Φύλο: Άντρας
  • γνωστός και ως....master of ΜΠΑΜΠΗΣ....
    • Προφίλ
    • Χάρτινα Όνειρα
Διαφημηση για το ποδοσφαιρο το σημερινο ματς......αυτοκτονησαμε μονοι μας......κριμα....

Αποσυνδεδεμένος hot_sauce (φλουτσ)

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6360
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
ο νικοπολίδης δν τελειώνει φέτος...μάλλον του χρόνου....

βασικά εγώ περίμενα να το αφιερώσει σε καμιά γυναίκα και παιδιά! :P

συγχαρητήρια στον Ολυμπιακό....φοβερό ματς....στην αρχή μας απογοήτευσε αλλά το τέλος ήταν...υπερπαραγωγή! :P )

Αποσυνδεδεμένος Dr Bluz (G.K.)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1572
  • Φύλο: Άντρας
  • Στράααατα Stratούλαα
    • Προφίλ
Δικαια το πηρε ο Ολυμπιακος.
Απεδειξε ακομια μια φορα οτι εχει μεταλλο πρωταθλητη. Ποσοι πιστευουν οτι αν ο Ολυμπιακος ειχε προηγηθει με 2-0 στο 8' δε θα χε κανει περιπατο...
Αλλα με υποθεσεις μπαλα δεν παιζουμε, συγχαρητηρια και στις 2 ομαδες το θεαμα που προσεφεραν ΔΕΝ ηταν ανταξιο του ελληνικου ποδοσφαιρου!
 ;)
Μπραβο!


Αποσυνδεδεμένος hot_sauce (φλουτσ)

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6360
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
εκεί που έμεινε με 8 παίχτες ο Ολυμπιακός στοιχημάτιζα πως θα το φάμε..!! ;D

με τέτοια ευκολία που μπαίναν τα γκολ! ο άλλος...που πηγε να κάνει σέντρα και το στειλε στο γάμα!! έλεοςςςς....!

Αποσυνδεδεμένος gers

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2535
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Με 8 έμεινε (νομίζω 9)? ?

Τρομερό match.. Αλλά μπορώ να πω πως στο τέλος βαρέθηκα.. ;D



Αποσυνδεδεμένος Adno

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 158
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
και οι 2 ομαδες ηταν φοβερες επαιξαν πολυ καλα και οι 2 το αξιζαν το κυπελο......τετοια παιχνιδια σαν το σημερινο δεν θα ξαναδουμε ευκολα......
Ηλιθια ερωτηση του δημοσιογραφου στον Νικοπολιδη:
- σε ποιον το αφιερωνεις?

τι σε ποιον? ΣΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΤΟΥ θα επρεπε να πει
και γκολ εβαλε, και αποκρουσεις εκανε
και αρχηγος ειναι
και τελειωνει την καριερα του μ' ενα νταμπλ του οποιου το νικητηριο γκολ εβαλε ο ιδιος

ελεος
απο μια μερια εχεις δικιο αλλα απο την αλλη σημερα τελειωσε η καριερα ανος ποδοσφαιριστη ο οποιος εχει κανει πραγματικα ρεκορ απο κυπελα πρωταθληματα κ.τ.λ μακαρι να εβαζε το πεναλντι που εχασε ετσι για να ηταν η βραδια δικια του......θα μεινει αξεχαστος.....ωστοσο επαιξε πολυ καλα ο τζολε αν και δεν το περιμενα....ηταν φανταστικος.....τι να λεμε τωρα.......μονο μια εικονα δεν μου αρεσε στο σημερινο παιχνιδι.......αυτος ο π**αρομαλ**ας ο κυριακος που προσπαθουσε με καθε τροπο ν χαλασει την ατμοσφαιρα του παιχνιδιου τετιοι παιχτες θελουν κρεμασμα......να παει να γ**ηθει ο καριολης......

Δε νομιζω να προσπαθουσε να χαλασει την ατμοσφαιρα του παιχνιδιου, απλα ζουσε εντονα το παιχνιδι και λογικο γιατι τραυματιστηκε και το κοιτουσε απο τον παγκο γνωριζοντας οτι θα μπορουσε να βοηθησει παραπανω την ομαδα του, οσο για το επεισοδιο στη φυσουνα ουτε συ ουτε εγω ξερουμε τι εγινε οποτε μη βγαζουμε συμπερασματα, και στην τελικη αυτος που αποκαλεις καριολης σκιζεται στην εθνικη και γω και συ τον χειροκροταμε.

Αποσυνδεδεμένος MACMISIAS

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1915
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΚΑΤΑ...
    • Προφίλ
    • www.myspace.com/meresmakis
Το σημερινό παιχνίδι απέδειξε γιά άλλη μιά φορά πως στα ντέρμπυ και τους τελικούς, δεν παίζουνε τα μπάτζετ μπάλλα αλλά η ψυχή και η θέληση. Από αυτή την άποψη είμαι απόλυτα ευχαριστημένος από την ομάδα μου την ΑΕΚ γιατί όντας υποδιέστερη φέτος του Ολυμπιακού, έκανε μιά καταπληκτική εμφάνιση.Ελπίζω του χρόνου με μιά πιό δυνατή διοίκηση και με τον ίδιο προπονητή ότι θα καταφέρουμε να πάρουμε το Πρωτάθλημα που έτσι κι αλλοώς αυτό είναι και ο "καυμός" μας.
Τα κλειδιά του παιχνιδιού για μένα ήταν τα εξής.
α) Το πολύ κακό στήσιμο του ΟΣΦΠ στο πρώτο ημίχρονο
β) Το εντυπωσιακό πρώτο 15λεπτο της ΑΕΚ
γ) Η μη αποβολή του Ντιόγο στο εκτός φάσης κτύπημα στον Κυριάκο
δ) Ο τραυματισμός του Κυριάκου
ε) Το πολύ καλό στήσιμο του Ολυμπιακού στο β'ημίχρονο
στ) Οι δύο κόκκινες κάρτες (δεύτερες κίτρινες) δίκαιες για μένα.
ζ) Ο Ντέρμπυσάιρ (και όχι Ντάρμπισάιρ όπως επιμένουν οι ηλίθιοι να τον λένε.Σε λίγο θα λέμε και το "ντάρμπι των αιωνίων...)

Τέλος να πω ότι το ότι θα έβλεπα την ΑΕΚ να βάζει 4 γκολ από σουτ και ότι θα έτρωγε 3 από σέντρες δεν το περίμενα...Αλλά και ποιός περίμενε τέτοια ματσάρα εδώ που τα λέμε...
« Τελευταία τροποποίηση: 03/05/09, 03:26 από MACMISIAS »
"Θέλω ν' αλλάξω το κόσμο Μάνα- Παιδί μου δεν υπάρχει τόσο μεγάλη πάνα..."
www.myspace.com/meresmakis
www.myspace.com/meresmeres
http://mikriellinikiistoria.blogspot.com/

Αποσυνδεδεμένος faser

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2017
  • Φύλο: Άντρας
  • Life is too short for bad tone
    • Προφίλ
    • faser
Ωραίο παιχνίδι από άποψη θεάματος και φάσεων δεν το λες, απλά είχε δυνατά συναισθήματα και εναλλαγές.. Δυστυχώς κάπου στο 100+ έπρεπε να φύγω και δεν είδα τα τελευταία λεπτά και τα πέναλτυ (τα άκουγα στο ραδιόφωνο όμως).. Το κλειδί του match ήταν ο τραυματισμός του Κυριάκου.. Ο Αλεξόπουλος ήταν, είναι και θα παραμείνει ένας μέτριος αμυντικός ο οποίος σήμερα δεν ήξερε που πατούσε και που βρισκότανε.. Αν έμενε στο παιχνίδι ο Κυριάκος νομίζω ότι το αποτέλεσμα θα ήταν διαφορετικό.. Ή θα έβγαινε με κόκκινη κάρτα (γιατί σήμερα είχε πολλά νεύρα) ή θα έσωζε 1-2 παραβάσεις της εστίας του..

Ένα μεγάλο μπράβο στον κόσμο που έκανε το αυτονόητο.. Δεν έγινε ο αρνητικός πρωταγωνιστής.. Επειδή μιλούσα με συνδεσμίτες πριν κάτι μέρες, όλοι μιλούσαν για "πεσίματα" στα τραίνα και έξω από το μπάσκετ αλλά τελικά και ευτυχώς δεν έγινε τίποτα..

Κάτι που δεν το είδα αλλά το έμαθα.. Ο Νικοπολίδης μετά το νικητήριο πέναλτι πανηγύρισε έξαλλα μπροστά στους οπαδούς της ΑΕΚ και έδειχνε τη φανέλα του με νόημα.. Νομίζω ότι κάτι τέτοια περιστατικά (αν ισχύουν) δείχνουν πώς μερικοί ανεγκέφαλοι παίχτες μπορούν να καλλιεργούν τα μίση μεταξύ των ομάδων.. Στη κόντρα του διεθνούς τερματοφύλακα με τους οπαδούς του ΠΑΟ, εγώ του δίνω χίλια δίκια του πρώτου, αλλά αν ήταν ειρωνικός σήμερα αποδεικνύει τελικά πόσο μικρός άνθρωπος είναι.. Όταν η ομάδα σου κερδίζει μετά από 3 ώρες παιχνιδιού ένα Κύπελλο, μπροστά στον πρόεδρο της Δημοκρατίας και στον εκλέκτορα της Εθνικής Ελλάδος, το τελευταίο πράγμα που σε νοιάζει είναι να πικάρεις τους αντίπαλους οπαδούς.. Κρίμα, γιατί φέτος, το ποινολόγιο του Νικοπολίδη είναι αρκετά συμπληρωμένο.. Καταλαβαίνω ότι έχει ακούσει πολλά αλλά ο παίχτης καταρχάς πρέπει να είναι ίνδαλμα ή αν δεν θέλει να είναι (βλ. Κυριάκος), ας μην κάνει μειλίχιες δηλώσεις και το παίζει υπεράνω στις συνεντεύξεις.. Dr. Jekyll και Mr. Hyde ένα πράγμα;

Αποσυνδεδεμένος schizm

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1279
    • Προφίλ
Faser, νομίζω πως τον αδικείς τον Νικοπολίδη. Κατά τη διάρκεια των πέναλτυ τον είχαν στολίσει ουκ ολίγες φορές, όπως εύκολα προκύπτει από το διάλογο που τον έδειχνε να έχει ανοίξει με τους όπισθεν του τέρματος. Με δεδομένη την διάρκεια της ψυχοφθόρας διαδικασίας που τσάκιζε νεύρα, να ξεσπάσει στο τέλος δείχνοντας το νούμερο της φανέλας του, είναι πταίσμα, όταν έχουν προηγηθεί κακουργηματικά έκτροπα με χειρονομίες περί συνουσίας (και άλλων δαιμονίων). Και δεν υπάρχει ποδοσφαιριστής που οφείλει λιγότερο από κάποιον άλλον να είναι ίνδαλμα ή να τηρεί τους ηθικούς κι όχι μόνο νόμους και κανόνες του ποδοσφαίρου. Αντίθετα μάλιστα, υπάρχει και το ελαφρυντικό του πρότερου έντιμου βίου, έναντι των κατά συρροή, που όντας -τάχα μου- κακά παιδιά δικαιολογούνται και δεν τρέχει μία. Εϊναι συνηθέστατο φαινόμενο άλλωστε ένας ποδοσφαιριστής να δείχνει τη φανέλα του, ως υπενθύμιση, και σαφώς λιγότερο προκλητικό ή σκανδαλώδες από το να τους κάνει κωλοδάχτυλο φερ' ειπείν. Εδώ έπαιξαν ξύλο στα επίσημα...

Σε κάθε περίπτωση -προσωπική εκτίμηση- τίποτα δεν μπορεί να αμαυρώσει το συγκεκριμένο παιχνίδι, ακριβώς γιατί υπερβαίνει οτιδήποτε βιώσαμε ως σήμερα σε επίπεδο τελικών όσον αφορά το σασπένς και τις ανατροπές. Μακάρι πράγματι να το έκοβαν στα δύο, μια και το άξιζαν αμφότεροι, αλλά καλώς ή κακώς πρέπει πάντα να υπάρχει ένας νικητής. Υποκλίνομαι σε άπαντες κι ειδικά στο Αγγλάκι που με ρημαγμένη μύτη και κεφάλι έβαλε ένα γκολ που αρκεί για να τον εισάγει στο πάνθεον της Ολυμπιακής ιστορίας.

Πάντα τέτοια...

Αποσυνδεδεμένος VampireLestrat

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 387
  • Φύλο: Άντρας
  • Draco Dormiens Nunquam Titillandus
    • Προφίλ
Off-topic mode on:
Ο Ντέρμπυσάιρ (και όχι Ντάρμπισάιρ όπως επιμένουν οι ηλίθιοι να τον λένε.Σε λίγο θα λέμε και το "ντάρμπι των αιωνίων...)

Πάντως η "συνονόματή" του περιοχή της Βρετανίας προφέρεται όντως Ντάρμπισιρ  ;)

Αποσυνδεδεμένος MakisSRV

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 296
  • Φύλο: Άντρας
  • Thor the mighty...Other bands play MANOWAR kill
    • Προφίλ
αυτος ο π**αρομαλ**ας ο κυριακος που προσπαθουσε με καθε τροπο ν χαλασει την ατμοσφαιρα του παιχνιδιου τετιοι παιχτες θελουν κρεμασμα......να παει να γ**ηθει ο καριολης......
[/quote]

Κοίτα, αν μπορούσες να μου υποσχεθείς και μπορούσες να το κάνεις, να διώξεις δηλαδή τις πρώην (Τζορτζεβιτς) και τις νυν (μπελούτσι,ντιόγκο) ΑΔΕΡΦΕΣ απο την ομάδα σου τοτε οκ ας κρέμαγες και τον κυργιάκο.Εγω με κάτι τουμπίτσες παλια (τζολε) και κατι ψευτομαγκιές και ύπουλες αγκωνιές όταν δεν βλέπει ο διαιτητής (ντιόγκο) δεν δεχομαι να εκλείψει κανένας κυργιάκος από το ποδόσφαιρο.Τουλάχιστον ο Παπαδόπουλος πήγε στα ίσια.Όσο θα υπάρχουν τετοιες αδερφές καλά θα κάνουν να υπάρχουν κυργιάκοι και παμπλοι γκαρσία για να τις βάζουν στη θέση τους (την περιοδο που του είχε σκάσει τη μπουνιά ήμουν εναντίον του,αλλα τελικά προφητικός ο γκαρσία για τον 2ο καραγκούνη του πρωταθλήματος).
Ηλεκτρικής κιθάρας μαθήματα παραδίδονται. Ανάλυση Rock/Blues/Metal/Funky τεχνοτροπίας, σύμφωνα με σύγχρονες τεχνικές.Ear training,soloing,αυτοσχεδιασμός.Εκμάθηση θεωρίας.Περιοχές:Aιγάλεω,Νίκαια,Κορυδαλλός,Περιστέρι,Χαιδάρι.

Αποσυνδεδεμένος groovymood

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1252
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Πιάσαμε πάτο!!.......... ::) ::)
Just play the damn thing!!

Αποσυνδεδεμένος schizm

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1279
    • Προφίλ
Η αλήθεια είναι πως ο Κυργιάκος θα παραμείνει για πάντα η καρικατούρα που βρισκόταν κάτω από τα σκέλια του Βούλη στην περίφημη ιστορική φωτογραφία.

Είμαστε μάλλον υπόλογοι απέναντι στο ποδόσφαιρο όταν χαιρετίζουμε τα καφριλίκια που έκαναν οι Κυργιάκος και Γκαρσία, βασιζόμενοι μάλιστα στην απώθηση του μαινόμενου πρώτου (τα περί αγκωνιάς είναι αστειότητες) από τον Ντιόγκο. Εκτός κι αν γουστάρουμε να βλέπουμε κωλοδάχτυλα και λοιπά χαριτωμένα από τους ποδοσφαιριστές απέναντι στους -αξιωματικά- προκλητικούς οπαδούς. Μήπως δεν είναι ολίγον κωλοπαιδαράς ο Κυργιάκος; Δεν το γνωρίζαμε ανέκαθεν; Δεν συνιστούν αθλιότητες όλα αυτά, μόνο και μόνο επειδή τυγχάνει παίχτης "μας";

Και MakisSRV...βρες και τίποτα νέα κουλούρια ρε συ, γιατί μπαγιάτεψε η δουλειά. Κάτι περιπτώσεις όπως η δική σου, αξίζουν τελικά να τις πικάρεις μέχρι αηδίας.

Αποσυνδεδεμένος Adno

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 158
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Είμαστε μάλλον υπόλογοι απέναντι στο ποδόσφαιρο όταν χαιρετίζουμε τα καφριλίκια που έκαναν οι Κυργιάκος και Γκαρσία, βασιζόμενοι μάλιστα στην απώθηση του μαινόμενου πρώτου (τα περί αγκωνιάς είναι αστειότητες) από τον Ντιόγκο. Εκτός κι αν γουστάρουμε να βλέπουμε κωλοδάχτυλα και λοιπά χαριτωμένα από τους ποδοσφαιριστές απέναντι στους -αξιωματικά- προκλητικούς οπαδούς. Μήπως δεν είναι ολίγον κωλοπαιδαράς ο Κυργιάκος; Δεν το γνωρίζαμε ανέκαθεν; Δεν συνιστούν αθλιότητες όλα αυτά, μόνο και μόνο επειδή τυγχάνει παίχτης "μας";
]

Συγνωμη φιλε μου αλλα δεν κανουν μονο οι ποδοσφαιριστες εκτος του Ολυμπιακου αθλιοτητες, οχι γιατι δεν βλεπω να τις αναφερεις ολες. Και στο κατω κατω ο MakisSRV δεν ειναι αυτος που εριξε λαδι στη φωτια με αυτα που λεει τα οποια τοσο πολυ σε εθειξαν.

Η αλήθεια είναι πως ο Κυργιάκος θα παραμείνει για πάντα η καρικατούρα που βρισκόταν κάτω από τα σκέλια του Βούλη στην περίφημη ιστορική φωτογραφία.
Μονο αυτο που λες ερχεται σε αντιθεση με αυτα που ανεφερες παρακατω για τις αθλιοτητες αλλων παικτων, βαζεις πανω πανω την αθλιοτητα του "Βουλη".

Αποσυνδεδεμένος Καθόδιος (φλουτσ)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1574
  • Φύλο: Άντρας
  • άιντε άιντε....!
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Σάτυροι
Mπράβο και στους 2. Τα πέναλτι δεν είναι και η καλύτερη μέθοδος για να κρίνεται ένας αγώνας αλλά δε βγάζω εγώ τους κανονισμούς!
Σπουδαιότερη φάση του τελικού η κουτουλιά του Σαχά στην κάμερα πηγαίνοντας να πάρει το μετάλλιο! Εύγε!!
To πόδι μου το αγαπώ
γι αυτό και το κουνάω
και μου είναι χρήσιμο πολύ
όταν περπατάω...

KEEP WALKING

Αποσυνδεδεμένος Moonchild_

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 984
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
O Κυργιακος πρεπει να φαει βαρια καμπανα, επειδη πολυ απλα, τα εβαλε με φιλαθλους. Οπως και ο Μπουρουσης, που εκανε νοημα στους οπαδους του ΠΑΟ στο μικρο τελικο του μπασκετ, για να ειμαστε δικαιοι. Τετοιες συμπεριφορες τροφοδοτουν χουλιγκανισμο και πρεπει να πεφτουν παραδειγματικες τιμωριες. Μιας που αναφερθηκε για τον Τζολε, ο Τζολε μπορει να εκανε και καμια αγκωνια εκτος φασης (αν και νομιζω οτι τα τελευταια χρονια, ηταν απο τους πιο καθαρους παιχτες), ηξερε ομως και πολλα κιλα μπαλα, εφερε πολυ κοσμο στο γηπεδο και ανεβασε το επιπεδο ποδοσφαιρου. (Οπως εκανε και ο Τσιαρτας οντας παιχτης της ΑΕΚ). Κι ο Ζινταν στο κυκνειο ασμα του, εκανε αντιαθλητικη ενεργεια, αυτο ομως δεν ακυρωνει το ποδοσφαιρικο μεγαλειο του.
Για τον τελικο, ο γαυρος εκανε το νταμπλ, αξια κατ εμε, και με 9 παιχτες, και ηταν ενας αγωνας - διαφημιση του ποδοσφαιρου. Οποιος και να το παιρνε παντως, δικαια θα το παιρνε.

Αποσυνδεδεμένος MakisSRV

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 296
  • Φύλο: Άντρας
  • Thor the mighty...Other bands play MANOWAR kill
    • Προφίλ
Η αλήθεια είναι πως ο Κυργιάκος θα παραμείνει για πάντα η καρικατούρα που βρισκόταν κάτω από τα σκέλια του Βούλη στην περίφημη ιστορική φωτογραφία.

Είμαστε μάλλον υπόλογοι απέναντι στο ποδόσφαιρο όταν χαιρετίζουμε τα καφριλίκια που έκαναν οι Κυργιάκος και Γκαρσία, βασιζόμενοι μάλιστα στην απώθηση του μαινόμενου πρώτου (τα περί αγκωνιάς είναι αστειότητες) από τον Ντιόγκο. Εκτός κι αν γουστάρουμε να βλέπουμε κωλοδάχτυλα και λοιπά χαριτωμένα από τους ποδοσφαιριστές απέναντι στους -αξιωματικά- προκλητικούς οπαδούς. Μήπως δεν είναι ολίγον κωλοπαιδαράς ο Κυργιάκος; Δεν το γνωρίζαμε ανέκαθεν; Δεν συνιστούν αθλιότητες όλα αυτά, μόνο και μόνο επειδή τυγχάνει παίχτης "μας";

Και MakisSRV...βρες και τίποτα νέα κουλούρια ρε συ, γιατί μπαγιάτεψε η δουλειά. Κάτι περιπτώσεις όπως η δική σου, αξίζουν τελικά να τις πικάρεις μέχρι αηδίας.

Εγω δεν είπα οτι ο κυργιάκος είναι ο άγιος και το καλό παιδί αλλά να μην υποθάλπτουμε και άλλα του καραγκιοζακου που το παιζει ο νικος ξανθόπουλος του ποδοσφαίρου σε κάθε αγώνα.Έχεις και τους 'αδέκστους' και 'αμερόληπτους δημοσιογράφους' της νετ να λένε 'ε,εδω προσπαθούσε να ξεφύγει απο τον αντίπαλο, σε καμια περιπτωση δεν θα έκανε κάτι τέτοιο ο ποδοσφαιριστης της κλάσης του ντιόγκο'(μεγάλη η κλάση του,πσσσ).Σώπα μαντάμ. Λέω για αυτό το συμβάν που είχε γίνει στο παιχνίδι του πρωταθλήματος.αξιζει να τις πικάρεις περιπτώσεις σαν και εμένα ε?οκ δες την ολυμπιακή-μπάλα σου και άσε αυτους που βλέπουν μπάλα να κρίνουν.
« Τελευταία τροποποίηση: 04/05/09, 02:39 από MakisSRV »
Ηλεκτρικής κιθάρας μαθήματα παραδίδονται. Ανάλυση Rock/Blues/Metal/Funky τεχνοτροπίας, σύμφωνα με σύγχρονες τεχνικές.Ear training,soloing,αυτοσχεδιασμός.Εκμάθηση θεωρίας.Περιοχές:Aιγάλεω,Νίκαια,Κορυδαλλός,Περιστέρι,Χαιδάρι.

Αποσυνδεδεμένος schizm

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1279
    • Προφίλ
Συγνωμη φιλε μου αλλα δεν κανουν μονο οι ποδοσφαιριστες εκτος του Ολυμπιακου αθλιοτητες, οχι γιατι δεν βλεπω να τις αναφερεις ολες. Και στο κατω κατω ο MakisSRV δεν ειναι αυτος που εριξε λαδι στη φωτια με αυτα που λεει τα οποια τοσο πολυ σε εθειξαν.

Με βλέπεις να έχω διάθεση καταγραφής όλων των ιστορικών αθλιοτήτων ή μήπως από την επιλεκτική αναφορά ακυρώνω εκείνες που προήλθαν από το στρατόπεδο των ερυθρόλευκων; Να σου αναφέρω πχ τις γροθιές του Καρεμπέ; Κανένα πρόβλημα. Μονάχα που ο ένας έκανε κι αυτό, όντας ικανός για πολλά περισσότερα, τη στιγμή που ο Κυργιάκος (ή ο Ανατολάκης) επιδίδονται μονάχα στην ψευτομαγκιά και τα καφριλίκια, καθότι μόνο μέχρι εκεί είναι. Και για ποιο λάδι στη φωτιά μιλάς; Το να καταδικάζεις, έστω αναθεματίζοντας και μέσα στην υπερβολή, μια συμπεριφορά που εμπίπτει στον κώδικα ποινικής δικονομίας, δεν συνιστά ούτε σπορέλαιο, ούτε ηλιόλαδο. Μήπως άλλωστε δεν είναι κοινό μυστικό πως ο Κυργιάκος δεν είναι και το καλύτερο παιδί που υπάρχει και το επικύρωσε και πάλι;

Μονο αυτο που λες ερχεται σε αντιθεση με αυτα που ανεφερες παρακατω για τις αθλιοτητες αλλων παικτων, βαζεις πανω πανω την αθλιοτητα του "Βουλη".

Δεν κάνω αυτό. Ταϊζω απλώς με το ίδιο νόμισμα και την ίδια φαιδρή επιχειρηματολογία τη συζήτηση, για να καταφανεί πόσο οπαδικά μικροί είμαστε. Βλέπεις, ως απάντηση ο θιγμένος MakisSRV, επειδή ο άλλος τόλμησε να καταφερθεί ενάντια στο εκλεκτό αυτό μπουμπούκι των ελληνικών γηπέδων (εκθειάζοντας μάλιστα την προσπάθεια της ΑΕΚ), θεώρησε σκόπιμο να βάλει την 4αρα, σαν να πρόκειται για τίποτα 10χρονα. Μιζέρια κι άγιος ο Θεός.

@moonchιld

Όσο κι αν θα πρέπει να καταδικάσουμε την συμπεριφορά του Μπουρούση, υπάρχουν πάντα λεπτές αποχρώσεις στις αντιδράσεις. Διαφορετικό να κλείνεις "ραντεβού" (άνευ βωμολοχίας κι όλας) για τις επόμενες συναντήσεις κι άλλο να χειρονομείς και να κάνεις όσα επέλεξε ο Κυργιάκος. Ακόμα και η παραβατικότητα της συμπεριφοράς έχει τις διαβαθμίσεις της.

Αποσυνδεδεμένος schizm

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1279
    • Προφίλ
αξιζει να τις πικάρεις περιπτώσεις σαν και εμένα ε?οκ δες την ολυμπιακή-μπάλα σου και άσε αυτους που βλέπουν μπάλα να κρίνουν.

Βρίσκεσαι σε ψιλοπαραλήρημα και μπορώ να δείξω κατανόηση. Πρώτος όμως επέλεξες να προκαλέσεις τους συνομιλητές σου κι ενώ η ΑΕΚ έτυχε εξαιρετικής αντιμετώπισης από τους αντιπάλους σου, παίζοντάς το δικηγόρος του καλόπαιδου και βάζοντας φωτογραφίες για να πικάρεις. Αν λοιπόν επιλέγεις αυτήν την αισθητική και δράση, ανάλογη αντιμετώπιση θα λαμβάνεις. Αυτό το παιχνίδι παίζεται πάντα από δύο.

Αποσυνδεδεμένος Adno

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 158
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Συγνωμη φιλε μου αλλα δεν κανουν μονο οι ποδοσφαιριστες εκτος του Ολυμπιακου αθλιοτητες, οχι γιατι δεν βλεπω να τις αναφερεις ολες. Και στο κατω κατω ο MakisSRV δεν ειναι αυτος που εριξε λαδι στη φωτια με αυτα που λεει τα οποια τοσο πολυ σε εθειξαν.

Με βλέπεις να έχω διάθεση καταγραφής όλων των ιστορικών αθλιοτήτων ή μήπως από την επιλεκτική αναφορά ακυρώνω εκείνες που προήλθαν από το στρατόπεδο των ερυθρόλευκων; Να σου αναφέρω πχ τις γροθιές του Καρεμπέ; Κανένα πρόβλημα. Μονάχα που ο ένας έκανε κι αυτό, όντας ικανός για πολλά περισσότερα, τη στιγμή που ο Κυργιάκος (ή ο Ανατολάκης) επιδίδονται μονάχα στην ψευτομαγκιά και τα καφριλίκια, καθότι μόνο μέχρι εκεί είναι.

Οκ τώρα μιλησες σωστά.
αξιζει να τις πικάρεις περιπτώσεις σαν και εμένα ε?οκ δες την ολυμπιακή-μπάλα σου και άσε αυτους που βλέπουν μπάλα να κρίνουν.

 Πρώτος όμως επέλεξες να προκαλέσεις τους συνομιλητές σου κι ενώ η ΑΕΚ έτυχε εξαιρετικής αντιμετώπισης

Αμα έτυχε εξαιρετικης περίπτωσης φίλε μου δε θα εμπαινα στον κοπο να γράψω και θεωρω δικαιολογημένο το ξέσπασμα του Μάκη, το να διαβαζω οτι ο Κυργιακος ειναι καριολης και για κρεμασμα δε νομιζω οτι ειναι η εξαιρετικη αντιμετωπιση για την οποια μιλας, ειναι κωλοπαιδο δε λεω αλλα οσο παιζει στην ομαδα που υποστηριζω και ματωνει για τη φανελα θα βγω να τον υποστηριξω ως ενα βαθμο βεβαια, το οτι ειναι κωλοχαρακτηρας το ξερω αλλα δεν θα ξεχασω ,για μερικες μαλακιες που χει κανει, τα μεγαλα παιχνιδια που εχει κανει σε εθνικη και αεκ. Φιλικα.

Αποσυνδεδεμένος groovymood

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1252
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Just play the damn thing!!

Αποσυνδεδεμένος Dr Bluz (G.K.)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1572
  • Φύλο: Άντρας
  • Στράααατα Stratούλαα
    • Προφίλ
http://www.youtube.com/watch?v=JgDzVqTB2dM&feature=related


Χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα. ΕΛΙΩΣΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!
Που το βρηκες αυτο ρεεεεεεεεεεεεε?????????
Προσκυνω!!!


 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
36 Απαντήσεις
12043 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 16/02/06, 22:02
από Ρηνιώ-kouzoulotetia
35 Απαντήσεις
15163 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 30/09/07, 08:59
από Ira
25 Απαντήσεις
8382 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 16/09/06, 22:56
από stavros75
Ολυμπιακος

Ξεκίνησε από Zeppelin « 1 2 ... 50 51 » Αθλητισμός

1255 Απαντήσεις
269874 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 14/05/12, 00:41
από hot_sauce (φλουτσ)
31 Απαντήσεις
13351 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 03/04/09, 12:52
από zampination
1 Απαντήσεις
2513 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 01/07/08, 15:06
από Neikos
11 Απαντήσεις
7321 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 23/08/08, 14:22
από Spell@lchemist!
2 Απαντήσεις
1996 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 22/12/08, 19:14
από Neikos
42 Απαντήσεις
22305 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 23/09/09, 09:37
από faser
2 Απαντήσεις
2469 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 26/06/11, 13:27
από Μelexdy