Αποστολέας Θέμα: Γιατι οχι Schecter πλεον?  (Αναγνώστηκε 3403 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος zampination

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 18
    • Προφίλ
Γιατι οχι Schecter πλεον?
« στις: 30/03/10, 22:15 »
Ακουσα οτι δεν αξιζει να αγορασεις πλεον schecter απο εδω κ περα. Γιατι αυτο? Μηπως βαζει λουκετο? :o Αλλαζει κατι στην εταιρεια? προχωρανε σε πιο ευρεια παραγωγη με πιθανο αποτελεσμα την χαμηλωτερη ποιοτητα? Εχει ακουσει καποιος κατι παρομοιο? Aν ακουσατε το οτιδηποτε κ εχετε καποια πληροφορια ας απαντησει καποιος. Γιατι ειμαστε κανα 2-3 ατομα ενα κλικ away απο την αγορα καινουριας schecter κ μας αφησαν καποιες αμφιβολιες οι παραπανω φημες. Κ το χειροτερο οταν εισαι ενα κλικ πριν την αγορα ειναι να εχεις αμφιβολιες!  >:(

Αποσυνδεδεμένος Eagle Of Kamelot

  • Sworn Killer of Trolls
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2506
  • Φύλο: Άντρας
  • Set the flag and carry on, carry on into unknown
    • Προφίλ
Απ: Γιατι οχι Schecter πλεον?
« Απάντηση #1 στις: 30/03/10, 22:27 »
Ακουσα οτι δεν αξιζει να αγορασεις πλεον schecter απο εδω κ περα. Γιατι αυτο? Μηπως βαζει λουκετο? :o Αλλαζει κατι στην εταιρεια? προχωρανε σε πιο ευρεια παραγωγη με πιθανο αποτελεσμα την χαμηλωτερη ποιοτητα? Εχει ακουσει καποιος κατι παρομοιο? Aν ακουσατε το οτιδηποτε κ εχετε καποια πληροφορια ας απαντησει καποιος. Γιατι ειμαστε κανα 2-3 ατομα ενα κλικ away απο την αγορα καινουριας schecter κ μας αφησαν καποιες αμφιβολιες οι παραπανω φημες. Κ το χειροτερο οταν εισαι ενα κλικ πριν την αγορα ειναι να εχεις αμφιβολιες!  >:(

Απο εκει που το ακουσες δε σου ειπαν το γιατι? Εγω, παντως, πρωτη φορα το ακουω αυτο...

Αποσυνδεδεμένος zampination

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 18
    • Προφίλ
Απ: Γιατι οχι Schecter πλεον?
« Απάντηση #2 στις: 30/03/10, 22:40 »
Βασικα οχι γιατι ημουν στο φευγα κ δεν προλαβα να ρωτησω. Μαλιστα μαγαζατορας μου το ειπε, ημουν πανω στο μηχανακι εξω απο το μαγαζι κ εφευγα κ των ρωτησα για μια c7hellraiser που ηθελα να παρω(μαλιστα το μαγαζι πουλουσε κ Schecter :o) κ μου λεει δεν αξιζει να παρεις "τωρα" Schecter κ τελικα εφυγα γιατι δεν ηταν κ δικο μου το μηχανακι κ ο φιλος μου βιαζοταν παρα πολυ κ δεν προλαβα να ρωτησω.
Επισης πετυχαινω κ παρομοια (αρεα κ που) σχολια σε διαφορα ελληνικα φορουμ, πολυ λιγα μεν αλλα βλεπω πως κατι πλαναται στον αερα σχετικα με αλλαγες κ διαφορα τετοια της εταιρειας, καθως σε φορουμ κατι ακουστηκε κ για κλεισιμο! :o Που δεν το νομιζω φυσικα, γιατι απ'οσο ξερω η Schecter ειναι στα ΠΑΝΩ της τωρα! Δεν θελω να τα πιστεψω αυτα τα σχολια αλλα οφειλω να κανω την ερωτηση μηπως τυχον καποιος ξερει κατι παραπανω

Αποσυνδεδεμένος Eagle Of Kamelot

  • Sworn Killer of Trolls
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2506
  • Φύλο: Άντρας
  • Set the flag and carry on, carry on into unknown
    • Προφίλ
Απ: Γιατι οχι Schecter πλεον?
« Απάντηση #3 στις: 30/03/10, 22:47 »
Τι να σου πω...κι εγω ειμαι περιεργος να μαθω, αν κ μπορει να ηταν μλκ του μαγαζατορα, που μπορει να βγαζει περισσοτερο κερδος απο αλλες κιθαρες...ξερω 'γω...

Αποσυνδεδεμένος Dr Bluz (G.K.)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1572
  • Φύλο: Άντρας
  • Στράααατα Stratούλαα
    • Προφίλ
Απ: Γιατι οχι Schecter πλεον?
« Απάντηση #4 στις: 30/03/10, 22:49 »
H Schecter εχει αρχισει να επεκτεινει την παραγωγη της εδω και ...20 χρονια τωρα.
Χωρις να σημαινει οτι δε βγαζει πλεον τις (πανακριβες) αμερικανικες κιθαρες.
Δε βλεπω το λογο να σταματησει να παραγει κιθαρες. Αλλα και αν (ααααν) συμβαινει κατι τετοιο δεν πρεπει να επηρεασει την αποφαση σου εφοσον εχεις βρει ενα οργανο που θα σου αρεσει. Ισα ισα μπορει να γινει και συλλεκτικο...


Αποσυνδεδεμένος zampination

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 18
    • Προφίλ
Απ: Γιατι οχι Schecter πλεον?
« Απάντηση #5 στις: 30/03/10, 23:10 »
Τι να πω ρε παιδια.. μακαρι να μην ισχυει τιποτα απο αυτες τις βλακειες. Κ το κλικ away που ελεγα ειναι κανα 2 βδομαδες πανω κατω! :o
Επισης μια ερωτηση θελω να κανω. Πως μπορω να καταλαβω απο το serial number οτι η schecter που θα παρω C7Hellraiser(κοκκινη) ειναι μοντελο 2010 σιγουρα κ οχι 2009? Τι περιπου να προσεξω σε αυτο? Αν κ δεν ειμαι 100% σιγουρος πως εχουν καποιες διαφορες απο 2009 σε 2010. Κατι ακουσα οτι οι πιο καινουριες εχουν split μαγνητες κ καποιες παλιοτερες οχι. Κ με ενδιαφερει να εχει split γιατι μπορει να ειμαι μεταλας, αλλα με πιανει κ η ευαισθητη πλευρα μου πολλες φορες κ γραφω μπαλαντες οποτε θελω καλυτερα καθαρα.

Αποσυνδεδεμένος Eagle Of Kamelot

  • Sworn Killer of Trolls
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2506
  • Φύλο: Άντρας
  • Set the flag and carry on, carry on into unknown
    • Προφίλ
Απ: Γιατι οχι Schecter πλεον?
« Απάντηση #6 στις: 30/03/10, 23:11 »
Αν κ δεν ειμαι 100% σιγουρος πως εχουν καποιες διαφορες απο 2009 σε 2010. Κατι ακουσα οτι οι πιο καινουριες εχουν split μαγνητες κ καποιες παλιοτερες οχι. Κ με ενδιαφερει να εχει split γιατι μπορει να ειμαι μεταλας, αλλα με πιανει κ η ευαισθητη πλευρα μου πολλες φορες κ γραφω μπαλαντες οποτε θελω καλυτερα καθαρα.

Και να μην εχει ρε συ, το βαζεις το split...τυπικη διαδικασια ειναι κ δν κοστιζει κ τιποτα ιδιαιτερο...

Αποσυνδεδεμένος zampination

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 18
    • Προφίλ
Απ: Γιατι οχι Schecter πλεον?
« Απάντηση #7 στις: 30/03/10, 23:29 »
To θεμα ειναι, η διαφορα ειναι μονο το split??? η θα διαφερει κ το φινιρισμα, ή ισως κ κατι ελαττωματικο που αποφασισαν να διωρθωσουν κτλ.
Γι'αυτο θα προτιμουσα brand brand new! ;D

Αποσυνδεδεμένος ed_hunter

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 96
  • Φύλο: Άντρας
  • Child in time
    • Προφίλ
Απ: Γιατι οχι Schecter πλεον?
« Απάντηση #8 στις: 30/03/10, 23:52 »
Σε καποιο θεμα ειχα διαβασει οτι ειχαν αλλαξει χωρα παραγωγης..μονο αυτο...Αλλα απο μια συντομη αναζητηση δεν το βρηκα..καπου εδω πρεπει να ηταν...
χωρις να ειμαι και παλι σιγουρος ομως...
Charvel model 4 '88 - Prs Tremonti se
........XANIA............

Αποσυνδεδεμένος Jezus

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3522
  • Φύλο: Άντρας
  • Got G.A.S. ???
    • Προφίλ
    • www.High-Gain.com
Απ: Γιατι οχι Schecter πλεον?
« Απάντηση #9 στις: 02/04/10, 01:01 »
Ναι παλια εβγαζαν στην Κορεα, με πολυ καλη ποιοτητα κατασκευης και πολυ χαμηλες τιμες! Γι'αυτο και πολυ κοσμος θεωρουσε (σωστα κατ εμου, αρκει να σου καθεται καλα) οτι να παρεις μια σεκτερ ειναι σουπερ ευκαιρια!
Καποια στιγμη λογο μεγαλης ζητησης η αγορα ειχε στεγνωσει τελειως απο σεκτερ, δεν εβρισκες ουτε ελλαδα, ουτε γερμανια, ουτε ΗΠΑ καποια μοντελα, εβγαιναν λιγα κομματια και εξαφανιζοντουσαν αμεσως. Καπου εκει η σεκτερ μετακινησε την παραγωγη σε αλλα εργοστασια, π.χ. καποια φθηνα μοντελα φτιαχνονται ινδονησια νομιζω, και ταυτοχρονα αυξησε και τις τιμες σε καποια μοντελα.
Γι'αυτο εχω ακουσει και εγω πολλα παραπονα απο κοσμο που πηρε κιθαρες μετα αμεσως απο αυτη την αλλαγη, οτι δηλαδη περιμεναν ποσο καιρο να βρουν την Χ κιθαρα, την πληρωσαν πιο ακριβα και τελικα δεν ηταν ποιοτικος τοσο καλη οσο του φιλου τους που την ειχε παρει πριν 1 χρονο π.χ.
Απο την αλλη ενας φιλος πηρε σεκτερ ινδονησια και λεει του αρεσει πολυ.
Εγω προτεινω να δοκιμασεις και αν σου κανει χτυπα την, αλλα απο Ελλαδα για να εισαι σιγουρος για αυτο που θα αγορασεις. Αλλιως υπαρχουν και αλλες κορεατικες και κινεζικες κιθαρες πλεων στα ιδια χρηματα με καλη ποιοτητα.
Got G.A.S. ?
http://old.high-gain.com/myequip.htm

My equipment

http://myspace.com/cerberarec

Join me on Myspace

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
88 Απαντήσεις
29758 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 16/07/12, 00:29
από Michalis G
2 Απαντήσεις
2874 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 29/09/08, 20:24
από Giorgos K.
16 Απαντήσεις
6137 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 19/10/08, 20:18
από Υπνοβάτης...
4 Απαντήσεις
3381 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 19/01/09, 18:58
από xTitan
38 Απαντήσεις
12503 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 24/07/12, 12:13
από DaniTheDawg
10 Απαντήσεις
4123 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 06/03/09, 01:37
από Jezus
12 Απαντήσεις
6691 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 22/07/09, 10:34
από Βραζίλης
3 Απαντήσεις
2472 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 19/02/10, 18:42
από Aggelos_chem
11 Απαντήσεις
4388 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 06/03/10, 01:42
από Απόλλων
4 Απαντήσεις
4669 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 25/09/13, 16:01
από Mistral