Αποστολέας Θέμα: Ποιος (κατα τη γνωμη σας) ειναι ο καλυτερος frontman ever???  (Αναγνώστηκε 71344 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος skipper37

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 74
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Freddie Mercury

Πιστευω πως δεν υπαρχει και δεν θα υπαρξει ποτε αλλος σαν αυτον...

Αποσυνδεδεμένος tallos

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 39
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
mike moore -sucidal tentencies

Αποσυνδεδεμένος Ammon Jerro

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 413
  • Φύλο: Άντρας
  • Chaotic Good
    • Προφίλ
Antony Hämäläinen - Nightrage(βγαζει πολυ γουστο το παλικαρι)
Boys believe nothing can hurt them. Grown men know better.

Αποσυνδεδεμένος conny

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 30
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Ρε παιδιά!!!Το  MATT BELLAMY μόνο δύο άτομα τον έχουν αναφέρει;;;;;;Ο άνθρωπος είναι σούπερμαν!Τραγουδάει (απίστευτα), παίζει κιθάρα(φοβερά) και χτυπιέται και τα δίνει ολα και σε ξεσηκώνει!!!!Εγώ βίντεο στο youtube έβλεπα πριν λίγο καιρό, από live στο wembley και είχα ξεσηκωθεί, ένιωθα πως ήμουν εκεί, μιλάμε για τρελή πώρωση!!!!!(Καλά, πού να πάω πραγματικά σε συναυλία των Muse, θα γυρίσω σπίτι τρία κιλά ελαφρύτερη από το χοροπήδημα και το ουρλιαχτό, δεν υπάρχει περίπτωση!!!) Να σημειώσω και το χιούμορ του και την τρέλα που κουβαλάει, τα οποία φαίνονται ολοκάθαρα εδώ
και εδώ
!!!!TO  τρελό γέλιο!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Movin' on... Ούτε τη Janis Joplin την πολυείδα εδώ μέσα... Θεά. Απλά. Δεν έχω ξαναδεί κάτι τέτοιο, ήταν μοναδική.Αυτός ο αυθορμητισμός της, το πάθος, το χαρακτηριστικό  τραγουδιστικό στιλ και φυσικά η φωνάρα...Όταν είδα το βίντεο από το Monterey (
)  ειδικά, έμεινα!!!!Ούρλιαζε πραγματικά, δεν υπάρχει!!!Δεν ήταν τυχαίο που το πρώτο πράγμα που παρατήρησε η υπόλοιπη μπάντα ήταν ότι στο φιλμ έδειχνε μόνο εκείνη ενώ αυτοί ίσα που φαίνονταν...Ούτε ότι η Mama Cass τα 'χε παίξει και κοίταζε σα χαζή από κάτω...


Καλά, για το Μorrison δεν το συζητάω!!!! Άλλη μούρλα από κει!!!!!Ό,τι ήθελε έκανε!... Βέβαια, σε ένα βίντεο που τον είδα ρεύτηκε κιόλας (και δεν ξέρω γιατί μου προκάλεσε τόση απέχθεια αυτό...)...αλλά μόλις μερικά δευτερόλεπτα αργότερα πατάει εκείνη την κραυγή "We want the world and we want it now...now... NOWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWW!!!!!!!"....... ε, και τα λόγια είναι περιττά....


Όσο για τον Bill Kaulitz, τον οποίο ανέφερε κάποιος εδώ μέσα  tongue in cheek...  μην το γελάς!!! ;) Έχει φοβερή επικοινωνία με το κοινό!!!! Τους αφήνει και τραγουδάνε πολύ, μιλάει, κάνει παιχνιδάκια (π.χ. "τώρα ουρλιάζει η πάνω κερκίδα!τώρα οι από κάτω! ποιοι ουρλιάζουν δυνατότερα;;;"...Οπως κάνουνε οι ομάδες στην κατασκήνωση ένα πράμα... ;D )... Έχει και ωραία σκηνική παρουσία, χορεύει κάπως, κάνει cool κινήσεις, άνετος, σε κερδίζει... Και χωρίς να καταβάλλει την παραμικρή προσπάθεια! Οτι το 'χει, το 'χει!!! Καλά, όσο για φωνή, μπορεί από τεχνικής απόψεως να μη λέει και τίποτα, αλλά από συναίσθημα, ω ναι, εμένα τουλάχιστον με αγγίζει, το νιώθει πραγματικά αυτό που κάνει...Αλλά οκ,δεν τον προτείνω και για top frontman...




Αποσυνδεδεμένος gers

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2533
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Ντάξει, σιγά τον Matt Bellamy σαν frontman.. δε λέει τίποτα..

Για Kaulitz δε σχολιάζω... ;D

Αποσυνδεδεμένος Spyros Delta

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1117
  • Φύλο: Άντρας
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • SpyrosDeltaVideos
Jimi Hendrix
Sting
Ozzy
Eddie Vedder (πριν τον δω live δεν τον ειχα σε ιδιαιτερη εκτιμηση ως frontman)
Steven Wilson
« Τελευταία τροποποίηση: 06/01/11, 15:57 από Spyros Delta »

Αποσυνδεδεμένος rodort1

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 253
    • Προφίλ
Freddie Mercury των Queen

Αποσυνδεδεμένος spider3

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 87
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
1. Freddy Mercury
2. DIO
3. Lemmy
4. Hetfield
5. Ozzy

Νομίζω πως είναι οι κορυφαίοι.!!!

Αποσυνδεδεμένος Rosstrobon

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 660
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
+πολλά για Steve Wilson

Αποσυνδεδεμένος gkou

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1978
  • Φύλο: Γυναίκα
  • https://myspace.com/gkou
    • Προφίλ
    • my songs and my covers
+άπειρα για Sting...

Αποσυνδεδεμένος Garvin

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 903
  • Φύλο: Άντρας
  • There's no business like show business!
    • Προφίλ
Ντάξει, σιγά τον Matt Bellamy σαν frontman.. δε λέει τίποτα..

Για Kaulitz δε σχολιάζω... ;D

μακαρι να υπηρχε αλλος που να κανει τοσο καλα αυτο που κανει ο bellamy...δεν φανταζεσαι ποσο δυσκολο ειναι να παιζεις κιθαρα (και οχι σε φαση green day!) και να τραγουδας τοσο τεχνικα. ξεκολλατε λιγο ρε παιδια, δεν υπαρχει μονο ο ozzy και ο coverdale σ αυτον τον πλανητη...και δεν παει προσωπικα σε σενα το τελευταιο  :)

οσο για τον kaulitz, για frontman μιλαμε, οχι ποιος ειναι πιο ταλαντουχος...και ο ρουβας γ**ω τους frontman ειναι, μην τα μπερδευουμε, οποτε αν οντως οπως λεει η conny εχει τετοια επικοινωνια με το κοινο πιθανον να ειναι ενας καλος frontman (ισως να μην αξιζει βεβαια τον τιτλο του thread, δηλαδη καλυτερος ever  ::) )
« Τελευταία τροποποίηση: 07/01/11, 21:56 από Garvin »

Αποσυνδεδεμένος gers

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2533
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
^^ Θα σου πω..

Αν είχα να κάνω ένα top10 για τους καλύτερους frontmen τότε και οι 10 δε θα έπαιζαν ούτε κιθάρα, ούτε μπάσο, ούτε πλήκτρα... Θα είχαν απλά το μικρόφωνο! Κακά τα ψέματα ρε παιδιά,  ένας frontman που είναι "ελεύθερος" από μουσικά όργανα, έχει ελευθερία κινήσεων και σίγουρα πορώνει/μαγεύει καλύτερα το κοινό..

Η ερώτηση δεν είναι "ποιος είναι ο καλύτερος μουσικός που είναι frontman?", είναι "ποιος είναι ο καλύτερος frontman?"..

Και διαβάζω απαντήσεις του τύπου Steven Wilson.. Ο Wilson είναι σίγουρα από τους αγαπημένους μου μουσικούς, ωστόσο σε επίπεδο frontman τον κατατάσσω μαζί με τον Μιχάλη Χατζηγιάννη..


Απόψεις αυτές, έτσι? Μια τέτοια κουβέντα γίνεται σε φιλικό επίπεδο και φυσικά θα υπάρξουν και κάποιες αφοριστικές απόψεις.. Ίσως φάνηκε και επιθετικό το ύφος μου, κάθε άλλο όμως!

Αποσυνδεδεμένος Spyros Delta

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1117
  • Φύλο: Άντρας
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • SpyrosDeltaVideos
Η εννοια frontman κατα την αποψη μου αφορα αυτον/ην που μπορει μονος του να "παρει" τον κοσμο, αλλα ταυτοχρονα να προσφερει και μουσικα κατι παραπανω απο ολους.

Αν δεν υπηρχε ο Wilson στους Porcupine Tree δεν θα υπηρχαν απλα ως μπαντα. Αυτο και επιπροσθετως το οτι εχει προσφερει ενα ξεχωριστο ειδος μουσικης που εχει γινει πρωτυπο για πολλους αλλους, τον κανει κατι παραπανω απο απλα frontman, μαλλον τον κανει "the man" (οπως και αλλους)
« Τελευταία τροποποίηση: 09/01/11, 23:29 από Spyros Delta »

Αποσυνδεδεμένος hawk13

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 38
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
mick jagger
i believe in angels ...

Αποσυνδεδεμένος Guitar Fan

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 945
    • Προφίλ
Freddy Mercury με διαφορά,

I play the guitar because I like it not because I am good at it

Αποσυνδεδεμένος zanxion72

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 125
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Ο Μιχάλης Ρακιντζής!  ;D
Anxiety: Fear of the unknown.
Depression: Fear of he known.

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
13 Απαντήσεις
7416 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 27/08/04, 16:50
από Johnie Darko
125 Απαντήσεις
50853 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 25/01/19, 15:55
από Petros98
966 Απαντήσεις
264515 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 10/05/15, 11:07
από atav (φλουτσ)
117 Απαντήσεις
34779 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 12/07/08, 18:28
από petros1992
11 Απαντήσεις
6550 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 31/08/08, 20:51
από Seth21
2 Απαντήσεις
3039 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 09/11/08, 08:52
από grmako
12 Απαντήσεις
7161 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 15/07/09, 16:24
από adr1anos
121 Απαντήσεις
39016 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 19/06/13, 19:47
από modfori
22 Απαντήσεις
6895 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 26/05/10, 01:03
από Πάνος Μαλαχιάς
0 Απαντήσεις
2637 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 25/10/19, 14:47
από Ioannis Anastassakis