Σελίδες:
  • #51 από GreekDudeCovers στις 07 Apr 2008
  • Αλλα το καλοκαιρι μαλλον θα παω ιαπωνια, θα τους δειξω εγω  :D

    Τι θα μας φέρεις από κεί φανταστικέ Jezus?!?!?  ;D
  • #52 από Jezus στις 07 Apr 2008
  • χαχα ετσι με φωναζει μια φιλη μου :D
    Θα φροντισω να ειμαι τοσο φορτωμενος με CD-DVD ωστε να μην χρειαστει να κουβαλαω αλλα πραγματα.
    Τωρα αν θελετε τιποτα απο Τοκιο (και πιθανως Οσακα), αν μπορω θα το βρω, και αν ειναι μεγαλο θα προσπαθησω να το στειλω ταχυδρομικως (αν και ειναι πανακριβα και δεν μπορεις να συνενοηθεις απ'οτι μου εχει πει μια φιλη μου που παει συνεχεια  :)
    Οπως και να εχει θα προσπαθησω να περιοριστω δε μια βαλιτσα γιατι ειναι πολυ ταλαιπωρια...
  • #53 από Metal Tiger στις 09 Apr 2008
  • Ναι ρε γ**ωτο, τι κακο κι αυτο να κρατουν τα καλυτερα για την παρτη τους...
    Πχ ESP ORIGINAL, Ibanez J Custom, etc...
  • #54 από Jezus στις 10 Apr 2008
  • Ουτε εκεινη την ακρυλικη Φερναντες του Χιντε  >:(
  • #55 από Como Esta Loco στις 15 Apr 2008
  • Και εμενα με ενδιεφερε η Classic. Οι κριτικες της ειναι αριστες, εκτος του οτι πρεπει να αλλαξεις τα ποτενσιομετρα κτλ.(η ποιοτητα τους ειναι πολυ κατωτερη σε σχεση με τα αλλα χαρακτηριστικα της κιθαρας). Βεβαια αυτο δεν θα σου κοστισει και πολλα!
    Go with Schecter!
  • #56 από Jezus στις 15 Apr 2008
  • Καλα τα ποτενσιομετρα δουλευουν, αλλα μονο μια κορεατικη εχω βρει (ακομα και απο ακριβες) που δεν χρειαζεται να αλλαξεις τον διακοπτη επιλογης μαγνητη γιατι κανει ιστοριες!
  • #57 από Conviction στις 15 Apr 2008
  • λοιπον σήμερα ήρθε η schecter c-1 classic σε μπλε χρώμα.. επιτέλους!!  ;D
    πραγματικά διαπίστωσα απο μόνος μου πως τα ποτενσιόμετρα δεν προκαλούν μεγαλες αλλαγές στον ήχο, περιορίζοντας έτσι την προσαρμοστικότητα της κιθάρας. το tone δεν προκαλεί μεγάλες αλλαγές σε high gain ήχους και το volume δεν βοηθάει στη μείωση της "βρώμας" όσο άλλες κιθάρες που έχω παίξει.

    παρόλαυτά είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος από το απίστευτο playability, εμφάνιση και ήχο.  ;)
    επίσης διαπίστωσα οτι στα μοντέλα του 2008+ χρησιμοποιούν nut πολύ καλής ποιότητας (σύμφωνα με πληροφορία που πήρα από το ανεπίσημο forum της schecter)
    http://www.schecterforum.com/viewtopic.php?f=1&t=520&p=6494#p6494

    τα ποτενσιόμετρα όπως το κόβω κάποια στιγμή θα τα αλλάξω, αν και προς το παρόν δεν έχω καμία ιδεα από είδη ποτενσιομετρων, μαρκες, τιμές εγκατάστασης κλπ.

  • #58 από Como Esta Loco στις 15 Apr 2008
  • Απο που την πηρες αν επιτρεπεται? Μην ανησυχεις για τα ποτ/τρα ειναι αρκετα φθηνα...
  • #59 από MechMech στις 16 Apr 2008
  • Ανεβασε φωτος αμεσως!!!

    Καλοπαιχτη φιλε.
    Το πολυ μεχρι το φθινοπωρο θα χτυπησω και γω μια, το διχως αλλο.
    Προσανατολιζομαι και εγω προς το μπλε, επειδη δεν θελω τα επιχρυσωμενα hardware.

    Να σου αποσπασω μια δεσμευση :P: Καποια στιγμη θα σου ζητησω να σου ερθω να τη δοκιμασω... Μενω κι εγω Ζωγραφου, εστιες ΕΜΠ.
    Μην τρεχω αιγαλεω...

    Καλα τζαμαρισματα...
  • #60 από Raz στις 16 Apr 2008
  • Καλόπαιχτη!! Φώτος θέλουμε και κανα κλιπ!!
  • #61 από Conviction στις 17 Apr 2008
  • φωτογραφίες δυστυχώς δε μπορώ να ανεβασω αμέσως..
    ευχαριστώ πολύ!
  • #62 από Giorgos K. στις 26 May 2008
  • αν έχεις να ξοδεύσεις πάνω από 1400 ευρώ πάρε esp
    με λιγότερα λεφτά shecter ::)
  • #63 από MechMech στις 26 May 2008
  • Διορθωση: Αν εχεις να ΠΕΤΑΞΕΙΣ πανω απο 1400 ευρω...

    Εχω ηδη πιασει την κλασσικ του Conviction και μα την πιστη μου, δε βλεπω καποιο λογο να δωσεο κανεις τα 1000 παραπανω ευρω για την Horizon...
  • #64 από Inuitarcher στις 27 May 2008
  • Tα ποτενσιομετρα ειναι τα knobs?
  • #65 από GreekDudeCovers στις 27 May 2008
  • Tα καπάκια των ποτενσιόμετρων είναι τα knobs.
  • #66 από Giorgos K. στις 27 Jul 2008
  • Διορθωση: Αν εχεις να ΠΕΤΑΞΕΙΣ πανω απο 1400 ευρω...

    Εχω ηδη πιασει την κλασσικ του Conviction και μα την πιστη μου, δε βλεπω καποιο λογο να δωσεο κανεις τα 1000 παραπανω ευρω για την Horizon...
    κοίτα dude...οι esp είναι καλές κιθάρες,οκ όχι όσο αφορά ''value for the money'' αλλά αν έχεις ακούσει-παίξει θα καταλάβαινες γιατί οι esp την έχει ψωνίσει και τις δίνει τόσο...
    βέβαια...δέν λέει να λένε 5 άτομα σε ένα δωμάτιο 'έχουμε esp'και νά έχουν ltd... :-\...γιατί απλά δέν είναι esp
    γιά μένα είναι σαν να έχεις epiphone και να λές ''εχω gibson!'
    οπότε...schecter ή ακόμα πιό better πάρε jackson ;D
    άν έχεις λεφτά για χάλασμα πάρε esp ή και dean
  • #67 από Jizzzm στις 27 Jul 2008
  • κοίτα dude...οι esp είναι καλές κιθάρες,οκ όχι όσο αφορά ''value for the money'' αλλά αν έχεις ακούσει-παίξει θα καταλάβαινες γιατί οι esp την έχει ψωνίσει και τις δίνει τόσο...

    αυτό θα το έλεγα για τη jackson  ::) συγκρίνοντας πάντα esp made in japan και jackson made in usa, οι  jackson είναι πιο ακριβές και πανω κατω ίδιες κατα την ταπεινή μου γνώμη...
  • #68 από Xaris(πρωην Jizm) στις 28 Jul 2008
  • Εχεις παιξει με usa jackson και το λες αυτο?αποσο ξερω δεν εχεις παιξει... οποτε πως κανεις συγκριση?την ιδια ηλιθια ερωτηση ειχα κανει στον οικονομακη οταν ειχα παει τη κιθαρα μου και μου ειχε απαντησει οτι οι usa jackson ειναι κατα πολυ ανωτερες απο τις esp.Aλλα δεν παυει να ειναι προσωπικη γνωμη του.Οταν αποκτησεις μια usa και την κρατησεις οσο καιρο εχεις και την esp σου τοτε κανε συγκριση.
  • #69 από Giorgos K. στις 28 Jul 2008
  • Εχεις παιξει με usa jackson και το λες αυτο?αποσο ξερω δεν εχεις παιξει... οποτε πως κανεις συγκριση?την ιδια ηλιθια ερωτηση ειχα κανει στον οικονομακη οταν ειχα παει τη κιθαρα μου και μου ειχε απαντησει οτι οι usa jackson ειναι κατα πολυ ανωτερες απο τις esp.Aλλα δεν παυει να ειναι προσωπικη γνωμη του.Οταν αποκτησεις μια usa και την κρατησεις οσο καιρο εχεις και την esp σου τοτε κανε συγκριση.
    it's all γούστα man ::)
    ΑΚΟΥ πρώτα και μετά πες τι ΣΟΥ αρέσει ;)
    το λέω εγώ που πήγα και πήρα dean,η χαμηλώτερη όσο αφορά value for the money
    1100 με τα spec που είχε είναι απαράδεκτο...αλλα αν σου αρέσουν οι dean δέν κοιτάς τα λεφτά,αυτο συμβαίναι γενικώς με τις κιθάρες ;D
  • #70 από Como Esta Loco στις 29 Jul 2008
  • Εχεις παιξει με usa jackson και το λες αυτο?αποσο ξερω δεν εχεις παιξει... οποτε πως κανεις συγκριση?την ιδια ηλιθια ερωτηση ειχα κανει στον οικονομακη οταν ειχα παει τη κιθαρα μου και μου ειχε απαντησει οτι οι usa jackson ειναι κατα πολυ ανωτερες απο τις esp.Aλλα δεν παυει να ειναι προσωπικη γνωμη του.Οταν αποκτησεις μια usa και την κρατησεις οσο καιρο εχεις και την esp σου τοτε κανε συγκριση.
    it's all γούστα man ::)
    ΑΚΟΥ πρώτα και μετά πες τι ΣΟΥ αρέσει ;)
    το λέω εγώ που πήγα και πήρα dean,η χαμηλώτερη όσο αφορά value for the money
    1100 με τα spec που είχε είναι απαράδεκτο...αλλα αν σου αρέσουν οι dean δέν κοιτάς τα λεφτά,αυτο συμβαίναι γενικώς με τις κιθάρες ;D

    1100 για την Dean from hell???????? Γιατι δεν την επαιρνες απο το Θωμα?
  • #71 από Giorgos K. στις 09 Aug 2008


  • 1100 για την Dean from hell???????? Γιατι δεν την επαιρνες απο το Θωμα?
    [/quote]
    ο θωμάς την είχε τότε 990 δλδή 1000
    αλλα δέν μπορούσα να μήν πάρω από νάκκα καθώς είχα πάει να δοκιμάσω πάνω απο 8 φορές και ήταν καλα παιδιά στο ΤΟΤΕ guitar shop
    με πιάσανε και πάνω στη καψούρα....φαντάζομαι μερικοί με καταλαβαίνουναι
    ...αα..είχα και κάτι gigs με την τότε μπάντα μου μέσα στην εβδομάδα και την ήθελα μέχρι τότε και δεν μπορούσα να περιμένω το θωμά να την φέρνει
    γενικός ήταν η αγορά τού νέου και ανυπόμονου..... :-X :-\
  • #72 από Como Esta Loco στις 10 Aug 2008


  • 1100 για την Dean from hell???????? Γιατι δεν την επαιρνες απο το Θωμα?
    ο θωμάς την είχε τότε 990 δλδή 1000
    αλλα δέν μπορούσα να μήν πάρω από νάκκα καθώς είχα πάει να δοκιμάσω πάνω απο 8 φορές και ήταν καλα παιδιά στο ΤΟΤΕ guitar shop
    με πιάσανε και πάνω στη καψούρα....φαντάζομαι μερικοί με καταλαβαίνουναι
    ...αα..είχα και κάτι gigs με την τότε μπάντα μου μέσα στην εβδομάδα και την ήθελα μέχρι τότε και δεν μπορούσα να περιμένω το θωμά να την φέρνει
    γενικός ήταν η αγορά τού νέου και ανυπόμονου..... :-X :-\
    [/quote]

    Γενικα ομως πιστευω επειδη την ειχα παιξει αυτη τη κιθαρα στο Νακα οτι το money value της δεν ξεπερναει τα... 400 ευρω.. κατα την αποψη μου.. και αυτο γιατι εχει τον dimebucker πανω.. :-\ Αν δεν ειχε κι αυτον...
  • #73 από GreekDudeCovers στις 10 Aug 2008
  • Δεν είναι ο dimebucker, ο Lawrence XL500 είναι.
  • #74 από Como Esta Loco στις 10 Aug 2008
  • Δεν είναι ο dimebucker, ο Lawrence XL500 είναι.

    Ουπςςς μπερδευτηκα με τις razorback.. αλλα και παλι καταλαβατε τι εννοω..  ;D
  • #75 από Ibanezακιας στις 12 Aug 2008
  • Schetcher με τα μπούνια...
Σελίδες: