Αποστολέας Θέμα: Συνέντευξη με την Αρετή Κετιμέ  (Αναγνώστηκε 18552 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Βραζίλης

  • Δεν με λένε Bill!
  • Administrator
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 10369
  • Φύλο: Άντρας
  • Βασίλης + Βραζιλία = Βραζίλης
    • Skype - fronimitis
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
Η Αρετή Κετιμέ, το κορίτσι που μαγεύει το κοινό με το σαντούρι της και τη φωνή της και επίσης με την πρόσχαρη, ευγενική, συνειδητοποιημένη προσωπικότητά της, δέχτηκε να δώσει συνέντευξη στο kithara.gr!

Όσοι την έχετε ακούσει, σίγουρα θα έχετε εντυπωσιαστεί με τον μεγάλο σεβασμό που δείχνει η Αρετή στην μουσική μας παράδοση και με την εξαιρετική ερμηνεία της, από πολύ μικρή. Όσοι δεν την έχετε ακούσει, ψάξτε να τη βρείτε, όπου μπορείτε, σε συναυλίες ή δισκοπωλεία (πχ. http://www.musical.gr/cddetails.scr?CD_code=552749-2 ).

Στο διαδίκτυο δεν υπάρχουν (ακόμα) πολλές πληροφορίες... Δείτε σύντομο βιογραφικό και συνέντευξη εδώ: http://www.musicale.gr/ermineftes/areti_index.html και μια παλιά συνέντευξή της εδώ: http://www.papaki.panteion.gr/teuxos11/areti.htm

Περιμένω τις ερωτήσεις σας :)

Αποσυνδεδεμένος Anaximandros

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 595
  • Τα καλύτερα έρχονται!
    • Προφίλ
Απ: Συνέντευξη με την Αρετή Κετιμέ
« Απάντηση #1 στις: 21/08/07, 14:51 »
Γενικά η Αρετή Κετιμέ, ό,τι κάνει, το κάνει καλά και την παραδέχομαι. Τραγουδάει πολύ ωραία τα παραδοσιακά, έχει στο σαντούρι ένα δικό της πολύ ωραίο παίξιμο, παίξιμο που τη βοηθάει να μπορεί να παίζει μόνο σαντούρι - φωνή και να γεμίζει πολύ ωραία. Ένα μόνο πράγμα δε μου αρέσει: το ότι μιλάει σα μεγάλος μερικές φορές.

Αποσυνδεδεμένος Jimi Pap

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 429
  • Make music,not priests!!
    • Προφίλ
Απ: Συνέντευξη με την Αρετή Κετιμέ
« Απάντηση #2 στις: 21/08/07, 15:01 »
Γενικά η Αρετή Κετιμέ, ό,τι κάνει, το κάνει καλά και την παραδέχομαι. Τραγουδάει πολύ ωραία τα παραδοσιακά, έχει στο σαντούρι ένα δικό της πολύ ωραίο παίξιμο, παίξιμο που τη βοηθάει να μπορεί να παίζει μόνο σαντούρι - φωνή και να γεμίζει πολύ ωραία. Ένα μόνο πράγμα δε μου αρέσει: το ότι μιλάει σα μεγάλος μερικές φορές.

Συμφωνω απολυτα ρε γμτ!!Μια χαρα ειναι το κοριτσακι,πολλα υποσχομενη μουσικος αλλα μιλαει λες και εχει φαει τη ζωη με το κουταλι,λες και εχει ψαχτει 60 χρονια με τη μουσικη...

Αποσυνδεδεμένος papous

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2467
  • Φύλο: Άντρας
  • Έτσι να συμβιώνουμε, σαν τον σκύλο με τη γάτα...
    • Προφίλ
Απ: Συνέντευξη με την Αρετή Κετιμέ
« Απάντηση #3 στις: 24/08/07, 04:03 »
Βρε παιδιά, η κοπέλλα έχει μεγαλώσει με άριστους μουσικούς, πρώτα έμαθε να σφυρίζει και μετά να μιλάει. Είναι λογικό να έχει αφομιώσει όλες τις γνώσεις και την εμπειρία των προηγούμενων γενεών.
Δεν στενοχωριέμαι για ότι έχασα αλλά για ότι θα μπορούσα να είχα κερδίσει. Αυτό που είχαμε το κουβαλάμε πάντα, αυτό που δεν κερδίσαμε το ονειρευόμαστε.

Αποσυνδεδεμένος Minotaur

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 302
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Συνέντευξη με την Αρετή Κετιμέ
« Απάντηση #4 στις: 24/08/07, 12:36 »
E προφανώς έχει τη νοητική δυνατότητα να μιλάει σαν μεγαλύτερη και αυτό κάνει.
Θα προτιμούσατε να μην μπορεί να αρθρώσει λέξη;"Ουγκ εγκω παιξει σαντουρι καλο". ;D

Συγχαρητήρια στους συντελεστές για αυτήν την πρωτοβουλία.Μπράβο παιδιά!

Αποσυνδεδεμένος Jimi Pap

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 429
  • Make music,not priests!!
    • Προφίλ
Απ: Συνέντευξη με την Αρετή Κετιμέ
« Απάντηση #5 στις: 24/08/07, 12:43 »
E προφανώς έχει τη νοητική δυνατότητα να μιλάει σαν μεγαλύτερη και αυτό κάνει.
Θα προτιμούσατε να μην μπορεί να αρθρώσει λέξη;"Ουγκ εγκω παιξει σαντουρι καλο". ;D

 ;D ;D Οχι βεβαια απλα αυτο που εγω εισπραττω ειναι ενα κοριτσακι που εχει χασει κατα μεγαλο μερος την αθωοτητα της ηλικιας του,πως να το πω,μου φαινεται περισσοτερο "δασκαλεμενη" στο να μιλαει ετσι,παρα οτι πραγματικα πηγαζει απο μεσα της.Απλα μου βγαζει κατι πολυ "fake",μια "εντεχνιλα" που με χαλαει.Φυσικα βεβαια και ειναι αξια θαυμασμου για τα μουσικα επιτευγματα της με βαση την ηλικια της.

Αποσυνδεδεμένος parlats

  • Μουσικοπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3353
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν Μασάω τίποτα εκτός από φαγητό!!!
    • Προφίλ
    • Myspace
Απ: Συνέντευξη με την Αρετή Κετιμέ
« Απάντηση #6 στις: 24/08/07, 12:49 »
δέχτηκε να δώσει συνέντευξη στο kithara.gr!

Ελπίζω να μην ήθελε και παρακάλια!  ;D

Την έχω δει 2 φορές σε συναυλία και συμφωνώ με Jimi Pap, ακριβώς αυτό το αίσθημα σου δίνει, ότι είναι fake και "τοποθετημένη" σε πάγια λόγια και κατευθυνόμενες απαντήσεις.
Δικαιολογημένα ως ένα σημείο αφού συνεργάστηκε πιτσιρίκα με Νταλάρα και Εστουντιαντίνα.

Αποσυνδεδεμένος Βραζίλης

  • Δεν με λένε Bill!
  • Administrator
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 10369
  • Φύλο: Άντρας
  • Βασίλης + Βραζιλία = Βραζίλης
    • Skype - fronimitis
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
Απ: Συνέντευξη με την Αρετή Κετιμέ
« Απάντηση #7 στις: 24/08/07, 13:49 »
δέχτηκε να δώσει συνέντευξη στο kithara.gr!

Ελπίζω να μην ήθελε και παρακάλια!  ;D

Αν έδωσα αυτήν την εντύπωση, συγγνώμη, λάθος μου. Η Αρετή ήταν πολύ φιλική και πρόσχαρη. Εγώ είχα τρακ. Μάλλον έπρεπε να πω "κατάφερα και της ζήτησα να δώσει συνέντευξη"

Την έχω δει 2 φορές σε συναυλία και συμφωνώ με Jimi Pap, ακριβώς αυτό το αίσθημα σου δίνει, ότι είναι fake και "τοποθετημένη" σε πάγια λόγια και κατευθυνόμενες απαντήσεις.
Δικαιολογημένα ως ένα σημείο αφού συνεργάστηκε πιτσιρίκα με Νταλάρα και Εστουντιαντίνα.

Ξεχνάς ότι είχε εμφανιστεί στην τηλεόραση πριν την ανακαλύψει ο Νταλάρας. Είχε φανεί από νωρίς πόσο συνειδητοποιημένη είναι σε αυτό που κάνει, και αυτό που κάνει δεν είναι κάτι συνηθισμένο. Ίσως να "φαίνεται" ότι είναι στημένη, επειδή τέτοιοι άνθρωποι είναι σπάνιοι και είμαστε καχύποπτοι σε τέτοια φαινόμενα, όμως πιστεύω ότι πραγματικά είναι αρκετά ώριμη ώστε να μιλάει έτσι μέσα από την ψυχή της και όχι παπαγαλίζοντας. Αυτό μπορεί να φανεί από την συνέντευξη που θα μας παραχωρήσει. Δώσ'τε λοιπόν τις ερωτήσεις σας και μέσα από αυτές θα γνωρίσετε καλύτερα την Αρετή. Μην κάνετε άσκοπα υποθέσεις...

Αποσυνδεδεμένος parlats

  • Μουσικοπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3353
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν Μασάω τίποτα εκτός από φαγητό!!!
    • Προφίλ
    • Myspace
Απ: Συνέντευξη με την Αρετή Κετιμέ
« Απάντηση #8 στις: 24/08/07, 14:07 »
Δεν την κατηγόρησα Βασίλη, είπα ότι δείχνει να είναι έτσι, ίσως να είναι ίσως να μην είναι.

Η ερώτηση μου είναι πότε σκοπεύει και αν σκοπεύει να βγάλει κάποια δικιά της δουλειά σε cd.
Επίσης πώς ήταν η συνεργασία με Νταλάρα και Εστουντιαντίνα.

Αποσυνδεδεμένος Minotaur

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 302
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Συνέντευξη με την Αρετή Κετιμέ
« Απάντηση #9 στις: 24/08/07, 14:53 »
Με αφορμή την απάντηση του jimi η ερώτηση μου έχει ως εξής:
Πιστεύει πως λόγω της ενασχόλησης της με την μουσική επαγγελματικά
χάνει πράγματα που κάνουν άλλα παιδιά της ηλικίας της;

Επίσης,

Εχει στο μυαλό της να ασχολήθει τα επόμενα χρόνια και με άλλα είδη μουσικής;

Αποσυνδεδεμένος Minotaur

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 302
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Συνέντευξη με την Αρετή Κετιμέ
« Απάντηση #10 στις: 25/08/07, 09:28 »
Α επίσης, γνωρίζει να παίζει και άλλα όργανα ή έχει σκοπό να μάθει αργότερα εκτός από το σαντούρι;

Αποσυνδεδεμένος Richie

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 70
  • Φύλο: Άντρας
  • Eμένα οι φίλοι μου είναι μαύρα πουλιά...
    • Προφίλ
Απ: Συνέντευξη με την Αρετή Κετιμέ
« Απάντηση #11 στις: 25/08/07, 09:52 »
Επειδή το συγκεκριμένο είδος μουσικής που υπηρετεί η Αρετή δεν είναι τόσο εμπορικό ή στην κοινή ελληνική "δεν πουλάει" κι επειδή η ηλικία της το επιτρέπει, αν χρειαζόταν να ακολουθήσει κάτι άλλο επαγγελματικά (εκτός της μουσικής), τί θα ήταν αυτό;
Take me to the magic of the moment on a glory night
where the children of tomorrow dream away
in the wind of change...

Αποσυνδεδεμένος Shu_Ji

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 209
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Αναίσχυντη σαν Νοέμβριος!
    • Προφίλ
    • Για τη Γ.Νεγκα
Απ: Συνέντευξη με την Αρετή Κετιμέ
« Απάντηση #12 στις: 27/08/07, 18:27 »
επειδή τυχαίνει να την έχω γνωρίσει και να εχω μιλησει λιγακι μαζί της, ειναι πολυ ισορροπημενο και γλυκητατο πλασματακι! και καθολου φεηκ. καπως κλειστη αλλα σιγουρα έχει μια φρεσκάδα και μια αθωοτητα υπεροχα καλυμμένη!
For those about to rock...we salute you!!

Αποσυνδεδεμένος Ο Νέος Κιθαρωδός

  • Administrator
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3372
  • Φύλο: Άντρας
  • ... και καλό τραγούδι!
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
Απ: Συνέντευξη με την Αρετή Κετιμέ
« Απάντηση #13 στις: 04/09/07, 10:38 »
Την έχω δει 2 φορές σε συναυλία και συμφωνώ με Jimi Pap, ακριβώς αυτό το αίσθημα σου δίνει, ότι είναι fake και "τοποθετημένη" σε πάγια λόγια και κατευθυνόμενες απαντήσεις.

Ρωτήστε την ακριβώς αυτό, (με καλύτερο τρόπο βέβαια): Υπάρχουν κάποιοι που με βάση το νεαρόν της ηλικίας σου βλέπουν σε σένα ένα κατευθυνόμενο πλάσμα. Τι έχεις να τους απαντήσεις;

Επίσης:
- Σε τι βλέπει τον εαυτό της διαφορετικό από άλλα άτομα της ηλικίας της;
- Τι αισθάνεται όταν ακούει τις μουσικές που ακούν οι άλλοι συνομήλικοί της;
- Πώς βλέπει τον εαυτό της 30 χρονών; Πού θα ήθελε να φτάσει;
Όσο πιο πολύ σου αρέσει η μουσική, τόσο πιο πολλή μουσική σου αρέσει...

Αποσυνδεδεμένος Cuenca_60R

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 410
  • Φύλο: Άντρας
  • Gainta lover!!!Ο εραστής του άσκ**λου.
    • Προφίλ
    • Cuenca's web-place!!!
Απ: Συνέντευξη με την Αρετή Κετιμέ
« Απάντηση #14 στις: 04/09/07, 20:45 »
Εγώ αυτή την κοπέλα ήθελα να την παντρευτώ κάποτε...Και τώρα άμα λάχει...Έχουμε την ίδια τρέλα με την παράδοση μέσα στο κεφάλι και αυτό μ'αρέσει.

Εγώ θα ήθελα να την ρωτήσεις ποια είναι η άποψη της σχετικά με τα νέα είδη μουσικής που παντρεύουν τους παραδοσιακούς με τους νέους ήχους όπως πχ. Mode Plagal.

Πιστεύει ότι η παραδοσιακή μουσική πρέπει να εξελίσσεται ή όχι;Δλδ όπως πήραμε ένα τραγούδι από τους παππούδες μας έτσι να το δίνουμε ή όχι;

Και τέλος άμα τα απαντήσει όλα αυτά χωρίς να κολλήσει ρώτα την άμα θέλει να με παντρευτεί...Είμαι γκαιντατζής και κιθαρίστας κι έχω και προίκα
Για να εξασφαλίσουμε το μέλλον μας πρέπει να διαφυλάξουμε το παρελθόν μας.

Αποσυνδεδεμένος PLASMApm

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 5
    • Προφίλ
Απ: Συνέντευξη με την Αρετή Κετιμέ
« Απάντηση #15 στις: 17/11/07, 21:29 »
Προσωπικά, πιστεύω κι εγώ πως πρόκειται για κλασική περίπτωση κομπλεξαρισμένου παιδιού από τους γονείς του, που φαίνεται πως μεγαλοπιάνονται.  Το "καλάμι" διακρίνεται από μίλια μακριά. Όσο για την ικανότητα, θα διατηρούσα πολλές επιφυλάξεις...  Έχω ακούσει κάτι φωνές μικρών κοριτσιών στα μουσικά σχολεία (σε μαθητικούς διαγωνισμούς τραγουδιού παραδοσιακού) που έχω πάθει την πλάκα της ζωής μου! Μιλάμε για ασύγκριτες περιπτώσεις... Μην θεοποιούμε ό,τι μας προβάλλουν. Ας το ψάχνουμε και λίγο.

Γνώμη μου είναι πως ειδικά όταν μιλάμε για νεαρές ηλικίες, καλό είναι τα λόγια μας να είναι πιο φειδωλά στις κολακείες, γιατί τα μυαλά παραφουσκώνουν και δύσκολα ξεφουσκώνουν, μέχρι που η προσγείωση γίνεται πολύ ανώμαλα κάποια στιγμή...

Και ένα σχετικό (ενδιαφέρον κατά τη γνώμη μου) λινκ: http://216.239.59.104/search?q=cache:V_fBPN8ZcsYJ:www.offtopic.gr/archive/index.php/t-1039.html+%CE%91%CF%81%CE%B5%CF%84%CE%AE+%CE%9A%CE%B5%CF%84%CE%B9%CE%BC%CE%AD+%CE%BA%CE%B1%CE%BB%CE%AC%CE%BC%CE%B9&hl=el&ct=clnk&cd=5&gl=gr


Αποσυνδεδεμένος Βραζίλης

  • Δεν με λένε Bill!
  • Administrator
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 10369
  • Φύλο: Άντρας
  • Βασίλης + Βραζιλία = Βραζίλης
    • Skype - fronimitis
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
Απ: Συνέντευξη με την Αρετή Κετιμέ
« Απάντηση #16 στις: 18/11/07, 02:20 »
PLASMApm,
Το παρόν θέμα αφορά στην συνέντευξη με την Αρετή. Αν έχεις κάτι συγκεκριμένο να τη ρωτήσεις, καν'το.
Άσε τις προσωπικές σου εκτιμήσεις για άλλη συζήτηση, όπου καλό θα ήταν να τις τεκμηριώσεις αλλιώς μπορούν κάλλιστα να θεωρηθούν "λάσπη".

Αποσυνδεδεμένος PLASMApm

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 5
    • Προφίλ
Απ: Συνέντευξη με την Αρετή Κετιμέ
« Απάντηση #17 στις: 19/11/07, 00:31 »
Δεν το πιασα το υφάκι...
Στους προηγούμενους που σχολιάζουν απλώς και δεν ρωτάνε, γιατί δεν έγινε "επίπληξη";;; Και στο κάτω κάτω, αυτή είναι η γνώμη μου και τη λέω.
Μήπως απαγορεύεται; Ή μήπως εγώ ξεκίνησα να σχολιάζω;

Αποσυνδεδεμένος Arg0

  • The Downstroker
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3257
  • Φύλο: Άντρας
  • Είμαι συναυλιάς... τι να κάνουμε?
    • Προφίλ
Απ: Συνέντευξη με την Αρετή Κετιμέ
« Απάντηση #18 στις: 19/11/07, 00:49 »
Δεν το πιασα το υφάκι...
Στους προηγούμενους που σχολιάζουν απλώς και δεν ρωτάνε, γιατί δεν έγινε "επίπληξη";;; Και στο κάτω κάτω, αυτή είναι η γνώμη μου και τη λέω.
Μήπως απαγορεύεται; Ή μήπως εγώ ξεκίνησα να σχολιάζω;


Oύτε εγώ έπιασα το δικό σου...

Για εξήγησε μου τι σχέση έχουν εκφράσεις όπως:

... αυτο που εγω εισπραττω ειναι ενα κοριτσακι που εχει χασει κατα μεγαλο μερος την αθωοτητα της ηλικιας του,πως να το πω,μου φαινεται περισσοτερο "δασκαλεμενη" στο να μιλαει ετσι,παρα οτι πραγματικα πηγαζει απο μεσα της.


και

... ότι είναι fake και "τοποθετημένη" σε πάγια λόγια και κατευθυνόμενες απαντήσεις.


με τις δικές σου?

Και ένα σχετικό (ενδιαφέρον κατά τη γνώμη μου) λινκ: http://216.239.59.104/search?q=cache:V_fBPN8ZcsYJ:www.offtopic.gr/archive/index.php/t-1039.html+%CE%91%CF%81%CE%B5%CF%84%CE%AE+%CE%9A%CE%B5%CF%84%CE%B9%CE%BC%CE%AD+%CE%BA%CE%B1%CE%BB%CE%AC%CE%BC%CE%B9&hl=el&ct=clnk&cd=5&gl=gr


Κι από πότε ένα υβριστικό topic κάπου στο internet προσφέρει στήριξη σ' αυτά που υποστηρίζεις?


If we are here not to do
What you and I wanna do
And go forever crazy with it
Why the hell are we even here?

Αποσυνδεδεμένος parlats

  • Μουσικοπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3353
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν Μασάω τίποτα εκτός από φαγητό!!!
    • Προφίλ
    • Myspace
Απ: Συνέντευξη με την Αρετή Κετιμέ
« Απάντηση #19 στις: 19/11/07, 02:57 »
Πέραν από τον αντιΚετιμέ  ;D αυτή η συνέντευξη έγινε ή θα περιμένουμε να πάρει σύνταξη το κορίτσι?

Αποσυνδεδεμένος PLASMApm

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 5
    • Προφίλ
Απ: Συνέντευξη με την Αρετή Κετιμέ
« Απάντηση #20 στις: 19/11/07, 16:05 »
Δεν το πιασα το υφάκι...
Στους προηγούμενους που σχολιάζουν απλώς και δεν ρωτάνε, γιατί δεν έγινε "επίπληξη";;; Και στο κάτω κάτω, αυτή είναι η γνώμη μου και τη λέω.
Μήπως απαγορεύεται; Ή μήπως εγώ ξεκίνησα να σχολιάζω;


Oύτε εγώ έπιασα το δικό σου...

Για εξήγησε μου τι σχέση έχουν εκφράσεις όπως:

... αυτο που εγω εισπραττω ειναι ενα κοριτσακι που εχει χασει κατα μεγαλο μερος την αθωοτητα της ηλικιας του,πως να το πω,μου φαινεται περισσοτερο "δασκαλεμενη" στο να μιλαει ετσι,παρα οτι πραγματικα πηγαζει απο μεσα της.


και

... ότι είναι fake και "τοποθετημένη" σε πάγια λόγια και κατευθυνόμενες απαντήσεις.


με τις δικές σου?

Και ένα σχετικό (ενδιαφέρον κατά τη γνώμη μου) λινκ: http://216.239.59.104/search?q=cache:V_fBPN8ZcsYJ:www.offtopic.gr/archive/index.php/t-1039.html+%CE%91%CF%81%CE%B5%CF%84%CE%AE+%CE%9A%CE%B5%CF%84%CE%B9%CE%BC%CE%AD+%CE%BA%CE%B1%CE%BB%CE%AC%CE%BC%CE%B9&hl=el&ct=clnk&cd=5&gl=gr


Κι από πότε ένα υβριστικό topic κάπου στο internet προσφέρει στήριξη σ' αυτά που υποστηρίζεις?





Συγγνώμη, μήπως παρέθεσα μόνο το λινκ;;;; Δεν έγραψα εγώ την άποψή μου, ΚΑΤΑ ΤΟΝ ΙΔΙΟ ΤΡΟΠΟ, που έγραψαν και τα παραπάνω μέλη τα οποία αναφέρεις;
Αν η παράθεση του λινκ σε έκανε να εξοργιστείς, μπορώ να την αφαιρέσω, αλλά δεν νομίζω το παραπάνω ποστ μου να δείχνει κάποιον που μπήκε μόνο και μόνο για να λασπολογήσει. Έγραψα την άποψή μου και απλώς παρέθεσα έναν ακόμα χώρο που συζητιέται κάτι παρόμοιο. Δεν ήταν λόγος αυτο να γίνει τέτοια "παρατήρηση". Όσο για το "υφάκι" ξέρεις τι εννοώ: μπαίνω χρήστης για πρώτη φορά και αντιμετωπίζω μια ομάδα που είναι έτοιμη να αμυνθεί... Γιατί; Και όχι μόνο αυτό, αλλά ακούω και για "αυτοδιαφημιζόμενους από άλλο τόπικ";  ??? :o Μήπως είμαι ο Αηδονίδης και δεν το ξέρω;;; Ή μήπως η Καραντζή;;; Άσε που παίζει, τώρα που έστειλα ποστ και για τον Ζαχαρία Καρούνη, να είμαι και ο Καρούνης... Για σκεφτείτε το!

Για ψυχραιμία λίγο! Απόψεις ανταλλάσουμε. Αν είναι για τη μουσική και για τους μουσικούς, να γινόμαστε ο ένας για τον άλλον κοράκια, καλύτερα να μην ασχολούμαστε καθόλου. Οι απόψεις έχουν και κριτική και έχουν και διαφωνίες. Για την Αρετή Κετιμέ δεν νομίζω πως μίλησα υβριστικά. Ανέφερα κάτι το οποίο διέκρινα εγώ από την συμπεριφορά της: το καλάμι και το κόμπλεξ. Και δεν το στηρίζω στο λινκ που παρέθεσα αλλά στην αίσθηση που έχω εγώ κάθε φορά που ακούω εγώ αυτό το κορίτσι να μιλά. ΤΙ να κάνουμε; Αυτό πιστεύω. Μήπως πρέπει να το αποδείξω με τύπους μαθηματικούς, για να "περάσει" η άποψή μου και να μην θεωρηθεί "λάσπη";

Αποσυνδεδεμένος Βραζίλης

  • Δεν με λένε Bill!
  • Administrator
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 10369
  • Φύλο: Άντρας
  • Βασίλης + Βραζιλία = Βραζίλης
    • Skype - fronimitis
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
Απ: Συνέντευξη με την Αρετή Κετιμέ
« Απάντηση #21 στις: 19/11/07, 22:43 »
Υπάρχουν συγκεκριμένες ερωτήσεις για την Αρετή;
Αν όχι, παρακαλώ μη συνεχίζετε τη συζήτηση, τουλάχιστον όχι εδώ.

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
2 Απαντήσεις
3461 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 15/09/08, 09:54
από Ο Νέος Κιθαρωδός
4 Απαντήσεις
4300 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 09/10/09, 23:55
από TASOSGR
0 Απαντήσεις
1954 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 04/12/09, 02:11
από Southernrock.gr
7 Απαντήσεις
3599 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 09/04/10, 13:45
από fuZZed
0 Απαντήσεις
2030 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 30/05/10, 01:46
από krios80
0 Απαντήσεις
2484 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 18/07/10, 15:55
από krios80
0 Απαντήσεις
2130 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 18/09/11, 16:10
από krios80
2 Απαντήσεις
6416 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 10/04/17, 17:08
από panixgr
0 Απαντήσεις
5323 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 08/05/18, 15:58
από krios80
0 Απαντήσεις
5540 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 04/04/19, 23:29
από krios80