Αποστολέας Θέμα: My songs (updated)  (Αναγνώστηκε 3434 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

stavros75

  • Επισκέπτης
« Τελευταία τροποποίηση: 27/01/06, 22:00 από Black Sheep »

stavros75

  • Επισκέπτης
Απ: My songs (updated)
« Απάντηση #1 στις: 07/02/06, 02:34 »
Ενα σχολιο ρε παιδια  ;D
Τοσο μαπα ητανε τα τραγουδια?   :P

Αποσυνδεδεμένος vst@vros

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 306
  • Φύλο: Άντρας
  • Με λένε Σταύρο... είμαι Ταύρος και Γαύρος ...1χαχα
    • Προφίλ
Απ: My songs (updated)
« Απάντηση #2 στις: 07/02/06, 10:23 »
Ευχαρίστως να σχολιασω αλλα πρεπει πρωτα να τα ακούσω ???

αν τα ανεβασεις στο soundclick μπορω να τα ακούσω...ομως στο rapidshare....τι να πω τοσο ασχετος ειμαι ;D...ποτε δεν εχω καταφερει να ακούσω κατι....
ενω κανω ολα τα βηματα απο οτι θυμαμαι μου λεει στο τελος οτι δεν υποστηριζεται η εφαρμογή ??? :P....κατι τετοιο δεν θυμαμαι....

Αποσυνδεδεμένος hello_earth

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 43
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • Προσωπική σελίδα
Απ: My songs (updated)
« Απάντηση #3 στις: 07/02/06, 10:35 »
ακουσα το black rose.
αν θες να ειμαι ειληκρινης, δεν ειναι ασχημο, χωρις ομως να κανει εντυπωση - δηλ. δεν μενει κατι στο μυαλό μετα ωστε να θες να το ξανακούσεις - στο στυλ με παρεπεμψε σε soundtracks ιδιως για παιχνίδια - οπου π.χ. μπορει να παιζει σε επαναλαμβανόμενη loop. κατα τα αλλα δεν εχω τις τεχνικες γνωσεις για να σου πω με την ακρίβεια.. παντως - θα προσπαθήσω - ε ενταξει, .. εκει που μπαινει το (πως το λενε - οταν παιζεις γρηγορα και πολλες φορες μια νοτα, μετα μια αλλη, και φτιαχνεις αργη μελωδία) κανεις καποια λαθη που κακοφαίνονται, και μετα στο αλλο σολο κάποιες νότες δεν μπαίνουν στον ριθμό, καθυστερούν λίγο που παλι κακοφαινεται λίγο - αμα τα επαιζες καπως πιο προσεγμένα θα ηταν πιο ευχαριστο το αποτέλεσμα - δεν λέω οτι δεν είναι τωρα - απλως δεν σου μενει κατι απο το κομμάτι στο τέλος. ισως εαν προσθετες καποια λόγια ή κάποια αλλαγή στην μελωδία που παίζει απο πίσω με τα synths, θα ήταν πιο ενδιαφέρον η φάση. :) θα έλεγα να συνεχίζεις να προσπαθείς να φτιάχνεις και να εμπλουτίζεις λίγο τα κομμάτια σου, και να μην απογοητεύεσαι αν δεν ακούς κάποια αποψη εδωπέρα (που οκ, συμφωνώ - βοηθά πολύ)
αυτά :))

vst@vros - δεν ηξερα αυτο για το rapidshare... :( αντε ρε... περίεργο. δίνεις λιγο την διευθυνση του soundclick?
cheers!
« Τελευταία τροποποίηση: 07/02/06, 11:01 από hello_earth »

Αποσυνδεδεμένος hello_earth

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 43
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • Προσωπική σελίδα
Απ: My songs (updated)
« Απάντηση #4 στις: 07/02/06, 10:38 »
οκ την βρηκα :)
http://www.soundclick.com/

Αποσυνδεδεμένος vst@vros

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 306
  • Φύλο: Άντρας
  • Με λένε Σταύρο... είμαι Ταύρος και Γαύρος ...1χαχα
    • Προφίλ
Απ: My songs (updated)
« Απάντηση #5 στις: 07/02/06, 11:05 »
οκ την βρηκα :)
http://www.soundclick.com/


σωστός...πρεπει να γινεις μελος από οτι θυμάμαι...αλλα μετα ολά ειναι παιχνιδάκι 8)

Αποσυνδεδεμένος Symeon

  • Έκπτωτος Άγιος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1474
  • Φύλο: Άντρας
  • Elen sila lumenn omentielvo
    • Προφίλ
Απ: My songs (updated)
« Απάντηση #6 στις: 07/02/06, 11:27 »
Λοιπόν φίλε μου...με το δικό μου σύστημα..( οχι και πολύ καλό) η μίξη ακουγόταν πολύ άσχημα..η κιθάρα είναι κρυμένη...Στο Black Rose, δεν υπάρχει κατα την αποψή μου θέμα...καλο μόνο σαν background...και εκει...πολύ επάληψη...
Το Afraid...καλύτερη σαφέστατα προσπάθεια, καλό το θεμματακι του σόλο, λίγο με χάλασε το ότι δεν μου κάθεται πολύ "σωστα" τονικά ( όσον αφορα την κλίμακα ) το βασικό ριφακι με την υποκρουση...και το πιο ασχημο σημείο το κλεισιμο του σολο στο 1:47...ακούγεται ,στα δικά μου αυτιά παντα, λάθος. δεν είναι απαραιτητο να παίζεις "περίεργες" συγχορδίες για να αναδείξεις κατι..οσο πιο απλό , τόσο πιο καλο και άμεσο. Με το να επιβαρύνεις ετσι τα πλήκτρα, χάνεις την επαφή με το θέμα σου (την κιθάρα), το οποίο και μου άρεσε αρκετά...
Αυτές είναι απόψεις... Συνέχισε πάντως... ;)
My spirit is crying for love so tired of being alone
I Remember He came here to steal, and You are his stealer of souls

http://img74.imageshack.us/img74/4245/53408797vz8.jpg

stavros75

  • Επισκέπτης
Απ: My songs (updated)
« Απάντηση #7 στις: 08/02/06, 05:23 »
Οκ παιδια ευχαριστω που διαθεσατε χρονο και βγαλατε τα σχολια. Εχω εντοπισει κι εγω τα λαθακια που λετε, και κατα πασα πιθανοτητα, θα  ξανανεβασω τα κομματια διορθωμενα στο rapid. Ενταξει, κανεις δεν ειναι τελειος, εξαλλου δεν ειμαι επαγγελματιας μουσικος, γι αυτο ζητησα και κριτικες, να διορθωσω εκει που εχω ατελειες.
vstavros τσεκαρε εδω http://www.indie911.com/index.php?cID=3292

ΥΓ Δεν ακουσα κριτικη για το τριτο, που ειναι μαλλον το καλυτερο απο ολα.
ΥΓ2. Φιλε Symeon εχω τις αμφιβολιες μου οσον αφορα το σχολιο σου στο θεματακι με το πιανο ......Σ ολα τ αλλα συμφωνω μαζι σου.

Αποσυνδεδεμένος Ikaros

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1194
  • Φύλο: Άντρας
  • When i found her,i lost my mind...
    • Προφίλ
Απ: My songs (updated)
« Απάντηση #8 στις: 08/02/06, 07:26 »
     Φιλτατο μελος,κατεβασα και τα 3 κομματια.
  Το πρωτο καλο θα ηταν να το ξαναγραψεις...μου φανηκε καπως ''μουντος'' ο ηχος της ηλεκτρικης σε σχεση με τα πλήκτρα τα οποια θα ηθελαν κι αυτα λιγο treble!Για backround ειναι καλο!Καπου μου ακουστηκαν καποιες φαλτσες νοτες αλλα μπορει να ειναι ιδεα μου...
   Το δευτερο ενω αρχιζει ωραια...πιστευω οτι καπου εκει που κανεις τις 4αδες με την ηλεκτρικη,τα πληκτρα δεν κρατουν τις συγχορδιες που πρεπει!ΚΑτι που αξιζει ειναι το σολο με 1-2 μικρα λαθακια οπως το τελειωμα αλλα αυτο διορθωνεται ευκολα...
   Το τριτο αρχιζει ωραια,εχει ''ενεργεια'' μεσα του!Και ειναι ενα κομματι που επιτελους ακουω το μπασο!!!ΘΑ σου προτεινα να κρατησεις το σολο που εχεις στην αρχη για λιγα δευτερολεπτα δηλαδη καπου στο 12-13 να κανεις μια παυση και να αφησεις λιγο χρονο να παιξουν τα αλλα οργανα και μετα να ξαναμπεις!Ωραιο παντως το τζαμαρισμα...Κατι αλλο που παρατηρησα,κανεις κατι που κανω κι εγω προσωπικα.Δεν βαζεις παυσεις στο σολο κατι που κουραζει το αυτι εκτος αν κανεις συνεχεις ενναλαγες στον τροπο που παιζεις!Κατι ακομη που δυστυχως με ενοχλησε λιγο ειναι το πιανο που κραταει την ιδια συγχορδια με γρηγορο τεμπο και που ειναι δυνατα...Θα σου προτεινα να παιζεις την συγχορδια μια φορα στα 2 χτυπηματα που την παιζεις τωρα!
                                                                                                               
   
                                                                                                                        Φιλικα
                                                                                                                        Ικαρος
                                                             
…χαρά στον Ίκαρο αψήφιστα που υψώθη φτεροπλάστης…

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
5 Απαντήσεις
3666 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 03/10/03, 14:08
από ερεβος
0 Απαντήσεις
2080 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 12/04/05, 12:54
από Sandman1_1
17 Απαντήσεις
6273 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 16/09/05, 13:52
από taylor gtr
53 Απαντήσεις
16895 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 07/05/07, 09:51
από verdict94
38 Απαντήσεις
14115 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 17/04/08, 16:30
από Baphomet (Πέτρος)
40 Απαντήσεις
11836 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 29/04/09, 18:10
από Germ1984
24 Απαντήσεις
6461 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 28/09/09, 22:53
από Snowy
7 Απαντήσεις
3024 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 31/10/09, 08:32
από armagedon
8 Απαντήσεις
3205 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 18/11/09, 23:39
από Snowy
1 Απαντήσεις
6102 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 12/06/19, 13:11
από Tonyaphisak