Αποστολέας Θέμα: Save your best songs for me  (Αναγνώστηκε 15371 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Μαργαρίτα Π.

  • Δεν είμαι στιχουργός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1464
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Save your best songs for me
« Απάντηση #50 στις: 28/03/07, 13:12 »
Ιάσονα αφού θέλησες να απαντήσεις δημόσια, το ίδιο θα κάνω κι εγώ αν και πρότεινα κάτι για προσωπικά μηνύματα. Αυτό ας το τηρήσουμε σας παρακαλώ μετά από τη δική μου απάντηση και εδώ και στο άλλο "μέτωπο" που βλέπω πάλι μια απάντηση, και υπάρχει κι άλλη μία εδώ. Εντάξει, αυτή τη φορά δεν πειράζει γιατί έχω και κάτι άλλο να πω αφού απαντήσω στον Ιάσονα.

Τους αιφνιδίασες τους παιδιόθεν, δεν περίμεναν να δράσεις αστραπιαία. Μάλλον τους μπέρδεψε το Arg0, νόμιζαν ότι είσαι Αργκοκίνητος, αλλά πολύς κόσμος εδώ ξέρει ότι δεν είσαι και δεν είχε ποτέ την παραμικρή αμφιβολία για την ... ταχύτητά σου. Κι ούτε περιμέναμε να μας το πει κάποιος, το ξέραμε. Όσο για τους παιδιόθεν, μπορούν να διαβάσουν τα ονόματα και τα μηνύματά μας, αλλά όχι τη σκέψη μας. Άσε που ακόμα και τα μηνύματα δεν τα ερμηνεύουν σωστά.

Σχετικά με την περίφημη κλοπή των στίχων κι επειδή οι περισσότεροι έχετε διαβάσει ότι το θέμα ερευνάται. Λένε ότι μπήκαν στη σελίδα μου και διάβασαν τους στίχους. Υπάρχουν κι εκεί τίτλοι στίχων μου που έχουν κάποια λέξη η οποία υπάρχει και στον τίτλο κάποιου τραγουδιού, κάτι αντίστοιχο με το save your best songs for me - save your kisses for me. Υπάρχει κι ένας στίχος με τίτλο Η μηχανή του χρόνου. Τον ίδιο τίτλο έχει κι ένα τραγούδι του Τουρνά. Θα μπορούσαν να πουν ότι έκλεψα αυτό, έστω τον τίτλο γιατί οι στίχοι είναι εντελώς διαφορετικοί και το τραγούδι το έχω για όποιον αμφιβάλλει. Αλλά εγώ έπρεπε οπωσδήποτε να έχω κλέψει το save your kisses for me. Γιατί; Γιατί "μ' ένα σμπάρο δυο τρυγόνια". Έτσι νόμιζαν δηλαδή, αλλά στη σκοποβολή αποδείχτηκαν άσχετοι. Δεν μπορώ να πω περισσότερα δημόσια. Τα "τρυγόνια" πάντως κατάλαβαν.

Θα παρακαλέσω όχι άλλη απάντηση εδώ, ας επικοινωνούμε με άλλα μέσα. Σας ευχαριστώ!  :)
Ο Ρίτσος διαβάζει Ρίτσο
http://rapidshare.com/files/227510288/Ritsos.rar

Αποσυνδεδεμένος Ruby

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 19
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Save your best songs for me
« Απάντηση #51 στις: 12/04/07, 19:38 »
Γεια σας! Αν επιθυμείτε να το ακούσετε μελοποιημένο από τον King Lui, υπάρχει λινκ στο Δικές μας συνθέσεις και τραγούδια.  :)

Σόρι μπερδεύτηκα πάλι. Στη στήλη με τις συνθέσεις δεν το είδα, θα ξαναψάξω, αλλά το άκουσα χτες από το προφίλ του King Lui ιστότοπος King Lui. Αν δεν το βρω στις συνθέσεις, γράφω εδώ μπράβο για τη μουσική, τους στίχους και το τραγούδι. Είστε σούπερ και οι τρεις!

Αποσυνδεδεμένος Αλκιβιάδης

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 255
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Save your best songs for me
« Απάντηση #52 στις: 15/04/07, 00:33 »
Κι εγώ το έχω ακούσει στη σελίδα του King Lui - και το remix έχω ακούσει - και είναι πάρα πολύ όμορφο τραγούδι. Αλλά επειδή εδώ σχολιάζουμε στίχους, θα πω ότι μου άρεσαν πάρα πολύ κι αυτό που συμπεραίνω κι από άλλους στίχους σου που έχω διαβάσει είναι ότι έχουν γραφτεί από άτομο ανήσυχο, με έντονο προβληματισμό για όσα συμβαίνουν γύρω μας και υπερβολικά ευαίσθητο. Συγχαρητήρια και θα χαρώ να διαβάσω και κάτι καινούριο.

Αποσυνδεδεμένος Μαργαρίτα Π.

  • Δεν είμαι στιχουργός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1464
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Save your best songs for me
« Απάντηση #53 στις: 18/04/07, 15:33 »
Σας ευχαριστούμε πολύ και τους δύο!  :) :)
Ο Ρίτσος διαβάζει Ρίτσο
http://rapidshare.com/files/227510288/Ritsos.rar

Αποσυνδεδεμένος margaritarenia

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 102
  • Φύλο: Γυναίκα
  • If I were a train I'd be late...again..
    • Προφίλ
Απ: Save your best songs for me
« Απάντηση #54 στις: 24/04/07, 14:33 »
Συνονόματη ειλικρινά μπράβο! :D

Αποσυνδεδεμένος Μαργαρίτα Π.

  • Δεν είμαι στιχουργός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1464
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Save your best songs for me
« Απάντηση #55 στις: 27/04/07, 10:51 »
Συνονόματη σ' ευχαριστώ πολύ!  :)
Ο Ρίτσος διαβάζει Ρίτσο
http://rapidshare.com/files/227510288/Ritsos.rar

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
45 Απαντήσεις
12145 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 12/04/24, 20:41
από Βραζίλης
1 Απαντήσεις
2104 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 14/06/07, 00:02
από Αυτάρεσκο Καθίκι Isnogood
7 Απαντήσεις
3085 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 14/09/09, 17:59
από Fteo
16 Απαντήσεις
4171 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 21/01/10, 10:00
από gkou
2 Απαντήσεις
1922 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 04/09/10, 22:57
από Fteo
6 Απαντήσεις
2593 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 18/12/10, 20:42
από master of puppets
0 Απαντήσεις
2094 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 27/04/11, 15:49
από diaolosh
30 Απαντήσεις
15288 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 29/10/13, 15:30
από noe13
1 Απαντήσεις
1858 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 18/02/12, 22:29
από velvetg
1 Απαντήσεις
6102 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 12/06/19, 13:11
από Tonyaphisak