Αποστολέας Θέμα: Superleague 2007-2008 Το μπάχαλο ξεκίνησε.....  (Αναγνώστηκε 46412 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Aλχημιστής

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 187
  • Φύλο: Άντρας
  • Μια μερα ολα αυτα θα μοιαζουν με χρωματιστες ευχες
    • Προφίλ
    • το myspace μας....
Απ: Superleague 2007-2008 Το μπάχαλο ξεκίνησε.....
« Απάντηση #100 στις: 21/04/08, 13:15 »
Έχω απαντήσει σ αυτό που λες στο μνμ 90
Και γω ξαναλεω να σκεφτουμε τι ελεγε ο Κοκκαλης και οι παικτες του Ολυμπιακου το 2004 οταν και τοτε εφαρμοστηκε για λιγο ο κανονισμος..Και η αμειλικτη και ανεξαρτητη αθλητικη δικαιοσυνη τα πηρε πισω.Ενω περσι για τον ιδιο λογο ο Ιωνικος εχασε μια κατηγορια..Τι να πεις..Ειναι πολλα τα λεφτα του Τσαμπιονς Λιγκ και οδηγουν και σε αλλαγες πολιτικων και αποψεων.
Κ συ που καποτε να κοιμηθεις φοβοσουνα...
Τωρα φοβασαι να ξυπνησεις...

Αποσυνδεδεμένος Moonchild_

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 984
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Superleague 2007-2008 Το μπάχαλο ξεκίνησε.....
« Απάντηση #101 στις: 21/04/08, 13:21 »
Τώρα να γυρίσουμε στο παρελθόν και να δούμε τι γινότανε τότε? Τι δηλώσεις είχανε κάνει, εχεις κανένα λινκ?
Την ένταξη στο άρθρο 44 το ξεχνάς όμως? Τώρα θα παίζατε Ερασιτεχνικό πρωτάθλημα Αθηνών, με την Αναγέννηση Πετρούπολης, αν το πάμε έτσι.

Αποσυνδεδεμένος Aλχημιστής

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 187
  • Φύλο: Άντρας
  • Μια μερα ολα αυτα θα μοιαζουν με χρωματιστες ευχες
    • Προφίλ
    • το myspace μας....
Απ: Superleague 2007-2008 Το μπάχαλο ξεκίνησε.....
« Απάντηση #102 στις: 21/04/08, 13:25 »
Τώρα να γυρίσουμε στο παρελθόν και να δούμε τι γινότανε τότε? Τι δηλώσεις είχανε κάνει, εχεις κανένα λινκ?
Την ένταξη στο άρθρο 44 το ξεχνάς όμως? Τώρα θα παίζατε Ερασιτεχνικό πρωτάθλημα Αθηνών, με την Αναγέννηση Πετρούπολης, αν το πάμε έτσι.
Και να κοιταξουμε ακομα πιο πισω με τον νομο του Μητσοτακη για τα χρεη Κοσκωτα??Δεν εχει νοημα...Προτιμω τον Ηφαιστο Περιστεριου απο την Αναγεννηση Πετρουπολης..
Κ συ που καποτε να κοιμηθεις φοβοσουνα...
Τωρα φοβασαι να ξυπνησεις...

Αποσυνδεδεμένος blackie

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1050
  • Φύλο: Άντρας
  • Take me down, I'm coming home, arena of pleasures
    • Προφίλ
Απ: Superleague 2007-2008 Το μπάχαλο ξεκίνησε.....
« Απάντηση #103 στις: 21/04/08, 13:27 »
Τώρα να γυρίσουμε στο παρελθόν και να δούμε τι γινότανε τότε? Τι δηλώσεις είχανε κάνει, εχεις κανένα λινκ?
Την ένταξη στο άρθρο 44 το ξεχνάς όμως? Τώρα θα παίζατε Ερασιτεχνικό πρωτάθλημα Αθηνών, με την Αναγέννηση Πετρούπολης, αν το πάμε έτσι.

Για να μην αναφερθουμε στο προπερσυνο στημμενο παιχνιδι με το λεβαδιακο...(τα ειπε ο χου-νερι,κι ας εγιναν αβαβα απο τους καλοθελητες)

Αποσυνδεδεμένος Moonchild_

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 984
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Superleague 2007-2008 Το μπάχαλο ξεκίνησε.....
« Απάντηση #104 στις: 21/04/08, 13:33 »
Άσε, έχω να σου θυμίσω πολλά. θυμίσου  το πως "έπεφταν" τα φώτα στο γηπεδάκι σας, γιατι όπως είπες πολύ σωστά, τα παιχνίδια παίζονται εντός γηπέδου.... Θυμίσου το πρόεδρο σας τον Ψωμιάδη, ο οποίος ήταν υπόδικος, και το άλλο παλικάρι τον Μελισσανίδη...τι σωστοί που ήταν, θυμίσου το Χρήστο Τζέκο που ήταν μόνιμος θαμώνας στη Νέα Φιλαδέλφεια. Μην έχουμε επιλεκτική μνήμη.

Αποσυνδεδεμένος Aλχημιστής

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 187
  • Φύλο: Άντρας
  • Μια μερα ολα αυτα θα μοιαζουν με χρωματιστες ευχες
    • Προφίλ
    • το myspace μας....
Απ: Superleague 2007-2008 Το μπάχαλο ξεκίνησε.....
« Απάντηση #105 στις: 21/04/08, 13:38 »
Χαχαχαχαχαχαχα!!!Ο ολυμπιακος αδικημενος.Μεγαλες στιγμες ζουμε..Εγω λεω να θυμηθουμε και προπολεμικα και προιστορικα και οτι κατσει..Τελος παντων.Δεν εχει νοημα ολο αυτο.Στο πρωταθλημα της Σουπερκλικας ειμαστε.Ο διορισμενος Πρωταθλητης παιρνει λιγοτερους βαθμους απο την πρωτη ομαδα(που του εχει ριξει και μια τεσσρα..)και του δινουν το πρωταθλημα.Αλλα τα εχει πει ο Αλκης Αλκαιος..Δεν ειναι εδω Βαλκανια σου το πα, εδω ειναι παιξε γελασε και σωπα..Καλη συνεχεια στην ελληνικη δικαιοσυνη και αντικειμενικοτητα..
« Τελευταία τροποποίηση: 21/04/08, 13:40 από Aλχημιστής »
Κ συ που καποτε να κοιμηθεις φοβοσουνα...
Τωρα φοβασαι να ξυπνησεις...

Αποσυνδεδεμένος schizm

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1277
    • Προφίλ
Απ: Superleague 2007-2008 Το μπάχαλο ξεκίνησε.....
« Απάντηση #106 στις: 21/04/08, 14:19 »
Όλοι ευτυχισμένοι....όλοι!

Η ΑΕΚ πρωταθλήτρια στην πράξη, στη στατιστική και στο γήπεδο. Ο Ολυμπιακός πρωταθλητής στα χαρτιά. Ο Παναθηναϊκός πρωταθλητής τιμής ένεκεν για τα 100 του χρόνια.

Είμαι συγκινημένος που έζησα να δω όλους τους εμπνευστές της Super League να κατορθώνουν να χωρέσουν στο βάθρο. Λες και ήταν πιο δύσκολο να τετραγωνίσουν τον κύκλο.

Αποσυνδεδεμένος Nick82

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 86
    • Προφίλ
Απ: Superleague 2007-2008 Το μπάχαλο ξεκίνησε.....
« Απάντηση #107 στις: 21/04/08, 14:20 »
15 χρόνια χωρίς πρωτάθλημα είναι πάρα πολλά...Τόσα πολλά που σε οδηγούν σε ακατανόητες πράξεις(φιέστες,θριαμβολογία εφημερίδων,δηλώσεις,κλπ)...Πρέπει και ο Ντέμης να πουλήσει του χρόνου διαρκείας,ΟΚ,θεμιτό... ;D
Πέρα από την πλάκα τώρα... 8)
Για μένα αν η ΑΕΚ ήθελε να είναι "ηθική" πρωταθλήτρια "εντός γηπέδου",θα έπρεπε να μην στείλει καν εκπρόσωπο στο CAS...Στέλνοντας το νομικό της επιτελείο εκεί,ουσιαστικά "νομιμοποιεί" την όποια απόφαση,αλλά και την αρμοδιότητα του δικαστηρίου να "αποφασίσει" τον πρωταθλητή...Δεν μπορείς να λες για "χαρτιά" και για μαγειρέματα,όταν είσαι παρών στο δικαστήριο που "μοιράζει" αυτά τα "χαρτιά"...Άμα είσαι μάγκας,φτύνεις το κάθε CAS,κάνεις τη φιέστα σου(όσο cheesy και αν είναι),και προχωράς για του χρόνου...Άποψή μου...Αλλά τα λεφτάκια είναι πολλά στο CL,με τα προκριματικά και την βαθμολογία της ΟΥΕΦΑ η ΑΕΚ δεν μπορεί να είναι σίγουρη ότι θα περάσει στους ομίλους,οπότε τρέχει ο Ντέμης με τους δικηγόρους του στη Λωζάννη...
Και κάτι τελευταίο,δεν θα μιλήσω αγωνίστικά...Εσείς που λέτε για την-1 στο εκατομμύριο-"τεσσάρα",θυμηθείτε μόνοι σας πόσες ήττες και με πόσα γκολ έχετε μαζέψει τα τελευταία χρόνια,και ακόμα και τότε βγαίνατε και λέγατε για παράγκες και διαιτησία...Έτσι είναι ο Έλληνας,δεν ξέρει να χάνει...
Και μην πιστεύετε φίλοι οπαδοί της ΑΕΚ αυτά που λέει ο γερο-Ριβάλντο,ότι θα φύγει αν δεν του δώσει το CAS το πρωτάθλημα...Οι βραζιλιάνοι είναι γνωστοί φραγκοφονιάδες,εδώ θα μείνει και του χρόνου,να παίξει ΕΝΑ παιχνίδι όλη τη σεζόν και να τον έχετε για ήρωα...Κορόιδο είναι?

Αποσυνδεδεμένος mesimeriaris

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 35
    • Προφίλ
Απ: Superleague 2007-2008 Το μπάχαλο ξεκίνησε.....
« Απάντηση #108 στις: 21/04/08, 14:35 »
Η κλασσικη κατασταση του ελληνικου ποδοσφαιρου,ολοι γκρινιαζουν εδω και χρονια(αλλα οσο και να γκρινιαζουν γνωριζουν οτι δεν προκειται να αλλαξει το γεγονος οτι θα τους αδικουν) και οι Ολυμπιακοι κατηγορουν τους αλλους οτι κουραζουν με την γκρινια τους(ενω και οι ιδιοι γνωριζουν πως η ομαδα του σπρωχνεται οσο δεν παει απο το ποδοσφαιρικο κατεστημενο(επο,διαιτησια,ομαδες που ερχονται στο γηπεδο με κατεβασμενα το βρακια).
Το ελληνικο ποδοσφαιρο ειναι αυτο που αξιζει στον ελληνα.Αν ηταν να εξυγειανθει θα το ειχε κανει ηδη οταν υπηρχαν μαρτυρες και κασσετες.Και ο οποιος νομιζει οτι τον ελληναρα τον ενδιαφερει αν η ομαδα του πηρε καποιους βαθμους στα χαρτια,καποιους απο την σφυριχτρα και καποιους δωρο απο φιλικες ΠΑΕ,ειναι ΓΕΛΑΣΜΕΝΟΣ.Ιγω σου λεω φιλε,να κερδαει ο Ουλιμπιακος και δεν με κοφτει τιποτες αλλο

Αποσυνδεδεμένος MACMISIAS

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΚΑΤΑ...
    • Προφίλ
    • www.myspace.com/meresmakis
Απ: Superleague 2007-2008 Το μπάχαλο ξεκίνησε.....
« Απάντηση #109 στις: 21/04/08, 14:47 »
H A.E.K μπορούσε να κάνει ένσταση για τον Φυτανίδη του Αστέρα Τρίπολης στο παιχνίδι του πρώτου γύρου (που σημειωτέον ήταν ο καλύτερος σε απόδοση εκείνη την ημέρα),αλλά δεν το έκανε...Ξέρω ότι ζούμε στην εποχή που τα ζητήματα ηθικής είναι αντικείμενο χαβαλέ.Ο σημερινός οπαδός ενδιαφέρεται μόνο να παίρνει τίτλους ανεξάρτητα πως συμβαίνει αυτό.Επίσης ο Δημ.Υπάλληλος δουλεύει όσο χρειάζεται για να είναι καλλυμένος.Είναι νόμιμος.Ο μουσικός κάνει την αρπαχτή στην επαρχία και είναι νόμιμος.Ο γιατρός παίρνει το φακελλάκι αλλά αν δεν υπάρξει καταγγελία είναι νόμιμος.Ο δικαστής τα παίρνει ,αλλά έχει το μαχαίρι και το πεπόνι και είναι νόμιμος.Όλοι κλέγονται για τους χαμηλούς μισθούς και όταν έρθει η ώρα να πληρώσουν την εφορία,βρίσκουνε τα "παραθυράκια" και είναι νόμιμοι.Οι ραδιοφωνικοί σταθμοί παίζουν play list μόνο μεγάλων δισκογραφικών και είναι νόμιμοι.Ο καθηγητής Πανεπιστημίου βοηθάει αυτούς που τον γλύφουν ,ή ανήκουν στη κομματική νεολαία του κόμματός του και είναι νόμιμος. Ο νόμος είναι η αυτοδικαίωση του μαφιόζου ,του νταβατζή,του πολιτικάντη,του οποιουδήποτε φαρισαίου.Υπήρχαν οι άγραφοι νόμοι που κρατούσαν κάποια ισορροπία και κόβανε το θράσσος των λαμόγιων,αλλά τώρα πια τα λαμόγια είναι οι ήρωες,οι μάγκες και οι υπόλοιποι τα θύματα και οι loosers.Γίναμε αμερικανάκια κανονικά ,παρ'όλο που το παίζουμε αντι-αμερικάνοι.Γουστάρουμε mafia.Όλοι ξέρουν ότι το ποδόσφαιρο είναι βρώμικο αλλά ,omerta!Συγχαρητήρια στον Ολυμπιακό Σύνδεσμο Φιλάθλων Πειραιώς για το 11ο . ΕΙΝΑΙ ΝΟΜΙΜΟ!!!
"Θέλω ν' αλλάξω το κόσμο Μάνα- Παιδί μου δεν υπάρχει τόσο μεγάλη πάνα..."
www.myspace.com/meresmakis
www.myspace.com/meresmeres
http://mikriellinikiistoria.blogspot.com/

Αποσυνδεδεμένος Nick82

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 86
    • Προφίλ
Απ: Superleague 2007-2008 Το μπάχαλο ξεκίνησε.....
« Απάντηση #110 στις: 21/04/08, 15:06 »
Ωραία...Πήρατε την υπόθεση CAS και αρχίσατε τις αναγωγές...Τα ζητήματα ηθικής σαφώς και δεν είναι αντικείμενο χαβαλέ...Αλλά είναι καλύτερα κάποια πράγματα όπως το ποδόσφαιρο,που είναι ΑΣΗΜΑΝΤΑ σε σχέση με τα αληθινά προβλήματα,να λέγονται με κάποια "ελαφρότητα",χιούμορ,πλάκα...Έτσι το βλέπω εγώ...Ηθική φίλοι μου μην ψάχνετε στο ποδόσφαιρο,σε ΚΑΜΜΙΑ ομάδα...ΟΥΤΕ ΚΑΝ σε αυτή που υποστηρίζετε...
Αν είχε θίξει κάποιος τα ζητήματα "φακελάκι",δικαστικό σύστημα,πανεπιστήμιο,εφορία,κλπ φυσικά θα μιλάγαμε με άλλο,σοβαρότερο ύφος...
Και κάτι άλλο,ο έλλην ταυτίζεται τόσο πολύ με την ομάδα του τελικά,που όταν τη θίγεις,θίγεται ο ίδιος...Αν θέλετε να αρχίσω και εγώ να χαρακτηρίζω,εμμέσως πλην σαφώς,όποιον διαφωνεί μαζί μου,γίνεται ΠΟΛΥ εύκολα...Οι όποιοι δυσδιάκριτοι χαρακτηρισμοί του στυλ ελληνάρας και τα υπονοούμενα περί αριβισμού,επιστρέφονται...Αυτά...

Αποσυνδεδεμένος master of puppets

  • Ονειροπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2872
  • Φύλο: Άντρας
  • γνωστός και ως....master of ΜΠΑΜΠΗΣ....
    • Προφίλ
    • Χάρτινα Όνειρα
Απ: Superleague 2007-2008 Το μπάχαλο ξεκίνησε.....
« Απάντηση #111 στις: 21/04/08, 15:10 »
συγχαρητήρια στον ολυμπιακο.....ποιο αδερφιστικη κατακτηση πρωταθλήματος δεν εχω δει......εγω προσωπικα δηλώνω δεν υπάρχει περιπτωση να ξαναπαρακολουθήσω ποδοσφαιρο....να παρετε και να βαλετε και το τροπαιο και τισ δικαστικεσ αποφασεις.....στην τροπαιοθηκη σας........

Αποσυνδεδεμένος MACMISIAS

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΚΑΤΑ...
    • Προφίλ
    • www.myspace.com/meresmakis
Απ: Superleague 2007-2008 Το μπάχαλο ξεκίνησε.....
« Απάντηση #112 στις: 21/04/08, 15:17 »
Ωραία...Πήρατε την υπόθεση CAS και αρχίσατε τις αναγωγές...Τα ζητήματα ηθικής σαφώς και δεν είναι αντικείμενο χαβαλέ...Αλλά είναι καλύτερα κάποια πράγματα όπως το ποδόσφαιρο,που είναι ΑΣΗΜΑΝΤΑ σε σχέση με τα αληθινά προβλήματα,να λέγονται με κάποια "ελαφρότητα",χιούμορ,πλάκα...Έτσι το βλέπω εγώ...Ηθική φίλοι μου μην ψάχνετε στο ποδόσφαιρο,σε ΚΑΜΜΙΑ ομάδα...ΟΥΤΕ ΚΑΝ σε αυτή που υποστηρίζετε...
Αν είχε θίξει κάποιος τα ζητήματα "φακελάκι",δικαστικό σύστημα,πανεπιστήμιο,εφορία,κλπ φυσικά θα μιλάγαμε με άλλο,σοβαρότερο ύφος...
Και κάτι άλλο,ο έλλην ταυτίζεται τόσο πολύ με την ομάδα του τελικά,που όταν τη θίγεις,θίγεται ο ίδιος...Αν θέλετε να αρχίσω και εγώ να χαρακτηρίζω,εμμέσως πλην σαφώς,όποιον διαφωνεί μαζί μου,γίνεται ΠΟΛΥ εύκολα...Οι όποιοι δυσδιάκριτοι χαρακτηρισμοί του στυλ ελληνάρας και τα υπονοούμενα περί αριβισμού,επιστρέφονται...Αυτά...
Τα ζητήματα ηθικής είναι σημαντικά παντού. Ο Αθλητισμός είναι τεράστιο κεφάλαιο για τις καινούργιες γενιές.Όταν τις γαλουχείς με τέτοια πρότυπα,μετά είναι αναμενόμενη και η περαιτέρω κοινωνική συμπεριφορά τους.Δεν μπορείς να έχεις επιλεκτική ηθική...Όσο για τους χαρακτηρισμούς ελληναράς κλπ. αν δεν ανήκεις σε αυτή την κατηγορία γιατί  να ενοχλείσαι δεν το καταλαβαίνω...
Και κάτι ακόμα.Μιλάω σοβαρά και όχι ελαφριά ,γιατί μιλάω στο κιθάρα που υποτίθεται ότι μέλη του είναι άνθρωποι που ψάχνουν λίγο παραπάνω τα πράγματα.Αλλοιώς θα έπαιρνα τηλέφωνο τον Γεωργίου...
« Τελευταία τροποποίηση: 21/04/08, 15:24 από MACMISIAS »
"Θέλω ν' αλλάξω το κόσμο Μάνα- Παιδί μου δεν υπάρχει τόσο μεγάλη πάνα..."
www.myspace.com/meresmakis
www.myspace.com/meresmeres
http://mikriellinikiistoria.blogspot.com/

Αποσυνδεδεμένος Nick82

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 86
    • Προφίλ
Απ: Superleague 2007-2008 Το μπάχαλο ξεκίνησε.....
« Απάντηση #113 στις: 21/04/08, 15:51 »
Δεν ενοχλήθηκα με κανένα χαρακτηρισμό φίλε μου...Απλά είπα ότι είναι πολύ μα πάρα πολύ εύκολο η κουβέντα να ξεφύγει και να αρχίσουμε να χαρακτηρίζουμε ο ένας τον άλλο...Και επίσης είπα,σε περίπτωση που δεν το κατάλαβες,ότι κάποιοι θίγονται όταν μιλάει ο απέναντι για την ομάδα τους,και αρχίζουν τις προσωπικές "επιθέσεις"...Εγώ μίλησα μόνο για την ΑΕΚ ως εταιρεία και ως επαγγελματικό σύλλογο ποδοσφαίρου,και για κανέναν οπαδό της...
Τώρα,περί ηθικής...Αθλητισμός δεν είναι η Super League,ούτε προσφέρεται για πρότυπα και για διαμόρφωση της μετέπειτα συμπεριφοράς των νέων...Το να κάθομαι σε ένα καναπέ,να βλέπω ΜΠΑΛΑ,και να σχολιάζω το CAS και τα πρωταθλήματα στα χαρτιά,απέχει ΕΤΗ ΦΩΤΟΣ από αυτό που εγώ αντιλαμβάνομαι ως Αθλητισμό...Το επαγγελματικό ποδόσφαιρο έχει χάσει εδώ και πάρα πολλά χρόνια,ειδικά στην Ελλάδα,το δικαίωμα να μπορεί να προσφέρει πρότυπα και να "γαλουχήσει" τη νεολαία...Για μένα προσωπικά,αυτό μπορεί να το κάνει μόνο ο ερασιτεχνικός αθλητισμός,ανεξαρτήτως αθλήματος...Και δεν εννοώ φυσικά το να παρακολουθείς απλώς(ή να περιμένεις την απόφαση του CAS π.χ. για να πείς στο παιδί σου ότι είναι σάπιο το σύστημα),αλλά να είσαι ο ίδιος "αθλητής",με ό,το αυτό συνεπάγεται για την πορεία σου ως άνθρωπο και για τον εσωτερικό σου κόσμο...
Και επειδή όπως είπες στο Kithara υπάρχουν "ψαγμένοι" άνθρωποι,όταν απευθύνεσαι στα μέλη του να είσαι λιγότερο επιθετικός...Φιλική συμβουλή(η τελευταία για σήμερα)...Όλοι μπορούν να αρχίσουν "τα εξυπνακίστικα"... 8)

Αποσυνδεδεμένος EPALLE

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 417
  • Φύλο: Άντρας
  • Life is Like Jazz, Its Best When You Improvice
    • Προφίλ
    • Myspace website
Απ: Superleague 2007-2008 Το μπάχαλο ξεκίνησε.....
« Απάντηση #114 στις: 21/04/08, 16:15 »
δεν κρατηθηκα. βλεπω ατομα να ''μαλωνουν'' για 2 ομαδες που ειναι απο τις πιο βρωμικες στην χωρα και να μετρατε το ποσο βρωμικη ειναι η μια και η αλλη. δεν σας κατακρινω ρε παιδια αλλα μια ζωη ετσι ηταν το ποδοσφαιρο στην χωρα μας. το λεω και γω που ειμαι οπαδος ομαδας θεσσαλονικης και εχω νιωσει την αλητεια των προεδρων και των διαιτητων πιο πολυ απο εσας. θελω να καταληξω στο συμπερασμα οτι αμα ηταν σε αυτη την θεση η αεκ θα εκανε το ιδιο. παιζονται πολυ μεγαλα συμφερονται απο πισω.
100 ΧΡΟΝΙΑ ΗΡΑΚΛΗΣ - 100 ΧΡΟΝΙΑ ΑΣΤΕΓΟΣ

Αποσυνδεδεμένος MACMISIAS

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΚΑΤΑ...
    • Προφίλ
    • www.myspace.com/meresmakis
Απ: Superleague 2007-2008 Το μπάχαλο ξεκίνησε.....
« Απάντηση #115 στις: 21/04/08, 16:31 »
Δεν υπήρξα στο παραμικρό επιθετικός .Έγραψα τη γνώμη μου όπως ένοιωσα και αν όλα αυτά που διάβασες τα θεωρείς εξυπνακίστικα ,δεν μπορώ να κάνω τίποτε για αυτό.Όποιος ταυτίζεται με την ομάδα του σε τέτοιο βαθμό που αυτή του η αγάπη τον παρασύρει στο να κλείνει τα μάτια του ,αυτός έχει πρόβλημα για εμένα.Και ναι το ποδόσφαιρο είναι κομμάτι του Αθλητισμού,από τα σημαντικότερα γιατί αυτό έχει καλώς ή κακώς την μεγαλύτερη απήχηση.Είναι σα να λέμε ότι η πολιτική μέσα στο Κοινοβούλιο είναι διεφθαρμένη ,δεν αλλάζει,δεν ασχολούμαστε και τα αφήνουμε όλα στο πως θα επιβιώσουμε ο καθένας με την πάρτη του.Οι Π.Α.Ε δεν είναι τίποτα χωρίς τον κόσμο τους και σε αυτόν τον κόσμο απευθύνομαι.Δεν θα μιλούσα ποτέ στον Κόκκαλη για αυτά ,γιατί δεν θα προλάβαινα να ανοίξω καν το στόμα μου.Θα με είχανε "μαζέψει".
Τέλος νομιμοποιούμαι να έχω την άποψή μου γιατί σε άλλη απάντησή μου έχω υποστηρίξει ότι στην περίπτωση του 1988 ,τη χρονιά που η Λάρισα κέρδισε το πρωτάθλημα από την Α.Ε.Κ παρ'όλο ότι είχε τιμωρηθεί η Α.Ε.Λ για την υπόθεση ντοπαρίσματος του ποδοσφαιριστή της Λάρισας Τσίγκοφ και τότε ο Υπουργός Αθλητισμού Σήφης Βαλυράκης με εντολή του Ανδρέα Παπανδρέου,αναίρεσε την τιμωρία,ΚΑΛΩΣ Η ΑΕΚ ΕΧΑΣΕ ΕΚΕΙΝΟ ΤΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΓΙΑΤΙ Η ΛΑΡΙΣΑ ΗΤΑΝΕ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΓΗΠΕΔΟ.Οπότε δεν ταυτίζομαι σε τέτοιο βαθμό με την ομάδα μου ,που να μην μπορώ να κρίνω το δίκαιο και το άδικο.Τέλος κάτι για τον φίλο τον Master of puppets.Μην τους κάνεις τη χάρη.Δεν θα λιγοστεύουμε εμείς.Θα γινόμαστε περισσότεροι και η αδικία θα μας δυναμώνει.Αυτά!
"Θέλω ν' αλλάξω το κόσμο Μάνα- Παιδί μου δεν υπάρχει τόσο μεγάλη πάνα..."
www.myspace.com/meresmakis
www.myspace.com/meresmeres
http://mikriellinikiistoria.blogspot.com/

Αποσυνδεδεμένος Ikaros

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1194
  • Φύλο: Άντρας
  • When i found her,i lost my mind...
    • Προφίλ
Απ: Superleague 2007-2008 Το μπάχαλο ξεκίνησε.....
« Απάντηση #116 στις: 21/04/08, 16:52 »
   Αραγε ξερει κανεις απο εσας τι σημαινει να εισαι αθλητης ? Και δε μιλαω αθλητης σε συλλογο που παιρνει μερος σε τοπικους και περιφερειακους αγωνες αλλα αθλητης σε πανελληνιο επιπεδο. Να πεθαινεις καθημερινα στην προπονηση για να κανεις τον εαυτο σου ολο και πιο καλυτερο, να εχεις προπονητη και προεδρο να σε ''πρηζουν'' για να παρει η ομαδα σου το τροπαιο κ.τ.λ. κι ενα μικρο λαθος να σου κοστιζει την κατακτηση... Ενα τετοιο λαθος μου κοστισε κι εμενα το Σαββατοκυριακο κι εχασα μια θεση στην 3αδα...περα τουτου αν δεν εχετε ζησει ως αθλητες καλα θα ειναι να κρατατε χαμηλους τονους!!!
  Για τις ομαδες λογομαχειστε οσο θελετε, τα λεφτα στις τσεπες τους πανε οχι στις δικες σας.
…χαρά στον Ίκαρο αψήφιστα που υψώθη φτεροπλάστης…

Αποσυνδεδεμένος Nick82

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 86
    • Προφίλ
Απ: Superleague 2007-2008 Το μπάχαλο ξεκίνησε.....
« Απάντηση #117 στις: 21/04/08, 17:08 »
Αθλητής σε πανελλήνιο επίπεδο δεν ήμουν ποτέ...Μικρός έκανα διάφορα αθλήματα(μέχρι και σκοποβολή),μετά το λύκειο και μέχρι σήμερα ασχολούμαι με πιο "δυναμικά" σπορ...3 φορές τη βδομάδα τρέξιμο,3 φορές βάρη,και άπειρες ώρες απέναντι σε mits και punching bags...Δεν ξέρω τί θα πεί πρωταθλητισμός,αλλά μπορώ να πώ με κάποια σιγουριά ότι ξέρω σε ένα μικρό βαθμό τί θα πεί αθλητής...Και ελπίζω να συνεχίσω μέχρι τα "γεράματα"...Παρόλα αυτά το καλό με το ποδόσφαιρο αγαπητέ Ikare είναι ότι ΟΛΟΙ μα ΟΛΟΙ μπορούν να έχουν άποψη...Για αυτό είναι και το λαοφιλέστερο άθλημα εξάλλου...Και κάτι άλλο,για το φίλο που μιλάει για τροπαιοθήκες...Αν ήξερες τί κόπο,τί ιδρώτα,και τί προσπάθεια έχουν κάνει ΟΛΟΙ οι παίκτες όλων των ομάδων κάθε αγωνιστική και στις προπονήσεις,λογικά δεν θα μίλαγες για αδερφές και παλικάρια...Ούτε 10 λεπτά δεν θα άντεχες στην προπόνηση που κάνουν...
MacMisias καλά το πήγαινες,μέχρι που ταυτίστηκες με τον Master of Puppets...Αλλά μάλλον έτσι αντιλαμβάνεσαι την ηθική...Και ΝΑΙ,ο Γεωργίου και το "όποιος έχει τη μύγα",ήταν εξυπνάδες...Αν θες να μιλήσουμε σε αυτό το επίπεδο,ευχαρίστως...Ηθικολόγος εγώ δεν είμαι...

Αποσυνδεδεμένος MACMISIAS

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΚΑΤΑ...
    • Προφίλ
    • www.myspace.com/meresmakis
Απ: Superleague 2007-2008 Το μπάχαλο ξεκίνησε.....
« Απάντηση #118 στις: 21/04/08, 18:27 »
Δεν σε ενδιαφέρουν τα επειχηρήματα ,παρά μόνο ο διαλεκτικός ανταγωνισμός ,οπότε δεν το συζητάω άλλο.Με τον master ταυτίζομαι γιατί δεν είναι κανένας χούλιγκαν και αν είχες διαβάσει αυτά που γράφει κατά καιρούς ,θα το καταλάβαινες.Ένα παιδί που αγαπάει την ΑΕΚ είναι και έχει απογοητευτεί απ'τον καραγκιόζ μπερντέ που έχει φτιάξει ο πρόεδρός σου τα τελευταία 12 χρόνια.Επειδή λοιπόν είμαι και του λιμανιού και του σαλονιού ,θα το πηγαίνω όπως θέλω και όποιου του αρέσει...Δεν είναι υποχρεωμένος στο κάτω κάτω να μου απαντάει κιόλας. Οι λέξεις του τύπου "ηθικολόγος" και τα ρέστα ,έχουνε καταντήσει το άλλοθι για την αδιαφορία μας...Τέλος η αναφορά στον Γεωργίου έγινε για να τονίσω τη διαφορά συζήτησης με επειχηρήματα και συζήτησης καφενείου.Όσο για τη μύγα ή τη σφίγγα ,δεν την ανέφερα πουθενά ,είναι δικό σου συμπέρασμα....
"Θέλω ν' αλλάξω το κόσμο Μάνα- Παιδί μου δεν υπάρχει τόσο μεγάλη πάνα..."
www.myspace.com/meresmakis
www.myspace.com/meresmeres
http://mikriellinikiistoria.blogspot.com/

Αποσυνδεδεμένος master of puppets

  • Ονειροπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2872
  • Φύλο: Άντρας
  • γνωστός και ως....master of ΜΠΑΜΠΗΣ....
    • Προφίλ
    • Χάρτινα Όνειρα
Απ: Superleague 2007-2008 Το μπάχαλο ξεκίνησε.....
« Απάντηση #119 στις: 21/04/08, 18:51 »
Δεν καταλαβα φιλτατε Nick82 που ειδες το προβλημα ηθικης στα λεγομενα μου? μηπως θα πρεπε να δεις το προβλημα ηθικής των πράξεων της ομαδάς σου? ειμαι 18 χρονων και απο τοτε που θυμαμαι να παρακολουθω ποδοσφαιρο αυτο που βλέπω ειναι να σε κανω χαζο παίζοντας με εννια παίχτες και στο τελος να σηκώνεις εσύ κούπες....επίσης θυμαμαι παραγοντες σου να βγαζουν όπλα και να πυροβολούν μεσα στην φιλαδέλφεια....θυμαμαι τον προεδρό σου να βγαινει και να δηλώνει οτι τα παιχνίδια κερδίζονται μέσα στα γήπεδα....θυμαμαι να έχεις φερθει σκάρτα σε παίχτες οι οποίοι έκαναν αυτον το βάλτο που αποκαλεις εσύ ομάδα να δείχνει έστω και μερικές στιγμές αξιοπρέπειας...θυμάμαι τα μούτρα σου όταν ο ντεμης ανέβαινε στα καγκελα της φιλαδέλφειας και πανηγύριζε σαν τρελος....καθως και τα μούτρα του νινιάδη όταν τον είχε αρπάξει ο στελάρας....θυμάμαι ολα τα μικρά παιχτάκια που χεις πάρει και ξαφνικά αλήτεψαν....θυμάμαι ότι τα σκουπίδια που λέτε ότι πεταξατε και τα πήραμε εμείς σας εκαναν να μην ξερετε που πάνε τα 4 μέσα στο οακα φέτος....ΣΥΓΓΝΩΜΗ λοιπον που σαν παιδι της γενιάς του διορισμένου πρωταθλητή επέλεξα μια ομάδα που να είναι όντως ομάδα...και είμαι περήφανος γι'αυτην την επιλογή μου....είτε σ'αρεσει η ηθική μου...είτε όχι.....δεν με ενδιαφέρει η αποψη σου.......

edit: και για να κλείσω την συμμετοχή μου στο τοπικ που ανοιξα....."superleague 2007-2008 To μπάχαλο τελείωσε(?)"
« Τελευταία τροποποίηση: 21/04/08, 18:53 από master of puppets »

Αποσυνδεδεμένος Nick82

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 86
    • Προφίλ
Απ: Superleague 2007-2008 Το μπάχαλο ξεκίνησε.....
« Απάντηση #120 στις: 21/04/08, 19:18 »
Παραλήρημα...Εντελώς Παραλήρημα...Θυμάσαι και τα "μούτρα" μου,ε?Με έχεις δεί από κοντά και δεν το ξέρω μάλλον...Οι παίκτες ΜΟΥ,ο πρόεδρος ΜΟΥ,η ομάδα ΜΟΥ...Πολύ μίσος έχετε μέσα σας τελικά...Και μάλιστα για κάποιον που δεν έχετε γνωρίσει ποτέ...Φίλε μου,κρίμα γιατί δεν είσαι και σε τόσο μικρή ηλικία...18 χρονών θα έπρεπε να είχες μάθει να μιλάς πιο σωστά και πιο ήρεμα,και να είχες καταλάβει ότι υπάρχουν πιο σημαντικά πράγματα από τη Σούπερ Λίγκα...Καταλαβαίνω την πίκρα σου και των υπολοίπων...Αν νομίζεις ότι θα μπώ σε διαδικασία να σου απαντήσω πίσω από ένα πληκτρολόγιο,κάνεις λάθος...Άμα δείς από κοντά τα "μούτρα" μου,το συζητάμε...Πάντως μην με πιάσεις από το λαιμό "όπως ο Στελάρας το Νινιάδη",γιατί είναι ΜΕΓΑ λάθος να πιάνεις κάποιον από το λαιμό έτσι(όποιος "ξέρει",κατάλαβε)...Αυτά από μένα,πολύ ασχολήθηκα...Είχα την ελπίδα ότι ήσασταν άτομα που μπορούσαμε να μιλήσουμε,προφανώς έπεσα έξω...Συγγνώμη από τα υπόλοιπα σοβαρά παιδιά,για το ύφος μου και τον "καυγά" του πληκτρολογίου...

Αποσυνδεδεμένος Moonchild_

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 984
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Superleague 2007-2008 Το μπάχαλο ξεκίνησε.....
« Απάντηση #121 στις: 21/04/08, 20:18 »
Έχω να πω οτι...συναίσθημα και λογική δεν πάνε μαζί. Ο νοών νοείτο ;)

Αποσυνδεδεμένος schizm

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1277
    • Προφίλ
Απ: Superleague 2007-2008 Το μπάχαλο ξεκίνησε.....
« Απάντηση #122 στις: 22/04/08, 00:02 »
Συνεχίζω να παρατηρώ με υπέρμετρη συγκίνηση το δράμα, τις ίντριγκες και το άδικο που διαποτίζει τη σύγχρονη μορφή του επαγγελματοποιημένου ποδοσφαίρου που συνιστά το πρωτάθλημα των ιδιοκτητών των ΠΑΕ. Η ζωή μου άλλαξε προς το καλύτερο από σήμερα το πρωί που ανακηρύχθηκε τυπικώς και με τη βούλα πρωταθλητής ο Ολυμπιακός, ενώ παράλληλα αυτή του μέσου οπαδού των άλλων ομάδων έκανε βουτιά κι έπιασε πάτο. Πράκτορας εναντίον Ντεμίνιο και Ραλίστας Vs Μπαινόπουλου για μια θέση στον ήλιο του φανατισμού, της δυσωδίας και του παρά, όπου ο οπαδός γίνεται ασπίδα προστασίας και όργανο του παρακράτους (ενίοτε και του κράτους).

Κι αν κάτι με εκπλήσσει πάντα, αυτό είναι το καφριλίκι που εκφράζεται ακόμα κι από πεπαιδευμένους και πολιτισμικά ώριμους συνομιλητές, του ιδίου ή του άλλου οπαδικού χώρου. Μιλάω εκ πείρας και με προσωπικά βιώματα, έξω από το kithara.gr.

Αποσυνδεδεμένος blackie

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1050
  • Φύλο: Άντρας
  • Take me down, I'm coming home, arena of pleasures
    • Προφίλ
Απ: Superleague 2007-2008 Το μπάχαλο ξεκίνησε.....
« Απάντηση #123 στις: 22/04/08, 00:09 »
Κι αν κάτι με εκπλήσσει πάντα, αυτό είναι το καφριλίκι που εκφράζεται ακόμα κι από πεπαιδευμένους και πολιτισμικά ώριμους συνομιλητές, του ιδίου ή του άλλου οπαδικού χώρου. Μιλάω εκ πείρας και με προσωπικά βιώματα, έξω από το kithara.gr.

Yπονοεις οτι εμεις στο ΚΙΘΑΡΑ δεν ειμαστε πεπαιδευμενοι και ωριμοι πολιτισμικα...?????? ;D ;D ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος Iced Jacob

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 288
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Superleague 2007-2008 Το μπάχαλο ξεκίνησε.....
« Απάντηση #124 στις: 22/04/08, 00:50 »
 Παιδια εγω απο χθες δεν ασχολουμε πλεον με το ποδοσφαιρο.
http://www.phileleftheros.com/main/main.asp?gid=336&id=549959
Σημερα ανακοινωσαν οτι το παιδι εχασε το ματι του...Επειδη καποιοι οπαδοι αλλης ομαδας τους εστησαν καρτερι εξω απ το συλλογο για να δειξουν τη μαγκια τους.  Δεν ειναι αθλητισμος αυτο...Δεν χρειαζομαστε πρωταθλημα αμα χανουμε ανθρωπους. Στο διαολο να παει και η μπαλα και οι ομαδες
The road to hell is full of good intentions...

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
6 Απαντήσεις
3363 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 05/09/07, 02:44
από Satchy
20 Απαντήσεις
8117 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 28/11/07, 18:58
από fake7
31 Απαντήσεις
11872 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 10/10/07, 20:29
από Vaiking
54 Απαντήσεις
17367 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 12/03/08, 20:32
από Neikos
Πεκινο 2008

Ξεκίνησε από fifi Διασκέδαση

5 Απαντήσεις
3043 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 13/10/07, 16:04
από ScullShot
Pes 2008!!!

Ξεκίνησε από PlusYeaR Διασκέδαση

12 Απαντήσεις
4892 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 18/11/07, 00:12
από Raz
17 Απαντήσεις
7330 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 30/04/08, 00:02
από Moonchild_
47 Απαντήσεις
16367 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 21/02/08, 12:57
από GermanRock
179 Απαντήσεις
57780 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 19/07/08, 04:28
από s.s.
1 Απαντήσεις
2915 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 22/11/08, 11:20
από Βραζίλης