Αποστολέας Θέμα: Στατιστικά λέξεων και διαγωνισμός  (Αναγνώστηκε 16578 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Ο Νέος Κιθαρωδός

  • Administrator
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3372
  • Φύλο: Άντρας
  • ... και καλό τραγούδι!
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
Μετά από κάμποσες μέρες μετρήματος, κατάφερα και τελείωσα τα στατιστικά λέξεων στα τραγούδια της συλλογής. Μπορείτε να τα βρείτε εδώ.

Στα στατιστικά μπορείτε να δείτε ποιες λέξεις και τύποι λέξεων εμφανίζονται τις περισσότερες (και πόσες) φορές στα τραγούδια. Τα αποτελέσματα είναι άκρως ενδιαφέροντα, ιδιαίτερα για όσους ασχολούνται με την γραφή στίχων.

Με αυτή την ευκαιρία, θα ήθελα να προκηρύξω και ένα μίνι-διαγωνισμό για:

- Τον βασιλιά του κοινότοπου: Αυτός που θα γράψει το πιο κοινότοπο τραγούδι, χρησιμοποιώντας μόνο τις λέξεις που αναφέρονται στα στατιστικά.

- Τον βασιλιά του πρωτότυπου: Αυτός που θα γράψει ένα τραγούδι, που δεν θα περιέχει καμία από τις λέξεις των στατιστικών (πολύ δυσκολότερο!).

Περιμένω τα διαμάντια σας !!!  ;D ;D ;D
« Τελευταία τροποποίηση: 21/10/02, 23:31 από Ο Νέος Κιθαρωδός »
Όσο πιο πολύ σου αρέσει η μουσική, τόσο πιο πολλή μουσική σου αρέσει...

Αποσυνδεδεμένος vangelis

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1240
  • Φύλο: Άντρας
  • ..pera apo ton orizonta...
    • Προφίλ
    • Music
Re:Στατιστικά λέξεων και διαγωνισμός
« Απάντηση #1 στις: 21/10/02, 23:50 »
re su kith,

afto pou ekanes einai mia megalh meleth, ta thermotata sugxarhthria mou gia afto....

tha mporousa na pw pws tha mporousa na to fantastw sto difono h sto echoe, tromerh douleia.

Mprabo.

..kai oso uparxoun atoma san kai sena/sas, den kinduneuei na xathei afto pou agapame toso, to ellhniko tragoudi...

Vagnelis
Vangelis
― Παλιέ μου φίλε τί γυρεύεις;
χρόνια ξενιτεμένος ήρθες
με εικόνες που έχεις αναθρέψει
κάτω από ξένους ουρανούς
μακριά απ' τον τόπο το δικό σου.
Seferis

Αποσυνδεδεμένος Johnny

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 19
  • Φύλο: Άντρας
  • ...που είναι ο γατούλης;...
    • Προφίλ
Re:Στατιστικά λέξεων και διαγωνισμός
« Απάντηση #2 στις: 22/10/02, 00:41 »
Αυτό είναι να έχεις όρεξη για δουλειά... Μπράβο, βρε Κιθαρωδε!  :) Μόνο που έχω μια απορία:

Τα στατιστικά θα ανανεώνονται ταυτόχρονα με την ανανέωση της σελίδας, όσο αυξάνουν δηλαδή τα τραγούδια;  ;)  :P ;)



Johnny

Αποσυνδεδεμένος Witchking

  • Μαθουσαλίξ
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1854
  • Φύλο: Άντρας
  • Με τους αγγέλους άγγελος...σκυλί με τα σκυλιά
    • Προφίλ
    • Activeradio
Re:Στατιστικά λέξεων και διαγωνισμός
« Απάντηση #3 στις: 22/10/02, 01:03 »
Τι να σου πω ρε συ Κιθ....
Μπράβο σου όχι μόνο που το σκέφτηκες αλλά και που το έκανες...
...κι΄όποιος θάνατο φοβάται , θα τον κουβαλάει στους ώμους....

Αποσυνδεδεμένος quisler

  • Eγώ δεν είμαι
  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 50
  • Φύλο: Άντρας
  • End The Isolation
    • Προφίλ
Re:Στατιστικά λέξεων και διαγωνισμός
« Απάντηση #4 στις: 22/10/02, 03:05 »
Kitharwde sou bgazw to kapelo!
Ta sebi mou...


Ena pragma pou isws na a3izei prosoxis einai oti "στους 32546 στίχους μετρήθηκαν 60351 λέξεις τριών γραμμάτων και άνω (πρόκειται για μη-μοναδικές λέξεις, που περιέχουν δηλ. επαναλήψεις)".
Auto simainei (diorthwste me an exw lathos) oti o mesos stixos enos tragoudiou periexei molis 1.85, diladi katw apo duo le3eis pou na exoun 3 i perissotera grammata.
« Τελευταία τροποποίηση: 22/10/02, 03:19 από quisler »

Αποσυνδεδεμένος Viennezos

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 159
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Re:Στατιστικά λέξεων και διαγωνισμός
« Απάντηση #5 στις: 22/10/02, 03:29 »
Νέε Κιθαρωδέ, καταπληκτική και πολύ ενδιαφέρουσα δουλειά έκανες! Συγχαρητήρια και ευχαριστώ. :)

Διαφωνώ όμως με το συμπέρασμά σου στο τέλος της στατιστικής και με τα κριτήρια του μίνι-διαγωνισμού σου μια και προφανώς συνδέεις με αυτά τα κριτήρια (κοινότοπο / πρωτότυπο) και κάποια αξιολόγηση ως προς την ποιότητα των εκάστοτε στίχων:    

Κατά τη γνώμη μου ένα τραγούδι δεν είναι αυτόματα κοινότοπο (με την αρνητική σημασία του όρου) μόνο και μόνο επειδή αποτελείται κυρίως ή αποκλειστικά από λέξεις που τις εντοπίζει κανείς στην κορυφή κάποιας στατιστικής.

Ας αναφέρω μερικά συγκεκριμένα ονόματα:

Κοίταξε για παράδειγμα διάφορους στίχους του Πάνου Φαλάρα που έχω στείλει. Σπάνια θα βρεις κάποιες ασυνήθιστες ή "πρωτότυπες" λέξεις στα τραγούδια του αλλά παρ’ όλα αυτά τουλάχιστον εγώ δεν τα θεωρώ καθόλου κοινότοπα. Κατά τη γνώμη μου το καταφέρνει με μια "απλή" και άμεση γλώσσα να εκφράζει και να μας μεταδίδει πολύ σημαντικά πράγματα για τον συναισθηματικό κόσμο και για τη ζωή. Γι’ αυτό το λόγο τον θεωρώ έναν από τους κορυφαίους "λαϊκούς" στιχουργούς. (Και το ίδιο ισχύει για τα πιο γνωστά ονόματα όπως λ.χ. Ευτυχία Παπαγιαννοπούλου, Κώστας Βίρβος, Λευτέρης Παπαδόπουλος [έστω κι αν αυτός "φτιάχνει" καμιά φορά καινούργιες λέξεις].)
Ή ας πάρουμε από το χώρο των στίχων που πλησιάζουν πια την ποίηση (ή ίσως μάλιστα: αποτελούν ποίηση) τον Μάνο Ελευθερίου. Έχεις την εντύπωση πως το λεξιλόγιό του είναι ιδιαίτερα πρωτότυπο; Δε θα έλεγα. Και όμως μάλλον δε χωράει αμφιβολία για την εξαιρετική ποιότητα του έργου του.    

Και τώρα στην αντίθετη πλευρά:
Κατ’ εξοχήν παράδειγμα στιχουργού που άφθονα χρησιμοποιεί σπάνιες και παράξενες λέξεις που μάλλον δεν τις βρίσκεις σε καμία στατιστική είναι ο Μανώλης Ρασούλης. Ίσως αυτό να τον κάνει όντως "βασιλιά του πρωτότυπου". Αλλά σημαίνει αυτό ότι οι στίχοι του είναι "καλύτεροι" (δηλαδή περισσότερο βαθυστόχαστοι, ουσιαστικοί κλπ.) από τους στίχους εκείνων που ξέρουν να πλάθουν κάτι που μας συγκινεί και μας βοηθάει να καταλαβαίνουμε καλύτερα τη ζωή μας, με το να χρησιμοποιούν αποκλειστικά τις "χιλιοειπωμένες" λέξεις; Κατά τη γνώμη μου όχι.          

Αποσυνδεδεμένος Ο Νέος Κιθαρωδός

  • Administrator
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3372
  • Φύλο: Άντρας
  • ... και καλό τραγούδι!
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
Re:Στατιστικά λέξεων και διαγωνισμός
« Απάντηση #6 στις: 22/10/02, 04:36 »
Βιεννέζο, συμφωνώ 100% με αυτά που λες, προφανώς τα συμπεράσματά μου είναι λίγο τραβηγμένα!!! Σίγουρα, μερικά από τα καλύτερα τραγούδια που υπάρχουν είναι γραμμένα με τις πιο απλές λέξεις. Και όλοι ξέρουμε ότι καλός μάγειρας είναι αυτός που με τα πιο απλά συστατικά και τις πιο απλές συνταγές φτιάχνει "αριστουργήματα".

Και δυστύχώς... παρά τους επαίνους σας, και χάρις στην παρατήρηση του quisler, ανακάλυψα ένα λάθος που είχα κάνει στο πρόγραμμα των στατιστικών, που είχε σαν αποτέλεσμα να μην μετριούνται όλοι οι στίχοι σωστά (μετρήθηκε περίπου το 1/4 των στίχων). Αλλιώς, 1,8 λέξεις ανά στίχο και 7,5 στίχοι ανά τραγούδι παραείναι λίγο... :-\ :-\ :-\

Έτσι, κατέβασα προσωρινά την σελίδα μέχρι να κάνω τις διορθώσεις και θα την ξαναανεβάσω διορθωμένη όσο το δυνατόν γρηγορότερα. :'(
Όσο πιο πολύ σου αρέσει η μουσική, τόσο πιο πολλή μουσική σου αρέσει...

Αποσυνδεδεμένος Σπύρος

  • Συνήγορος του Διαβόλου
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1576
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
Re:Στατιστικά λέξεων και διαγωνισμός
« Απάντηση #7 στις: 22/10/02, 12:04 »
Grrrrrr τώρα βρήκες να την κατεβάσεις.
Πώς θα γράψω το πιο κοινότυπο τραγούδι που έχετε δει;
Forgive me if I'm out of order this NU METAL has no soul.
It may be good for making money sadly that is not my goal.

Αποσυνδεδεμένος Δαμιανός

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 545
  • Φύλο: Άντρας
  • Quality Never Goes Out Of Style...
    • Προφίλ
Re:Στατιστικά λέξεων και διαγωνισμός
« Απάντηση #8 στις: 23/10/02, 23:25 »
den lew kala ekanes kai tis metrises alla poios o logos?
« Τελευταία τροποποίηση: 24/10/02, 02:07 από Δαμιανός »

Αποσυνδεδεμένος Ο Νέος Κιθαρωδός

  • Administrator
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3372
  • Φύλο: Άντρας
  • ... και καλό τραγούδι!
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
Re:Στατιστικά λέξεων και διαγωνισμός
« Απάντηση #9 στις: 24/10/02, 01:27 »
ΟΚ, συγγνώμη για την πατάτα, το λάθος διορθώθηκε τώρα, και ελπίζω να μην υπάρχουν άλλα λάθη.

Η σελίδα με τα στατιστικά είναι πάλι διαθέσιμη, και σαν bonus, υπάρχουν μερικά δεδομένα παραπάνω.

Σπύρο, μπορείς τώρα να αφήσεις την κοινοτυπία σου να οργιάσει!  ;)
Όσο πιο πολύ σου αρέσει η μουσική, τόσο πιο πολλή μουσική σου αρέσει...

Αποσυνδεδεμένος quisler

  • Eγώ δεν είμαι
  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 50
  • Φύλο: Άντρας
  • End The Isolation
    • Προφίλ
Re:Στατιστικά λέξεων και διαγωνισμός
« Απάντηση #10 στις: 24/10/02, 04:15 »
Ypopsin oti akoma kai ta kathara mathimatika merikes fores (idiws sti statistiki) den antikatoptrizoun panta pragmatikes taseis. Stin pleiopsifia tous ta statistika deixnoun taseis, omws panta uparxoun oi periptwseis pou i methodologia kai i morfi tou deigmatos mporoun na epireasoun ta apotelesmata.

Emeis edw genikologoume me plithismo ti basi dedomenwn tou kithara kai ti methodologia tou kitharwdou. Omologoumenws mia polu peripoiimeni douleia.

Omws as doume gia paradeigma ti lista me ta onomata. Auto pou me xtupise amesws (pisteuw oloi to blepoun amesws) einai oti to Lengkw brisketai mesa ston pinaka twn pio xrisimopoiimenwn onomatwn me 29 emfaniseis.

Stin pragmatikotita to onoma emfanizetai 29 fores sto ena kai monadiko tragoudi tou Loizou. O tropos me ton opoio graftikan oi stixoi sto tragoudi epetrepsan sti leksi na fanei toses fores. Ean antalla3oume ta pio katw

"legkw lengkw lengkw lengkw, papse na me turranas"

"lengkw lengkw lengkw lengkw,
papse na me turannas"

Tote to onoma tha emfanizotan mono 7 fores. Ean de itan pio "skliri" i methodologia, tha emfanizotan mono 2 fores, me apotelesma na aporrifthei apo tin arxi.

Opws kai na exei to prama, i douleia pou exei ginei einai entupwsiaki kai uparxoun pragmatikes taseis pou bgainoun apo to le3ilogio twn tragoudiwn.

Euge kitharwde.

PS: Kali epituxia Spuro.

Αποσυνδεδεμένος Σωτήρης

  • Σαλονικιός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1061
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Re:Στατιστικά λέξεων και διαγωνισμός
« Απάντηση #11 στις: 24/10/02, 08:39 »
Κιθαρωδε το μονο που μπορω να πω ειναι ενα Μεγαλο ΜΠΡΑΒΟ!!!! Καταπληκτικη η εργασια σου...απορω που βρηκες το κουραγιο να κανεις κατι τετοιο??
Και παλι μπραβο σου!!!! ;) :)

Αποσυνδεδεμένος vangelis

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1240
  • Φύλο: Άντρας
  • ..pera apo ton orizonta...
    • Προφίλ
    • Music
Re:Στατιστικά λέξεων και διαγωνισμός
« Απάντηση #12 στις: 24/10/02, 10:24 »
mia mikrh parathrhsoula, to lengkw den einai tou loizou, einai tou markopoulou....kai to leei, sthn prwth ekdosh, h asugkrith kai tromerh xaroula mas....

V.
Vangelis
― Παλιέ μου φίλε τί γυρεύεις;
χρόνια ξενιτεμένος ήρθες
με εικόνες που έχεις αναθρέψει
κάτω από ξένους ουρανούς
μακριά απ' τον τόπο το δικό σου.
Seferis

Αποσυνδεδεμένος Ο Νέος Κιθαρωδός

  • Administrator
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3372
  • Φύλο: Άντρας
  • ... και καλό τραγούδι!
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
Re:Στατιστικά λέξεων και διαγωνισμός
« Απάντηση #13 στις: 24/10/02, 10:34 »
Είναι φυσικό, μια τέτοια γενικευμένη στατιστική να μην μπορεί να απαντήσει όλες τις ερωτήσεις και να λύσει όλα τα σχετικά προβλήματα. Όπως ισχύει για όλες τις στατιστικές, δεν πρέπει να απομονώνουμε τους αριθμούς από αυτό που πραγματικά μετράμε, και πρέπει να προσέχουμε πριν βγάλουμε οποιαδήποτε συμπεράσματα.

Σίγουρα πάντως, όπως ανάφερε και ο Βιεννέζος παραπάνω, η χρήση ή μη-χρήση κάποιων λέξεων δεν μπορεί από μόνη της να κάνει ένα τραγούδι καλό ή κακό. Δεν μπορούμε να μετρήσουμε την "ποιότητα" ενός τραγουδιού με αριθμούς.

- Πρόσεξα και ο ίδιος το φαινόμενο με την Λέγκω. Προτίμησα να το αφήσω έτσι, παρά να "λογοκρίνω" το αποτέλεσμα. Σκέφτηκα πολλές φορές, αν θα έπρεπε οι επαναλήψεις λέξεων μέσα στον ίδιο στίχο ή στο ίδιο τραγούδι θα έπρεπε να παίρνονται υπόψη ή όχι, αλλά δεν μπόρεσα να βρω κάποιο σημαντικό λόγο υπέρ της μιας ή της άλλης μεθόδου. Βέβαια, εδώ πρόκειται για μια πολύ ειδική περίπτωση, με μια λέξη που χτυπάει αμέσως στο μάτι. Αν το τραγούδι έλεγε π.χ. "φύγε, φύγε, φύγε, φύγε, πάψε να με τυραννάς", μάλλον δεν θα το είχαμε καν προσέξει.

- Η συλλογή περιέχει τραγούδια πολλών διαφορετικών ειδών, πολύ ανόμοιων μεταξύ τους. Το λεξιλόγιο π.χ. ενός ρεμπέτικου ή δημοτικού τραγουδιού, είναι πολύ διαφορετικό από ενός τραγουδιού punk. Μια συνολική στατιστική αγνοεί αυτές τις διαφορές.

- Στα περισσότερα τραγούδια της συλλογής, οι στίχοι του ρεφρέν εμφανίζονται μόνο μια φορά στο τραγούδι. Αν εμφανιζόταν όσες φορές τραγουδιόταν στην πραγματικότητα, ίσως να είχαμε διαφορετικά αποτελέσματα (αν και δεν το πιστεύω), σίγουρα πάντως ο συνολικός αριθμός στίχων θα ήταν αρκετά μεγαλύτερος.
Όσο πιο πολύ σου αρέσει η μουσική, τόσο πιο πολλή μουσική σου αρέσει...

Αποσυνδεδεμένος Κώστας

  • Γενικός Γραμματέας
  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 336
  • Φύλο: Άντρας
  • Ola gia to ellhniko tragoudi
    • Προφίλ
    • Business Web Hosting, Design
Re:Στατιστικά λέξεων και διαγωνισμός
« Απάντηση #14 στις: 24/10/02, 14:18 »
Kataplhktiko Kith, eidika h analysh. Ayto twra pou endiaferei emena einai pws to ekanes. An theleis mboreis na mou steileis PM einai arketa endiaferon to thema texnika. Katalavainw pws ginetai alla auto pou den katalavainw einai pws mboreis na oriseis poies lekseis einai rhmata kai poies ousiastika kok. To poio logiko einai na exeis ta apotelesmata sou px 300 rows kai apo kei na epilekseis poia apo auta einai rhmata..klp. Alla akoma kai auto, opws kai to na metatrepseis tis lekseis eleutheris morfhs sthn kanonikh tous mallon xeirokinhta to ekanes etsi den einai? Ektos an exeis kati mystiko...pandws oti ki an einai genika eisaste olo ekplhkseis, 3 antrwpoi me full time...zwes kai par'ola auta exete panda xrono gia to kithara...Sygxarhthria

Αποσυνδεδεμένος Πέτροc

  • Γητευτής Ήχων
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 750
  • Φύλο: Άντρας
  • Είναι η Σιωπή που Τώρα ξεκινά ...
    • Προφίλ
Re:Στατιστικά λέξεων και διαγωνισμός
« Απάντηση #15 στις: 24/10/02, 14:51 »
Λοιπόν Κιθαρωδέ, αποδέχομαι την πρόκληση, και βάζω υποψηφιότητα για το βασιλιά του Πρωτότυπου. Το παρακάτω κομματάκι λέγεται "Στη Μουσική", τό ΄χα γράψει πριν 2-3 χρόνια και το παραθέτω ως έχει :

1. Να σου ρίχνει γροθιές στο στομάχι
  Να σε παίρνει απ' το χέρι μακριά
  Να σου κολλάει την άνοιξη συνάχι
  Να σε σπρώχνει συνεχώς στη φωτιά

2. Να σου χτίζει σπιτάκια στους πάγους
   Να σου σκίζει τις φλέβες αργά
   Να σου φέρνει τα δώρα απ' τους Μάγους
   Στο Μορφέα να σε πουλάει φθηνά

3. Να σου δείχνει το χειρότερο εφιάλτη
  Το Λαμπρότερο Ανάστασης ψαλμό
  Το βαθύτερο της Μάνης μοιρολόι
  Το μακρύτερο ζεϊμπέκικο χορό

4.  Να σου κλέβει το μοναδικό τσιγάρο
   να σε πνίγει σε μια κουταλιά νερό
   να σκοτώνει και τον Άδη και το Χάρο
   να κοιμίζει το ανήσυχο μωρό.

5.  Να  πετάει στο χώμα  το εγώ σου
   Να σου μιλά μ΄αγαπημένη φωνή
   Να διορίζει τυφλό για οδηγό σου
   Να τεντώνει συνεχώς το σχοινί

6. Να βαφτίζει τη νύχτα  καράβι
  Κατ' απ΄τα πόδια να τραβάει το χαλί
  Να σου δίνει το γλυκύτερο χάδι
  Να φωτίζει το μικρό σου κελί

Στατιστικά : Περιλαμβάνει μόλις 20 (από 143 συνολικά) "κοινότυπες" λεξεις και αν αφαιρέσουμε και τη λέξη "σου" περιλαμβάνει μόλις 12 !!!  :o

Επίσης, συνδυάζοντας και ένα άλλο thread, είναι ελεύθερο για προσπάθειες μελοποίησης ... (Χμμ.. Η 3η και η 4η στροφή είναι ρεφραίν -έτσι μου βγήκε εμένα..)

Αναμένω ...
Σε έμβρυα στάση να αναθρέφω χαραυγές ...

Αποσυνδεδεμένος ΠΑΝΜΕΓΙΣΤΟΣ - EOSFORUM - SOTRIANI -

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1654
  • Φύλο: Άντρας
  • To Φαινόμενο Γνωστό έως τα Πέρατα του Κόσμου...
    • Προφίλ
Re:Στατιστικά λέξεων και διαγωνισμός
« Απάντηση #16 στις: 07/11/02, 02:52 »
     Φιλε κιθαρωδε ΜΠΡΑΒΟ! οχι μονο για το εγχειρημα που ειναι παρα πολυ δυσκολο (4000+ τραγουδια) αλλα πιο πολυ για την ιδεα! Χρειαζεται πολλη φαντασια για να σκεφτεις να κανεις κατι τετοιο, υποθετοντας οτι θα αρεσει κιολλας!
     Φανταζεσαι νατο εκανες και να στη "λεγανε" κι απο πανω? :o :P

      Πικρα!  :'(
Μπραβο και παλι ΜΠΡΑΒΟ!

sotriani
Ο.Ξ.Ο.Κ.Δ.Τ.Ξ.Ο.Κ.Ο. 
θα τινάξω τα μυαλά μου στον αέρα
να γεμίσει ο κόσμος εξυπνάδα

Αποσυνδεδεμένος D@ve Murray

  • Χορδοβασανιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2118
  • Φύλο: Άντρας
  • Once a wolf.... always a wolf...
    • Προφίλ
Re:Στατιστικά λέξεων και διαγωνισμός
« Απάντηση #17 στις: 11/11/02, 00:26 »
Kitharwde sygxarhtiria... apisteyth douleia...kai prwtotyph idea... lew na symetexw ston diagwnismo tou pio kynotypou tragoudiou... tha grapsw kati kai tha to steilw...bravo kai pali...
Φάτε οτι προλάβετε...Ο Χονδροc γaρ Τaχυc...

Αποσυνδεδεμένος Βραζίλης

  • Δεν με λένε Bill!
  • Administrator
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 10369
  • Φύλο: Άντρας
  • Βασίλης + Βραζιλία = Βραζίλης
    • Skype - fronimitis
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
Re:Στατιστικά λέξεων και διαγωνισμός
« Απάντηση #18 στις: 11/11/02, 08:37 »

lew na symetexw ston diagwnismo tou pio kynotypou tragoudiou...

Κυνότυπου τραγουδιού;  :D Δηλαδή σκυλοειδούς;.. σκυλάδικο;.. Δε το περίμενα από σένα Dave ;D :P

(Μάλλον ήθελες να πείς "κοινότυπο" ::))

Αποσυνδεδεμένος D@ve Murray

  • Χορδοβασανιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2118
  • Φύλο: Άντρας
  • Once a wolf.... always a wolf...
    • Προφίλ
Re:Στατιστικά λέξεων και διαγωνισμός
« Απάντηση #19 στις: 11/11/02, 19:53 »
Einai alitheia ayto pou lene oti glwssa lanthanousa tin alitheia leei??? les na eimai kryfoskyllas ( me to bardon panagiwth...) kai na min to kserw???? pantws tou koinotypou ennoousa... :P :P :P
Φάτε οτι προλάβετε...Ο Χονδροc γaρ Τaχυc...

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
201 Απαντήσεις
56841 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 02/06/07, 18:04
από Lo.Lee.Ta
59 Απαντήσεις
19394 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 18/06/07, 15:12
από Βραζίλης
76 Απαντήσεις
24234 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 15/07/07, 11:06
από Evangelos 123
2 Απαντήσεις
2914 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 15/07/07, 00:38
από Αυτάρεσκο Καθίκι Isnogood
21 Απαντήσεις
7003 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 27/02/08, 14:44
από lavigne
55 Απαντήσεις
15557 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 20/06/08, 17:25
από Joevaicci
134 Απαντήσεις
58328 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 17/02/09, 13:37
από kakoulis
0 Απαντήσεις
6386 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 10/11/08, 19:22
από Βραζίλης
76 Απαντήσεις
27841 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 16/02/09, 17:43
από lampros.
4 Απαντήσεις
4753 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 06/08/09, 11:52
από Dio4Ever♕