Αποστολέας Θέμα: Πάρτι στην παραλία  (Αναγνώστηκε 58706 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Αυτάρεσκο Καθίκι Isnogood

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2668
  • Φύλο: Άντρας
  • So much to think, and so little beer....
    • Προφίλ
Απ: Πάρτι στην παραλία
« Απάντηση #175 στις: 28/09/08, 13:38 »
Δεν ήξερα οτι είχε υπογράψει συμβόλαιο... Εκτός αν δεν μου το είπε...  ::)
Απο ότι φαίνεται, ο μόνος τρόπος πλέον, να αποφεύγονται τέτοιου είδους γαϊδουριές, είναι τα συμβόλαια. Εσύ δεν ήσουν που είχες κανονίσει και συνάντηση στα Εξάρχεια, αλλα άλλαξες γνώμη? Ασχετο, αν κάποιοι απο μας πήγαν στη συνάντηση αυτή.

Εν τω μεταξύ η συνάντηση έγινε τελικά; ::)
Σε νοιάζει, ή απλά ρωτάς για να σώσεις τα προσχήματα?
Με τόσα "μπράβο" και τόσα χαϊδέματα στα αυτιά, τη Δευτέρα, δε περιμένω κάτι λιγότερο απο Ρωμαϊκό όργιο...

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: Πάρτι στην παραλία
« Απάντηση #176 στις: 28/09/08, 13:47 »
Παιδια, εαν υπαρχει καποιο προβλημα, μπορειτε να το λυσετε με pm. Εννοειται πως σιγουρα οποιος εχει αμφιβολιες για τις συναντησεις, θα κραταει και μια πισινη πριν παει, αλλα οχι και να μαλωνουμε για μια συναντηση ( που υποθετω δεν εγινε ) στο forum.. Κριμα ειναι
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος Αυτάρεσκο Καθίκι Isnogood

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2668
  • Φύλο: Άντρας
  • So much to think, and so little beer....
    • Προφίλ
Απ: Πάρτι στην παραλία
« Απάντηση #177 στις: 28/09/08, 13:54 »
Παιδια, εαν υπαρχει καποιο προβλημα, μπορειτε να το λυσετε με pm. Εννοειται πως σιγουρα οποιος εχει αμφιβολιες για τις συναντησεις, θα κραταει και μια πισινη πριν παει, αλλα οχι και να μαλωνουμε για μια συναντηση ( που υποθετω δεν εγινε ) στο forum.. Κριμα ειναι
Όχι ρε συ, κρίμα είναι να πετάγονται θέματα σα τα ραπανάκια για συναντήσεις, οι οποίοι όμως που τα γραφουν,ποτε δεν εμφανίζονται.

Ήδη έχω βρεθεί σε 2 τετοιες συναντήσεις μαζί με τον Arg0, οπότε συγνώμμη, αλλα μονο θέμα πισινής δεν είναι..
Με τόσα "μπράβο" και τόσα χαϊδέματα στα αυτιά, τη Δευτέρα, δε περιμένω κάτι λιγότερο απο Ρωμαϊκό όργιο...

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: Πάρτι στην παραλία
« Απάντηση #178 στις: 28/09/08, 13:56 »
Και παλι, επειδη το προβλημα ειναι απεναντι σε καποια μελη κι επειδη μιλαμε για συναντησεις ( κι οχι εαν οι Metallica ειναι η καλυτερη σκυλαδικη μπαντα μετα τους Πυξ Λαξ ), δεν θα ηταν ωραιο να το κανουμε εντονο το προβλημα, γιατι μετα αντε να σταματησουμε :/

Απλως, την επομενη φορα που θα οργανωθει συναντηση απο τα μελη που εχουν παρουσιασει ελλειψη ευθυνης, μπορειτε να βρειτε καποιο τροπο να την επιβεβαιωσετε ή τουυλαχιστον να την αποφυγετε. Οχι ομως να γινομαστε ρομπες στο forum. ;)

Και το λεει ανθρωπος που δεν παταει σε συναντησεις :D
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος FAIRY-The return!

  • Νεραϊδοπαρμένη
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 862
  • Φύλο: Γυναίκα
  • que serra serra.
    • Προφίλ
    • 90ίλες
Απ: Πάρτι στην παραλία
« Απάντηση #179 στις: 28/09/08, 15:19 »
Το κιθαρα περνάει κρίση....


PS: μπλουζακι θελω κ εγω. μπορω ακόμα να προμιθευτώ?? Απο ποιόν? Τιμές?

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: Πάρτι στην παραλία
« Απάντηση #180 στις: 28/09/08, 16:12 »
Μη μεγαλοποιουμε μια συναντηση που δεν εγινε μια φορα, αλλα πραγματοποιηθηκε επι 2 συνεχομενες φορες! Δηλαδη, τι θα επρεπε να πουμε για τις αλλες 2 φορες; Το κιθαρα μεγαλουργει? :D

Ε, λιγο ψυχραιμια! Παντα γινονται παραξενα πραγματα σε διαδικτυακες συναντησεις!
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος Βραζίλης

  • Δεν με λένε Bill!
  • Administrator
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 10369
  • Φύλο: Άντρας
  • Βασίλης + Βραζιλία = Βραζίλης
    • Skype - fronimitis
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
Απ: Πάρτι στην παραλία
« Απάντηση #181 στις: 28/09/08, 19:19 »
Τελικά ο καιρός δεν ήταν κατάλληλος για παραλία, έκανε αρκετή ψύχρα, και το πήγαινε για βροχή (αλλά δεν). Απ'ότι φαίνεται δεν υπήρξε κανένας αρκετά "θαρραλέος" ώστε να πάει στην παραλία.  :-[

(Για μπλουζάκια στείλτε μου ΠΜ)

Αποσυνδεδεμένος zeromancer

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Πάρτι στην παραλία
« Απάντηση #182 στις: 28/09/08, 20:08 »
χιλια συγνωμη δεν θελω να ριξω λαδι στην φωτια μιας και ημουν ασχετος με την συναντηση αλλα η εκφραση "δεν ειχα υπογραψει και συμβολαιο" εμενα με νευριαζει...γενικα μιλαω(σαφως με προεκτασεις και στο ειδικο)...μου βγαζει λιγο εναν ωχαδερφισμο.
GARFIELD FOR PRESIDENT

εκατομμυρια μυγες δεν μπορει να κανουν λαθος...φαε κ εσυ σκατα!!!

People should not be afraid of their governments,governments should be afraid of their people

Αποσυνδεδεμένος Moonchild_

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 984
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Πάρτι στην παραλία
« Απάντηση #183 στις: 28/09/08, 23:11 »
Εσενα γιατι σε εκνευρίζει? Δλδ αν καποιος πει οτι ερχεται σε μια συναντηση του κιθαρα και κατι του τυχει τελευταιο στιγμη, τι πρεπει να τον καψουμε στη πυρα? Οποιος γουσταρει ερχεται. Κι εξάλλου αυτοί που κατηγορείτε, έχουν επανειλημένα συμμετάσχει σε συναντήσεις του φόρουμ.

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: Πάρτι στην παραλία
« Απάντηση #184 στις: 28/09/08, 23:37 »
Ωχ βρε παιδια...:/ Δεν ειναι κανα σοβαρο θεμα αυτη τη στιγμη. Ετσι πιστευω τουλαχιστον..Μπορειτε να μιλησετε με αυτους που θεωρειτε υπευθυνους με pm.Τωρα να πεφτουν αλληλοκατηγοριες για τετοια θεματα, λιγο χαζο ειναι..

Αντε, μεγαλα παιδια εισαστε ολοι σας :D
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος zeromancer

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Πάρτι στην παραλία
« Απάντηση #185 στις: 28/09/08, 23:39 »
δεν μπορω να καταλαβω που εβγαλες το συμπερασμα οτι εμενα με νοιαζει ποιος ερχεται και ποιος δεν ερχεται στις συναντησεις του κιθαρα...διαβασε λιγο ξανα το ποστ μου και θα δεις τι εννοω...το γραφω αλλωστε...
η εκφραση "δεν ειχα υπογραψει και συμβολαιο" εμενα με νευριαζει...γενικα μιλαω(σαφως με προεκτασεις και στο ειδικο)...μου βγαζει λιγο εναν ωχαδερφισμο.

μεγαλα παιδια ειμαστε εχεις δικιο αλλα αν διαβαζουμε ενα ποστ καλο ειναι να το καταλαβαινουμε κι ολας πριν γραψουμε κατι....εγω δεν ειδα στο προηγουμενο ποστ μου να κατηγορω κανεναν εκτος αν γιναν ολοι τοσο ευαισθητοι οποτε να μη μιλαμε καλυτερα...λοιπον το τονιζω με ενοχλει η φραση και με αφορμη την κοπελα που το εγραψε(που δεν την ξερω καν)το εγραψα...
« Τελευταία τροποποίηση: 28/09/08, 23:44 από zeromancer »
GARFIELD FOR PRESIDENT

εκατομμυρια μυγες δεν μπορει να κανουν λαθος...φαε κ εσυ σκατα!!!

People should not be afraid of their governments,governments should be afraid of their people

Αποσυνδεδεμένος Αυτάρεσκο Καθίκι Isnogood

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2668
  • Φύλο: Άντρας
  • So much to think, and so little beer....
    • Προφίλ
Απ: Πάρτι στην παραλία
« Απάντηση #186 στις: 28/09/08, 23:51 »
Εσενα γιατι σε εκνευρίζει? Δλδ αν καποιος πει οτι ερχεται σε μια συναντηση του κιθαρα και κατι του τυχει τελευταιο στιγμη, τι πρεπει να τον καψουμε στη πυρα? Οποιος γουσταρει ερχεται. Κι εξάλλου αυτοί που κατηγορείτε, έχουν επανειλημένα συμμετάσχει σε συναντήσεις του φόρουμ.
Καταρχάς, είναι ελάχιστη απαίτηση εκ μέρους μου, όποιος προτείνει μια συνάντηση, να εμφανίζεται τουλάγχιστον ο ίδιος.Αλλιώς θα μπορούσα και γώ να προτείνω 10 συναντήσεις το μήνα, και να μη με νοιάζει τί τρέχει, αν πήγε κανείς.

Απο κεί και πέρα, όταν δηλώνεις οτι θα έρθεις, όταν επιλέγεται συγκεκριμένη ημερομηνία λόγο της επισκεψής σου απο μακρυά, και για 2 βδομάδες λές οτι θα έρθεις τότε είναι πάλι ζήτημα στοιχειώδους ευγένειας να ζητήσεις διακριτικά συγνώμη, παρά να ξεφουρνίζεις ατάκες περι συμβολαίων.


Συγνώμη αν φαίνομαι κακός, αλλα αυτά τα λέω επειδή έφαγα τα μούτρα μου. Θέλετε συνάντηση? Να τη προτείνετε, κανένα προβλημα. Και κάθε βδομάδα που λέει ο λόγος να είχαμε συνάντηση, αν μπορούσα θα ερχόμουνα. Αλλα απαξ και τη προτείνετε, να ανταποκριθείτε και οι ίδιοι.

Ωχ βρε παιδια...:/ Δεν ειναι κανα σοβαρο θεμα αυτη τη στιγμη. Ετσι πιστευω τουλαχιστον..Μπορειτε να μιλησετε με αυτους που θεωρειτε υπευθυνους με pm.Τωρα να πεφτουν αλληλοκατηγοριες για τετοια θεματα, λιγο χαζο ειναι..

Αντε, μεγαλα παιδια εισαστε ολοι σας :D
Δε με ενδιαφέρει να κατηγορήσω κανέναν, ούτε και πιστεύω οτι θα καταφέρω κάτι με το να το κάνω. Αυτό που ζητάω είναι να δείξουμε μια υπευθυνότητα όσον αφορά τις συναντήσεις. Στη τελική, αν δεν μπορεί να κανονιστεί ένας κωλοκαφές για τέτοιους χαζούς λόγους, να σβήσουμε το πίνακα με τις συναντήσεις, να μη πιάνει και χώρο.
Με τόσα "μπράβο" και τόσα χαϊδέματα στα αυτιά, τη Δευτέρα, δε περιμένω κάτι λιγότερο απο Ρωμαϊκό όργιο...

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: Πάρτι στην παραλία
« Απάντηση #187 στις: 28/09/08, 23:57 »
Συγνωμη, αλλα το μηνυμα μου ηταν γενικο. Πραγματικα, εγω στη θεση σας δεν θα ελεγα τιποτα. Απλως στην επομενη συναντηση που θα οργανωνοταν απο τα ατομα που σας εχουν αφησει "μπουκαλα" καποιες φορες, θα κραταγα μια "πισινη" ή δεν θα ειχα ορεξη να παω.

Τελος καλο, ολα καλα..

Μη το κανουμε πραγματικα θεμα για μια συναντηση, ουτε ειναι δα και κανα πολιτικο θεμα. Οκ, εγινε μια ασχημη συνεννοηση κι ενοχληθηκαν πολλοι.
Δεν εγινε ομως τελικα η συναντηση και σε αυτο φταιει και ο καιρος. Εαν πηγαινανε τελικα αυτοι που το οργανωσαν και δεν παταγε κανεις αλλος, τι θα επρεπε να πουνε;

Νομιζω πως το θεμα δεν ειναι τοοοσο σοβαρο...Ας μιλησουμε για τη Μαντονα καλυτερα :D
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος bassman(4 String Suicide!)

  • O Πολεμιστής του Φωτός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1255
  • Φύλο: Άντρας
  • Το μπασο ΔΕΝ ειναι μονο συνοδευτικο οργανο...
    • Προφίλ
    • Ο Πολεμιστης του Φωτος
Απ: Πάρτι στην παραλία
« Απάντηση #188 στις: 29/09/08, 00:01 »
Και θα λεγα τουλαχιστον οσοι εχουν δηλωσει οτι θα ερθουν και μαλιστα σιγουρα να μην εχουν τετοια συμπεριφορα..δλδ του τυπου δεν εγινε τπτ.Γιατι η ασυνεπεια ειναι πολυ κακο πραμα και λεει και πολλα για ατομο τους.Φιλια λοιπον..
It's all about the Groove!

Αποσυνδεδεμένος Moonchild_

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 984
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Πάρτι στην παραλία
« Απάντηση #189 στις: 29/09/08, 00:18 »
Zeromancer αν μιλας γενικα, για το υφος, οκ.

Παράθεση
Καταρχάς, είναι ελάχιστη απαίτηση εκ μέρους μου, όποιος προτείνει μια συνάντηση, να εμφανίζεται τουλάγχιστον ο ίδιος
isnogood, πες οτι εσυ προτεινεις μια συναντηση, και σου τυχαινει κατι σοβαρο τελευταια στιγμη, τι θα κανεις? Θα παρατησεις την υποχρεωση σου, και θα ερθεις στη συναντηση του κιθαρα επειδη καποιοι εχουν απαιτησεις? Σε συναντησεις με πολλα ατομα, πολλα αλλαζουν και στο τελος ερχονται ατομα που δεν τα περιμενε κανεις... Τωρα αν δεν ηρθε καποιος, δεν σημαινει οτι ηρθε και η συντελεια του κοσμου.. Και δεν νομιζω να υπαρχουν ατομα ανευθυνα που εχουν σαν χομπι να στηνουν συμφορουμιτες... Και στη τελικη, επαναλαμβανω οποιος γουσταρει να ερχεται στις συναντησεις, ας ερχεται, με το τσιγγελι δεν ερχεται κανεις.
Συμφωνω λοιπον με τον φρη, οτι δημιουργηθηκε θεμα εκ του μη οντος.

Αποσυνδεδεμένος Αυτάρεσκο Καθίκι Isnogood

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2668
  • Φύλο: Άντρας
  • So much to think, and so little beer....
    • Προφίλ
Απ: Πάρτι στην παραλία
« Απάντηση #190 στις: 29/09/08, 00:29 »
isnogood, πες οτι εσυ προτεινεις μια συναντηση, και σου τυχαινει κατι σοβαρο τελευταια στιγμη, τι θα κανεις? Θα παρατησεις την υποχρεωση σου, και θα ερθεις στη συναντηση του κιθαρα επειδη καποιοι εχουν απαιτησεις?

Δίκιο έχεις. Θα προτιμήσω να "την πώ" σε οποιοδήποτε έχει το θράσος να ζητήσει και τα ρέστα απο πάνω...
Με τόσα "μπράβο" και τόσα χαϊδέματα στα αυτιά, τη Δευτέρα, δε περιμένω κάτι λιγότερο απο Ρωμαϊκό όργιο...

Αποσυνδεδεμένος faser

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2017
  • Φύλο: Άντρας
  • Life is too short for bad tone
    • Προφίλ
    • faser
Απ: Πάρτι στην παραλία
« Απάντηση #191 στις: 29/09/08, 00:30 »
Moonchild επειδή δεν είσαι καινούργιος στο forum και τυχαίνει να σε γνωρίζω (διαδικτυακά πάντα), μου κάνει εντύπωση που δεν καταλαβαίνεις τη διαφορά μεταξύ "δεν ήρθα στη συνάντηση επειδή μου έτυχε κάτι και έτσι δεν μπόρεσα" απ'το "δεν ήρθα στη συνάντηση γιατί έτσι γουστάρω και δεν δίνω λογαριασμό σε κανέναν".. Σαφώς και κανένας δεν δίνει λογαριασμό για μια συνάντηση αλλά λίγο καλύτεροι τρόποι ποτέ δεν έβλαψαν κανέναν..

Αποσυνδεδεμένος Σταυροφόρος

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 483
  • Φύλο: Άντρας
  • Fox-2 kill...
    • Προφίλ
    • Ο προσωπικός μου χώρος :p
Απ: Πάρτι στην παραλία
« Απάντηση #192 στις: 29/09/08, 01:00 »
Η επίσκεψη της Μίκας στην Αθήνα ένας λόγος παραπάνω για να προτείνω να ξανά συναντηθούμε αλλά όχι ο μόνος. Έτσι κι αλλιώς ήθελα να βρεθούμε πάλι στο συγκεκριμένο μέρος και επειδή ήξερα ότι τα 2 Σ/Κ μετά από τη δεύτερη συνάντηση θα ήμουν απασχολημένος, μάλλον πάλι για τις 27 θα ήταν η πρότασή μου.
Μέχρι το Σάββατο το πρωί πίστευα ότι ίσως να μην υπάρξει κανένα πρόβλημα και να καταφέρω να παρευρεθώ αλλά τελικά δε μου έκατσε, το αποτέλεσμα από το συνδυασμό καιρός/απόσταση φαινόταν αρκετά αποθαρρυντικό για 'μένα.
Εν τέλει, θα ήθελα, απλά, να ζητήσω συγγνώμη για την αναστάτωση που προκλήθηκε εξ αιτίας μου και να υποσχεθώ ότι θα το σκεφτώ καλά την επόμενη φορά που θα θέλω να κάνω μια πρόταση για συνάντηση.
 

Αποσυνδεδεμένος Mrs Brightside

  • Illusion User
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1171
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ...as we kiss goodbye the sun sets...
    • Προφίλ
Απ: Πάρτι στην παραλία
« Απάντηση #193 στις: 10/10/08, 13:12 »
  Βλέπω οτι συζητήθηκε αρκετά το θέμα όλον αυτον τον καιρό που εγώ είχα πρόβλημα με τη σύνδεσή μου και δεν μπορούσα να συμμετάσχω. Τες πα, ας πω κι εγώ 2-3 πραγματάκια για να ξεκαθαρίσω την θέση μου. Δεν απαντάω σε κάποιον συγκεκριμένα, αλλά απαντάω γενικά σε όσα γράφτηκαν εδώ.
  Αρχικά θα ήθελα να ζητήσω συγνώμη από όσους αισθάνονται ενοχλημένοι/θιγμένοι/προσβεβλημένοι από τις πράξεις και τα λόγια μου, γενικά από τη στάση μου.
  Πιστεύω ότι το θέμα πήρε αρκετά μεγάλες διαστάσεις, κάτι που δεν θα έπρεπε κατ' εμέ να συμβεί. Τόσες μέρες κάθεστε και μιλάτε για μια συνάντηση που στην ουσία δεν εγινε, που να γινόταν κιόλας!! Ασφαλώς, δεν νομίζω να πιστεύετε ότι η συνάντηση δεν έγινε επειδή αποφασίσαμε εγώ και η Μίκα να μην έρθουμε έτσι; Με συγχωρείτε, όσοι το πιστεύετε, αλλα είναι τουλάχιστον παράλογο αυτό. Προφανώς η συνάντηση δεν έγινε γιατί δεν βοηθούσε ο καιρός να γίνει μια τέτοια συνάντηση και δη στην παραλία. Αλλά κανένας μας δεν βγήκε να πει "Βρε παιδιά, δεν μπορούμε να κάνουμε τη συνάντηση, ας μην την κάνουμε! Τέλος!".
   Προσωπικά δεν θεωρώ δέσμευση, ούτε υποχρέωση κανενός να παρευρεθεί σε μια συνάντηση, επειδή έγραψε ότι θα πάει. Άλλωστε στον καθέναν μας μπορει τελευταία στιγμή να συμβεί κάτι και να μην μπορέσει να πάει ή εν πάση περίπτωση να αποφασίσει οτι θέλει να κάνει κάτι άλλο. Δηλαδή ποιοι είμαστε εμείς που θα υποχρεώσουμε τον άλλον σώνει και καλά να έρθει στη συνάντηση, επειδή έκανε το μοιραίο λάθος να γράψει ότι θα πάει;
   Στο κάτω κάτω της γραφής ο καθένας μας έχει την προσωπική του ζωή, τις παρέες του, τους φίλους του κ.λπ. και νομίζω ότι μπορεί ανά πάσα στιγμή να βγει και να διασκεδάσει, δεν νομίζω οτι περιμένει κανεις μας την συνάντηση ενός φόρουμ για να βγει. Γι' αυτό λοιπόν δεν πρέπει να αισθάνεται κανείς δεσμευμένος απέναντι σε αυτό. Και αν σε τελική ανάλυση θέλει κανείς τόσο πολύ να πάει σε μια συνάντηση, μπορεί να το κάνει κι ας μην πάει κάποιος άλλος, θα πάνε άλλοι τόσοι. Όμως εν προκειμένω, η συγκεκριμένη συνάντηση δεν έγινε καν και άδικα καθόμαστε και το συζητάμε.
   Εγώ δεν κατηγορώ κανέναν για τίποτα, απλά θεωρώ ότι ήταν να γίνει μια συνάντηση η οποία στέφθηκε με απόλυτη αποτυχία και όχι επειδή έφταιγαν κάποια μέλη, αλλα λόγω κακών καιρικών συνθηκών.
   Και πάλι θα ήθελα να ζητήσω συγνώμη σε όσους δεν τους άρεσε η στάση μου και να πω οτι δεν πρόκειται να ξαναγράψω σε αυτό το θέμα, γιατί δεν το θεωρώ απαραίτητο. Αν κάποιος θέλει να μου πει κάτι και το θεωρεί σοβαρό, ας μου στείλει πμ.
Αυτα...
Φιλικά
Ειρήνη
...when the hardest part is over we'll be here and our dreams will break the boundaries of our fear...

http://www.facebook.com/TheKillersGreekFanClub
https://www.facebook.com/killersnerdia

Αποσυνδεδεμένος Αυτάρεσκο Καθίκι Isnogood

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2668
  • Φύλο: Άντρας
  • So much to think, and so little beer....
    • Προφίλ
Απ: Πάρτι στην παραλία
« Απάντηση #194 στις: 10/10/08, 15:20 »
   Προσωπικά δεν θεωρώ δέσμευση, ούτε υποχρέωση κανενός να παρευρεθεί σε μια συνάντηση, επειδή έγραψε ότι θα πάει. Άλλωστε στον καθέναν μας μπορει τελευταία στιγμή να συμβεί κάτι και να μην μπορέσει να πάει ή εν πάση περίπτωση να αποφασίσει οτι θέλει να κάνει κάτι άλλο. Δηλαδή ποιοι είμαστε εμείς που θα υποχρεώσουμε τον άλλον σώνει και καλά να έρθει στη συνάντηση, επειδή έκανε το μοιραίο λάθος να γράψει ότι θα πάει;
   Στο κάτω κάτω της γραφής ο καθένας μας έχει την προσωπική του ζωή, τις παρέες του, τους φίλους του κ.λπ. και νομίζω ότι μπορεί ανά πάσα στιγμή να βγει και να διασκεδάσει, δεν νομίζω οτι περιμένει κανεις μας την συνάντηση ενός φόρουμ για να βγει. Γι' αυτό λοιπόν δεν πρέπει να αισθάνεται κανείς δεσμευμένος απέναντι σε αυτό. Και αν σε τελική ανάλυση θέλει κανείς τόσο πολύ να πάει σε μια συνάντηση, μπορεί να το κάνει κι ας μην πάει κάποιος άλλος, θα πάνε άλλοι τόσοι. Όμως εν προκειμένω, η συγκεκριμένη συνάντηση δεν έγινε καν και άδικα καθόμαστε και το συζητάμε.

Μα το θέμα, όπως προέκυψε απο μέρους μου δεν ήταν οτι δεν ήρθατε. Ας θεωρήσουμε οτι μιλάμε για αυτή τη συνάντηση.
Εκανα μια ευγενικότατη παρατήρηση όσον αφορά την αφορμή για τη συνάντηση, και η απάντηση ήταν ειρωνική. Αν είχες το ελάχιστο τακτ να παραδεχτείς οτι "ναι ρε παιδιά το ξέρω, αλλα ο καιρός σουξου-μούξου", όλα θα ήταν καλά. Δίνοντας όμως την απάντηση που έδωσες, που παρεπιπτώντος ζήτημα αν έχουμε αλλάξει 2 κουβέντες, και προσπαθώντας να βγείς απο πάνω, έχασες κατ'εμέ κάθε δίκιο που μπορεί να είχες.
Με τόσα "μπράβο" και τόσα χαϊδέματα στα αυτιά, τη Δευτέρα, δε περιμένω κάτι λιγότερο απο Ρωμαϊκό όργιο...

Αποσυνδεδεμένος Mίκα

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1036
  • Φύλο: Γυναίκα
  • We are the facilitators of our own creative evolut
    • Προφίλ
Απ: Πάρτι στην παραλία
« Απάντηση #195 στις: 12/10/08, 16:21 »
Δίκιο και αδικο και κολοκύθια γεμιστά....
(Ουπς, ελπίζω να μη θιχτεί κανένας από αυτό που μόλις είπα  ::) :P)


Λοιπόν, ειρωνικό, ξε-ειρωνικό το αρχικό ύφος της ειρήνης, νομίζω ότι μια χαρά ''δίκιο'' είχε.
Χωρίς να θέλω να να ακουστώ κάπως, αλλά τπ βρίσκω απλά 'τραγικό για κάποιους να χαραμίζουν τόση φαιά ουσία και χρόνο από τη ζωή τους ασχολούμενοι με το αν ήρθε κάποιος σε μια διαδικτυακή συνάντηση ή όχι. Ελεος, get a life επιτέλους ρε παιδιά και βγείτε από τις οθόνες γιατί σε λιγο τα μάτια σας θα γίνουν τετράγωνα.
Τέτοιες συναντήσεις είναι λογικό να είναι ''ρευστές''. Δεν γνωριζόμαστε και από χθες για να  έχω την τρομερή  υποχρέωση να παρευρεθώ. Γουστάρω και έρχομαι, γουστάρω δεν έρχομαι. Αυτές οι συναντήσεις είναι καθαρά ανοιχτές. Εδω συνάντηση με φίλους κάνεις και μπορεί να μην πας, πόσο μάλλον με ανθρώπους που ουσιαστικα ούτε γνωρίζεις, ούτε υποχρέωση έχεις.Και αν ακούγεται αγενές, είναι η αλήθεια. Και καλό είναι να την καταλάβουμε από τώρα και να ξεφύγουμε γενικά από τους ''διαδικτυακούς φίλους'' βγαίνοντας έξω και γνωρίζοντας κόσμο, όχι προσκολλώντας μπροστά από μια οθόνη υπολογιστή, περιμένοντας πότε θα κάνει το ένα και το άλλο site συνάντηση.

Τώρα όσο και αν ακούγεται κάπως αυτά που είπα, είναι η άποψη μου και πιστεύω ότι μπορώ να την εκφράσω ελεύθερα. Για όσους έχουν αντίθετη άποψη, καλά κάνουν. Δεν με ενδιαφέρει καθόλου και ούτε πρόκειται να ασχοληθώ. Για όσους πάλι που έχουν αντίθετη άποψη και τρέξουν να απαντήσουν με μαίνος να τους πληροφορήσω πως πάλι καλά θα κάνουν, γιατί μόνο αυτό ξέρουν να κάνουν.Δεν πρόκειται να δώσω περισσότερες διαστασεις σε ένα τέτοιο ελάσσονος σημασίας θέμα, ούτε να χαραμίσω χρόνο απαντώντας... Απαντήστε, βρίστε με, κανετε ό,τι θέλετε ούτε που πρόκειται να τα κοιτάξω...

Αποσυνδεδεμένος Αυτάρεσκο Καθίκι Isnogood

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2668
  • Φύλο: Άντρας
  • So much to think, and so little beer....
    • Προφίλ
Απ: Πάρτι στην παραλία
« Απάντηση #196 στις: 12/10/08, 16:48 »
 :wall: :wall: %( %(

Βγάζεις νόημα απο τα παραπάνω? Συγνώμη, αλλα πραγματικά δε καταλαβαίνω το Χριστό μου. Έκανα μια νύξη για μια Α συμπεριφορά, και σε έπιασε λίγο το παραλήρημα?

Τέσπα, με τέτοιες απαντήσεις, πείθομαι. Ας το κλειδώσει κάποιος το γ**ώθεμα, να καεί στο πύρ το εξώτερον...
Με τόσα "μπράβο" και τόσα χαϊδέματα στα αυτιά, τη Δευτέρα, δε περιμένω κάτι λιγότερο απο Ρωμαϊκό όργιο...

Αποσυνδεδεμένος FAIRY-The return!

  • Νεραϊδοπαρμένη
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 862
  • Φύλο: Γυναίκα
  • que serra serra.
    • Προφίλ
    • 90ίλες
Απ: Πάρτι στην παραλία
« Απάντηση #197 στις: 12/10/08, 17:04 »
αν και δώθηκε αρκετή (υπερβολική) έκταση στο θέμα χώρις ουσιαστικά να έχει κάποιος δίκιο κ κάποιος άδικο αυτό που κατάλαβα έγω και που πιστεύω ότι ενόχλησε τους πιο πολλους είναι οτι κανονίστηκε μια συνάντηση για την μίκα και η μικα δεν πήγε.  Και οι 2 πλευρές έχουν δίκιο ως ένα σήμειο. το point είναι ότι όπως και στην real life (Που λεει κ η μικα), έτσι και στα φόρα και οπουδήποτε καλό είναι να μην κανονίζουμε κάτι για το οποίο να μην ήμαστε σίγουροι ότι μπορούμε να το φερουμε εις πέρας Αν εγω κανω θέμα "ανεβαίνω θεσσαλονίκη κανονιζουμε συνάντηση την ταδε μερα και ωρα" θα προσπαθήσω να μην κανονισω κάτι αλλο εκείνη την ώρα, γιατι εχω μια μικρή "δέσμευση" με αυτό που είπα προς τους συμφορουμίτες μου( και προς αυτούς που ανυπομονούν να με γνωρισουν  :P )

φιλικά προς όλους.

ps: το κιθάρα πλέον φημίζεται για τους τσακωμούς του χιχιχιχι ;D ;D

have fun :cloud:

Αποσυνδεδεμένος Αυτάρεσκο Καθίκι Isnogood

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2668
  • Φύλο: Άντρας
  • So much to think, and so little beer....
    • Προφίλ
Απ: Πάρτι στην παραλία
« Απάντηση #198 στις: 12/10/08, 17:18 »
Οχι. Το θέμα είναι οτι "OK, nuts happens". Δεν ήρθαν.Δεν πειράζει, σίγουρα υπάρχει καλός λόγος. Οχι όμως στο πρώτο μήνυμα να έχουμε απαντήσεις του τύπου "Χεστήκαμε, δεν υπογράψαμε συμβόλαιο"...
Με τόσα "μπράβο" και τόσα χαϊδέματα στα αυτιά, τη Δευτέρα, δε περιμένω κάτι λιγότερο απο Ρωμαϊκό όργιο...

Αποσυνδεδεμένος parlats

  • Μουσικοπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3353
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν Μασάω τίποτα εκτός από φαγητό!!!
    • Προφίλ
    • Myspace
Απ: Πάρτι στην παραλία
« Απάντηση #199 στις: 12/10/08, 17:25 »
Μπορείτε να τα λύσετε μεταξύ σας με πμ όλα αυτά. Αν είναι να συνεχίσετε είτε θα αναγκαστούμε να τα σβήσουμε όλα ή ακόμα χειρότερα για θέμα στις συναντήσεις, να πεταχτεί στον κάδο.

Χαλαρώστε!