Σελίδες:
  • #26 από norway στις 18 Feb 2009
  • Αιγάλεω   :)
  • #27 από xTitan στις 20 Feb 2009
  • Εχω Schecter, Fender, Fernandes, Parker και Gibson (πριν) so what... μην παιρνεις κιθαρα επειδη εχει πανω Gibson.
    Γεια μενα, The Most Important ειναι να σου αρεσε η κιθαρα, το ονομα δεν λεει τιποτα.
    Η αγαπημενη μου κιθαρα ειναι η Omen 6 Extreme. Και περιμενω να δοκιμασω τη Schecter Loomis...
    Αυτα...


    Καλύτερα δεν θα τα έλεγα ούτε εγώ!  (ίδια αγάπη, OMEN ολέ)
    ΚΑΤΩ το κατεστημένο των πολυεθνικών!  ;D






    η δικια μου  :metal :guitar
  • #28 από Crossroad στις 20 Feb 2009
  • Το Amber ή το Cherry χρωμα είναι; Λόγω του φλας με μπερδεψε λιγο!
  • #29 από Crossroad στις 21 Feb 2009
  • nickmanak την ήθελα και στο δικό σου χρωμα.Αυτό βρήκαν να καταργήσουν?Παντως σαν specs την εχουν κάνει καλύτερη!


    Tυχερος εισαι. Εδω και μηνες που παρακολουθω ελειπε αυτο το χρωμα. Τωρα ξαναφερε ο Θωμας βλεπω αλλα ανεβασε αρκετα την τιμη. Εγω την ειχα παρει 320 και το νοεμβριο ειχε παει για λιγο καιρο στα 250€ .Eιχα πρηξει 1 φιλο μου να την αγορασει στα 250 αλλα δεν με ακουσε.

    http://www.thomann.de/gr/schecter_omen_6_extreme_tsb.htm
  • #30 από CLIFF EM ALL στις 17 Dec 2011
  • συγνωμη που ξεθαβω το θεμα αλλα μιας και βρηκα πολλους θαυμαστες της schecter ειπα να ρωτησω μηπως εχει παιξει ή ακουσει γενικα κανεις για τα νεα μοντελα SGR by SCHECTER τα οποια ειναι και πολυ οικονομικα...!!!
  • #31 από emg στις 17 Dec 2011
  • Χαιρετώ το ωραίο σας φόρουμ, ευτυχής κάτοχος μιας schecter hellraiser dlx και μπορώ να πω πολύ ευχαριστημένος εδώ και περίπου 1 χρόνο από το όργανο,όπως και για τους πολλούς θαυμαστές της συγκεκριμένης εταιρείας. ;)
  • #32 από dimitrismaster στις 19 Dec 2011
  • ειμαι κατοχος μιας hellraiser c1 με tonepros bridge και εχω να πω οτι σαν ποιοτητα κατασκευης ειναι πολλα λεφτα μπροστα,ειναι η πιο ευκολη κιθαρα που χω παιξει(κι εχω παιξει με πολλες και πανακριβες)οσοβν αφορα το heavy riffing,οσον αφορα το σολο,τη βρισκω αρκετα σκληρη σε σχεση με τη fender prodigy που χω,αλλα εχουν αρκετα διαφορετικες ταστιερες και ταστα και radius και πλατος,γενικα ειναι κιθαρες που αξιζουν τα λεφτα τους,για μενα φοβερος συνδυασμος και στο πνευμα της εποχης που λεφτα υπαρχουν αλλα μας τα φαγανε αλλοι.,ειναι μια  schecter hellraiser -blackjack για καφριλα και μια charvel san dimas-so cal για σολο κυριως,φοβερες ταστιερες και hi end χαρακτηριστικα σε οικονομικο σχετικα οργανο.αν καποιος με ρωταγε ποιες 2 διαφορετικης φιλοσοφιας και ξυλου κιθαρες μπορει να παρει με 1500-1700 euro συνολο και να ναι πληρης αυτες θα προτεινα.
  • #33 από alice_98 στις 29 Dec 2011
  • εγω εχω ακουσει απο εμπειρα ατομα πως μια schecter μπορει να ανταγωνιστει αλλες κιθαρες, αρκει να ειναι πανω απο 700-750 ευρω....
  • #34 από Μητσάκος στις 29 Dec 2011
  • Οι Hellraiser και Blackjack (η καινούρια με τους Blackouts) που είχα δοκιμάσει το καλοκαίρι είναι πολλά σκαλιά πάνω από την τιμή τους.
  • #35 από moddy στις 02 Jan 2012
  • Εμένα προσωπικά η hellraiser c1 fr δε μου άρεσε ιδιαίτερα σε αντίθεση με την blackjack atx που τα σπάει. Αλλά μακράν καλύτερη schecter πιστεύω ότι είναι η c1 custom.
  • #36 από Crossroad στις 04 Jan 2012
  • Τη δικια μου την εχω πανω απο 3 χρονια και ακομα δεν την εχω βαρεθει ουτε απο εμφανιση ουτε στο παιξιμο.
    Προβλεπω αυτη η κιθαρα να μεινει για παντα στη συλλογη μου!
     8)
  • #37 από moddy στις 05 Jan 2012
  • Gia ta lefta ayta h kalyterh epilogh!  :)
  • #38 από Michalis G στις 16 Jul 2012
  • παιδιά, εκτός απ' τα μοντέλα που περιγράφετε και προορίζονται για shredding, είχε κανείς εμπειρία με
    πιο προσγειωμένα κομμάτια πχ solo 6 - s-1;
  • #39 από DaniTheDawg στις 24 Jul 2012
  • Ας πω λοιπόν κι εγώ την ιστορία μου, σαν κάτοχος μιας Schecter C-1 Classic, Diamond Series.


    Όταν πριν από 3 χρόνια περίπου ξεκίνησα την αναζήτηση καινούριας κιθάρας (έχοντας κατά νου να αγοράσω κατά 90% μία Gibson Les Paul και με budget περίπου 1800 ευρώ για μια μεταχειρισμένη του '87 στο e-bay) έφτασα τυχαία μπροστά από τη Schecter C-1 Classic (Δε γίνεται λόγος για την κιθάρα ΜΟΥ, αλλά για τη συζήτηση σχετικά με το αν λιγότερο γνωστες εταιρείες, αν μπορεί η Schecter να θεωρείται ακόμα έτσι, μπορούν να ανταγωνιστούν ποιοτικά εταιρείες μεγαθήρια).


    Κι έτσι την έπιασα στα χέρια μου και άρχισα να τη δοκιμάζω. Και να τη δοκιμάζω... Και να τη δοκιμάζω... Και όσο περισσότερη ώρα ασχολούμουν μαζί της τόσο περισσότερο με μάγευε.


    Την ίδια ώρα δίπλα μου ήταν ένα παλληκάρι (Ελληνο-Αμερικανός) ο οποίος είχε φέρει μαζί του μία, μόλις αγορασμένη Les Paul Jazz (του '76 αν δε με απατά η μνήμη μου!) μεταχειρισμένη από Αμερική, για σετάρισμα.


    Αφού πιάσαμε λίγο την κουβέντα και jamάραμε ταυτόχρονα, μου ζήτησε να δοκιμάσει λίγο και τη Schecter που μάτιαζα, ενώ ταυτόχρονα μου προσέφερε τη Les Paul του να παίξω, μιας και η αρχική μου αναζήτηση ήταν περί Les Paul.


    Μετά από περίπου 20 λεπτά μου δίνει πίσω την Schecter με μία εμφανή απογοήτευση στο πρόσωπό του. Φοβούμενος τον ρώτησα: Γιατί τέτοια μούτρα? Δε σου άρεσε η Schecter ε (και όντως αυτή περίμενα να είναι η απάντησή από έναν κιθαρίστα κάποιου πολύ καλού επιπέδου απ'ότι παρατήρησα, ο οποίος έκανε μία τόσο μεγάλη αγορά!)?


    Αλλά η απάντησή του που με ξάφνιασε (και μου έδωσε ένα μεγάλο μάθημα στη ζωή) ήταν:
    - Όχι ρε φίλε μου, δεν είναι αυτό.
    -Τότε?! (φοβούμενος τα χειρότερα εγώ...)
    - Απλά έχω ξενερώσει τη ζωή μου που έδωσα 2.500+ ευρώ για να πάρω αυτή μεταχειρισμένη, και αυτή που κοιτάς ακούγεται και παίζεται καλύτερα και κοστίζει σχεδόν 900 ευρώ!!!!!


    Οι απόψεις και οι γνώμες δικές σας. Εγώ απλώς παρέθεσα την ιστορία μου.


    Να σημειωθεί ότι κατόπιν της αγοράς μου κοιτώντας διάφορα forums στο ίντερνετ βρήκα αρκετά σχόλια διαφόρων κατόχων Les Paul και της συγκεκριμένης Schecter οι οποίοι δήλωναν ότι την έχουν ως Νο.1 κιθάρα τους. Επαναλαμβάνω για να μην παρεξηγηθώ ότι δεν προσπαθώ να βγάλω την κιθάρα μου ως "ουάου", "φοβερή" και δεν ξέρω κι εγώ τι άλλο και ούτε με ενδιαφέρει. Εγώ την αγόρασα γιατι μου άρεσε πολύ και με βόλευε. Απλώς ήθελα να μοιραστώ την εμπειρία μου.


    Συγνώμη αν σας κούρασα!!!  0:) ;)



Σελίδες: