Σελίδες:
  • #76 από ΠΑΝΜΕΓΙΣΤΟΣ - EOSFORUM - SOTRIANI - στις 26 Feb 2007
  •    ειδικα οσο αφορα τους maiden ειναι γελοιοι αν οχι αστειοι, κακεκτυπα της μουσικης τωρα πια! Ειναι τουλαχιστο, αστειο να βγαζεις δισκου με τα ιδια και τα ιδια κομματια, επισης ειναι τουλαχιστο γελοιο, να παιζεις εν ετη 2006 με ηχο του '80, και παει λεγοντας! Θα μπορουσα να γραψω ενα σωρο σχολια για τους maiden αλλα εχει χαρει που "εβγαλαν" και ενα Powerslave, μονο αυτο σωζει καπως την φημη τους...


    Εμα!!! εγω λεω να τους καταδικάσουμε τους Maiden...Τωρα σοβαρα η δικη μου γνωμη ειναι , οπως εχω ξαναπει καπου στο forum  οτι οι Iron Maiden ειναι ενα απο τα σημαντικότερα συγκροτήματα της rock ιστορίας
    εχουν καταφερει πραγματα που λιγοι εχουν καταφερει , και αν το αγαπημενο συγκροτημα οποιωνδηποτε δεν το εχει κανει , δεν βοηθάει με το να ριχνουμε λασπη στους Maiden .  Φιλε Sotriani αν εν ετη 2006 καταφερνουν ακομα να ειναι εκει που ειναι , εσενα το πρόβλημα σου ποιο ειναι? και σχετικα με τις καινοτομίες των maiden  εχω να πώ το εξής . Οι Maiden ειναι Maiden και τωρα πια βρισκονται στο τελος της πορείας των , θελουν να κρατήσουν την ταυτότητα τους γιατί να πρέπει να συγχρονιστουν με το metal της εποχής ??? Οι Metallica  το κανανε και πεσαν τα σκατά και τους πλακώσανε .

    Και σχετικά με το παιδι που παιζει Maiden εγω θα ελεγα να μην το παιρνει και πολύ πάνω του , και να συνεχιζει να προσπαθεί...Δεν ξέρω κανένα καλό κιθαρίστα που να έχει πει είμαι ικανοποιημένος απο τον εαυτό μου.


        ...επειδη δεν ξερεις, μαθε οτι οι maiden ειναι το αγαπημενο μου συγκροτημα απο το '85 που προτοακουσα ροκ μουσικη! Αυτα που λες για τους μεταλλικα ειναι πολυ σωστα, αυτο που λεω εγω για τους maiden ειναι πως ΠΡΕΠΕΙ να σταματησουν -εστω-να βγαζουν δισκους γιατι ΔΕΝ εχουν κατι αλλο να προσφερουν και αναγκαζουν φανατικους οπαδους -οπως εγω- να γυρνανε ΕΝΑΝΤΙΟΝ τους! Αυτο λεω!
  • #77 από Steel Dragon στις 26 Feb 2007
  • Οκ φιλε Sotriani  ηθελα να μαλωσω μαζι σου , απλως τα λεγομενα σου μου φανηκαν λιγο
    υπερβολικα και επιφανειακα , τωρα που τα εξηγεις περισσοτερο, αφ' ενος δε θα συμφωνησω μαζι σου(γιατιτιποτα ποτε δεν ειναι σιγουρο , και το αν δε θα προσφερουν τιποτα αλλο ή το αν θα τους ερθει καποια μεγαλη εμπνευση δεν καθοριζεται απο πουθενα), αλλα αφ'ετερου θα δεχθω τη γνωμη σου, τελος παντων , αν σε προσεβαλλα σου ζητω συγνωμη , δεν ειχα τετοια προθεση. 
  • #78 από ΠΑΝΜΕΓΙΣΤΟΣ - EOSFORUM - SOTRIANI - στις 01 Mar 2007
  •    ...καλη η σκεψη σου για μελλοντικη "θεια εμπνευση" των maiden, το ήλπιζα και γω κάποτε, οταν παρακαλουσα να ξαναγυρισει ο Dickinson και Smith στη μπαντα -μιλαμε για τετοια πορωση, με προσευχες στο Θεο και τετοια!!!- αλλα με τα απο 7 κυκλοφοριες (7 ολοκληρους δισκους και ποσα singles, συμπεριλαμβανομενου και της απολειας των 2)  με ακριβως "τα ιδια και τα ιδια" -ισως εξερεση να αποτελεσε το X-Factor- η πιθανοτητα να παιξουν κατι αλλο ειναι απο αμελειτεα εως μηδαμηνη!
  • #79 από Υπνοβάτης... στις 14 Apr 2007
  • Σε αυτό συμφωνώ και εγώ.......
Σελίδες: