Αποστολέας Θέμα: Μουντομπάσκετ 2010  (Αναγνώστηκε 54843 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος s.s.

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1026
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Μουντομπάσκετ 2010
« στις: 21/08/10, 15:31 »
Λοιπόν,το τουρνουά ουσιαστικά ξεκίνησε προχτές με τις καλύτερες προυποθέσεις:
.
Eννοείται ότι όλοι ονειρευόμαστε συνάντηση στα χιαστί.
 
Κατα τα άλλα πολλές απουσίες στις περισσότερες πρωτοκλασάτες ομάδες ενώ οι αμερικάνοι κλασσικά κατεβαίνουν με ένα μόνο πεντάρι(τσάντλερ).Θα έχει ενδιαφέρον πάντως η ομάδα τους γιατί πολλοί παίκτες τους(όντομ,ντουράντ,ρόντο) πατάνε πρώτη φορά ευρωπαικό παρκέ.
Aν έπαιζε ο γκασόλ θα έδινα σαφές προβάδισμα στους Ισπανούς αλλά τώρα δεν βλέπω τον τρόπο να το χάσουν τα αμερικανάκια δεδομένου ότι έχουν και προπονηταρά.
 
Σχετικά με την εθνική κλασσικά και φέτος ανηλεές σπρώξιμο στο ακρόπολις για να βγαίνει μετά η σιχαμένη φάρα των μπασκετικών και να μας πρήζει για την διαστημική ομάδα που διαθέτουμε.
Κάθε χρόνο τα ίδια και όταν φτάνει η κρίσιμη ώρα οι περισσότεροι τα κάνουν πάνω τους.Φέτος ακούστηκε μάλιστα και το φοβερό ότι η ομάδα παίζει το διαστημικό μπάσκετ που έπαιζε ο καζλάουσκας το 99 με την ζαλγκίρις(λολ).
Παρόλαυτα επειδή υπάρχουν κάποιες πολύ καλές μονάδες και γενικά το δέσιμο είναι μεγάλο μεταξύ τους δεν βλέπω απίθανη την είσοδο στην τετράδα.
« Τελευταία τροποποίηση: 21/08/10, 15:33 από s.s. »

Αποσυνδεδεμένος Eddie~Maiden

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 383
  • Φύλο: Άντρας
  • blah blah blah
    • Προφίλ
Απ: Μουντομπάσκετ 2010
« Απάντηση #1 στις: 21/08/10, 16:30 »
Φαβορι 100% δν βλεπω φετος!!!!

Η αμερικη εχει καποιο προβαδισμα λογο εμπειρων παιχτων (rondo,odom,billups) αλλα κ παλι δν ειναι 100% φαβορι!!!
Για εμας βλεπω τετραδα ευκολα!!! (αρκει να βαλει τον Νικολακη μεσα, παμε ρε Νικοοοοο!!!!!!)

ΘΑΝΑΤΟΣ ΣΤΟΝ KRSTIC  >:D
« Τελευταία τροποποίηση: 28/08/10, 23:22 από Eddie~Maiden »
Dave who? Murray? Mustaine? Gilmour?

Αποσυνδεδεμένος Dr Bluz (G.K.)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1572
  • Φύλο: Άντρας
  • Στράααατα Stratούλαα
    • Προφίλ
Απ: Μουντομπάσκετ 2010
« Απάντηση #2 στις: 21/08/10, 16:31 »

 
Σχετικά με την εθνική κλασσικά και φέτος ανηλεές σπρώξιμο στο ακρόπολις για να βγαίνει μετά η σιχαμένη φάρα των μπασκετικών και να μας πρήζει για την διαστημική ομάδα που διαθέτουμε.


Σπρωξιμο τρωμε στο Ακροπολις αλλα οχι για αυτο το λογο...


Κατα τ'αλλα το Mundobasket διακρινεται απο τις πολλες ελλειψεις...Οι δυο καλυτερες ομαδες με διαφορα απο τις αλλες ειναι κατα σειρα ΗΠΑ και ΙΣΠΑΝΙΑ...Μετα ειμαστε ΕΛΛΑΔΑ, ΣΕΡΒΙΑ, ΤΟΥΡΚΙΑ (λογω φανατισμου και εδρας θα ειναι πολυ δυνατη), ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ που βραζουμε πανω κατω στο ιδιο καζανι, ενω εχω απορια να δω τι ομαδα θα κατεβασει η ΛΙΘΟΥΑΝΙΑ.
Οι υπολοιπες ομαδες (ισως με εξαιρεση τη ΣΛΟΒΕΝΙΑ) θα ειναι εκπληξη αν περασουν πιο περα απο τα προημιτελικα...


Οσο για τα χιαστι δυστυχως δε σταυρωνουμε με τον ομιλο των ΣΕΡΒΩΝ...Θα ειχε ενδιαφερον! Ισως στους ''8''. Θα εχει πλακα! ;)


Αποσυνδεδεμένος s.s.

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1026
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Μουντομπάσκετ 2010
« Απάντηση #3 στις: 21/08/10, 16:40 »

 
Σχετικά με την εθνική κλασσικά και φέτος ανηλεές σπρώξιμο στο ακρόπολις για να βγαίνει μετά η σιχαμένη φάρα των μπασκετικών και να μας πρήζει για την διαστημική ομάδα που διαθέτουμε.


Σπρωξιμο τρωμε στο Ακροπολις αλλα οχι για αυτο το λογο...


Για πες.

Αποσυνδεδεμένος Eagle Of Kamelot

  • Sworn Killer of Trolls
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2505
  • Φύλο: Άντρας
  • Set the flag and carry on, carry on into unknown
    • Προφίλ
Απ: Μουντομπάσκετ 2010
« Απάντηση #4 στις: 21/08/10, 17:04 »
@s.s.: Εισαι λιγο αδικος με την εθνικη ομαδα, νομιζω...οχι για το σπρωξιμο στο Ακροπολις, αλλα γενικα παιζει καλο μπασκετακι και νομιζω πως ειναι ρεαλιστικος ο στοχος της τετραδας...

Εννοειτε περιμενουμε πως κ πως να βρουμε τους Σερβους στο δρομο μας...κ αυτη τη φορα, ο χοντρος θα ειναι υποψιασμενος...

Αποσυνδεδεμένος s.s.

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1026
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Μουντομπάσκετ 2010
« Απάντηση #5 στις: 21/08/10, 17:14 »
@s.s.: Εισαι λιγο αδικος με την εθνικη ομαδα, νομιζω...οχι για το σπρωξιμο στο Ακροπολις, αλλα γενικα παιζει καλο μπασκετακι και νομιζω πως ειναι ρεαλιστικος ο στοχος της τετραδας...


Ίσως,αλλά αυτά τα kill bill,μπάτμαν,διόσκουροι,"χουκ ο λάζος" επί εποχής σκουντή με έχουν κάνει την σιχαθώ.
Πάντως και εγώ τετράδα την βλέπω.
Κρίμα πάντως που ο ντούντα δεν καλεί αυτόν:

Θα είχε μεγαλύτερη φάση προχτές.

Αποσυνδεδεμένος Eagle Of Kamelot

  • Sworn Killer of Trolls
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2505
  • Φύλο: Άντρας
  • Set the flag and carry on, carry on into unknown
    • Προφίλ
Απ: Μουντομπάσκετ 2010
« Απάντηση #6 στις: 21/08/10, 17:16 »
Ποιος ειναι αυτος, ο ξαδερφος του Rebraca? :P ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος s.s.

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1026
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Μουντομπάσκετ 2010
« Απάντηση #7 στις: 21/08/10, 17:33 »
O τεράστιος darko milicic

Αποσυνδεδεμένος Eddie~Maiden

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 383
  • Φύλο: Άντρας
  • blah blah blah
    • Προφίλ
Απ: Μουντομπάσκετ 2010
« Απάντηση #8 στις: 21/08/10, 17:40 »
O τεράστιος darko milicic
http://www.youtube.com/watch?v=_8XjIO2C3s4


χαχαχα νομιζω κατι πατησα  ::) χαχα
Dave who? Murray? Mustaine? Gilmour?

Αποσυνδεδεμένος Eagle Of Kamelot

  • Sworn Killer of Trolls
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2505
  • Φύλο: Άντρας
  • Set the flag and carry on, carry on into unknown
    • Προφίλ
Απ: Μουντομπάσκετ 2010
« Απάντηση #9 στις: 21/08/10, 18:03 »
O τεράστιος darko milicic
http://www.youtube.com/watch?v=_8XjIO2C3s4


Tι επαθε καλε το παληκαρι, πως ειναι ετσι στην φωτογραφια με τη φανελα των Memphis? Eγω τον θυμομουν πιο ψωμομενο...μηπως ερεψε απο τη στεναχωρια του?? ;D ;D ;D :P

Βασικα, αμα ηταν κ αυτος, νομιζω θα ειχαμε τεραστιο ζητημα στα man-to-man...οχι τα μπασκετικα, αλλα τα πυγμαχικα...μονο με Σιγαλα κ Φανη Χριστοδουλου ισως να τον παλευαμε...

Αποσυνδεδεμένος ΡιχάρδοςΜαυροπερισσότερος

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 828
  • Φύλο: Άντρας
  • Το να υπάρχει μονάχα, πάντα του ήταν λίγο.
    • Προφίλ
Απ: Μουντομπάσκετ 2010
« Απάντηση #10 στις: 21/08/10, 18:22 »
κ αυτη τη φορα, ο χοντρος θα ειναι υποψιασμενος...

Eίπες μεγάλη κουβέντα φίλε ΚΑΜΕLOT... >:D

Αποσυνδεδεμένος Dr Bluz (G.K.)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1572
  • Φύλο: Άντρας
  • Στράααατα Stratούλαα
    • Προφίλ
Απ: Μουντομπάσκετ 2010
« Απάντηση #11 στις: 21/08/10, 20:45 »
Για πες.


Τα παιχνιδια στο Ακροπολις σφυριζουν ΕΛΛΗΝΕΣ διαιτητες (πραγμα που πιστευα και παλαιοτερα οτι περισσοτερο ΚΑΚΟ μας κανει παρα καλο) οι οποιοι θελουν να δειξουν στο ΜΕΓΑΛΟ ΑΦΕΝΤΙΚΟ ποσο ''πατριωτες'' ειναι...


Οσο για το Milicic...Οι δηλωσεις του πριν 3 χρονια ειναι ''μοναδικες''..! Δυστυχως με το σωμα που εχει φτιαξει και τα κιλα που εχει βαλει, μπορει να ασχοληθει με αυτο που εχει πραγματικα κλιση, την οικοδομη... Θα ηταν αξιος αντιπαλος του Σοφοκλη αν επαιζε χθες (στο ξυλο...)


Αποσυνδεδεμένος parantox

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 167
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Μουντομπάσκετ 2010
« Απάντηση #12 στις: 21/08/10, 23:32 »
Η Εθνική ποιοτικά είναι στις 4-5 καλύτερες ομάδες του κόσμου, και το έχει αποδείξει επανειλημμένα. Αν οι Λιθουανοί, Σλοβένοι, Σέρβοι ήταν πιο σταθεροί ίσως βρισκόταν πίσω τους, αλλά κατα κανόνα ποτέ δε πάνε όλοι οι παραπάνω καλά στο ίδιο τουρνουά, κι έτσι η Ελλάδα κερδίζει θέσεις.

Την Εθνική δεν την είδα στο Ακρόπολις αλλά μ'αρέσει ο Καζλάουσκας και πιστεύω ότι θα πάει καλά και αυτή τη φορά.

Τώρα για το ξύλο τί να πεις...Τα παιδιά αυτά με εξαίρεση τα ματς με την Ισπανία (κι εκεί ελάχιστα) δεν είχαν δείξει ποτέ να παρασύρονται από τον εκνευρισμό τους. Καλά κι οι Σέρβοι δεν είναι...άγιοι, ο Ίβκοβιτς νομίζω έβαλε το χεράκι του αλλά ιδίως ένας αρχηγός Εθνικής δε πρέπει να ξεκινά μια σύρραξη.

Η μεγάλη κότα πάντως, συγχωρείστε μου την έκφραση, είναι εκείνος ο Κρίστιτς. Κι εγώ θα φοβόμουν αν έβλεπα ένα Σόφο να μου την πέφτει, αλλά ακριβώς γι'αυτό δε θα χωνόμουν καθόλου...

ΥΓ1: Οι Αμερικάνοι σκέφτονται να τον τιμωρήσουν (η ίδια του η ομάδα η Οκλαχόμα) ενώ οι δικοί μας σκέφτονται πως να βγάλουν λάδι όλους τους παίκτες των αιωνίων..για να μπορέσουν να πλακωθούν στο πρωτάθλημα (το οποίο αναρωτιέμαι γιατί υπάρχει, για  προπόνηση για την Ευρωλίγκα μήπως;).

ΥΓ2: Είσαι ξένος και κάνοντας ζάπινγκ βλέπεις οικονομική κρίση στην Ελλάδα, επεισόδια στην Ελλάδα, βία στα γήπεδα στην Ελλάδα, τελικοί πρωταθλήματος διακόπτονται στην Ελλάδα, οπαδοί χτυπάνε προπονητή στην Ελλάδα, παίκτης σε ερασιτεχνικό χτυπάει πεσμένο αντίπαλο του στην Ελλάδα, διεθνείς μπασκετμπολίστες πλακώνονται σε στυλ Street Fighter σε φιλικό στην Ελλάδα...Όλα σε μια χρονιά...Bad rep...
They asked a guitar player to play with some dynamics and he said "What are you talking about, I'm playing as loud as I can!"...Heh, I tell that joke a lot.

Αποσυνδεδεμένος Fteo

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1423
  • Φύλο: Άντρας
  • If it's too loud, you are too old!
    • Προφίλ
    • The Thermoshredders
Απ: Μουντομπάσκετ 2010
« Απάντηση #13 στις: 22/08/10, 00:44 »
ΥΓ2: Είσαι ξένος και κάνοντας ζάπινγκ βλέπεις οικονομική κρίση στην Ελλάδα, επεισόδια στην Ελλάδα, βία στα γήπεδα στην Ελλάδα, τελικοί πρωταθλήματος διακόπτονται στην Ελλάδα, οπαδοί χτυπάνε προπονητή στην Ελλάδα, παίκτης σε ερασιτεχνικό χτυπάει πεσμένο αντίπαλο του στην Ελλάδα, διεθνείς μπασκετμπολίστες πλακώνονται σε στυλ Street Fighter σε φιλικό στην Ελλάδα...Όλα σε μια χρονιά...Bad rep...
Και εκτός αυτών φέρνεις και τον προθυπουργό του Ισραήλ για να έρθουν οι δύο χώρες πιο κοντά σε στρατιωτικό επίπεδο. Οι τιμές για διακοπές εδώ είναι αρκετά πιο ακριβές σε σχέση με τους γείτονες και η ποιότητα όχι απαραίτητα καλύτερη. Είναι σαν να τους διώχνεις επίτηδες.

off-topic off

Αποσυνδεδεμένος s.s.

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1026
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Μουντομπάσκετ 2010
« Απάντηση #14 στις: 28/08/10, 15:23 »
Αρχίζει σε 3 τέταρτα περίπου :P .
Σχετικά με το φιλικό της τετάρτης τα αμερικανάκια δεν με εντυπωσίασαν,η απουσία ψηλών είναι εμφανής.
Παρόλαυτα και έτσι με ρόουζ,ντουράντ σε καλή κατάσταση είναι 1 ταχύτητα πάνω από την χωρίς γκασόλ-καλντερόν ισπανία και καμια 10αριά ταχύτητες από τις υπόλοιπες.
Δεδομένα πάντως η πλήρης ισπανία δεν έχανε το τουρνουά.
Κρίμα πάντως που υπάρχουν τόσες απώλειες καθώς για πολλά μεγάλα ονόματα(τζινόμπιλι,σαρας,σισκα) θα ήταν η τελευταία μεγάλη διοργάνωση.

Αποσυνδεδεμένος Eagle Of Kamelot

  • Sworn Killer of Trolls
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2505
  • Φύλο: Άντρας
  • Set the flag and carry on, carry on into unknown
    • Προφίλ
Απ: Μουντομπάσκετ 2010
« Απάντηση #15 στις: 28/08/10, 15:40 »
Ποιος Σαρας ρε? ;D Αυτος εχει αλλα στο μυαλο του τωρα, που να τρεχει σε Μουντομπασκετ... ;D ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος Eagle Of Kamelot

  • Sworn Killer of Trolls
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2505
  • Φύλο: Άντρας
  • Set the flag and carry on, carry on into unknown
    • Προφίλ
Απ: Μουντομπάσκετ 2010
« Απάντηση #16 στις: 28/08/10, 19:49 »
Αφου καταφεραμε και κερδισαμε, παλι καλα...αδικαιολογητα τα τοσα χαμενα σουτ, οπως και το οτι οι Κινεζοι εκανα παρτυ στη ρακετα. Ελπιζω να βελτιωθουμε, γιατι προβλεπεται δυσκολη η συνεχεια...

Αποσυνδεδεμένος Dr Bluz (G.K.)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1572
  • Φύλο: Άντρας
  • Στράααατα Stratούλαα
    • Προφίλ
Απ: Μουντομπάσκετ 2010
« Απάντηση #17 στις: 28/08/10, 23:20 »
Αφου δεν εχουμε ΚΑΝΕΝΑ σουτερ ειναι λογικο... Εχω βαρεθει να βλεπω την Ελλαδα να ''κολλαει'' στη ζωνη ταμπουρι λογω ελλειψης σταθερου σουτ απο την περιφερεια που θα ανοιξει την αντιπαλη αμυνα...
Κι επισης με τιποτα δεν καταλαβαινω για ποιο λογο ειναι στην 15αδα ο Βουγιουκας (αναθεμα αν παρει χρονο σε κανενα σοβαρο ματς) τη στιγμη που θα μπορουσε να ειναι ο Βασιλειαδης που ειναι ενας παικτης με καλο σουτ... οι ψηλοι απο την Ελλαδα δε λειπουν. Στο '4' Φωτσης, Πριντεζης, στο '5' Σοφο, Μπουρουσης, Τσαρτσαρης... Στο '3' μονο ο Περπερογλου...
Τελος θελω καποιος να μου πει σε τι ειναι καλυτερος ο Βουγιουκας απο το Μαυροειδη ή το Μαυροκεφαλιδη αν επρεπε ντε και καλα να εχουμε πολλους ψηλους.
Δεν εχω εμπαθεια με το παιδι (μου ειναι ΠΟΛΥ συμπαθης ο Ιαν φυσιογνωμικα) απλα παραθετω καποιους προβληματισμους...


Αποσυνδεδεμένος ΡιχάρδοςΜαυροπερισσότερος

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 828
  • Φύλο: Άντρας
  • Το να υπάρχει μονάχα, πάντα του ήταν λίγο.
    • Προφίλ
Απ: Μουντομπάσκετ 2010
« Απάντηση #18 στις: 29/08/10, 15:14 »
Αφου δεν εχουμε ΚΑΝΕΝΑ σουτερ ειναι λογικο... Εχω βαρεθει να βλεπω την Ελλαδα να ''κολλαει'' στη ζωνη ταμπουρι λογω ελλειψης σταθερου σουτ απο την περιφερεια που θα ανοιξει την αντιπαλη αμυνα...
Κι επισης με τιποτα δεν καταλαβαινω για ποιο λογο ειναι στην 15αδα ο Βουγιουκας (αναθεμα αν παρει χρονο σε κανενα σοβαρο ματς) τη στιγμη που θα μπορουσε να ειναι ο Βασιλειαδης που ειναι ενας παικτης με καλο σουτ... οι ψηλοι απο την Ελλαδα δε λειπουν. Στο '4' Φωτσης, Πριντεζης, στο '5' Σοφο, Μπουρουσης, Τσαρτσαρης... Στο '3' μονο ο Περπερογλου...
Τελος θελω καποιος να μου πει σε τι ειναι καλυτερος ο Βουγιουκας απο το Μαυροειδη ή το Μαυροκεφαλιδη αν επρεπε ντε και καλα να εχουμε πολλους ψηλους.
Δεν εχω εμπαθεια με το παιδι (μου ειναι ΠΟΛΥ συμπαθης ο Ιαν φυσιογνωμικα) απλα παραθετω καποιους προβληματισμους...

Ο Μαυροκεφαλίδης ζήτησε ο ίδιος να απέχει από την Εθνική φέτος. Έχω την αίσθηση ότι ο Γιόνας θα τον προτιμούσε. Βέβαια συμφωνώ απόλυτα για το Βασιλειάδη, το παλληκάρι είναι κλασσικός σουτέρ που δε καταλαβαίνει απο βραδιές, ψυχολογίες κτλ όπως οι Ζήσης, Διαμαντίδης, Σπανούλης...

Αποσυνδεδεμένος Eddie~Maiden

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 383
  • Φύλο: Άντρας
  • blah blah blah
    • Προφίλ
Απ: Μουντομπάσκετ 2010
« Απάντηση #19 στις: 29/08/10, 16:39 »
3ος σκορερ στην ACB ηταν αν δεν κανω λαθος!!!!
Dave who? Murray? Mustaine? Gilmour?

Αποσυνδεδεμένος Eagle Of Kamelot

  • Sworn Killer of Trolls
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2505
  • Φύλο: Άντρας
  • Set the flag and carry on, carry on into unknown
    • Προφίλ
Απ: Μουντομπάσκετ 2010
« Απάντηση #20 στις: 01/09/10, 00:11 »
Δε βλεπω πολυ ενδιαφερον για το Μουντομπασκετ...

Ηττα απο την Τουρκια, απολυτα φυσιολογικα για μενα, μιας και καλυτερη ομαδα εχουν, βαλε κατι ο σεληνιασμενος Ιλιασοβα, κατι 2-3 σφυριγματα, παλι καλα δηλαδη που χασαμε με τοσους λιγους ποντους.

Ειμαστε υπερ-προβλεψιμη ομαδα, ειδικα στην επιθεση και αν δεν αλλαξει κατι, δε μας βλεπω σε κατι καλυτερο απο το ματς για 5η-6η θεση...

Αποσυνδεδεμένος TheVrachnoprofiter

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 991
  • Φύλο: Άντρας
  • ex TheTr00p3r
    • Προφίλ
Απ: Μουντομπάσκετ 2010
« Απάντηση #21 στις: 01/09/10, 00:17 »
Δεν είδα τα 2 προηγούμενα παιχνίδια, αλλά σήμερα, ειδικά στο 2ο ημίχρονο ήμασταν απαίσιοι. Άπειρες χαμένες ευκαιρίες και λάθη, με την Τούρκικη ομάδα να κάνει πάρτι στο παρκέ. Να δούμε τι θα γίνει στα επόμενα...

Πάντως κρίμα που δε μέτρησε το 3ποντο του Διαμαντίδη. Όχι ότι θα έκανε καμιά διαφορά (αν και ποτέ δεν ξέρεις πώς μπορεί να αλλάξει η ψυχολογία από ένα προβάδισμα), αλλά ήταν φοβερό καλάθι...
Really don't mind if you sit this one out...

http://vromikopsomi.wordpress.com/
http://www.passa-tempo.gr/

Αποσυνδεδεμένος ΡιχάρδοςΜαυροπερισσότερος

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 828
  • Φύλο: Άντρας
  • Το να υπάρχει μονάχα, πάντα του ήταν λίγο.
    • Προφίλ
Απ: Μουντομπάσκετ 2010
« Απάντηση #22 στις: 01/09/10, 00:22 »
Και σιγά - σιγά θα πρέπει να έρθουμε αντιμέτωποι με το ερώτημα? να (προσπαθήσουμε να) χάσουμε από τη Ρωσία για να βγούμε 3οι και να πέσουμε πάνω σε Γαλλία ή Λιθουανία και αν περάσουμε πιθανόν Αργεντινή στους 8, ή να παίξουμε χωρίς σκοπιμότητες, να βγούμε 2οι και να πέσουμε στην πληγωμένη Ισπανία και αν περάσουμε στις ΗΠΑ?

Αποσυνδεδεμένος Eagle Of Kamelot

  • Sworn Killer of Trolls
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2505
  • Φύλο: Άντρας
  • Set the flag and carry on, carry on into unknown
    • Προφίλ
Απ: Μουντομπάσκετ 2010
« Απάντηση #23 στις: 01/09/10, 00:49 »
Και σιγά - σιγά θα πρέπει να έρθουμε αντιμέτωποι με το ερώτημα? να (προσπαθήσουμε να) χάσουμε από τη Ρωσία για να βγούμε 3οι και να πέσουμε πάνω σε Γαλλία ή Λιθουανία και αν περάσουμε πιθανόν Αργεντινή στους 8, ή να παίξουμε χωρίς σκοπιμότητες, να βγούμε 2οι και να πέσουμε στην πληγωμένη Ισπανία και αν περάσουμε στις ΗΠΑ?

Για μενα, παιζεις παντα για τη νικη...δν ειναι καλο πραγμα η επιλογη αντιπαλου, απο πολλες αποψεις...

Αποσυνδεδεμένος master of puppets

  • Ονειροπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2872
  • Φύλο: Άντρας
  • γνωστός και ως....master of ΜΠΑΜΠΗΣ....
    • Προφίλ
    • Χάρτινα Όνειρα
Απ: Μουντομπάσκετ 2010
« Απάντηση #24 στις: 01/09/10, 00:58 »
Όποιος και να είναι ο αντίπαλος η ελλάδα απλά δεν μπορεί........απο πολλές απόψεις....επιθετικά είμαστε απλά ανύπαρκτοι....δεν μπορούμε ούτε οργανωμένα ούτε με αιφνιδιασμό.....ο σπανούηλς είναι φανερό ότι δεν μπορεί να κανει παιχνίδι.....έλλειψη καθαρού μυαλού σε όλες τις κινήσεις.......φαίνεται ότι λείιπει απο την ομάδα ο παπαλουκάς.....μεγάλη υπόθεση να έχεις έναν παίχτη που ξέρει να κουβαλάει μπάλα, να οργανώνει παιχνίδι και να παίρνει την ομάδα στις πλάτες του όταν χρειάζεται.....ειδικά σε μια ομάδα χωρίς πλάνο.....






 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
Μουντομπάσκετ 2006 (Ιαπωνία)

Ξεκίνησε από stavros75 « 1 2 ... 12 13 » Αθλητισμός

309 Απαντήσεις
77716 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 06/09/06, 23:15
από Marios Demigod
Α Ρ Η Σ 2009-2010

Ξεκίνησε από bono u2 « 1 2 » Αθλητισμός

28 Απαντήσεις
17690 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 17/09/10, 17:07
από zeromancer
13 Απαντήσεις
8129 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 26/05/10, 11:44
από sakman
153 Απαντήσεις
45173 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 19/08/10, 15:42
από master of puppets
6 Απαντήσεις
4530 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 12/04/10, 17:18
από Kiratzoharris
66 Απαντήσεις
33321 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 10/07/10, 19:27
από alek
84 Απαντήσεις
21877 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 16/06/10, 00:43
από Smokey000
9 Απαντήσεις
3777 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 08/07/10, 15:39
από Eagle Of Kamelot
9 Απαντήσεις
4392 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 22/02/12, 18:49
από Anaximandros
44 Απαντήσεις
11501 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 08/10/10, 15:53
από blackmorefan