Αποστολέας Θέμα: ΠΩΣ ΑΡΧΙΣΑΤΕ ΝΑ ΑΚΟΥΤΕ ΤΗ ΜΟΥΣΙΚΗ ΠΟΥ ΣΑΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ  (Αναγνώστηκε 41586 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος jon

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 144
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποιος θα στρίψει ??
    • Προφίλ
P.S. ρε παιδια αδικο εχω που νοιωθω λιγο ασχετιλα? ;D ολοι εδω περα ακουτε, iron maiden, megadeath και τετοια κι εγω εχω κολλησει στο nu metal!! :P Εχω τιποτα?μηπως δεν ειμαι καλα??

Εσύ είσαι μια χαρά... Τι να πούμε και εμείς που έχουμε κολλήσει με Notis και Dream Theater μαζί ?
Stay Hungry. Stay Foolish.


Αποσυνδεδεμένος clovis520

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 27
  • Φύλο: Άντρας
  • Loyal To The Game
    • Προφίλ
P.S. ρε παιδια αδικο εχω που νοιωθω λιγο ασχετιλα? ;D ολοι εδω περα ακουτε, iron maiden, megadeath και τετοια κι εγω εχω κολλησει στο nu metal!! :P Εχω τιποτα?μηπως δεν ειμαι καλα??
Εσύ είσαι μια χαρά... Τι να πούμε και εμείς που έχουμε κολλήσει με Notis και Dream Theater μαζί ?
Εγώ που ακούω RnB και RAP τι πρέπει να κάνω δηλαδή...
Ξεκίνησα να ακούω από το 99-00 που έκανε επιτυχίες ο Eminem και μετά κόλλησα
       

Αποσυνδεδεμένος Avril

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 185
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Δεν ακουω avril lavigne!!!!!!! >:(
    • Προφίλ
ok, ειναι κι αυτη μια παρηγορια....
I don't advise a haircut, man. All hairdressers are in the employment of the government. Hair are your aerials. They pick up signals from the cosmos and transmit them directly into the brain. This is the reason bald-headed men are uptight.

Αποσυνδεδεμένος Black_Diamond

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 14
  • Φύλο: Γυναίκα
  • I'll always remember your endless sacrifice....
    • Προφίλ
Molis mphka sthn trith gymnasioy o aderfos moy, moy edwse na akoysw to bonus cd apton and justice for all twn metallica. Ksetrelathika eidika me to unforgiven kai to fade to black. amesws agorasa oti vrhka apo metallica(ena dyo cds dld  :P)siga siga arxisa na akoyw olo kai perissotera sygrkothmata kai na psaxnomai poly.. meta apo kana mhna phga thesnikh gia 5 meres kai agorasa 28 cds! :) :) :) apo tote eimai mia porwmenh metalhead!(dn einai kai polys kairos prin :P)
TRY TO STAY ALIVE UNTIL I HEAR YOUR VOICE IM GONNA LOSE MY MIND SOMEONE TELL ME WHY I CHOSE THIS LIFE THIS SUPERFICIAL LIE CONSTANT COMPROMISE ENDLESS SACRIFICE!

Αποσυνδεδεμένος Vaiking

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 881
  • Φύλο: Άντρας
  • Why should I sit and sigh...
    • Προφίλ
Ήταν αρχές της 10ετίας του '80 όταν μπήκα στο Happening και πήρα τον πρώτο μου δίσκο (βινύλιο).
Το εξώφυλλο ήταν μωβ και έδειχνε μια Fender ξαπλωμένη να βγάζει σπίθες.
Αυτό ήταν.....
Το Deepest Purple ήταν;
The most important second of our lives is the last one...

Αποσυνδεδεμένος George_JimMorrison

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 521
  • Φύλο: Άντρας
  • Η εκδικηση μας θα ειναι το γελιο των παιδιων μας..
    • Προφίλ
Όντως.. Αυτό το τραγούδι το έχει γράψει εξ ολοκλήρου ο Hetfield..Το έγραψε λέει γιατί όταν πηγαίνουν οι Metallica περιοδίες του λύπει η οικογένεια του...(off topic)

Και μαμακιας, εκτος των αλλων  ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D
Εγω ειχα παει μια μερα σε ενα φιλο και μου εβαλε το Alexander the Great των Iron Maiden. Μου αρεσε,  μου εγραψε μια κασετα και για ενα χρονο ακουγα μονο Maiden. Μετα πηγα και στα αλλα. Αλλα αργησα, οταν ημουν στην 1η Λυκειου αρχισα
...Lend me your ears and i will sing you a song and i 'll try not to sing out of key...
..oh i get by with a little help from my friends...

H kori tou tass

  • Επισκέπτης
Είχα γνωρίσει κάποιον πριν μερικά χρόνια που είχαμε εντελώς διαφορετικά ακούσματα κ μου μιλούσε συνέχεια για κάποιον Αλκίνοο Ιωαννίδη κ κάτι σχετικούς που εγώ τους έλεγα της εκκλησίας (δεν ξέρω πως τα συνδύασα  :-\ ) ... Λίγους μήνες μετά ήρθε ο Ιωαννίδης για συναυλία στη Θεσσαλονίκη, πήγα για την πλάκα μου και... έπαθα την πλάκα μου. Από εκείνη τη βραδιά ακούω αυτόν κ όλους τους σχετικούς που αποκαλούν "έντεχνους".

Αποσυνδεδεμένος Σωτήρης

  • Σαλονικιός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1061
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Από εκείνη τη βραδιά ακούω αυτόν κ όλους τους σχετικούς που αποκαλούν "έντεχνους".

Ακους και Ντ@λ@ρ@?? :o :o :P :P

H kori tou tass

  • Επισκέπτης
Από εκείνη τη βραδιά ακούω αυτόν κ όλους τους σχετικούς που αποκαλούν "έντεχνους".

Ακους και Ντ@λ@ρ@?? :o :o :P :P

Βρε Σωτήρη, βρε Σωτήρη!  :P Αμάν ... Όχι.

Αποσυνδεδεμένος RBnikos

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 324
  • Φύλο: Άντρας
  • we're becoming .... Hostile!!
    • Προφίλ
Όντως.. Αυτό το τραγούδι το έχει γράψει εξ ολοκλήρου ο Hetfield..Το έγραψε λέει γιατί όταν πηγαίνουν οι Metallica περιοδίες του λύπει η οικογένεια του...(off topic)

Και μαμακιας, εκτος των αλλων ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D
ίσως, αλλά είναι τραγουδάρα το συγκεκριμένο..

Αποσυνδεδεμένος Kiratzoharris

  • Ο παραγωγός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2987
  • Φύλο: Άντρας
  • Να, ένας τέντυμπόης!
    • Προφίλ
Παράθεση
αξιο θεμα...
Ωραιο Post Μπραβο Παλικαρι μου 
Ωραίο θέμα (πραγματικά φοβερό )
Mε συγκινησατε ευχαριστω αν και ξερω οτι βαζω μαματα θεματα!
Εσυ δεν με συγκινησες με εξοργισες!
Παράθεση
Γιατί υπάρχει η πιθανότητα να ακούσουμε κάτι που δεν μας αρέσει?
To επανεφερα οποιος γουσταρει απανταει!
I am capitalism and you will tremble and cry when your boss tells you that they are downsizing, you will promise to work twice as hard.
TOMATOSE MOVIE

Αποσυνδεδεμένος Holy Diver

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 519
  • Φύλο: Άντρας
  • Σαλιγκάρια και μπανάνες!!!
    • Προφίλ
    • Το Όνειρο Ενός Περιέργου
Γύρω στα 8 ο πατέρας μου μου έγραψε μια κασέτα queen. Αυτο ήταν!
reveduncurieux.blogspot.com

Αποσυνδεδεμένος Spyros13

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 31
  • Φύλο: Άντρας
  • OH MY GOD A DANCING MILK CARTON!!!
    • Προφίλ
Όταν ήμουν περίπου 10-11 χρονών, είχα ένα τρελό παιχνίδι στο Playstation, το Tony Hawks Pro Skater. Κυριολεκτικά είχε κολλήσει ο μοχλός στα χέρια μου! Αυτό το παιχνίδι είχε τέλειες μουσικές επιλογές και όπως έπαιζα, άκουγα και τα punk και rock τραγούδια του παιχνιδιού.Έτσι ψάχτηκα λίγο, βρήκα και άλλα τέτοια τραγούδια(ευτυχώς που υπήρχε το Napster επειδή που να βρώ NOFX και Pennywise στην Κύπρο...). Η μουσική του παιχνιδιού αυτού ήταν που με έκανε να ξεχάσω αυτές τις βλακείες που άκουγα απο το ραδιόφωνο.
Και απο τη punk μουσική, μέσα απο τα χρόνια επεκτάθηκαν τα ακούσματα μου και στα είδη που ακούω σήμερα.
Δώστε μας πίσω τα χρόνια μας! Δώστε μας πίσω τα χαρτιά μας! Κλέφτες! Στ'αστεία παίζαμε!

Αποσυνδεδεμένος Dark_kronos

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 425
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο παραδεισος...
    • Προφίλ
Αρκετα μπερδεμενο το θεμα. Απο οταν ειμουν μικρος, ειχε η αδερφη μου μια κασετα του Παπακωνσταντινου και μου αρεσανε πολυ τα τραγουδια. Αργοτερα ακουγα αρκετα στον ξαδερφο μου. Καπια στιγμη οταν εβαλα internet κατευασα αρκετα τραγουδια του Παπακωνσταντινου και μερικα ακομα Ελληνικα ροκ. Ανοιξη του 2004 ειδα μια διαφημισει του Radio Gold και,αν και μου αρεσαν ολα τα riffακια που ειχε, ειδικα το riff του Wholle lotta love με ειχε ξετρελανει. Εκατσα στο internet τα εψαξα βρηκα μερικα τραγουδια των Scorpions το Whole lotta love και το Smoke on the Water. Μετα απο λιγους μηνες (Σεπτεμβριο 2004) αρχισα να ψαχνομαι πιο σοβαρα στην μουσικη (μεχρι τοτε ακουγα πολυ λιγη) και ρωτοντας συνφορουμιστες και αλλους για ροκ συγκροτιματα εμαθα μερικα, ακουσα αυτα που κατευασα.Μου αρεσανε και τοτε κολισα πραγματικα. Ομως θυμομουν κατι τρααγουδια που ειχα ακουσει στον Σουηδο ξαδερφο μου (Black Metal οπως καταλαβα αργοτερα που εμαθα πια) που ητανε βαρια και μου αρεσανε. ξερωντας λοιπον οτι ειχε κολιμα με τους KISS λεω αυτοι τετια θα παιζουνε, παω στον Kazaa γραφω KISS και κατευαζω τα παντα. Λιγες ωρες αργοτερα κοιταξα αυτα που ειχανε κατευαει, και μετο που ειδα το βιντεο απο το live του 2000 στο New Jersey με το God Of Thunder κολισα. Αυτο ητανε, απο εκει και περα ειχα αγριο κολιμα με του KISS. Και μετα πια (μια και μας κοψανε το νετ και το εβαλα πια τον Ιανουαριο παλι) εκτατσα και ασχολιθεικα σοβαρα και βρηκα ολα οσα ακουω.
δεν ξερω πια θα επρεπε να θεωριθει η αρχη, αλλα εγω καπως ετσι ξεκινισα. Οπως φαινετε το ειχα παντος απο μικρος το στοιχιο
Pure f**k**g Metal From Texas

Mana Sama

  • Επισκέπτης
LOL... Εγώ ξεκίνησα ν' ακούω Gothic πριν κάνα χρώνο... Και ξεκίνησα με Nightwish, Sisters, Inkubus Sukkubus, και Rammstein... lolol. Ντάξει αργότερα άρχησα και τα J-rock... που με πόρωσαν ακόμα πιο πολύ^^

Αποσυνδεδεμένος Son of the sun

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 172
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • Therion Official Website
Στα 10 μου πήγα σε ένα δισκοπωλείο και το μάτι μου έπεσε σε ένα single των Maiden μου άρεσε το εξώφυλο και το πήρα.
The burden is mine...
The burden is mine....Alone....

Αποσυνδεδεμένος Santa

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 291
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο μικρός τυμπανιστής
    • Προφίλ
Εγώ άρχισα να ακούω rock/metal από έναν φίλο μου. Νομίζω πως ήταν οι Blind Guardian και οι Demons & Wizards που με πόρωσαν για τα καλά. Μετά ήρθαν oι SOAD για να με βάλουν στη θέση μου (πάλι ένας φίλος μου μου τους γνώρισε) και έτσι άρχισα να επεκτείνω το φάσμα της μουσικής μου έως Cradle of Filth και As I Lay Dying :) ήρθε και το nu metal μετά και ήμουν εντάξει. Μόνο όμως που άρχισα από σύγχρονο metal κατευθείαν και όχι από κλασικά κομμάτια (Iron Maiden, Sabbath) με αποτέλεσμα να μην τρελαίνομαι με τα τραγούδια old school. Το παλεύω όμως! :)

Αποσυνδεδεμένος aris 13888, ο saprikios anathematistis

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 509
  • Φύλο: Άντρας
  • Ό,τι αρέσει σ' όποιον αρέσει!
    • Προφίλ
Εγω παλια ακουγα οτι ναναι μουσικη, πολυ λιγο...
Ομως στο δημοτικο ακουσα απο ενα φιλαρακι μου Ημισκουμπρια και κολλησα!!!

Μετα στη 1η γυμνασιου ακουσα το Ιτς μυ λαιφ των Βον Τζοβι και κολλησα εκει

Περσυ ημουν ερωτευμενος με μια κοπελια που εχει ενα καπως "αναρχικο" στυλ (οχι τροπο συμπεριφορας, τροπο σκεψης) και ακουγε Νιρβανα, Radiohead κλπ, και ετσι αρχισα να ακουω τετοιο ειδος...
Μετα σιγα σιγα γνωρισα το κλασικο ροκ, Λεντ Ζεπελιν, Πινκ Φλουντ κλπ και μετα το καλοκαιρι το μεταλ , Μεταλλικα, Ιρον Μαιντεν, Τριστανια, Ναιτγουις, Νεβερμορ κλπ... Ενας φιλος μου μου εδωσε 3 γεματα ντιβιντακια με μπ3ς και εχω κανει τρομερη δουλεια... Τελειως πειρατεια βεβαια, αλλα εχω γραψει γυρω στα 80 σιντις κανονικα, με εξωφυλλα κλπ...


Αυτα... Παρεπιπτοντως, με την κοπελια δεν εγινε τπτ... :-(
___________________________________________
Οσοι χρησιμοποιουν Firefox, απλα δεν εχουν γνωρισει τον Opera.....

Αποσυνδεδεμένος Dark_kronos

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 425
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο παραδεισος...
    • Προφίλ
εχω γραψει γυρω στα 80 σιντις κανονικα, με εξωφυλλα κλπ...

Εχεις ακομα πολυ δρομο...
Pure f**k**g Metal From Texas

stavros75

  • Επισκέπτης
Από το αμερικάνικο TOP 50 του Άκη Έβενη στη κρατική ραδιοφωνία, και από το musicorama (TOP-20 USA music videos) εκπομπή κάθε Παρασκευή απόγευμα στην ΕΡΤ.
+το MTV
« Τελευταία τροποποίηση: 28/07/06, 00:32 από Black Sheep »

Αποσυνδεδεμένος Διάφανοςςς highway 2.000.000

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 177
  • Φύλο: Άντρας
  • Είμαι ένα σκυλί που γαβγίζει στ' αστέρια...
    • Προφίλ
    • Διαβάτες Ονείρων
Αρχικα ακουγα Μεταλ,ετσι ελεγα δλδς γιατι ακουγα μονο Μεταλικα,ενω ειχα αρχισει ν ακουω ελλην.ροκ και ν αντιστρεφονται οι ρολοι ειχα παει σ ενα παρτι οπου βαλανε ενα κομματι απο Κρινα λεγοντας τους ρε Βγαλτε τη λαλακια,τι ναι αυτο :oπου να ξερα ομως οτι αργοτερα θα γινοταν η αγαπημενη μου μπαντα,επισης ασχετο αλλα παρομοιο ειχα εναν κολλητο με τον οποιο η γνωριμια μας εγινε με μια μουτζα.  ;D ;D ;D
Με την αγάπη φωτίζουμε το δρόμο μας και με τα όνειρα τον ουρανό μας...

Αποσυνδεδεμένος parlats

  • Μουσικοπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3353
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν Μασάω τίποτα εκτός από φαγητό!!!
    • Προφίλ
    • Myspace
Μέχρι τα 25 μου άκουγα αυτό που αποκαλούν πολλοί έντεχνο ελληνικό. Με αυτό μεγάλωσα, μ'αυτό ξεκίνησα να παίζω την κιθαρούλα μου στα 20 μου και να τραγουδώ. Προ 2ετίας περίπου αφού μπήκα και σε μια μπάντα με σκληροπυρηνικά αγόρια  ;D αναγκάστηκα να ακούσω κομμάτια όπως Temple of the king, Shadow play, Perfect strangers κλπ. Από τότε έφαγα κόλλημα, άκουσα χιλιάδες τραγούδια, κατέβασα άλλες τόσες χιλιάδες και τώρα μπορώ να πω ότι έχω ξετρελλαθεί με το ξένο ροκ αν και δεν έχω ξεχάσει και την "πρώτη μου αγάπη".  ;D

Αποσυνδεδεμένος bassmenos

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 36
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Δεν θυμάμαι πως άρχισα να ακούω την μουσική που ακούω τώρα.....  :P ;D
kai dapa doupa dapa doupa

Αποσυνδεδεμένος delos999

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 113
  • Φύλο: Άντρας
  • Peace dude:)
    • Προφίλ
ειχα δει ενα live video των rolling stones και απο τοτε ειμαι πορωμενος... νομιζω ημουν γυρω στα εξι...
......................................

mydyingbride

  • Επισκέπτης
Ρωτηστε τον κολλητο μου...Κακες επιρροες που λενε... :P ;D

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
77 Απαντήσεις
31345 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 25/06/07, 18:14
από Ommadawn
1 Απαντήσεις
5372 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 17/01/03, 15:51
από Πέτροc
331 Απαντήσεις
84230 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 26/11/08, 02:25
από Jezus
0 Απαντήσεις
3788 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 21/06/05, 12:43
από asxhmos
356 Απαντήσεις
90860 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 24/05/09, 16:38
από Garvin
77 Απαντήσεις
23337 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 22/02/08, 11:18
από giorgos_z
17 Απαντήσεις
6969 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 19/01/07, 19:31
από George_JimMorrison
40 Απαντήσεις
12589 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 10/01/08, 21:09
από whammypedaller
11 Απαντήσεις
3914 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 03/01/09, 23:08
από Καθόδιος (φλουτσ)
25 Απαντήσεις
8287 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 14/11/10, 21:18
από Guitarholic_punk