Αποστολέας Θέμα: Καλά νέα για τη συλλογή για το Χαμόγελο του Παιδιού  (Αναγνώστηκε 8746 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Ο Νέος Κιθαρωδός

  • Administrator
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3372
  • Φύλο: Άντρας
  • ... και καλό τραγούδι!
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
Αγαπητοί φίλοι,

είμαστε στην ευχάριστη θέση σήμερα, να σας ανακοινώσουμε πως υλοποιείται μια από τις πιο δύσκολες προσπάθειες μας, που αφορά στην στήριξη όλων εμάς, στα παιδιά και ειδικότερα στον μη κερδοσκοπικό οργανισμό "Χαμόγελο του Παιδιού".

Στο θέμα Συλλογή ποιημάτων για το "Χαμόγελο του Παιδιού" σας καλέσαμε, μέσω των ποιημάτων σας, να συνδράμετε στη δημιουργία μιας συλλογής, που θα αφιερωθεί στα παιδιά.
Η συλλογή αυτή πολύ σύντομα θα εξελιχθεί σε ένα ψηφιακό βιβλίο, που θα παραχωρηθεί στο ΧτΠ με στόχο να στηρίξει από τα έσοδα των πωλήσεων του το δύσκολο έργο του.

Το πρώτο στάδιο της επεξεργασίας και εικονογράφησης, έχει ήδη ξεκινήσει, με τα ποιήματα όσων δημιουργών ήδη επιβεβαίωσαν την συμμετοχή τους. Όσοι ήδη συμμετέχετε, θα ενημερώνεστε μέσω Π.Μ. από τα μέλη lampros. και kuiper, για την εξέλιξη των διαδικασιών, την τελική επιλογή, καθώς και τις πιθανές διορθώσεις που θα απαιτηθούν. Ειδικά στο θέμα των πιθανών διορθώσεων, θα πρέπει όλοι σας να δείξετε πνεύμα κατανόησης και συνεργασίας, γιατί οι συγκεκριμένες προτάσεις, θα προέρχονται από ειδικούς ανθρώπους του Μικρού Πολυτεχνείου (που θα αναλάβει την εικονογράφηση) και του ΧτΠ στους οποίους απευθυνθήκαμε για την επιμέλεια της ύλης. Εκείνοι θα κάνουν και την οριστική επιλογή των θεμάτων.

Το θέμα συλλογής ποιημάτων παραμένει ανοιχτό, έως ότου προκύψει και από το δεύτερο στάδιο, η οριστική ύλη που θα περιλαμβάνεται στο βιβλίο.

Επίσης, υπάρχει η δυνατότητα το ψηφιακό βιβλίο να περιέχει και μουσική επένδυση και θα χαρούμε αν κάποιο από τα μέλη μας (μεμονωμένος μουσικός ή συγκρότημα) μπορεί να προσφέρει τη μουσική του για τον σκοπό αυτό.

Ευχαριστούμε πολύ όσους με την συμβολή τους αυτή, ενίσχυσαν την πρόθεση του kithara.gr.

Θα θέλαμε να εκφράσουμε ιδιαίτερα τις ευχαριστίες μας επίσης προς:

- το Μικρό Πολυτεχνείο και ειδικότερα τον καθηγητή κο. Νίκο Ρεπούλιο,που συμπεριέλαβε στα σεμινάρια εικονογράφησης παιδικού βιβλίου, την συλλογή των ποιημάτων μας, ως διδακτέα ύλη.

- τον κο. Ανδρέα Μαχαίρα  που ως υπεύθυνος  του Εκδοτικού Οίκου Λιβάνη, για τα ψηφιακά τους  βιβλία, μας προσέφερε την πολύτιμη βοήθεια του.

- την εταιρία  Planet Interactive , και τον  υπεύθυνο της, κο. Βασίλειο Γιακαμόζη, που αναπτύσσει την τεχνολογία e-na  η οποία παραχωρήθηκε αφιλοκερδώς, ώστε να χρησιμοποιηθεί στο ψηφιακό μας βιβλίο.

- τον συγγραφέα και ποιητή κο. Νικόλα Κολοκοτρώνη, ο οποίος θα προλογίσει το βιβλίο.

- και τέλος σε όλους τους συνεργάτες στο "Χαμόγελο του Παιδιού" για την προθυμία τους να συνεργαστούν μαζί μας.
Όσο πιο πολύ σου αρέσει η μουσική, τόσο πιο πολλή μουσική σου αρέσει...

Αποσυνδεδεμένος lampros.

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1269
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • lamprosl.blogspot.com
Το ψηφιακό βιβλίο ειναι σχεδόν έτοιμο... Η εικονογραφηση του ολοκληρώνεται καθως και η μουσική του επένδυση...
Θα παρουσιαστεί επίσημα στην εκδήλωση του Ιανού στις 29-06-09.

Σας παραθέτουμε στη συνέχεια, τα τελικά περιεχόμενα του, ανα κεφάλαιο.

Θερμά συγχαρητήρια σε όλους σας.


Κεφάλαιο 1  ( ευχή ελπίδας )
Να κρατάς τον ρυθμό
Εύχομαι…
Μη φοβάσαι
Σαν γελάς
Ευχή ελπίδας
Νιότης βραχνάς
Με τα δικά μου μάτια
Γενέθλια
Ελπιδοφόρος
 
Κεφάλαιο 2  (Γλυκιά μητέρα μου)
Μητέρα
Παναγιά
Μητέρα
Γλυκιά μητέρα μου
Η Αλλαγή της ώρας
Το δάκρυ
 
Κεφάλαιο 3  (Αστερόσκονη)
Ένα παραμύθι
Ένας πόλεμος στα δάση
Αστερόσκονη
Κρυφτό
Η σκατζοφίλη μου
Το πιο μικρό κουτάβι
Τα περιστέρια
Τα τερτίπια του καιρού
Superhero
 
Κεφάλαιο 4  (Τα παιδία ζωγραφίζουν τον ήλιο)
Νανούρισμα
Νανούρισμα
Τα παιδία ζωγραφίζουν τον ήλιο
Άνθη ψυχής
Θάλασσα μου
Αποσπερίτης και Αυγερινός
Αναβοσβήνει ο ουρανός
Μάρτη έβαλα στο χέρι
Τερατάκι
Σα να ’σουνα βιολί
 
Κεφάλαιο 5  ( Τα χρόνια της νιότης )
Το χαμόγελο του παιδιού
Στημόνι εμείς, υφάδι εσείς
Για τα παιδία
Τα χρόνια της νιότης
Είναι γλυκό να σ’ αγαπούν
Μην περιμένεις
Όταν μετρούσα τα’ αστέρια
Να ’μουνα ξανά παιδί
Για τα φιλιά τους
Παιδικό χαμόγελο
Είναι ωραίο ν’ αγαπάς


« Τελευταία τροποποίηση: 25/06/09, 20:30 από lampros. »

Αποσυνδεδεμένος Ο Νέος Κιθαρωδός

  • Administrator
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3372
  • Φύλο: Άντρας
  • ... και καλό τραγούδι!
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
Ακούγεται πάρα πολύ ωραίο και μου άνοιξε την όρεξη πραγματικά να το δω και να το "πιάσω στα χέρια μου" !!! Μπράβο!
Όσο πιο πολύ σου αρέσει η μουσική, τόσο πιο πολλή μουσική σου αρέσει...

Αποσυνδεδεμένος lampros.

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1269
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • lamprosl.blogspot.com
Ακούγεται πάρα πολύ ωραίο και μου άνοιξε την όρεξη πραγματικά να το δω και να το "πιάσω στα χέρια μου" !!! Μπράβο!

Σε σχεδόν ενα μήνα... το πρωτο ''ψηφιακό βιβλίο'' ποίησης για κοινοφελή σκοπό, θα παρουσιαστεί επίσημα... και θα 'ναι το δικό μας... Θα ναι του Kithara.gr  και των μελών του. Θα ναι όλων εκεινων που υιοθέτησαν τον σκοπό και μήνες τώρα δουλεύουν ανιδιοτελώς, χωρίς προηγούμενη εμπειρία για το καλύτερο δυνατό αποτέλεσμα...
Σε σχεδόν ενα μήνα...!

Αποσυνδεδεμένος kuiper

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1074
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ

Τα δικά μου συγχαρητήρια απευθύνονται στον Λάμπρο.
Με τις δικές του προσπάθειες και πρωτοβουλίες γίνεται πραγματικότητα ένα έργο που φαινόταν αρχικά πολύ δύσκολο.

Μπράβο και σ’ όσους ευχαρίστως έδωσαν τα ποιήματα τους για ένα έργο ανεκτίμητης αξίας.

Αποσυνδεδεμένος Vasilis P.

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 109
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • Get a life
Πολλά συγχαρητήρια για όλη την οργάνωση. Αισθάνομαι περήφανος με τη συμμετοχή και του δικού μου ποιήματος στο ψηφιακό βιβλίο για το "χαμόγελο του παιδιού". Ευχαριστώ πολύ, καλοτάξιδο να είναι και καλή επιτυχία στην βραδιά στις 29-6. :)

Αποσυνδεδεμένος x-versous

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 730
  • Φύλο: Άντρας
  • Δύσκολοι καιροί για πρίγκιπες !!!
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • youtube
Τα συγχαρητήρια μου στον Λάμπρο και σε όσους δούλεψαν για να γίνει πραγματικότητα αυτό το ψηφιακό βιβλίο, και ένα μεγάλο ευχαριστώ που μου δόθηκε η ευκαιρία να είμαι ένας από τους συμμετέχοντες της προσπάθεια.
Με το καλό και ης ανώτερα.
Με θάψανε  πολύ βαθιά μα ούτε που σκεφτήκανε ότι εγώ είμαι σπόρος.

https://www.youtube.com/watch?v=Uded2fw0xho

Αποσυνδεδεμένος Μιχάλης13

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 231
  • Φύλο: Άντρας
  • πως αλλιώς αφού αγαπιούνται οι άνθρωποι-Ελύτης
    • Προφίλ
Και εγώ  θέλω να δώσω πολλά  συγχαρητήρια στο Λάμπρο για το κόπο που κατέβαλε ώστε να επιτευχθεί αυτή η εξαιρετική προσπάθεια και που μου έδωσε τη δυνατότητα να συμμετέχω σε κάτι τέτοιο !
Ξέρω πολλά για σας τους ανθρώπους αλλά δεν ξέρω κανέναν άνθρωπο...

Αποσυνδεδεμένος ΧΩΡΙΑΤΗΣ

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 822
  • Φύλο: Άντρας
  • Όλα είναι δρόμος
    • Προφίλ
    • time and enemy
Θεωρώ μεγάλη μου τιμή που συμμετέχω σε αυτό τον ωραίο σκοπό
με δύο ποιήματα για τα παιδιά
μπράβο σε όλους που βοήθησαν να πραγματοποιηθεί αυτό το ψηφιακό βιβλίο
και ιδιαίτερα στον άξιο φίλο Λάμπρο

Αποσυνδεδεμένος pinelopi

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1075
  • Φύλο: Γυναίκα
  • κι όμως δεν είναι μακριά...
    • Προφίλ
Πραγματικά αξίζουν συγχαρητήρια σε όλους τους συμμετέχοντες στην ψηφιακή αυτή έκδοση και φυσικά σ' αυτόν που χειρίστηκε και έφερε σε πέρας με επιμονή και υπομονή τη διαδικασία αυτή, στον Λάμπρο.

Είναι πολύ σπουδαία αυτή η προσπάθεια και γιατί ο σκοπός είναι κοινωφελής και γιατί το ΧτΠ είναι από τους πιο σημαντικούς οργανισμούς στη χώρα μας αποδεδειγμένα και γιατί με τον τρόπο αυτό μπορούμε να αποτελέσουμε παράδειγμα προς μίμηση στην προσφορά.

Και πάλι Μπράβο σε όλους και καλή συνέχεια στη δημιουργία και στην προσφορά  :)
όνειρο είναι να ουρλιάζουν χιλιάδες ναι απ' το λαρύγγι του όχι  (Κ.Δ.)

Αποσυνδεδεμένος lampros.

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1269
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • lamprosl.blogspot.com
Σας ευχαριστώ θερμά όλους σας…
Λίγο ή πολύ όλοι σας βοηθήσατε ώστε να επιτευχθεί ο στόχος… και αν κάποιοι δεν μπόρεσαν να ‘’τρέξουν’’ το θέμα  ενεργά, πιστέψτε το, αρκούσε και μόνο η θετική τους διάθεση, ώστε να μας κάνει να το παλέψουμε ακόμη πιο έντονα.
Δεν ήταν όπως και συνεχίζει να μην είναι τίποτε εύκολο… Ειδικά όταν αυτό γίνετε για πρώτη φορά,
τόσο για εμάς και για’’ το Χαμόγελο του Παιδιού’’, όσο και για το Μικρό Πολυτεχνείο και την ‘’planet interactive.
Είναι η πρώτη φορά που μια συλλογική προσπάθεια μέσω του διαδικτύου, έχει σαν στόχο ένα βιβλίο ποίησης, που μέσω των πωλήσεων του θα ενισχύσει έναν κοινωφελή οργανισμό.
Είναι η πρώτη φορά που προσδίδουμε στο διαδίκτυο μια διαφορετική υπόσταση…
Ο χρόνος θα δείξει αν αυτή θα εξελιχθεί και πως.
Μιλήσατε όμως για ευκαιρίες….
Για μένα όπως και σε γενικότερο πλαίσιο για ‘’εμάς’’ η δημιουργία υγιών ευκαιριών και δυνατοτήτων  μέσω του site για κάθε νέο δημιουργό, είναι πρώτη προτεραιότητα… Μια της διάσταση αφορά και αυτό το βιβλίο.
Αυτός είναι και ο λόγος που επελέγη η παρουσίαση του, να γίνει στην εκδήλωση του Ιανού στις 29-06, μαζί με τα αποτελέσματα του ‘’ποιήματος της χρονιάς 2008 και τις βραβεύσεις του 1ου Διαγωνισμού Στίχου. Εκεί θα ακούσουμε και τα τρία πρώτα τραγούδια του διαγωνισμού ζωντανά από τους ‘’Ut Des’’. Εκεί θα συμβούν πολλά ακόμη πράγματα αλλά δεν είναι εδώ ο σωστός χώρος για να αναλυθούν…

Με το συγκεκριμένο βιβλίο δεν δημιουργήθηκαν ευκαιρίες μόνο για εμάς, για τα 22 μέλη της σελίδας… Έχουν ήδη δουλέψει για αυτό, περισσότεροι από εμάς και για την εικονογράφηση του και την μουσική του επένδυση και το τελικό του στήσιμο…
Πρόκειται για συλλογική προσπάθεια και όχι για έργο ενός ανθρώπου…
Είναι όμορφο και παρήγορο το να ακούς ευχαριστώ… Για όλους μας εξ αρχής, η μοναδική αμοιβή, θα ήταν ένα παιδικό χαμόγελο…
Σε αυτό θα πρέπει να στραφούμε…

Μπράβο σας, για μια ακόμη φορά κι εύχομαι στην παρουσίαση του, να είστε όλοι εκεί.

Αποσυνδεδεμένος Ωρίωνας

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 198
  • Φύλο: Άντρας
  • http://www.e-na.com/mpolitexneio.aspx
    • Προφίλ
    • http://mousikiamilla.blogspot.com/
Τις θερμές ευχαριστίες μου σε κάθε εμπλεκόμενο και τα συγχαρητήριά μου στον Λάμπρο.

Έχω μείνει έκπληκτος απο το γεγονός ότι ένα τόσο σοβαρό και πολύπλοκο εγχείρημα έγινε πραγματικότητα με κανόνες ανιδιοτέλειας.
Πραγματικά συγχαίρω κάθε άνθρωπο που εργάστηκε για την πραγματοποίηση του εγχειρήματος.
Κλείνω εκφράζοντας τον θαυμασμό μου για την επιμονή του Λάμπρου ή και όποιου άλλου ασχολήθηκε με την ίδια θέρμη.
Έρωτας: Γεννιέται σε μια στιγμή, ζει για μια εποχή και πεθαίνει σε μια μέρα.
Αγάπη: Γεννιέται αργά, μεγαλώνει σιωπηλά και θάνατο ποτέ δεν βρίσκει.

Αποσυνδεδεμένος Aganippi

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 665
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ποιος ζωντανός προικισμένος μ' αισθήσεις δεν ποθει
    • Προφίλ
    • http://aganipi.blogspot.com
Τώρα είδα, τα κεφάλαια και τις νέες αναρτήσεις. Μαγευτικό ταξίδι μυρίζομαι και θέλω πολύ να το διαβάσω (υπομονή). Για άλλη μια φορά συγχαρητήρια στο φίλο μας Λάμπρο, σε όσους βοηθήσανε και σε όλους τους συμμετέχοντες. Πάντα βήματα και αγώνες για τα παιδιά, για το μέλλον μας. Να είστε όλοι καλά!!!!

Φιλικά
Φωτεινή
Τρελά νερά αντιμέτωπα με ερμηνευτες της λογικής. Είναι να μην τρελαίνεσαι;
(Maybe dear, oh maybe, maybe, maybe,
Let me help you show me how.
Honey, maybe, maybe, maybe, maybe)

Αποσυνδεδεμένος Anemos

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 260
  • Φύλο: Άντρας
  • Κάποιο πλάσμα του Ανέμου μυθικό!
    • Προφίλ
Μόνο συγχαρητήρια ταιριάζουν, για την επίτευξη ενός τέτοιου εγχειρήματος. Ακόμα και για όσους απο εμάς δεν τους βγήκε κάτι άξιο λόγου σχετικά με το τιθέμενο θέμα, η παρακολούθησή του απετέλεσε τουλάχιστον ευχαρίστηση.
Θα με πάρω και θα με σηκώσω

Αποσυνδεδεμένος lampros.

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1269
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • lamprosl.blogspot.com
... για ενα σου ΧΑΜΟΓΕΛΟ

ειναι ο τίτλος του ψηφιακου μας βιβλίου...

στο τρίτο μέρος της εκδήλωσης του Ιανού, που θα γίνει και η παρουσίαση του βιβλίου
θα μας κάνει την τιμή να τραγουδήσει η κα. Καλλιοπή Βέττα.
 

Αποσυνδεδεμένος lampros.

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1269
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • lamprosl.blogspot.com
Να ευχαριστήσουμε και από εδώ, τους εικονογράφους του
…για ένα σου ΧΑΜΟΓΕΛΟ.

Ρακοπούλου Αναστασία
Σωτηροπούλου Μυρτώ
Ανεζάκη Μαρία
Χρυσοχοίδου Ιωάννα
Νίκος Ρεπούλιος


Στην παρουσίαση του, στον Ιανό,
το Μικρό Πολυτεχνείο θα εκπροσωπήσει η κα. Μάιρα Στυλιανού.
 
Ευχαριστούμε πολύ…
Είναι τιμή για όλους εμάς, η συμβολή σας στο ψηφιακό βιβλίο…
« Τελευταία τροποποίηση: 25/06/09, 14:08 από lampros. »

Αποσυνδεδεμένος lampros.

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1269
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • lamprosl.blogspot.com
...ενα μικρό απόσπασμα, απο τα εισαγωγικά σημειώματα του βιβλίου.


Ξεκίνησε σαν όνειρο, που φλέρταρε την ουτοπία… Σαν ευχή, σαν προτροπή,
απλών ανθρώπων της καθημερινότητας, με κοινό τους στοιχείο, τον διαδικτυακό τόπο
του kithara.gr και την οθόνη του υπολογιστή τους.
Σήμερα βρίσκεται στα δικά σου χέρια, ενισχύοντας τα παιδιά…
μέσω του Οργανισμού, ‘’Το Χαμόγελο του Παιδιού’’.

Απαιτήθηκαν μήνες δουλειάς και από πολλούς ανθρώπους. Μακεδονία, Κρήτη, Ήπειρος, Ιόνια νησιά και κάθε γωνιά της Ελλαδικής γης, ως και τον Απόδημο Ελληνισμό μας. Διαφορετικές κουλτούρες, ηλικίες, νοοτροπίες, τρόπος γραφής και αίσθησης…
Όλοι όμως εργάστηκαν αφιλοκερδώς.

Όλοι προσδοκούμε τώρα από εσένα, που απέκτησες αυτό το βιβλίο, να συνεχίσεις
την προσπάθεια…


Συμμετέχεις σε μια νέα μορφή κοινωφελούς συλλογικής προσφοράς.

Μην σταματήσεις εδώ…


Αποσυνδεδεμένος lampros.

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1269
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • lamprosl.blogspot.com
ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ


…για ένα σου ΧΑΜΟΓΕΛΟ!

είναι ο τίτλος του πρώτου ψηφιακού βιβλίου ποίησης,
 που αφιερώθηκε στο ‘’Το Χαμόγελο του Παιδιού’’ και παρουσιάζεται 
στον Ιανό (Σταδίου 24)
την Δευτέρα 29-06-09 στις οχτώ το βράδυ.


Ξεκίνησε σαν όνειρο, που φλέρταρε την ουτοπία… Σαν ευχή, σαν προτροπή,
απλών ανθρώπων της καθημερινότητας, με κοινό τους στοιχείο, τον διαδικτυακό τόπο του kithara.gr και την οθόνη του υπολογιστή τους.
Ως αποτέλεσμα ‘’Το Χαμόγελο του Παιδιού’’ στις 29-6-09 σε μια ειδική εκδήλωση, στο καφέ του βιβλιοπωλείου Ιανός (Σταδίου 24) θα παραλάβει το πρώτο ψηφιακό βιβλίο ποίησης, με τίτλο ‘’…για ένα σου ΧΑΜΟΓΕΛΟ!’’

Απαιτήθηκαν μήνες δουλειάς και από πολλούς ανθρώπους. Μακεδονία, Κρήτη, Ήπειρος, Ιόνια νησιά και κάθε γωνιά της Ελλαδικής γης, ως και τον Απόδημο Ελληνισμό μας. Διαφορετικές κουλτούρες, ηλικίες, νοοτροπίες,
 τρόπος γραφής και αίσθησης…
22 ποιητές, 4 μουσικοσυνθέτες, 5 εικονογράφοι και πλήθος τεχνικών εργάστηκαν δημιουργώντας μια νέα μορφή κοινωφελούς συλλογικής προσφοράς.
Το σύνολο των εσόδων από τις πωλήσεις του ‘’…για ένα σου ΧΑΜΟΓΕΛΟ!’’
θα ενισχύει οικονομικά τον Οργανισμό.

Η παρουσίαση του θα γίνει στα πλαίσια της ‘’Μουσικής Άμιλλας’’ που διοργανώνει το kithara.gr και παρουσιάζει η κα. Καλλιόπη Βέττα, η οποία θα τραγουδήσει ειδικά για την παρουσίαση του βιβλίου.

Το βιβλίο προλογίζει ο ποιητής και συγγραφέας Νικόλας Κολοκοτρώνης.
Η εικονογράφηση του, έγινε από τον κο. Νίκο Ρεπούλιο και το ‘’Μικρό Πολυτεχνείο’’

Η μουσική του επένδυση, από τους: Βάγια Παπαποστόλου, Σπύρο Λαμπρινόπουλο, Παναγιώτη Βούλγαρη και Κώστα Λαμπρίδη.

Η ηλεκτρονική επεξεργασία έγινε στην planet interactive s.a.  και η διακίνηση του θα γίνετε μέσω του συστήματος e-na.
 
Η είσοδος για το κοινό θα είναι ελεύθερη.
Χορηγός επικοινωνίας, είναι από το “Love Radio” ο μοναδικός, βραβευμένος Έλληνας ραδιοφωνικός παραγωγός με Grammy, κος Νίκος Γκαραβέλας.
« Τελευταία τροποποίηση: 25/06/09, 13:58 από lampros. »

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
6 Απαντήσεις
3562 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 11/10/05, 18:33
από pony
84 Απαντήσεις
27242 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 23/09/08, 17:52
από Aganippi
6 Απαντήσεις
13957 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 30/03/10, 18:13
από FloatingPoint
11 Απαντήσεις
3653 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 14/09/08, 18:39
από Lo.Lee.Ta
2 Απαντήσεις
1946 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 01/06/09, 20:58
από ΧΩΡΙΑΤΗΣ
4 Απαντήσεις
4140 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 28/11/08, 18:32
από lampros.
3 Απαντήσεις
2410 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 04/04/09, 21:57
από ilianthos-Kanlis
9 Απαντήσεις
4680 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 21/09/09, 18:58
από Bάγια
5 Απαντήσεις
3092 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 30/10/13, 23:04
από Ιππέας
0 Απαντήσεις
6976 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 22/03/18, 18:24
από STEFANOS604