Αποστολέας Θέμα: MODE PLAGAL  (Αναγνώστηκε 7985 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

jazzer_n_rocker

  • Επισκέπτης
MODE PLAGAL
« στις: 17/04/05, 15:21 »
Εχει ακουσει κανεις που εμφανιζονται?

Αποσυνδεδεμένος Bάγια

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 618
  • Φύλο: Γυναίκα
  • www.vagiapapapostolou.gr
    • Προφίλ
Απ: MODE PLAGAL
« Απάντηση #1 στις: 17/04/05, 16:43 »
Ξέρω πως θα είναι την Παρασκευή στο ΑΝΟΤΗER CLUB (Ακαδημίας κ' Ζωοδόχου Πηγής - τηλ: 210 3305056-7)
Ξεκινάνε στις 22:30 και η είσοδος είναι 12 Ευρώ.

Αποσυνδεδεμένος cmantas

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 1
    • Προφίλ
Απ: MODE PLAGAL
« Απάντηση #2 στις: 18/04/05, 23:30 »
exoun k site www.modeplagal.gr me kapoia dates..groupara etsi?

jazzer_n_rocker

  • Επισκέπτης
Απ: MODE PLAGAL
« Απάντηση #3 στις: 21/04/05, 17:02 »
Οι ανθρωποι ειναι απιστευτοι,απο κατι τυπους σαν αυτους αντιλαμβανομαι ποσο μπροστα μπορει να παει η jazz στην ελλαδα..Νομιζω οτι αυτοι μαζι με τους human touch αποτελουν τα πιο αξιολογα  συγκροτηματα της συγχρονης jazz κουλτουρας :)

Αποσυνδεδεμένος ερεβος

  • Shadowking
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2354
  • Φύλο: Άντρας
  • ars longa vita brevis
    • Προφίλ
    • http://myspace.com/gorthaour
Απ: MODE PLAGAL
« Απάντηση #4 στις: 12/05/05, 02:39 »
Οι τυποι ειναι ελεηνοι...Και με χαρα μου ακουσα να τους θαβει μεγας και αξιοσεβαστος τραγουδοποιος με τον οποιο ειχα βρεθει σε παρεα τις προαλλες....Και πολυ ψωνια....
Twitter @mcrosog

Αποσυνδεδεμένος antiregulator

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 23
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • last will, the band
Απ: MODE PLAGAL
« Απάντηση #5 στις: 13/05/05, 04:24 »
oi typoi einai foveroi, den paizontai kai exoyn polyyyy demeno hxo!

o relos atmomhxanh, o grhgorioy stis idees, to rythm section gia seminario, astanapan, den paizontai! :)

pantws enas allos megas kai aksiosevastos tragoydopoios (savopoylos) eixe sthriksei tis propersines emfaniseis toy ston keramiko panw toys! ;)
« Τελευταία τροποποίηση: 13/05/05, 04:26 από antiregulator »
there's no dark side in the moon really, as a matter of fact, it's all dark...

Αποσυνδεδεμένος ερεβος

  • Shadowking
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2354
  • Φύλο: Άντρας
  • ars longa vita brevis
    • Προφίλ
    • http://myspace.com/gorthaour
Απ: MODE PLAGAL
« Απάντηση #6 στις: 13/05/05, 04:38 »
pantws enas allos megas kai aksiosevastos tragoydopoios (savopoylos) eixe sthriksei tis propersines emfaniseis toy ston keramiko panw toys! ;)

Ναι ηταν ενα απο τα πολλα λαθη του "νιονιου".. ;D
Twitter @mcrosog

jazzer_n_rocker

  • Επισκέπτης
Απ: MODE PLAGAL
« Απάντηση #7 στις: 13/05/05, 19:09 »
Ερεβε..αν θες να μιλησουμε σοβαρα..και να μην ανταλλασουμε προσβολες ωστε να ερχεται ο καθε parpen και να μας βαζει στην ''ταξη''..τεκμηριωσε την αποψη σου..εκτιμω τα ατομα που υποστηριζουν με επιχειρηματα τις θεσεις τους..ολους τους αλλους τους θεωρω ηλιθιους και γραφικους...
Οι mode plagal ειναι ενα jazz συγκροτημα το οποιο αναβιωσε την ελληνικη δημοτικη,την εξελιξε και την εκανε να ειναι ενα απο τα πιο δυσκολα και πολυπλοκα ειδη της ethnic jazz παγκοσμιως...
Εχουν κανει συναυλιες σχεδον σε ολο τον κοσμο,με τελευταια τους περιοδεια στην Ευρωπη(λονδινο,παρισι,βερολινο,ρωμη..)οπου και αποθεωθηκαν απο τους φανατικους της ethnic jazz σκηνης..Το Ιταλικο περιοδικο ''musica jazz'' αναφερθηκε σε αυτους ως τις ελληνικες μουσικες ιδιοφυιες..
Οσον αφορα την ελληνικη jazz σκηνη ειναι αυτοι που καθιερωσαν εδω και 10 χρονια τον αυτοσχεδιασμο στην δημοτικη μουσικη..!
 Η παρουσια τους στην Ελλαδα ειναι αυτη που κρατα ζωντανη την γνησια ελληνικη jazz,και αποδεικνυει σε ολο τον κοσμο οτι η ελληνικη jazz ειναι στα ιδια επιπεδα με αυτη της νοτιου αφρικης..

       Ερεβε σε εσενα και σε οποιονδηποτε αλλο δεν αρεσουν οι mode plagal(ειστε παρα πολλοι)δεν σας δινει το δικαιωμα να τους προσβαλλετε..
       Δεν με ενδιαφερει ποιος ''τραγουδοποιος'' στους ''εθαψε'',παντως περιμενω απο σενα η να παρεις πισω αυτα που ειπες η να αναλυσεις το σκεπτικο σου..

Αποσυνδεδεμένος explorer

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 92
  • Φύλο: Άντρας
  • born to lose...live to win
    • Προφίλ
Απ: MODE PLAGAL
« Απάντηση #8 στις: 13/05/05, 23:02 »
sostos ;) giauto... :-X :-X :-X
lay down your souls to the gods of rock'n'roll

Αποσυνδεδεμένος ερεβος

  • Shadowking
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2354
  • Φύλο: Άντρας
  • ars longa vita brevis
    • Προφίλ
    • http://myspace.com/gorthaour
Απ: MODE PLAGAL
« Απάντηση #9 στις: 14/05/05, 02:14 »
       Δεν με ενδιαφερει ποιος ''τραγουδοποιος'' στους ''εθαψε'',παντως περιμενω απο σενα η να παρεις πισω αυτα που ειπες η να αναλυσεις το σκεπτικο σου..

Συζηταγαμε την εμπειρια που ειχε μαζι τους και μου ειπε πολλα πραγματα που τον ενοχλησαν (οπως κι εμενα που τα ακουγα)...Ως μουσικοι απο την αλλη δε με ενθουσιαζουν, βεβαια η γνωμη μου ποσως μετραει εδω, καθοτι γενικα η Jazz δε με ενθουσιαζει...Και βεβαιως εχω το δικαιωμα να προσβαλλω οποιον θελω αν εχει κανει κατα τη γνωμη μου κατι απαραδεκτο... ;)
Twitter @mcrosog

jazzer_n_rocker

  • Επισκέπτης
Απ: MODE PLAGAL
« Απάντηση #10 στις: 14/05/05, 13:48 »
       Δεν με ενδιαφερει ποιος ''τραγουδοποιος'' στους ''εθαψε'',παντως περιμενω απο σενα η να παρεις πισω αυτα που ειπες η να αναλυσεις το σκεπτικο σου..

Συζηταγαμε την εμπειρια που ειχε μαζι τους και μου ειπε πολλα πραγματα που τον ενοχλησαν (οπως κι εμενα που τα ακουγα)...Ως μουσικοι απο την αλλη δε με ενθουσιαζουν, βεβαια η γνωμη μου ποσως μετραει εδω, καθοτι γενικα η Jazz δε με ενθουσιαζει...Και βεβαιως εχω το δικαιωμα να προσβαλλω οποιον θελω αν εχει κανει κατα τη γνωμη μου κατι απαραδεκτο... ;)

Δεν ηταν η απαντηση που περιμενα..παντως εισαι ειλικρινης! :)
Σοβαρα τι απαραδεκτο εκαναν?Γιατι τους ξερω προσωπικα αρκετα καλα και μου εχουν φανει και γ**ω τα παιδια..
Τωρα οσον αφορα την μουσικη τους..οπως ειπες και'συ δεν εισαι το καταλληλοτερο ατομο για να τους κρινεις..

 Υ.Γ.και κατι ασχετο ησουν σημερα το πρωι στον πεζοδρομο περιστεριου?
« Τελευταία τροποποίηση: 14/05/05, 13:54 από jazzer_n_rocker »

Αποσυνδεδεμένος ερεβος

  • Shadowking
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2354
  • Φύλο: Άντρας
  • ars longa vita brevis
    • Προφίλ
    • http://myspace.com/gorthaour
Απ: MODE PLAGAL
« Απάντηση #11 στις: 14/05/05, 23:37 »


 Υ.Γ.και κατι ασχετο ησουν σημερα το πρωι στον πεζοδρομο περιστεριου?

Οχι ρε Θεσσαλονικη μενω... ;)
Twitter @mcrosog

jazzer_n_rocker

  • Επισκέπτης
Απ: MODE PLAGAL
« Απάντηση #12 στις: 16/05/05, 10:36 »
ok ρε απλα ειδα να βολταρει στον πεζοδρομο ενας που στην μπλουζα του εγραφε ''ΕΡΕΒΟΣ'' και λεω..αυτος ειναι? οι υπαρχουν και αλλοι ''σκοτεινοι''? ;D

Αποσυνδεδεμένος Καρχαρίας

  • Ψωνάρα!
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2322
  • Φύλο: Άντρας
  • γ**ώ τα παιδιά είμαι!
    • Προφίλ
    • Ζωτικό Ψεύδος
Απ: MODE PLAGAL
« Απάντηση #13 στις: 16/05/05, 10:58 »
Οι τυποι ειναι ελεηνοι...Και με χαρα μου ακουσα να τους θαβει μεγας και αξιοσεβαστος τραγουδοποιος με τον οποιο ειχα βρεθει σε παρεα τις προαλλες....
Ποιος?

Και πολυ ψωνια....
Αυτό είναι μαγκιά τους! ;)


pantws enas allos megas kai aksiosevastos tragoydopoios (savopoylos)....
:( :( :( :( :(
Hey Bobby Marley, sing something good to me
this world go crazy, it's an emergency

jazzer_n_rocker

  • Επισκέπτης
Απ: MODE PLAGAL
« Απάντηση #14 στις: 16/05/05, 11:14 »
Αν και ακομα ο Ερεβος δεν απαντησε για ποιο λογο τους χαρακτηρισε ψωνια..Ειναι οντος μαγκια τους!! ;)

Αποσυνδεδεμένος antiregulator

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 23
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • last will, the band
Απ: MODE PLAGAL
« Απάντηση #15 στις: 16/05/05, 12:02 »
pantws enas allos megas kai aksiosevastos tragoydopoios (savopoylos)....
:( :( :( :( :(
Παράθεση

giati diafwneis file??? (an katalava kala)

allo an shmera o savopoylos vazei xazovioles bimbo mesa se toyrtes, ayto den anairei to megalo toy parelthon kai oti exei kapote symvolisei

kai exw thn entypwsh oti akoma kai shmera oi doyleies toy, san sthsimo, einai eksairetikes!
there's no dark side in the moon really, as a matter of fact, it's all dark...

jazzer_n_rocker

  • Επισκέπτης
Απ: MODE PLAGAL
« Απάντηση #16 στις: 16/05/05, 12:10 »
Φιλε antiregulator οντος ο Σαββοπουλος με τη βοηθεια τοσο του δικου του ταλεντου οσο και εκεινων του Nick Cave και του Bob Dylan( ;)) πριν πολυυυυ καιρο ηταν οντος συμβολο ανανεωσης και επαναστασης..Δηλαδη καμια σχεση με αυτο το συμβολο της παρακμης της μιζεριας και του καπιταλισμου που εχει καταντησει..διαφωνεις?Εχεις ακουσει την τελευταια του δισκογραφικη δουλεια?
Ο παντα σεμνοτατος Αλκινοος Ιωαννιδης που εχει δηλωσει αλλωστε παρα πολλες φορες μεγαλος θαυμαστης του Σαββοπουλου οταν ρωτηθηκε για την τελευταια δισκογραφικη δουλεια του απαντησε..''ενω ολα τα υπολοιπα cd του τα εχω ακουσει εκατονταδες φορες,το τελευταιο το ακουσα μονο για δυο..''..

Αποσυνδεδεμένος ερεβος

  • Shadowking
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2354
  • Φύλο: Άντρας
  • ars longa vita brevis
    • Προφίλ
    • http://myspace.com/gorthaour
Απ: MODE PLAGAL
« Απάντηση #17 στις: 16/05/05, 12:37 »
ok ρε απλα ειδα να βολταρει στον πεζοδρομο ενας που στην μπλουζα του εγραφε ''ΕΡΕΒΟΣ'' και λεω..αυτος ειναι? οι υπαρχουν και αλλοι ''σκοτεινοι''? ;D

Υπαρχει και μια μπαντα με το ονομα ερεβος και προφανως επεσες σε fan της μπαντας... ;D
Twitter @mcrosog

Αποσυνδεδεμένος Witchking

  • Μαθουσαλίξ
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1854
  • Φύλο: Άντρας
  • Με τους αγγέλους άγγελος...σκυλί με τα σκυλιά
    • Προφίλ
    • Activeradio
Απ: MODE PLAGAL
« Απάντηση #18 στις: 16/05/05, 12:43 »

Και βεβαιως εχω το δικαιωμα να προσβαλλω οποιον θελω αν εχει κανει κατα τη γνωμη μου κατι απαραδεκτο... ;)

Ενδεχομένως ναι , με την προϋπόθεση ότι με κάποιο τρόπο δικαιολογείς τον λόγο της προσβολής. Εαν όμως δεν μπορείς να το κάνεις τότε εκτιμώ ότι είναι εντελώς αδόκιμο να προσβάλεις κάποιον , διότι έτσι το μόνο που θα προκληθεί είναι ένα flame άνευ ουσίας...
Αν π.χ δεν μπορείς να δημοσιεύσεις αυτά που σου είπαν αλλά και το άτομο που σου τα είπε , τότε μάλλον μασάς παρά μιλάς με τέτοιο τρόπο.. ;)
...κι΄όποιος θάνατο φοβάται , θα τον κουβαλάει στους ώμους....

Αποσυνδεδεμένος ερεβος

  • Shadowking
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2354
  • Φύλο: Άντρας
  • ars longa vita brevis
    • Προφίλ
    • http://myspace.com/gorthaour
Απ: MODE PLAGAL
« Απάντηση #19 στις: 16/05/05, 12:59 »
Ενδεχομένως ναι , με την προϋπόθεση ότι με κάποιο τρόπο δικαιολογείς τον λόγο της προσβολής. Εαν όμως δεν μπορείς να το κάνεις τότε εκτιμώ ότι είναι εντελώς αδόκιμο να προσβάλεις κάποιον , διότι έτσι το μόνο που θα προκληθεί είναι ένα flame άνευ ουσίας...
Αν π.χ δεν μπορείς να δημοσιεύσεις αυτά που σου είπαν αλλά και το άτομο που σου τα είπε , τότε μάλλον μασάς παρά μιλάς με τέτοιο τρόπο.. ;)

Βρε ουστ! ;D

(*Αυτο το μηνυμα θα αυτοκαταστραφει)
Twitter @mcrosog

jazzer_n_rocker

  • Επισκέπτης
Απ: MODE PLAGAL
« Απάντηση #20 στις: 16/05/05, 15:54 »
ok ρε απλα ειδα να βολταρει στον πεζοδρομο ενας που στην μπλουζα του εγραφε ''ΕΡΕΒΟΣ'' και λεω..αυτος ειναι? οι υπαρχουν και αλλοι ''σκοτεινοι''? ;D

Υπαρχει και μια μπαντα με το ονομα ερεβος και προφανως επεσες σε fan της μπαντας... ;D
Τι μου τους θυμησες?!?! :o
Αλλαξε ονομα επειγοντως! ;D

Αποσυνδεδεμένος Anaximandros

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 595
  • Τα καλύτερα έρχονται!
    • Προφίλ
Απ: MODE PLAGAL
« Απάντηση #21 στις: 25/07/07, 00:35 »
Εκτιμάω πάρα πολύ το Σαββόπουλο και το πολύ σπουδαίο μουσικό του έργο. Να φανταστείτε το κινητό μου το έχω βάλει να χτυπάει με το Μπάλλο του Σαββόπουλου (θεϊκό κομμάτι!). Όμως άσχετα με το τι λέει ο Σαββόπουλος και ο κάθε Σαββόπουλος (κοινώς η κάθε αυθεντία) οι Mode Plagal κάνουν καταπληκτικές δουλειές! Έχουν τρελό παίξιμο και τρελές ιδέες! Και κάνουν και καταπληκτικές διασκευές τα παραδοσιακά! Όσο για το Σαββόπουλο, προτιμάω να ακούω Mode Plagal και να εμπιστεύομαι το υπέροχο άκουσμα που αντιλαμβάνομαι με την ακοή μου παρά τα όσα λέει η αυθεντία ο Σαββόπουλος. Και στο μεσαίωνα οι αυθεντίες οι κληρικοί δεν παραδέχονταν ότι η γη είναι στρογγυλή! Δεν είμαστε ούτε χωριό ούτε μεσαίωνας για να εμπιστευόμαστε τις αυθεντίες τυφλά! Έχω σταματήσει να ακούω ό,τι πει ο καθένας! Κι επίσης δε μ' αρέσει με τίποτα το θάψιμο! Έστω ότι ήμουν ένας μεγάλος μουσικός και δεν εκτιμούσα καθόλου κάποιον άλλο μουσικό. Δε θα τον έθαβα παρά θα έλεγα ''Κάνει μία καλή προσπάθεια''. Είναι νομίζω πιο αξιοπρεπές από το να θάβω!

Αποσυνδεδεμένος Transformer

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 302
  • Φύλο: Γυναίκα
  • just let her crash and burn, she'll learn.
    • Προφίλ
Απ: MODE PLAGAL
« Απάντηση #22 στις: 03/08/07, 22:00 »
Οι τυποι ειναι ελεηνοι...Και με χαρα μου ακουσα να τους θαβει μεγας και αξιοσεβαστος τραγουδοποιος με τον οποιο ειχα βρεθει σε παρεα τις προαλλες....Και πολυ ψωνια....

Oι δυο μας ειμαστε μου φαινεται...
there i go again pretending to be you
make-believing that i have a soul
beneath the surface, trying to convince you
it was accidentally on purpose

Αποσυνδεδεμένος Shu_Ji

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 209
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Αναίσχυντη σαν Νοέμβριος!
    • Προφίλ
    • Για τη Γ.Νεγκα
Απ: MODE PLAGAL
« Απάντηση #23 στις: 30/08/07, 11:35 »
http://portal.kithara.gr/modules.php?name=News&file=article&sid=1034

το καθε αλλο παρά ψωνισμένοι είναι... ;)
For those about to rock...we salute you!!

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
2 Απαντήσεις
2111 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 18/10/06, 04:57
από panos4657
1 Απαντήσεις
2161 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 13/02/07, 00:07
από kain
18 Απαντήσεις
7724 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 19/05/07, 20:24
από Shu_Ji
0 Απαντήσεις
1673 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 25/02/08, 12:14
από juliad
39 Απαντήσεις
14192 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 03/07/08, 01:51
από parlats
0 Απαντήσεις
2067 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 28/08/08, 12:02
από Μαργαρίτα Π.
85 Απαντήσεις
24339 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 12/06/09, 19:48
από gers
2 Απαντήσεις
5229 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 05/02/09, 16:33
από traveler_36
1 Απαντήσεις
1839 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 09/10/10, 23:38
από Βραζίλης
0 Απαντήσεις
2103 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 22/09/11, 12:08
από James Basdanis